Új privát üzeneted érkezett!

Hordócska!
Szerintem mond a dokinak, ha valami nem stimmel! (Lehet, én vagyok túl aggodalmas, de én minden szokatlan, vagy kellemetlen dolognál inkább felhívtam, vagy elmentem hozzá.)
Tudom, hogy nem egyszerű, ha véletlen befektet, de nem szabad kockáztatni!
Asszem pont a te dokidnál történt a múlt héten egy szerencsétlenség. :cry: (Nem a doki hibája volt.) Holnap leírom priviben, ha érdekel. (Gereszke, te lehet, hallottál róla...)
cinnamon
 
 


jujj, tudok én is egy történetet, sajnos, nemrég történt. a 8 hónapos magzat és a kismama között kellett dönteni... többet merjek írni?
gereszke
 
 


Gereszke!
Ez a történet egy fodrásznőről szól?
cinnamon
 
 

 
 

Sziasztok, bocsi az eltűnésért:)
Tejcsi van rendesen, a baba néha csak megszívja és akkor nemcsak belövell, hanem ki is:) tegnap fülön lőttem:)

A lányomat tegnap bejelentkeztettem az oviba.
Rengeteg a jelentkező... anyáméknál - a mentőkkel szemben - már 50 jelentkező van.
a mi kiszemeltünkben is majdnem annyi.
Ja, szépen bemutatkoztam az óvónőnél: apja neve: kitöltöttem szépen eddig. utána: anyja neve: szépen ráírtam az apa anyjának lánykori nevét:))))) húúúúú, beégtem rendesen, pláne, hogy tudta az óvónő, tanító vagyok, kolléga...
egyébként nem valami nyájas óvónénink lesz... kicsit katonás és keveset mosolyog, bár ez a lányomnál nem akadály, az utcánkban már "betört" egy mogorva nénit:)))))

CS.? EDA? szül? írjatok már léci róla! no meg 1 telszámot is ha rudtok PÜ-ben:)

na pusszantás nektek, szép napot!
Kép

Kép
gereszke
 
 


igen... fodrásznő
gereszke
 
 


Gereszke!
Leírnád priviben, hogy te mit hallottál?
Én is bepötyögöm, ha a kiscsaj végre hajlandó lesz egy kicst aludni.

Mi kedden íratkoztunk be az oviba. A kitöltős sztorin jót röhögtem! Kép
Az uram is szokta mondani, mikor nem ért a tesóm valamit, hogy látszik, pedagógus... Kép
cinnamon
 
 


:)))
Megkaptad a privit?
A telszámot köszönöm!

Melyik oviba jártok majd?

Hordócska!
remélem minden rendben van veled!
jókedvre derítőnek: ismerek egy dalocskát, népdal:
"KIcsiny a hordócska, jó bor terem benne
díl dúl dallalla, ridarida díl dúl dallalla.
nem iszom belőle, mérges leszek tőle
díl dúl dallalla, rida rida díl dúl dallalla"
gereszke
 
 


Sziasztok!

Gereszke! Megkaptam a privit! Beszéltél Cs.-vel?

Hordócska! Remélem minden oké volt a dokinál! Írj pár mondatban, ha tudsz!

Ha keddig nem jönnék, mindenkinek kellemes hosszú-hétvégét kívánok!
cinnamon
 
 


nem jelentkezik Csilla... írtam neki smst is, hogy tudja, ki vagyok, mit akarok. még semmi...

Nektek is szép hosszú hétvégét!
Mit csináltok?

Mi kínlódunk ebben az időben. Ráadásul a kulcsom a babakocsiban, a babakocsi a kisházban...a kisház az udvaron...
Párom Pesten vőfélykedik...hajnalig...
áááááááááááááááá
túlélem, túlélem, túlélem!

Kép
gereszke
 
 


Sziasztok!

Megvagyok :P . Kitört rajtam az allergia, meg akarok zavarodni tőle. Voltam a dokinál, minden rendben. Minike teljes be van fordulva. A becsípődésre annyit mondott hogy amig egy Ben Guy nevű kenőcs hat addig nincs gond, mert azt szabad ilyenkor használni, de ha attól se múlik akkor megnézetjük ortopédussal nehogy baj legyen. Bejöttek a gyerekeim is megnézni a babát. Fekszek ott kiterülve a vizsgálón mire a pici fiam megkérdezi nagy felháborodva hogy " anya hol a gatyád?". Csak vörösödtem. 3 napja egyfolytában dokihoz hordom a picit hogy csináljon vele valamit mert majd megfullad. Nem kaptunk rá semmit, így szombaton az ügyeleten kötöttünk ki. Egy tüneményes ceglédi gyerekorvos volt. Csak annyira nem volt semmi baja a gyereknek, hogy asztma jellegű befulladásai voltak ( hálég nem is asztmás) és ráment a jobb fülére, így még fülészetre is kellett vele rohanni. Beszéltem Cs.-vel. Jól van minden rendben, csak őfelsége meggondolta magát és átfordult farfekvésbe.
hordócska
 
 


Sziasztok!

Hordócska!
jobbulást nektek. mi is prüszkölünk, a java még hátra van szerintem... :P

Szegény Cs!
Vele is történik mindig valami... mindegy, csak egészséges legyen. a baba is meg a mama is:)

Túléltem a szombatot, vendégek jelentkeztek be vasárnapra, párom bortúrára ment - jól be is nyomott... szal nem voltam kiakadva... szerencséjére ilyet nem szokott csinálni, úgyhogy csak megágyaztam neki a másik szobában, ott horkolhat:)))
Szép napot nektek!
gereszke
 
 


Sziasztok!

Ma voltam itthon az sztk.-ba , hogy megcsináltassam a 32. hetes uh-ot. Közölte velem a doki hogy mit képzelek én, neki erre nincs ideje és különben is nem ér rá. Egyszóval elküldött a p.-csába. Jó mi? Teljes felhúztam magam rajta. Majd 20.-án megyek uh-ra a kórházba. Akkor leszek 34 hetes. Azt mondja a csaj aki az időpontot adja hogy az nem elkésett már egy kicsit? Na nekem se kellett több elmagyaráztam neki a dolgokat. Rögtön hallgatott nagyokat és megkereste a legközelebbi szabad időpontot. Jaj lányok, de nem bánom már ha kibújik a pociból ez a manócska, mert már gyűlölök terhes lenni. A fiúkkal valahogy nem volt ennyire macerás a dolog.
hordócska
 
 


ha kell egy alapos és pontos doki, ajánlom az enyémet. ő ad időpontot au UH-ra, nem a terhesgondozó...

macerás volt nekem is a terhesség, szerintem megutáltatják az emberrel direkt..., azt utáltam, hogy a papír szerint meg kellett jelennem nyitott méhszájjal is a védőnőnél a 3.on...gyerekkel...és várni...

allergiavizsgálatot hol csinálnak az sztk-n kívül? ahol nem kell sorban állni?
2 napja tüsszögök és viszketek... sose voltam allergiás semmire...
gereszke
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, kedden volt az Anyák napja a suliban. Annyira aranyosak és ügyesek voltak a gyerekek! Olyan büszke voltam Nándira! Annyira jó, hogy 3 gyermekem van!!! Néha ugyan nagyon kiakasztanak, de mégis...

Hordócska! Melyik doki volt ilyen szemét? Gondolom nem a sajátod, mert az nagyon durva lenne! Azt hittem te is a kórházba jársz ki uh-ra? Én mindig a dokimmal beszéltem meg az időpontot. Ha már nem volt akkorra, az sem volt gond, mert mentem időpont nélkül, úgyis ő volt aznap!

Gereszke! Szerintem az allergia vizsgálatot a Tüdőgondozóban csinálják. Talán időpontot kell kérni - ezt nem tudom. Én még 1000 éve Kerepestarcsán voltam. Meg egyszer Bp.-en a Házipatika honlapján lehetett regisztrálni és adtak időpontot. Jövő hét péntek- szombaton is lesz egy ilyen "akció", de ez neked szerintem tárgytalan...

Terhestanácsadás: még jó, hogy az én védőnőm rugalmas! Engem nem sűrűn láttak az SZTK-ban. :)
Még a babával sem voltunk tanácsadáson, és gyanítom nem is nagyon leszünk! :lol: Ezt is mondtam a védőnéninek, úgyhogy megbeszéltük: amikor eljön megmérjük mérlegen, meg centivel, amit kell; a dokibácsink pedig kijön oltást adni. Nem fogok min. 1 órát sorban állni azért, hogy beírjanak pár olyan adatot, amit itthon is simán meg lehet csinálni... Kép Még Nándinál 1x-2x elmentem, de idegbajt kaptam a várakozástól, az álldogálástól, meg, hogy amikor nem a saját védőnő volt, sosem találták a kartont - mivel mi nem a körzetihez járunk, hanem úgy választottunk és így sokkal bonyolultabb, ugye?! :shock: (Nem mintha nem ugyanabban a rendelőben lennének helyileg, mivel váltják egymást. Na, de nem értek én a lovakhoz...)

Na, most megyek, megetetem Lujzit, aztán lenyomok mindenkit aludni - magamat is beleértve! :wink:
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Nem az én dokim volt ilyen szemét, hanem a helyi doki akinél a nagyfiamat szültem. A multkoriból tanulva inkább nem írok nevet, azért beszélek rébuszokban. Nálatok a kórházba szoktam kijárni, most nem értettem a dokim hogy miért itthon akart ehhez az állathoz elküldeni. Bár az is igaz hogy elég teltházas az uh, alig tudott a nő időpontot adni. Majd kedden 13:40-re megyek. Utána meg 29.-én a dokihoz. Jön a vége, mostmár sűrűbben kell mindenhova menni. Cs. nem jelentkezett?
hordócska
 
 


Keddenként az én dokim van és érkezési sorrend. Mindenkit 1-re hív be...
gereszke
 
 


Bocsi, de rohanás az élet:)))))
Szép napot és jó egészséget nektek!
(hétvégén ismét vendégdömping, és a párom néhány havert is meghívott...)
gereszke
 
 


Sziasztok!


Hordócska! Kitartás, nemsokára vége és boldogan babázhatsz!!!

Gereszke! Látom megkuksiztad a helyi topicot... :wink: Majd ide is teszek fel képet. Tehet egy szivességet a Nagytestvér! Kép

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Cs. hol van már? Ma írok egy sms-t neki, mert idegesít, hogy nem jelentkezik! Kép
cinnamon
 
 


Hahó!

A héten még nem beszéltem Cs.-vel, de a múlthéten mondta hogy nem jó a gépük és egy kis technikai akadály miatt nem is tudja mikorra lesz megjavítva. Úgy döntöttem hogy neki fogok összekészülődni a baba érkezésére. Összekészítem mind a 2-nk holmiját, na és neki fogok a nagytakarításnak mert utána úgyse lesz hozzá hangulatom egy darabig :lol: csak a mindennapos tennivalókhoz. Ma felfújtuk a medencét a gyerekeknek. Még meg sem tellt vízzel már benne is ugrált mind a kettő. Jó volt látni az örömüket, csak remélem nem fáztak meg attól a hideg víztől, mert azt nem sikerült nekik megmagyarázni hogy melegedni kéne a víznek. Még 2 hét és vége az ovinak. Megkaptuk a papírt, hogy a picikémet felvették az oviba, októberben kezdjük.
hordócska
 
 


Sziasztok!

Hordócska! Fel is vették? tudod már??
A lányomat úgy néz ki nem veszik fel, a helyi jegyző így határozott: a gyeses anyukák gyereke maradjon otthon, 5 éves korban mehet isjk.felkészírőbe... kevesebb gyerek, kevesebb óvónő, kevesebb ovi.....???..... az egész városra érvényes... persze a hó végéig remélem változik. ha nem, aláírást gyűjtök!!!
Az ovileépítésre megy ki a játék...
gereszke
 
 


Sziasztok!

Írtam pénteken vagy szombaton sms-t Cs.-nek, de még nem válaszolt. :cry:

Hordócska! Nem semmi, hogy ti már tudjátok, felvették a kicsit! Nálunk asszem jövőhéttől lehet bemenni.

Gereszke! Ezt mikor hallottad? Mert ugye akkor én is ugyanabban a cipőben járok, mint te...
Mi két ovit jelöltünk meg (mindkettőben van ismerős), akkor ezek szerint már max. abban bízhatok, hogy talán emiatt felveszik a gyerkőcöt, egyébkén nem?! (Bár, az ő kezük is meg van kötve, úgyhogy lehet még így sem...)

Na, most tudnék cifrákat írni, de inkább visszafogom magam és elmegyek, megetetem a csajszimat.
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Én már azon is ledöbbentem hogy nálatok késöbb volt az óvodai beíratás. Nálunk ápr. 7.-ei héten. Itt nem szívóznak a gyerekkel, legalábbis még nem hallottam róla, azért mert az anyuka GYES-en van. Sőt a mi ovinkban még azt is megengedték a gyereknek hogy bennt aludjon, ki is volt rajta sok szülő akadva. Nálunk amúgy is megmondta a vezető hogy a tesók valamilyen szinten előnyt élveznek. Ja és nem neked kell utána rohangálni, hanem levélben kiértesít, na és az ovi ablakba is ki van ragasztva. Úgy látom ha más nem is, ez az egy normálisan működik a mi kis "tanyaközpontunkban" :lol:. Elkezdtem a kiságyat összeszerelni és berendezni. Jól fel is húztam magam. Kölcsön volt adva és beletörték az egyik fémtiplit ami tartja a lapot amin fekszik a gyerek, szét lett barmolva a zenélős forgó, nem lehet felfogatni az ágyra. Bosszantó hogy nekem még 2 gyerek után is kifogástalan állapotban volt, erre más 1-2 hónap alatt tönkreteszi. Meg is fogadtam hogy nem adok senkinek kölcsön semmit. Csak az a baj hogy úgy sem tudom megállni.
hordócska
 
 


Az ablakba ragasztás sérti a jogokat, be kell mennünk aláírni, vagy fellebezni...
Egyébként az uram Nkőrösön dolgozik, és haminden kötél szakad, visszük oda oviba...
Babaágy:
Legalább bérleti díjat kérj, vagy javítási költségekre...
gereszke
 
 


úúúú, ma kéne oltaásra mennünk, szigorúan 4 hetente... most telefonálok is, hogy házhoz jönne-e a doki. elvileg nem szoktak kimenni, be kék cammogni nálunk...
Cinnamon: mennyiért megy ki a doki? vagy a védőnő?
gereszke
 
 


Sziasztok!

Hordócska! Ennek a kölcsönadós dolognak általában ez szokott a vége lenni, sajna...

Gereszke! Már évek óta gondolkodom egy magánóvoda létrehozásán! Lehet, mégsem lenne hülyeség belevágni, mert mostanában még ott is túljelentkezés van. :roll:
Állítólag a mi dokink már nem jár ki házhoz (ezt mástól hallottam), de úgy látszik az ismerősökhöz igen! :wink: Mert még nekünk sohasem mondta, hogy nem jön! Pénzt nem szokott kérni, de mi azért általában adunk neki, vagy, ha a cukiba nagy ritkán bemegy, akkor anyuék nem engedik fizetni.
cinnamon
 
 


Nekünk csütörtökön jön a doki beadni az első szurit Lujzinak, meg akkor már beadja a fiúknak a kullancs ellenit is.

Ti adattatok be valamilyen plusz oltást a kötelezőkön kívül?
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Ezen a kullancs szurin én is gondolkodom a fiúkáimnak. A kutya már megkapta a bolhaírtójával :lol:. Sógornőm mesélte hogy valamelyik nap nekik a ház falán mászkált a kullancs. Mennyibe kerül most egy oltóanyag? Beszéltem Cs.-val. Köszöni jól vannak. Volt megint egy kis nézeteltérése a barbár dokival, mert az övé nem volt bennt. Beküldték CT-re, és csak a szülőszobán volt hely. A barbárka volt ügyeletben és mivel Cs. nyitva van azt hitte az a hülye hogy beindult a szülés. Nem akarta haza engedni. Egy vita után saját felelőségére haza ment. Tegnap voltam uh-on. Nagyon tetszett, mostmár 3 vagy 4D-sen csinálják. Tiszta apja ez a gyerek :lol:, de én nagyon el vagyok tőle ájulva!

Gereszke!

Ha priviben elküldöd nekem a számod, mert nincs meg akkor neked is elküldöm üziben, mert sajna nincs digi gépünk és nem tudom feltenni a gépre. Hol dolgozik a férjed?
hordócska
 
 


Jó reggelt!

Hordócska! Lövésem nincs mennyi lesz az oltóanyag - már amikor majd lesz - ugyanis most hiánycikk! Tegnap a párom kb. 5 helyi patikában nézte meg, de sehol nem volt! :? Ma Pesten is fut néhány kört, hátha. Tavaly is egyébként a ti "tanyaközpontotokban" kaptunk csak. :roll:
cinnamon
 
 


Gereszke! Írtam privit!
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Épp ma akarok menni megvenni az oltóanyagot, kullancsizé ellen.
Mert a doki ajánlotta, és szeretném megvédeni a kiscsajt...
kár, hogy attól még belemászhat.
A frász kerülget akkor is, ha a páromban kell keresnem, és akkor átküldöm az ovival szemben lakó háziorvosunkhoz, szedje ki ő, én nem merem...
nekem anno szalonnabőrrel dörzsölték, hogy kiessen, aztán kihúzták... ma már jó kis ketyerét lehet kapni.
szeptemberben meg a bárányhimlő ellenit ajánlotta a doki.
Szegény lányom, ha tudná mit követek el ellene...

Szegény Cs!!!! Kitartás neki! melyik az a barbárdoki?
egyébként sajnos a tanya-kórházban a szülészek átlagéletkora 50 fölött van jóval!
gereszke
 
 


cinnamon!
Olvastam a pü-t

VOlt a doki, beadta a szurit, a 3 hónaposat. Gergő nevetett rám, én majdnem sírtam, de még én se vettem észre a szurit:) nevetett tovább a baba...
tartok tőle, hogy a lányom nem így reagál majd...

melyik cukiban dolgoznak anyudék? vagy övéké? (jól megkérdeztem:)

Hordócska! írtam pü-t:)
gereszke
 
 


Tudtok jó, megbízható takarítónőt?
Szégyenlem, de nem haladok, a kertről nem is beszélek.
A párom annyi mindent elvállal, hétvégenként vőfélykedik...
no nem ragozom.
Ha tudtok, léci írjátok meg!
Köszi
gereszke
 
 


Sziasztok!

Na, megkapták az oltást a gyerkőcök. Nándika mivel suliban van, majd holnap délután kapja.

Gereszke! 2 fajta oltóanyag van. Nekünk az olcsóbbat írta fel a doki. Na, azt nem lehet kapni! :twisted:
A dokibácsink teljesen ki volt akadva, hogy mennyit fizettünk a kettőért - azt mondták ugyanis a patikában, hogy erre (drágábbra) nincs támogatás - de ő erről még nem is hallott! Úgyhogy most elvitte a blokkot és azt mondta után jár!
Takarítónőnek meg utána járok, ha gondolod.
Írtam privit.

Hordócska! Én is kíváncsi lennék, ki az a barbár doki?! Priviben megírnád? (Nem mintha nekem már lenne jelentősége, csak kíváncsi vagyok.)

Mi még a Meningococcus ellen oltattuk még be a fiúkat. Barihimlő ellen nem.
cinnamon
 
 


Sziasztok!
Már futok is.
Köszi a priviket.
Majd írok még.Főnökúr vár...
Cinnamon: jó volt összefutni.
Mikor kijött egy kisfiú és a mamája Réka babát mondott, poénból mondtam a páromnak, no ez Adri lesz...
gereszke
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó volt legalább már élőben találkozni - még, ha csak fél pillanatra is! Azért remélem több ideig is tudunk majd beszélni - egyszercsak! Lassan-lassan elérek már a LLL-s füzetekkel, csak győzd kivárni! :oops: Már ég az arcom...
Két hét múlva lesz keresztelője Rékának, de még nem teljesen tisztázott, kik is lesznek a keresztszülők, mivel a legjobb barátnőmet és párját kértük fel, de egyikük katolikus, másikuk nincs megkeresztelve, így nem tetszett a ref. templomban a dolog.
Azt mondták legalább egyikőjüknek ref.-nak kell lennie...
Na mindegy.

Ami jobban aggaszt az az, hogy tegnap az uh-on a doki azt mondta, Rékának mindkét petefészkéban van ciszta. Az egyik kis méretű, de a másik egy 1x1,5 cm metszetű, ami nem kicsi!
Szó szerint azt mondta az orvos: "Láttam már ennél nagyobbat is magától felszívódni." Na most erre nekem az volt az első gondolatom, hogy akkor ez tényleg jó nagy, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy valóban fel fog csak úgy szívódni. Vagy Ti nem így értelmeznétek ezt a mondatot?
Annyira sokkolt a dolog, hogy nem is kérdeztem utána semmit! :cry:
Megpróbálok optimistán gondolkodni: nem lesz semmi kezelésre szükség és magától felszívódik! De nagyon nehéz nem aggódni!
Alig aludtam valamit az éjszaka, mert folyton járt az agyam. Fél öt felé már pirkadt, úgyhogy kimentem a nappaliba vasalni... amit pedig amúgy nagyon úúúúúúúúútálok.

Úgyhogy ez van.

Azért szép napot kívánok nektek!
cinnamon
 
 


vazze...
az a szegény doki nagyon jó doki, de már megérett a nyugdíjra...
ráadásul most ismerkedik a gépezettel, őszintén bevallotta nekünk.

Én megvizsgáltatnám más dokival is, persze nem tom, hogy hol és mikor, elég kínzás volt ez így is a babának.
Minél kisebb korban van a baba, annál valószínűbb a felszívódás, kontrollt szoktak javasolni. Eszternél is láttak valamit még a 4D_s felvételen Pesten, aztán már nem látták. (ma meg már eléggé dinnye csaj :)))))

Gergőt nagyon megkínozta a doki, főleg, hogy fel kellett ébresztenem és sötét is volt neki. csörögtünk, zenéltünk, gagyogtunk neki, a doki meg nem mondott semmit, csak azt, hogy ismerkedik a géppel.

Jó volt találkozni, majd egyszer tényleg:))))
Ja, a párom mondta, hogy találkoztatok:))))
A füzetekkel ráérsz, egyenlőre nem kell egyik ismerősömnek sem, hacsak fel nem csinálja valaki a barátnémat, annyira nyafog egy baba után :I

Szép hétvégét!
Ha valaki találkozik egy jóképű vőféllyel, akkor az az én párom :wink:
gereszke
 
 


Hordócska!

Hogy vagytok? baba?

Cinnamon!
Köszi a képet!
gereszke
 
 


Sziasztok!

Cinamon!

Ha gondolod tudok adni kecskeméti címet ahol megtudod nézetni a minikédet mégegyszer. Nem próbáltál a gyerekorvosotokkal beszélni, hogy mégis ő mit mond erre a dologra. Hátha megtudna nyugtatni hogy nincs nagy gond csak rád ilyesztett a másik doki. Tényleg 7000 ft ez a vizsgálat?

Gereszke!

Megkaptad a képet? Köszi jól vagyunk. Zsebibaba (barátnőm már el is keresztelte) jól el van odabent. Mostmár kezd lelassulni. Egyiknap megse moccan jószerével, de másnap bepótól mindent :lol:. Majd jövő csütörtökön megyek a dokihoz.

Remélem amúgy mindenki jól van!
hordócska
 
 


Sziasztok!

Gereszke! Milyen képről van szó? Biztos én küldtem? Csak mert nem emléxem rá... :oops:
Tényleg, a szombati gyereknapi rendezvényen találkoztunk a férjeddel is! :wink:

Hordócska! Soxor gondolok rátok, meg Cs.-re is, hogy nemsokára nektek is milyen jó lesz! :wink:

A kórházban megbeszéltük a dokival, hogy 2-3 hónap múlva visszamegyünk hasi uh-ra, mivel addigra fel kell szívódnia. De hogy fogom én addig kibírni?!
Amúgy a gyerekorvos is azt mondta, ilyen pici korban fel szokott szívódni magától.
De a biztonság kedvéért megemlítem a dokimnak is, ha megyek rákszűrésre, mivel gyermeknőgyógyász is.
Ezen kívül megkérdezem az összes lányos ismerősömet, náluk volt-e ilyen, mert azt mondták ez elég gyakori. (Eddig akiket kérdeztem, még egyiknek sem volt...) :roll:
cinnamon
 
 


Sziasztokk!
Bocsi, Hordócskának köszi a képet!

Pesten nem divat az uh, de azé az a 7ezer is sok a zsebbe, nem?

Hordócska! visszaszámlálás már elindult, mi? húde izgi!
no majd jövök még...
lányom ismét pelusba kakil ha sikerül, éjjel sikított, ordított és hányt, majd egy kis bogyeszt sikerült szülnünk... visszaterünk a biotejre...
gereszke
 
 


hahó!

Képzeljétek szombaton ránk ilyesztett zsebibaba. Olyan görcseim voltak délután és éjszaka hogy már azt hittük menni kell, és aztán szépen leálltak. Mondjuk annyiból nem bánom hogy a múlt héten volt 2kg 30 dkg, még egy kicsit jó volna ha szedne magára, na meg még csak 35 hetes. Még fejlődjön ki elöbb rendesen. Azért majd kiváncsi leszek mit mond a doki csütörtökön. Megint rámtört az allergia, meg akarok tőle zavarodni. Alig látok úgy szúr a szemem és könnyedzik, na és az orrfolyás se semmi.

Gereszke!

Neked mennyi idő múlva küldték meg a mellszívót a Quellétől? Meg akarom rendelni, de csak úgy hogy 10.-e környékén érkezzen meg.

Cinamon!

Próbálj megnyugodni, rendbe fog jönni a minikéd :wink: !

Lányok!
Hány hetes kortól kezdődik a CT?
hordócska
 
 


Sziasztok!

Minden nap nyugtatom magam és infókat próbálok gyűjteni... :shock:

Gereszke! Úgy tudom azért lett fizetős, mert nem támogatja a OEP.
Szegény kislányod! :cry: Át tudom érezni a helyzetét, bár neki talán még rosszabb érzés. (Én felnőtt fejjel is bőgtem nap, mint nap, amíg sikerült végre produkálnom...)

Gereszke! Azt hiszem én a 35-36. héttől kezdtem járni CTG-re. Tudom, már vagy 100x megkérdeztem, :oops: de mikorra is vagy kiírva?
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Júni. 30-ra vagyok kiírva, az még 1 hónap. Ma megyek és összeszedem még a hiányzó papírokat. Irány az okmányiroda, fogászat és a tüdőszűrő, mert nálunk onnan is kérnek igazolást, de minek. Tegnap megrendeltem a mellszívót, kiváncsi leszek mikorra jön meg és milyen.

Gereszke!

Neked bevált a quellés mellszívód?
hordócska
 
 


bevállt, jól működik, bár vicces, a lányom akarja húzogatni:)))))

már meg is rendelheted, nálam asszem 2-3 hét volt.
Ja, és egy kis sátor használati utasítását küldték a számla mellé:)))

lehet, hogy gyorsabb, ha a ceglédi quelle shopban rendeled, oda hamarabb megérkezik. már ha jársz Cegléden...

Cinnamon!
Fizetős, oké, de legalább a terhes Uh-n alá kellett írni egy papírt, itt meg a kis pénztárcába megy, nem xaroznak...
egyébként Pesten a magánrendelőkben komoly számlát írnak... nem mintha el tudna vele számolni egyszer az ember, de így lenne tiszta.
Sebaj.
A cisztáktól ne félj, hamar felszívódnak, most kérdeztem a dokimat és a lányos barátnőmet.

no megyek, kikakilt a kölök a naaaagy pelusból. igazi férfi módra csinálja... :I

A tüdőszűrőn rendesen szűrnek, vagy csak igazolás kell?

Hordócska!
Mire vagy allergiás? mert én is jküzdök, sose volt még ilyen bajom. lehet, hogy fáradt a szervezetem?
Érik nálunk a szamóca, a gyerekdoki engedélyével megkóstoltam és arra nem vagyunk allergiásak, ehetem :)))))
gereszke
 
 


Sziasztok!

Csak igazolás kell a tüdőszűrőről, de minek? Az allergiát még nem nézettem meg, de elkezdem ilyenkor tavasszal a fűzfával és végig viszem a parlagfűig. Vettem rá egy homeopátiás gyógyszert, az a neve hogy Luffeel. 3x1-et kell belőle szedni, de most még álltalában elég ha napi 1-et veszek be belőle. Nekem használ.
hordócska
 
 


bármilyen allergiára jó az a luffeel?

Kitartás, még 1 hón? aztán Csilla is követi a példánkat?

ti hogy bítrjátok a meleget?

bocsi a sok k érdésért:) :lol:
gereszke
 
 


Sziasztok!

Hordócska! De jó, már vághatod a centit! Kép Persze tudom, az utsó pár hét telik a legnehezebben, de akkor is megkezdődött a visszaszámlálás...

Gereszke! Te is TGYÁS-t kapsz, ugye? Tegnap előtt végre utalt a TB (miután múlt hét kedden rájuk telefonáltam, hogy mégis mi a bánatért nincs még itt a pénz, holott a baba már 2 hónapos is elmúlt), de nem igazán értem, hogyan jött ki ez az összeg, mi ugyanis többre számítottunk. Kép (De a semminél ez is jobb persze, csak Bálintnál úgy emléxem többet kaptam, és elvileg most is ugyanazt a munkabért vették alapul...)
cinnamon
 
 


Ezt el kell meséljem nektek: Tegnap kimentem a kórházba a dokimhoz, mert már nem bírtam magammal. (A szülésznőmmel is megbeszéltük, hogy meglátogatom + ő is biztatott, ha nem vagyok nyugodt, akkor beszéljek a dokival.)
Lujzit nem vittem ki, csak az uh-os képet, meg amit a J. doki írt a múlt héten. Gyorsan elhadartam, mit mondott a gyerekorvos, aztán megmutattam a képet is; és tudjátok mi volt a reakciója: "Jó ez a kép, de itt nincsenek ciszták! Ez a két petefészek, abban pedig a tüszők látszódnak, nem pedig rekeszek."
Jó, igaz, nem élőben látta, de akkor is!
Úgyis megyek hozzá mostanában valamikor rákszűrésre és akkor megbeszéljük mikor, hová vigyem a leányzót. Ne tudjátok meg mennyire megkönnyebbültem!!!Kép Azután már fesztelen beszélgettünk a szülésznővel több, mint 1 órácskát...

Na, erre varrjatok gombot! Kép
cinnamon
 
 


nem semmi (mondtam, hogy már öreg ehhez a doki)!
És ha pont fordítva van: nem vesz észtre valamit?????

TÖK JÓ, legalább nyugodt vagy. a pénzt meg vissza is igényelhetnéd, ha tudnád igazolni 1 számlával(nem pampogok tovább erről, de akkor is megérdemelnének 1 fogyasztóvédelmi főfelügyelőségi felszólítást v ellenőrzést...) no de az a lényeg, hogy minden rendben!
Tök jó neked, Cinnamon, hogy kicsit a baba nélkül is kimozdulhatsz:) aza enyém nagyon igényli a szagomat :lol:
gereszke
 
 


ja, a kisöcskös 3 hósan 7 kg, asszem be kéne vezetni a forralt vizet...

Ti adnátok/adtok/fogtok adni +folyadékot?
gereszke
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: