Új privát üzeneted érkezett!

Kedves rjuli!

Nem vagyok depressziós, és nincsenek komoly problémáim... nem is tudom, hogy ezt miből gondolod. Az, hogy néha felháborodom...sok ember teszi, talán nem mondják, ez a különbség. Egyébként érdekes, ha Neked nem tetszik valami, és leírod, akkor Te is depressziós vagy, és komoly problémákkal küzdessz? Vagy csak keseregtél egy keveset olyan helyen ahol éppen ezzel a témával foglalkoznak? Szerintem az utóbbi... egyébként azt vettem észre, hogy megdöbbentően könnyen mondanak egyesek véleményt a másik emberről, ez nem baj, csak sok esetben lehet bántó is, ami már tényleg kesergésre adhat okot.
Azt hittem, kesereghetek Nektek, és Ti, akik mszp szimpatizánsok vagytok, majd elmagyarázzátok, nekem, aki rosszul értelmezem a dolgokat, hogy de igenis jobb lesz minden... ehhez képest, pedig a személyemet támadjátok csak.




Mégvalami; én mindig odaírom a soraim végén, ha az félreértelmezhető, hogy miként szeretném, ha értenék, ezért nem világos számomra, hogy miért írod nekem, hogy kioktatok, és lenézek bárkit is?! Nem teszem, és ha ez volt olvasható a soraimból, bocsánatot kérek mindenkitől, aki ezt érezte. Nem tudhatod, de nekem a legjobb barátnőm fanatikus Mszp-s, és ugyanúgy szeretem, és elfogadom, ahogy mindenkit, hisz demokráciában élünk. De ha én elfogadom, és nem hülyézlek, depizlek, és degradállak le, Te miért teszed csupán azért, mert nem tetszik az, amit a mostani kormány csinál?! Mindegy, mert úgy érzem magyarázkodom a semmiért.... Sajnálom, hogy nem ismerjük egymást, mert így soha nem tudom meg, más témákban el tudnánk-e beszélgetni, és így nem adódik lehetőségünk sem arra, hogy egymás értékeit is felfedezhessük.




Üdvözlettel:

Barbara
jimma
 
 


nem értem Kíváncsi....
jimma
 
 


hogy érted, hogy megsemmisíteni, és támadást?
jimma
 
 

 
 

Barbara, olyasmiről hallottál már, hogy humor?

Most hosszasan elmagyarázni nem fogom, hátha mások értik, csak olvasgasd át a legutóbbi írásaidat, a "te topikodban" is, hátha aztán dereng valami.

És ember, nem sértegetni akarlak, csak szeretném, ha egyszer már a te arcodon is átfutna egy kis mosolyféleség!!!
kíváncsi
 
 


Barbara!

Idézek tőled:

..Olyan elszomorító, és egyben botrányos ez az egész...

Felháborítóan gusztustalan az, ahogy beszélsz másokról, azaz rólam. Nem mintha jogot formáltál volna ezzel a mérhetetlenül kicsinyes megjegyzéseddel a tudásra, miszerint miért viszem a kislányom babyszitterhez, de elmondom... azért, hogy dolgozzak, és nekünk meglegyen mindaz, amirõl a magad fajta ujjal mutogató, semmit nem kérdezõ ember csak álmodik, és hogy az adóm eltartsa azokat is akik a semmittevést választva otthon ülnek, és nem dolgoznak.

Alapvetõen hasonló gondolkodású embereket vártam, de nem baj, hogy ez így alakult -azért némileg élcesen jegyezném meg, de gondolom nagyrész mszp oldalról.
Akinek nem tetszik, ne jöjjön ide, aki nem vállalja a nevét, az se jöjjön

Te még sosem hoztál létre újat,

Nem önéletrajzot kértem a beszélgetéshez, csak egy nevet, hogy ne névtelen 1 2 3 4 5 legyen a megszólítás, ez szerintem nem olyan bonyolult.És ha ahhoz van kedve valakinek, hogy hazudjon a nevét illetõen, ez a saját lelkiismeretére van bízva. Én tényleg Barbara vagyok, 22 éves, egy lassan hét hónapos kislány édesanyja, jobboldali értékeket képviselõ, jó középréteghez tartozó férjezett ember. Remélem így, megfelel neked is.

ami nem baj, csak elszomorító, de

.... "Egészében véve, kicsit kioktató, kicsit ingerült és kicsit pökhendi vagy" hogy mennyire nem ismersz az csak a nagyon rossz emberismeretedet tükrözi, mert én úgy gondolom, abszolút tényszerûen válaszoltam ahhoz mérten, ahogy nekem írtak.

És hogy helyettem gondolkodsz, ez hab a tortán.. én egy önálló lény vagyok, aki nagyon jól tudok gondolkodni, bizonyítja ezt a munkaterületemen elért sikereim-ha megengeded, hogy büszkén mondhassam ezt-

Nem érdekel, hogy mit kapok, gyest, vagy gyedet, hivatalosan nincs munkahelyem segítõ családtag vagyok, és mint írtam, fel sem tûnik, ha megkapom, olyan borzatsztóan kevés ez az összeg

nEM JÖVÖK TÖBBET, ELEGEM VAN, HOGY VÉDENEM KELL MAGAM ISMERETLEN ÉS EGYBEN FARAGATLAN EMBEREKTÕL, KERESEK OLYAN TÁRSASÁGOT, AHOL NEM AZT NÉZIK MENNYIRE VAGYOK TÁJÉKOZOTT GYES ÜGYBEN, HANEM AZ ÉRTÉKEIMET.

már megint fel vagyok háborodva!

De én megint fel vagyok háborodva.

nagyon szomorú, és felháborodott voltam

ma is rossz a kedvem,

csupán feszített bennem valami megmagyarázhatatlan erő, és felszínre tört szavak formájában, - engedtem neki, talán gyengeségből, talán azért, mert jól esett.

néha felháborodom...

Ezek mind a Te hsz-aid a két topicból. Árad belőlük a jókedv, tényleg. Kioktatásnak, magas lónak nyoma sincs bennük, ugye?
rjuli
 
 


Jöttem politizálni! Kép
Gondoltam, hátha megtudok valami okosat, mi is van most otthon.
Kíváncsi voltam. De ezt nem értem. Tudom, hogy bepofátlankodóként nem kéne kioktatónak lennem, így nem leszek. Csak ámulok és bámulok. Várom a végkifejletet. Kép
Solya
solya
 
 


Hja. Tényleg beszéljünk már másról!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Tényleg beszéljünk/beszéljetek másrólKép
Engem nagyon érdekelne, hogy külföldön miként tálalják az itteni dolgokat, feltéve, ha foglalkozik vele a sajtó...
Solya? Kíváncsi?

Üdv:
Csi
csii
 
 


Kép Ez a férjem asztala... majd kifaggatom, joo? (Nem tom, de nem akar hosszú o-t írni...Kép)
Kíváncsi

Tök huelye ma a rendszer (computeresKép), nálatok nem? Lassú, és ide-oda csapong. El is megyek porszívoozni Kép
kíváncsi
 
 


Csi, én itt szoktam le a tvről, újságot pedig nincs időm bogarászni, az én nyelvtudásommal. Kép
solya
 
 


Csi,
megkérdeztem, és a következőket mondta: ritkán írnak rólunk az osztrák újságok, akkor is általában úgy, hogy valamiben összehasonlítanak a többi csatlakozásra váró országgal. Amit írnak, rendszerint kedvező, de rendkívül felületes - nemigen veszik a fáradságot, hogy alaposan körüljáranak egy témát. Átfogó jellegű cikk pedig, ami az elmúlt 10-12 év magyarországi tanulságait szűrné le, szinte egyáltalán nem születik. Ami annál is különösebb, mivel sok osztrák tudósító él Magyarországon, aki ráadásul jól beszélnek magyarul, mivel legtöbbnek valami gyökere van otthon. Szóval úgy tűnik, leginkább azért töltenek éveket Magyarországon, mert jó fizetésért, kevés munkával, kellemes környezetben annyit találkoznak a régi ismerőseikkel és rokonaikkal, amennyit csak akarnak. Kicsit szomorú, nem?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kedves Rjuli!

Nagyon szép gyűjtemény...
a többi no commnet, mert csak kioktató lennék.


Üdvözlettel:
Barbara

p.s.: Nem is olvastad a Mégvalami után írt soarimat?... olyan kár, hogy nem értetted meg.
jimma
 
 


Kedves Kíváncsi!

Bocs, hogy nem értettem a humort...


Üdvözlettel:
Barbara, aki minden olyan dolgon mosolyog, ami nem politika Kép
jimma
 
 


Barbara, Kép!
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Nem tudom, hogy szomorú-e. Ha abba gondolok bele, hogy mi itthon mit hallunk Ausztriáról, hááát... Azt hiszem, mi sem foglalkozunk velük többet. És mi is leginkább példálozunk, hogy ott mi- mennyibe kerül, és miként lett jobb az ottani parasztoknak...
Talán jobb is, hogy az itteni huzavonát, hajtépést nem emlegetik. Bízom benne, hogy nem ez lesz/marad a jellemző az országra.
Köszi
Csi
csii
 
 


Na én is pont ezt mondtam a férjemnek, hogy hiszen mi se sokat tudunk Ausztriáról, ugye... Azért még mindig az ő "uralkodójuk" beszéli szinte kifogástalanul a mi nyelvünket, ez már hagyomány náluk, hogy a monarchia nyelveit ismerik. Persze más is a megközelítés iránya, hiszen nekik elemi érdekük volt, hogy a fennhatóságuk alá tartozó népekkel minél könnyebben kapcsolatot teremtsenek, ehhez pedig meg kellett őket ismerni, míg magyar szemmel titkolni való még az is, ha valaki az elnyomóval szót ért, nem? Aztán megmaradtak ezek az érzések, miközben a történelem már továbblépett.
Azért ne gondold azt, hogy már országokban nincs huzavona és hajtépés! Természetesen itt is van, meg botrány is, meg tüntetés is, csak ezekről ritkán számol be a hazai sajtó. Inkább mutogatják azt a hazug nőszemélyt, azt az Eva Barkit, aki azt sulykoja, hogy Ausztriában 25 éve nem oszlattak fel tüntetést - na neee. Csak amíg itt laktunk, több is volt ilyen, legutóbb tavaly. Persze lehet, hogy a szakértőasszony nem hazudik, csak 25 éve nem járt Ausztriában és rosszak az informátorai...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Gondolom már többen megkaptátok az mszp (vagy a kormány???) legújabb propaganda anyagát. Legalábbis itt Pesten már eléggé sokfelé kiszórták. Kiváncsi lennék a véleményetekre róla, főleg a baloldali szimpatizánsok véleményére, a jobbosokét sejtemKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi,
nem tudnád beszeknnelni és elküldeni?Kép Mert mostmár kíváncsi vagyok rá! Kép
Solya
solya
 
 


Ildi, akkor már nekem is, jó?
kíváncsi
 
 


Vagy még jobb, ha bemásolod, gondolom, nem olyan hosszú! Kép
kíváncsi
 
 


Lányok ez egy kis füzetke (16 oldal), bár tény, elég nagy betűkkel van irva, de beirogatni hááát. Skannerem meg nincsen egyelőre. Azért bizom benne, hogy olyan is idetalál, akihez eljutott.Kép
Valami hasonló fent van az mszp oldalán, de nem teljesen ugyanaz, átolvastam gyorsan, ezért nem linkelem ide, mert nem a netes verzió, hanem a szórólapos verzióról való vélemény érdekelne.


Ildi

Ildi
pildi
 
 


http://www.magyarnarancs.hu/0345aszerk1.htm

Az az igazság, hogy lehet a mostani kormány akármilyen sz.r (ami igaz is, sajnos), és lehetett volna az előző kormány akármilyen jó, (ami persze szerintem nem igaz),
az ilyen dolgok miatt engem abszolút nem befolyásolnak a gazdasági mutatók akkor, amikor az X-et kell valamelyik párt mellé beírni. Mert egy ilyen nyilatkozat O.V.-től annyira beszédes, hogy nálam többet nyom a latban, mint minden más.
Egyszerűen félelmetes, hogy ilyen embereknek vagyunk/lehetünk kiszolgáltatva.
rjuli
 
 


Juli,
kösz. Én is mutatok valamit.
http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=144469&DocID=125763#125763, remélem bejön.
Bächer Iván amúgy a kedvenc közíróm. Egyöbkönt no comment.
szilvi
h_szilvi
 
 


Hát nekem egyikből sem az jött le, mint nektek. A két cikkben két sor származik OVtől, a többi a cikkirók össze-alkotása. Pontosan azért, hogy célt érjenek, pl. nálatok. Pontosan ezért utálom őket.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
pontosan mit utálsz? A cikkírókat, vagy ezen cikkek íróit? Csak hogy tudjam, mivel vitázzak! Kép
Szilvi, Juli,
Pedig lányok, jó lesz, ha elkezdetek gyúrni "idegre", mert az ízületeim azt súgják, két év múlva győz a jobb! Kép (Na az is igaz, hogy 2002-ben is egy ízléseset tévedtem...Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Tudom, Kíváncsi, szerintem is.
De hogy lehet idegre gyúrni? Meg hányinger ellen? Ja, csak a miheztartás végett: megvetem ezt a kormányt a gerinctelenségéért, és csak a (számomra) kevésbé rosszra fogok szavazni.

Ildi, és akkor a Magyar Nemzet a Tények Könyve ezek szerint? A Bächer cikk pont arról szól, hogy mi az, amit OV TOLERÁL, hogy az "Ő" oldaláról elhangozzék. Mi az, amitől, csúnya szóval, nem határolódik el. Hogy minden eszköz szent. És, hogy nem mondhatom jó szívvel, hogy "magyar" vagyok, bár a "magyar" oldal szerint úgyse vagyok az...
h_szilvi
 
 


Én meg azt utálom, hogy a jobboldalon bárki bármiféle szélsőséges (értsd fasiszta) nézeteket hangoztathat, soha senki nem mondja azt, hogy stop!, ez azért már nekem is sok. Semmi elhatárolódás, semmi éles vonal a Hegedűs-félék és az úgymond jobbközép között. Honnan tudhatnám,hogy egy "mezei" fideszes nem ultrajobbos-e, ha nincs egy jól látható különválás közöttük? Honnan tudható, hogy a "polgári" az nem fajgyűlölő? A "hallgatás-beleegyezés" ill. a "vétkesek közt cinkos, aki néma" pont ideillik. Ha egy O.V. nemhogy nem határolódik el, de kiáll egy köztörvényes náci és a műsora mellett, akkor mit kell nekem gondolnom az előző (és, hát sajnos szerintem is a kövezkező) kormányról? Az újságírók csak kérdeznek, következtetéseket vonnak le azok alalpján, amit látnak-hallanak. Mondhatnám azt is, hogy belemagyarázás, de sajnos nem az.
rjuli
 
 


Juli,

:-))))))

szilvi
h_szilvi
 
 


Kiváncsi!

Az ilyen cikkek iróit. Ahol pl ha OV azt mondja, hogy volt egy jó műsor ( úgy általában) akkor fogni kell mellé valakit, akiról elő lehet ásni minden rosszat, majd közölni, hogy OV ezt a valakit akarja védeni. HOlott OV nem erről az egyetlen emberről beszélt, hanem egy műsorról, amelynek több száz vendége volt már.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
Szerinted tán nem akarja védeni?
Elhatárolódik tőle? Vagy édes mindegy neki? Mindegy neki, hogy mit mondanak az ő "zászlója" alatt?! Ne máááááá.....
szilvi
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Mi az, hogy mit mondanak az ő zászlója alatt egy műsorban a közadón?? Miért kéne neki elhatárolódnia ettől???? (ez msot a Juli féle cikk)

Továbbmegyek.
Adva van egy műsor, nem tudom, tegye fel a kezét, aki figyelni szokta!
Én nem szoktam (nálam összesen rádió-tv az egyetlen a vészhelyzet amit rendszeresen nézek).

Ezek után van egy műsorban egy szereplő. Aki x évvel ezelőtt úgy élt meg azt mondott amit. Erre szokta Horn Gyula azt mondani: "na és?".
Nekem gőzöm nincs az idézett cikk után se arról, hogy most mi hangzott el ebben a műsorban.
Lehet, hogy tényleg most, ebben az adásban elhangzott valami, ami durva. Hajaj, mennyi ilyen dolog van más adásokban is!!! Ilyenkor az a menetrend, hogy panaszok ORTT-hez, majd megintik a csatornát, adásszünet stb. (most ne menjünk bele, mi megy a kereskedelmi tvkben és mennyire intik meg őket!)
De erről a cikkben nem derül ki semmi!!

Nekem az jött le belőle, hogy volt egy adás, amit remek ürügynek találtak arra, hogy ezzel "megfogva" a műsort levegyék.

És mindennek OV-hez semmi köze. Ő csak annyit mondott -linkelt cikk szerint- hogy volt egy jó műsor, amit megszüntettek.

Mit tudsz te, tudunk mi mindezek alapján arról a músorról?? Semmit. Ha nem néztük, nem tudjuk kik szerepeltek benne, és miket mondtak! Sok sok adáson keresztül!

és itt jön az, amit annyira utálok. A sajtó szerepe. A dolgok kényükre kedvükre való beállitása. Mert itt most azt tálalták nekünk, hogy OV nácipárti. Holott semmi ilyen nem hangzott el sehol!

Á, túlragoztam.
Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nekem az nem (ill. az sem) tetszik ebben az egészben, hogy megint megy egy játszma. Véleményem szerint +1-ék szándékosan rúgatták ki magukat a királyiból. Már jó ideje néztem - már amikor néztem -, és azt láttam, hogy egyre inkább feszegették a jóízlés kereteit (na most bajban leszek, ha rákérdeztek, hogy mivel, mert az ilyesmi hipp-hopp kihullik az agyamból, csak a rossz szájíz marad Kép), miközben arról ment a hisztériakeltés már hónapok óta, hogy ezt az egyetlen, utolsó, igazi jobboldali értékeket képviselő (?) műsort is ki akarják paterolni a tévéből. Direkt arra játszottak, hogy ez megtörténjen, hogy aztán lehessen ezen keseregni és elmondani minden fórumon, hogy a magyar jobboldal hogy el van nyomva. Végre találtak Irving személyében valakit, akiről tudták, hogy tuti kicsapja a biztosítékot.
A másik oldal pedig - noha szerintem éppoly tisztán látják ezt a felállást, mint én - jól belement a játékba, megadva +1-éknek az önsajnálat és a tömeghergelés esélyét azzal, hogy tényleg beszüntették a műsort.
Persze nem tudom magam sem, mi lenne a jó megoldás ilyen helyzetben, de úgy érzem, ez nem az...
Ildi,
szerintem egy publicista, legyen bármelyik oldalon, nem tehet mást, mint ír a közelmúlt eseményeiről. Azért fizetik. Nem teszik ezt másként az általad kedvelt lapok újságírói se, sőt... Valójában nekem is rém ellenszenves, hogy bolhából csinálnak gyakran elefántot - noha szerintem ez az eset éppen nem az -, de meg kellene próbálni egyenlő mércével mérni. Nehéz. Nekem is. Örülök is emiatt gyakran, hogy olyan kevés olvasnivaló jut el hozzám, ide-oda hergelném magam én is. Inkább olvaslak titeket! Kép
Új téma. Ahhoz mit szóltok, hogy nem hívták meg ama bizonyos nemzetközi újságírókonferenciára a jobboldali média újságíróit? Egyáltalán, tudtok valamit róla pontosan, hogy is volt? Csak amit a rádióban hallottam, azt tudom...
Egyébként Orbánnak tényleg meg kellene húznia a határvonalat, mi és meddig engedhető meg egy valóban polgári eszmerendszerben. Szerintem nem meri. Nem látja tisztán, hogy hány szavazót veszítene azzal. Nagyon megértem, mert én sem! Kép De azért én a helyében jobban bíznék a magyarok józan gondolkodásában, sőt, szerintem valamennyi szavazatot még nyerne is az ingadozók köréből, ha rászánná magát arra a lépésre, hogy néhány "izéizé" emberétől fájó búcsút vesz...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


- noha szerintem ez az eset éppen nem az -
újabb átolvasás után inkább törölném ezt a sort. Legalábbis ami a Bächer cikket illeti. Akiknek az írására reagált, azok ugyanis szememben bolhák. Méretileg gondoltam. Ámbár tévedhetek is. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ildi,
most látom, hogy közben írtál. Tulajdonképpen egyről beszélünk. Játszma az egész. Csak szerintem mindenki benne van. Vicces. (?)
Ja, hogy nácipárti-e vagy se. Ebből az egy esetből senki se gondolná. Csak hát van mögöttünk jó pár év, és noha ő tényleg nem mondott semmit, ami ehhez hasonló, már ha én jól figyeltem, de az őt népszerűsítők köre már mondott annyi mindent, hogy az már támadási felület. Nem is kicsi. Na most lehet azt mondani, hogy nem Orbánnal, hanem velük van baj, dehát miért nem választ már maga köré jobb jobb embereket? Így elég nehéz megítélni, hogy milyen is ő valójában. Pedig én szeretném tudni! Kép
Szia! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi! A játszmában nagyon igazad van.
Én cinikus vagyok, (prsze vannak pártok, amelyekre nem szavaznék, különböző okokból), van egy olyan érzésem, hogy a megélhetésükért és/vagy hobbiból politizálók (szerintem mindenki ilyen, hoiszen nem kényszerítették őket erre a szakmára)mindig játszmákat folytatnak. Ha mindenki egyetértene, mi lenne? Nem működne a rendszer. Szerintem régóta nem meggyőződésekről van szó, hanem leosztott helyekről, megkerestee minden oldal, hogy van még hely a palettán, hogy ne legyenek átfedések (?), jó megengedem, hogy mindenki olyan helyet keresett, ami közelebb állt a saját véleményéhez. Az a baj, hogy a saját véleményt legfeljebb egy baráti sörözés résztvevőinél ismerhetjük meg, a politizálók (újságírók, politikusok) véleménye sokféle szempontnak kell megfeleljen. Ezért ábrándultam ki a politikából már egy ideje! NAgy sakkjátéknak érzem az egészet!
Na persze a jóizlés, a becsület, az egyenesség fonotosak - de ha eszerint akarnék választani...
NA elég össze-vissza voltam...
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa,
szerintem ellenkezőleg! Világos voltál, mint a Nap! Kép És nagyon egyetértek.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Az az érdekes, hogy míg azok, akik a jelenlegi kormányra szavaztak, azóta többször is jelezték a csalódottságukat (nem csak a babaneten), mert kritikusan szemlélődnek, de vajon hallottunk-e valaha is egy jobboldali szavazót elégedetlenkedni? Úgy érzem, hogy ők elvi alapon, meggyőzőzdésből szavaznak, alkotnak éleményt, és nincs olyan külső körülmény, ami ettől eltántorítaná őket, míg az úgymond balosok inkább döntenek érvek/tapasztalatok alapján.
Nekem már az is sokat jelentene, ha annak idején pl. a Dávid Ibolya nem azt mondja, hogy nem ért a focihoz, hanem, hogy "nahát, nahát". Meg a kövér-féle kötelezés. Senki nem mondta, hogy "ejnye, no". Mint ahogy ez a bizonyos angol figura sem egy előásott dolog, hanem egy napi szinten ügyködő náci, aki épp a magyar közszolgálati médiában talált szerepelni. És. hát, O.V. igen bután tette, hogy pont most állt ki a demokráciáért és a műsorért. Rossz időben, rossz helyen, de nem véletlenül. És ez a baj.
Ez az elhatárolódás pedig nem felesleges dolog. Itt a babaneten sem emlékszem soha egyetlen hozzászólásra sem, amikor egy fideszes szavazó azt írta volna, hogy "ok-ok, én ugyan jobbos vagyok, de ez azért nekem sem tetszik". Vagy megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant, vagy elegánsan átlépnek az ügyön. Egyik sem az igazi.Ha valakit direkt megkérdeznek valamiről, vagy hírbehozzák valami kapcsán, akkor igenis helyre kell rakni a dolgokat, ill., ha valakit nem kérdeznek, akkor ne pont akkor találjon megszólalni, amikor legalábbis az félreérthető.
Mert így akkor még mindig aktuális a kérdésem: honnan tudjam, hogy a "polgári" az nem idegengyűlölő, nem kirekesztő, stb.?
rjuli
 
 


Off: Orbánék az 5. gyereket várják!
rjuli
 
 


Nem igaz, már megint azzal fognak jönni, hogy az orbáni programot teljesítem...KépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Tévedsz! Ők teljesítik a Kíváncsi-féle programot. Elvégre neked előbb lett 5 Kép!
rjuli
 
 


Sose győzöm őket utolérniKép
Mondjuk egy főre eső jövedelemben semKép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kép
kíváncsi
 
 


Juli,

hát nem emlékszel azokra a kitűzőkre, hogyaszongya: "92-ben a Fideszre szavaztam, bocs". Én láttam is egy huszonéves srácon anno.

Gyerekszám. Hú, de csúnyákat gondolok most, meg rosszindulatúakata és rosszhiszeműeket. Úgyhogy nem mondok semmit.
Most mégis írtam, de töröltem. :-(
Mindegy.

Kíváncsi, :-)

szilvi
h_szilvi
 
 


Szilvi, az a Fidesz egy másik párt volt Kép
Azért kértek bocsánatot azok, akik az akkor még liberálisnak hitt pártra szavaztak.
s.kata
 


Szilvi!

Ha nem nagyon kínos, megosztanád velünk a gyerekszámról való véleményedet? Ugyanis én is hallottam egy teóriát, kíváncsi lennék egybeesik-e a kettő. Ha nem akarsz lavinát indítani,akkor írj privátba esetleg.
rjuli
 
 


Juli,
most nem tudok, holnap írok mail-t.
szilvi

jéé, konduktor vagy? De jó...
h_szilvi
 
 


Van egyébként egy teóriám,ami nem biztos hoyg igaz, de sokakra érvényes lehet szerintem. Ha valakire nem áll, ne sértődjön meg, a teória az általam ismert emberek megfigyeléséből jött.
Szóval a szorongó emberek hajlamosabbak jobbra szavazni szerintem. A szorongó alaptulajdonság ugyanis többé vagy csak kevéssé, de a biztonságérzet elvesztését jelenti. Aki nem érzi biztonságban magát, vagy csak fokozott igénye a biztonság, az nehezen barátkozik meg a változással, a kiszámíthatatlansággal, a pillanatnyi helyzet indukálta döntéssel. (gondoljatok a gyerekeinkre, akik a biztonság elvesztéseként élhetik meg, ha nem a középső hintán hintáznak, vagy nem a csíkos bögréből kapják a kakaót) Tehát az ilyen habitusú emberek nehezen kezelik a szabadsággal járó változásokat, ezért jobbna vonzódnak az oylan pártokhoz, amelyek egyértelmű véleményeket, vélekedéseket, nézeteket hordoznak. Számukra ezek a korlátok biztonságot adnak. A jobboldal elég egyértelmű nézeteket sugall (néha nem csak sugallKép)erkölcsi, életviteli és egyéb kérdésekről.
A nagyobb biztonságigényű emberek nehezen tudják elviselni azt, hogy "nem értek egyet x nézettel, de engem nem zavarnak", nekik ez pszichésen elviselhetetlenül nehéz. A választás, a döntés szabadsága nehéz számukra.
TAlán érthető volt, hoyg mire gondolok.
És még egyszer, senkit nem akarok megsérteni, ez nem egy tudományos megfigyelés eredménye.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Érdekes meglátás... Majd ezentúl figyelek! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Hát, nem tudom, Zsuzsa. Nekem nem áll össze így a kép. Ha az állandóságot, a biztonságot keresi az ember, akkor pont nem lesz jó egy olyan oldal, ahol nincsenek határok, ahol sosem tudhatod, hogy ki a következő kirekesztett, kit fognak legközelebb meghurcolni, mert kiesett a pixisből. Egy mérsékelten konzervatív, hagyományos családi értékeket szem előtt tartó embernek hogy fér bele az elveibe egy okt. 23-i sírrongálás pl., amit az akkori kormány teljesen érthetőnek és elfogadhatónak tartott? Én semmi szín alatt nem szeretném, ha engem, mint jobboldalit(csak teoretikusan!) egybemosnának az ilyen szélsőségesekkel, meg azokkal, akik a Kossuth téren náci fiatalok halálára emlékeznek. Engem ez nem töltene el biztonságérzettel, sőt.
rjuli
 
 


Zsuzsa, én értem. Nagyon izgalmas. Bár valszeg én vagyok a szorongó kivétel, aki menekül a jobboldaltól ammennyire csak lehet. Annyira taszit a szélsőségességük. Kép

zsunya
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: