Új privát üzeneted érkezett!

Jaj ne csináljátok!

Azt hittem a Babanet mentes lesz a politikától! (Naiv vagyok még egy kicsikét Kép)

Valahol indult már egy beszélgetés ilyen irányba. Mármint a politika irányába, de még nem jutott ilyen szintre... Kép
Egyelõre az iskolában történõ aláírásgyûjtésrõl volt szó.

A politikáról van véleményem, magánban szívesen megvitatom, de senkit sem akarok meggyõzni. Mocskolódni, "komcsizni" meg pláne nem.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Szerintem ez az aláírásgyüjtés önmagában dühítõ, nem az számít, hogy a Fideszhez van köze, ugyanígy elitélem, ha a szocik vagy bármelyik másik párt csinálja. Egy iskolában nincs helye a politikának, és egy tanár visszaél a hatalmával, ha ilyet tesz. Függetlenül, hogy milyen pártállású, az iskolában õ tanár.

És ha egy kicsit szétnéztek a világban (nem csak az út általellenes oldalára), akkor el lehet dönteni, a mostani kormány mennyivel jobb elõdjeinél. És ez a szomorú, nem az, hogy melyik párt jön vagy marad.
Judit
 


Kedves Ica! Nem hiszem, hogy tudsz olvasni, itt ugyanis senki sem emlegette a kommunista"uralmat", egy szo sem esett rola, hogy visszakivannank. Itt egy olyan dologrol volt szo, ami arcpirito, csinalja azt fityeszfiu, vagy komcsi-egyre megy. Tokeletesen egyetertek Judittal. Plusz meg az a velemneyem, hogy tokmindegy, hogy melyik kormany kerul hatalomra. Tisztesseges politikust nem tudok mondani, mara mar mindegyik korrumpalodott, nemcsak a komcsik, de a mostaninak meg az a hibaja is megvan, hogy arcpiritoan arrogansak, es tenyleg meg vannak gyozodve arrol, hogy nekik mindenhez joguk van. Mint ahogy olvashato egy nagyadag pokhendiseg a te soraidbol is...
Es meg valami. A demokracia attol demokracia, hogy meghallgattatik tobb oldal velemenye is. Ha neked jok voltak a fityeszesek, szived joga. Hadd legyen meg mar az a jogunk, hogy ne szavazzunk rajuk.
Eva(aki az elozo valasztasokon a Fideszre szavazott, de nincs az a kincs, amiert ezt ujra tenne.)
eva
 
 

 
 

Sziasztok!

Vállalva a nevem: Semmin nem tudok jobban feldühödni, mint aki elkezd kommunistázni! Könyörgöm, hol van az már!!!!???
Igazat adok "a második Névtelennek" ez már agymosás!
Én azon vagyok kiakadva, hogy ennyien nem látnak át a szitán!

Mellesleg kedves Ica, hangnemed, olyan, mint a Fideszé...Aki nincs velünk az ellenünk van...
Abba belegondoltál-e vajon, hogy kezdõdött a kommunizmus? Elõször volt több párt, aztán maradt kettõ, de egy úgy akarta, hogy csak õ legyen! És így is lett, 40 évig.
1989-ben volt több meghatározó párt. Ma már ott tartunk, hogy az MDF bekebelezve, FGKP szétszakítva... Van két meghatározó párt. És egy úgy akarja, hogy csak õ legyen!
Ha eléri (nagyon remélem, hogy nem!) akkor jön a fideszizmus!

Voltak jó lépései a jelenlegi kormánynak, elismerem. De ahogy lekezelõen, pökhendien, arrogánsan, ellentmondtást nem tûrõen csinálják a dolgokat, attól kiráz a hideg.

Egy rövid, de igaz történet: Volt kolléganõm lánya, Bibó-s kollégista. Azt mondta neki OV. Te leszel .... (nagy állami intézmény) elnöke. Ha nem vége a karrierednek! Õ lett a nem említett intézmény elnöke!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Pocok!

Nem a "keserû sors" miatt írtam, hanem az eljárást akartam érzékeltetni!!!!

A Gyes meg rossz példa, mert aki rászorult az régen is megkapta. A Gyed az már más kérdés, az tényleg jó, hogy újra van!

Én is úgy gondolom, hogy a politikusokat nem érdeklik az emberek, csak a választások elõtti idõszakban, de akkor sem érdemlegesen, csak a voksuk miatt.

Jelzem, nem vagyok MSZP-s, én egyszerûen a Fideszt nem bírom!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ja, és még valami! Ezek után befogom a számat, mert senkivel nem akarok összeveszni...

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Szóval itt elõször is csak a mikéntrõl volt szó, az, hogy ki az meg egyértelmû volt a mellékelt papír alapján. Ha a másik lett volna akkor is kikeltem volna ellene. És a végére akarok járni. Egyébként én voltam mindhárom kormány alatt terhes és gyeses, hát egyik sem volt az a kánaán, de nem ez határozta meg, hogy szülök-e. Azt azért tiszta, hogy amennyivel esetleg(párszáz forint), több a gyes, annak többszörösét fizetem vissza ,adóban, mert ugye egy évvel ezelõtt halálian fonots volt, hogy a pelenka ÁFA-s legyen ,a gyerekülést se lehet eladni a nélkül, mi is lenne a pénzügyi mérlegünkkel.Szóval, nem fogom hagyni, hogy bárki befolyásolja a gyerekeimet. MErt jogom van hozzá.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Pocok! Szívembõl szóltál! És sikkes v. nem sikkes, nekem sincs bajom a Fidesszel.
Eryc@
 


Bûnösnek érzem magam, mert lehet, hogy a fidesz-es képem is közrejátszott abban, hogy ekkora indulatok szabadultak el.!?
Bocsi mindenkitõl, csak viccnek szántam. Kép
Engesztelésül küldök egy képet, amin biztosan nem vesztek össze. Puszi Kati
Kép
ckatalin
 
 


Nyilván naívnak fogtok gondolni, de szerintem bizony nem egyformák a politikusok! A Fidesz az elmúlt négy év alatt leginkább csak adott, míg a Horn-Kuncze kormány elvett. Inkább elhiszem a Fidesz vállalásait a következõ négy évre, semmint az MSZP és Medgyessy demagóg licitálását. A sokat szidott és félreismert MIÉP-ben pedig igaz magyar emberek vannak.

S hogy hol van már a kommunizmus? Itt él köztünk, az MSZMP utódpártját MSZP-nek hívják, ugyanazok az arcok ülnek benne. S amíg a körömletépõs Bauer Miklós (SZDSZ-es Bauer apja) a jól menõ Eörsi és Tsa ügyvédi irodában kereshet vagyonokat, s a volt 56'-osoknak megélhetési gondjaik vannak, amíg Horn Gyula, a pufajkás ex-miniszterelnök bármit elintézhet egy "na és"-sel, addig még itt is marad.
Menjetek el a most megnyílt Terror Házába és utána szavazzatok!

Iboly
iboly
 
 


Pocok, Erika, Iboly! Koszononom! Orulok, hogy azert meg vannak akiket nem orjitett meg az eppen hatalmon levo kormany fikazasa.
Ugyanis kedves Eva meg a tobbiek, en nem akarom, hogy a Fideszre szavazzatok, de mas hianyaban ismet a kommcsikat juttatjatok hatalomhoz. Aztan majd megnezem, hogy jovo ilyenkor miket fogtok veres szajjal kiabalni azokra, mert roluk legalabb mar biztosan tudjuk, hogy naluk hogyan megy a kormanyzas es garantalom, hogy az megkevesbbe fog tetszeni!
Ica
 


Kedves "igaz" emberek, itt a vita azon folyt, etikus-e kiskorúakkal szavazási papírokat aláíratni.
Névtelen
 


Miért, a Fideszrõl nem tudjuk, hogyan kormányoz???
A véres szájú kiabálást pedig kikérem magamnak... Az inkább a te feladatod.
Igen, a Fidesz visszahozta a Gyedet, azon kívül mit csinált még, amitõl ennyire el vagytok ájulva??
Azon meg már csak nevetni tudok, amit Iboly az igaz magyar emberekrõl írt a Miépben. Valószínûleg akkor én nem vagyok igaz magyar ember. De ha azok az igaz magyarok, akkor én már nem is akarok az lenni.
Névtelen
 


Te meg Pocok, egy hóttintelligens, szuperhõS, hatalmas egóval. Jellemzõ a fajtátokra.
Névtelen
 


Ez az egész nem ér annyit, hogy egymás torkának ugorjunk! Mindenki tapasztalatból él, ki mit tapasztalt az elmúlt 10-12 évben... Az alapján fog szavazni.
Azt hiszem van rálátásom néhány területre: kicsi a mezõgazdaságra..., kicsi a pedagógus pályára..., kicsi a gyes/gyedre..., kicsi az egyetemi tanulmányokra..., kicsi a vidékfejlesztésre... (nem a városokéra), kicsi a "kedvezményes" lakásvásárlásra. Én ezek alapján fogok szavazni.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Nekem is van egy kis rálátásom a KEDVEZMÉNYES lakásvásárlásra. És én ez alapján fogok szavazni.
Eboni
 


Bevallom, en csak orulni tudok annak, ha valakinek jobban ment, vagy valaki jobban erezte magat az elmult negy evben. De azert mert vagyunk egyparan, aki nem igy jart, azert meg nem hazaarulo, ugye? Csak egy pici reakcio a kedvezmenyes lakasvasarlasra: az OTP alkalmazottja jot kacagott, amikor a jovedelemigazolasunkkal beallitottunk hozza, hogy kolcson kellene. (Epitkezni szeretnenk...) En is es a ferjem is kozalkalmazottak vagyunk. Van meg egypar dolog, amit el kellene rendezni, (pedagogusberek, egeszsegugy, nyugdijak, stb). Annak ellenere, hogy nem vagyok Fidesz szimpatizans, meg vagyok rola gyozodve, hogy ok fogjak nyerni a valasztasokat. Azt is nagyon utalom, amikor az ellenzek kiabal. Ok sem szimpatikusak. csak egyet hianyolok: nem erzem ugy, hogy barmelyik part is elsosorban az orszag erdekeit tartana szem elott. Nem egymas nyakat kene nyiszalni a politikaban sem, hanem valamifele osszefogasra lenne szukseg. Ez azonban szerintem a nagyon tavoli jovoben fog megvalosulni.
Eva
eva
 
 


Sziasztok!

Nekem csak az "ingyenes" felsõoktásra van rálátásom, de ez nem gyõz meg.
A Fidesszel az a legnagyobb bajom, hogy nagyon félek egy Fidesz-Miép koalíciótól!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Cory!

Olyan nem lesz,ellene mond többek között az EU tagság, túl sokat dolgoztak rajta ahhoz, hogy ne õk vigyék be az országot...én legalábbis ezt szeretném.
F. Dia
fd
 


Ja bocsi még azt is szerettem volna mondani, hogy a felsõoktatás nem ingyenes (nem is volt soha, nem is mondja senki) csak tandíjmentes (ez is valami) , plussz a diákhitel is segíthet,tehát a rossznál jobb a helyzet.
F.Dia
fd
 


Sziasztok!
Dia: én most még tandíjat is fogok fizetni, pedig még GYES-en is vagyok! Ez van.
A kampányba az olimpiát sem lehetne bevinni, mégis beviszik. Én már nem hiszek nekik!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Én is ettõl félek, Cory. És hiába jelenti ki a Fidesz, nem lesz koalíció, ha nem lesz meg a többség, lesz. Tudom, erre jön a szöveg, pont ezért kell a Fideszre szavazni (négy éve ugyanez ment a kisgazdákkal). Hááááá
A másik, attól hogy nekem jól jött a gyed, attól még nem biztos, hogy ha lerokkanok, vagy itthagy apuci minket, akkor is jó lesz. (Az adóról annyit, ha jól emkékszem a Fidesz idején törölték el a nulla %-os sávot, egyik kezemmel adom, másikkal elveszem, aztán meg verem a mellem, hogy én milyen rendes vagyok, nekem ez tetszik a bennük, hogy képesek elhitetni a feketérõl, hogy fehér, a szocik nem foglalkoztak ilyen tipusú PR munkával annak idején, bele is buktak.)

És Évának igaza van, az én egyik legnagyobb bajom, hogy egymást cseszegetik, ahelyett hogy végre a valós problémákra figyelnének. Ha a kormány tesz normális lépést, nem számít hogy van értelme, fújol az ellenzék, ha az ellenzéknek van jó ötlete, azt meg a kormányoldal fujjolja le. Egyik 19, a másik meg egy híján husz.
Tõlem gazdadogjanak meg, csak tegyék azt is ami a dolguk.
Judit
 


Ti hogy emlekeztek a 4 evvel ezelotti idokre? Akkoriban meg voltatok elegedve? Ja persze akkor meg nem erintett titeket annyira a politika, mert meg szinte gyerekek voltatok. Akik vegigeltek a kommunistak hatalmat azok garantalom, hogy az eletben nem akarjak oket visszahelyezni regi pozicioikba. Nem kell a Fideszt szeretni, nem kell egyeterteni veluk, de azert nezzetek mar magatokba, ill. egy picit vissza a tortenelembe es gondolkodjatok el, hogy mi lesz ha ezek megint megkaparintjak a hatalmat.
Ica
 


Sziasztok!
Ica: és a Fidesszel mi lesz? Jön a Miép, majd a kisebbség üldözés. Az már egészen hasonlít a fasizmusra. Nem?
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szerényvéleményem megegyezik coryéval. Aszem komunizmus ma már nem lesz. Nem bir lenni mivel kapitalizmus van. Fasizmus viszont jó eséllyel. Az meg azért sokkal csúnyább lenne.
Szóval kicsit gondolkozzatok reálisan minek van egyáltalán esélye. Nagyon sok szélsõségnek nincs. De sajna a fajgyûlöletnek van.

Ha Fidesz-MIÉP lesz Zsunya és kis családja kivándorol...
zsunya (zsunya)
 


Kedves Ica! Ha vegignezed azokat, akik biznyos partok padsoraiban ucsorognek, vajon hanyan voltak az egykori allampart tagjai? Es nemcsak az MSzP-re gondolok. KIcsit agressziven viszonyulsz a dologhoz, nem hiszem, hogy kozod lenne ahhoz, hogy kinek melyik politikai part tetszik vagy nem tetszik. Egyebirant nem hiszem, hogy gyerekek lettunk volna, es valoszinuleg nyitott szemmel jertunk akkoriban is a vilagban. Es arra csak egy aprocska pelda, hogy ki hogy viszonyul a mostani kormanyhoz: az anyukam, akinek a fiatalsagat vettek el a kommunistak, (kitelepites, "osztalyidegen" let minden borzalma), hihetetlen szinten utalta a kommunistakat. Most pedig ezeket a felfujt ifjoncokat, akik hatalmon vannak.
Es meg valami: szereny velemenyem szerint ma mar az orszagot nem fenyegeti a kommunista remurelom, nem hiszem, hogy vissza lehetne csinalni azokat a valtozasokat, ha valaki ezt mondja, ugyanakkora demagog, mint akik a szocializmust hirdettek nagy hangon. Sajnos azonban ez a fajta eroszakossag jellemzo a Fideszkozeliekre, mar irtam, hogy pont ez teszi oket sokak szamara annyira unszimpatikussa. Egyetertek Zsunyaval, mi is inkabb a kulfoldot valasztjuk, ha a Miep hatalomra kerul. Gyulolettel nem lehet egy orszagot vezetni. A Miep pedig erre epit: az ember legalantasabb osztoneire, a fennsobbrendusegtudatara.
eva
 
 


Zsunya!

Csak azt ne hidd, hogy ahova vandorolsz ott jobb lesz! En kulfoldon elek, de alig varom, hogy otthon lehessek. Ezt persze csak az hiszi el aki mar nincs otthon. Mindenki aki otthon el ugy gondolja, hogy kulfoldon kolbaszbol van a kerites. En csak annyit mondok, hogy probald ki, aztan majd visszasirod a Fideszt!
Kriszta
 


Tudod mit Eva? Nekem ugy tunik, hogy a legtobb embernek az a "velemenye" amit mas mond. Ha a kommunistakat szidjuk akkor ok is, es ha a Fideszt akkor ok is azokat. Na meg persze az eppen kormanyon levoket. Most miert is szidnak a Maszopot hiszen nem ok kormanyoznak. Most minden amit ok papolnak marha jol hangzik. Aztan majd kivancsi leszek a velemenyetekre mikor ok "lopjak a penzeteket" akkor vajon egyetertetek veluk ugy mint most?
Ica
 


Azért tõlünk nyugatra(ahol szintén nincs kolbászkerítés)vannak szociáldemokrata kormányok. Sajna a szélsõség nem jön be, normális helyeken, megszüntetni meg nem igen lehet, mert mindig lesznek olyanok, akik kimaradnak valami jóból, és megkeserednek, aztán meg csak a rágódás marad.Figyeltem néhány vitammûsort és ilyeneket hallottam, hogy csak azokra terveznek (támogatást, jövõt) akik önmaguk is tesznek érte valamit. És mi van azokkal , akik nem tudnak, mert pl. betegek, öregek, vagy olyan helyen élnek, ahol nincs igazán lehetõség,vagy uram bocsá, otthon van a gyerekeivel, szóval van sok mellébeszélés. Itt is, ott is.
Nagyon sajnálom azokat az embereket, akik képesek annyira beleélni magukat a gyûlölködésbem hogy fröcsög belõlük, Pontosan ezt várják tõlük. Aztán amikor kimennek a terembõl, a folyosón hátbaveregetik egymást, meg tegezzõdnek. Nem szeretek szülõk alapján megítélni embereket. A gyerek nem tehet szülei (vélt-valós) bûneirõl.A mostani sok fiatal veztõ pedig az átkosban tanult, tanulhatott, egyetemre járhatott, OV az átkosban tanulhatott ösztöndíjjal nyelvet angliában. Én már akkor is éltem, láttam, és a gulyásszocializmus nagyon sok embernek hozott jót, rosszat. A demokrácia mindenképpen jobb dolog, csak okosnak kell lennünk, ne legyün bábjai a PR-osok által kitalált kampányoknak. Egy kicsit foglalkoztam közgazdasággal, sajnos be kell látni, azt osztogatták szét most, amit elõzõleg kiszenvedtünk. Tehát nem kaptunk semmit, egyiktõl sem, az egyenleg nem mozdult. MAx. több cirkuszt kapunk, kenyeret nem .Annyi mindent kellene megtenni, hogy jobb legyen nekünk, és gyerekeinknek, elsõsorban a demokráciát kellene megtanulni, a mássságot, véleményeket kultúráltan venni, kezelni.A múltban a félelemkeltés volt a legrosszab(hosszú lista mit nem szabadott tenni, mondani, mert feljelent a szomszédod is).
Sajnos" mostanság dejavu" van bennem. Egyre jobban megy az erõ(szak) fitogtatás, aki ellenünk, az nem is számít, is úgyis mindent szabad a hatalomnak. Ez körbevett minket. ÉS visszalopódzott belém a félelem, ettõl akarom megvédeni magam, a gyerekeimet.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Bár azt ígértem, hogy nem írok többet, de nem bírom ki.

Zsomimama, ezt annyira jól leírtad! Köszönöm, én nem tudtam ilyen jól fogalmazni!

Ica! Könyörgöm hagyd abba ezt a komcsizást! Nem veszed észre, hogy már más a világ! Téged meghurcoltak, munkatáborba, börtönbe zártak? Vagy csak valaki a szádba adta ezeket a gyülölködõ mondatokat?
Lehet, hogy az MSZP utódpárt, de sok Fidesz-es is tagja volt a MSZMP-nek. Jelenlegi kormánytagok is. De gondolom azok neked jó fiúk lettek!?
Állítom, hogy ezek annyira ragaszkodnak a hatalomhoz, hogy ha nem 2002-t írnánk hasonló üldöztetésben lehetne részük a másként gondolkodóknak. Bár az APEH jelenleg is igen hatékony!

Igen is reális esély egy Fidesz-Miép koalíció! A Fidesz nem fog tudni egyedül kormány alakítani! 4 évvel ezelõtt is állította, hogy a kisgazdákkal soha, semmilyen körülmények között...

És 4 évvel ezelõtt én nem szidtam a kormányt. Beláttam, hogy össze kellett húzni a nadrágszíjat, azért, hogy az ország talpra álljon! Úgy, mint most teszem a saját családomnál! Ne mondd nekem, hogy már akkor Kánaán volt, csak szadizmusból hozták a megszorító intézkedéseket?!

Iboly, tudod, hogy imádlak (Kép), de most nagyon nem értünk egyet.

Ja, és még valami! Nem tudom, hányan éltek vidéken, fõként keleten. Itt sokkal nehezebb az élet, és sokkal pesszimistábbak az emberek. Könnyû százezres fizetések mellett kiabálni!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Eva emlegette az anyukáját, aki anno gyûlölte a kommunistákat, most pedig az "ifjoncokat". Nos, az én anyukám - aki egyébként intelligens, olvasott nõ - szintén átélte azt a bizonyos negyven évet. Nos, õ most a Kádár-rendszert sírja vissza, mert több rántott hús jutott fejenként a vasárnapi ebédnél. Hát, én ettõl ropant szomorú vagyok, mármint, hogy õ itt tart. De nem tudom megváltoztatni a véleményét, nem is szeretek errõl beszélgetni vele, mert nem lehet. Nem értünk egyet. Én elvbõl nem szavazok azokra, akik már akkor is sütögették a pecsenyéjüket. Már baromira odaégett.
Egyébként az emlegetett Fidesz-MIÉP koalíciótól én is félek, illetve reménykedem, hogy ennek nincs realitása. A MIÉP-pel semmilyen körülmények között nem értek egyet.
Ja, és én akkor "vándorolnék ki", ha az MSZP kerülne ismét hatalomra. De azt hiszem, inkább itthon maradok, és hallgatom, ahogy anyukám majd a következõ 4 évben rájuk panaszkodik.
Eryc@
 


Bocs, a roppant, természetesen két "p" Kép
Eryc@
 


Sziasztok!

Na még szerencse, hogy délután kitöröltem a hozzászólásomat, mielõtt elküldtem volna. Nem tudtam ilyen jól összeszedni a gondolataimat. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ica! Legutobbi hozzaszolasoddal feltetted a koronat az elozokre! Tulkeppen azt allitottad, hogy az ideiroknak nics sajat velemenyuk, csak azt szajkozzak, amit masok mondanak. Csakhogy ez egy nagyon ketelu dolog. En is mondhatnam rolad, hogy lam, sikerult a polgari agymosas, megsem teszem, mert mint mar emlitettem, az a dolog lenyege, hogy nem kotelezo mindenkinek egyetertenie. Nem tudom,miert jossz ennyire indulatba, ha nem tudod elfogadni, hogy masnak mas a velemenye, legalabb ne probald a magadet masokra eroltetni. En nem hiszem, hogy ez a propagandamunka itt sikerulni fog, eszrevehetted volna, hogy azok, akik nem szimpatizalnak a kormannyal, azoknak a te letolasaid hatastalanok, sot!!
Eryc@! En sem ertek mindenben egyet az anyukammal. Viszont neha megprobalom ugy latni a dolgokat, mint o. latom, hogy milyen marha nehezen jon ki a nyugdijabol, tudom, hogy letbizonytalansagban el, ami-valljuk be- az elmult negyven evben nem volt. Csak nem latjak az akkori letbizonytalansagnak a hatteret, a felvett és mai napig nyogott kolcsonoket, az orszag elherdalasat, ami akkor kezdodott, es erzesem szerint a mai napig folytatodik. Viszont en mar azt is megertem, hogy egy nyugdijas mar nem azzal akarna istenigazabol foglalkozni, hogy mit eszik holnap vagy mibol veszi meg a gyogyszeret.
Mas! Rajottem valamire. Ha eddig barmelyik kormanytol csak egyszer azt hallottam volna, hogy bocsanat, tevedtunk, de jot akartunk, akkor valoszinuleg emberkozelibb lenne a politika. De ok csak magyarazzak a bizonyitvanyukat( sosem fogom elfelejteni, amikor Deutsch Tamas a Fifa-botrany idejen azt mondta, hogy o mennyire orul neki...)megprobaljak ugy bedagolni a dolgot, hogy ahhhh, ok nem hibaztak, az emberek latjak rosszul. A masik pedig az, hogy amiatt, hogy ketszer meg nem volt kormany hatalmon egymas utani ciklusokban, nem tudtak semmit vegigcsinalni, de mindegyiknek az elso tette az volt, hogy az elozo kormany cselekedeteit felulbiralta, donteseiket megvaltoztatta. Ezert lenne jo talan(?), ha a Fideszfiuk megnyernek a mostani valasztasokat. Talan teljesitenek azt, amit negy eve igertek.
Eva
eva
 
 


Sziasztok!
Szerintem nagyon fontos,hogy senki ne próbáljon senkit sem meggyõzni-legalábbis nagyjából mindenkinek van egy elképzelése,hogy kire szavaz.
Én bátran és határozottan mondom,hogy nem a FIDESZRE és szerencsére a környezetemben sokan ugyanezt gondolják.
Azért annakidején lehetett lakáshoz jutni mindenkinek és azt késõbb úgy a 90-s években meg lehetett vásárolni. Akkor nem volt ennyi hajléktalan, mint most. Nem volt ennyi korrupció-vagy csak nem nyiltan.
Nem a régi idõket sirom vissza-annak csak egy részére emlékszem. Azt nem akarom,hogy diktatúra legyen,mint Romániában. Mert a FIDESZEsek nagyon egyeduralomra törnek. És a választások elõtt még pofátlanul csinálják a dolgaikat. REpkedn Viktor az adófizetõ pénzébõl, õk fényûzõen élnek,miközben az embereket tiporják a sárban. Látszólag adnak:vehetsz fel kölcsönt új lakásra.De 100 emberbõl megkapja 2 és akinek igazán szüksége lenne rá,annak esélye sincs lakáshoz jutni. Kapunk gyest, ami nem emelkedett az évek alatt, de a lényeg,hogy kapjuk,csak mire elég? Nekem a havi fûtésre és villanyra és kifújt.
És hazudni olyan jól tudnak. Hogy Horn kormány idején nem volt nyugdijemelés. Az anyukám éppen akkor ment nyugdijba és bizony,hogy volt emelés.
De nem is ez a lényeg. Én megijedek attól,hogy milyen ember az,aki a MIÉP-pel akar szövetkezni,akiben a gondolat is felmerül????? Csurka talán még Hitlernél is rosszabb.
Szivbõl kivánom,hogy ne a FIDESZ nyerjen és elmegyek szavazni......
Inkább inkognitó
Inkább inkognit&oa
 


Dejavu 1: egyszer régen volt egy nagyon kedvezõ OTP-állami támogatott kölcsön 3%, amibõl az emberek végre összkomfortos(akkkor csúcs panel) lakásokat vettek, mert elõtte ugye vagy csak a nagyon öreg lakások voltak, vagy semmi, és a 15 év várakozás a lakásosztályon. Szóval eljött a nap, és a 3% 24 % lett, hipp-hopp. Vannak párezren, akik szívesen mesélnének errõl. Állami garamcia persze volt, csak köddé vált.Sajnos mivel "véletlenül" Éppen választás elõtt 5 héttel jöttek ki ezzel a kölcsön dologgal, nekem roppant gyanus.Miért nem ezzel kezdték?
Dejavu2: A kommunizmus nem azonos a szocializmussal, lásd: fogalomtár(bármilyen rendszerben) Ami nálunk a 70-80-as években volt, az már a szociológusok szerint sem volt kommnizmus. Óriási különbség volt, mint tudjuk a M.országi és pl. a Bolgár, vagy Román rendszer között, ide jártak nihilkedni, az ottani funkcionárusok.Akkor szemét imperialistákat szajkóztattak, most azt amit anyatársunk(?) fentebb szajkóz, nem ismétlem.

Van közeli ismerõsöm, akit akkoriban(60 évek)sokszor elvitt a fekete autó, pár napra, aztán sokat volt a pszichiátriai osztályon is, mert pártidegen volt a mûvészi felfogása. Ma mégsem szavazna a jelenlévõkre,õ is érzi a fasizmusra jellemzõ hátborzongató diktálást.
Egyébként pont ma este láttam az olasz(rendkívül híres-hírhedt gazdasági" múltú)miniszterelnõkkel találkozó OV-t. Ahol azzal dicsekedett, hogy Mo és Oo.nagyon hasonló politikát folytat. Hát igen, ez elgondolkodtató. Ott ugye tavaly volt tûzparancs, a globalizáció ellenzõire.. Van sok-sok keresztapa, hasonló módon épülõ autópálya, hanyatló népesség.Nem lehetne inkább valaki mást választani... Légyszi!!!!
Egyébként lesz, ami lesz, kalandvágyból ittmaradok.
Ja, aláírásügyben: A "szegény"tan raporton azt mondta ártatlanul: nem tudta, hogy nem szabad..
Azért a kislánya aki fideszes képviselõ, köteles tudni, mit szabad(bár nekik most mindent). Ennyire rosszul megy a "bót", hogy gyerekek aláírásával kell villogni a híradóban, egyébként holnap fogom kérvényezmi, hogy azt az ívet, amit kiskorúak írtak alá semmizzék.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Eva! Pirospont! Kép
Eryc@
 


Mielött a személyes véleményem leirnám: 4 évvel ezelött az MSZP kormány alatt nemhogy GYED nem volt, de a GYES nem járt alanyi jogon! (A családi pótlék sem). Pontosan nem emlékszem arra, hogy fejenként mekkora összeg felett nem kaptál gyest, de gondolom nem volt valami nagy összeg. Akkor szültem az elsõ gyerekem és pontosan tudom, hogy fejfájást okozott ez nekünk annak idején!

Szociáldemokrata kormányokról: azt gondolom, hogy nincs nagyon messze az EU csatlakozás. Olyan államokkal tekintjük majd a határainkat "közösnek", akiknek igen nagy múltjuk, kultúrájuk van. Szerintem nem véletlen, hogy nagyon sok EU-s országban egyre inkább a nacionalistább oldal kerül hatalomra, mert közös pénzzel, közös gazdasággal nagyon nehéz megõrizni valamit a nemzet identitásából. Pláne egy olyan országban, ahol még csak 10 éve, hogy hathatnak ránk egyáltalán a nyugati világ termékei, liberális eszméi. Hirtelen jött a sok "jó" és nagyon nehéz megtalálni és megmutatni azt az utat a gyermekeinknek és saját magunknak, amelyik a magyarság múltját képezik. És talán az EU csatlakozás után még nehezebb lesz, ha nem olyan kormány visz be minket, akikben megvan az, hogy egy kicsit is megóvja a magyarságot a ránkzúduló kozmopolita nézetektõl. Nem hiszem, hogy a MIÉP fasiszta nézeteket képviselne, egyszerûen ismerve a történelmet és hangot adva annak, hogy a magyarság él és "tenni akar" képviseli ezeket az érdekeket. Végre valaki teljes szívvel, lélekkel teszi mindezt! Mindennek ellenére nekem a Fidesz politikája szimpatikusabb és rájuk fogok szavazni.

Kommunizmus: nem tudom néztétek-e az MTV1-n múlt hét vasárnapján az összefoglalót a Terror házának megnyitójáról. A riporter megkérdezte a volt kommunista országok bizonyos képviselõit arról, hogy elképzelhetõnek tartják-e hogy náluk is nyiljon egy ilyen jellegû múzeum. Az Oroszországot képviselõ ember szó szerint ezzel kezdte: "Viccel?" És utána folytatta, sajnos már nem tudom szó szerint idézni: hogy náluk a volt kommunista pártot vezetõk kerültek hatalomra, õk irányítják az országot, szó sem lehetne ilyesmirõl. Na én ettõl félnék igazán! Nézzétek meg mi megy odaát! Minden csak a hatalomról szól, pénzrõl, a nemzeti érdekek pedig a béka feneke alatt! Pedig Oroszországnak is lenne mit mutogatni, csak vonzóvá kellene tenni, elsõsorban a turisták, az ott élõ emberek számára és csak utoljára a külföldi befektetõk és mindenféle fekete üzlet számára!
Ráadásul a nyugat európai befektetõk nem tekintik másnak az országot, mint új piacnak! Semmi más nem érdekli õket a pénzen kivül! Nem politikusokról beszélek, üzletemberekröl. Olyanokról, akiknek minden mindegy csak gazdagodjanak. Örülnék ha sok ilyen befektetötõl meg tudná óvni az országot egy olyan politikai vezetés, aki szem elött tartja a nemzet érdekeit is!

Erõfitogtatás: eddig csak az MSZP és az SZDSZ kapmányolt. A Fidesz még nem! Mégis erõszakot éreztek? Nem furcsa? Pl. az SZDSZ "Bevetted?" c. kampánya egyszerüen hátborzongató! És ez az "ÉS TE?" c. reklámkampány sem nyerte el a tetszésem. Persze ez szubjektív, de miért nem lehet olyat csinálni, amitöl legalább nem áll föl az ember hátán a szõr!

Azzal kapcsolatban pedig, hogy a múltban ki mibõl tanulhatott nem hiszem hogy sokat le lehet vonni. Ugyanis nem volt más választás. És aki ki merte volna nyitni a száját - ha volt rá lehetõsége és meg MERTE tenni - nagyon gyorsan a süllyesztõbe került! Sosem engedtek el a szüleim pl. május 1-i és március 15-i ünnepélyekre, mert mindig féltek attól, hogy valami "ramazuri" lesz. Sikeresen megfélemlitette õket a rendszer. És emlékszem: amikor gimibe kerültem elsõ osztályban, az elsö héten megkérdezte tölünk az ofõ, hogy ki akar továbbtanulni, mert annak kötelezö belépni a Kiszbe. Tehát sok választás nem volt, itt éltünk, itt kellett élnünk! Viszont azt szeretném, hogy a gyerekeimet ez a fajta légkör meg se érintse. Nem akarom, hogy az az ember, aki akkor is a hatalom közelében csücsült, most is kormányon legyen!

Nem akarok megsérteni senki sem a véleményemmel, ne vegye senki se magára. Ez a véleményem és megosztom a topikot olvasókkal, mintahogy más témákban is megosztjuk egymással tapasztalatainkat, elmondjuk véleményünket!
Sziasztok, Bóbita
Bóbita
 


Kedves Bóbita!
Az SzDSz "Bevetted?" plakátja és a legutóbbi gyûlésen történt lufieregetése szerintem is csak szegénységi bizonyítvány a pártról. Ezt tudják õk, mocskolni az aktuális kormányt. Egy kampánynak nem arról kéne szólnia, mit nem tud a másik, hanem arról, hogy õ mit tud(na). Inkább az ígérgetés, mint a mocskolódás. Persze, ez mindenkire vonatkozik. Jó lenne hinni abban, hogy ez egyszer másként lesz.
Eryc@
 


Bóbitácska, most is ez van, lásd vitaindítóm a témában, aláírod, mert ha nem akor a tanítónéni...Hát ezért olyan hátborzongató.És a mellékletként kapott 6 oldalas brossúrán 10 cm betûkkel a F van rajta. A napilapunkban, már 2 hónapja, minden szombaton egészoldalas, most pedig 2 oldalas hirdetés jelent meg, hogy nekünk milyen jó, és ehhez még táblázatokat is mellékeltek. Sajna, ezt a mindannyiunk pénzébõl teszik, nem olcsó mulatság. Pedig nem kértem. Ha valami változik, jobb rosszabb észrevesszük. Jövõ héten, 3 pár gyerekcipõt kell vennem, és jön a húsvét ami nálunk csak apróságokkal jár. Már most osztok éjjel nappal, hogy jövök ki húsvétig, va a cipõk. Sajnos még mindig nem érzem, hogy nekem itt bárki is csak miattam, hogy nekünk jó legyen, becsületesen képviselne.
Sokat voltam együtt más nemzetek fiaival, lányaival, sajnos gondok mindenütt vannak. Az nem igaz, hogy háttérbe szorul a nemzet. Nem attól vagyok magyar, hogy mentében járok, és szidok mindenkit.
Attól, hogy mit teszek én, magam a hazámért, itthon, és külföldön.Hogyan képviselem, és ezalapján ítélik meg a világban a magyarokat. Nincs hozzá szükség felmenõk számolgatására, azthiszem ez Mo-n teljesen felesleges is lenne, aki tanult történelmet az tudja, hogy mi aztán tényleg kevert népcsoport vagyunk, hihetetlen módon megõrzött nyelvvel.A nemzet inkább valamiféle összefogást jelent számomra, ami azt jelenti, hogy többféle állásontot képvislõ, de azonos állampolgárságú embercsoportok, ha szükséges, egyként, nemzetként képviselik hazájukat. sajna, ez itt nincs, amig képtelenek anélkül kimenteni a vízbõl egy tyúkot is, hogy ne mondanák hozzá, ez mi tettük, nem ám a másik. Szóval, ha pl. egy brit, vagy egy amerikai dolog, vagy ember mellett kell kiállni, akkor ott elég szépen összeállnak az emberek, egyként, félretéve egyéni indulataikat. Pl. szept 11.Van ugye a németeknek is szép nemzeti öntudatuk, ahhoz is csak egy erõs szikra emberke kelett, hogy máglyaként égjen.
Nem hiszem, hogy a szociálisan kiépített, fejlett államok kultúrája hanyatlana, épp ellenkezõleg. A jóléti államokban rengeteg képtár, múzeum, felújított emlékhelyek, kiadványok vannak, Hollandia, Anglia, Dánia, stb.Szociológiai szempontból ezek az államok a legjobban ellátottak kutúrával, nemzeti hagyományápolásban is jeleskednek.És higgyük el, nem fáj a foguk a mi értékeinkre.
Én voltam mindenféle ünnepségen, mert lufikat lehetett kapni, késõbb pedig csavarogni a haverokkal,(márc 15, máj.1)de pl. csillebércen nem voltam. KÉrem magam REHABILITÁLNI!!!
Éjjel haza lehetett sétálni a diszkóból nyáron, pedig messze volt, vagy ki bírtam fizetni a taxit a csajokkal közösen, mert kifizethetõ volt, amikor közpésuli második félévében felemelték a kisztagdíjat 28!Ft-ra, azt mondtam, na na, ezt aztán még se!!Ki is léptünk páran. Aztán elfagyiztuk.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Én is éltem külföldön, valóban az ember vágyik haza mint az állat. Csak aztán felszáll itthon a metróra, és nem bírja a zajt túlüvölteni, azt a zajt, ami régebben fel sem tünt neki. Itthon a többség nem külföldrõl tele zsebbel hazatelepült. Ha van pénz itthon is kánaán van, akkor már lehet elvi síkon is politizálni. De van akiknek gond a rezsit meg a gyerek ebédjét is kifizetni, és ezek még a hirdetéseket se tudják az ujságban elolvasni.
Tudom, ahol van munka, ahol keresnek az emberek, ott több az adó, a bevétel, és igy több jut(na) szociálpolitikára is. De jelenleg a szociálpolitika a béka feneke alatt van, ha nem így lenne, nem kapnék papírt meg csekket, hogy támogassam a Gyermekétkeztetési Alapítványt.
Bóbita, én olyan normálisnak, abszolút más véleményét tiszteletben tartó embernek ismertelek meg az itteni arásaid alapján, ami miatt kicsit megrázott Miép vonzódásod, de Nagy Ferót is bírom, ez van. Különbözõek vagyunk. De a demagógiával, ami Ica és társaiból kijön nem tudok mit kezdeni, és ez bennem is félelmet kellt. Nem is kicsit.
Azt hiszem, sokszor mi nem is pártokat, hanem eszméket támogatunk, csak nem biztos, hogy az eszmét hirdetõ párt is az eszmében hisz a hatalom helyett. Valamiért a Gyûrûk ura jut eszembe errõl az egész választási haddelhaddról.
Judit
 


Klassz, hogy vannak ilyen fórumok, irogatunk rá és nem félunk!
Számomra úgy tünik itt a Babanet-en a többség az MSZP-SZDSZ vonalat támogatja.
Én csak azért irok, hogy a mérleg egy kicsit helyre billenjen, ugyanis nem vagyok az a típus, aki könnyen hozzászól.
Nagy családunk és messze a többség a munkatársaink között a Fideszre szavaz. (Senki sem párttag.)
Szerintem nem lesz Fidesz-MIÉP koalíció.
Eddig sajnos minden szavazáskor(1994,1998)külföldön dolgoztunk,de most ismét érvényesíthetem állampolgári jogaimat.
lnóra
lnóra
 
 


Na, megiscsak hozzaszolok. Korabban mar megirtam a velemenyem , de aztan kitoroltem. Elore bocsajtom, hogy kulfoldon, az USA-ban elek.

Szoval, kulfoldon nincs GYED, nincs kedvezmenyes lakaskolcson, a szegenyek dogoljenek meg az utcan. A 6 hetes gyereket bolcsodebe kell adni, mert egy fizetesbol (diplomas allas) nem tud egy csalad megelni. Az egeszsegugy katasztrofalis, ha nincs biztositasod es beteg leszel, inged-gatyad ramegy a kezelesedre, ha egyaltalan orvos szobaall veled. 67 eves kor a nyugdijkorhatar, de az allami nyugdij az ehenhalashoz sem eleg. Egyszeruen nem ertem, hogy M.o.-on miert panaszkodnak egyfolytaban az emberek, nem ertem, hogy miert varjak el a kormanytol, hogy minden egyes allampolgart kezen fogjon es gondoskodjon rola. Szerintem a lehetosegeket kell megteremteni - azt, hogy ezzel tudjanak az emberek elni, az individualis problema. A komcsik alatt valasztasi lehetoseg sem volt. Most van. S ezt nem az MSZP teremtette meg. Nem ertem, hogy intelligens emberek miert azzal vannak elfoglalva, hogy milyen szinu az Orban szeme vagy mennyire pokhenden beszel. Szerintem az orszag 4 evvel ezelotti es mostani allapotat kell nezni, nemzetkozi megiteleset es az esetleges kovetkezmenyeket, ha ismet komi kormany kerul hatalomra. Egy "orias" penzugyi cegnel dolgozom ahol nemzetkozi beszamolokat keszitunk. M.o megitelese ma nagyon pozitiv, az osszes gazdasagi mutato egyertelmuen ragyogo - az osszes kulfoldi nagybefekteto kivancsian varja a fejlemenyeket es garantalom, hogy sulyos kovetkezmenyei lesznek ha az MSZP kerul kormanyra.

Rengeteget tudnek meg irni, de nem akarok Fidesz propagandat csinalni. Egyszeruen ra kene jonni, hogy a politikusok egyformak. A lenyeget nem a szemelyes szimpatia kell hogy jelentse hanem a szakertelem, az eredmenyek, s ez jelen esetben a Fidesz javara billenti a merleget. (Uristen, hanyszor, de hanyszor hallottam mar a kommunistak igereteit. SOHA semmi sem valosult meg beloluk)

Gabi
Gabi
 


Ha már az adófizetõk pénzét emlegetitek, meg a röpködést, akkor emlékezzetek Horn Gyula 60 milkós villájára (Postabank pénzbõl, a Postabankba pedig állami pénzeket injekcióztak, hogy talpon maradjon), Szekeres ügyleteire, Göncz Árpád magánrepülõn való röpködéseire, amire az egész (meg nem hívott) pereputtyát vitte.Mindeközben mi a megszorító intézkedéseket nyögtük.

Emlékeztek a Horn kormány alatti fél százalékos nyugdíjemelésre? Mondjuk egy negyvenezres nyugdíjra rátettek kétszáz forintot! Két liter tejet.

Éva, az OTP packázása banki ügylet, arról nem a kormány, nem a Fidesz tehet. Érdemes több helyrõl érdeklõdni: mi egy éve nem nyúltunk az építkezéshez, mert az OTP félretájékoztatott bennünket. Azt mondták, addig nem kapunk egy fillér hitelt, szoc.polt. sem, amíg nincs kész 30%. Most a Postbanknál derült ki, hogy nulla forinttal is elkezdhetsz építkezni, addig is kapsz hitelt, amíg eléred a 30%-ot. Ezért vártunk ennyit... Az Esztergom és vidéke Takarékszövetkezet pedig nagy ívben tesz a 2,5% kamatra és 6%-ot számol föl!

Egyébként teljesen egyetértek veled abban, ami az összefogás szükségességét illeti. De ehhez kontstruktív ellenzékre van szükség, nem demagógokra. Õk már bizonyítottak...
A Fideszben pedig többek között az is szimpatikus, hogy legtöbbször nem veszik föl a kesztyût.

Cory, nem magániskolába fogsz járni vagy fizetõs szakra vettek fel?
Furcsa elképzeléseid vannak a Miéprõl. Szerintem elég egyoldalú forrásból szerzed az információidat róluk. Mértékadó, külföldi elemzõ cégek is megállapították róluk, hogy a Miép nem szélsõséges párt.

Pocok, a Gyes-sel sem mondtál hülyeséget. Képzeld el milyen jól élt valaki, akinek csak 200 forinttal volt több a havi összbevétele, mint ami a Gyes-hez szükséges határ volt. Talán Éva írta egy másik topicban, hogy õk is így jártak?

Évi, nem baj, úgy nagyon unalmas lenne Kép

Egyébként szerintem sincs esélye egy Fidesz-Miép koalíciónak. A Miép sokkal szókimondóbb annál, semhogy elég diplomatikus lehessen, a Fidesz pedig sokkal diplomatikusabb annál, semhogy felvállalhassa a Miép õszinteségét. Annak a külpolitika látná kárát, ahol csak nagyon óvatosan szabad lavírozni. A Fidesz jól csinálja. Remélem, õk kormányozzák tovább az országot. (Bár egy páran megérdemelnétek az MSZP-t Kép )
iboly
 
 


Gabi, én is az Államokban éltem és minden szavaddal egyetértek!
iboly
 
 


Zsomimama, nem szeretek vitatkozni, meggyõzni meg végképp nem szeretnélek. Valószínû nem írtam le elég érthetõen azt, ami a fejemben egyértelmûbben összeállt. Azért gondolom, hogy különbség van a mostani rendszer között és a múlt rendszer között, mert akkor nem tudtál mit kezdneni az ilyen "kötelezõkkel". Most legalább tudsz, botrányt csinálsz, bemész az igazgatóhoz stb... (Szerintem mondjuk jogosan, kissé mérges is vagyok, nehogy általános iskolások is politizálni kezdjenek már!)

Keveredésrõl: jogos. Keveredtünk eleget, fõként háborúk által. De: mindig volt egy Dózsa György, Széchenyi, Kossuth és hogy ne csak politikát említsek, Petõfi pl. és olyan radikális eszméket, elsõsorben a nemzeti érdekeket képviselõ ember, akit mai szemmel szélsõséges eszméket vallottak! Megkockáztatom: nacionalistáknak hívnák õket ma. De: nem Csurkától várom, hogy ugyanezt teljesítse és nem is szimpatizálok velük annyira, elfogadom, hogy vannak és bizonyos szempontból örülök nekik! Judit így értettem a MIÉP szimpátiát! Azért köszi, jól esett!

Dánia, Hollandia: nem volt 40 évig "agymosás" náluk. Lehettek szabadok, alkothattak szabadon. Talán egy kicsit könnyebb volt nekik!

Amíg a másikra acsarkodva, megbántva és sértõdötten reagálunk (ezt úgy általában értem, pl az utcán járva-kelve) nem lesz egységes a nemzet, mert nem leszünk büszkék arra, hogy magyar emberek vagyunk! Ha egy olyan kormány van hatalmon, aki ápolni tud olyan értékeket, ami a múltunkhoz kötõdik és minden magyar ember számára azonos értékeket kellene képviselnie, és amelyik kormánynak mindez fontos, sokkal nagyobb esélyünk van arra, hogy a mindennapok folyamán egymásra is inkább tekintsünk honfitársunkként. Talán így többet is segítenénk egymásnak, jobban megértenénk egymást!

Bóbita

UI: persze ez ismét szubjektív. Nem ítélkezni és bírálni akarok. Véleményt mondani.
Bóbita
 


Államokról. Azért ha van munkád, van mibõl kifizetned a számlákat is (és nem az autó és hifi részletre gondoltam), Itthon hiába dolgozik mindkét fél, gondjaik lehetnek a villanyszámlával is, ha tanárok, ápolók, vagy más nem bizniszben dolgozó emberekrõl van szó. Filléres gondjaik vannak. Persze odébb lehet állni, de azt én is megszívom, mert majd egy idõ után csak magánkórház meg magániskolákban lesz szinvonalas gyógyítás meg oktatás. És ha biztonságban akarod tudni az értékeidet meg az életedet, fogadj testõrt. Idefele tartunk. (mintha ezeket kifogásoltad volna Gabi).

Engem a szocik magas aránya is megrémít, most valami negyvenöt, nem csak a paranoia a másik oldalon. Mi lesz itt?

nevenincs
Névtelen
 


Zsomimama,
Elfelejtettem leírni az elõbb - igazából nem is odavaló lett volna -, hogy tisztelj meg azzal, hogy a nicknevemet használod megszólításként! Kivéve ha nem pejoratív értelemben használod!
Köszi: Bóbita
Bóbita
 


Kedves Eva hiszen egyik szavaddal utod agyon a masikat. A regi kormannyal az volt a problema, hogy eladositottak az orszagot, most meg az a baj, hogy nehezebb megelni. Hat ugye ha ki akarunk maszni az adossagokbol akkor szoritani kell a gatyaszijon. Regen lehet, hogy mindenkinek jutott rantotthus a tanyerjara, nade milyen penzbol? Nem is mehettel nyugatra, hogy lasd ott mi van. Ha akkoriban iratnak ala valamit a gyerekeddel az iskolaban nagyokat kussoltal volna, eszedbe sem jutott volna ujsaghoz, meg hiradohoz fordulni mert megjarod. Komolyan azt gondoltatok, hogy a tobb evtizedes adossagokat 4 ev alatt 0-ra fel lehet hozni? Miattatok nem fog kimaszni ez az orszag soha a godorbol, mert ti magatok taszitjatok vissza. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha az MSZP-t juttatjatok hatalomra akkor sem lesztek elegedettek. En biztosan nem leszek, de mas okokbol. En oszinten azt gondoltam, hogy a mi generacionk mar nem dol be a kommunistak hulyesegenek, de ugylatszik tevedtem. Az emberek mentalitasan nem nagyon lehet valtoztatni, meg azoken sem akik nem a regi rendszerben eltek le az eletuk nagyreszet.
Ja, es meg annyit, hogy kulfoldon sem tud mindenki lakaskolcsont felvenni. Viszont akinek van lakasa-haza az dolgozik mint az allat (2-3 allasban is) mert ha nem fizeti a torlesztest akkor mindene elveszett es az eletben nem kap ujra kolcsont. Adohatosagok meg mindenhol vannak, meg sokkal szigorubbak mint Mo-on. Ugyhogy nem kell ugy csinalni mintha az is Fidesz talalmany lenne. De azert csak probald meg kulfodon emigranskent aztan majd utana ismet meghallgatom a velemenyedet.
Ica
 


En azt nem ertem,hogy hogy lehet egy olyan parttol barmit is varni,akik eltoroltek a Gyedet,Gyest es csaladi potlekot???!!!!!Nekem ez nagyon durva!!!
Hala a mostani kormanynak,hogy vissza hoztak.Kép
Szerintem a magyar ember azert valaszt minden evben mas kormany-partot,mert mindig csodat var.Es ez nagy hiba.Kép
Ha megtehetnem,biztos a jelenlegi kormanypartra szavaznek,hogy befejezhessek,amit elkezdtek,es nehogy megint ugy jarjanak a kismamak,mint a "draga" Bokros csomagnal!(kulfoldrol nem lehet szavazni)
Gondolom 1998-ban nem hiaba nem a szocik nyertek.Senki nem volt rajuk kivancsi,csak ezt valahogy olyan gyorsan elfelejtjuk.
Persze gondolhatjatok,hogy mit tudok en,hiszen nem is Mo.-on elek.De fogok!Meghozza elegge hamarosan,es akkor nekem se lesz mindegy,hogy hogy osztom be a penzt.
Ja,es meg valami,az en nagyapamnak minden foldjet,vagyonat elvettek anno,mondanom se kell,mit erez a komcsik irant.O azt monja,hogy az a mentalitas,es gondolkodas sose fog megvaltozni,ami azoknak van.
Tovabbi jo eszmecseret.
udv mindenkinek
Kriszta anya
Kriszta anya
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: