Új privát üzeneted érkezett!

Énisittvagyokám, lányokKép De még csak olvasom vissza a topicot.


zsani
zsani
 
 


SEGÍTSÉG!!!
Kérlek segítsen aki tud!
A "Modern Keresztöltés" 14. számából lenne szükségem a Betük és számokra. Kivettem amíg hímeztem , de nem tettem vissza és persze nem találom , pedig nagyon kéne!
Nagyon megköszönném , ha valaki eltudná küldeni a fénymásolatát vagy beszkennelné. Csak a rajz kéne.
Ha tudtok segítsetek!
Köszi
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Áfonya,

sikerült? Csak arra voltam kíváncsi, hogy elég érthető voltam-e? Mert amikor én "tanultam" ezt, segítségemre voltak rajzok is, de képtelen voltam azokat betenni ide.

Egyébként nálunk a családban a keresztszemes mobiltok a menő, nem győzöm bökögetni. De még nem jöttem rá a képfeltevés "tudományára", ha egyszer sikerülni fog, lesz mit néznetek, annyit teszek fel! :-)))

Cili
Cili
 

 
 

Jamina

ÉrthetőKép.Hétvégén megcsinálom és küldöm is.Már ha a szgépek istenkéje is úgy akarjaKép.

Kanga

Én meg tudom szerezni,mert az egyik ismerősömnek megvan mind,de időbe telik.Ha minden igaz,akkor hétvégén meglesz,majd beszélek vele.De pontosításul írd le,hogy mi is van a képen,nehogy mást hozzak el.Kép

Cili

Jó lesz,ha rájössz a tudományra,mert én már nagyon kíváncsi vagyok.Pl az a telefontartó nagyon izgatja a fantáziámat!!!KépKépKép
Ja,nekem egy kicsit húzós a keret,még mindig emésztgetem.Amit meg emilben küldtél,meg sem tudom nyitni.Vhogy ezt a fájltípust nem kedveli a gép.Ha el tudnád másban küldeni,akkor hálás lennék.KépKöszi

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Ezt most találtam, hátha vkit érdekel:

"KERESZTÖLTÉS!!! Több,mint 1000 modern, színes mintát tartalmazó CD,utánvéttel megrendelhető.Képek minden kategóriában.Ára:3000.-ft.
A hirdetes feladojarol a kovetkezo cimen szerezhet informaciot:

http://www.iNTERapro.hu/cgi-bin/BATE/Entry/IA/List/184374
"
phaedraa
 
 


Szila,
Nefretitis képet találtam neked itt:
Orosz oldal- magyar felhasználóval. Kár , hogy nem tudjuk ki van mögötte, mi is hozzáadhatnánk amink van..Kép)

NEkem pl. Hummel sorozatom van.

http://www.7ya.ru/photos/private.asp?login=mindenki&RubrID=20239


Enci
Enci
 


Jaj, Szila,

Bocs, most látom, hogy feltaláltam a spanyolviaszt Kép Kép - s Te már ismered ezt az oldat, hisz vannak fenn képeid! (Vagy éppen pont a Tiéd..)

Így jár az, akit elragad a felfedezés öröme!

Most már csak időt kell küldenem a képek kivarrásához, ugye? Kép
Enci
enci
 
 



KépVettük a lapot!Kép

anyapoc
 
 


Én nagyon kezdő keresztszemező vagyok, leginkább az újságból szedem az infóimat. Mondjátok már meg, hogy milyen anyagra hímeztek? Aida vászonra v. kongréra ( nem biztos, hogy így kell leírni).A fonalat szét kell szedni v. úgy 6 szálasan varrjam? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de Aida vászonra és a sokszálas fonallal nagyon vastag lett, és ráadásul ronda is.

Magdi
Névtelen
 


Magdi!

A 6 szálas fonalat szét kell szedni mintától és az anyagtól függően 2 vagy 3 szálra. Én azt hiszem, hogy az Aida vászon és a kongré ugyan az az anyag. Vannak különböző luk méretű kongrék, talán egy nagyobb lukún könnyebben megy a tanulás.

Zsuzsa
zsuzsa
 
 


Magdi

Az Aida nagyon drága,nehogy azt vegyél!!!KépKépKép
A kongré nagyon jó,de van kisebb lyukméretű panama nevű anyag is.
Nem volt a mintához odaírva,hogy hány fonalszállal dolgozz?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc

Nem, de gondoltam, hogy vmi nem ok. Csúúúúúnya lett.
Nem veszek Aidát, láttam,hogy méregdrága!

Köszi!

Magdi
Névtelen
 


Gondold meg mégis az AIDÁT!

Igaz, tényleg drága, de egy méterből rengeteg dolgot megvarrhatsz!!! A másik dolog, hogy ki van keményítve, és egy kezdőnek azért mégis könnyebb így. Majd, ha már "profi" vagy, ráérsz vacakolni az apróbb szálú, vaksizgató anyagokkal.

Cili
Cili
 


Sziasztok,

Enci,
feltétlenül nézz be az nlc-topikra isKép. Az orosz oldalra rakunk ám mi is fel mintát...Kép

Magdi,
tényleg ugyanaz a kongré és az aida. Csak többfajta is van belőle...Nem mindenhol ugyanannyi az anyag, én speciel 1500/m áron veszem, de ez egy kicsit lazább és puhább anyag, de nekem bőven megfelel (képekhez szerintem szuper). A fonalat a mintának és az anyagnak megfelelően kell szétszedni. Ja és a mintáknál az is ott van, hogy milyen anyagra hímezd. Nyilván egy idő után már van tapasztalatod, és akkor te meg tudod mondani, hogy másik anyaghoz pl. hány szállal jó dolgozni, stb. Milyen újságból hímzel, hogy nem volt odaírva, hogy hány szál?

Egy kis segítség (Zsuzsa, neked ismerős lesz...Kép)

Az anyagokról:
Az Aida azért aida mert az anyag szövése az aida szövés technika. A hímzővászon azért hímzővászon mert vászon szövési technikával készült a panama azért panama mert panama technikával készült. stb. : Tehát nem gyártó függő! mert minden gyártó aidának nevezi azt az anyagot ami aida szövésű. Osztásban vannak különbségek, lsd. : 6-8-11-14-16-18

A gyártó XX/inch-ben és ez a lényeg XX/cm -ben is megadja az anyag osztását!

6 count-2, 4 /cm
8 count-3, 2 /cm
11 count-4, 4 /cm
14 count -5, 4/ cm
16 count-6, 4/cm
18 count-7, 2/cm
öltés/cm
Hímzővászon
szál/cm
26 count-10/cm
30 count-12/cm
35 count-14/cm
40 count-16/cm


Szila
szila
 
 


Szila

Akkor miért nem ugyanazon a néven lehet őket kapni?KépMert a DMC által forgalmazott Aida nem ugyanaz,mint a Kongré.Az Aida ki van keményítve,a Kongré meg nem stb...És ahogy én láttam, a Panama is tök uaz,csak kisebb lyukmérettel.De ezt csak futólag néztem.

Amit ide beraktál,hol található?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Magdi

Ha mégsem akarsz Aidát,akkor ha van hímzőkereted,ugyanazt éred el,mint a keményítéssel.És akkor tényleg nem olyan drága..Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
csak ismételni tudom magam: Az Aida azért aida mert az anyag szövése az aida szövés technika. A hímzővászon azért hímzővászon mert vászon szövési technikával készült a panama azért panama mert panama technikával készült. stb. : Tehát nem gyártó függő! mert minden gyártó aidának nevezi azt az anyagot ami aida szövésű. Osztásban vannak különbségek, lsd. : 6-8-11-14-16-18

Bár Zsuzsa ebben még profibb szerintemKép. Én csak az olvasmányaim után írtam ezeket.

(nlc topikról való különben az idézet)

A keret az jó ötlet, nekem amúgy is bevált, mert így sokkal szebb x-eket csinálok...Kép

Szila
szila
 
 


Szila

Csak azért értetlenkedek itt,mert én az Aida alatt(így nagy beűvel) a DMC által forgalmazott anyagot értem,ami tényleg nagyon drága.Tehát ami valóban ezen a márkanéven fut.A kongré márkanevű sokkal olcsóbb,de végül is ugyanaz.A panama meg kisebb lyukú,de szintén ezzel a technikával készült(vagyis aidával).
Nnna.KépAmikor először kértem az Aidát,akkor mondták,hogy kongré van,ami uaz,csak olcsóbb.Én ezekből és a látottakból következtetek.Vagy nagyon elbeszélünk egymás mellett?KépKép

KÉRJÜK Zsuzsa véleményét,ha szakértő!!!KépKépKép

Képzeld,nekem nem jön be a hímzőkeret.Csak nem mertem írni,nehogy Magdi kedvét elvegyem.KépÉn azzal egyszerűen képtelen vagyok hímezni.
Jut eszembe,a párna elkészült már?KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
a panama panama technikával készült...mondjuk nem értek hozzá, a fenti idézetek egy üzlettulajdonostól valók, aki ért ehhez.

(szerintem ugyanaz a kongré, mint az aida, legfeljebb gyengébb minőségű...)

hímzőkeret: nekem bejön, sokkal szebbek az x-ekKép

A párna elkészült, de még nincs megvarrva...azóta van egy újabb kincsem is: egy szélmalmot hímeztem (Michael Powell).

Szila
szila
 
 


Jajj!

Szila!

Rakd fel őket!!!!!KépKépNagyon kíváncsi vagyok.Kutakodtam az orosz oldalon,de egy kukkot sem értek belőle,így minden mást megtaláltam,csak a keresztszemeseket nemKép

Viszont találtam egy nagyon jó oldalt,ahol lehet kérni mintákat,amiket nem találsz,és akinek van,az elküldni neked mailben.Majd feldobom ide.

Én megcsináltam a földet,aminek a képe itt van a képtárban,majd feldobom.Meg a falvédőt is,csak még nincs kész,mint falvédő!

Én láttam panamát egyébként, és teljesen uaz,mint az a kongré,csak kisebb lyukméretben és kicsit más anyaggal.A többiben egyet értünk.
De a lényeg úgyis az,hogy ha az ember látja,akkor el tudja dönteni.KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 



Anyapóc, a falvédő nagyon nagyon tetszik!!!! Mennyi ideig csináltad? Hihetetlenül jó lett! A másik is tetszik a bolygós, de ez a falvédős ...


Míra
míra
 
 


MíraKép

KösziKép

Hááát....nehéz megmondani,mert,tudod,ez olyan,hogy hol csinálod tejesgőzzel,hol meg 2 hétig egy kicsit sem.
De ha jól utána gondolok,normálisan olyan 1-1.5 hónap alatt készült el.És ez azt jelenti,hogy ált. csak este,vagy akkor csináltam egy kicsit,amikor a fiam aludt.KépVégre...KépKép
De a teljes falvédő még nincs is kész,amjd akkor is felrakom,ha teljesen megvarrtamKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lányok,
a Körúton levő Textilland üzletben HATALMAS akciók vannak, aida vászon 920 forintért pl. Én vettem két métertKép, jó sokáig elég lesz...KépKép. Elvileg július 31-ig tartott az akció (jön új kollekció őszre és meg akarnak a régiektől szabadulni...), de még tart, úgyhogy siessetek, és tározzatok be anyagból!

Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Szila!
Kösziiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!

Azt hittem én balga , hogy csak én munkálkodom a vakondos-csigással. Gondoltam is , hogy ahogy készen vagyok felteszem , erre már kétszer is fent van!Kép Megjegyzem már egyet megcsináltam csak nem egybe , hanem külön képekbe , keretezve (azaz még a keretezés várat magára).
Kanga

Ui.:A földgömb is régen tervben van.Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Én most falvédőszerű játékot akarok gyártani a fiamnak. Persze már az elején megakadtam Kép
Úgy képzelem az egészet, hogy lenne egy egyszinű háttér, ez lenne a falon, és erre tépőzárral lehetne felrakni a különböző figurákat (10-15-20cm-sekre gondoltam). Kérdéseim Kép:
1. tapad-e a filcre a tépőzár (akkor csak a figurákra kéne tépőzárat varrnom Kép), ha a filcre nem, mire igen?
2. Hogyan lehetne szerintetek egy kis tartás adni a figuráknak?
3. Ez a legfontosabb most hirtelen Kép Ilyen figurákról kellene nekem rengeteg minta. Alapvetően állatokat, gyümölcsöket, zöldségeket, használati tárgyakat, járműveket... szeretnék minden mennyiségben Kép Arra gondoljatok, hogy gyereknek lesz, szóval nem kell, hogy nagyon csicsás legyen, meg agyon árnyaltak a szinek. A mostani kersztöltésben van pl egy tök jó zebra. Olyasmikre gondolok, de nincsenek meg a korábbi számok.

Köszi előre is Kép (ha egyszer kész leszek, rakok fel képet is Kép)

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


CoryKép, szia!!!

Majd du. szedek össze neked dolgokat (mikor Hanga alszik)Kép.

Szila
Szila
 


Szia Cory!

1. a tépőzárra csak a tépőzár ragad. Kénytelen leszel rávarrogatni magára a falvédőre is. VISZONT a Váci úton, a Duna Plazától pár percnyire van a Szalag és zsinórgyár mintaboltja, ot színes tépőzárat is kapsz.

2. A figurába tegyél egy 3 mm vastag szivacsot (varrd bele "szendvicsnek"), ha nem tudod, honnan vagyél ilyet: Népszínház utca kb. 3. sarok a Blahától.

3. Nekem az összes Keresztöltés megvan, ha eljössz hozzám böngészni, lelked rajta. Ha akarsz, hívj fel: 20 3981931

Cili
Cili
 


Cili,
volna egy óriási kérésem: nem tudnád nekem az újságok (Modern Keresztöltés) hátulján lévo "leckéket" beszkennelni és elküldeni nekem apránként?

Cory,
minták valószínu csak este, mert apa dolgozik mostKép.

Szila
szila
 
 


Szila,

rátapintottál a gyenge pontomra :-((( Pont a leckéket nem tartottam meg...

Cili
Cili
 


Cili,
KépKép, nem baj, majd másfelé is próbálkozom legfeljebbKép.

Cory,
nna, azt hiszem, hogy most van e gy kis időm mintát bányászni (rengeteg van) NekedKép!

Szila
szila
 
 


Szila!
Nekem minden lecke megvan , de nem tudok szkennelni.
Így is érdekel? Fénymásolva , találkozva odaadva?Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szila, isteni vagy!

Voltam a Textilandiában, otthagytam egy rakat pénzt, de 200 cm széles 100% textilt, ráadásul aprókockásat 610 forintért... én ugyanis foltvarrok, és ahooz egy szuper! Jelentem: kongré is van még! Irány a Textilandia! Ha valaki nem tudja, hol van: A Király utcai villamosmegállótól 1 sarok az Oktogon felé!

Cili
Cili
 


Cory

http//:www.otlettar.cjb.hu/keresztszemes/index

Itt is találsz,de még nincs kész az oldal.Ezek pont olyanok,amit keresel szerintem.De lehet,hogy Szila ilyeneket,vagy ezeket másolta ki neked.Kép

anyapoc
 
 


Mármint nem innen,hanem a Modern KeresztöltésbőlKép
anyapoc
 


http://www.keresztszemes.try.hu Inkabb ezt nepszerusitsuk, hatha koltoztetni kell ingyen szolgaltato lehalasa miat. Ne keljen allandoan uj nevet megadni.

Napocska
napocska
 
 


Szaisztok!
Lehet, hogy már valaki írta (akkor bocs), de egy jó linkgyújtemény a keresztszemes.lap.hu. Nézzétek meg!!! :-)
Ági
Ági
 


Napocska!

Most írt Kanga és én is megnéztem,hogy a try.hu-n nem jönnek be a nagy képek,ha az indexre kattintunk!
utána nézel?Köszike!KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, Kanga

Melyik kep nem jonn le nalatok?
Kezdo mintak kozul nekem most mind lejott.
A haladosokbol is jonn mind vagyis allatos es babas lejott erre az egyebek nem. De most vissza neztem es mar egyik se latszik meg index kepek se. Gyanitom ingyen szolgaltato nem 100% mukodese az ami a baj.
Ha sikerul akkor atkoltoztetem mashova. De elerni majd tovabbra is a http://www.keresztszemes.try.hu cimen lehet majd.

Napocska
napocska
 
 


Napocska

Most megnéztem,most meg működikKép.
Igaz,egyenlőre csak egyet néztem,most végignézem az összeset,de remélhetőleg mind jó!Kép

Hétvégére meglesz a Namo,akkor nézek másik fontot,jó?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Napocska!
A képeket megtudtam nézni , csak annyi volt a kérdésem , hogy leírás és az elkészítési rajz meg van e hozzájuk.

Lányok !
Voltam ma a TExtilandiába! Vettem fehéret és rózsaszínt! , sajna a kékről lemaradtunk. Akartam még kék kockásat is , de abból csak egy méter volt , nekem ennyire lett volna szükségem , csak hát az anyag közepén annyira hibás volt , hogy csak na!Kép Kellemes élmény volt , hogy lehet színeset és kockásat is kapni.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga

Végül is sikerült a képek leírását is behozni?Mert ha rákkattintasz az indexképre,akkor bejön nagyban,amit letölthetsz.De gondolom,sikerült

Anyapoc

anyapoc
 
 


phaedraa
 
 


Napocska
Óriási köszönet a link miatt, erre vágytam régóta. Mindenmegvan, csak nem mertem nekilátni. Most elkezdthetem. Csak a kérdés, hogy 5 színből álló, kb 5cm magas 3 kis elefántot rá lehet-e hímezni jövő hét vas.-ig. Persze csak munka után érek rá, de reméyntelenül nem szeretnék próbálkozni.
Köszi előre is

Judit
holophernes
 
 


Anyapoc keresztszemese innen (is) elérhető:
www.otlettar.try.hu -sok más hasznos infóval együtt.
Jamina
jamina
 
 


Judit!

Ha kitartó vagy,akkor igen.Csak nem akkorra várható a trónörökös?Kép
Szerintem próbáld meg!Veszteni valód nincsKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Phaedra!

Nagyon jó a linkKép
anyapoc
 


Anyapoc
Neki láttam tegnap 6-9ig. Bevallom a kisebbik elefántot kezdtem el, hát kb az első lábánál tartok Kép
Nagyon sziszifuszi dolog ez....
A barátnőm kisfiánaklesz a keresztelője, és gondoltam nem állítok be egy nyaklánccal, hanem vmi személyesebbet viszek. De attól tartok a 3-3 elefánt a két oldalán verzióból, 1-1 elefánt lesz Kép
Mindenesetre igyekszem, bár nem jöttem még rá, hogy mikor 1-1 kocka van átlósan azonos színből (orrmány), akkor hogyan lehet a legszebben megcsinálni. Odafelémenet, az egyik irányúakat hímeztem ki,aztán visszafelé a másikat. De lehet, hogy egyszerűen csak egyenként kéne végigmenni,és a végén eldolgozni.
köszi mégegyszer
Judit
holophernes
 
 


Judit

Ha megmutatot a mintát,akkor tzalán tudok segíteni,hogyan csináld!Kép

Nem olyan sziszfuszi,csak bele kell jönniKép!Az első nekem is nehezen ment,aztán egyre több dologra jöttem rá és már nagyon gyorsan megy.Ezért is akarok segíteni,hogy ne neked kelljen mindenre rájönni.Sajnos az oldalra meg nem tudtam minden praktikát feltenni,azért is irányítok mindenkit ide,ha gondja van.

A lényeg,hogy nyugodtan dologzhatsz hosszú cérnával(csak az elején nehéz),és akkor nem kell sok helyen eldolgozni,kevesebb léezs a kiálló szál.Mindig tervezd meg előre,hogy merre lenne érdemes haladnod,hogy a legtöbbet tudd egyszerre hímezni.Átlósan is lehet haladni és nem érdemes egyesével,mert megkukulszKép.Ha látnám....

Anyapoc

Ui.Na,nagy segítség voltam,mi?Kép

anyapoc
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: