Új privát üzeneted érkezett!

Szia Marina!

Kösz a bíztatást, azt szeretném kérdezni, hogy milyen hosszú tünetmentes időszakot sikerült elérned?

A grapefruit kivonat nem drága kb 1000-1500 HUF a jobb minőség.

Bár, ha összeadom, hogy mennyit költöttem egy év alatt a kezelésekre vitaminok, kenőcsok, egyebek, már jóval túlléptem az 50.000-et...

Üdv!
hsv
 
 


Szia!

nos, nekem tavalyi évben például csak egyszer jött elő az erős napsugárzásra nyáron..
idén pedig 2x kis hólyagok ,de nem mindenhol, csak 1 pár kb.2 hónapja, de azóta semmi...
viszont nekem amikor előjön szerencsére nem olyan fájdalmas, csak viszket...

hááát én is sokat költöttem..a telviran kenőcs is olyan kicsi és 1000 ft....hamar elfogy...

üdv!
 


Sziasztok!

Én most az utolsó harmadban vagyok (még 2 hónap kb. a szülésig) és a terhességem alatt szinte minden második hónapban kijött (és most is kint van) a herpes genitalis...nagyon szomorú vagyok, mert félek, hogy a jeles napon is épp ott lesz, akkor viszont nem lesz kérdés a császár... :(

Most már nagyon elegem van belőle egyébként, nálam lelki eredetű szexuális problémát is okozott, ami szerintem azóta is kísért (vaginizmus) és fogalmam sincs hogyan fogom ezt leküzdeni, és mit fog jelenteni a szülésnél. Senkivel nem tudom ezt átbeszéli, a nőgyógyász elég lazán tekint az ilyen kérdésekre. "Nem okoz gondot a herpes, csak ha akkor kint van. Vaginizmus? Hát...." Kb. ennyire foglalkozik vele(m).

Jelenleg homeopátiás szerrel, szerekkel próbálkozom. Az echinaceát nem lehet terhesen szedni, de van belőle homeopátiás golyó azt szedem, C-vitamint, meg immunerősítőt is, egy csomó gyümölcsöt eszem...csak kijön. Szerintem a stressz miatt is.

Azt szeretném kérdezni, hogy Ti mit gondoltok, mit javasoltok, ami "megmenthetne" a hátralévő 2 hónap alatt. Már nagyon kétségbe vagyok esve. :( A Lizin-C azt mondják jó, de úgy olvastam terhesek nem szedhetik... :( Szerintetek mit tegyek?

(Elnézést, hogy hosszú voltam...de ma különösen rossz passzban vagyok.)
 

 
 

kedves celluxmag!

háááát sajnálom hogy nem múlik neked..
a sok c-vitamintol és gyümölcstöl sem???
ne stresszelj!!!!!!!!!!!!azt nem szabad..tényleg..próbálj meg valamilyen nyugtató teát inni, illetve próbáltad már kenni a tüneteket telviran kenöccsel???attol elvileg el fog mulni!!!
és egyébként terhesség alatt nem szabad szedni semmilyen ez elleni gyógyszert?
én is szeretnék majd babát.....és akkor tényleg nem lesz baja a babának???
csak ha szülésnél kint van akkor csásázr ugye?de attol is egészséges marad ugye?
az orvosok ilyenek...nekem nem mondott semmilyen felvilágosítást amikor elkaptam....ugy olvastam utána és teljesen meg voltam rémülve...

üdv!!
 


Szia marina87!

Most egy croton tiglium nevű homeopátiás szert szedek. Megelőzésként heti 3x5 golyócskát, most amikor meg kijött (előtte még csak 1 hete szedtem a fenti gyógyszert) akkor minden nap 3 óránként 5 golyócskát.

Terhesség alatt szerintem jobb, ha az ember nem szed semmit, csak természetes hatóanyagú dolgokat. Van olyan terhes, aki ha fáj a feje simán beveszi a Cataflant is, én nem tenném. Ezért ez a Telviran - amit mondjuk sose próbáltam - is kiesett nálam, mivel gyógyszernek minősül. De azért rákérdezek az orvosnál.
Azt hallottam a Lizin-C nagyon jó megelőző szer, azonban nem tudom hogy lehet-e terhesen szedni. Találtam egy bioboltban, de ott sem tudták megmondani és a neten sem igazán találtam semmit erről.

Mivel tényleg akkor veszélyes igazán a herpes genitalis, ha a szüléskor (konkrétan a folyamatnál) kint van, ezért nekem az az elsődleges, hogy most legalább 2 hónapig ne jöjjön elő, ugyanis január végén szülök. Ha mégis ott lesz, akkor pedig császár lesz a vége. Nem szabad, hogy érintkezzen a sebbel a baba. Ez a lényeg. Ha császároznak, nem érintkezik, nem megy át a szülőcsatornán, tehát csak így lehet biztonságos. Egyébként több nőgyógyásszal is beszéltem erről - még ha nem is olyan mélységben, mint ahogy szerettem volna - és mindegyik azt mondta, az a gond, ha akkor a szülésnél kint van.
Úgyhogy nem félek, mert a babának nagyon nagy védelmet nyújt az anyaméh. Szinte mindentől elszigeteli, mégis minden jó dolgot megkap ott. (Pl. most az a 3 kismama aki életveszélyes állapotban van a H1N1 miatt: ott a picik jól vannak...)

Szóval én inkább a megelőzés mellett vagyok, de egyébként tényleg borzasztó ez az egész. Főként azért, mert nem tudsz mit tenni ellene, bármennyire szeretnéd.

Ezekről a lehetőségekről hallottam még: Vaccinotoxinum - ez is homeopátiás, de nem tudom itthon kapható-e. Herpesin tabletta (ezt sem próbáltam), meg a 100 %-os sószappan is segít állítólag ha kint van a seb (bioboltos cucc, tegnap vettem, majd kipróbálom).

Ha valakinek van tippje, hogy terhesség alatt mit-hogyan szedjek a megelőzésre, akkor továbbra is szívesen veszem.

Mindenkinek kitartást! ;)
 


Ebben igazad van, hogy a természetes hatóanyagú gyógyszerek lennének a legjobbak...talán mégiscsak majd használnak a homeopátiás bogyók..
és a croton tiglium hatott?
igen, a telviranból van gyógyszer is de kenöcs is!!! azt külsőleg használhatod!!!!
a lizinről én is próbáltam volna már keresni a neten hogy lehet e használni terhesen de nem találtam semmit..:S
igen, én is ebben reménykedem ,hogy a baba el van szigetelve a testemben-.
a herpesin tabletta azt hiszem hasonlo mint a telviran de nem biztos..
a sószappanról olvastam, próbáld ki!


üdv!!!
 


Szia Celluxmag!

Borzasztóan sajnálom hogy ilyen gyakran kiújul neked és szerintem az első számú kiváltó ok nálad az lehet, hogy lelkileg nem vagy rendben. Ez esetben hiába szedsz gyógyszert vagy bármit, ha "fejben" nem tudsz rendbe jönni és ez vonatkozik a szexuális problémádra is, akkor nem sok esélyed van a megelőzésre és rendszeresen elő fog jönni.

Nálam pl. a sörfogyasztás + buli és az erős fizikai igénybevétel (edzés) tűnik az elsődleges kiváltó tényezőnek, aminek következtében az immunrendszerem átmenetileg legyengül.

A lizin az egy természetes esszenciális aminósav, benne van pl. a tojásban és sok más alapvető élelmiszerben, a testépítők is használják táplálékkiegészítőként, ezért szerintem semmilyen káros hatása nincs a babára. Az előnye az lehet, hogy blokkolja a herpeszvírus szaporodását, de sikere függ attól is, hogy mennyi arginin van a szervezetedben. Az argininra (szintén essz. aminósav) viszont szüksége van a vírusnak a szaporodáshoz, ezért ennek az aránya sem mindegy. Ezek fogyasztását kerüld: Csoki, olajos magvak, zselatin, gondolom most nem sörözöl...:) Ha érzed hogy előjön, akkor kb. 3-6 g / nap a javasolt adag.

Nemrég vágtam bele egy Lizin+C-Vitamin+Grapefruitmag kivonat kúrába, egyenlőre gyűjtöm a tapasztalatokat és kerülöm az arginint. DE lelkileg rendben vagyok, és ez a legfontosabb.

Így a szülésed előtti időszakban viszont rettentő nehéz lesz ezt rendbe raknod, inkább utána lesz erre igazán esélyed, ha már túl vagy ezen a nagy megpróbáltatáson. Nem tragédia a császár és gondolj arra, hogy VAN megoldás hogy a baba ne fertőződjön. Neked ezt kell választanod mindenféleképpen, ugyanis ha nincs látható sebed még akkor is lehet fertőző a bőrfelszín, (erről mondjuk több ellentmondásos cikket olvastam) Ezért nálad első a biztonság, én a te helyedben tuti nem kockáztatnék és kérném előre a császárt. És ezt nem utasíthatják vissza, hiszen a rizikó a tiéd, pláne hogy havonta 2x vagy tünetes. (még be sem gyógyult az egyik de már jön a következő, nekem is volt ilyen...)

Gondolj arra, hogy ma Magyarországon nagyon kevés hozzáértő orvos van, aki igazán képben van a herpesszel kapcsolatban és sokszor elbagatelizálják a problémát vagy át sem érzik.

Üdv!
hsv
 
 


Hsv: nagyon szépen köszönöm a részletes válaszod, nagyon kedves tőled, hogy ennyit írtál. :)

Úgy gondolom ennyire lelkileg nem borzasztó azért a helyzet. :) Volt egy rossz orvosos élményem a terhesség alatt, azóta jön ki: nagyon megijesztettek egy vizsgálatnál, 3 hétig stresszeltem, persze kijött a herpesz, aztán azóta, mikor tudom, hogy el kell mennem a dokihoz, előjön...remélem jól diagnosztizálom magam. :)

Meg lehet, hogy rosszul írtam, nem havi kétszer jön ki, hanem kéthavonta 1x de az is elég...nyáron van úgy, hogy elő sem jön, hiszen akkor az embernek több lehetősége van vitamint bevinni a szervezetébe.

A lizinnel kapcsolatban: dec. 15-én megyek újra az orvosomhoz, akkor rákérdezek, esetleg veszek egy dobozzal, és el is viszem megmutatni neki. Ha én nem szedhetem, majd a párom megeszegeti, neki is elő szokott jönni ugyebár...

A croton tiglium (homeopátiás) úgy tűnik bevált, csak most elfogyott. Folyamatosan fogom szedni most már végig az echinacea homeopátiás bogyóval (az olyan, mint neked a Grapefruit mag olaj, van úgy, hogy együtt is forgalmazzák a DM-ben kapható, csak alkoholos, így én azt nem szedhetem), meg az Oscillococcinum (homeopátiás) bogyóval együtt. Ez így immunerősítő kombinációnak minősül. A Croton tiglium pedig kifejezetten nemi herpeszre ajánlott. Úgy vettem észre az intenzív szedéskor hamarabb múlt el a seb és nem is úgy, hogy bevarrosodott (vagy hogy mondják), hanem egyszer csak felszívódott. Szóval jók a tapasztalataim. Egyébként körömvirág krémet használok tüneti kezelésként.

Találtam még egy dolgot: a sajátvér-terápiát, ami egy immunerősítő bomba. Természetes hatóanyagokból kevernek egy "koktélt", amikor elmész beadatni, levesznek vért tőled, azzal összekeverik és együtt a véreddel visszafecskendezik a testedbe. Hát, nem tudom mennyire van még időm egy ilyet csinálni. Illetve hallottam még a holisztikusan gyógyító Medic-Poliklinikáról, ahol állítólag tuti kikezelnek...ami ugye már alapvetően hihetetlen...

Minden esetre azért belehúzok, és ha valahová elmegyek, vagy megtudok valamit jelentkezem! :)

A neten keringő herpesz-terhesség cikkeket már nem is veszem figyelembe, mert hiteltelenek lettek számomra. Az orvosomban kell bíznom, aki azt mondta: ha akkor kint lesz (azaz sebes felületet lát), akkor császár - tudom, nem tragédia, csak hát... :( De még átbeszélem ezt vele, mert elgondolkodtatott, amit írtál, hogy már előre kérjem...Feleslegesen nem akarok előre "ráparázni".

Fontosnak tartom a pozitív hozzáállást, éppen ezért arra kell koncentrálni, hogy ne legyen!

Minden jót, és ha van még ötlet, én azért visszanézek minden nap, írjatok!

cm
 


egy olyan kérdésem volna, hogy ha szüléskor kívül tehát a szeméremajkakon nem lát herpeszt, attól még belül lehet, nem?
a hüvelyben...és azt hogy állapítja meg?honnan tudja biztosra, hogy mehet a szülés természetes úton is?

üdv!!!
 


Szia! A kérdés jó, de ne hozzátok már rám a frászt! :) Meg fogom kérdezni az orvosomat erről.

Üdv. cm.
 


Itt olvastam a "Rendelő" rovatban:

Kérdés:
7 hetes terhes vagyok. A napokban ismét kiújult a herpesz genitális-om. Ez mennyire van hatással a magzatomra, illetve fertőződik-e ő ezzel? Válasz:
A terhesség alatti herpes kiújulás a babánál fejlődési rendellenességet nem okoz, a szülésvezetést befolyásolhatja viszont. Ha a szülés idején aktuálisan látható a herpeses elváltozás, akkor császármetszést szoktunk végezni a baba fertőződését elkerülendő.
Egész másként értékeljük, ha a terhesség során friss herpes fertőzés alakul ki, akkor a terhesség megszakítása is szóba jön.
Dr. Ács Nándor

Ennyi...egyelőre.
 


Sziasztok!

marina87: egy újabb "kérdés-feleleket" találtam, ami választ adhat mindkettőnk kérdésére, egész megnyugtató, de én is feltétlen egyeztetek még a dokimmal...

http://www.webbeteg.hu/index.php?page=o ... ject_id=33

Üdv. cm
 


kedves cm!

nem akartalak megijeszteni elnézést kérek..:D
csak én is szeretnék majd babát, és már jár az agyam nekem is.
:)
igen ezek eléggé megnyugtató válaszok!!!!
meg végülis orvosok irták a választ, szóval igazak is elvileg.
még egyet kérdezhetek töled? akkor szoptatni lehet, attól h herpeszesek vagyunk ugye? az anyatejben nincs vírus, ugye?

köszönöm!!!!!!
 


marina87: amennyiben ugye nem első alkalommal jön ki a herpesz a terhességed alatt, hanem már sokadjára (és mi ide tartozunk), akkor a szervezeted már rendelkezik ellenanyaggal. A baba ezt ugyanúgy megkapja a méhlepényen keresztül. Az anyatej pedig a természet csodája (tényleg)! Én úgy tudom lehet szoptatni, azonban ekkor nem lehet szedni gyógyszert a herpeszedre. Azért erről még érdeklődni kell, de ekkor már nem lesz az anya immunrendszere sem legyengülve.
Szerintem nem kell félnünk, mert a baba ott a méhben olyan védett, hogy el sem hinnénk...ez tényleg csodálatos dolog.

Üdv. cm
 


Sziasztok.
A mai nap nekem is előjött a nemi herpesz. Azaz amiket olvastam, abból arra következtetek hogy herpesz lehet. A nemi szervemen (a makkon) piros kis foltok, hólyagok(még nagyon kicsik) jöttek elő, és ez mellett viszkető érzést kelt. Mit tegyek? Nem fog jobban elterjedni más területekre? Menjek el vele orvoshoz? Legyetek szívesek, mihamarabb visszaírni, mert kicsit megilyedtem hogy mi lesz.
 
 


Szia!

Szerintem mindenféleképpen menj el orvoshoz!
Ha az ünnepek miatt nincs úgy rendelés, vagy csak később tudnál eljutni a dokihoz, akkor mihamarabb szerezz be a gyógyszertárból egy Telviran kenőcsöt. (kb 900-1000 Ft-ba kerül, és nekem sokat segít) Ezzel kenegesd magad, ha nem múlnak a hólyagok, akkor lehet nem is herpeszed van, de fontos, hogy lásson téged egy orvos is.

Üdv.
Vendég
 


Igen,szerintem is vegyél kenőcsöt, az nekem is használ már az első jeleknél!!
Aztán az orvos ír fel neked gyógyszert..

Kedves CM, mi ujság veled??

üdv!!
 


Sziasztok!

Hát, nekem már csak néhány hetem van a szülésig. A dokimmal beirattam a kismamás kiskönyvembe, hogy mi a helyzet a genitális herpesszel, azt mondta, ha január elején kijön, akkor császároz (és még kérjek egy szakorvosi véleményt írásban egy bőrgyógyásztól is, ha kint van). Szóval ez van.

Egy ideje viszont minden tisztálkodás után (reggel és este egyaránt) az ominózus helyen még használok egy himalájai sószappant is (bioboltban kapható), ami nagyon jónak tűnik, ezt most mindenkinek ajánlom! Nyomom a C vitamint, meg egyebeket, aztán szorítsatok! :)

A lizin-c-t sajnos nem szedhetik a kismamák, de nektek mindenképp ajánlott! Próbáljátok meg! Szintén bioboltos termék.

marina87: köszi az érdeklődést, nagyon aranyos vagy, remélem mostanság nem küzdesz ezzel a fránya herpesszel, még néztem egy helyet - magán klinika szerűság - ahol homeopátiás módszerekkel gyógyítanak herpeszt is, nem tudom ismered-e, talán megér egy kis utánajárást, ha érdekel: http://www.medicpoliklinika.hu/

Mindenkinek jó egészséget kívánok, üdv.
CM
 


Kedves CM!

Örülök, hogy jol vagy!!
majd írj , hogy mi a helyzet, kiváncsi vagyok!!
én most OK vagyok, szedem a lizint, nem minden nap de néha beveszek 1 szemet, és eddig semmi nem volt már egy ideje..meg vitaminokat is szedek...
de majd nézek olyan sószappant, már találtam 1 bioboltot ahova beszeretnék nézni!

nem ismerem az oldalt, de mindjárt megnézem!

üdv!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Marina!

Kipróbáltad a síkosítót?
Vendég
 


Kedves delight!

mostanában nincsenek ilyen repedés problémáim, de igen vettünk síkosítót..
és azzal nincs is probléma!:)
de jobban odafigyelek, hogy ne legyenek sebek..

üdv!!
 


Bocsi,hogy erre a célra használom ezt a fórumot,de én 1 olyan lánnyal szeretnék megismerkedni,akinek szintén genitális herpesze van,elsősorban szabolcs-szatmárból 25-35 éves korig,akivel tolerálhatnánk kölcsönösen ezt a herpesz témát.címem:carat74@citromail.hu
 
 


Kedves CM!!

Ha van időd jelentkezz!
én még mindig kiváncsain várom, hogy vagy...és mi újság..

üdv!
 


Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy pár napja a péniszem viszket és ég és vörös foltos lett. A barátnőmmel 15 hónapja együtt vagyok, neki nincs más, nekem se. Neki semmi baja nincs így herpes ügyileg. Hajlamos vagyok a herpesre a számon szokott kijönni, a múlthéten beteg lettem és kijött egy a számon, a péniszem rá pár nappal kezdett el viszketni. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e kapcsolat a kettő között, vagy a nemi herpest csak nemi úton kaphatom el? Nemtudom, hogy orvoshoz kéne-e fordulnom, vagy van itthon telviran kenőcsöm és egyszerűen csak próbáljam bekenni? Mit tanácsoltok? Máskor volt már, hogy egy tusfördővel volt a baj, lehet, hogy ez is ilyen lesz?

Köszönöm, Sikorika.
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a lapra. Lenne egy pár kérdésem, de röviden leírom a történetet.
Férjemmel 15 éve vagyunk együtt, két gyerekünk van 13 és 5,5 évesek. Férjem péniszén kb. 6 napja hólyagok, illetve inkább fekélyes valamik jöttek ki, szerinte én félre léptem és ő tőlem kapott nemi betegséget. Mióta együtt vagyunk -15 éve- senki mással nem voltam. Néha szokott ugyan folyásom lenni, de egy kis Canesten és pár nap alatt elmúlik. Kb. 1 hónapja is előfordult, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget.
A házasságunknak úgy néz ki itt a vége. eddig persze semmi baj nem volt. Én most egyébként elmentem nőgyógyászhoz, persze mondtam neki, hogy jöjjön velem, de nem tette. Az orvosom szerint semmi gyulladás, semmi kóros elváltozás nem látható, megcsinálta a rákszűrést és kenet mintát vett, kb 1 hét múlva eredmény. Orvosom szerint férjemnek lehet, hogy herpesze van. 3 hete tette le a cigit, azóta nem szívja . Előtte napi másfél dobozzal is elszívott egy nap. Irjátok, hogy a stressz, és a legyengült immunrendszer is lehet kiváltó ok. Azonban ő nem ment még orvoshoz, mert szerinte milyen ciki, és mindennek én vagyok az oka,mert tőlem kapott el valamit. Csak azt látom és hallom, hogy szenved a fájdalomtól, és átkozódik, szidkozódik, töri a tányérokat. Valamint megy az ügyvédhez, mert válni akar. Mondtam neki, hogy először orvoshoz menjen inkább.
Olvasva a bejegyzéseket, lehet hogy tényleg herpesze van, de akkor most nála jött elő, vagy esetleg én vagyok a hordozó, csak nem tudok róla, nekem eddig nem okozott semmit.
Mit tanácsoltok, milyen vizsgálatot, labort csináltassak meg a saját magam megnyugtatására is, meg a válásnál is szükség lehet a papírokra.
Nem gondoltam volna, hogy ilyen pillanatok alatt véget ér valami és kártyavárként omlik össze az eddigi életünk.
Előre is köszi a segítséget.
stt
 
 


kedves stt!

szerintem meg kellenne vhogy nyugodnia a férjednek..
és nem rögtön felkapni a vizet és válni...
lehet h nem is herpesz..
tényleg orvoshoz kellenne fordulnia, főleg a szenved!
én is húztam annó a dolgot, de elmentem...és hamarabb kellett volna....mert kentem mindenféle hülyeséggel és kúppal de persze nem használt....és az orvos rögtön tudja milyen gyógyszert kell neki szednie!
ugy tudom, hogy a kenet nem mutatja ki, csak a vér..
ha vérvizsgálatra elmész, ott meg tudják mondani, hogy benne van-e a szervezetedbe a herpesz!
ha nincs, akkor nem tőled kapta el!!
kitartást!!

üdv!
 


Sziasztok

Olvasva a topikot "köszi" hogy nem vagyok egyedül. Sajnos én is elkaptam a volt páromtól aki szintén nem tudta magáról hogy herpesze van, de általában a pasik észre sem veszik mert a legtöbb esetben, nem a nemi szervükön inkább a környékén jön ki. Az hogy hogyan kapod el számomra sajnos elég tiszta, törölközőtől, egy kimosatlan kádtól is felülfertőződhetsz, és újra kijön. A baráti társaságba az egyik haverom mesélte hogy egy nyaraláson kapta el ahol barátokkal voltak, és neki még soha nem volt viszont a társaságban az egyik lánynak igen és egymás után fürödtek az apartman kádjában. (mindenki pááral volt nem együtt fürdtek :D )
Szóval rossz hír de el lehet így is kapni, én a volt párom törölközőjét használva már felülfertőződtem párszor, úgyhogy nagyon vigyázzatok. Nálam sajnos szintén gyakori vendég a herpesz, kéthavonta beköszön 2 szer 3 szor. Már nem csak a gátamnál, hanem legutoljára a fenekem tetején. Amit tudok ajánlani és segíteni szokott: A telviránt szedni napi 2-őt állandóan segít tünetmentesnek lenni, (sikerült majdnem 3 hónapig) de ami még bejöhet az grapefruitmagolaj, napi 2*30 csepp, calciummal, c-vitamin 500-1000 mg/nap (a calcium kell mert a c-vitamin nem szívódik fel csak úgy magától, kipisiled) olvastam ezüstjodidról, kipróbáltam sz** sem ér. a lizint most kezdem máglátjuk. Epavir nálam nem segített semmit sem. Immunerősítés muszáj, nekem is felírt a szakorvos egy immunerősítőt, de amellett hogy marha drága volt (majdnem egy 20-as havonta) nem volt változás, viszont a multitabs immuno egész jó és nem drága. Sok sikert és gyógyulást mindenkinek!!!
 
 


És még valami nekem a telviran kenőcs nem vált be annyira viszont a hevisos krém elég jó. Ehinacea cseppek (napi 50 csepp) még a calcium grapefruit cvitamin kombóba jól jöhet.
 
 


kedves kokas!

én is most kezdtem el a grapefruit cseppeket!
a lizint is szedem nem minden nap, de hetente többször és nekem bevált..
az epavir viszont nem volt hatásos...
köszi a tanácsokat!
reméljük, hogy neked is segítenek a szerek!
egyébként neked van már gyereked?

üdv!
 


Kedves Marina87

Még nincs gyermekem de majd szeretnék egyszer. Az epavir talán szájherpesznél lehet hatásos, de ennél mint halottnak a puszi. De annyit el tudok mondani mint új tapasztalat, hogy úgy tűnik a lizin-c egész jól bevált. Mióta szedem azóta egyszer jött ki (volt némi stressz, amit napokig ne tudtam leküzdeni, és plusz némi születésnap alkoholizálás a barátokkal) de sokkal enyhébb lefolyású volt mint korábban. Szóval talán ez megoldás lehet a jövőre nézve. Annyit megfigyeltem magamon ha olyan időszak van és sokat járkálok el bulizni, és persze fogyasztok némi alkoholt (nem literszámra elég egy két pohár bor) a kialvatlanságtól és az alkoholtól sajnos kijön a herpesz, úgyhogy csak óvatosan. Tudom mindenki életét megkeseríti ez a dolog, és aki stresszelősebb fajta annak azt ajánlom már lehet vény nélkül jó homeopátiás nyugtatókat kapni gyógyszertárakban, ha lerövidíted azt az időt amit aggódással, görcsöléssel, idegbetegségben töltesz, nem jön ki a herpesz. Cukorbetegeknek nem ajánlom, de a Sedatif Pc jól oldja a stresszt, és nem mérgez annyira, mint egy 100%-os kémiai stresszoldó.
 
 


Hello!!

Igen, én is arra gondoltam, hogy az epavir a szájnál hatásosabb.
Szerintem is jó megoldás a lizin, főleg amíg terhes nem lesz vki..mert terhesség alatt viszont nem szedhető...de állítólag van 1 homeopátiás szer, amit lehet terhesség alatt is szedni kifejezetten genitális herpeszre..kérdés, hogy mennyire hatásos?!
a stressz nekem is kihozta, de az alkoholizálás nem szerencsére..:)
köszi a tippeket!!!!
u.i: nekem most az orromba jött ki a herpesz, nem annyira fájdalmas, csak nem akar elmúlni....:S

üdv!
 


Sziasztok!
Nem tudom, jár-e erre még valaki, mert az utsó hozzászólás fél éves. Azért kösz az előzményeket, végigolvastam az egészet, és sokat segített. Én jelenleg vagyok benne az első herpes genitalis-ban. Múlt héten kezdődött, csütörtökön, péntektől hétfőig kezeltem nőgyógyász által felírt gombaölő szerekkel magam, mert annak tűnt. Mivel nem használt, és magas lázam, romló állapotom megrémített, felkerestem a Baross utcai nőgyógyászati klinikát (sürgősségi ügyeletet, mivel messziről mentem, nem vagyok járóképes, és csak így tudott a barátom elvinni). Rendelés csak háromig van!!! én fél négyre értem oda, már ezért is lehordtak. Aztán várattak a fűtetlen folyosón két órát a kínjaimmal (vaspadok vannak, amiken egészségesen üldögélni is kész hólyaghurut, így meg lehetetlen), mert ügyeleti időben fogadják terhesgondozásra a privát fizető pácienseiket! mire megvizsgáltak végre. A doki a vizsgálat alatt háromszor vette fel a mobilját!!!!!!!!! Aztán megnézett még két doki, és az egyik vihogva közölte "hááát ez herpes!!! húúúúúúú, ez most biztos nagyon fáj." és röhögött. Akkor is röhögött, amikor előadta, hogy soha nem fogok meggyógyulni, csak tünetmentes lehetek. Kérdésemre, hogy hogyan kaphattam el, azt mondta, aktív herpeszről, azaz csak úgy, ha a partner péniszén, vagy orális szex esetén az ajkán jelenleg sebes herpesz van. Mondtam, hogy ilyen nincsen a partneremen, négy éve ugyanaz a párom, nem voltam mással. Erre ő: velem ne vitatkozzon, ez herpesz, és máshogy elkapni nem lehet, nekem nem dolgom, hogy kiderítsem, hogyan kapta el. Mondtam neki, drága doktor úr, maga nem az apukám, és nem érdekel, hogy milyen erkölcsi képet alakít ki rólam magában, mindössze azért vonom kétségbe a diagnózist, mert állítja, hogy másképpen elkapni nem lehet, és ahogy ön szerint el lehet kapni, úgy én nem kaphattam el. Akkor megkérdeztem, mennyi lehet a lappangás, mert négy éve volt utoljára másik partnerem, és ELŐTTEM NÉZTE MEG A GOOGLE-N!!!!!!!! atyaúristen
Itt olvasom, hogy szerintetek csak vérből lehet biztosan megállapítani, hát vérvétel nem volt. Virolex krémet és Herpesin tablettát írtak fel, aztán elküldtek a vérbe. Súlyosbítja a helyzetemet, hogy tizenhét éve pikkelysömöröm van, ami alapból immunhiányos állapot, és sérül miatta a hámréteg, tehát a herpes vírus kialakulásának nagyobb a veszélye innentől kezdve. Viszont a szervezetben lezajló gyulladásos folyamatok belobbantják, és súlyosbítják a pikkelysömört. Jó kis csapda. Még nem tudom, hogy ezzel együtt tudok-e élni. Szegény szerelmem meg magát okolja, mert évekkel ezelőtt volt az ajkán néhányszor herpesz, de sosem gondoltunk arra, hogy kint nem lévő herpesz, amit csak hordoz, orálisan megfertőzhet engem ezzel. Nyilván nem hibás, de azért majd meg őrül, mikor azt látja, hogy üvöltök kínomban. Hát ennyi, megpróbálok másik orvost keríteni, mert egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy ez az. Bár a rohadtul fájdalmas hólyagok csiklótól a hüvelyen át a méhszájig erre utalnak. De hogy tudnék ezzel meg a pikkelysömörrel együtt élni???? Már eddig is elviselhetetlenül nehéz volt! :(
zpocok
Szigetszentmiklós
 
 


.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szomorulany 2011.01.13 14:26-kor.
szomorulany
Szolnok
 
 


zpocok

nekem is volt egy hólyagos történetem ott. Annyiban tér el a történetünk, hogy én 10 éve vagyok a szintén monogám párommal. Kértem genom és vértesztet - az első negatív lett abban nem tudom, hogy bízhatok-e mert a levételt követő 3. napon lett a minta beküldve... :S
a vérből meg az derült ki, hogy vannak maradványantitestjeim de az IGm negatív, vagyis nincs friss fertőzés -
nekem még a számon se volt soha herpesz.
Nőgyógyász szerint a leletek alapján mégsem herpesz. Előtte hüvelykúpot használtam antibiotikum szedése mellé és a férjemmel már hetek óta torokgyulladásban voltunk (ami nem akadályozott minket a szexben, egyébként még hetekig adtuk egymásnak ezt a vírust..)
Doki szerint vagy valami streptococcus, vagy a hüvelykúpra való allergia lehetett.
Esetedben is lehet allergia akár, hisz autoimmun beteg vagy, az allergia is a szervezet túlzott reakciója
szóval fel a fejjel még lehet reménykedni (hozzáteszem én is reménykedek a negatív leletek ellenére is csak bizakodok)

Kép
 
 


Sziasztok!

Komoly választ keresek a kérdésemre, és mivel egyik általam felkeresett orvos sem tudott tanácsot adni, így a fórumhoz fordulok. Az lenne a kérdésem hozzátok, akik valamilyen úton elkaptátok a herpeszt, hogy mekkora terhet tesz ez az emberre. Leírom, miért is érdekel a téma. Nekem szerencsére nincs herpeszem, sosem volt, még a számon sem. Ellenben pikkelysömörös vagyok. Körülbelül fél éve megismerkedtem egy férfival, akivel nagyon jó barátok lettünk, és egyetlen akadálya van, hogy együtt legyünk, az, hogy ő kb. 15 éve összeszedte a herpeszt, kb. évente egyszer vannak tünetei, és semmiképpen sem szeretne megfertőzni. Becsületes volt, hogy előre szólt, nagyon a lelkére venné, ha én is elkapnám. E miatt, na meg a miatt is, hogy megijedtem ettől a betegségtől, úgy döntöttünk, nem leszünk együtt. Azonban a kapcsolatunk egyre inkább mélyül, és nagyon komoly irányba halad, emiatt ismét elgondolkoztam, talán érdemes lehet kockáztatni az egészségemet egy boldog kapcsolatért.
Nincs valami erős immunrendszerem, ha valamit össze lehet szedni, szinte biztos, hogy én fogom is. Ti, akiknek van ilyen, és komoly partnertől kaptátok el, ha választhattatok volna, hogy a párotok és a herpesz, vagy egyik sem, mit választottatok volna? Lehetővé tesz-e ez a betegség egy normális életet?

Kérlek írjátok meg a véleményeteket!
Előre is köszönöm.
Vendég
 


sziasztok! kicsit több mint egy éve írtam ide, és mivel én is nagyon kivoltam borulva, tudom min mehettek keresztül...nekem viszonylag gyakran jött ki. acyclovirt szedtem sokáig, ez ugy gatolja a vírus szaporodasat...amikor szedtem nem jött ki, de mivel a felezési ideje a gyógyszernek viszonylag gyors, azért 2-4 tablettát is be kell szedni ahhoz hogy ne jojjon ki, ez kb havi 10-20 ezer forint korul van fuggoen a dozistol stb. nyilvanvaloan draga es nem mindenki engedheti meg maganak ezt...en keptelen voltam elfogadni ezert vegigcsinaltam, volt hogy nem szedtem be es kijott ra par napra, volt hogy harom hetig nem (a doki egy erdekes terapiat írt elo, nem kellett folyamatosan szednem hanem havonta megszakitasokkal)...aztan anyukam olvasott egy bizonyos COLOSTRUMról...és úgyhiszem hogy ez nagyon jo kis dolog, en is utana olvastam, eleg sokat....tudom sok humbug kering mindenfelerol, de a legtobb csak "segíthet, megoldás lehet"...szedj sok c vitamint, meg minden, persze számít ez is de, a problema ezzel nincs megoldva....a colostrumban van egy bizonyos anyag, amely segít a herpes leküzdésében, másfél hónapja nem szedem az acyclovirt, és masfel honapja szedem a colostrumot, eddig minden rendben. én tenyleg ajanlom, próbáljátok ki ráadásul nem is olyan dárga, 60 kapszula 2900 forint...és nem csak a herpesz miatt amugyis nagyon jo, erosíti az immunrednszert, rengeteg jo dolog van benne.

"A Colostrum a szülést követő néhány napban termelődő előtej. Ezt követően képződik a már teljesen folyékony állagú és fehér színű anyatej. A Colostrum nemcsak az embernél, hanem az emlősök más fajainál, többek között a szarvasmarháknál is megtalálható. A Colostrum rendkívül tápláló hatása mellett nagy mennyiségben tartalmaz immunbiológiailag (a szervezet védekező rendszere szempontjából) hasznos anyagokat. Az előtejben jelenlévő hatóanyagok sehol máshol nem találhatók ilyen magas, tökéletesen harmonikus koncentrációban."

En Swanson colostrumot szedek. szerintem probaljatok ti is ezt ki, igazabol van sok gyarto....nekem eddig bejott ez szoval en ezt ajanlom,....és kerlek ha ugy dontotok kiprobaljatok írjátok majd le a tapasztalataitokat.

üdv
 
 


Sziasztok!
Hasonló problémával küzdök...
Először tavaly augusztusban jött ki rajtam, épp Németországban voltam. Ott kaptam az első kezelést ... Doki ránézett .. herpesz ... felírt gyógyszert.. 2 hónapig rendbe voltam...
Azóta 2 hetente havonta visszatér isoprinosin szedése mellett is , ami immun erősítő gyógyszer..amúgy sosem vagyok beteg...de ez mindig kijön...szedtem én is telviránt huzamosabb ideig , tünetmentes is voltam de amint egy darabot kihagytam azonnal visszatértek a hólyagok...
Olvastam a HPV- vel való kapcsolatot nekem volt HPV fertőzésem 18 éves koromban...az akkori pasimtól kaptam...de azóta ezzel nem volt problémám.. Sőt mindig P1es leletem van rákszűréseken:) ami a legjobb...
De ezzel a vacakkal én is küzdök...Köszönöm a sok infot amit itt kaptam mert a dokik tényleg nem mondanak semmit, pedig az én orvosom nagyon jó és mindenben segít, ő is csak azt tudta mondani vitaminok immun erősítés (isoprinosin) és telvirán...
Szerencsére a párom nekem is elfogadta , hogy ez van.. De itt olvastam h méhnyak körül pl nem is fájdalmas a tünete... elképzelhető akkor, ha kívül nincs tüntenetem, hogy belül előjön és megfertőzöm a párom?:O
Mert azt sosem bocsájtanám meg magamnak:S
 
 


DUDUSBUBUS, ha ennyire félsz használjatok óvszert:) és olyankor mikor kint vannak a hólyagok ne érintkezzetek...
Mi is ezt csináljuk párommal...Az értelmes emberek ezt elfogadják:) én pont tegnap mondtam neki, hogy teljesen kivagyok tőle, hogy most már két hónapja játsza azt a szervezetem , hogy kijön elmúlik 2 nap szünet kijön egy másik és félek, hiába használunk óvszert megfertőzöm, de azt mondta az a legkevesebb egy tökön rúgás fájdalmasabb:D

Annyiban nehezíti az életem csak, hogy állandó ellenőrzés alatt tartom magam...meg senkinél nem ülök le a wcre, ha kint van...(nyilvános helyen ugye amúgy se , de ilyenkor otthon se .. vagy minden alkalom után teljes fertőtlenítést végzek...Egy bnőm sajnos a wctől kapta el (szerencsére nem én voltam a ludas):)
De ezzel a betegséggel együtt lehet élni:) ennél sokkal szörnyűbb dolgok vannak a világban:D
 
 


Sziasztok, épp most regeltem a fórum miatt.
Én már lassan hat napja kerülöm a kontaktot a fajansszal, rettegek ha pisilnem kell, alig iszom inkább.
Naponta többször elvonulok a családomtól hogy "lekezeljem" magam. Trepesz - tükör - tiszta ruha - desztillált víz, vagy 1%os jód oldat - aztán terviran krém. Minta némiképp javulna, de már nem hiszem el, csak ha vége lesz.

Most jött ki először...a többi is ennyire szétterülős, mindenhol kihólyagosodós és eszementül fájós lesz?

Esküszöm...soha nem nyúltam ennyiszer magamhoz mint ez alatt az egy hét alatt.

Pfffff...

Holnap kezdem szedni a terviran tablettát.

Mondjatok valami bíztatót kérlek, mert lassan már le is rokkantosítom magam agyban, ha ez így marad. Járásképtelen és bicajképtelen vagyok...hogy a többiről ne is szóljak.
vbpetra78
Paks
 
 


Petra!
Az első a legrosszabb ... Ezt értsd úgy nem mindenkinek újul ki, de számíthatsz rá, hogy előjön még...
A telviránt ha lehet szedd féléven keresztül napi 1-2 tablettával beszéld majd meg a dokiddal.. , de az elvileg úgy hosszabb időre hatásos!!én e melett isoprinosint szedek , az immunrendszer erősítő...
ál.t 10nap alatt vége, a telviránnal( a gyógyszerrel) napi 5ösével 3-4 nap is elég, hogy a tünetek megszűnjenek...
Amennyiben tudod kitől kaptad, azonnal küldd dokihoz..., ha csak neked is csak megjelent, akkor a partneredre figyelj.. ha kint van használjatok óvszert az megvéd.., de ne felejtsd el ált. 10-14 nap lehet a fertőzési idő...ha jók az értesüléseim csak aktív időszakban fertőz tehát mikor hólyagos.
Ezek inkább saját tapasztalatok és netről szedett infók, mindenféleképpen beszélj ezekről a dokiddal, hogy átfogó képet kapj..
 
 


Tehát, ha visszatér, akkor már nem terít be valószínűleg teljesen MINDENT?
Elképzelni sem tudtam korábban ilyen fájdalmat :( pedig két szülésen is túl vagyok már. Legszívesebben letéptem volna az alfelem ha megtehetem.

a terviran 400-ast kettesével szedem, szerdára elvileg megjön a LIZIN C-kapszula is, amivel az immunrendszeremet szeretném gatyába rázni.

Szégyen nem szégyen: már egy hete nem zuhanyoztam.
A mosdóban felülről mosakszom, a kádba belógatom a lában és OTT pedig eltöltöm a leghosszabb időt mind közül a jódos deszt.vizemmel és tetra pelenkámmal :(((((

Eredménynek tekintettem tegnap, hogy már elengedett kézzel sikerült pisilnem!

VISZONT ha egyszer visszamegyek ehhez a drágalátos nődokihoz, elmondom neki, hogy a herpesz efféle formájára nem csak egy vállrándítás és zovirax jár, hanem igenis vannak más alternatívák. Ha nem lennék ennyire megveszekedett google-búvár, még mindig csendes őrületben szenvednék.
vbpetra78
Paks
 
 


Petra!
Nem tudom hova valósi vagy.. de ha esetleg budapest... akkor nagyon szívesen megadom a dokim számát:)
nem a legolcsóbb dok,i de nem kell 500szor visszamenni , hanem elsőre olyan megoldást kapsz amire szükséged van!
nyugodtan zuhanyozhattál volna egyébként és a desztilált vizes jódos dolog sztem túlzás:)
Én zuhanyzom rendesen és kenegetem meg gyógyszerezem, sőt ajánlják a meleg kád vizes ülőfürdőt... tegyél sót a vízbe ... csípni fog lehet ,de leszárítja a hólyagokat!
 
 


Szióka!

Tolna megyei vagyok :)

Nem túlzott óvatosságból nem zuhanyoztam ám...nekem ez az egész olyan volt, mintha savval maratták volna le a húsomat, és még az egyszerű hideg víz is kínkeserves fájdalmat tudott okozni.
A deszt.víz a jóddal nagyon jó volt, mert abban ugye nincs se klór se egyéb mellékes anyag :) DE ma már újra rendes tisztálkodást tervezek, mert már bicajképes is vagyok.

Nekem van egy nagy repedés is elől, és az a seb nagyon nehezen gyógyul. Szerintem onnan indulhatott az egész macera...
vbpetra78
Paks
 
 


Még egy kérdés...már gyógyulok, legalább is a hólyagok nyomai 90%-ban eltűntek, és helyre állt a nyálkahártyám. DE: viszket. Ez vajh' a gyógyulás része, vagy máris kezdődik elölről?!
vbpetra78
Paks
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Petra!
Elvileg gyógyulás, mert amíg szeded a telvirant nem jöhet vissza....az ugyanis gátolja...
Igen emlékszem a legelső ekem is olyan volt... de nekem szinte már alig érezhető olyan sokszor volt kint..:S bár ez vhol jó is:D na jó persze rossz poén...
szedj immun erősítőket meg ha lehet a telviránt hosszú hnapokig fél év kb akkor erősebb lesz a szervezeted... saját tapasztalatom szerint...
Kitartás annyira nem nehéz ezzel együtt élni...
 
 


látom nem olvastátok el figyelmesen amit írtam! SZEDJETEK COLOSTRUMOT! LIZIN nem segít hosszú távon, mert ha az arginin előbb épül be akkor a lizin mar nem fer be, ergo a herpi kijön. PROBALJATOK KI A COLOSTRUMOT HIGYJETEK EL MEGERI! SWANSON COLOSTRUM. NEM IS DRAGA. TELVIRANNAL OCLSOBB ES A HATAS UGYANAZ, CSAK NEM KELL ANNYIT BESZEDNI, MIVEL A TELVIRAN KB 4 ORA UTAN MAR ALIG VAN BENNED.ÜDV
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Üdv mindenkinek!

Bocsánat hogy erre használom a fórumot, de hölgyet keresek ilyen kórral mivel nekem is ez van, és nem szeretnék megfertőzni vele senkit. Debrecen környékéről keresek, én 34 éves korrekt fickó vagyok.

e-mail címem: peti6977@citromail.hu

Tünetmentes időszakot mindenkinek!
ujonc78
Debrecen
 
 


..
zsanni
Celldömölk
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron