Új privát üzeneted érkezett!

A múltkoriban olvastam egy email ami nagyon idepasszolna (ha megtalálnám Kép ) Szabó János reggelérõl szólt. Reggel 6-kor csörög az óra (Made in Singapore), felkel, belebújik a papucsba (Made in China), és így tovább. A lényeg bármihez nyúl külföldön gyártották.
A vége: ...kinyitja a hirdetési újságot és elmereng - Miért nem talál egyetlen jól fizetõ (magyar) munkahelyet sem.
Vacskamati
 


Van egy védjegy, ami csak magyar, kiváló minõségû termékeknek adható, folyamatos ellenõrzés alatt vannak, az aktuális listát itt találjátok. (állítólag ez a rendszer is halódik, és persze csak a nagy cégek tudnak pályázni...
[url=http://www.amc.hu/public_html/html/net/palyazat/vedjegy_feltetel/22.html" TARGET="_top]http://www.amc.hu/public_html/html/net/palyazat/vedjegy_feltetel/22.html[/url]

Hallottam, hogy létezik egy civil szervezet, a TUDATOS VÁSÁRLÓK SZÖVETSÉGE, sajna a neten nem találtam róluk semmit, ha valakinek van infója róluk, írjon
Szofi
 


S. Adrienn! Tudtam hogy a Mátratej magyar, nem is azt kérdeztem, hanem hogy magyar tulajdonû-e.
Mert a legtöbb tejgyár is sajna már külföldiek kezében van, és én azt hallottam hogy még van 1 gyár ami nem. És mintha pont a Mátra tejet említették volna. De ha Te arra lekasz, akkor biztosan tudod mi a helyzet. Megírod? :-))

Míra
Míra
 

 
 

Jó ez a topik, de egyvalamivel vigyázni kell. Van olyan magyar cég, amelyik a termékeivel átvágja a vevõt, tkp. tiszta maffia. Kecskemét környékén a Smart tejet magyar mivolta ellenére sem javasolnám senkinek. Ellenben a kiskunfélegyházi zacskós tejet nagyon ajánlom, én is azt veszem, és - ínyenc vagyok a kérdésben - nagyon szeretem.

A másik: magyar mûanyag játékok sokszor sokkal többet tudnak, mint márkás (és drága) társaik, amelyek egyébként ugyanúgy mûanyagból készülnek. A kis garázsboltokban árulják a magyar játékokat, a nagy áruházakban szinte semmit se találni ezektõl a gyártõktól.
Most vettem pl. egy ún. "Egér építõ"-t, nagyon aranyos.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Most láttam a vasedény reklámjában hogy hirdetnek "szarvasi-vas fémipari RT" névvel jelzett mûszaki cikkeket. PL: kenyérpirító 2990 Ft.. stb és a árujukon szarvasos logó van.
Ez azt jelentené hogy magyar gyártás folyik????????
(van még rezsójuk, meg kávéfõzõ automatájuk a reklám szerint)


Tud errõl valaki valamit?


A másik dolog, ha van ismerõsötök aki kereskedõ õ biztosan tudna segíteni a magyar áruk kiderítésében. Utána már lehetne kampámyolni is, hogy vegyed ezeket a termékeket. Eljuttatni nagy bevásárlóközpontok beszerzõihez, stb...

Egyébként az újságokban hirdethetnék egy pici logóval "ez magyar termék" ez nem kerülne többe nekik. Persze ehhez a külföldi tulaj nyilván nem járulna hozzá.

De hogy mi kerül reklámozásra mert mi lesz akciós azt már a beszerzõk döntik el.


Katica
Névtelen
 


[url=http://www.hazai.hu/sajto/sajkoz_1997_2.shtml" TARGET="_top]magyar áruk klubja[/url]
Névtelen
 


Névtelen
 


Sziasztok!

Megnéztem már azt a tubust:Univer. (Kecskemét)

Ildi

Ildi
 
 


[url=http://www.hazai.hu" TARGET="_top]www.hazai.hu[/url]

na még 1x
Névtelen
 


Sziasztok!

Katica, igen a szarvasi kávéfõzõ automatánk van nekünk is, ez még az a jó, hagyományos, jól bevált szerkezet, és nekünk maga az eladó ajánlotta szemben az olcsóbb (mert van ára sajnos, sõt idén tovább drágult) külföldi vackokkal!

Jó ötlet amit az újságokról írtál, de nem vagyok meggyõzõdve arról hogy õket ez hajtja, fõleg ha a külföldi termék gyártója többet fizet a reklámért, illetve fizet, míg a magyar termékeket jobbára nem is reklámozzák. Vagy nem így látjátok?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Azt írja az újsáááág... A Nõk Lapjában van egy cikk az EU-ról, és itt írják: "A megszokott ízeket nem pótolja semmi, ez alapvetõen fontos az otthonosság érzetéhez. Ezért minden ország kapott egy kódot, saját termékei védelmére. A miénk 599-el kezdõdik, és a vonalkódnál tüntetik fel."
Nem jött át nekem, hogy ez mit takar pontosan. Az alapanyag, a technológia, a gyártás helyszíne, v. a tulajdonos legyen magyar?
Vacskamati

Más: ugyanitt találtam egy cikket a császármetszésrõl is.
Vacskamati
 


Sziasztok!

Na, ezt nem bírom kihagyni. Ezek szerint a Nõk Lapja fideszes újság !! KépKépKép Juhé, köszönöm, Vacskamati, hogy ezt megtaláltad!

Többségében a gyártás helyszíne magyar ezeknél, amennyire én most a nézegetésbõl tudom. A Coca-Colát mint elrettentõ kivételt is megnéztem, azon egyszerûen kevesebb számjegybõl áll a vonalkód. Ha ezt összevetem ezzel az írással, akkor azt mondanám, hogy ott (még) nincs elõtte ez a szám. Ettõl persze a colák még nem lesznek magyarok, de tény, itthon palackozzák õket. (A nestlé bébiételt még majd egyszer tán megnézem, ilyet momentán nem tartok otthon, bár lehet késõbb se fogok...) A gyõri márkajelzéssel ellátott cseh kekszekre viszont mûködik. Apropó, kezdem megfigyelni a danone-ék módiját: ha Magyaron gyártják, akkor Pilóta a neve, ha nem akkor csak gyõri. Lehet, hogy még ez sem igaz, de most ez az érzésem van. Ja, vigyázzatok, mert nem minden Balaton magyar!!! A Balaton érme vagy micsoda, ami most jött be, az nem magyar!

Ildi

Ildi
 
 


Milyen megnyugtató, hogy tej-kenyér-tejföl-vaj-sajt-felvágott kombó van CBA kiszerelésben, meg még pár elengedhetetlen cucc (macskakaja, kakaó, kávé, wc-papir stb) ez olcsóbb, nem annyira minõség, de megfelel. Csoki helyett szinte csak pirospöttyös van itthon. Azzal aszem minden rendben van, Baranyatej, aszem.
Baba (kék-fehér pöttyös kollekció) magyar?

Most tiszta a lelkem ismerete.Kép Csak a pelus, az svéd és Libero. Van jó minõségû magyar is?

Zsuny

 
 


Ildi!
Tudtam, hogy tetszeni fog. Akartam is kommentálni, de kedvenc gyermekemnek nemt tetszett, hogy megpróbálom újraolvasni az elõzményeket. Kép
Vacskamati
 


Fentebb írta valaki hogy sajna a bab nem magyar termék. De a Sába termékek, eg a gyógyszertári cuccok (fürdetõk ... stb ) az garantáltan magyar!!:-)))

Eszti
Névtelen
 


Az FVM Agrármarketing Centrum Kht. 2002-ben is folytatja a Kiváló Magyar Élelmiszer védjegy programot.
Az FM 1/1998. (1.12.) rendelete értelmében 1999. január 1-tõl kiváló minõséget tanúsítani csak ezen rendelet elõírásai szerint lehet. Jelenleg 78 vállalat közel 300 terméke viseli a kiváló minõséget tanúsító védjegyet.


A kmé védjeggyel ellátott élelmiszerek Mo-on, magyar munkaerõ közremûködésével állítják elõ, minõségük kiváló és akkreditált laborok rendszeresen ellenõrzik.

Agrármarketing Centrum
1132 Bp Váci út 18.
450-8800
Névtelen
 


A Magyar Áruk Klubja Egyesület ( Pécs ) ez év májusában " Hajrá, Hazai ! " jelmondattal akciósorozatot indított a hazai piacvédelem kialakítása, illetve a vásárlási kultúra megváltoztatása érdekében.

Ehhez a kampányhoz csatlakozott most a Cora, Magyarország egyik legdinamikusabban fejlõdõ áruházlánca. A Cora név számunkra és a vásárlók számára egyet jelent a minõséggel. Az utóbbi néhány évben Magyarországon tapasztalható kedvezõ irányú gazdasági változások lehetõvé teszik, hogy a fogyasztók keressék és vásárolják a kimagasló minõségû termékeket. A Cora áruházlánc polcain mindezekbõl bõséges választék található, amelyek nagy része magyar termék, bizonyítva ezzel a magyar áruk versenyképességét. A Cora idõben felismerve a "Hajrá, Hazai ! " kampányban rejlõ lehetõségeket csatlakozott mozgalmunkhoz, letéve ezzel voksát a magyar termékek mellett. A Cora a kezdetektõl fogva óriási hangsúlyt helyez a termékek, a választék és a kiszolgálás minõségére. A kereskedelemben elsõként kezdeményezte az árubeszerzés és az értékesítés feltételeit meghatározó Higéniai és Minõségi Kódex bevezetését.
Névtelen
 


Azt hiszem a praktiker újságjának oldalain láttam, hogy a magyar terméket kis magyar zászlóval jelölték.
Óriási ötlet, és nagyon szembetûnõ!

Magyar termékek, amelyekkel meg voltam elégedve:

Freesia fültisztító, korongvatta, normál vatta, tiszt betét (Hajdúböszörményben gyártják)

Pille vatta wc papír(budapesten gyártják)
Cyndi foly. szappan (tatai gyártmány)


Érdemes figyelni a tesco és spar meg profi termékeket is NEM mindegyik MAGYAR!!!! peig az ember azt gondolná.
Pl. tesco wc papír lengyel vagy szlovák import, a tesco korongvatta olasz import,
DE! a folyékony szappanuk már magyar (Terpesen gyártják) a normál kézi szappant meg Dorogon.

Szóval érdemes odafigyelni.

Móró
Móró
 


Hazai áru-hazai munkahely ezt az emblémát is érdemes keresni.

Móró
Móró
 


Nekem a kedvenc magyar termékem a WU2 sampon. Caola, abszolút magyar.

Sõt minden caola terméket nagyon tudok ajánlani, van fogkrémük is ami ugyanolyan jó mint pl. a blend-a-med, csak nekik nincs annyi pénzük hogy reklámozzák.
A csomagolásról ne is beszéljünk. Tudjátok mi pénzbe kerül hogy színes ezüst-arany csíkos szuper mûanyag tubusban kapjatok fogkrémet? Nem a fogkrém a drága hanem a csomagolás és a reklám.

Csak ezt sokan nem hiszik el. Mert a szemükkel vásárolnak és nem az eszükkel. Nem akartam ezzel senkit sem megbántani, de így van.

Anna
Névtelen
 


Nekem a kedvenc magyar termekem az UnicumKépKép

-Afonya
 
 


Áfonya Kép! A bátyámnak is a kedvence, õk úgy hívják: gömb-szörp.

Szörpökrõl jut eszembe: Szobi és Piroska. Mi ált. ezeket vesszük.
 
 


Mikoo, most láttam hogy valakinek ígértél valami harisnyabolt címet, megtaláltad? Engem is érdekelne, ha megvan dobd fel. Köszi: Míra
 
 


Áfonya: és még te mondod, hogy nálam freudi elszólás a kalinka KépKépKépKépKép

zsani
zsani
 


Míra! Nem találtam meg a pontos címet, de a Szentendreirõl kell a Duna felé befordulni a Bogdáni úton. Régen ott volt a harisnyagyár, ami ma már nem üzemel mint megtudtam. Viszont harisnyabolt az van, elég olcsó árakkal.
mikoo
 
 


Mikoo!
Nem a Viking Harisnyagyár Rt.-re gondolsz?
Szentendrei út 39-53, és az értékesítés a gyár oldalán van.
Ezer éve voltam ott én is, úgy emlékszem ez az a cég. Nem?
Tel. száma: 368-48-19

A másik:
Van egy divatáru nagyker, a Mária Visegrádi utca 25.
Magyar gyermekruha-készítõk termékeit forgalmazzák többnyire:
[url=http://www.pekido.hu/" TARGET="_top]http://www.pekido.hu/[/url]
Csi
 
 


Az én kedvelt magyar termékem az ORRSZÍVÓ PORSZÍVÓ, vagy porszívós orrszívó. Sajna nem otthon élünk, errefelé nem ismerik. Mióta használom amikor a pici gyerekem meg van fázva kb. öt barátnöm kérte, hogy legközelebb hozzak nekik is. Azt hiszem magyar szabadalom.
Ezenkívül otthon csak pöttyös túró rudit veszek. Azt hiszem az is magyar gyárból kerül ki és szerintem a legfinomabb.
Luca
Luca
 


100%-ban magyar gyártmányú kötõ fonalakat lehet kapni (Fanni és TIna néven is) a Keletinél ahol a 7-esek megállnak egy Röltex boltban valamint a Király utcai fonalboltban is.
Névtelen
 


Az univer cég pl. a termékein (musrtárom láttam elõször) megköszöni : köszönjük hogy magyar terméket vásárolt!

Hát nem aranyos???
Névtelen
 


x
Névtelen
 


Pildi említette, hogy a Parmalat tulajban tuti nem magyar, még valamikor március környékén. Nem tudom, hogy tulajban magyar-e, de az biztos, hogy olasz. Mikor jártam kint ezt akkor tudtam meg. Parma latte. A Parma az a város neve a Latte meg olaszul a tej. De nagyon valószínű, hogy amelyik cég magyarországra hozza a gyárát az magyar termelőktől fogja az alapanyagot beszerezni. Max az előállítási eljárás a "külföldi". Akkor ezzel az erővel minden külfödi cég magyarországon gyártott terméke alapanyagait tekintve magyar teméket gyárt. Az már más kérdés, hogy a gyár most melyik ország kezében van.

Univer termékek nagyon fincsik!Kép

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Tudtok bővebbet a Magor termékekkel kapcsolatban? Ha igen, akkor osszuk majd meg az ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat, jó?
Mi ma a magyar ipart támogatandó magyar iskolatáskát vettünk (szemben az ezerféle kínaival, meg kínai gyártmányú méregdrága Budmillal). Legalább annyira jól néz ki mint a drágább társai, fényvisszaverős, sokzsebes, puhított hátú és vállpántú, mutatós, és sokkal-sokkal olcsóbb. 4300.- Ft körül volt, és van rá fél éves garancia is, de állítólag több évet is kibír. Kép Majd meglátjuk!

Sziasztok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi, drukkolok, hogy ne adja be a kulcsot a taska 2 hét elteltével!!!
Többiek!!!Vennék én magyar termékeket, de itt nincs semmi... Csak mirelit csirke. Az se mindenhol...
Vendég
 


Erröl a topikrol jut eszembe: ismertem olyan németeket Afrikaban, akik, bar a sivatag közepén laktak 1 pici varosban, Németo-bol hozattak a barna kenyeret, sajtokat, söröket. Csak német cuccokat vasaroltak. En meg röhögtem...
Kép
Vendég
 


KépKépKép Kukacz!Kép Köszi! Hát a németek azok már csak ilyenek.... Merrefelé laktok?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi! Nekem is kell iskolataskat vennem. Mi a neve, markaja annak amit te vettel?
Moni

 
 


Szia Norcsi!
Amikor ezeket a németeket ismertem Ny-Afrikaban laktam.Még nem volt csaladom. Te merre laxxx???En most Fr-Svajcban.
Vendég
 


Sziasztok!

Moni, nincs neve vagy márkája, egy kisiparos készíti, és többek egybehangzó állítása szerint nagyon jóminőségű. Hogy ő helyileg hol érhető el azt nem tudom (gondolom hogy több kiskereskedő is vásárol tőle), ahol én a táskát vettem az Kispesten a Fő utcában van, egy nem túl nagy papír-írószer boltban. Merre laktok? Ha arra járunk megkérdezem majd a boltost hogy odaadja-e a gyártó elérhetőségét!

Off. Kukacz. Nem lehetett izgalom nélküli az életed eddig!Kép Véglegesen vagytok kint vagy csak ideiglenesen? Én Budapesten, Kispesten lakom (még) jövőre szeretnénk átköltözni Érd Parkvárosba, ott építkezünk...
On:
Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Magyar (isi) táska: Alto hátizsákok. Nem olcsók, viszont tényleg bírnak 2-3 év gyötrést + a cég vállalja a javításukat is.
http://altoalpin.hu/
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Nekem sajnos nincs tapasztalatom jó magyar iskolatáskákról, de ideírom annak, aki jobb híján beéri mással is, a saját táskánk márkáját:
Na, csak akartam, mert elvitte magával a fiam a nagyihoz. Kép
Arról jutott eszembe, hogy Borcsa írta: 2-3 év gyötrést kibírnak az Alto táskák. Ezt az említett darabot még 1995-ben vettem a bolhapiacon, tehát már akkor is használt volt. Egy darabig hordtam én (jó, nem minden nap, de szerettem), aztán a fiam elkunyizta. Ennek négy éve. A gyerek azóta nyúzza minden nap a suliban, és viszi magával minden kirándulásra is. Gyakorlatilag nem jön le a hátáról. És a táska bírja!! Ha ilyen táskát tudtok, szóljatok, akkor is megveszem, ha magyar! KépKépKép (Illetve magorKép)
 


Sziasztok!

Itt olvastam, hogy a Prince Oliver body-k milyen jó minőségűek. Mivel éppen nyár elején jártunk, be is vásároltam a rövid ujjú kollekciót tőlük. A lehető legdrágább, bordás anyagú, gombos nyakú fazonokat vettem, mert a kisfiam kiütéses lesz a fémcsatoktól, ha nagy a meleg. Nos, az 5-ből egynek minkét hónalja kiszakadt az első felvételkor. Egy másik (ez hátul csatos nyakú, de szintén bordás anyagú) nyakán és ülepén csúnyán felpattogott a díszítő(nek szánt) varrás, nagyon csúnya, és nem is javítható. Egyébként mind az 5 más méretű, az egyik szinte kicsi, a másik böhöm nagy. Szóval nagyot csalódtam a PO bodykban. Kép Ilyen a Kengurú Gold-os cuccokkal soha, de soha nem fordult elő, pedig eddig (56-80-as méretig) csak azt vettem. Sajnos ők nem gyártanak ilyen elől gombos fazonúakat. De legalább szintén magyar termék! Kép


BMárti

BMárti
 
 


hát igen jók akenguruk, bár a nekem a PO jobban tetszik külsőre. De lehet hogy az a baj, hogy nem nagyon látok csak indig - db. kengurut.

a megatoysba nem járok, Margit körút messze van. Ahol én előfordulok, ott meg a kenguru fordul elő ritkán.
meg drága is . legalábbis a jó minőségű.
mert van olcsó is persze de olyan műszálas féle, ami kiüti a leánykámat.

Én még nem jártam jgy a PO mint te, bár az igaz hogy elég furi a méretezése. Meg mindig 1 számmal nagyobbat kell vennem, mint a ráírt méet.
Névtelen
 


Sziasztok!
A babaruhákhoz:
Prince Oliver és a Kenguru Gold ruhácskákról én ua tudnám írni, mint BMárti. Én is inkább a Kenguru Gold ruhácskáit vettem és nagyon meg voltam velük elégedve.
Viszont, amit a Névtelen írt, azzal nem értek egyet. Számtalanszor akciós árukat vettünk (különösen a body-kat) és én még sosem találkoztam műszálas KG ruhával. Létezik egy "Kenguru" márka is (nem nagyon ismerem a modelljeit) nem lehet, hogy azzal kevered?
 


BMárti!

Én ugyan ezt tapasztaltam, mint te! Kép
A PO nagyon jó volt pl. az első gyerekemnél és nem tudom mi történt, de már a amikor a másodiknak vettem nekem is kiszakad a hónaalja varrás. Az valóban úgy van, hogy ebből mindig egy számmal nagyobbat kell venni.

Javaslom vidd vissza a boltba.
Én visszavittem, visszavitték a varrodába és újra varrták a varrás.
Ez az Újpesti Megtoysban a Götz ruhaboltban volt.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi a 56-80-ig Kenguru Goldot használtunk, mert nem ismertem mást. Akkor vettem PO-t, és nagyon meg vagyok velük elégedve. Mondjuk csak 1-2 darab van tőlük. Meg még bejött az OSZI, akik magyar cég Kép A KG-vel jártam úgy, hgoy egy felvétel után szétment a patent, rendszeresen kellett újravarnom a varrásokat...

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Névtelen! Én se találkoztam még KG-ban műszálassal.

Bigacsiga! Hát, nem tudom, mi lett volna, ha egy számmal nagyobb body-kat veszek, mert így is van, amelyik a gyerek térdéig ér. Kép Én úgy láttam a boltban, mikor összenézegettem őket, hogy a bordás anyagúak kapásból nagyobbak, mint a simák. Kép Visszavinni necces lenne, az összes cimkét azonnal kivágom a nyakából, nem tudom, úgy is visszavennék-e. Ráadásul Sopronban vettem egy részét, a többit meg itt az egyik bababoltban a lakótelepen, már én se tudom, hogy melyiket hol. Mindegy, így jártam. Kép Igazából azért örültem meg a PO-nak, mert volt gombos. De nem tudom, őszre milyet veszek. Kép

Cory! Milyen érdekes, ahány "felhasználó", annyi féle tapasztalat. Kép Nekem KG body-n soha egy öltést nem kellett varrnom, pedig jó sokat vettem belőlük. Ez az OSZI milyen, és hol lehet kapni?


BMárti

BMárti
 
 


BMárti: OSZI-ból én csak téli hosszúujjúakat ismerek. A méretük valahol a KG és a PO között van, és nagyon jó vastagok voltak. HÁtul van egy patent. És nagyon helyes csíkosak voltak. Beszerzési helyet nem tudok. Csak azt, hogy nálunk az SZTK előtti pavilonban lehet kapni, de ez neked kicsit kiesik. És azt sem tudom,hogy mekkora méretig gyártanak.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


kosarat akartam venni.
erre mondják a boltban nem tudnak olyat rendelni amilyet én szeretnék mert nincs!!! vagy csak pár!! magyar kosárfonójuk (ezt a Deák térnél lévő kosaras boltban mondták)
Én erre felháborodtam hogy az alföldön ucatjával vannak jobbnál jobb kosárfonók.

miért kell nekem megvenni drágán a tajvani kínai cuccot, amikor magyaroktól is be lehtene szerezni.
Hát már senkit sem sarkall semmire sem az hogy magyarok vagyunk tartsunk öszze?
Névtelen
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron