Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy próbáljunk meg olyan magyar vagy magyarországi gyárban elõálljtott termékeket összeszedni, ami minõségben ott van ahol a külföldi.

Ez talán azért fontos, mert miért vagyük meg a külföldit, ha a magyar is jó. Ezzel ha kis mértékben is de segíthetjük a magyar v. magyarországon lévõ cégek helyzetét.

Én ajánlanám mindenkinek a Bábolna Bio termékeit, bár nem magyar tulajdonú a cég, de magyar fejlsztés és gyártás folyik.
Õk elsõsorban légy patkány, egér szúnyog .. stb jrtásával foglalkoznak nagyon sikeresen. (nekik köszönhetõ hogy BP csatornái patkánymentesek) és mindezt úgy érik el, hogy még környezetbarátak is, nem úgy mint sok konkurens külf. termék.
Katika
 


a helyesírásért bocsi, kicsit siettem.

katika
Katika
 


Abszolút támogatom a topikot, és a morzsáiban még fellelhetõ magyar ipart!

Pont mostanában írtam máshol:
Sába intim szappan és egyéb Sába termékek. Nekem bevált.

Majd még jövök.
mikoo
 
 

 
 

Aki szeret kézimunkázni, kötni, gyönyörû fonalakat gyárt egy magyar cég (100% magyar tulajdon), termékei:

Fanni buklé kézikötõfonal (gyönyörû színekben)
Tina normál fonal , mindkettõben van gyapjú rugalmasabbak ezáltal, és melegebbek.

Sok helyen próbálják ránksózni a török és tsa fonalakat amelyek roszabb minõségûek.

Már a boltosokban sincs annyi becsület hogy inkább a magyar árut reklámozzák.
Én is abszolút támogatója lennék a topicnak, mega termékeknek is.

Kati: most ugyan nem kell írtanunk, de nyáron feltétlen gondolni fogok a Bábolnabio-ra
Mikoo: Eddig még SOHA!!! nem találkoztam a Sába termékeivel. Disznóság nem? Mi magyarok még a saját termékeinket sem ismerjük. :-((((

De tényleg változtassunk rajta!!!!!

Kállai Éva
Névtelen
 


A Sába termékeket ugyanis csak gyógyszertárakban lehet kapni, az emberek 90%-a pedig nem ott vásárolja a tusfürdõjét.
Névtelen
 


Ez egy jó kezdeményezésnek tûnik. Annak idején lelkesen utáltam a Danone-t amikor be akarta zárni a gyõri gyárat, és lelkesen vásároltam a gyõri kekszet.
Mostanában láttam hogy a gyõri kekszek többségét sajnos a lengyelek gyártják.
El is vagyok rendesen keseredve. Ismerõsöm aki a gyõri keksznél dolgozik, azt mondta szerinte idén bezárják a gyárat :-((((((

Míra
Míra
 


Sziasztok!

Nagyon tetszik ez az 5let!

Babaruhák: Kenguru Gold, a neve ellenére magyar cég, az áraik elfogadhatóak, és a minõségükkel is meg voltam elégedve. Most kezdi már kinõni Lacika õket, igazán jó kínálatuk 80-86-os méret körülig vannak. Most van egy BRB logós kis együttese, a Nõvéremtõl kapta, de Budapesten sehol nem találok olyan üzletet, ahol kapni lehetne. Úgy tudom pedig, hogy ez is magyar.

BMárti

BMárti
 
 


Én a Prince Oliver-t szeretem és ezt is magyarok csinálják!
Kanga
Kanga
 


Melyel azok a termékek, amelyek bár magyarnak tûnnek és mégis külhonban gyártják? Fõként kajcsira gondolok.
Névtelen
 


Sziasztok! Én a Danont azóta is bojkotálom! És a családom is.

mikoo
 
 


Sziasztok!

Kaja ügyben van egy nagyon egyszerû módszer eldönteni: meg kell nézni a vonalkódot. Ami 599-el kezdõdik, az magyar, ami nem, azt nem itthon csinálják.

Ildi

Ildi
 
 


Néhány:

- SANTAL bébi textilöblítõ konc.
vasaláskönnyítõvel, antisztatikus, biológiailag könnyen lebomló

- CUPP bébiitalok
sokféle ízkombinációban, 4 hónapos kortól

- BULÁTA extrudált csíráztatott búza (ezt most fedeztem föl, kezd sok lenni a savam, arra nagyon jó)

IldiKép! Köszi a vonalkódos infót, ezután figyelni fogom!

Üdv mindenkinek
mikoo
 
 


A polgári erõk szokásos hülyítése az 599-es vonalkód. A Danone, Hipp pl. 599-cel kezdõdik, és bár itt jön le a futószalagról, magyarnak azért nem nevezném. De ugyanígy itt palackozzák a Coca-Colát is, aminek már nem 599-es a kódja, pedig ezzel az erõvel az is lehetne az elõzõek analógiájára. VISZONT a Nestlé bébiételt még csak nem is itthon csomagolják, mert Németo-ból származik, svájci licence alapján, mégis 599-cel kezdõdik.
Tehát bármilyen érdekes is, a Fidesz megint hülyeséget mondott. A hívek feltétel nélkül elhiszik és még itt a babaneten is teret kap ez az álinformáció.
Névtelen
 


Vártam már, hogy valaki elõjön ezzel az 599-es hülyeséggel. Névtelennek igaza van.
Névtelen
 


Szerintem az a legtisztább ha valaki megnézi a gyártási helyét. Más ha van ilyen és nemcsak forgalmazza van.
Ha forgalmazza, akkor valószínû nem nagyar.
A gyártónál, pl. gyõri keksz esetében (nem mindegyiket gyártják ott szerencsére) kis betûkkel rajta van hogy Lengyelország ...stb stb.

Mikoo:-) A Danone-t én is kitiltottam azóta a hûtõmból. A család gyõri része szintén :-)


Múltkor mesélt valaki egy magyar tulajdonú tejipari vállalatról. Csak nem tudom melyik az. Talána Mátra tej?
Nem tudja valaki?


Míra

Ui. Ezt a Cupp bébiitalt hol lehet kapni? És csak bébiitalt gyárt?
Míra
 


MIért kell Ildinek esni, ráadásul névtelenül persze, mert mint látjuk mindkét kultúr-hozzászólás fent névtelenül jött!!! Ildi csak jót akart, azt hiszem ismerem annyira hogy tudjam hogy nem a FIDESZ propaganda miatt írta azt amit írt.

A Cupp bébiitalt minden nagyon áruházban lehet kapni (TESCO, Auchan, de a Plusszban is láttam), kis papírdobozban van, és ha jól emlékszem a Dunakeszi Konzervgyár terméke (Pacific).

A SÁBA nagyon bevált nekem is, én elõször gyógynövényboltban vettem, ott ajánlotta az eladó, van belõle sokféle termék, tényleg nagyon jók, az ára meg sokkal kedvezõbb a reklámozott termékekhez képest. Meg fogom nézni, de nekem úgy rémlik ez is kapható a nagyobb árházakban.

Ha már a magyar termékeknél tartunk, akkor a SIESTA is magyar, és nagyon jó. Az ára már kevésbbé, az sajnos olyan mint a külföldi márkás termékeké.

Míra. Nem a Mizo?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


A "nagyon" nagyobb akart fent lenni, bocs!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Túl azon, hogy én is bojkottáltam a Danone termékeket, el kell ismerjem, hogy létezik idehaza egy danone gyár, konkrétan Budapesten, X. Keresztúri úton -csak naponta látom. Namost ha azt mondjuk, a Danone nem magyar, nem veszem a termékeit, és ez esetleg sikeres, akkor mi lesz ezzel a gyárral? Akik dolgoznak benne, azok magyarok, ha meg kell szüntetni, akkor magyaroknak fog megszûnni a munkahelye. Én nem tudom, ez jó vagy sem, csak gondoltam felvetem. Ha jól nézem, az eleje sem úgy indult, hogy feltétlen magyar tulajdonúakat gyûjtünk, hanem magyarországi cégeket. Nyilvánvaló, legjobb, ha az idehaza levõ és magyar tulajdonú cégeket ismernénk, de tegye össze két kezét az, aki tutira biztos bármely cég tulajdonviszonyában!

Ildi

Ildi
 
 


Csatlakozom Ildihez. A multik munkát adnak több ezer MAGYARnak és a fizetés is versenyképes. Sokkal nagyobb a baj, amikor kivonulnak...
I.Á.
 


Most látom hogy a fenti mondatom elsõ része értelmetlenre sikeredett.

Tulajdonképpen igazatok van, persze a multik adnak munkát a magyaroknak, de én annyira haragudtam a Danone-ra, hogy meg akarja szüntetni a gyõri kekszet, potosabban nem nálunk akarja gyártatni, hogy csatlakoztam a tiltakozókhoz, és ez így maradt. A mizo és milli termékeit vásárolom.

(errõl jut eszembe hogy szerintem a legjobb minõségû és legkellemesebb árú tejcuccok közé sorolhatom a Sole tejfölt. ezt köz tud. Szegeden gyártják. pont mondtam is egy ismerõsömnek hogy ilyet vegyen mert jó min. olcsó stb. erre õ: komunista terméket nem veszek Kép. hahahaha mintha számítana. azért vannak hülyék is nem?? ez most off volt, de még mindig mosolygok ezen.)

Sajnos a sole sem magyar tulajdon. Viszont a pick az igen.
Míra
 


Bár tényleg necces a téma, de - kedves kultúrnévtelenek -szerintem se a politika szóljon itt.
Amúgy 599-el kezdõdik mind3 általam említett magyar termék...

*

Az igazi az lenne, ha a pénz is itt maradna, nem csak a csomagolóanyag-hulladék.

mikoo
 
 


Képzeljétek el, hogy a barátnõm aki egyébként építész és formatervezést is tanult, járt kinn Németországban hulladékfeldolgozóknál.
A lényeg, hogy a szelektíven gyûjtött szemétbõl (mûanyagból) székeket gyártanak/sajtolnak vagy hogy is van ez és formatervezettek olcsók, jól néznek ki, apró fém szálak látszanak benne, amik a tejfölös dobozok alufóliás lapkájából származnak.Kép

Szimo

Ez persze nem ide tartozik teljesen de a Mikoo maradék hulladékáról jutott eszembe, plusz az is elgondolkodtató hogy az ilyen jó ötletek miért csak külhonban találnak termékeny talajra?
Névtelen
 


A terhességem és a szoptatás alatt a "Multivitamin terheseknek" nevû tablettát szedtem. Ez szintén magyar termék. Annyiba került mint a Materna, de egy dobozban nem egy, hanem kéthavi adag volt. Az utóbbi idõben hiába keresem, nincs sehol. Amikor rákérdeztem mi lehet az eltûnés oka a gyógyszerész csak a vállát vonogatta.
Tud valaki róla mi történt?
Vacskamati
Vacskamati
 


Semmi kultúrálatlan nem volt a névtelen hozzászólásokban, az 599-es dolgot pedig tényleg a Fidesz kezdte. Ez kimondottan pártpropaganda, és csak a hívek között terjedt el.Hallottatok már mszp-st, szdsz-est, aki ezt hirdeti az ismerettségi körében?
Én inkább minõség szerint vásárolok, nem a gyártót nézem, hanem az ízt és az árat. Ráadásul, ha külföldrõl jön, akkor vámot fizetnek utána, az is bevétel.
Névtelen
 


Vacskamati!

Aaz elõzõ terhességemnél én is ezt a multivitamint szedtem, most sehol nem tudják megmondani miért nincs, már gondoltam arra, hogy a gyárat kéne megkérdezni, csak a doboz már nincs meg,így nem tudom hol lehetne érdeklõni. Inkább nem is szedek terhes multivitamint, mert a többi nekem nem jön be.

Névtelenek mindig csak úgy tudnak fújni a másikra, hogy eltitkolják kik õk? Micsoda bátorság. Én is fidesz ellenes vagyok, de nem ítélem el azokat akik nekik hisznek.

Magdi


Szerintem tenyleg fontos a magyar termeket, de meginkabb a magyar munkahelyet tamogatni. A vonalkod-mizeria eleg egyugyunek tunik, bar ehhez en nem ertek. Altalaban a termekeken van egy olyan sor:"gyartja: "

Zoldseg-gyumolcs: a piaci ostermeloknel vett dolgok egyreszt talan hangyanyit egeszsegesebbek (Juli nenei talan nem genkezel), tuti magyarok es frissek.


Jon a tavasz! ropogos paprikak, paradicsomok, repak es karalabek!!
norcsa
Himesháza
 
 


Sokadik névtelen!

Lehet, hogy az államnak jó, ha vámot fizetnek utána, de nem hiszem, hogy egy átlagember örülne annak, ha csak azért drágább valami, mert külföldröl jön és azután természetesen vámot kell fizetni. Én igenis támogatom a magyar termékeket, és ha lehet, elkerülöm a külföldit, pont azért mert egy csomó járulékos költség van rajtuk. Ebbõl a logikából kiindulva szerinted örülni kéne, hogy majdnem minden terméket áfa terhel? Mert az is bevétel az államnak. És mielõtt még elkezdenéd a szokásos érveket felsorakoztatni, tisztában vagyok vele, hogy muszály áfá-t fizetni, de nem tudok neki örülni. Viszont a vámköltség szerintem kikerülhetõ olyan esetekben, amikor van hasonló minõségû magyar termék.
És ugyan sokan mondták már elõttem, de nem értem, hogy miért kell mindenbe a politikát belekeverni.

Niki
Nikita
 


Én a Garay piacon veszem termelõtõl a tejet , tejfõlt , tejszínt. Viszem az edénykémet és kapom a fincsi tejet tényleg tartalmazó terméket. Kép Elég magyar?Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Anyósom hozott nekünk a szomszéd faluból(márhogy nekik szomszéd) egy kis igazi túrót, tejfölt... mondjuk a tejfölbõl egyelõre nem mertem enni, lévén pocakosan a pasztõrizálatlan dolgok meggondolandók, és tejfölbõl volt másik is otthon...
Egyébként tejtermékeket szerintem piszok nehéz átlátni, kié. Most épp amit ettem Farmer tejföl néven fut (nem nagy minõség, mert az ápr 2-i lejáratú tejfölök fele most még folyik, mint a tej..,. talán ha kivárom a márc végét, addigra olyan lesz, mintha tejföl lenne, nem tudom), gyártási hely Pásztó. Aztán van a már emlegetett Mátra, a múltkor vettünk Minnia (minna?) nevût, az miskolci volt, a parmalat -ami gondolom tulajban tuti nem magyar- szfvári (meg tatabányai) szóval gyártási helyet illetõen a tej, tejföl nagyrésze idehaza készül. Inkább a tejtermékek, pudingok, joghurtok stb az, amibõl kintrõl hoznak be. Gondolom a zacskós tejet nem érdemes furikáztatni messzirõl.

Rákérdeztem jobbos informátoromnál erre az egész vonalkód témára. Eszerint valóban pontatlanul írtam a dolgot. Vannak termékek, amiket kintrõl hoznak be, és idehaza kapnak vonalkódot, ezért lehet nekik is 599 a kezdetük. És éppen a jobboldal nem a vonalkódra mozgolódik, hanem ("Usztics Mátyásék") arra hajtanak, hogy legyen egy emléma ("magor"), ami rákerülne a magyar termékekre, hogy könnyen és egyértelmûen azonosítható legyen. Ja, és mindezen infókat informátorom jobbos sajtótermékbõl szedte, magyarán még csak az sem igaz, hogy a jobboldalnak a vonalkód a mániája. Szerintem inkább az lett a mániája, hogy vegyünk magyar terméket, és így került elõ, a mirõl ismerszik meg.
Egyébként sok mindennél bejön, csak nem száz százalékos. Viszont valamivel könnyebb megtalálni, mint a sokszor teljesen eldugott gyártót. (Olyat is találtam, amire a forgalmazó fel van tüntetve, a gyártó nem!!) És pl a gyõri emlémával kapósabbá tenni kívánt termékeknél lehet, hogy bejön, néztem egy vitelinea vagy minevû keksz, gyõri emlémás, Lengyeloban gyártva, ez nem 599-el kezdõdik, ellenben a még szerencsére hazai gyártású rendes pilóta keksz 599-el kezdõdik. Ja, ezt egyébként nagyon utálom danonéknál, hogy most mindent pilótának hívnak, legyen az a régi pilóta, legyen vaniliás karika, vagy a klasszikus danone termék, a piskótatallér.

Multivitamin terheseknek: én is kerestem, nincs sehol. Reménytelenül. Csak az internetes gyógyszerárkeresõk tudnak róla, a gyógyszertárosok meg közlik, hogy hónapok -évek- óta nincs. pedig én is ilyet szerettem volna. (ja, megnéztem, a folsav, rendes magyar gyártmány, és 599-el kezdõdõ vonalkódja van!)

Legutóbbi névtelennek: ez a topik pont azért indult, hogy magyar de minõségi termékeket gyûjtsünk össze. És ha már választhatsz minõséget, akkor szerintem normális magyar ember a minõségi magyar meg a minõségi külföldi közül tényleg jó, ha a magyart választja. Még akkor is, ha az mszp nem bíztatja erre.

Bocs mindenkitõl a politikai jellegû mondataimért, a legelsõ ilyen tárgyúból én kihagytam a polit. hátteret, próbáltam csak az infót, amely infó ugyan nem tökéletes, de egész nagy százalékban igaz. Viszont még mindig nem megy, hiába határozom el, hogy névtelenre nem reagálok, nem bírom megállni, hogy ne válaszoljak, ha támadnak.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Norcsa, Kanga, teljesen egyetértek, és is lehetõleg a piacon vásárolok. (Termelõi tejtermék is van, de azt most én sem merek venni, lévén hogy én is pocakos vagyok.)
És így - ha már említettem - a csomagolást is megspórolom.

mikoo
 
 


Nem hiszem, hogy ennek a topicnak barki politikai hovatartozasat kellene firtatni. Hogy ki mit vesz es ki mitol magyar azt nem itt es igy kellene megitelni. A valasztas lehetosege nem politikai propaganda kerdese.

Hulladekfelhasznalas: lehet kapni szemeteszsakot ujrafelhasznalt anyagokbol eloallitott, nem draga, magyar gyartmany es meg a minosege is eleg jo.

Az en lanyom a Cerbona (csokis, sima) gabonagolyobol mazsaszam bir enni.
norcsa
Himesháza
 
 


Én is a Multivitamin terhesekneket szedtem, és úgy tudom, megszûnt Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szerintem az a multivitamin, amit kerestek a Plussz és sajnos tényleg megszûnt mert nem volt nyereséges a gyártása. Már semmilyen Plussz termék nem létezik.
 
 


Sziasztok!
Milla!
mostanában vettünk Plusssz pezsgõtablettát. A dobozon az alábbi cím található: [url=http://www.plusssz.hu/" TARGET="_top]http://www.plusssz.hu/[/url] Innen idéznék:
"Mindannyian büszkék vagyunk a magyar sikerekre. Különösen jó hír ezért, hogy egy sikertörténet most folytatódik: újra magyar kézbe került a Plusssz márka. Ismét bizonyíthat a magyar tehetség és ötletesség. Kicsi is, pezseg is, plusssz a miénk!
Örüljünk neki együtt!"

Dobozon -> Gyártja: Pharmavit Rt., Veresegyház
Phaedra
 


Sziasztok!
Valaki mondja már meg nekem, mi számít magyar terméknek!
Amit magyar ember a magyar föld termékeibõl, a magyar tehetség eredményeként, magyar tõkébõl állít elõ? És ha a fõnõk nem magyar, akkor a termék sem magyar? És ha a tõke külfõldi, akkor a termék nem magyar? És a franchise? (Szép magyar szó Kép) Ott csak a licensz (magyarosan) külföldi! És ha az alapanyag külföldi, itt csak pl. az összeszerelést végzik el, az magyarnak számít? És a Kiskunhalason készített pácolt heringrõl mi a véleményetek? Éljen a magyar tenger?
Én értem, hogy mit szeretnétek ebbõl kihozni, de a reformkor már nagyon régen elmúlt! Amit globalizációnak neveznek, azt mindannyian testközelbõl látjuk, és ennek a rosszabb oldalaival is együtt kell élni, a törvényei ellen elég nehézkes fellépni. Hiába hiszed valamirõl, hogy vérmagyar, ha az alapanyagait frissen hozták, mondjuk Hongkong-ból.
Bocsi, kicsit talán hosszú lett.

Emmama
 
 


Csak a saját nevemben nyilatkozva:
Nem hinném, hogy az a cél, hogy minden termékrõl minden információt megtudjunk. Fogyasztói társadalmunkban meg is hülyülnénk, akár csak a próbálkozástól is.
Biztos nem fogok a közértben órákig olvasgatni, hogy mi a helyzet azzal az izével, amiket meg felhoztál, az úgy sincs rájuk írva.
De legalább mondjuk itthon készüljön. Az is valami.
Szóval én csak úgy, olyan hétköznapi módon gondolnám.
mikoo
 
 


Phaedra!

Épp most most mondja a kedvesem is, hogy a Somody visszavásárolta az Amerikaiaktól a céget és az újra beindult. Elnézést mindenkitõl a félretájékoztatásért. Sajnos én egy jó ideje mégsem találkozom a kis vitaminjaimmal Kép. Talán mejd ezután.

Mindenki!
Ami a magyar ill. politika kérdést illeti:
Én amióta megláttam az elsõ francia tejet a polcon (úgy 1990 körül, amin akkor nagyon felháborodtam) azóta figyelek, hogy ha 2 azonos termék van a polcon a magyart vegyem. Persze nem vagyok "ortodox" és sok finom külföldi termék landol a kosarunkban, de azt gondolom, hogy ilyen szinten nekem jól esik lokálpatriótának lenni. Politikai hovatartozástól függetlenül.
Szerencsére egyre több terméken szerepel külön megjelenítve, hogy magyar termék.
Ebben nincs semmilyen globalizáció ellenesség,vagy ilyesmi. Azt tapasztalom, hogy a franciák is szívesebben isznak francia sört, francia bort, esznek francia sajtot, mint németet, és németet sem láttam még francia vagy belga sört inni. Az angolokról nem is beszélve.

Sajnálom, hogy ebbõl politikai kérdés lett, bár a cél a fontos. Ha holnap a Fidesz a szelektív hulladékgyûjtést a biotermesztés elõsegítését és a kutyaszar begyûjtését tûzné ki célul, akkor annak is örülnék, mert ezekkel a célokkal politikától még mindig függetlenül azonosulni tudok.

Nevesek és Névtelenek!
Tehát, ha valaki nem érzi magában, hogy a magyar termék vásárlása pozitív dolog, akkor ne figyeljen oda erre (a többiek pedig fogadják ezt el), de ha igen akkor ne legyen rögtön "Fidesz bérenc" mert ez nem jelent semmit.

Milla
 
 


Sziasztok, én hoztam létre anno a topicot, és megmondom õszintén eszembe sem jutotta politika. Inkább vagyok Fidesz ellenes mint fideszes, de gyakorlatilag nem érdekel a politika.

PIldi, köszi, hogy elmagyaráztad névtelennek, mirõl is van szó. ha van magyar termék is ami uo. minõség vásároljuk azt!
Megint csak az írtó szereket tudom felhozni, Bábolna Bio. Szuper jó, érdemes kipróbálni. Sajnos nincs a magyar cégeknek annyi pénze hogy felvegye a reklámharccal a kesztyût. Egy reklámperc több millió forint!!!! Ezt a vásárlóknak kell megfizetni. És persze megveszi mindenki pl. a Raidet mert azt hiszi az a jó. pedig a magyar is van olyan jó, ha nem jobb, mert még környezetbarát is.

Huh, ez kicsit hosszúra sikeredett.


Még majd írok, de le kell tennem a ygerkõcöt aludni.

Katika
Katika
 


Az a terheseknek való multivitamin amit kerestek és a Maternával teljesen egyezõ összetételû volt csak fele árért lehetett kaoni azt a Gödöllõiek gyártották.
Már 1999 és 2000 között is alig alig lehetett kapni, pedig sokkal jobb volt mint a többi.
pl. én a Maternától puffadtam egy másik fajtától meg hányigerem volt.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Van ennek a csak_magyar_termeket_vegyunk kampanynak egy arnyoldala. Nevezetesen az, hogy akkor ezzel a logikaval le kellene allnunk az exporttal is. Mert akkor a nemetek vegyenek nemetet, a lengyelek lengyelt stb
Vagy tevedek?
idike
 


Hm. Szerintem a valamire való törekvés nem feltétlen kizárást jelent.
Amúgy ha a Babanetesek mind magyart vennének, még akkor is maradnának még elegen, akik nem.

Legyünk büszkék a saját termékeinkre, ne csak a másokéra.

mikoo
 
 


és sajnos a németek vannak annyira lokálpatrióták-így mondják?- hogy saját termékeiket veszik elsõsorban.
Pl autóknál is. Azt mondják az igazi német VW-vel, mercivel audival stb, német autókkal közlekednek. AKi pl. Toyotat vesz az vagy bevándorló török, lengyel stb. vagy elszegényedett fajta.


Ami viszont érdekelne, zoknit és harisnyát szeretnék venni, milyen magyar terméket ajánlotok, és hol nézzem meg ahol az ára is ok. lesz? (támogassuk már a hazai textilipart is ha már sikeresen tönkretették)

Pgabi
PGabi
 


Óbudán van egy harisnyagyár, és annak egy mintaboltja. Állítólag olcsó.
Majd megnézem a pontos címet.
 
 


Nagyon tetszik a topik!

A politikát pedig hagyjuk más topikra könyörgöm!!

konkrét dolgokat is írhatunk!
-Sába intim szappan , én is ilyet használok! kb. fele annyiba kerül mint a Laktacid vagy chilly intima és ugyanolyan-sõt jobb is!

-Kenguru Gold szakbolt van a Margit kõrúton, azon a részén ami egyirányú a Duna felõl, a Duna felõl ha jössz, akkor a bal oldalon, de nagy betûkkel ki van írva

-pl. Theodora vagy Margitszigeti vagy stb..ásványvízet vegyetek inkább mint pl Römer Quellét (ez osztrák) vagy Eviant (francia) vagy Vera-t (olasz)

-vannak csúnya csomagolásban tejfölök-ezt is lehet Danon helyett

-a gyerekjátékok szinte mind kínai, de néha találtam magyar gyártású fröccsöntöttet

Majd gondolkodok még.
 
 


Feljebb olvasva Ildi levelét nem értem mit akarnak Usztics Mátyásék, (de ne is magyarázza meg senki sem, legalábbis ne ebben a topicban) szerintem már nagyon régóta létezik a kiváló magyar minõség embléma, azt kellene mindenhol használni, vagy annak egy "testvérét" létrehozni: magyar áru vagy Mo-n gyártott áru. .

Pl. az ikeának gyártott elég ronda lámpákat ugyan egy szomathelyi cég, ami most bezárt mert a legnagyobb megrendelõjük a Philips kivonult.

Én egyébként jobban ellenõrizném a távolkeletrõl bejött dolgokat, sõt korlátoznám is. a sok szemetet árulják potom pénzért, persze hogy nem a magyar terméket veszi meg az ember, mindenki a pénztárcájából él,és senki sem ellensége magának.

Egyébként érdemes elmenni kirakodóvásárokra, ott garantáltan magyar áru a többség!!!!

Szimo
Névtelen
 


Konkrétan létezik olyan, hogy "Díjazott Magyar Termék", kb. 6 évvel ezelõtt óta. A magyar árukat támogatás céljából, minisztériumi közremûködéssel, az ipar minden ágazatát átölelve. Elég sok cég jelentkezett akkor a díjra, katalógust is kiadtak (többször is, évente), és nívódíjjas miniszteri oklevelet is kapott jópár cég.

Többek között díjazott termék pl. a Classic kézigyártású konyakosmeggy. Épp nem olyan rég fedeztem fel az emblémát rajta! És finom is.
mikoo
 
 


Míra!
A Mátra tej nekem elégmagyarnak tûnik, itt van a város (Gyöngyös) végén.
S.Adrien
Névtelen
 


Sziasztok!

A Piros Arany, meg a majonézes torma tudjátok ezek a tubusosak, csak a nevük nem jut eszembe, melyik gyár, de rá van írva, hogy köszönjük, hogy magyar terméket vásárolt.

A Bábolna Bio szerintem is jó, évek óta azt használunk. (régen úgy hívták Piff-Paff B)

Én kék fehér pöttyös babaszappant használok, nem tudja valaki, a baba még magyar, vagy már nem? (meg a gabi?)

Ildi

Ildi
 
 


Jajj, tényleg! Hát az Erõs Pista is! Meg a mátkája: Édes Anna!
 
 


A Baba termekeket az Unilever gyartja Mo-n tehat felemas. A gabit nem tudom, de a Neogranormon az a Biogal, ha jol tudom meg magyar.
norcsa
Himesháza
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: