Új privát üzeneted érkezett!

Végigkerestem a Bibliából az Újszövetséget, de semmilyen utalást nem találtam arra vonatkozólag, hogy Jézus magáról azt állította volna, hogy ő zsidó lenne.
Mint tudjuk, a zsidók hite szerint az zsidó, akinek az anyja is zsidó. SEHOL sem szerepel a Bibliában, hogy Jézus anyja Mária zsidó lett volna. Jézus a prédikációi alkalmával sohasem szólítja meg a zsidókat "MI zsidók"-kal, hanem csak kizárólag "TI zsidók"-kal.
Egyébként is zsidónak tilos zsidót ölnie, márpedig Jézust éppen a zsidó főpapok & csürhe gyilkolta meg - éppen azért mert NEM volt zsidó.
Ez a hozzáállás szvsz azóta sem változott semmit sem.

Ezekután talán a kedves hozzászólóknak most már dereng, vajon miért pocskondiáznak akár a Babanet oldalain is mindent, ami magyar, vagy ami a magyarságnak valamit használna.

Egyébként a zsidóság néhány véghezvitt egyéb "hőstettét" linkeltem be, amit aztán a cenzúra kitörölt.

Ja, és soha sem voltam MIÉP-es, nem tartoztam soha semmilyen politikai vagy vallási intézményhez, közösséghez.
 


Azt hiszem, a a fenti hozzászólás is azt bizonyítja, hogy nem vagyok nagyon erős cenzor. Egymás szüleinek a gyalázását azonban ki fogom törölni.
Admin
 


Cseribogi!

Hozzászólásodról Hofi jutott eszembe, ill. tőle egy idézet: " Milyen hosszan mondja! És milyen keveset!"
Viszont szép lendületes hozzászólás volt...
Az utóbbi napok ismeretében azon tűnődtem, hogy az MVSz jeles vezetőinek mi lenne elég ahhoz, hogy végre befejezzék a feltűnősködést a választások körül? Mondjuk jobb, mint a gitt és nem is kell rágni, viszont lehet szerepelni a tévében. Bár ha folytatják, akkor ki kellene nekik számlázni a dolog költségeit és valószínűleg egyik sem lenne akkora hazafi.
Mellesleg nem tűnik fel, hogy lassan már csak a Babanet harcos anyukái hűtik a gyomrukat ekörül a mondvacsinált cirkusz körül?
Totya
Ui: Ja! Dicsekedett a fene csak tényeket írtam le.
 
 

 
 

cenzúra & inkvizíció
 


Nyanya,az admin által törölteket nem olvastam,viszont nem vonom kétségbe egy pillanatra sem admin döntését,abszolut megbízom benne,ha kitörölte CM szövegét,akkor az biztos törlést is érdemelt.És mivel bízom benne,és elfogadom értékítéletnek,ráadásul a törölt szöveget nem ismerem, ezért erröl nincs mit mondanom.
Kedves Magdolnavölgy!Lehet,hogy tudtad, miröl szólt a népszavazás,de kifelé nem ezt kommunikálod.Miért nem akartad/akarod,hogy az országgyülés tárgyalja a témakört?Erre válaszolnál esetleg?És hogy hogyan jutok el nyálfröcsögéstöl a kocsiszínig,azt én pontosan tudom, ellenben neked nem ártana néha visszaolvasni magadat,és akkor azok után talán még engem is tudnál követni.Te léptél egy állati poéndúsat, mikor tudattad velem, hogy mivel nem olvastam Kis Jánost, ezért tuti összetévesztem a kocsiszínt a tejszínnel.Tudod magad követni?A tagadva minösítés átlátszó és primitív?Hát még az milyen primitív, mikor a másikat leprimitívezzük, szemtöl szembe.Ja,vagy úgy nem primitív?Csak tagadva minösitve primitív?Akinek pedig magyarázni kell,hogy mit jelent a nemzettárs szó, az valszeg az összetett szó összetevöit sem ismeri sajnos.Hiszen két szép magyar szó mindkettö.Magyarázzam el hogy mit jelent a nemzet szó,vagy esetleg mégiscsak tudod?(értelmezö kéziszótár esetleg?)És a társ? Csak üzlettárs összetételben értelmezhetö számodra,vagy egyéb képzetet is tudsz hozzá társítani.Hogy nemzetvezetö,mint olyan van-e?Nos,ezen látod még nem gondolkoztam.Amennyiben a nemzetet nem mint absztrakt fogalmat használjuk,hanem mint egy valamilyen kötödés,közös környezet,közös nyelv,közös kultura mentén azonos halmazba kerülö népcsoportot,akkor természetesen a népcsoportnak kell,hogy legyen egy vagy több vezetöje,akik a népcsoportot képviselik,de ez tök mindegy,hogy minek nevezzük.Államelnöknek, miniszterelnöknek, kancellárnak,fömuftinak,netán fötitkárnak.Nem az elnevezés a lényeg.Hanem hogy azt tegye,ami a feladata.Egyébként direkt léptem bele az "átlátszó és primitív" csapdádba,mert ha körülnézel más európai országokban,megnézed milyen a népképviseletük,akkor nem teszed fel ezt az (általad biztos ravasznak tartott kérdést)Javasolok egy házi feladatot.Nézz utána,ki számít szerb, vagy román állampolgárnak.Valószínüleg csodálkozni fogsz.
Jó!Tanárbácsi(néni?)beszéljünk a Bibliáról!Tessék szíves megfogalmazni,hol hagy kívánnivalót a bibliaismeretem.Csak a konkrétum ér,különben csak duma.Nos,konkrétan mi okozott föfájást?
Totya szüleivel való példálózás izléstelen?Na ne viccelj!Mi az ízléstelen benne?Az, hogy Totya szülei nem ismerték egymást?Nem volt ilyen idöszak az életükben?Vagy elöbb lett Totya, minthogy a szülei ismerték volna egymást?Ne viccelj.Sajnos számodra az izléstelen azért izléstelen,mert nem a te ízlésed szerint való.CM után én vagyok a másik, aki ilyen izléstelenül vitázik...Mármint a te izlésed ellen ugye?Ez a te nagy bajod,akad még valaki,aki nem a te ízlésedet követi,és ennek uramfia még hangot is mer adni.Micsoda ízléstelenség,papám!!Drukkolni pedig csak a szurkolók szoktak? Tényleg? Biztos csak a foci nevü sportnak nevezett izét ismered.(Fradika???)Én 12 évig sportoltam,és ezek szerint újdonságként tudathatom veled,hogy NEM csak a szurkolók szurkolnak.A csapattársak is,még azok is,akik szeretnének pályára lépni,de csak tartalékok.Még azok is szurkolnak.Söt,azok az úszók is drukkolnak a csapattársuknak,akik a következö úszásnemben vetélytársak lesznek.Ez az úgynevezett csapatszellem.Ez is új szó?Ez az egész levél-ismét jó hosszú, hogy szegény Totyának is legyen mire lenéznie-a saját szerzeményem, tök önállóan írtam.Nem kellett hozzá puskázni,leszámítva,hogy én veszem a fáradtságot, és visszaolvasom a te elözö leveleidet is,ahogy a sajátomat is.És akkor lehet arányosítani, hogy az én x db leírt soromban hány százalék a minösítés,és a te leírt y db sorodban hány százalék.Ja,és milyen "Fönök" szavait ismételgetném?Kire gondolsz?A férjuramra?Ö nem fönököm, csak párom.Munkahelyi fönököm hálisten rég nincs.Már nem sportolok, így az edzömre se gondolhattál,akkor viszont vajon kire?Csak nem???Csak nem Gyurcsány miniszterelnök úrra,mindannyiunk fönökére?Idézek(nem magamat):"A kormányfö nap mint nap úgy beszél velünk,nem csak az ellenzékkel,hanem az állampolgárokkal is,mintha a fönökünk,munkaadónk lenne.Kioktat, letol,elmagyarázza hogyan kell helyesen hívönek,magyarnak lenni,miként kell feleséget választani,hogyan kell élni az életünket,mert ö mindent jobban tud".CSAK NEM GYF-re gondoltál???ÁÁÁÁ,dehogy,öt se tartom "Fönöknek".ÉN SENKIT nem tartok a fönökömnek.Amúgy nem válaszoltál a kérdésemre.Egyikre sem.Én igyekszem minden kérdésedre válaszolni,ezért is vagyok ilyen hosszú.
Cuncimókus,javaslom,ne az Újszövetségben keresd Jézus származására az utalást.Az Ószövetségben keresd.Ha nem találod, megpróbálom megkeresni egész pontosan, bár nem szereném most elejétöl a végéig átnyálazni, mert én nem vagyok idömilliomos.De kérdezd meg Magdolnavölgyet, mert sokkal jobban ismeri a Bibliát nálam,lehet, rögtön megmondja hol az utalás,hogy kinek a házából (családjából) fog megszületni a Megváltó...De annyit azért pontosítani szeretnék, nem azért ölték meg Jézust,mert nem volt zsidó,hanem azért,mert azt mondták róla,hogy a zsidók királya.(nem Ö állította)Vagy lehet,hogy rosszul értelmezte az egyetemen a kultúraközvetítés nevü tárgyam tanára?Magdolnavölgy? Mint Bibliaszakértö?Szerinted miért ölték meg?(ezt ne keresd a Gyerekbibliában, elárulom, nincs benne)
Totya!Kézzed el haver,a hozzászólásodról nekem is eszembe jutott egy Hofi idézet: "Kedves eltársakk...sakk...sakk...Matt."
Amúgy képzeld el,hogy ha azt a rengeteg kormánypropagandát,és pártpropagandát,amit a szoclib média közszolgálatiság címen közpénzen a torkunkon lenyom,azt mind kifizettetnék velük, papám,kimászna a csödböl a királyi mtv1.És nézzél már más csatornát is,pl. Duna tv, hírtv, és rögtön látnád,hogy mi "harcos anyukák" sehol nem vagyunk.Ez az ügy, ami százezreknek alapvetés, neked mondvacsinált cirkusz?És én sajnos hiába írtam hosszan,hiába tettem fel kérdést MVnek és neked is...Erre szokták mondani, talált, süllyedt.Ismét egy költöi kérdés, de tényleg választ várok rá.Nem minösítéseket,hanem választ.Öszintét.Szerinted ki ma a hazafi?És miért az?És te annak tartod magad?Ha igen, miért, ha nem, miért nem?És lenne még pár ilyen kérdésem, de lehet, hogy már nagyon fárasztalak, így most befejezem.
Cseri
 


Kedves Cseribogi!

Ez az az eset, amikor a mennyiség - sajnálatosan - nem csapott át minőségbe.


Kedves Cseribogi!

Már elég alaposan átolvastam a Bibliát, de az Ószövetség sem említi, hogy Jézus zsidó lett volna.
Mint ismeretes, nevelöapja József valóban dávidházi származású volt, de Jézus a Szent Lélektöl fogant (szeplötelenül), nem pedig Józseftöl.
Anyja, Mária, mint már említettem, biztosan nem volt zsidó, ezáltal Jézus sem lehetett az. A bibliai idökben a zsidókon kívül még rengeteg más nép is élt IzRáÉl területén. Heródes, a király pl. edomita volt.
Bár a zsidók hite szerint a Massajahv (messiás) Dávid király házából fog eredni, de itt most nem ezt a témát taglaltam, hanem azt, hogy függetlenül a zsidó vagy keresztény szemlélettöl - valójában lehette-e Jézus zsidó?
Azért nagyon fontos a származás, mert a zsidók általi Jézus-gyilkosságot mindenképpen megakadályozta volna Jézus esetleges zsidó volta - mivelhogy zsidó zsidót semmiképpen sem ölhet meg, nemúgy mint egy nem zsidót.
Bár, mint írod a Jézus gyilkosság közvetlen kiváltó oka az volt, hogy azzal gyanúsították, hogy ö akar lenni a zsidók királya, de el kell gondolkozni azon, vajon miért akarták öt a zsidók mindenáron, akár még hamis állításokkal is bevádolni, végül is a keresztfára juttatni?
Hiszen Pontius Pilátus elött egyértelmüen kiderült, hogy mindenben ártatlan, minden ellene felhozott vád hazugság.
Bármilyen furcsa, de már rengeteg bizonyíték látott napvilágot arra vonatkozólag, hogy Jézus MAGYAR volt. Pontosan emiatt ölték meg.
 


A magyarság a világ egyetlen, többezer éves múlttal rendelkező kultúrnépe, amelyet fél évezrede-évezrede ellenségei irányítanak. A történelmi létnek a jégkorszak és a vízözön óta egyre erősödő irányzata a cselszövő, országok, nemzetek létére, kijátszására, kifosztására törő titkosdiplomácia. Az "öreg Európa" - ahogy Shakespeare drámáiból is kitűnik - a csalás, a rablás, a hamisítás, népbutítás és öldöklés klasszikus földjévé vált. Gyávává, álszentté, meghunyászkodóvá, mindent eltűrővé tették a fogyasztói Európát. A gyáva meghunyászkodás igazolására felnagyítják a nehézségeket, az adott történelmi helyzet reménytelenségét és kilátástalanságát, és ez hatol be zsibbasztó mételyként közgondolkodásunkba: a mindenbe beletörődés szánalmas foglyaivá lettünk. Szomorú, de lelkipásztoraink, pártjaink, sajtónk nagy szerepet játszottak és játszanak a nép birkává tevésében, arctalan masszává gyúrásában.

Legsürgősebb teendőink:

1.) törvényt kell kidolgoznunk arra, hogy az új választásokon, népszavazásokon csak olyan személy jelölhető, aki eddigi élete folyamán tetteivel, életvitelével bizonyságot tett a közérdek, a magyar haza, a magyar nép iránti feltétlen hűségéről, a haza és a nemzet iránti feltétlen és kétségtelen odaadásáról. A jelöltséghez legalább öt éves helyben lakás, előzetes közéleti tevékenység, legalább tízévi igazolt állandó munkaviszony szükséges. Az ősi magyar közjogi gyakorlat értelmében a megválasztott képviselők választóik által bármikor visszahívhatók.

2.) A nemzeti vallás visszaállítása. Fel kell elevenítenünk a magyarság nemzeti hitét, s ezt a vallásszabadság eszméje, az emberi és isteni törvények és elemi érdekeink nemcsak lehetővé, de szükségessé is teszik.

3.) A magyar hagyományok védelme, nemzeti szellemi kincseink közkinccsé tétele.

4.) A magyarság szellemi szabadságharcának megvívása, szellemi felszabadítása a gúzsba-kötöttség alól. Társadalmi, oktatási, nevelési, közösségi viszonyaink megújítása, minden magyar szellemi érték felkarolása. Hivatástudatra nevelni a magyar ifjúságot és az egész magyar nemzetet: vissza kell adnunk az évezrede döntő szinten elorzott nemzeti hivatástudatot, amely fényt, örömöt, értelmet és célt ad az egyedek életének.

5.) Meg kell állítani a magyar népesség további csökkenését, és vissza kell állni a megmaradás és megerősödés pályájára.
 


Kedves Magdolnavölgy!
Sajnos rád ezesetben nem érvényes a "keveset szólt, de sokat mondott".
Cuncimókus!Olvastam én is elég sok meredeket arról, hogy öseink a sumérok voltak, és semmi közünk a finnekhez.És arról az elméletröl is hallottam, hogy Jézus magyar volt. Én roppant érdeklödö vagyok, érdekelnek az uj elméletek, de ezt azért kifejezetten meredeknek tartom.Addig mindenesetre, amíg én magam nem látom azokat a bizonyítékokat.Ha meggyözöek, valszeg elhiszem, de addig...És még valami.Kétféle Jézus van.Egy történelmi, akit ma már sok történelemmel és kultúrával foglalkozó tudós valós, létezö személynek tart, tanítónak, és vallásreformátornak.Nos, a szentlélektöl való fogantatás kérdése egy dolog.Hogy a zsidók várták a Messiást és hogy Dávid házából, és hogy kellett-e a szentlélek Jézus,a tanító és prédikátor megszületéséhez, ez meg egy másik dolog.
Ami a magyarság felemelkedéséröl szóló öt pontodat illeti, szvsz utópia.Gondolod, hogy a plázázó, multizó cicababákat, vagy a falu/város nagymenö csávóit percig is érdekli a magyar hagyomány, a nemzeti szellemi kincs.És akkor még csak a durva példákat említettem.És tízévi igazolt állandó munkaviszony?Na ne viccelj, a mai világban?
Cseri
 


Nem hiszem el hogy ezt ti élvezitek. Hagyjátok már abba!
Csilla
 
 


hagyjátok már abba!
 
 


Kedves Cseribogi!

Kérdéseidre szivesen válaszolnék mail-ben. Meg tudnád adni?

Cuncimókus
 


Hello,
Totya bocs de te egy ösbunko vagy.
Üdv, Bog75
(Most olvastam a fenti hozzászolásodat.)
 
 


Helló,
Magdolnavolgy olvasd el a legfrissebb HVG-ben a Helsinki Bizottság elnökének cikkét a kettos állampolgárság témáról. Ha tobb oldalrol is meg akarod kozelíteni a témát.Az sajnos a valóságról szól.
Cseribogi- orulok, hogy egyetértesz velem, bár ebbe a zsidózásba nem kéne belemnni. Totyának nem javasolok semmit, o úgyis mindent tud. Az asszimilációról való hsz-e alapján ez kiderult.

Bella



Kép


Kép
 
 


Bella, mi a zsidózás? Ha az ember kiejti a zsidó szót, az már zsidózás? Nekem semmi bajom a zsidókkal, sőt az a pár ember, akiről tudom, hogy az, mind nagyon okos, intelligens és rendes ember. Sőt, az egyik jó barátnőm fül-orr-gégész, anyukája még hónaljtetovált, táborlakó volt.Imádom mindkettőt, állati jó fejek.
Cseri
 


Az eredeti témáról való nyugodt hangú beszélgetést nem konnyíti meg szerintem, ha ezt a másik témát belekeverjuk, belekverik. Csak ennyi.

Bella



Kép


Kép
 
 


Nem ez az elsö a fórum, amelyik erre a témára lyukad ki. Nem is véletlen, hogy itt is felmerült a zsidó kérdés.
Valójában tényleg ez az egyetlen politikai kérdés ma a világon.
Persze szépen, szemérmesen agyonhallgathatjuk, mint azt tették elödeink a komcsi idökben, vagy pedig nyíltan merünk beszélni róla.
Én spec. merek.
 


Jézus magyar voltát a következö weboldal taglalja:
http://www.angelfire.com/realm3/hmult/nepek/mjezus.htm#r000
 


Érdekes elmélet.

Hasonló a "Magyari Domokos" társaság által kiadott művekhez.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: