Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Akik a 30-as éveikben járnak lehet, hogy emlékeznek rá, hogy volt általános iskolás korunkban anno egy olyan könyv, hogy Én, Te, Ő. Irőnője Varga Katalin aki többek között a Gőgös Gunár és a Mosó Masa szerzője is. A könyv olvasmányos mesés formában ismertetett meg a magyar nyelvtannal.
Nekem gyerekkorom egyik kedvenc könyve volt, de a sok költözés során valahogy elveszett.
Nagy kár, hogy nincs meg, mert most a 3. osztályos gyermekemnek kötlező olvasmányként irta elő a tanár néni.
Nyáron még ugy volt, hogy talán ujra kiadják a könyvet, de ez nem történt meg.
A legtöbb szülőnek megvolt otthon, ugyhogy a fél osztálynak már van könyve.
Pliiiiiz help!!!! Nincs meg otthon valakinek véletlenül egy fölösleges kötet.???
Kölcsönvenném vagy megvenném ha lehet.

Várom az otthon sikeresen kutatók jelentkezését. Ha már nincs meg a könyv, akkor csak ird meg a véleményed.
Köszi
fiona
 
 


Fiona! Nekem ugyan (már sajnos Kép) nincs meg, de talán antikváriumokban szoktak felvenni "rendelést" is könyvekre, próbáld meg azt is!

Márti
 
 


Imadtam a konyvet, a Kis kekseg, meg ezek, ugye? Anyumeknal megvan a konyv, de nem elado ez a kincsKép

-Afonya

ui: van egy topic mar a konyvekrol, oda beillett volna ez az irasod es talan tobben is reagalnanak, mert itt nagyon felrevezeto a cimeKép
 
 

 
 

Könyvtárban???
Azt azért nem értem hogy adhatnak ki olyat kötelezőnek amit nem lehet beszerezni?! Vagy akkor a suli miért nem biztosít ? Tényleg sulikönyvtár?
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Az antikváriumokat körbe telefonáltam és most nincs nekik.
Szegény tanár néni azt hitte, hogy ujra kinyomtatják. Még meg is szerette volna rendelni az osztálynak, csak nem jött össze.
Tényleg jó lett volna a könyves topik is, de reméltem, hogy a cime alapján hátha sokan benéznek. Kép
 
 


Az enyém meglehetősen roncs állapotban van, mondjuk úgy, a közepe van meg, szóval nem ajánlom fel. Tényleg, ezt miért nem adták ki mostanában????
Ildi

Ildi
 
 


http://www.mokka.hu/corvina/opac/wpac.cgi

Ez elvileg kihozza, hogy melyik könyvtárakban van meg a könyv, csak nekem nagyon lassú, mert le van terhelve a gépem.
A Kello antikvárja nem tud róla.
Az 5. kiadása 1993-ban jelent meg a Móránál, de ott sincs már belőle.

Én is imádtam Kép

Sok szerencsét a kutakodáshoz!

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszti!
Köszi a mokka.hu tippet. Megnéztem és eszerint a Széchenyi könyvtárban van belőle.
Persze jobb lenne, ha meg tudnám venni valahol. Kép
Lehet, hogy felhivom a kiadót, hogy azonnal nyomtassanak pár példányt. Kép)))))
 
 


Fiona!

A Széchenyiben minden hivatalosan kiadott könyvnek meg kéne lennie, ha rendes a kiadó ad le köteles példányt. Ott sajna legtöbb könyv csak helyben olvasható, de ha jól tudom van olyan szolgáltatásuk, hogy másolnak részeket.

üdv
Ági

KépKép
KépKép
 


Fiona, mellettünk van egy antikvárium, ahol nagyon sokszor láttam már, hazafelé benézek jó? És ha van elhozom neked Kép

Georgina

Nekem is a kedvencem volt, meg is van szerintem anyuéknál, ha nem kapod meg szívesen kölcsönadom.
 


Gerogina!
Ezer köszi, hogy megnézed!!!
Szolj, ha van valami. KépKépKép
 
 


KépFiona!!! MEGVAN a könyv!! meg is vettem.
Kép Kép Ha netán már beszerezted, az sem baj, mert biztos lesz akinek kell, vagy ha mégsem nálam is jó helye lesz Kép

Georgina
 


Ez SZUPER HIR!!!!!! Kép)))
Minnnnyááá irok mélt!!!!Kép))
 
 


Nnnna nem ment el a mél!
Ami a profilodban van emil cim , az jó?
 
 


Még egy hozzászolás:
Georgina!
Te is dobhatsz nekem mélt a fiona@index.hu -ra
Kép
 
 


írtam mailtKép
 


Sziasztok!

Ez volt a kedvenc könyvem. Az első, amit elolvastam, mikor másodikos voltam. Szerintem nagyon jó ötlet, hogy a tanító néni ezt akarja olvastatni a gyerekekkel.
Tényleg, hogy lehet, hogy több mint 10 éve nem adták ki?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!
Én nem is emlékszem pontosan, hogy másodikos, vagy harmadikos koromban olvastam először, de utána többször is forgattam. A j vagy LY betüt is mindig itt ellenőriztem. És az egész "Kalamáris" világ, valahogy magával ragadott. Kép
 
 


Szia Fiona!
A történet egy 7-8 évesnek izgalmas volt, biztos ezért olvastam szívesen. Aztán évekkel később jöttem rá, hogy az alótagozatos nyelvtant (lehet, hogy a későbbit is) abból tanultam meg úgy, hogy észre se vettem. Valahová el is raktam a gyerekeimnek a másodikat, mert az elsőt annyit olvastam, hogy szétesett. Nálad van már? Azért kíváncsi lennék a mai gyerekeknek is annyira tetszik-e, mint annak idején nekünk? Állítólag ebben a felgyorsult világban nem lehet elég pörgős könyvet írni a gyerekeknek...

Betti
KépKép
KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron