Új privát üzeneted érkezett!

T-Márti
Na igen ez sajnos igaz Kép ráadásul a reklám lassan kezd érdekesebb lenni, mint a köré rakott szinvonaltalan műsorok Kép
Igen már én is kihevertem Kép
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Visszaosontam, és nagyon jokat röhögtem!!! Kira mutatvanya nem volt semmi!!!Kép Ne ijedjen meg senki, nem jövök vissza aktiv tarsalgonak, csak éppen visszakaptam a nevem, ami masnal volt (hosszu történet), és most annyira örülök, hogy gyorsan bekukkantottam!!!Kép
Marti, Nyanya! EZERT (sem) nézek TV-t... (Ez itt a reklam helye!!!)
Visszatérnék 1 pillanatra az engem elkergetökhöz. NEM azért léptem le, mert tamadasok értek, hanem azért, mert többen: rigo-kivancsi rjuli stb. azt irtak, hogy nem a mennyiséggel, hanem a minöséggel volt a baj az iromanyaimban. Ha ezt valaki konkrét példaval alatamasztja, meg tudom védeni magam, meg tudom magyarazni, mit miért irtam! Igy nem tudtam... (Csak azt az utolso estét, amikor el voltam keseredve!) En ugy érzem, hogy bar sokat irtam, nem kimondottan hülyeségeket! Kép Rengeteg idiota hozzaszolas van mindenfelé, ugy érzem, én csak arra kellettem, hogy egyesek kiadhassak a mérgüket, céltalanul, arc nélkül. Kiraval kapcsolatban volt konkrétum. Velem kapcsolatban nem...
Tehat nem futamodtam meg, vagy ilyesmi, csak éppen ez nem nekem valo! Minek utaljak olyanokat, akik utalnak, pedig nem ismernek??? Semmi értelme! Ezért nem tarsalgok ITT!!!

OFF (csakazértis): Ny,TM,B,PB,STB-az outlook-om még mindig nem müködik...Kép Ezért itt pusza!Kép

Na, mar itt sem vagyok!!!
Exkukacz (Ja, a többi kukac,tz,ka stb nem én voltam!)
Vendég
 


Kukacz!
Nem tudom kik és mivel bántottak meg,mert csak az utolsó hsz.-od olvastam el. Inkább azt nem értem,hogy rjulika,és a hasonló "kedves" hozzászólók miért nem söprögetnek a saját házuk táján,mert volna mit. Saját pl-ből indulok ki rjulikával kapcsolatba. "Mit csinálltok,ha bosszant,bosszant,és bosszant.." topikban elkeseredve írtam,és kértam tanácsot. rjulika is éppen ott tanyázott és csöppet sem segítő "hangnemben" kiosztott. Mikor meg mertem kérdezni miért bánt? Még jobban nekemesett!?. Még mindíg nem értem,de már nem is érdekelKép
Kukacz! Miért adsz olyan emberek véleményére akik maguk sem mások?
Fel a fejjel,és maradj! Senki sem tökéletes.
Kesergő
Névtelen
 

 
 

Kesergő!
Bocs, hogy így félig-meddig ismeretlenül teszek itt fel egy elég OFF-os kérdést.
Emlékeztem a nevedre és problémádra a "Mit csináltok, ha az utód...bosszant" topikban.
Amire fentebb is utaltál.
Mizújs a gyerkőccel? Könnyebb már vele?
Márti
T-Márti
 


T-Márti!
Köszönöm kérdésed,hál isten igenKép
Ahogy nő,bizonyos dolgokban egyre könnyebb vele,és talán így én is nyugodtabb vagyok. Már tudok nevetni olyan dolgokon amik régen bosszantottak. Nem "jó" kisfiú,de nagyon okos,és figyelmes,és most már le lehet foglalni. Már nem sír,és követelődzik "annyit". ÖsszecsiszolódtunkKép Most már talán érti(még ha nem is mindg cselekszik úgy) hogy anya szereti,és azért van,hogy őt megóvja,és megtanítsa dolgokra. Sokkal alkalmaszkodóbb,és már lehet vele komunikálniKép Hál isten semmi baja,nem aspergeres,hyperaktív stb.,amiket itt szeretettel ráruháznak a gyerkőcökre,ha az kicsit más mint a többi. Semmi baja,csak ő ilyen kis egyéniségKép Makacs,akaratos,nagyon tudja mit akar. Most már érted ugye,hogy miért akadtam fennt rjulikánKép
Kesergő
Névtelen
 


Es szakember mondta hogy NEM hyper vagy aspergeres? Vagy csak igy megnyugtattad magad, hogy NEM? Kép
Amugy nagyon visszataszitonak tartom, ahogy rjulirol irtal, O valoban szakember es valoban segiteni akart neked. Sajnalom, hogy nem fogadtad el a feled/ feletek nyujtott segito kezet.
csacska
 


Meg ennyit kerdeznek, hogy elvitted a Vadaskertbe???? Megnezte, talalkozott vele olyan ember, aki ert hozza???
csacska
 


csacska!
Igen szakember mondta. És talán én is eltúloztam egy kicsit. Csak amikor az ember kétségbe van esve akkor a bolhából is elefántot csináll. Mondjuk tényleg nem könnyű eset a kicsim,de NEM beteg. És ezt nem az elfogult szülő mondatja belőlem. Az ég adta világon semmi baja,csak egyéniségnek született. (ez sem az én kitalációm) Valóban felmerült a hyperaktivitás de mint utólag kiderült,semmi alapja sem volt. Ő egy többemberes baba. Akinek nincs ilyen gyerkőc az ismeretségi körében,az nem tudja,hogy ez mivel jár,és mit is jelent ez valóban. Nem vontam kétségbe rjuli szakértését. Ha visszaolvasnád a topikban írottakat,akkor értenéd,mire gondolok. Ha rjuli szakember,akkor miért nem a szakemberektől megszokott módon próbállt meg segíteni nekem? Én nem, nem fogadtam el a segítséget,hanem nem értettem a "hangnemet,stílust" velem szemben. Visszataszítónak az akkori rjuli stílust nevezném,pláne ha ő tényleg hozzáértő. Semmi bajom rjulival,csak mielőtt valaki hsz-t külld valakinek,ami ráadásul bántó is,azelőtt nézzen magába ,hogy ő milyen? Lehet,hogy rjulinak is rossz napja volt éppen,mikor nekem írt? Akkor ő miért nincs tekintettel arra,hogy, lehet másnak is rossz napja,mint pl:Kukacznak.

Kesergő
Névtelen
 


A hyperaktivitas es asperger szindroma NEM BETEGSEG!!!
"Csak" allapot!.
csacska
 


Lehet, hogy én maradtam le valamiről és ti tudjátok, miért van az, hogy mindenhová (kivéve Szerkesztő) csak regisztráltan lehet írni.

Arra gondolok, hogy a szerkesztőknek elegük lett a Névtelenek és bunkók miatti nyavalygásból és ezt lépték.

Ez is egy megoldás, de...
...de lehetnek az embernek olyan gondjai, amiket nagyon nem szeretne névvel megírni. Mint pl. ma nekem. Kép

Jólesett volna név nélkül kipanaszkodni magam.
Ha a név nélküli hsz-omra jön valami bunkó szöveg, azon még átlépek. Hisz csak úgy általában szórakozik, engem nem ismer, nem a személyemet gúnyolja ki, csak a szavakt, amiket olvasott. És hagyhatom az egészet - némi morgolódás után - figyelmen kívül.

De névvel... Bárki olvassa, tudja kiről van szó. És ha kötözködnek, személy szerint velem kötözködnek, nem mondjuk "Mandarinnal". (ez most ex has név volt, bocs, ha van ilyen)

Ha nem érzékeny dologról van szó, nem zavarnak a beszólások a névtelenek részéről, már megtanultam átnézni rajtuk.

Értitek a problémámat? Van olyan, aki még így gondolja? Vagy teljesen rossz irányba jár az agyam?
Írjatok, ha van még olyan, akinek van kedve regisztráltan írni.
Márti
T-Márti
 


Márti, ott van a szerkesztő topikban a válasz. És szerintem nagyon jó, hogy eltűntek a névtelenek. Már ideje volt. Lehet, hogy nem láttad, mit műveltek az utóbbi időben. Tkp. használhatatlanná vált tőlük a társalgó.

Most a Miénk ez a cirkusz c. topik az, aminek nincs itt semmi keresnivalója. Ma asszem vagy négy archívot produkáltak. Csodálom, hogy a modemesek még nem szóltak érte. Ja, ugyanis zömmel képeket, gifeket raknak fel, vagy mi, és igencsak lassítják ezzel a társalgót. Viszont nem értem, milyen apropóból vannak itt. Eszerint akár egy horgászklub is nyithat topikot magának, ahol a magánlevelezését folytatja?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


T-Márti!
Ha nem írhatnak a névtelenek nincs aki beszóljon Kép de ha nagyon nem akarsz írni, mert kényes a téma, regisztrálj még egy nevet amin kipanaszkodod magad.
Kriszta
Nyanya
 


Adrienn!
Tul.képp. igazad van. Tényleg eltűntek, bár nem mélyülök el annyira a babanetben, inkább csak mazsolázok, így nem érzékelem annyira sem a jelenlétüket, sem a hiányukat.Kép

De. Nyanyára hallgatva tényleg regisztrálhatnék másképp is, de akkor ezt ugyanúgy megtehetik a kedves és kedvetlen névtelenek is.Kép

Vettem a bátorságot és írtam saját nevemen. (Nekem tényleg saját a nevem, mert a mélcímemben benne van a teljes nevem is, így még érzékenyebb a dolog.) Mindegy, kiöntöttem a lelkem - névvel -, most már könnyebb.
Márti
T-Márti
 


Kép Kép Kép
Annyira örülnék, ha a tápszerrel etetett csecsemök anyukái, nagymamái, nagynénéi, ... nem vennék személyes támadásnak, ha valaki szoptat. Hogy vannak olyan anyukák, akik lelkesen dolgoznak azon, hogy más anyukákat, kismamákat felvilágosítsanak, információval és biztatással látsanak el. Én még olyat sosem olvastam/hallottam, hogy aki szoptat (vagy császárral szül) az nem jó anya, kivéve a fent felsoroltak hozzászólásaiban, olvasói leveleiben. (Ha volt bármilyen kritika cikkekben, az az orvosok, védönök, kórházak felé irányult)
Igenis szükség van felvilágosításra, mivel többségünk nem olyan környezetben nölt fel, ahol a szoptatás a norma, ahol észrevétlenül tanulnánk anyáinktól és más nöi rokonainktól. Akit pedig nem érdekel a téma, az ne olvasson ilyenféle irodalmat! Ne pedig szidja a Kismamát meg a "kommandósokat"!
Személyes véleményem pedig, hogy aki a tápszert választja (akár szükségböl), az ne a szoptatás híveit okolja-szidja.

Kati
(szoptatok, mert terhességem alatt elhitették velem, hogy amíg a baba szopik, addig van tej)
 
 


Mai feloras setankon csak ketten kerdeztek meg, hogy a majdnem hathetes gyerekem atalussza-e mar az ejszakakat Kép Hat nem. Kene?! Felbosszantottak. Csendben fortyogok.

A Gyurcsany jelolesen meg mar csak rohogni tudok kinombanKép
 
 


Áfonya! Nem kéne, de lehetne olyan mázlid.ÉN kb 4 hónapo keresztül csak akkor aludtam, ha anyukám eljött helyettem virrasztani.
A politikusok bénázásán meg tényleg csak röhögni lehet csak az a baj hogy rajtunk csapódik le a baromságuk.
Harangozó
 


Kép
 


Áfonya,
hasonló kérdésre egy lehetséges válasz: "és maga?" (Borcsától kölcsönöztem, de szerintem ide is jó) Kép

Jobbakat mindenkinek,
üdv
Kriszi
 
 


Kriszi!
Ász
Harangozó
 


Sziasztok!

Én még nem jártam itt, de most S.O.S. kellene nekünk pár "dühös" anyuka! Kép
Légyszi nézzetek be ide:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=284&post=342070#POST342070
és gyertek velünk !
Üdv.
Andi
 
 


Szia Kat-ica!
Már találkoztunk a "Kezdő anyuka gondjai" topicban, ahol leírtam, hogy az első gyerekemet 13 hónapig szoptattam, a másodikat a betegségem miatt csak 3 és fél hónapig (de addig csak anyatejet kapott)Tehát én egyszerre vagyok szoptatós és tápszeres anyuka is, ráadásul nem a megszokott sorrendben, mert általában a kisebb gyerekek járnak jól, ha az anyuka tanul korábbi hibáiból. Én egyébként most érzem magam csodabogárnak, nem amikor szoptattam. Az én környezetemben (család és falu) már teljesen elfogadott a 6 hónapig kizárólagos anyatejes táplálás. Most már tudom, hogy miért dühöngenek a tápszeres mamák. Mert fáj nekik, nagyon fáj, hogy nem tudják megadni a gyereküknek az ami a legjobb. Hidd el, szerintem nagyon kevés olyan tápszeres anyuka van, aki kifejezetten nem akar szoptatni. Így hozza a sors: a tudatlanság, betegség, emberi gyengeség stb.A felvilágosításra tényleg szükség van, bár én addig tudtam szoptatni amíg el nem olvastam mindenfélét a szoptatásról. Addig a világ legtermészetesebb dolgának tűnt, hogy itt van egy gyerek, éhes, van tejem, eszik. Mikor jól kiokosodtam, elkezdtem agyalni, jól felturbóztam magam és ez is hozzájárult a finom kis betegségemhez. Most én is kicsit úgy érzem, hogy a szoptató anyukák úgy néznek rám, hogy Te hülye vagy, mert nem tudod szoptatni agyerekedet, mert biztos nem volt jó a technikád, meg nem igény szerint szoptattad. Szerintem a mai anyukák nagyon is sokat tudnak a szoptatásról, túl sokat és a mai világ teljesítmény-kényszere oda vezeti őket, mint ahova engem is, görcsös akarásba, ami végül sikertelenséget szül.
Egyszóval nem hiszem, hogy nagyon sok tápszeres kismama lenne "tápszer-párti". Az az elkeseredettség pedig, amit a szoptatás hiánya okoz bennük, valahogy kijön, kinek így, kinek úgy, vérmérséklete szerint. Hát belőlem most így jött ki.

Lilluska
Ui.: A harmadik babánkat is minél tovább akarom szoptatni és szerintem nagyon sok "tápszeres anyuka" tervezi ezt a következő babájánál.
Vendég
 


Még csak annyit, hogy engem nem ért semmiféle támadás tápszeres anyukák részéről, amíg szoptattam, sőt kifejezetten örültek neki, hogy az én babám anyatejes, aminek egyébként én is örülök, hogy a Tieitek (szoptatós anyukák) azok. Én már akkor sem értettem, amikor csak szoptattam, hogy a szoptatós anyukák (hangsúlyozom: én is az voltam) miért haragszanak a tápszeresekre. Jó lenne ezt a két tábort egy kicsit összebékíteni. Nekem is meg kellett tenni magamban.
Vendég
 


Lilluska
(nem is szoktam ide benézni, most meg pont nekem írtak Kép)

Csupán arról volt szó, hogy nagyon feldühített valaki, és ahelyett, hogy értelmetlen vitába szálltam volna vele (ami aztán még jobban feldühítene) ide jöttem. Számomra ezzel az egy hozzászólással a "dühöngés" el is volt intézve Kép
Igen, emlékszem, valami olyasmit írtál, hogy "most biztos le fogtok nézni". Hát én aztán abszolút nem, söt én sem bírom az ilyen "jobb vagyok nálad, mert..." fajta hozzáállást. Nem bírom, vagy inkább nem értem.
Hogy túl sokat tudunk a szoptatásról? Szerintem mi könyvekböl próbálunk nevelni, intelligenciával, és elvesztettük testünkkel a kapcsolatot. Gyerekeinkre nem hallgatunk. (Ki mondja, hogy x óránként kell a babának szopnia? Nem elég az, ha éhes?) Az viszont igencsak elkeserít, hogy társadalmunkban a tápszerezés elfogadott, mint lehetöség. Én olyan országban élek, ahol a legtöbb csecsemöt két hétnél tovább nem szoptatják. Terhesség alatt eldönti sok anyuka, hogy ök nem fognak szoptatni. Azért ilyenkor nem ártana a felvilágosítás.
És van. "Mother & Baby Magazine": Szoptatás, Pro és Kontra. Tápszeres etetés, hogyan csináljuk? és ehhez hasonló cikkek sora Kép Hogy irigylem én azokat, akik Kismamát olvashatnak! Erre itt-ott szidják, hogy túl szoptatáspárti Kép
Sokminden felmerült még bennem, amikor olvastalak, de már nem emlékszem Kép

Kati
 
 


Lékó kikapottKép
 
 


Elmentem bolcsiugyben tajekozodni. A teljesseg kedveeert: amugyis bizonytalan vagyok marhara, de ez most nem ide tartozik igazabol...
Amiert fortyogok, hogy a dadusjeloltunk dohanyzik. De ezt nem mondtak, csak nekem lett gyanus a hangja es batortalanul rakerdeztem az ovodavezetonel. Az igenlo valasz utan mondtam, hogy akkor en inkabb nem, ide nem... es még en ereztem kellemetlenul magam.
Eleve nem igazan ertem, hogy egy dadus hogy dohanyozhat. A gyerekem egy dohanyos mellett toltson akar napi 8 orat?!
Es ha nem kerdezek ra, hanem csak par het mulva tunik fel, akkor mit csinalok? Akkor mar a gyerekkel is kiszurok, ha kiveszem a bolcsibol...
FortyogokKép
 
 


Szia Afonya!
Gondolod rágyújthat (akár az udvaron is) gyerekek jelenlétében? Na én rögtön kirúgnám az ilyen dadust. Az még önmagában nem gond, hogy dohányos, legalábbis szerintem nem, de mivel én is dohányos vagyok (csak jelenleg baba project miatt szüneteltetem a cigit) ezért nyílván kevésbé szigorúan nézem a dolgot, viszont nem gyújtok rá a gyerekem jelenlétében és természetesen másnak sem engedem. Nem is gondoltam, hogy egy bölcsödeválasztásnál ez is szempont kell, hogy legyen. Nekem természetes, hogy a gyerekem jelenlétében nem gyújthatnak rá. Pénteken megyek én is bölcsilátógatóba. Nem tudom Győrben hogy megy ez, de Pesten katasztrófa. A XIII. kerben egyetlen olyan bölcsi van, ami gyalog megközelíthető és onnan elküldtek, hogy egy éven belül ne is álmodjak arról, hogy lesz üresedés, mert annyian vannak várólistán, hogy már fel se vesznek. A másik bölcsiben, ami már csak autóval közelíthető meg közölték, hogy majd márciusban beszéljünk, addig nincs felvétel. Csakhogy én februártól dolgozom Kép Kénytelen voltam egy szomszédos kerületbe íratni, ahol még nem is voltam, de már 2x is megkérdezték, hogy ugye biztos kerületi lakos vagyok. Persze határozottan bólogattam a telefonba Kép Csak az volt ciki, mikor személyes beszélgetésre egyeztettünk időpontot és mondtam, hogy a péntek nekem is jó, amúgy is megyek Zuglóba Kép Na valahogy kidadogtam az elszólást, de tuti hülyének nézett. Mondjuk a nagymama a bölcsitől 1 percre lakik így később ki tudom magyarázni, csak vegyék fel. Ha valami miatt nem felelne meg ez a bölcsi, nem is tudom hova lehetne vinni. Nálunk egyébként fel sem vennék a nagyot bölcsibe, ha tudják, hogy a kismama otthon babázik. Azt mondják, hogy úgyis otthon van a kicsivel és sokan várnak üresedésre ezért még a várólistára se teszik. Nálatok is meg kell adni a fizetést? Elég undorítónak tartom, hogy hivatalosan kikérhetik az anya és apa fizetését és nem is értem, hogy ezt miért engedélyezik. Ráadásul sok helyen ennek függvényében fizetnek a szülők. Vagyis a gazdag vállalkozók a minimálbérükkel semmit.
Már hetek óta a bölcsi miatt dühöngök, ráadásul nem is vagyok biztos benne, hogy jól döntöttem, dehát a Gyes-ből még a pelenka se jönne ki.
Fortyogjunk együtt Kép

Kép

KépKép
 


Szkeptikus vagyok, megmondom oszinten. Marmint abban, hogy ragyujthat-e a gyerekek jelenleteben. Hivatalosan nyilvan nem. De mondjuk az udvaron mindig ellen tud allni? Vagy pl. kimegy ragyujtani es valamiert vissza kell lepnie par percre, stb.. mivel nem egy oras "ki_kell_birni"-rol van szo, hanm tk. a fel elete, nehezen tudom elkepzelni, hogy mukodne ez. Foleg egy olyan nonel, akinek a hangjan is hallani, hogy dohanyzik, tehat nem napi 2 szal lehet.
Mivel en nem dohanyzom /mint tudodKép/, sot a csaladomban kozel s tavol sem dohanyzik senki, igy mar a ruhabol jovo szag is irrital. Vagy ha bejovetelkor az utolso nagy slukkok mar odabenn fujja ki. El nem birom kepzelni, hogy a szoknyam mellol ilyen kozegbe keruljon a lanyom. Es hat ahol ebben ilyen megengedoek, ott akkor mas teruleten is lehetnek gondok.

Irod: "nem gyújtok rá a gyerekem jelenlétében". Ez azt jelenti, hogy Balazs /remelem, jol emlekszem, ha tevedek, bocsKép/ sosem latott még cigizni Teged? Azt hittem, a dohanyosok ezt kevesbe veszik szigoruan.

Itt kapkodnak a gyerekek utan, en ugy latom. En igazabol csak alkalomszeru "gyermekfelugyelet" utan erdeklodtem, jatszohaz helyett. Mert ilyet is lehet, napi 300 Ft koruli aron ott lehet a gyerkoc egy nap.
Sot, gyozkodott, hogy a gyerekeknek kell a bolcsi, szocializalodas, stb... valoszinuleg latszott rajtam, hogy nem vagyok meggyozodve a bolcsi szuksegessegerolKép Es jovo hetfon mar mehetne is a lanyka beszoktatasra.
Mivel ezek szerint nincs telthaz, igy nem is aggodtak az otthonlet miatt, mondvan, a nagy utan mar nem kapok semmit /a csp-on kivul/
Fizetest nem kerdeztek, csak foglalkozast ill. munkahelyet /mondjuk en mar ezen is huztam a szamatKép A munkahely még mondjuk ok, hogy ertesiteni tudjon, ha gaz van, nade mi koze a foglalkozasomhoz?!./ Fizetes durvaKép Allami bolcsirol beszelek, persze. Magan ill. egyhazi az mas teszta.

GYES alatt nekem is vissza kellett volna mennem dolgozni, gyanitom. Ugy legalabb nincs valasztasi lehetoseg, ergo nem Te dontesz rosszul.

En most ezek utan tuti nem vinnem a lanyt bolcsibe, de o mar be van sozva, ezerrel keszul, szamolja a napokat. Jajj.

-Afonya

ui: legjobb megoldas nalad az lenne, ha februarban mar tappenzen lennel, nem?Kép
 
 


a francba a francba a francba a francba a francba a francba a francba a francba a francba a francba

Kép

KépKép
 


Afonya
marha hosszú válasz írtam, de Balázs resetelte a gépet Kép

Kép

KépKép
 


azzal játszik, hogy az ölembe ülve az egyik lábával a CD kidóbót nyomja a másikkal meg visszalöki, csak egy kicsit lejebb nyomott.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Nem tudtatok aludni?Kép

Áfonya

Másik csoport nincs a bölcsiben?Mert azt is megválaszthatod,hogy melyik csoportba kerüljön,szt.Ha nem szimpatikusak a gondozók,akkor miért ne válogathatnál...Vagy ha gyermeknek nem szimpik.
Őszintén,nekem eszembe sem jutott,hogy ezt is megfigyeljem (mármint a dohányzást),de szerencsére itt nem dohányzik senkil.
Annak viszont érdemes utánanézni,hogy dohányozhatnak-e egyáltalán.Elvileg közintézményben csak kijelölt helyen lehet dohányozni,illteve az újabb szigorítás szt,iskolákban,óvódákban,bölcsikben az egész intézmény területén sehol nem lehet!
Ez most volt téma nálunk a suliban,csak még nem kapta meg a főnök a határozatot!
Ez talán egy kis fény...Kép
Ja,én sem engedem a férjemnek,hogy Bulcsú jelenlétében cigizzen,otthon egyáltalán nem gyújt rá,még az ablakban sem és le sem megy.Így,ha napokig nem megy egyedül sehová,akkor napokig nem gyújt ráKép.Pedig régen nagy dohányos volt!De teljesen nem tudom leszoktatniKép.
SzocializálódásKép.Szt is kell a bölcsi,a közösség,de nem akarlak meggyőzniKép!

Nyanya

BalázsKép .Tipikus...érdekes,az én fiam is elsőre megtalálja a gombotKép!De laglább jó helyre írtálKép!

Puszi,Anyapoc

 
 


Szerintem meg nem kell a bölcsi, de én se akarok senkit meggyőzniKép.
Nekem az aktuális védőnőm (maga is vagy 4 gyerekes anya) dohányzik.Kép Akkor láttam őt először, mikor jött az egyhetes Ancsihoz, és kapásból bagó szaga volt. Jó, lehet hogy ez túlzás, csak én vagyok túl érzékeny rá, mindenesetre elsőre feltűnt nekem a dolog.

Ildi

Ildi
 
 


Hú, gyerekek, mi tavaly kerestünk ovit a fiamnak (szintén Zuglóban történetesen), és az egyik, egyébként jóhírű intézmény azért esett ki nálam a rostán, mert kívülről láttam, hogy az óvónénik vagy dadusok ott bagóznak a kertben. Nem a gyerekek orra alá, de. Akkor is. Ez nálam is kizáró ok volt.
OFF: Nyanya, eszerint titeket fölvettek au Utászba? Mert én mint zuglói lakos eddig nem találtam olyan kerületi bölcsit, ahol szóba álltak volna velünk szeptember előtt! Ez az Utász a Stadionok felé esik?
Üdv, Klára
 
 


Klára!
Igen ez a Stadionnál van, de bölcsöde nem óvoda. Te most melyiket kerestél? Az is lehet, hogy közben lépett vissza valaki, bár nem értem, hogy miért nincs várólista. Én egyébként december elején jelentkeztem. Az a helyzet, hogy hivatalosan Zuglói vagyok, ráadásul a bölcsitől egy percre a Mogyoródi úton van az állandó lakcímem, csak épp az ideiglenesben lakunk, de ezt nem kell tudniuk Kép Egyébként a XIII. ker.-ben velem sem álltak szóba ezért kényszerültem át, de talán így jobb is mert közel a nagymama és át tud rohanni érte, ha tovább kell dolgoznom. Bocsi, hogy lecsaptam a helyre előtted. Mennyi idős a gyereked? Mert a kisebb csoportba tényleg nem volt hely, csak a 2 éveseknek
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta, mi jelenleg bölcsit keresünk a huginak, aki februárban lesz két éves. Tavaly kerestünk ovit, a nagyfiamnak. Ő most középsős. Bocs, tényleg tisztára kuszán fogalmaztam. Semmi baj egyébként, ha nincs hely sehol, azt "jelnek" fogom tekinteni, hogy még nem időszerű a bölcsi. Egyébként egy tanfolyamra járok heti két délelőtt, és nehéz megoldani a családban a vigyázást. Különös, hogy vidéken vadásznak a gyerekekre, Pesten meg kiröhögnek, ha év közben mégy! Régen itt is vadásztak, de hirtelen bezártak egy csomó ovit meg bölcsit. Lehet, hogy ez lesz vidéken is???
K.
 
 


Ildi,
vegigolvasgattam en is a bolcsi-nem bolcsi topicokatKép
Most jatszohazat probalok felhajtani, baba-mama klubokat, de azert Gyorben joval kisebbek a lehetosegek. Es ilyen idoben nincs jatszoter, nincs tarsasag, ezert aktualis a kerdes.
Ide "csak" a bagozas miatt jottem morogni. Kivancsi voltam, hogy ez csak nalam kizaro ok vagy mas is igy van vele.

Jogilag megteheti-e egy bolcsode, hogy dohanyost ne vegyen fel. Gondolom, nem. Vagy megis?

-Afonya
 
 


Klara,
gondolom, oket is fenyegeti a bezaras, pont ezert vadasszak a gyerekeket. A GYED-es kerdesre pl. a vezeto mondta kapasbol, hogy nem a nagy jogan vagyok itthon, igy nem erdekes. Tavaly még heti egy ingyenes foglalkozas is volt, kedvcsinalonak.
 
 


Hahó,
azt hiszem, nemsokára (pár hónap múlva) hírt adhatok róla, hogy Pécsett vadászás van, vagy kiröhögés Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Klára
Most esett le, hogy Te már válaszoltál nekem a Zuglói topikban.
"sajna tőlünk messze esik a kérdezett bölcsi, nem is tudtam, hogy ott is van."
Ezek szerint mégsem az orrod előtt foglaltam le az utolsó helyet, mert oda még nem jelentkeztél. Most egy kicsit megnyugodtam Kép
Remélem neked is sikerül találnod bölcsit
Tényleg röhelyes ez a bölcsi keresés.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta, persze! Kép Én voltam ott is. De csak hogy furdaljon a lelkiismeret, páromnak tök jól útbaesne munkába menet az Utász utca! Ez csak vicc ám, semmi gond, ha nem férünk be, úgyis éretlen még a lányom szerintem. Szeptemberben majd nyomulunk jobban.
Puszi, Klára
 
 


Klára!
Ne szeptemberben nyomulj, már most irasd fel magad a várólistára. Hívd fel őket. Sose lehet tudni, mikor mondja le valaki. Mikor én jelentkeztem 2 hely is volt. 1 gyerek oviba ment 1 pedig költözött. Szóval telefonálj, hátha 1 csoportba fognak járni a gyerekeink Kép Egyébként nekem is tök jól útbaesik és már nem is furdal a lelkiismeret Kép Telefonszámuk: 252-7080 (Utász u. 23.)
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszi, ugye nem mondod komolyan, hogy Cicót bölcsibe dugod, akkor mikor jön a kistesó???? (ide fejecske, nagyra kerekedett szemekkel)

KláraKépKépKép

Áfonya KépKépKép (neked akkor már nem mondok újatKép)
Ildi

Ildi
 
 


Kriszta, persze, úgy gondoltam, hogy szeptemberRE nyomulunk... Úgy látszik, ma beszedtem a fogalmazásgátlót Kép
Figyu, ha elkezditek a bölcsit, írnál róla részletesen? Inkább a zuglói anyukák topikjába, jó? Esetleg priviben. Az nagyon jó lenne, ha tudnám, milyen a légkör, a felszereltség, mielőtt nyomulni kezdek.
Köszi köszi, Klára
 
 


Klára, OK, most indulok a bölcsibe

Kép

KépKép
 


Hahó,
Pildi, nem feltétlenül, és semmiképpen nem azonnal Kép Csak gondoltam, esetleg kipróbáljuk ezt is. Ismerem magam, nekem egy baba is sok volt egész nap felnőtt társ nélkül...

Üdv
Kriszi
 
 


Áfonya!
Csak most látom, hogy itt dühöngtélKép
Nos nálam az ellenpélda: gyereke(i)m intézményében a legkedvesebb dedóvók (szám szerint kettő) dohányzik.
Mára már tudom, hogy ez a legutolsó ok, ami miatt utálni lehet egy óvónőtKép
Persze, nálunk nem lehet az intézményben dohányozni, van erre egy kijelölt terület (tavaly még volt) és sehol máshol nem dohányoztak az óvónők. Az udvaron sem. Randa dolog lenne.
Nem hagyják ott a kicsiket a dohányzás miatt - pontosabban ők nem hagyják ott, míg a többi, aki nem dohányzik szemrebbenés nélkül otthagyják a gyerekeket egyedül, mindenféle indokra hivatkozvaKép
Az hogy dohányzik valamelyik, nem feltétlen kell, hogy láncdohányost jelentsen. Más az, hogy kimegy elszívni egy szál cigit, és az is más, hogy cigiről-cigire gyújt. Utóbbit is felvehetik ugyan, de az nem bírná ki.
Én találkoztam olyan nevelővel, aki ugyan nem bagózott, de megérne egy misét, majd leírom a "Mindennapi tisztálkodás előnyei" című topikbaKép
Nna, a hideg lelne, ha az hozzáérne a gyerekemhezKép
Sokkal-sokkal fontosabb szempontok lesznek hamarosan nagyon fontosak NekedKép

Csi
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Élöben nem tudok üvölteni. Alszik a gyermekem, na meg ott vannak a szomszédok. Milyen emberek vannak?!! Tudom, hogy ez egy nyilvános fórum, meg hogy szólásszabadság, de a bunkó az itt is bunkó. AAAARRRGH és még egyszer AAAAARRRRGH.
Söt, Kép

Mindez nem ezen topik hozzászólóiról szólt Kép

Kati
(Aki most jól kipufogta magát és mehet az ágyba)
 
 


Pildi!Megint a számból vetted ki a szót.Én se akarok senkit meggyözni,tényleg nem,de minek a bölcsi? Persze költöi a kérdés.Amúgy ha sikerül is felvetetni szegény picit (helyhiány, gyes, gyed, túl magas fizu, stb.)aki Janikovszky Évát idézgetve már nagyon szeretne bölcsibe menni, csak ott fog rájönni, hogy ottmaradni viszont nem - föleg nem anyuci nélkül, lehet vele szenvedni, mire beszokik,és addigra pont beszedi az elsö vírust, és jön a táppénz.Kb. 2 hét bölcsi, egy hét otthon (újra beszoktatni egy hét otthon után) majd újabb 2 hét után jön a következö virus, és ez így megy kb. októbertöl májusig.Ja és mindezt hazahozza az éppen otthon cseperedö kisebb és nagyobb tesóknak.Nem lebeszélöshow, csak kérlek nagyon-nagyon gondoljátok meg.Ha kell, százegyedszer is.Ami a dohányzó dadust illeti, hát képzeljetek el egy idegileg leszázalékolt némettanárnéni ámokfutását a leszázalékolás elötti pár évben.Huh..
Cseri
 


CsiKép
Azert igy nyugodtabb a lelkem, hogy nem bagozik a dadus. Eggyel kevesebb, amiert majd utalom a gondozonoket.

Bar szerencsere senki nem akar itt meggyozniKép /es nem is lehet, mert nincs ket egyforma gyerek, szulo, helyzet, ovoda, stb../, de mivel en is a legjobbat akarom a gyerkocnek, ezert szivesen elbeszelgetek a bolcsi-nem bolcsi temarol, tapasztalatokrol, elonyokrol es hatranyokrol. Argus szemmel figyelem am a gyerkocot, hogy nem valtozott-e egy nap alattKépCsak itt ugye ez off.

Cseri,
az irasodban némi csusztatast velek felfedezni, ezt nem birom szo nelkul hagyniKép


-Afonya, az anyatigrisKép

ui: Ama topicba iro tenyleg bicskanyitogato stilussal bir. Mar ketszer kitoroltem a hozzaszolasomat ottKép
 
 


Meghalt Kulcsár AnitaKép
Nyugodj békében!
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron