Új privát üzeneted érkezett!

Igen, lehagytam végül a hsz-em másik felét, miszerint a népszavazásról nem valamelyik jelen vezető párt tehet. Ha én ma kitalálom, hogy tudomisén valamilyen ponton változtatni kéne alapvető dolgokon jelen törvényekben -most nem tudom igazán, hogy miben lehet, és ezért nem tudok jó példát írni, mert ennek nem gyakorlati, hanem jogi alapjai vannak, tehát pl törvényt akarok arról, hogy kelljen szoptatni, akkor az esetleg nem azért nem megy, mert hülyeség, hanem azért mert így nem lehet népszavazást csinálni. Szóval aki ért hozzá, ki tudja találni, miként lehet valamiről népszavazást kiírni, és ha képes összeszedni a szükséges aláírásokat, akkor muszáj kiírni. Teszem azt az én fenti eszetlen példámnál is. És erről nem az mszp vagy a fidesz tehet. Muszáj. Az már egy másik kérdés, hogy miért kellett nekik ellentétesen állást foglalniuk, nem lett volna muszáj!
A mocskolódást ileltően teljesen egyetértünk!Kép

Ildi

Ildi
 
 


Kedves T. Gabi és Cunci!

Veletek ellentétben én nem vettem fel új nicket, nem hülyéztem le senkit.
A mocskolódás inkább Cunci reszortja!


Sziasztok!

Magdolnavolgy, akár hiszed, akár nem, én kb. két hete találtam ide a babanetre. Szóval, tényleg zöldfülű vagyok és csak néhány hozzászólásom volt eddig. (Amire utaltam: örökbefogadás topic az indexen és itt Kép)

Ildi, abban igazad van, hogy nem a politikusokkal toltam ki, de mint írtam, tényleg tanácstalan voltam a döntést illetően.

Én személy szerint amellett vagyok, hogy támogassa Magyarország a határon túli magyarokat, könnyítse meg a letelepedésüket, ha itt akarnak élni. Azt is remélem, hogy az T. Országgyűlés képes lesz egy hatékony szülőföld programot megalkotni. Azt viszont nem akarom -kövezzetek meg érte-, hogy nem itt élő személyeknek állampolgári jogaik legyenek. Nem a juttatásokra gondolok, hanem a szavazati jogra elsősorban. Azt sem tudom pl. elfogadni, hogy külföldön élő magyarok szavaznak itteni kérdésekben. Már bocsánat, ha durvának tűnök, de szerintem semmi közük ahhoz, hogy itt pl. milyen kormány alakuljon. Ez viszont eddig csak néhány száz vagy ezer szavazatot jelentett, ami nemigen lehet döntő, de többmillió szavazó igencsak megfordíthatja az eredményeket. Ez pedig kinek lenne jó (a FIDESZ-en kívül)?

Azt én is tudom, hogy nem a FIDESZ iratta ki a népszavazást, viszont ők voltak azok, akik lelkiismereti, érzelmi kérdést csináltak belőle. Abban igaza magdolnavolgynek, hogy nem érzelmek alapján kell dönteni egy szavazáson, főleg akkor, ha az ember azt sem tudja, hogy miről szavaz tkp.
Érzelmek alapján én is igennel szavaztam volna, de a fent leírtak alapján nemmel. Ezért nem tudtam lelkiismeretes döntést hozni.
Az viszont jó, hogy ezután a parlamentnek muszáj lesz foglalkozni a kérdéssel, nem lehet tovább halogatni.

Üdv, Gabi
 
 

 
 

Magdolnavolgy, hallom, nem ez az első topic, ahol kavarsz...
Aki más véleményen van, mint te, az rögtön, magyarkodik, szájmagyar, sőt... nacionalist, vagy jujj, antiszemita! (SZDSZ kedvenc szavai a jobboldalra)
Ja, én sem hülyéztem le senkit!

Igazad van, Ildi, ebben a határon túliak szenvedték a legnagyobb kárt.Kép

D.

Kép

Kép
 
 


Még valamit akartam írni Neked, kedves magdolnavolgy: én is eléggé kilógok a topicból a véleményemmel, de megpróbáltam -remélem, sikerült- ezt úgy közölni, hogy ne sértsek meg vele senkit. Pl. a határon innen olvasva a Cuncimókus által idézett vers egyáltalán nem állja meg a helyét, de megértem, hogy ott most így éreznek az emberek. Éppen ezért nem mondom, hogy nem normális az, aki ilyeneket leír, vagy komolyan vesz, mert biztosan én is így érezném magam. Ha a véleményedet, nézeteidet megpróbálnád szalonképesebben megfogalmazni, akkor gondolkozásra késztetnél másokat, talán meg is győzhetnél, de ezzel a stílussal csak a rossz szájíz marad az emberben.

Gabi
 
 


Kedves Ditta!

1 éve valóban volt egy vitám valakivel, aki valótlanságokat állított. Ha ez kavarás, akkor valóban " kavartam ". Egy működő demokráciába sok vélemény belefér, uramisten: ütközhet is. Nem politikai meggyőződés vagy származás szerint osztályozom az embereket, hanem tetteik szerint.
Úgy gondoltam - és ennek adtam hangot -, hogy ez a téma nem illik a Babanetre. Erre megvádoltak, hogy be akarom záratni a topikot. Erre sem szándékom sem módom nincs!!
Teljesen egyetértek T_Gabi okfejtésével.

Ha valakit megbántottam volna: attól elnézést kérek!


Látod, kedves Magdolnavolgy, lehet szépen és kultúrált hangnemben is vitatkozni, nem pedig veszekedni. Ha mindenki tisztelettel kezeli mások véleményét, nem mérgesedik el a vita.
Arrogáns fellépésre csak arrogáns válaszokat várhatsz. Ez most biztosan kioktatóan hangzik, de IGAZ!
 


A véleményem változatlan!
A topik nem ide való!
Rasszista kijelentéseket tenni gyalázatos!
Egy bocsánat kéréssel Te is tartozol!


"Az viszont jó, hogy ezután a parlamentnek muszáj lesz foglalkozni a kérdéssel, nem lehet tovább halogatni. "

Na, ez a muszáj szerintem nem igaz, sőt. Éppen hogy ha elég ember lett volna a népszavazáson, akkor lett volna muszáj. Ugyanúgy tessék-lássék mód foglalkozhatnak a dologgal, mint tették eddig, semmi nem kötelezi őket többre. Sajnos.

Ildi

Ildi
 
 


Kedves Magdolnavolgy!
"Rasszista kijelentéseket tenni gyalázatos!!"
- No, akkor ne gyalázd a magyart!
- A kollektív magyarságtudatot romboló kijelentéseid a legsötétebb rasszizmusról árulkodnak!
"Egy bocsánat kéréssel Te is tartozol!"
- Ugyan miért?
 


Azért gondolom, hogy muszáj lesz foglalkozniuk a kérdéssel, mert a népszavazás eredmény(telenség)e elég nagy vihart kavart. Ezek után a parlamentnek szerintem lépnie kell.
 
 


Magdolnavolgy!

El van nézve!Kép) Nem vagyok én olyan szőrös szívű! De ettől még nem vagyunk egy hullámhosszon!

Ahogy Cunci is írta, ne gyalázd a magyart! Jóóó?

D.

Kép

Kép
 
 


Gabi, legyen igazad, én örülnék neki!Kép
Ildi

Ildi
 
 


Én is!!Kép

D.

Kép

Kép
 
 


Ki gyalázott bárkit is? Cunci! Ő tartozik bocsánat kéréssel! Én csak véleményt mondtam, Cunci " mazsihiszezett ".
Neki kell megkövetni zsidó fórumtársainkat!


Sziasztok!

Próbáltam beleolvasni amit eddig írtatok... leírnám én is a véleményem... ha lehet. (Aki régebb óta irogat politikai rovatokba, az talán tudja, hogy megrögzött jobb oldali vagyok, illetve Fideszes) Sokáig gondolkodtam azon, hogy mire szavazzak... És kivételesen nem a pártok által kért, vagy inkább követelt módon szavaztam... Vagy talán mégis, mert két igennel szavaztam, de nem azért mert a fidesz ezt akarta! Én nem tartom felkészültnek az embereket a kórház privatizációra. Szerintem a vidéki kórházak innák meg a levét, mert elsősorban nem a szegény, hanem a jobb kórházakból lenne mégjobb. Magyarság kérdése... Azért mertem igennel szavazni, mert nem hiszem, hogy engedte volna a kormány -bármelyik párt van, vagy lesz kormányon-, hogy ez megterhelően jelentkezzen a költségvetésben. Gesztus mértékűnek éreztem az állampolgárságot. De az tényleg nem volt okos dolog, hogy egy olyan dologról kellett szavazni, aminek kétségesek a konkrét jogi, és költségbeli kimenetele.
Hát ennyi.. köszönöm, hogy leírhattam.
Barbara
 
 


Sziasztok!

Mivel olyan emberek vagytok, akik szívükön viselitek a határon túl élők sorsát is, szeretném felhívni a figyelmeteket valamire. Baptista Szeretetszolgálatnak van egy programja, amely által gyerekeket lehet támogatni. Vannak köztük erdélyiek is, akik tehetségesek, de anyagi okok miatt nem tudnának továbbtanulni. Itt találhatjátok: http://www.fogadjorokbe.hu/adopt.php?id=10

Bízom benne, hogy tisztességes az alapítvány, nekünk annak tűntek.

Szvsz az ilyen kezdeményezések, ha becsülettel csinálják, sokkal többet érnek, mint a gesztus értékű, "nesze semmi fogd meg jól" alapon felajánlott állampolgárság.

Gabi
 
 


Kedves Magdolnavolgy!

Hogy ki gyalázott itt bárkit? Hát pontosan Te, mégpedig minket, magyar érzelmü embereket, akik szerencsére még mindig többségben vagyunk - akár itt a Babaneten is.

Az viszont égbekiáltó arcátlan PIMASZSÁG, amit Te követelsz ( nem kérsz ), hogy kövessek meg zsidókat olyanért, amit el sem követtem. Hogy tisztázzuk az ügyet a következöket írtam:
"Talán inkább a MAZSIHISZ szólalt meg...", amiben nem tudom, mi a sértö, és föleg ki számára sértö, hiszen pont a Te irományaidra utalok benne.

A pimaszságod viszont elképesztö, hogy pont Te, aki a magyarokat mocskolod ( pl. szájmagyarozol ) még van képed bármit is követelni.

Hol tanítják ezt Neked? Vagy a génjeidben hordozod? Mert akkor sajnos esélyed sincs a jobbulásra....
 


Cuncimókus!
Azért úgy korrekt, ha a teljes idézetet kimásolod és el is magyarázod a jelentését
"Talán inkábba a MAZSIHISZ szólalt meg, abból is csak a silányabbja... "

Kép

KépKép
 


Lányok lányok!
Sajnálom hogy itt is ezzel kell találkoznom. A politikusok igyekeznek a gondolatainkba belenyúlni és hát sikerül.Arra kellene odafogyelni hogy nem csak az létezik amit ők mondanak. Azt pl. senki nem hirdeti hogy annak idején népszavazást tartottak arról, hogy ki akar magyarországhoz tartozni és ki nem. Na most az Erdélyi magyarság nem ment el szavazni, de a román lakosság igen. Ez az amit csak a hűség városával Sopronnal kapcsolatban illik elmondani. Egyébként Románia ha minden igaz 2 év múlva Eu tagállam lesz, így sok probléma megoldódik. Akiket igazán támogatni kellen az a Kárpátaljai és a vajdasági magyarság akiket szinte meg sem említ a magyar média.Az igaz hogy már most is sokan vannak akik mo-n vannak bejelentve, havonta egyszer felveszik itt a nyugdíjukat és haza mennek.Én nem sajnálom tőlük hiszen sokat szenvedtek, és ha az ország gazdasági helyzete megengedi(ismerjük be nem engedi meg) akkor minden oké.Azt sem kell elfelejteni hogy az országon belül élő magyarság sem él a legjobban,látjuk a hajléktalanokat az éhező gyerekeket és a józan ész és a politikai felelősség azt mondja előbb nekik kelll biztosítani a megfelelő körülményeket. Ilyenkor nem az a lényeg mennyire érzem magam magyarnak, mert az nem elég felelőtlenül nacionalista érzelmekre alapozva nem lehet egy főként gazdasági kérdést eldönteni.Nekem is fáj trianon nekem is dobban a szívem ha hallom a himnuszt és igen még a miépre is szavaztam az egyik választáson de ettől még nem lettem fanatikus és próbálom a számomra elérhető tények alapján megalkotni a véleményemet.
De ez csak egy kis szösszenet az egészhez, igazábból csak annyit gondoltam ideírni, hogy én nem mentem el szavavazni
Csilla
 
 


Cunci!

Én csak Rád gondoltam, mint szájmagyarra! Ugyanis aki tud gondolkozni, árnyaltabban látja a helyzetet.
Térj magadhoz és kérj bocsánatot! Ne légy primitív!!


Sziasztok!

Cuncikának csak a sár hiányzik amivel dobálózhat, vagy az iszap, amiben birkózhat. Kicsit irredenta, kicsit antiszemita igazi tökös magyar lányka a kies ugarról, aki esténként pikulázva eteti szintén tökös kis családját a tábortűznek kinevezett, pirosfehérzöld gázrezsó mellett és a nagy magyar múltról elmélkedik. Biztosan jó így neki, különben nem tenné. Fel sem tűnik neki eközben, hogy az álatal annyira sajnált külhoni magyar fajtársai éppen azt hirdetik fennen, hogy az arra járó anyaországiak kocsijait majd megrongálják, nem adnak kávét a presszóban, mert beleköptek az ő jó kis ciberelevesükbe. Mondhatjuk erre azt is, hogy amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten, de egyelőre nem a befőtt teszi el a nagyit, hanem fordítva, vagyis véleményem szerint talán nem a sértett évezredes ,csupa nagybetűvel magyar magaslóról kellene tárgyalni, hanem le kellene szállni a földre és tudomásul venni, hogy ott és abból kell élni ahova hozott a gólya. Egyedül a németek vették meg a szászokat a románoktól, csak ők kicsit jobban álltak akkor.Trianon lassan 100 éve volt és még mindig ezen sikerül rágódni, megutáltatva magunkat az összes szomszédos nemzettel, beleszólva folyamatosan az ottani belügyeikbe.
Arról nem is beszélve, hogy ez a népszavazósdi baromi sokba került és lehet, hogy adott helyen többet ártott azoknak a magyaroknak, akik elsősorban asszimilálódni szeretnének az adott lakóhelyükön. Valami igazi magyartarka nagybarom akart ezzel politikai tőkét kovácsolni magának és belovagolni a parlamentbe, vagy ki tudja hova a népszavazás anatómiai lovának a hátán. Hálistennek nem sikerült bár a 3 millárdocskából sok egyebet lehetett volna tenni, mint elszórni a szélbe. Mi a francnak van nekünk parlamentünk, ami ugye a népképviselet elvén működik, ha még ezt sem merik bevállalni a képviselőink, hanem népszavazósdit játszatnak a nagy magyar óvodával?
Hihetetlen, hogy nem veszi észre valaki mennyire mondvacsinált volt ez az egész cirkusz.
Na mindegy, lehet engem is utálni.

Totya

Ui: Cunci, hogy legyen alapod fröcsögni,egy igazi monarchiabeli jöttment bevándorló családból származom, aki még a Mazsihiszben is dolgozott.:o)
 
 


Távozz Sátán!!!
 


25. Jézus pedig, tudva az ö gondolataikat, monda nékik: Minden ország a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával.
...
28. Ha pedig én Istennek Lelke által üzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.

Máté Evangéliuma 12. fejezet
 


Totya, rég láttam a neved, de őszintén, nekem nem hiányoztál. Az viszont tipikus, hogy ebben a topikban és egy ilyen hsz-szel kerülj elő.

Ildi

Ildi
 
 


Jesszusom!!!

Totya "drága"!

Látott már orvos???

D.

Kép

Kép
 
 


Off
Totya,
te a régi Totya vagy? Azt a mindenit, én viszont örülök, h látom a neved!!!
on

Zsóka
 
 


Hát, talán Cuncinak sem ártana orvos Kép Én is hívő vagyok, de ez azért egy kicsit (sőt nagyon)meredek!
 
 


Cunci!

Talán az ágy alatt, vagy a helyi miép irodában kellene keresned a nyugtatód!
Siess, mert rossz vége lehet,, ha nem kerül időben elő!
Jézust hagyd ki a piszkos játékodból!
Ő is " csak " egy zsidó volt.

Boldog karácsonyt mindenkinek!


Cuncimókus!
Gratulálok!!! 1 óráig tartott előkeresni az idézetet? Kép És mi lett volna, ha e helyett a kérdésemre válaszolsz? Na mindegy végül is ezek után már annyira nem lényeges a véleményed. Tényleg menj orvoshoz.

Kép

KépKép
 


Cuncimokus!
Azért megkérdezném tőled hol van a kersztényi szeretet, a Jézus által hirdetett megbocsájtás, embertársaink tiszetelete?Hadd ne soroljam tovább, te biztos hogy jobban ismered a bibliát mint én , de kérlek ne hivatkozz rá ha nem a tanítás szerint élsz , pontosabban szólva meg sem próbálsz.
Az egyház szerintem maradjon ki a politikából és nekem ne javassoljon döntést ha kérhetném mert tudok gondolkodni és nem mondtam le erről az alapvető álllapolgári jogomról amikor a keresztényésget választottam.
Arra mindíg kíváncsi voltam hogy a keresztények által kiírtott magyarság emlékét ápolgatva és siratva földanya gyermekeit hogyan lehet valaki bigott valláskovető. Van itt egy kis fogalmi és talán történelmi zavar is de végül is ha átsiklunk felette akkor azért jókat lehet fröcsögni.
NE haragudj de hiába kerestem a megértést és a szelídséget a szavaid között.

Csilla
 
 


Sziasztok!

Zsóka, én is örülök neked. Pildi, valahogy túl fogom élni a nemtetszésedet.
Cuncikának tényleg elgurult a gyógyszere és fordítva ül a lovon is. Az idézetről meg annyit, hogy ki nem állhatom ,mikor emberek egy bagzó macska fennhéjázó gőgjével idézgetnek a Bibliából és bújnak a keresztényi könyörületesség álszent álarca mögé. A történelem legnagyobb népirtásait és kegyetlenkedéseit pontosan a kereszt alól elinduló hordák követték el. Akinek nem inge természetesen ne vegye a fenti sorokat magára.
Mindenkinek ettől függetlenül kellemes ünnepeket kíván Totya, ki lovagol a Sátán hátán.:o)
Ui: Zsóka a címem a régi dobj egy mailt!
 
 


Ez a topik már rég nem a dec. 5-i szavazásról szól...
 
 


Kérem szépen, a Sátánt már nem lehetni kihagyni az ügyből, meg a fedezést???? Már bocsánat, de mi köze ennek a népszavazáshoz??? Nagyon eldurvulnak így a kedélyek!

Üdv
Kriszi
 
 


Már kértem a távozását.
 


Cuncika!

A szavaid téged és nem engem minősítenek. Anyázni a kocsmában két,nagy hányás közben kell és nem itt.
 
 


Az ilyen Cunci féle álkeresztény szájmagyarok miatt mertem javasolni, hogy a babaneten mellőzzük ezt a témát. Igazam lett,bár nem örülök neki. Magam részéről lezárom ezt a mocskolódó vitát egy igazi kereszténytől vett idézettel:
" Vétkesek közt cinkos, aki néma,
s atyja fiáért számot ad a testvér...


Totya,
nem tudom a mélcímedet. Nincs benne a gépemben :o).Az eleje rémlik, de mi van a kukac után?

Zsóka
 
 


 
 


Totya-
ne dimenzionáld túl magad. Véleményed egy a sok közul és nem feltétlenul helyes, ezt vedd figyelembe, amikor leírsz egy mondatot pl. az asszimilációról, mivel te még olyan helyzetben nem voltál. Tehát nem ismerheted a helyzetet.
És nem is akarod megérteni, mert te beástad magad egy árokba és kész, ahogy Cuncimókus is.
egyébként, neked ez a dolog nem fontos, de engedd meg, hogy másnak az legyen, népszavazás koltségei ide vagy oda, ez hulye érv, mert egyikunk sem tehet rola, hogy lett és ennyibe kerult.
Egyébként meg ha objektívnek érzed magad- az autódobálás ugyében stb., nem gondolod, hogy a média esetleg kiemel és eltúloz ismét dolgokat és te is szelektíven figyelsz, arra amit hallani akarsz?

Bella



Kép


Kép
 
 


A keresztényi megbocsátás szvsz már így is sok kárt okozott a népünknek. Eddig csak visszaélt vele mindenki más (főleg a katolikus egyház) a századok folyamán.
Szerintem a megbocsátás Isten dolga, a mi feladatunk pedig megvédeni a népünket, nemzetünket, eszméinket mindenkitől, aki (akár csak verbálisan) ránk mer törni. A magyargyalázó pimaszokat pedig ki kell közösíteni. Ha nem tesszük, rabok maradunk saját országunkban.
 


Totya,
címjwegyzékembe beírtalak, de elöntött a káosz, írok majd (egy ideig nem leszek holnaptól gépközelben).

Zsóka
 
 


Cuncika egy miépes hülyegyerek, aki csak arra képes, hogy vezére elme mocskát szajkózza. Emellett hazug is, mert nem nő, hanem fiú: hiába rakott fel egy női képet " magáról ".
Zagyvaságai, trágársága őt minősítik.

Egyébként örülnék, ha felvilágosítana ez a " lángész ", hogy mi a különbség nép és nemzet közt?!


Cuncimókus!
Amit itt leírtál elég szemléletes ahhoz hogy az ember gyomra görcsbe ránduljon.A történelem által el nem titkolt az "ember" által elkövetett borzalmak is bizonyítják mennyire messze lehet eljutni egy egy ideológia hatására, hát még amiről nem tudunk, vagy amiről mindenki hallgat.Igazad van abban hogy jogunk van tudni és ismerni egy történet minden oldalát ahhoz hogy meg tudjuk alkotni a saját véleményünket.

Sajnos azokon akiket megkínoztak nem tudunk segíteni újabb gyűlölködéssel, olyanokat megtámadva akik nem tájékozottak vagy nem akarnak azok lenni. Ehhez joguk van nem vagyunk egyformák. Szerintem ez nem az a fórum ahol ki kell vesézni a témát.

Az én tanulságom annyi ha érdekel, hogy minden ember aki teljes egészében át tudja venni egy veztő(politikus, média, vagy csak a szomszéd festő bácsi) személyiségű ember eszméit, indulatait veszélyes, mert belőle lesz a megvezetett "ártatlan" gyilkosok hadserege.
Boldog Új évet neked és ha van családodnak.
Csilla
 
 


Néhány hozzászólást töröltem, amelyekről úgy gondoltam, hogy végképp nem illenek a babanet oldalaira. Az utolsó, egy linkgyűjtemény esetében csak az elsőbe olvastam bele, ennek alapján döntöttem az egész eltávolításáról.
Ha még folytatódna a topik, kérek mindenkit, hogy megfontoltan szóljon hozzá.
Admin
 


Nem tudom, milyen hozzászólások lehettek, amiket Admin törölt, elég az is, ami bent maradt. Jómagam sajnos nem tartózkodtam Mo.n a népszavazás idején, de teljesen nyugodtan utaztam, mert egyetlen percig sem gondoltam arra, hogy józanul megfontolva a TÉNYLEGES KÉRDÉST (állampolgárság ügyében) az emberek többsége ne kívánná, hogy az országgülés TÁRGYALJA meg a témát. És ahogy valaki írta is, mivel 2/3os a törvény, ezért úgyis meg kell egyezniük az ÁLTALUNK VÁLASZTOTT (?) ogy. képviselöknek. De rá kellett döbbennem, hogy bizony nagyobb a tudatlanság, a tájékozatlanság és a slendriánság szeretett nemzettársaim között, mint gondolnám. Vajon ennyit számított a hihetetlen kormánypropaganda? Bevették a népek a riogatást, a gyalázkodó szövegeket. Arra nem vették a minimális fáradtságot, hogy elolvassák, hogy MIRÖL is kell szavazni? Mert nem arról kellett volna 5én szavazni, hogy 6ától költözhetnek-e a 5éröl 6ára virradó éjjel "papíron is" magyarrá lett MAGYAROK...Szomorú vagyok és bizony arculcsapása ez azoknak a magyaroknak, akik annyit sem érdemeltek meg tölünk, hogy tárgyaljuk - tárgyaltassuk meg képviselöinkkel az Ö ügyüket. Tudom, hogy sok mszps is meghasonlott, és pártfegyelemböl inkább nem ment el szavazni, mert lelkiismerete szerint igennel szavaz, ha elmegy. A NEM szavazatot nem akarták erösíteni, és nem mentek el, pedig ezzel a NEMeket erösítették. Az MSZPben "odafenn" tudták, hogy valszeg több lesz az igen, és ez ellen a NEM szavazatokkal nem tudtak lépni, viszont, ha a NEM választ nem adják le, akkor érvénytelenné tehetik a szavazást. És még csak a saját lelkiismeretükkel sem kell balhézni, hiszen nem szavaztak nemmel...Nem tudom követhetö-e, vagy nagyon zavaros, amit a matematikai logika politikára való leképezésével próbáltam megmagyarázni...
Ami pedig a kórházprivatizációt illeti...Akinek nincs infója, miért nem kérdez meg pl. egy kórházban praktizáló orvost? Na nem a Telekiben ... Mit gondoltok mi a célja a privatizálónak, magyarul pénzbefektetönek? Róbert bácsi népkonyhája, népkórháza? Nem olvasnak a népek újságot, nem ismerik a kórházak napi gondjait? Hogy micsoda büvészkedésekkel kell fenntartaniuk magukat? Nem azért szar minden a magyar kórházakban, mert állambácsi rossz gazda és az állami kórházakban a kórházigazgatók és gazdasági vezetök jakuzzit építenek a belgyógyászaton...Egyszerüen totál alulfinanszírozott a rendszer, vajon hány szavazó ismeri a bázisrendszert ? Mely szerint - nagyon leegyszerüsitva - ha tavaly októberben 164 beteget kezeltek szamárfüllel :-) a fülészeten, akkor idén októberben a 165. szamárfüles beteg kezelését nem téríti a biztosító... És attól sem fogja, ha a kórházat megveszi egy bank...és szupi magánklinikát csinál belöle wellnesscenterrel...Hányszor hallottatok a kampányidöszak alatt megszólalni praktizáló kórházi orvosokat a témáról? Gyanítom nem sokszor, én egyszer sem, igaz, 10 napig távol voltam, és nem nézek napi 16 órát tvt. Na, kedves admin, igyekeztem megfontolt lenni, nem lereagálni, hogy micsoda hangnemben hajlamosak egyesek vitázni, és pocskondiázni az ellenvéleményen levöket.Hogy Cuncimókus miépes-e, és milyen a nemi hovatartozása azt bizony nem tudom megítélni, de aki olyan hangnemben és stílusban kritizálja öt, mint pl. Magdolnavölgy, az maga sem lehet különb. A stílus maga az ember, ahogy egy nagy gondolkodó ezt egyszer régen megfogalmazta.Üdv mindenkinek, aki az eszét gondolkodásra használja,aki az érzelmeit megéli,de nem más ellen, hanem másokért.És tiszteltetem mindazokat, akiknek nem a pénz az istene.
Cseri
 


Kedves Cseribogi!

Javaslom olvasd el Kis János Írását az És-ben, akkor talán nem kevered össze a tejszínt a kocsiszinnel!
Egy demokráciába belefér az ellenvélemény, még akkor is, ha ez Neked nem tetszik!
Több rációt, kevesebb emóciót!


Kedves Magdolnavölgy, nem keverem össze, söt.Még azt is tudom, hogy a kocsiszínt is minden ellenkezö híreszteléssel szemben ugyanúgy hosszú í-vel írják mint a tejszínt.Becsszóra elolvasom Kis Jánost, ha te is elolvasol valamit az én javaslatomra. De még mielött elolvasnád az én javaslatomat, fogalmazd meg kérlek pontosan és röviden, miröl szólt a népszavazás állampolgárságról szóló kérdése. Én megtettem elözö szösszenetemben, kíváncsi vagyok, szerinted MI VOLT A KÉRDÉS LÉNYEGE? Amúgy ha figyelmesebben és kevesebb emócióval olvastál volna, pontosan azt próbáltam jelezni, hogy a demokráciába belefér az ellenvélemény is. És ha ez így van, akkor én nem nevezlek téged kis mszps hülyegyereknek (ahogy nem is teszem), de még csak szdszes kisköcsögnek se, aki barnamaci, vagy a milliárdos cocialista-lusta népvezér saját nemzettársai ellen szórt nyálát fröcsögi tovább. Poéndúsnak (?) gondolt bunkó beszólásokhoz nem kell túl intelligensnek lenni...Én nem nevezlek téged egyiknek sem, (még sátánnak sem) söt, teljesen racionálisnak tartom, hogy vannak ellenvélemények.Pontosan az általad (is)képviselt, ledorongoló, mást az ellenvéleményéért minden szarnak elmondók ellen van kifogásom. Például szerinted ha nem olvasnám el Kis Jánost, akkor holnap bizonyára lebontanám a faluszéli házból a kocsiszínt,felaprítanám, majd holnap reggelire a sittet szórnám a kávémba...Egyébként kissé tágítsam a látóhatárodat, anno, a rendszerváltás idején, amikor az SZDSZ még az MSZP legnagyobb ellenfele volt és az egyik rendszerváltó párt, akkor olvastam Kis Jánost, még voltak értelmes gondolatai.(ja, szdsz-tag voltam, sorry, mea culpa, egészen a nagy, szégyenletes árulásig) Azóta átesett némi amnézián, és a párt sem az, ami volt, mert akik miatt az volt ami, már rég nincsenek a pártban, és természetesen véletlenül sem magamra gondolok.
Ami pedig Cuncimókus Máté ev.-ból idéz, azt sajnos láthatod a közelmúlt történelmében, mivé lettek azok az országok, melyekben saját nemzettársak fordultak egymás ellen.Le kell tudni "fordítani",az evangéliumokat...Soroljam a példákat, vagy nézel hiradót és olvasol más újságot is, mint az ÉS?Ja és még egy picike gondolat.Jézus valóban zsidó volt. Kinek is köszönhette szenvedéstörténetét?Na?Kinek?SAJÁT ZSIDÓ nemzettársainak.Ugyebár.Olvastátok is a Bibliát gyerekek, vagy csak beszéltek róla?Szóval köszi a példát.A helyzetre igazán illö és találó példát hoztatok fel.Magam sem tudtam volna ideillöbbet...
Totyának is lenne némi mondanivalóm, sajnos (?) Pildivel ellentétben én nem tudom ki az a Totya, de Bellának viszont totál igaza van. Ki az ördög mondta neked, hogy a magyarok asszimilálódni akarnak? Beilleszkedés és beolvadás nem ugyanaz, nem árt, ha az ember tudja, mit jelent az az idegen szó, amivel dobálózik.Ismersz olyan Erdélybe, Felvidékre, Vajdaságba (gólya által) pottyantott külhoni magyart, aki BEOLVADNI akar? Azaz feladni nyelvét, NEVÉT (János helyett Janu), kultúráját, szokásait, iskoláit, színházait?Tévéadásait?Hallottál valakit onnan azért tépni a nyálát, hogy márpedig szeretne elrománosodni, elszerbesedni, elszlovákosodni?Te Totya!Lehet, hogy lemagyartarka vadbarmoltál pár millió magyart, aki már akkor magyar volt, mikor a szüleid még nem is ismerték egymást? Én azért ennyire magas lóról nem mernék magyartarkázni...Igaz, én nem dolgoztam, a Mazsihiszben.Ha mégis, akkor se dicsekednék vele, ahogy azzal sem, hogy ministrálni jártam.(nem jártam)Totya a bagzó macskák fennhéjázóak lennének?Láttál te már olyat? Fogalomzavar?Ahogy Cuncit, úgy téged is minösítenek a szavaid.
Amúgy meg hajrá magyarok, hajrá Magyarország!!(Vajon ebbe a mondatba is bele lehet kötni???Biztos.Pedig egy teljesen pozitív gondolatsor, mégis hányat útálják ezt a mondatot...Vajon miért? Csak nem elvakultak?)
Boldog, szerencsés, szeretetteljes újévet kívánok mindenkinek.
Cseri
 


Cseribogi!
Cuncimókus írása valóban nem ide illő volt és a törlés igen is jogos. A téma amit Admin törölt a II. világháborúban elkövetett kínzások legkegyetlenebb módszereit vesézte ki részletesen. Nem tudom Cuncimókus mit akart elérni ezzel az írásával és a csatolt linkekkel, de szerintem orvosi segítségre lenne szüksége.
Mindenkinek boldog új évet kívánok
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kedves Cseribogi!
Én, Veled ellentétben, már Kis János cikke előtt is tudtam, miről szól a népszavazás. Okfejtésed kissé zavaros: nem értem, hogyan jutsz el a nyálfröcsögéstől a kocsiszín lebontásáig / szerintem Te sem /! A tagadva minősítés / szdses kisköcsög, mszps hülyegyerek / átlátszó dolgok. Talán nem kéne ilyen primitív módon reagálni az ellenvéleményekre!
Mit jelent az, hogy nemzettárs? Akkor van nemzetvezető is?
Bibliaismereted hagy némi kivánni valót maga után kedves nemzettárs. Kicsit még olvasgass! Van gyerekeknek szánt képes változat is, ha a szövegértelmezéssel gondjaid vannak: kezdd itt!

Totya szüleivel való példálózásod izléstelen!! Cunci után Te vagy a másik, aki ilyen stílusban " vitázik " és ez nem dícséret!

Drukkolni a szurkolók szoktak, akik csak állnak a pálya szélén és nézik, hogy más mit csinál.
Úgy látszik, Te csak ácsorogni és hangoskodni szeretsz, tenni már nem! Vagy csak a "Főnök" szavait ismételgeted? Próbálj meg néhány önálló gondolatot bele csempészni mondanivalódba, meglátod milyen jó, ha önállóan el tudod dönteni: mi a helyes?

Neked is boldog új évet!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron