Új privát üzeneted érkezett!

Babakocsis anyukák és apukák, és mindenki, aki szívén viseli, hogy az országunk otthonosabb legyen!

Egy hamarosan megalakuló szervezet, aminek valószínűleg KOVÁSZ lesz a neve (Közösen egy Otthonosabb Világért - Anyák Szövetsége, de ez még változhat), demonstrációt szervez az akadálymentesítésért. Azért, hogy lépcsőmászás helyett, ami nem csupán fárasztó, de bizony veszélyes is lehet, rámpák legyenek minél több helyen. Megkönnyítve így a kisbabások és a kerekesszékesek életét is.

A demonstráció 2004. szeptember 20-án, hétfőn 15.30-kor kezdődik, és egy órásra terveztük.

<font color="119911">Helyszín:
Blaha Lujza téri aluljáró.</font>

Néhány rövid beszéddel indítunk, utána, ha engedélyt kapunk rá a rendőrségtől, kézműves asztaloknál (vagy pokrócokon) játszhatnak a gyerekek, ha sikerül, lesz arcfestés is, és körtánc is várható.

Mindennemű segítséget örömmel fogadunk. Észrevételek és ötletek jöhetnek ide, de ha valaki aktívan szeretne segíteni, akkor szeretettel várjuk a levelező listánkon, ahová a fogjunkossze-feliratkozas@primlista.hu -n tudtok feliratkozni.

Érdemes tudni, hogy a KOVÁSZ - nevéből is láthatóan - nem csupán az akadálymentesítés mellett kötelezte el magát, hanem országunk otthonosabbá tétele mellett átfogóan. Ez az első megmozdulásunk lesz.

A demón nem csak mi, hanem várhatóan a MEOSZ is képviselteti magát, bízunk benne, hogy nagy számmal.

Kérünk Benneteket, akik el tudtok jönni, hogy valóban gyertek el, és írjatok nekünk akár ebbe a topicba is, hogy jöttök, hogy tudjuk, hány főre számíthatunk.

Köszönjük előre is,

Virág
 


Kedves Virág és minden KOVÁSZ-os !

Szerintem szuper ötlet, kívánom, hogy minél többen legyetek ott. Mi sajna elég messze lakunk és ráadásul ikreink vannak és ikerbabakocsival képtelenség lejutni bármelyik aluljáróba és sokszor a parkoló autóktól a járdán sem férünk el. Ebből kifolyólag nem tudunk ottlenni, de itthonról Veletek tartunk és nagyon sok sikert kívánunk, hogy tényleg történjen végre valami ez ügyben az országban.


Kedves Krisztike,
nagyon köszönjük. Kép Messziről is tudsz ám nekünk segíteni. Ha elküldöd a fenti információt (e-mailben, sms-ben, satöbbi) a babás ismerőseidnek. Kép Így még többen lehetnénk. Kép Van kedved?

Virág
 

 
 

Szia Virág és KOVÁSZ-osok!

Nagyon klassz az ötlet, mi is BKV-zni kényszerülünk szinte nap mint nap és tényleg siralmasak az állapotok! Ha tudunk mi biztosan ott leszünk! A felhívást pedig továbbítottam minden babás ismerősömnek! Kép

Üdv: Kinga és Olivér
Kinga74
 


Kinga,
nagyon szépen köszönjük! Kép

Virág
 


Sziasztok!

Ránk számíthattok. Ott leszünk.

Marcsi és Ákos

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
 


Marcsi,
nektek is köszi! Kép

Virág
 


Virág,
az ciki ha elmennénk, de nem babakocsival? Az én lányom ugyanis nem szereti a kocsit, és kendővel szoktunk utazni, viszont ki tudja, hogy a következő gyerekkel nem babakocsizunk-e majd, meg egyébként is igazatok van a rámpákkal kapcsolatban. Szóval ha nem ciki a kendő, akkor mi is megyünk.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Zsizsa: miért lenne ciki? Kép Gyertek csak! Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
oké, megyünk!Kép Csak kicsit úgy éreztem, hogy fura elmenni babakocsis demonstrációra babakocsi nélkül.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Zsizsa,
az a lényeg, hogy minél többen legyünk. Kép Nekem van egy erős gyanúm, hogy így is nagyon sok babakocsi lesz. Kép Szóval, ahogy Cory is írta, gyertek, persze. Kép

Virág
 


Virág!

Ha minden jól megy, mi is ott leszünk Tomival - igaz csak gyalog Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Szuper!!! Kép

Hadd tegyem fel a kérdést: ki vállalná, hogy szórólapokat elvisz az általa látogatott játszó(k)ra? Kicsit kevesen vagyunk ehhez a fajta munkához... Kép

Virág
 


Virág.
Én Pécsen lskom de nagyon egyetértek veletek és kívánom hogy figyeljenek fel rátok és végre történjen valami ebben az országban.
Klasszak vagytok!!!!!!!!!!!!
országos demonstráció?!
Csilla
 
 


Csilla,
köszi. Kép Átadom a többieknek is. Örülni fognak. Kép Az országos demonstráció ötlete nekem nagyon tetszik, ha túl vagyunk ezen, elgondolkodunk rajta. Akkor viszont a vidékieknek muszáj lesz aktívkodniuk. KépKépKép Csatlakozol a listánkhoz? Ahhoz nem kell bp-inek lenni.

Virág
 


Virág!
Perzse szívesen , bár nem tudom mennyire tudnék aktívkodni, mert 8 órában dolgozom van két 2,5 éves gyerkőcöm, meg most kezdem a fősulit, meg egy kicsit felújítunk is stb.De benne vagyok ha felvesztek.
Puszi kedd előtt nem leszek
 
 


Atyavilág! Kép Egyszerre ennyi minden eléggé megtöltheti az életedet... Kép Akkor várunk. Kép

Virág
 


Anyukák! Apukák! Gyerkőcök!

Szuperek vagytok! Ott leszünk mi is!
Andi, Peti, Kittike.
 
 


Sziasztok lányok!
Ez nagyon jó ötlet!!
Mi is megyünk!!!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Zsani,Martin,Noel,és énKép
 


Üdv!
Ha a suli engedi,10 hónapos lánykámmal együtt megyünk!
Jah, a kerekesszékesek mellett keressetek meg néhány fogyatékos gyerekekkel foglalkozó alapítványt is...sokukat 7-10 évesen is babakocsiban cipelgetik a szüleik,akik biztosan támogatnának minket a jó ügy érdekében.
 


Aláírni meg elfelejtettem azzal a tengernyi eszemmel... Kép
Jó éjt és földalatti szervezkedést mindenkinek! Kép
Viki
 


Judit,
Szuper, hogy Ti is jöttök! Kép Akkor végre személyesen is találkozunk. Kép
Várlak vissza a Pesterzsébeti topikba is, ne riasszon el a nagy tömeg. Kép

És persze csatlakozom Andihoz is: mindenki szuper, aki jelezte, hogy eljön. Kép

Mi is ott leszünk, iskolai elfoglaltságtól függően 2 és 5 közötti létszámban. De babakocsis biztosan lesz velünk. Kép

Anna
 


A demó logóját Bóbitának köszönhetjük, és köszönjük is nagyon!!! KépKépKép

Kép

Virág
 


A fenti képet lekoppintani illetlenség. Kéretik tiszteletben tartani a szerzői jogot.
 


Sziasztok!

A kép felhasználása a demonstráció népszerűsítésére viszont megengedett, sőt javasolt.Kép

Bóbita
 
 


Köszi a kijavítást. Kép
 


Viki,
nagyon jó az ötleted, köszönjük! Mindenképpen végiggondoljuk. Kép

És várunk Benneteket szeretettel! Kép

Virág
 


Sziasztok!

Mi is ott leszünk!
Nehogy valaki rosszul érezze magát ha babakocsi nélkül érkezik! Mindenkinek ott a helye aki egyetért a célkitűzésekkel! Annak is aki tavaly rakta le a babakocsit végleg, mert legkisebb gyermeke is már a lábán megy és befejezte a családtervezést, küszködött eleget, egyetért a változások sürgetésével, ha másért nem, csak azért mert a gyermekeinek is lesznek gyerekei, babakocsija amivel közlekedni kell/kéne. Annak is akinek a lánya/menye épp a szülőszobán van az első (második, sokadik) unokával, a babakocsi már startállásban, szeretné ha sűrűn hoznák hozzá az unokát, nem érne fel egy tortúrával minden alkalom. Sőt annak is ott a helye akinek még a pocakban a bébi, hisz pár hónap/hét múlva ő is ugrik a mélyvízbe. Babakocsi tuti lesz elég, de fontos hogy mindenki aki szolidál, aki valaha érintett volt, lesz jöjjön és ott legyen, ha azt akarjuk, hogy a megmozdulásnak súlya legyen tömegnek kell lennie!

Bóbita! Szuper a logó!Kép

Virág! Média? Ezt elfelejtettem kérdezni a mélben.

Tinalila! Remélem összefutunk majd!

Kati
 
 


CsKati!


Tök jól összefoglaltad. Kép Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


CsKati,
szívemből szóltál. Kép Mi sem babakocsizunk már egy ideje, és nem is fogunk soha többet. Kép

Média lesz. Várhatóan elég szép számmal lesznek jelen a médiától, erősen bízunk benne, hogy tényleg sikerül. Kép

Mél azonnal megy, ahogy odajutok. Kép

Virág
 


Kati,
Én biztosan ott leszek. Kép Sőt, ha a gimis elfoglaltságai engedik, akkor Heni is. Kép

A médiát részben én intézem. Van esetleg Neked is ismeretséged?

Szerintem is tök jól összefoglaltad, hogy kinek kell eljönni. Kép

És persze az apukákat is várjuk! Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Mi is ott leszünk! Sőt, mozgósítok mindenkit, akit tudok! Kép

Ági
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Kép

Tinalila! Szerintem szept-ben még csak-csak lehet alakítani a gimisek elfoglaltságait, meg amúgy is néha-néha, nem? (itt kacsintana a sárga fejecske ha tudnám hogy kell olyat csinálni)Kép
Médiás ismertségem nincs sajna, de én is mozgósítok akit csak lehet!

Kati
 
 


Hagnosz,
nektek is nagyon örülünk! Kép
 


Sziaszok!

Ott leszünk. Hogy hármasban, vagy négyesben, azt még nem tudom. Ami a rámpákat illeti.
A bringaút lépcsőn vezet fel az Árpád hídra. Képzeljétek el a bringát felcipelni az egy pihenős kétszakaszos lépcsőn a gyermekülésben fickándozó 10 kilós deddel, akit nem hagysz magára sem lenn, sem fenn, amíg csak a bringát cipeled, mert elüti valami, vagy elmegy. Póráz általában nincs az embernél, hogy kikösse a dedet a korláthoz.... KépKépKép

RÁMPÁT!!!!

Snoopy

KépKép
 
 


Szia, Snoopy! Kép

Nekem ez a variáció eszembe sem jutott. (bicikli+gyerek) Ez rémes lehet! Kép Na de ezért fogunk tüntetni!!! Kép Várunk Benneteket is. Kép Szórólapozást te vállalnál, legalább egy párat? Vagy "csak" szóban terjesztve az infót?

Virág
 


Csajok,
fent van az info a Nőtárs Alapítvány levelezőlistáján Kép Ez azt jelenti, hogy számos hazai nőszervezethez eljut a demó híre.

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi,
Te tetted fel? Mert akkor köszi! Kép
Anna
 


szijasztok!

nagy öröm látni ezt a szervezkedést!!
sajna elmenni a demonstrációra nem tudunk innen Kaposvárról, de lélekben mindenképp veletek leszünk! (külön órákat tudnék mesélni a vonatozós
utakról babakocsival.. )
Ha bármilyen segítséget tudunk nyújtani országos szinten azt nagyon szívesen megtesszük!
Terjesztem az infót is, és a vidéki szórólapozásra is van ötletem...

- most megyek, feliratkozom a levlistára :-)

soksok sikert Nektek!

dija
 
 


Kedves Dija,
nagyon várunk a listán. Kép És köszönjük. Kép

Virág
 


sziasztok!

Ha a körülmények úgy hozzák mi is szívesen kimegyünk, a mi szupi kis testvérbabakocsinkkal, feltéve, ha valaki segít lecipelni az aluljáróba. (1 gyerek 6,5 kg, a másik 14 kg, + babakocsi Kép)

üdv

Erika
 
 


Sziasztok!

Szerintem mi is megyünk a lányommal, akivel rengeteget csavargunk, bkvzunk városban. Persze babakocsival.

Üdv
Ed és Kincső

Edina
Kép
Kép
 
 


Erika,
már hogyne segítenénk! Kép

Ed,
titeket is várunk! Kép

A nevünk nem KOVÁSZ lesz... Van már másik ilyen nevű szervezet, ráadásul egy újság is. Ötletek vannak, de nem tudjuk, azok foglaltak-e.

Virág
 


Sziasztok!
Én is szeretnék jelentkezniKép
Szegény BKV már milliónyi levelet kapott tőlem az áldatlan állapotok miattKép Ha meglátják az emilcímemet szerintem már hullik a hajukKép

10 hós lánykámmal mennék és a pocakommal amiben 4 hós pocaklakóm lapul.. na így durva babakocsival lépcsőzni!!
Főleg, hogy szinte soha nem segít senki, csak dühöngenek, hogy lassítom a forgalmat..Kép

Most látom, hogy a KOVÁSZ nem jó... gondolkodom én is másik névenKép

Puszi!
Emő+Csöpp

 


Emő,
benneteket is várunk. Szuper, hogy ennyien leszünk! Kép Ha már ennyire aktív vagy, gyere a listánkra is. Kép

Az új névterv: Tegyünk A Világért - Anyák Szövetsége (TAVASZ)

Virág
 


szijasztok!

nagyon szupi ez a név!! :-)

dija
 
 


Az elismerés többeket is illet a névalkotás miatt. Kép Csak ne legyen foglalt...
 


Ja, egy érdekességet muszáj megosztanom: A MEOSZ égisze alatt működik 2 tánccsoport. Kép Én ezen teljesen ledöbbentem. És a demón az egyik, amiben csak kerekesszékesek vannak, fog táncolni! KépKépKép Ezt én fantasztikusnak tartom. Tudom, hogy eléggé szentimentális vagyok, de ez engem teljesen meghatott. Már csak ezért is érdmes lesz eljönni. (Bár nem biztos, hogy mindenkit ilyen mélyen érintenek az ilyen dolgok.)

Virág
 


Sziasztok!

Hogy lehet csatlakozni a listához? Én is vidéki vagyok, elmenni nem tudok, de lélekben veletek leszek. Vidéken is nagyon rossz a helyzet.

Kitty
 


Szia, Kitty,
ide kattints: fogjunkossze-feliratkozas@primlista.hu Kép Várunk. KépHol laksz?

Virág
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron