Új privát üzeneted érkezett!

Timisi!

Szerintem te nem teljesen abban a cipőben jársz, mint mi.
Nekem nem csak másnap, hanem a szex után egyből fájt.
És nem egy hétig tartott hanem max. 2 nap alatt elmúlt.
Szóval nem hiszem, hogy neked is "szárazság" problémád lenne.
Ami azt jelenti, hogy oda kell nagyon figyelned mert fertőzhetsz.

(Egyébként nekem sem voltak soha olyan problémáim, hogy ne izgultam volna fel.
Nem is vettem észre magamon. Egy partnerem sem mondta, hogy nem lennék elég nedves.
Aztán féléve egy srác mondta, hogy nem vagyok elég nedves (vagyis nálam változó, mert egyszer nagyon nedves vagyok, aztán egyik pillanatról a másikra kiszáradok)
...és akkor gondolkoztam el rajta igazán).
Vendég
 


nekem is úgy van, hogy kijön sex után mondjuk reggelre, de ha 2 napig nem sexelek, akkor el is múlik, begyógyul, de az a baj h utána megint fáj, kireped ha lefekszek a párommal...
nekem sem volt naon probléma a felizgulással, de ugy látszik, mégis érzékeny naon ott.....
én azért kenem telvirannal és neogranormonnal is mindig ott a gát résznél...
én is sokat stresszelek, de nem mindig jön ki a herpesz akkor...
sőt, nem akarom elszolni magam de nem is jött mostanában elő, csak ien repedések vannak, vagy piros ...

üdv mindenkinek!!!
 


Sziasztok!

Talán segít, nekem mintha használna:

http://www.videoklinika.hu/video/herpes ... ias_szert_
http://www.videoklinika.hu/video/homeop ... _herpeszt_


Mindenkinek jobbulást és kitartás!
 
 

 
 

Szia Tristan!

Megírnád nekem a szer nevét? én ugyanis nem igazán értettem... ja, és mintha tobb fajtáról is szó lett volna, természetesen a leghatékonyabb kéne... az amit mindjárt akkor kell használni, amikor a herpesz elso tuneteit észreveszi az ember...
viszont ezenkívul vmi megelozéses szer nincsen? amit meg így általában lehetne szedni, h elo se jojjon...

Válaszodat elore is koszonom!
udv,

timi
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e szolizni azoknak, akik már elkapták ezt a betegséget?
Nekem július elején-közepén volt, de hála azóta nem jelentkezett.
Remélem lehet azért szolizni,mert már volt ilyen betegségem.
Kérlek írjatok, hogy mit tudtok erről a dologról. Előre is köszönöm.

Üdv.: Beuskababa.
 


Szia Timisi!


Tehát a lényeg, hogy a tünetegyüttes lefolyásának szakaszaitól függ, hogy milyen szer kell. Az első kis érzés megjelenésekor (ez mindenkinél más lehet, nálam ilyen kissé feszülős, rángatózós érzés) kell az Aconitum, amit ha egyből a furi érzés után veszel be, akkor ki sem fog jönni!

Aztán ha már szúrós, égő érzés van akkor jöhet az Apis, ha megjelentek a kis hólyagok, de még nem sárgás a belsejük akkor a Rhus toxicodendron.

Ajánlott kis potenciájú szert bevenni, én CH5-t szoktam, napi 2-3 x 5 db golyócskát, és arra figyelj, hogy fél órával a beszedés előtt és után ne igyál és ne egyél semmit!

http://www.natursziget.com/page.php?sho ... drugfinder

Remélem segítettem! Mindenkinek minden jót! :)
 
 


jenata írta:Ez egy olyan téma, amit még a barátnőjével sem szivesen beszél meg az ember.
Szivesen beszélgetnék olyanokkal, akik szintén ettől a betegségtől szenvednek.


Énis így vagyok vele, hogy olyanokkal szeretnék beszélgetni akik szintén ebben a betegségben szenvednek. Tudunk segíteni meg tanácsot adni egymásnak.
 
 


Sziasztok!

Én május végén kaptam el a nemi herpeszt, de foglalmam sincs, hogy miért. Párkapcsolatban élek, a barátomnak nem volt herpesze, még a száján se és rajta kívül mással nem éltem szexuális életet. Elmentem nőgyógyászhoz, ő azt mondta hogy bárhol elkaphattam, pl idegen helyen wc-n.
Először nekem is nagyon viszketett, feldagadt,majd hólyagok jelentek meg rajta, kisebesedett. Az orvos írt fel gyógyszert, amit egy hétig szedtem, egy nap öt szemet. Telviran kenőcsöt is kaptam, meg hüvelytablettát, mert váladékozott.
És elmúlt 1 héét alatt, közben nagyon szenvedtem, lázam is volt, fájt a wc-zés, a fürdés.
A napokban megint érzem a viszkető érzést, sőt már fáj is, és meg van dagadva, attól félek, hogy visszatér a betegségem. Azt olvastam, hogy gyógyíthatatlan és negyed évente kiújul.
Nemtudom mit tegyek, azt sem értem, hogy kaphattam el, de azt tudom, hogy nem akarok egész életemben ettől szenvedni.
 
 


Szia Annie!

Teljesen árérezzük a problémádat, mindannyian átestünk ezen. Ami szerintem most így a legfontosabb az elején, hogy lelkileg próbáld magad kicsit helyre tenni. Persze, ez a legnehezebb.

Ez egy olyan dolog, ami megtörtént. Már nem tudod visszacsinálni.
Ebbe bele kell nyugodni. Ha ez megvan, akkor a megoldást kell megkeresni, vagyis hogy te személy szerint hogyan tudod felvenni vele a harcot.

Amit én tanácsolni tudok, hogy erősítsd az immunredszered (lehetőleg ne többféle tablettával, hanem figyelj oda a táplálkozásodra, mozogj rendszeresen és a pihenésre is figyelj)!
Sok tényező kiválthatja, stressz, napozás, új környezet, stb de ha az immunrendszered erős, akkor sokkal könnyebben megbírkózol vele. És így meg a többi betegséget is kivéded! :)

Aztán olvass sokat a betegségről, az interneten rengeteg anyag van fent, cikkek, fórumok. És tapasztald ki, hogy neked mi segít.

Visszatérve a szept. 19-ei hozzászólásomhoz, se étel se ital se rágó se fogmosás se semmi fél órával a golyócskák előtt és után. És a lehetőleg a nyelv alatt szopogassátok el őket. Ezeket a múltkor elfelejtettem. :)

Üdv mindenkinek!
 
 


Jah és még azt is elfelejtettem, hogy nekem a homeopátián kívül a sószappan is nagyon bevált!

Tényleg nem reklám, de itt olcsóbban megvehetitek, mint a bioboltokban: www.hunza.hu

Eredetileg az arcomra vettem, de mint írják, a herpeszre is jó, és tényleg! :)

Sziasztok!
 
 


tristan írta:Szia Annie!

Teljesen árérezzük a problémádat, mindannyian átestünk ezen. Ami szerintem most így a legfontosabb az elején, hogy lelkileg próbáld magad kicsit helyre tenni. Persze, ez a legnehezebb.

Ez egy olyan dolog, ami megtörtént. Már nem tudod visszacsinálni.
Ebbe bele kell nyugodni. Ha ez megvan, akkor a megoldást kell megkeresni, vagyis hogy te személy szerint hogyan tudod felvenni vele a harcot.

Amit én tanácsolni tudok, hogy erősítsd az immunredszered (lehetőleg ne többféle tablettával, hanem figyelj oda a táplálkozásodra, mozogj rendszeresen és a pihenésre is figyelj)!
Sok tényező kiválthatja, stressz, napozás, új környezet, stb de ha az immunrendszered erős, akkor sokkal könnyebben megbírkózol vele. És így meg a többi betegséget is kivéded! :)

Aztán olvass sokat a betegségről, az interneten rengeteg anyag van fent, cikkek, fórumok. És tapasztald ki, hogy neked mi segít.

Visszatérve a szept. 19-ei hozzászólásomhoz, se étel se ital se rágó se fogmosás se semmi fél órával a golyócskák előtt és után. És a lehetőleg a nyelv alatt szopogassátok el őket. Ezeket a múltkor elfelejtettem. :)

Üdv mindenkinek!



Szia Tristan!

Köszönöm a soraidat, jól esett hogy írtál nekem!
Amíg nem jönnek ki még 1x a sebek és nem fáj addig nyugodt vagyok, majd ha kijönnek akkor kezdődik az igazi rémálom!
Köszönöm a tanácsokat, figyelni fogok mindenre!
Sokat olvastam már róla, de még fogok is.
Amíg még csak a viszketés és a fájás van meg, és még nem jöttek elő a herpeszek és elkezdek gyógyszert szedni vagy kenni akkor nem fognak előjönni a herpeszek? Vagy minden esetben előjönnek?
szép napot nektek!
 
 


szia annie07!

én is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbálj meg megnyugodni...mert lelkileg be fogsz pánikolni...

nekem mostanában érzem, hogy viszket kicsit meg olyan szúrós érzés..remélem nem fog előjönni én kenegetem neogranormonnal és telviran kenőccsel...
a gyógyszert csak orvos irhatja fel..
mondjuk nekem egyszer felírta a háziorvos, meg sem kérdezte mire kell, valószínű vágja a témát.....

nekem nem jönnek elő ha kenem a telvirannal!
és a hideg, pl.jégkockák állítólag még jobban elűzik a vírust!!!

üdv!
 


Szia marina87!

Most már jobb a helyzet, mert szedek gyógyszert meg kenegetem. Meg ilyen homeopátiás bogyókat is szedek. Hál istennek nem jöttek ki a herpeszek. Remélem nem is fognak.
Köszi a tanácsokat!!
üdv!
 
 


szia annie07!

a homeopátiás bogyókat honnan lehet venni?
tudtok vmi gyorsabb hatásos szert a kenegetésen kívül ha már kijöttek a herpeszek?
nekem ma reggelre az egyik oldalt elkezdett hólyagosodni és csak terjed....sürgősen tennem kell vmit!
eddig is kenegettem de nagyon stresszes voltam mostanában lehet azért jött elő..

ez is egy példa h NEM SZABADNA IDEGESKEDNI!!!!!
ha vki tud vmit légyszi segítsen!
kenem telvirannal de ha van vmi jobb szóljatok!!

köszönöm előre is!!!!
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e szolizni (alkalmanként) azoknak, akik már elkapták ezt a betegséget?
Nekem július elején-közepén volt, de hála azóta nem jelentkezett.
Kérlek írjatok, hogy mit tudtok erről a dologról. Előre is köszönöm.

annie07!

Sok kitartást kívánok neked! Fontos, hogy akkor se idegeskedj, ha már kijöttek a herpesek. Én mindig mondogattam magamba, hogy meg kell gyógyuljak és hősiesen végigcsinálnom a kezelést. Ez sokat segített nekem. Remélem neked is sikerül hősnek lenned, mert mi itt mindannyian azok vagyunk :)!


Üdv.: Beuskababa.
 


szia marina87!

Anyum hozta gyógyszertárból. Én szedtem gyógyszert amikor elkezdett viszketni, és nem jött ki újra. Sztem ha már kijöttek akkor mind1, kezelni kell és kész. Énis telvirannal kentem.
üdv
 
 


szia beachbaba!

Szoliról sajna nem tudok semmit!
Jó, hogy hős tudtál lenni. Nekem amikor volt úgy éltem meg mint egy haldokló beteg. Köszi a bíztató szavakat!!
üdv nektek
 
 


sziasztok!

Azt elfelejtettem, hogy hüvelygyulladásom is volt a herpesz mellett. De ez miért van szerintetek?
 
 


Szerintem lehet szolizni, mert én is szoktam...
viszont most voltam a múlthéten 4 percre és lehet azért jött ki?!
nem tudom...
nekem is viszket most...:((((
kenem folyamatosan és vettem EPAVIR kapszulát..elvileg ez ien herpeszre jo....
most azt tömöm magamba..
nekem is volt hüvelygyulladásom még májusban, de néha érzem még azt az érzést, de olyankor hüvelykúpot használok.

üdv!
 


Szerintem szolizz nyugodtan! Ennyi "napfény" kell:)
Én is szolizok, nyáron sokat szoktam napozni is és nem jön ki sűrűbben a herpesz tőle. (legalábbis nekem nem)

Járj nyugodtan szoliba és majd meglátod, hogy érzékeny vagy e rá. Ha igen, akkor legalább tudod, hogy mértékkel kell csinálnod és figyelned kell rá.

Én is szedtem az Epavirt, de nekem nem jött be. Na meg egy nap egy csomó szemet be kell venni belőle. Én inkább már lizin kapszulát szednék, de neked lehet, hogy segít!
Szerencsére nekem március óta nem jelentkezett!:)

Jó gyógyulást nektek!

Üdv.
Vendég
 


Ja aha egy csomót be kell venni az Epavirból...
de nekem most múlik már tőle hálistennek!!!!!!!!
annyit légyszi segíts delight, hogy a gyógyszertárban lehet kapni lizin kapszulát?
és csak így kell kérni?
köszönöm!!!!!
szeretném megúszni, hogy ne jöjjön ki megint igy........eddig én is megúsztam több mint 1 évig...de hát ezt sosem lehet tudni.... :roll:

üdv!
 


Még nem vettem lizin kapszulát, nem szedek semmit.
De gyógyszertárban nem igazán lehet kapni. Ez egy étrendkiegészítő kapszula bioboltokban, gyógynövényboltokban, étrendkiegészítős helyeken biztosan találsz!

Így is kell kérni hogy lizin kapszula, lizin-hidroxidot tartalmaz, ami egy herpeszellenes vegyület
(ha megnézed az epavirban is van, de abban sok más hozzáadott anyag is megtalálható, mint például színezék, E betűs anyagok...stb..ezért nem is részesítem előnyben).

Ha nem hallottál még róla, akkor olvass utána a neten, sok cikk van róla!

Üdv.
Vendég
 


Sziasztok!

Én kb 2 hete tudom hogy fertőzött vagyok és borzalmas érzés.Eddig senkinek nem mertem elmondani az orvosokon kivül.Párkapcsolatban élek és nagyon tartok attól hogy a párom esetleg elutasít emiatt a jövőben.Azt már elfogadtam hogy ezzel kell együtt élnem,mert megtörtént és nem lehet rajta változtatni.Azt még viszont nem tudtam felfogni h tönkre teheti az egész eddigi életemet.Sajnos ez a verzió is lehetséges. Remélem nem így fog történni és túléli a kapcsolatom is.

Mindenkinek kívánok minél hosszabb tünetmentes időszakokat.
 


szia anonimka!!

Ha szeret akkor melletted marad, hisz nem kell elkapnia tőled a betegséget! Hát jó igaz nem mindenki akarna egy fertőzöttel együtt lenni, de vannak kivételek. Nekem is ilyen a hozzáállásom sajna. Én is remélem, hogy túléli a kapcsolatod!
üdv nektek
 
 


köszi a bíztatást.Tegnap voltam dokinál,már gyógyulófélben vagyok a tüneteimböl és szerencsére nem maradt vissza maradandó károsodás egyenlőre.Ennek nagyon örültem.Beszéltem a párommal is,és elég jól fogadta.Abban nem vagyok biztos hogy 100% ig megértette hogy miről van szó de legalább nem volt elutasító.Majd meglátjuk mi lesz a későbbiekben.

Pussz
 


szia anonimka!

megkérdezhetem, hogy hogyan mondtad el a párodnak?
én még nem mondtam el, igaz ,hogy most rajtam tünet is, de éppen menstruáltam szóval addig meg kezeltem......
de ha mégegyszer kijön, nem tudom hogy kezdjem el.........
ne aggódj, az élet megy tovább!!!!
azt kellene kitalálni, hogy lehetünk tünetmentesek.....

u.i.: a lizin kapszulát nehezebb beszerezni, mint gondoltam..
egy csomó gyógyszertárat végigjártam már, de sehol sem volt...:(
 


Anonimka!

Ha megértette akkor tuti szeret és nem hagy el ilyen miatt, mert nem tehetsz róla! Sok sikert a jövőben!
 
 


Marina87!

Az enyém úgy tudta meg, hogy együtt voltunk és először az volt a tünet hogy nagyon fájt, meg viszketett. És mondtam h elmegyek orvoshoz és akkor este megmondtam neki mit mondott az orvos. Tudja hogy nem voltam mással, szal csak wc-n kaphattam el vagy ilyesmi!
 
 


Szia annie07!

Értem...én még nem mertem neki elmondani..
mondjuk most megint tünetmentes vagyok..
és szedek sok vitamint, c vitamint, eurovitet h erős maradjak!
és megpróbálok nem stresszelni..
de egyszer nekem is el kell mondanom!
mert pl.ha terhes leszek, akkor a véreredmény ugyis kimutatja!
és ti védekeztek amugy?
üdv!!
 


Ha a herpeszt el lehet kapni wc-n, akkor a HIV vírust is...
Vendég
 


Ezt már én sem értem...
mit hol lehet elkapni....
mert nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy ez nemi úton terjed amikor voltam a tünetekkel annó...
 


sziasztok!

Delight én tőled szeretném megkérdezni, hogy mennyire vagy biztos abban, hogy csak akkor fertőző, ha épp tüneteid vannak? Megnyugtató, amit mondasz, csak éppen az a baj, hogy minden cikkben azt olvasom, hogy akkor is lehet fertőzni, ha épp nincsenek tünetek. Pl. ennek a cikknek az utolsó sora is:

http://www.egeszsegvilag.hu/betegseg/herpesz

Ez engem eléggé kétségbe tud ejteni...:( Jó lenne tőled valami megnyugtató választ hallani, hogy te honnan tudod ilyen biztosan.

Köszönöm.
 
 


Szia Petera!

Mivel egy ideje már együtt vagyok a párommal, és sosem kapta el tőlem.
Vannak olyan emberek, akik hordozzák magukban a vírust és nem is tudnak róla, így arról sem, hogy tudtuk nélkül fertőznek.
Nekem vannak tüneteim, ezért pontosan tudom, hogy mikor fertőzök!

Marina! Én is arra gondoltam, hogy csak nemi úton kapható el!:):)

Üdv.
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem csak annyi hozzáfűzni valóm van, hogy nekem is ha nincsenek tünetek, és együtt vagyok a párommal nem védekezünk óvszerrel.És hát az előző kapcsolatomban sem jelentkezett a páromnál, szóval mindig reménykedem, hogy nem kapta el!!!!
és nagyon ügyelek rá, hogy ő ne is szenvedjen ebben!!!!!
Amúgy delight igazad van, hogy sokan nem is tudják, hogy fertőzöttek.
Szerintem én is igy kaptam el......A fiú mit sem tudott az egészről..tünetei nem voltak...lehet neki azóta sem jött elő..

Üdv!
 


Szeretném megkérdezni, hogy tud-e vki vmit a következő dologgal kapcsolatban:
- azt olvastam, hogy terhesség esetén a vírus átterjedhet a babára is és az agyhártyagyulladást kaphat.
de én remélem ez tényleg csak a nagyon rossz esetben történik meg, mert nem egy olyan anyukát hallottam aki egészséges babát szült már!!!
és nem csak akkor a fertőző a babára ha szülés esetén kint vannak a tünetek?akkor császározni kell.

Ha vki tud vmit irjon!

köszönöm!
 


Tudomásom szerint akkor veszélyes, ha a terhesség ideje alatt kapod el a vírus (ez a veszély minket már nem fenyeget).
Ilyenkor vetélés következhet be, vagy fejlődési rendellenesség.

Ha terhesség alatt újul ki, az éppen olyan mintha a szádon jönne elő, nem jelent semmi kockázatot.

Egyébként ha épp tüneted van és megindul a szülés, na akkor van gond, mert ebben az esetben tényleg agyhártyagyulladást kaphat a baba, de ez a császározással szintén kivédhető.
Vendég
 


Marina!

Igen mindig óvszerrel védekeztünk!
Üdv nektek!!
 
 


Sziasztok!

delight, egyetértek veled, én is igy olvastam...:)
az a veszélyesebb ha a terhesség alatt kapod el..
egyébként ma vettem lizin c-t,szedem majd napi 1 tablettát...kiváncsi vok, hogy hat-e, hogy nem jön elő a tünet.
mert most is van 1 kis sebem, de nem fáj, de ott van...

annie07, sajnos igy már végképp nem értem, hogy kaphattad el...
elméletileg az óvszernek ettől meg kellene hogy védjen..

üdv!!
 


És soha nem voltál együtt senkivel óvszer nélkül? Lehet még régebben kaptad el, és csak most jelentkeztek tünetek nálad. Van ilyen is!
Egy biztos, nem wC-n kaptad el, mert ezt csak nemi úton lehet.

Üdv.
Vendég
 


ezt szerintem sem lehet wc-n elkapni-
lehet hogy tényleg korábban kaphattad el.van ilyen is!!!!!!
én például tudom mikor és kitől kaphattam el...vagyis sejtem.
mert együttlét után 2 héttel jelentkeztek a tünetek....
de van akinél lehet nem is jelentkezik rögtön vagy tünetmentes!!!
 


Sziasztok!!

Az nem lehet hogy régebben mással, mert mással nem feküdtem le, akivel voltam azzal is mindig óvszerrel, szal télleg nem értem!
Doki szerint lehet wc-n! Szerintetek nem?
 
 


háááát nemtom..
ez fura...akkor 1 csomóan elkaphatnák,mondjuk igy is növekedik a száma a betegeknek..
jó lenne ha kitalálnának vmi végleges hatóanyagot erre a betegségre is...

üdv!
 


sziasztok!


én 1 hónapja kaptam el és fiú vagyok. egy hónapja vagyok együtt az új barátnőmmel, és hosszú kapcsolataim voltak eddig általában, szóval én sem gondolom hogy megérdemlem ezt :)

szeretnék kérdezni valamit marinától: Te az új párodnak, mikor és hogyan mondtad el? és hogyan reagált rá?

az én storym:

első alkalommal főként a combom tövében jött ki , úgy nézett ki mintha szőrtüszőgyulladás lenne, felhívtam a bőrdokimat, kérdezgettem telefonon, mondta hogy bármi lehet meg kell nézni, de nem mentem mondván, ez biztos szőrtűszőgyulladás, persze furcsa volt hogy 5-6-7 egymás mellett de megnyugtattam magam. de aztán 1 hete megint kijött, ezúttal, nem a combom tövén, hanem ott ahol senki sem látja szívesen, először egy kis seb formájában, azt hittem hogy kidörzsölődött szeretkezés közben. a reggeli tusolás késleltette a gyógyulását, kimosta picit, és ennek illetve egy nagy hétvégi bulizás ( = legyengült az immunrendszer) következtében megjelentek a hólyagok. kaptam rá herpesint, meg krémet is. sajnos a gyógyszertárban idétlenek voltak ezért 200 miligrammosat kaptam 400-as helyett. lassan ugyan, de múlik. vettem lizint, vitaminok,at most tervezek grapefruit cseppet is venni. meglátjuk. remélem ha elmúlik utána jóóó sokáig nem fog kijönni.

majd még jelentkezem sziasztok
 
 


szia breaker!

nos, én bevallom őszintén még nem mondtam el az új páromnak.
nekem nem olyan súlyos amikor előjön és azt hiszem, amikor jelei is vannak már tudom nagyjából kezelni..
az előző párom tudta, hogy elkaptam ezt a betegséget, de szerintem nem tudta pontosan hogy mi is ez és vele sem óvszerrel védekeztünk.és nem kapta el...vagyis remélem..rajta nem jöttek ki tünetek és a mostani páromon sem, akivel fél éve vagyok együtt!
szóval, nem tudom, nagyon félek, hogy elhagyna ha elmondanám neki. de egyszer meg kell tennem. mert vele szeretnék maradni..
illetve, ha majd babát szeretnénk, ezt figyelembe kell venni.

és a barátnődnek is van ilyen??

szedd a vitaminokat, a C vitamint!! én is szedem minden nap tömöm magamba.. :) és a lizint is!!!
most ugy vettem észre nincs rajtam semmi.
viszont azt nemtom mitől van, de sex után a páromnak is ien foltok vannak "ott" de másnapra elmúlik...ez akkor a sextől lehet??

üdv!!
 


a barátnőmnek is van ilyen, mivel tőle kaptam el, ugyanis az első szeretkezésünk után két héttel voltak az első tünetek. (amiről ugye nem is tudtam hogy tünetek) egyébként most fogok vele először személyesen találkozni azóta hogy biztosan tudom...szóval kemény menet lesz erről beszélni...ha nem tudta akkor azért, ha meg tudta akkor azért mert nem mondta el...

marina akkor vigyázz, mert az első jelek nekem is ezek voltak, piros kis "induló pattanás" szerű foltok a nemi szerven is, de elmúlt.(én is azt hittem hogy szextől van - persze lehet attól is ez nem kizárt) nem akarok diagnosztizálni, de az is lehet hogy ez már a fertőzöttség jele, de az erős immunrendszernél nem tud kiteljesedni. az első alkalommal a nemi szervemen volt kb két ilyen pötty, és a combtövemnél később a többi. de előbbiek hamar elmúltak. érdekes.

Egyébként ez egy érdekes dolog...mármint ha új kapcsolatba lépsz. már csak azért is, mert én is tudom hogy reagálnék ha a barátnőm például bejelentené, hogy ez a baja. Most, hogy nekem is sikerült összeszednem talán picit másképp látom, de még mindig nem nyugtattam meg magam teljesen. Viszont talán joga van tudni minden új leendő barátnak, barátnőnek, hogy mivel áll szemben, persze benne van hogy óckodik tőle és nem vállalja be, főleg az elején, még érzelmi kötelék sincs. bár biztos nagy hangsúlyt kell fektetni arra, hogy hogyan mondod el. el kell mondani hogy kezelhető, és a kiújulások gyakoriságát jelentősen vissza lehet szorítani.

üdv
 
 


szia!

nekem is 2 héttel utána jelentek meg a tünetek..de elég durván..
nem múltak el csak kezelés hatására..
most már nem olyan durva..
figyelj,lehet, hogy a barátnőd sem tudta, hogy mi ez...ezért nem is mondta el..
amugy mi a helyzet??

vigyázok, azért gondolom, hogy nem kaphatta el, mert nem mindig jönnek ki rajta a foltok, illetve pár hete gombás fesrtőzése volt.
kente cabestennel és elmult a pirosság.szóval lehet hogy nekem is van egy kis gombás fertőzésem..
pedig rendszeresen tisztálkodunk mind a ketten előtte és utána is!!!

igen érdekes dolog..én nagyon erősen gondolokodtam rajta, hogy elmondom neki, mielőtt lefeküdtünk volna..
de mivel nem jött elő az előző páromon sem, és azon sem akivel a jelenlegi párom előtt voltam, gondoltam ha nincs tünetem, valószínű nem kapja el..

de a férfiak nem szeretnek óvszerben sexelni, azt pedig nem várhattam el tőle, illetve, ö biztos kilépett volna ebből a kapcsolatból ha ezzel állok elé-..

egyébként érdekes az is, hogy neked is elmúltak az elején maguktól..

üdv!
 


egy tanulság:

nemrég írtam ugye ide hogy herpeszem van, nos hát úgytűnik mégsincs, azért jól megijedtem, kedves orvosom ugyanis nem igazán vett figyelembe minden részletet. a lényeg, hogy egy bizonyos streptococcus nevű baci is tud herpeszhez hasonló tüneteket okozni.(igen ez az a baci ami mandulagyulladast is tud okozni, majd egy oralis szex révén el tud jutni oda is ahol a legkevésbé számítanánk rá) de hát így járunk ha nem ragaszkodunk a labor vizsgálatokhoz, és elhisszük, hogy az orvos ránézésre meg tudja mondani hogy mi a para, persze tényleg nagyon úgy tűnt, de nem mindig minden az aminek látszik.

üdv
 
 


breaker, hát ez szép!!mármint hogy igy félretájékoztattak..
akkor örülj neki, hogy nem kaptad el!!!!!!!!!
reméljük ez igy is marad :D

üdv!
 


Sziasztok!

Korábban már írtam egy rövid beszámolót az én esetemről, kb. egy éve szenvedek a herpesz miatt, ami nálam min. havonta 1x előfordul. Néhány hólyagocska a péniszemen vagy a makkon, ami aztán kb 6-7 nap alatt múlik el teljesen, miután kifakadnak majd beszáradnak, de viszonylag sokáig piros marad a terület ahol történik.

A tabletták tartósan nem segítettek, ugyanis az abbahagyásuk után akár már három héttel is újra előjött a dolog. Amit viszont észrevettem, hogy egy átmulatott alkoholos éjszaka jelentős sörfogyasztással kombinálva a legtöbb esetben megelőzte a panaszaimat. Mondjuk buli szombaton és hétfő reggelre kész a meglepetés: a zuhanyzás utáni vizitnél láthatóak az apró hólyagok.

Ezek szerint a sört mellőznöm kell az arginin (aminósav) miatt ill. lizinnel próbálom beállítani a megfelelő arginin-lizin arányt.

Most egy eszeveszett 5 napos kezelésbe kezdtem a tünetek idején:
-3 x 1 tabletta
-3 x 40 csepp grapefruit mag kivonat higítva
-3 x 1000 mg lizin es C vitamin
-napi egy liter eredeti zöld tea

A tapasztalatok a hét végére (hétfőn kezdtem, ma péntek van) :
a sebek begyógyultak, de még extrém piros a terület. Általános viszketés megszűnt, úgy érzem hogy a vírus teljesen visszahúzódott, "kitisztultam". Máskor sokkal nehezebben száradtak be a hegek, most viszont gyakorlatilag 3-4 nap alatt a hólyagok megjelenésétől számítva. Tehát összeségében pozítív a dolog, innentől viszont a megelőzésre kell majd jobban koncentrálnom.

Nem fogok többet sört és kólát inni, ill. nem rágcsálok olajos magokat, mint pl. földimogyorót az arginin miatt. Most várok két hetet, majd a harmadik héten csinálok egy kisebb és nem ilyen nagy dózisú kúrát a természetes szerekkel, gyógyszer hozzáadása nélkül. Hozzá kell tennem hogy amúgy full egészséges vagyok hetente 3x edzek és hétvégén bajnoki meccset játszom. (foci). De a havi egyszeri party úgy látom, hogy komoly rizikófaktort jelent a kiújulás miatt. Ez van, nem adom fel a harcot, már megbarátkoztam a dologgal, hogy ez egy életen keresztül el fog kísérni... Remélem legközelebb CSAK jó hírekkel szolgálhatok majd! :)
hsv
 
 


Kedves hsv!

nem szabad feladni!
én is szedek lizint és napi c-vitamint 500mg v 1000 mg-ot és mellette még ien mindent tartalmazó vitamint is...
eddig megúsztam a tünetek nélkül már 1 ideje, meg az influenzát sem kaptam el:)
gondolkodom a grapefruit cseppeken még..
lehet h veszek majd. ha ezt kell nekem is tennem, hogy ne jöjjenek ki inkább megveszem a sok vitamint és kiadom rá a pénzt...

üdv!
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: