Új privát üzeneted érkezett!

Solya hogy tudhatna, hogy mi folyik Magyarorszagon????
Hiszen kulfoldon el!!!!
okos
 


Okos, tenyleg jol szoltal, en is pont ezt akartam irni. Es pont az ilyenek miatt isszuk mi is a levet, hiszen azert joparan szavazni azert csak hazajottek, hogy leadjak a voksukat a baloldalra. De a kovetkezmenyeket bezzeg nem ok viselik. Ja, kivancsi is kulfoldon el, meg jo hogy tudjak hogy nekunk mi a jo....

Nevtelenke
Nevtelenke
 


Sziasztok mind az összes névtelenek és okosok!
Csak a pontosítás kedvéért: valóban külföldön élek, de mégsem, a férjem ugyanis a Magyar Nagykövetség munkatársa, hazánkat képviseli, és ha éppen tudni akarjátok, a fideszes kormány alatt jöttünk ki, ha tudtok különbséget tenni egyáltalán ilyen apró részletek között. Voksolni nem "csak azért jöttem", ezt egyenesen kikérem magamnak, számomra a szavazás (állam)polgári kötelesség, még ha idõnként kellemetlen is, mert a rendelkezésre álló kínálatból igen nehéz jól választani Kép. Hogy engem a hazafiságomban ilyen Kép módon megkérdõjelezzetek, nem vall éppen emelkedett lélekre. A kiküldetés egyébként egy év múlva lejár, visszamegyünk abba az országba, amely a hazánk, és nem is megyünk többet el, tehát magunknak szavazunk, a mi szüleinknek, a mi gyerekeinknek, a mi jövõnknek!
Ezzel szemben a korábbi kormány azon terve, amely szerint a külföldön élõ magyarok is szavazhassanak, miránk nem is vonatkozott volna, hanem valóban csak olyanokra, akik tényleg csak a partvonalról szólnak bele a mi ügyeinkbe, aztán meg jól hazamennek a vagyonkájukba. Úgyhogy ezen gondolkozzatok el.
Solya is csak két évig él külföldön, ahogy én tudom, szóval azt hiszem, nevében is szóltam.

Kedves Barbara!
Láthatod, hogy azok is névtelenül szólnak, akik a te pártodon állnak, szóval azt hiszem, e téren sincs lényeges különbség a pártállások között. Talán az lenne a jó megoldás, ha ilyen sikamlós ügyekben inkább a csak regisztráltaknak szóló oldalakon nyitnánk új beszélgetést. Nem mintha ez minden gondot megoldana, mert továbbra is lehet több néven, stb. futni, de egy fokkal mégiscsak jobb.
Nem hiszem, hogy alapvetõen rossz emberismerõ volnék, különben pedig honnét is ismerhetnélek téged? Csak annyiból, amennyit ezen néhány hozzászólásból elárultál magadról. Abban pedig volt a fent említett jelzõkbõl itt is, ott is egy kicsi. Vagy hogyan illetnéd a május 13-diki, többekhez írt soraidat?
Szerintem egyébként keressük inkább azt, ami összeköt, hiszen a babanet pont erre való, már csak az alaptéma miatt is. És tényleg jó lenne felhagyni az egymás mellett elbeszéléssel, ha másért nem, szörnyen idõrabló - jobb- és baloldaliaknak egyaránt!

Solya! Nem válaszoltál nekem! Kép
 

 
 

Azert ír majdnem mindenki névtelenül, sokszor korábbi jobb meggyõzõdése ellenére, mert így tudja azt a fajta személyeskedést elkerülni, amit például most nem került el Solya és Kíváncsi. Vannak a babaneten "kedves" vendégek, akik szórakoznak velünk, mindannyiunkkal, pártállásra való tekintet nélkül. Most például szerintem ilyen - vélhetõen zsenge korú - vendégek dobták be, hogy Solya és kíváncsi külföldön élnek. Övön aluli ütés, aligha hinném, hogy gyakorló anyukák írnának ilyeneket.
A baj akkor van, mikor ezektõl az emberektõl nem védjük meg egymást, mert a vitabéli ellenfél titkon örül az erõsítésnek. Vagy sima birkaságból. Pedig lehet, hogy legközelebb, egy másik topikon majd az lesz az áldozat, aki most nem védi meg az övön alul támadott vitapartnert.
Ez engem emlékeztet arra, mikor az utcán valakibe belekötnek, az illetõnek szemmel láthatóan segítségre lenne szüksége, de mindenki csak behúzza fülét-farkát, és igyekszik odébbállni.
Névtelen
 


Elfelejtettem aláírni a fenti hozzászólást.
ingerült névtelen voltam
Névtelen
 


Ingerült Névtelen, szerintem így is lehet személyeskedni, már amennyiben legalább az írás alatt megjelölöd magad (amit egyébként köszönök). Egyébként ezt lehet vállalni, hiszen a piszkálódás nem engem minõsít, hanem azt, aki névtelenül megteszi. Mellesleg némi elégtételt is jelent, hogy van, aki képes utána nézni más beszélgetésekben szerény személyemnek, nem sajnálva idõt-fáradságot.
És köszi, hogy nem álltál odébb az utcán!
 


Kedves Kivancsi Kriszti! :-)

Wooow, szoval Titeket az a csunya, jobboldali FIDESZ delegalt Ausztriaba! Es akkor nyiltan szidod a jobboldalt.
Nekem ez igen-igen unszimpatikus. Nem azt mondom, hogy csokolgasd Orban Viktor kezet Kép, hogy most ilyen szornyu korulmenyek kozott eltek, "tavol a Hazatol", de a hozzaallasod sem tul FAIR! Kép

..egy szinten kulfoldon elo, ezert a hazai korulmenyeket nem ismero anyuka (aki nem szereti az MSZP-t).
okos
 


Okos,
lehet, hogy okosnak tartod magad, de felületes vagy. Az elsõ hozzászólásom elsõ mondata a válaszom a számodra: "Na én is innen Európából." Így hát, a híred nem hiszem, hogy bombaként robbant volna. Kép csak

nevtelenke
hatódott meg, mert irigykedik. Kép
Az "ilyenek" pedig, sokszor jobban tájékozottak, mint ti.

De nem ragozom tovább, feleslegesnek tartom és lelacsonyítónak az ilyen kommunikációt.

Kíváncsi, köszi Kép
Nem válaszoltam, mert gondoltam majd a másik topicba, csak azóta oda valahogy nem jutottam el.

Ingerült névtelen,
örülök neki, hogy te is megállsz az utcán! Kép
Nem éreztem övön aluli ütésnek, hiszen nem tudnak rólam semmit. Csak okosok akartak lenni, de nem sikerült. Amit írtam, direkt úgy írtam, hogy ennek fényében is megállja a helyét. Továbbra is tartom a véleményem, hiszen a magyarországi helyzetrõl nem is beszéltünk, bár van róla véleményem, hiszen elég sokat vagyok otthon így is.
Még valami: jó tanács, ha megengeded. A haragról való elméleteden, kérlek gondolkodj el. Szerintem nincs jogos harag, ami ilyen hosszú ideig tart. Nem lehet személyekre haragudni a politikában. A politikusok olyanok mint a napraforgó: mindig arra néznek, amerrõl süt a nap. Nem érdemes. Csak tönkretesz! Kép

Barbara,
remélem megérted, hogy ezek után sem kedvem, sem idõm ide visszajönni. Ha találkozunk a chaten, továbbra is szívesen beszélgetnék Veled. Kép

Szép napot Mindannyiótoknak:
Solya
 
 


okos,
egyre butábbnak tünteted fel magad... Kép
Solya
 
 


Nemcsak annak tuntetem fel magam, hanem az is vagyok!
-) -) -)
Nekem ebbol a topicbol az jott le maximalisan, hogy valoban, mi magyarok mar csak ilyenek vagyunk (voltunk es leszunk): durvak, gonoszak, pesszimistak, rosszkedvuek, haragtartok, ..vagyis magyarok.Kép
okos
 


Aki magyar velünk tart? Kép Én nem érzem magam ilyennek, akkor ezért nem viselhetem a kokárdát sem?
Névtelen
 


Úgy látszik, én nem vagyok elég "okos" ahhoz, hogy megértsem, okos mitõl is ilyen okos, ha valóban nem ismeri a hazai körülményeket.
Kéretik megjelölni, hogy hol "szidtam a jobboldalt"!
 


És még egy: okos, gyere szépen haza, mint én, és otthon ne szeresd az mszp-t!
 


Kosz a kedves invitalast, de az a helyzet, hogy nagyon jol elvagyok itt, ahol elek (a Vilag egyik legszebb helyen).Kép
Amugy azt hallottam/olvastam, hogy meg soha nem volt olyan rossz a helyzet Magyarorszagon (minden szempontbol), mint jelenleg. Ez igaz???
okos
 


Kedves Solya!

Sajnálom, hogy elmész, mert annak ellenére, hogy tényleg néha elbeszélünk egymás mellett, jó volt Veled vitázni.

A hitel kérdés egyébként kezd már világosulni, és ott tényleg nem lesz annyira borzasztó a változás, illetve kamatemelés, de a bankok nem mondanak le a hasznukról, ezért máshol emelnek -a járulékos költésgeken- ezt belsõ forrásból hallottam.

Igen névtelen gyesen, azt hiszem, miért?
 
 


Okos, örülök, hogy itt vagy, úgyis éppen hozzád jöttem vissza: miket írsz te a magyarokról? Öregem, a baloldalt nem szidtad ennyire, mint a saját népedet, észrevetted? Hiába vagy a világ egyik legszebb helyén, a lelked nem szépült meg.
Még soha nem volt ilyen rossz a helyzet; mióta nem olvastál Magyarországról, hogy ilyen kérdést teszel fel? Ismét csak azt mondom, gyere szépen haza, miközénk, durva, gonosz, haragtartó magyarok közé, legalább látogatóba, oszt nézd meg a saját szemeddel a Világ Legszebb Helyét!
 


És Solya... figyelembe veszem mások véleméynét, ha jobban elolvasod a soraim. Nem ezzel van a baj, hanem azzal, ha azért, mert én más nézeteket vallok, akkor engem, mint embert "ócsárolnak" -hozzáteszem nem Te voltál. A vélemyénkülönbség még nem elég ahhoz, hogy valaki iránt haragot érezzek, viszont az már igen, ha emmiatt leszól engem.

pl.: "ma például villamossal kellett vinnem a kislányom a babyszitterhez"
Nocsak. Szintén egy, a hátrányos helyzetûekbõl... "

"Ha nem lesz más dolgom majd sajnállak egy kicsit, h villamosozni KELLETT a kislányoddal.
Nem kimondottan az eu-tól lesz jobb egy ország sorsa, hanem a lakosság mentalitásától. A tied is egy a sok közül "én gyerekkel vagyok, nekem jogom van ülni, neked pedig kötelességed ezért átadni".
Ja, sokkal könnyebb lenne ülni és nagyon jó lenne ha ezt mások is éreznék és jól esne egy kis udvariasság, de nem lehet mindent kikövetelni, hanem ki kell érdemelni. "

"Majd fölényeskedsz"
stb.

És ez mind mind baloldali nézeteket vallóü emberektõl jött vajon miért?... De mindegy Solya, mert alapvetõen nekem nem Veled van bajom és nem is azokkal, akik ilyen módon próbáltak bántani, hanem a rendszerrel, és arról senkio aki itt van nem tehet.

Üdv:
Barbara
 
 


és ma villamossal fogom megint hazahozni a kislányom, és nem fogok leülni, hogy miért? Nehogy valaki a tömegben azt higyje, na ez a gyerekkel ül, én pedig holt fáradtan nem... vagy valami ilyesmi
 
 


és kijöttek a változásokról szóló konkrét tények...

Alapvetõen nem lesz sok különbség, ami nagyon jó... örülök neki.( De azért majd meglátjuk mi lesz a háttere, ténylegesen mi lesz a vége. Az egészséges bizalmatlanság azért megvan bennem)
 
 


jaa és a rosszindulatú embereknek; -nem neked Solya!- kérdést tettem fel a topic elején és nem tényt közöltem, ma megkaptam a választ, ez jó, csak kár, hogy ilyen áron.
 
 


Hét hónapos gyerekkel nem GYED jár?
Névtelen
 


Lakáshitel - a DÖNTÉS
[url=http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/2003052115millio.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/2003052115millio.html[/url]
Tanulság: elég a kormányülés után pánikba esni Kép.

Másrészt hiába szép egy hiteltámogatási rendszer, ha nincs rá pénz.

Kedves 17:54-es névtelen.
Nem feltétlen. 7 hónapos gyermekre csak akkor jár GYED, ha az anya jogosult rá (tudtommal, ha volt 180 nap biztosítási ideje a baba születése elõtti 2 évben). GYES viszont mindenkinek jár, biztosítási idõtõl függetlenül.

Borcsa, aki tényleg bosziKépKép

Borcsa
KépKépKép
 
 


Okos, te vagy az a pasi, aki különbözõ fórumokon mindig hülyeségeket írsz? Amerikában élsz, kb. negyven éves vagy, "melós", nincs családod, és nem is szeretnéd, ha lenne. Ugye te vagy? Ne hidd, hogy hasznos a tevékenység, amit végzel. Jobboldali vagy, de ebben a stílusban csak égetni tudod azokat, akiket pedig reklámozni akarnál. Az a fõ bajod, hogy tudod, kit utálsz, de igazából nem nagyon tudnál mutatni senkit, akivel szimpatizálsz. Csak utálat van benned, meg az a meggyõzõdés, hogy te milyen okos vagy.

ingerült névtelen
Névtelen
 


Solya, a haragról vallott nézetemen elgondolkodtam, de most is úgy gondolom, nem szabad elfelejteni, ha valaki már szimpatizált gyilkosokkal. Az ilyen emberrel vigyázni kell. És szabad haragudni is rá. Nálam a harag egy érzelem. Nem akarom meglincselni azokat, akikre haragszom, de hadd ne örüljek, ha kormányozzák az országot, amelyben élek. A harag egyébként félelembõl ered. Attól félek, hogy - ugyan gyilkolni már nem fognak, mert most nem lehet csak úgy -, de nekik a saját érdekeik szentesítik az eszközt, mint már a történelem során bizonyították.
ingerült névtelen
Névtelen
 


Ingerült Névtelen, szia!
Ebben a topikban szerintem te vagy a legérzõbb lény, és nagyon megragadott az érvelésed is. Nem feltétlenül értek veled egyet, de nem is ez a cél. Tetszik az indulatod és ahogyan ezt el tudod magyarázni. Valami ilyesmit éreztem én akkor, amikor választások elõtt kokárdaviselési lázban égett az ország, és én tehtetlen dühöt érzetem, hogy valakik ki akarják sajátítani az én magyarságomat, ami pedig oly fontos nekem és annyira az enyém. Nos, ha én ezt éreztem, noha mások hevesen tiltakoztak, mondván, más volt a céljuk, akkor valami mégis el volt ott rontva. Ugyanígy gondolom most is: ha te olyasmit érzel, ráadásul ilyen heves érzelmi reakciót vált ki belõled, hogy a balosok lehurrogják a jobbosokat, akkor mese nincs, abban is kell, hogy legyen valami. (Hozzáteszem, hogy az elmúlt négy évben - azért remélem, azt te is belátod - azt nem ejthette ki nyugodtan senki a száján, hogy baloldali. Pedig nemcsak padlássöprögetõk és fogkiverõk vannak a baloldaliak között sem, és el kellene jutni végre odáig, hogy nyugodt lélekkel választhasson mindenki magának világnézetet. Örökké nem lehet hurcolni a múlt terheit, lehetne a jobboldal híveit is emlékeztetni pl. a Szálasi különítményeseire, stb. Kicsit olyan ez, mint mikor valaki számonkéri a mai németektõl a nácizmus bûneit, s elvárná tõlük, hogy ne legyenek büszkék a nemzetükre emiatt.)
Egészében véve: kívánom, hogy mindig legyen fórum arra, hogy megfogalmazd indulataidat, és ne kelljen ellhellgatnod kilétedet amiatt, hátha kikezd valaki. De: nem lehetne, hogy csak nekem, mailben, felfedd kilétedet, vagy legalább néhány fontos részletet személyedrõl? Isten bizony nem fogom elárulni senkinek! De sokkal jobban érezném magam, ha nem lennék bolond nudista, aki betévedt a fürdõruhás strandra...Kép
 


Ja, a mail-címem: hajduk@mailbox.hu

Még Barbarának: megkérhetlek, hogy ne baloldalizz le? Nem biztos, hogy mindenki baloldali, akinek nem tetszik a mai magyar jobbos stílus. Meg nem is kell mindenkit feltétlenül valamelyik oldalra betolni. Köszi Kép.
 


Kedves Kíváncsi!
Hát, te tényleg nagyon kíváncsi vagy. Kép
Nem a normális hozzászólók miatt vagyok névtelen... Az az igazság, hogy volt már olyan, hogy valakinek nem tetszett az írásom, és kedves kis vírust küldött nekem. Többször is. Ez csak egy példa. Volt már más is.
Sok politikai fórumot olvasgattam már, volt ahol regisztráltam is, de hamar elment a kedvem attól, hogy hozzászóljak, mert olyan stílust tapasztaltam - mindkét oldalról -, hogy egyszerûen nem akartam beállni közéjük. A gondolkodásra való hajlandóságuk a nullánál nem volt sokkal több, a hozzászólók egy része kampányolt (nem mintha ekkora közönség elõtt volna értelme), a másik része csak jól ki akarta dühöngeni magát, vagy a nyelvét akarta köszörülni. Ebbõl meg nem kértem. Itt még inkább érdemes politikáról vitatkozni, mint a többi fórumon. De a megszállottak mindenhová bekukucskálnak, írnak össze-vissza, több nickrõl is megtámogatják sajátmagukat. Van köztük jobboldali is, baloldali is. Ezen a topikon speciel jobbosok (vagy egy jobbos) jelentek meg. Tuti, hogy nem babanetes anyukák/anyuka. Nos, az ilyenek miatt nem vállalom magamat, nem miattatok. (De majd ha lesz idõm, lehet, hogy megírom neked mail-ben, amit kérsz, ok?)

A baloldaliakról: tudom, hogy nem csak padláslesöprõk és azok utódai vannak köztük. Az átlag szavazók például valósznûleg becsületes emberek, akiknek õszintén kívánnék egy olyan pártot, amelyik tényleg baloldali! Amelyik tényleg fogékony a szociális kérdésekre. Mert a mai MSZP nem ilyen. Neoliberális politikát folytat, az alig 5 százalékkal bejutott SZDSZ elvei vagy inkább érdekei szerint. Például privatizálni akarják az egészségügyet, ami nem lesz jó sem a betegek számára, sem az eü. dolgozók számára, csak a privatizálóknak lesz jó. De talán egy szociálisan érzékeny pártnak nem az õ érdekeiket kéne szem elõtt tartani. Azt ígérték, hogy rendberakják az egészségügyet. De ebbõl sem látok semmit egyelõre. Ha tényleg a szabad piacra való kirakást gondolják megfelelõ intézkedésnek, akkor vagy nagyon naivak, vagy cinikus disznók. Utóbbit tartom valószínûbbnek. Az oktatáson sem a mi kedvünk szerint változtatnak, hanem az SZDSZ-es, végletekig liberális elgondolások szerint szeretnék lezülleszteni az iskolákat.
Úgyhogy amellett, hogy a múltjukat nem találom szimpatikusnak, számomra a jelenlegi intézkedéseik is azt mutatják, hogy már megint valakik irányítják õket, és már megint nem a "nép" érdekei szerint döntenek, hanem az õket befolyásoló kisebbség érdekei szerint.
Ha az MSZP valóban baloldali(!) lenne, nem lenne ennyi bajom velük. Különben a jobboldal sem gyõz meg, rengeteg hibát követnek el, és nem csak stílushibát, nem is csak amatórködést, hanem sajnos a prioritások náluk sem mindig a legmegfelelõbbek. De még mindig közlebb állnak hozzám. Hogy kire szavaznék igazán jó szívvel, azt már igazán nem tudom.

Kicsit elkalandoztam... Bocsi.

ingerült névtelen
Névtelen
 


Kivancsi, elarulnad, hogy kikre szavaztal a legutobbi szavazason? Csak erdekel...
Ha mar elarultad a "nagy titkot" hogy a FIDESZ kormany delegalt kulfoldre. Ezek utan felettebb erdekes lenne, ha nem orajuk.
masik kivancsi
 


Másik kivancsi!
Két dolog: egyrészt nem engem, a férjemet delegálta a fidesz kormány, másrészt nem párt, hanem miniszteriális szinten történik a döntés, harmadrészt te azt várod tõlem, hogy olyan legyek, mint az elmúlt rendszer fejbólintó jánosai: hiszem "pártunk" tette lehetõve, hogy lakást kapjak, hogy a gyerek egyetemre menjen, a szakszervezet küldött üdülni, hát akkor mégiscsak be kell lépnem a pártba! Tényleg ezt az idõt kívánod vissza, vagy hagyod, hogy végre az emberek szabadon gondolkodjanak?
 


Vagyis: kire? Kép
masik kivancsi
 


én elutazom a hétévégre, hétfõn jövök, ezért elõre is sajnálom, hogy kimaradok a fejleményekbõl

Barbara
 
 


Barbara, nem veszítesz semmit, ahogy elnézem.

Kíváncsi (Krisztina), szerintem ez az a pont, mikor ne vedd föl a kesztyût, mert nincs értelme, a fickó nyilvánvalóan provokál.

Masik kivancsi, nem tudom, hallottal-e rola, hogy mindenkinek maganugye, kire szavaz. Nem veletlen, hogy kis elszeparalt fülkekben ikszelgetunk, es boritekban dobjuk be szavazolapunkat a dobozba.

Ingerült névtelen
Névtelen
 


Azért érdekes, hogy valaki azt sem tudja, hogy amit kap, az GyED, vagy GyES...mégha nem lenne köztük esetlegesen különbség...
Névtelen
 


Én is kapom valamelyiket, de képzeld, nem tudom a nevét. Azt tudom, hogy nem GYÁS, mert az az elsõ fél évben van. De hogy amit minden hónapban leveszek a számlámról az D-re vagy S-re végzõdik, azt nem tudom.
Ingerült névtelen.
Névtelen
 


Kedves mindenki!

Ezennel közlöm, hogy ettõl a perctõl fogva azokat a hozzászólásokat, amelyek NEM REGISZTRÁLTAKTÓL jönnek - kivéve, ha Ingerült Névtelen írta -, EL SEM OLVASOM! IN-nek viszont mindig fogok válaszolni (csak most nem, mert begyulladt a mandulám, és szerintem lázam is van), és ne próbáljatok becsapni, mert úgyis ráismerek arra, amit õ ír.

Úgyhogy mindazokhoz, akik csak itt sunnyognak: kár fárasztani magukat, mert nem érdekel a véleményük.

Masik kivancsi, még utoljára: semmi közöd hozzá, különösen így, hogy még magadat sem vállalod.
 


Hu de meg teccett fenyegetni a Kedves Kozonseget! Kép
Névtelen
 


Nevtelen, te hülyebb vagy a sokevi atlagnal!
Névtelen
 


nevtelenke!

"Okos, tenyleg jol szoltal, en is pont ezt akartam irni. Es pont az ilyenek miatt isszuk mi is a levet, hiszen azert joparan szavazni azert csak hazajottek, hogy leadjak a voksukat a baloldalra. De a kovetkezmenyeket bezzeg nem ok viselik. Ja, kivancsi is kulfoldon el, meg jo hogy tudjak hogy nekunk mi a jo....

Nevtelenke"

szerinted a külszolgálatról szavazni hazatérõk mind baloldaliak? te beteg vagy!
Névtelen
 


IngerültNévtelen !
Nem én vagyok a Névtelen, aki kérdezte! Nos:
Részemrõl tetszenek a hozzászólásaid, így ne ved kötözködésnek. Azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy nem tudod te sem és Barbara sem, hogy gyedet vagy gyest kap.
Borzasztó nagy különbség van a kettõ közt. Magatokkal szemben ez a tájékozatlanság elgondolkodtató, amely más színezetet ad az írásaitokhoz is.
Üdv. M.K.
M.K.
 


A Gyed és a Gyes között úgy látszik a legjobban a különbség, hogy a Gyed az elõzõ évi átlagkereset 70%-a, tehát olyan, mint a táppénz, a Gyes pedig a minimál nyugdíj összege minusz a nyugdíjjárulék, ami idén 19947,-Ft nettóban.

Magdi


M.K., jó, akkor buta vagyok. Meg nyilván Barbara is az. Még azt se tudjuk, mit kapunk hó végén.

Kíváncsi, az a baj azzal, ha a regisztrálatlanokat kizárja az ember a vitából, hogy sokan nem sunnyogásból nem vállalják a nevüket, hanem védekezésbõl. Azért, mert provokátor cimboráink a magánéleti témákban is kutatgatnak a számukra ellenszenves emberek után, mint tapasztaltad, aztán övön alul heccelõdnek. És ez undorító, ez ellen nehéz védekezni. Ezt csak megelõzni lehet.

Én most már hagyom ezt a topikot a fenébe, mert nincs értelme ide írni, mióta ékezettelen-okos-nevtelenke barátunk itt provokál.

Ingerült névtelen, aki már nem is olyan ingerült, (pl azért sem, mert ráadásul a hitelekkel kapcsolatban végül semmi rossz nem történt.)
Névtelen
 


IN!
Mi a "jó"? Egyetlen szó sincs az írásomban, hogy buta jelzõvel illettelek volna.
Szvsz. az a bizonyos Névtelen arra akar rávilágítani, hogy gyed alatt egyáltalán nem, gyes alatt a gyerek 1 1/2 koráig szintén nem, utána pedig csak bizonyos szabályok szerint lehet keresõ tevékenységet folytatni. Barbara hangvétele igen hamis, õt sem tartom butának, csupán õ elvár szabályokat, ellenben ami rávonatkozik azt ha érdekei ugy kivánják áthágja azokat. Érdekes értelmezése ez a dolgoknak. Továbbá szvsz. õ nem nem tudja, hogy mit kap (gyes/gyed) csak sejtette, hogy miért is volt kérdése ez a Névtelennek. az sem lenne szembeötlõ ha nem válaszolt volna, inkább az, h õ próbál meg másokat butának nézni. Ez meglehetõsen átlátszó
azon sem lennék meglepve ha IN=Barbara
õszinte baráti üdvöletel M.K.
M.K.
 


Köszi 20:13-as névtelen... én sem tudom, nem akarok nagyzolni a keresetemmel, de észre sem veszem, amikor megérkezik ez az összeg és hogy mi a neve az már pláne nem érdekel.
 
 


Kedves MK!

Elõször valami olyasmi jutott az eszembe, hogy menj a.... aztán moderáltam magam és arra jutottam, hogy menj a.... mi a fenét képzelsz te rólam? Nem érdekel, hogy mit kapok, gyest, vagy gyedet, hivatalosan nincs munkahelyem segítõ családtag vagyok, és mint írtam, fel sem tûnik, ha megkapom, olyan borzatsztóan kevés ez az összeg. Nem érdekel, mint ahogy talán téged, hogy Ady Finíta versében vajon mire gondolt igazán, én meg errõl tudnék mesélni, vagy arról, hogy mire kell figyelni egy 40-es években épült háznál de nem hülyézlek le, és megkérnélek, hogy te se tedd ezt velünk. De nincs igazad abban sem, hogy értettem volna, miért kérdezte ezt Névtelen. Nem értem miért ilyen fontos ez az egész, de tudjátok mit???? Én indítottam el ezt a topicot, de kérni fogom a megszûntetését, mert elegem van az ilyen rosszindulatú és aljas emberekbõl, mint pl te, kedves MK.

nEM JÖVÖK TÖBBET, ELEGEM VAN, HOGY VÉDENEM KELL MAGAM ISMERETLEN ÉS EGYBEN FARAGATLAN EMBEREKTÕL, KERESEK OLYAN TÁRSASÁGOT, AHOL NEM AZT NÉZIK MENNYIRE VAGYOK TÁJÉKOZOTT GYES ÜGYBEN, HANEM AZ ÉRTÉKEIMET.

sZIASZTOK TOVÁBBI SZÉP NAPOT.
 
 


Na, akkor ez a topik pipa. Sikerült mindenkit elüldözni.
Névtelen
 


Barbara!
máris sokat elárultál az értékeidböl :-(((((
A mûvészetek és a törvényekben való jártasság nem zárják ki egymást. Elvonatkozva a gyes/gyed problematikájátol -Például ha hivatalos ügyeidet intézve valamiröl nem tudsz és nem jársz el szabályosan nem fogják azt mondani, h nem tudtál róla, akkor nem vonatkozik rád, hanem 'a nem tudás nem mentesít'. Számomra teljesen érdektelen, h te gyest or gyedet kapsz. Only, hozzászoltam, mint itt néhányan.

Azt kikérem magamnak, h rosszindulatú és aljas embernek nevezel, én nem pocskondiáztalak, ellenben te engem igen.
A nyitó beszédedben te beszéltél az európai viselkedésrõl? Azt sem irtad, h csak pozitív neked tetszö és veled egyetértö véleményeket vársz, más ne is irjon ebben a fórumba. WOW

szép napot neked is
M.K.
M.K.
 


Lányok, itt már megint elszabadult a pokol!
Kár, lehetett volna jobbakat is beszélgetni. Sajnálom, hogy mindenki ilyen gyorsan felkapja a vizet, higgadjunk le, azt javaslom! Jött ide egy csomó értelmes ember érdekes gondolatokkal, lehet, hogy elcsépeltekkel, de az is érdekes, hogy miért maradnak meg a gondolatvilágunkban makacsul bizonyos szólamok. Nem lehetne, hogy ne hagyjuk magunkat felidegesíteni olyasmikkel, amik el sem hangzottak, csak belegondoltuk a másik soraiba?
 


M.K.!
Megelõztél, de nagyon!Kép
Én mindenféle kommentár nélkül csak ezt akartam írni:
GyED esetén
1997. évi LXXXIII. törvény
1999. évi XCVII. törvény,
GyES esetén
1998. évi LXXXIV. törvény szól arról, hogy Barbara esetében pl. semmiféle keresõ tevékenység H I V A T A L O S A N nem végezhetõ. Aki ez ellen vét, az a kötelezõ egészségügyi ellátásról szóló törvényt szegi meg.
S hogy ez miért is érdekes?

Már az archívban van Barbara szösszenete:
"Felháborítóan gusztustalan az, ahogy beszélsz másokról, azaz rólam. Nem mintha jogot formáltál volna ezzel a mérhetetlenül kicsinyes megjegyzéseddel a tudásra, miszerint miért viszem a kislányom babyszitterhez, de elmondom... azért, hogy dolgozzak, és nekünk meglegyen mindaz, amirõl a magad fajta ujjal mutogató, semmit nem kérdezõ ember csak álmodik, és hogy az ADÓM ELTARTSA azokat is akik a semmittevést választva otthon ülnek, és nem dolgoznak. (természetesen tisztelet a kivételnek)"

Nocsak, nocsak!Kép
Akkor most ki, és hogyan is adózik?
A helyedben én is töröltetném a topicot...Kép Kép Kép
Névtelen
 


Itt nyilván valami félreértés van. Én ismerek olyan nõket, akik GYES/GYED mellett hivatalosan és adózottan dolgoznak. Persze az is lehet, hogy a munkáltatójuk ért valamit félre, és majd koppan év végén, vagy nem tudom. Bár egyikük esetében a munkáltató az állam... Nem értek hozzá én se, beismerem, de az tény, hogy az én ismeretségi körömben tényleg vannak, akik tiszta lelkiismerettel dolgznak napi -illetve a másikuk heti - négy órát hivatalosan. Egyikük gyereke két éves múlt, a másikuk gyereke meg egy éves múlt.

A fekete munka pedig - ha már itt tartunk - szerintem még mindig jobb, mint a semmilyen munka. A bébiszitter pedig nem luxus, hanem szükséges rossz, ezt nyilván Barbara is tudja, aligha hiszem, hogy örömében hagyja a gyerekét bébiszitternél hetente többször.

Látom, jó kis veszekedõs topik ez itt. Kép Elég vicces, ahogy sok felnõtt akarata ellenére felül néhány (vagy egy) ráérõs idióta kamasz provokációjának.
Szné
 


Szné
Félreértés? Mire gondolsz? Ez a jogszabály kivételesen elég könnyen érthetõ még a laikusok számára is.
*Egyikük gyereke két éves múlt* ez elég egyértelmû, h a barátnõd gyesen van, így napi 4 orát dolgozhat. A gyed a gyerek 2 éves koráig jár, utána a gyes jön.

*A fekete munka pedig - ha már itt tartunk - szerintem még mindig jobb, mint a semmilyen munka* - ha figyelmesebben elolvasod az elözményeket, világosan látszik, hogy a 17:38-as Névtelennek a következö mondat részlet miatt van észrevétele. Barbarától idézet: *ember csak álmodik, és hogy az ADÓM ELTARTSA azokat is akik a semmittevést választva otthon ülnek, és nem dolgoznak*.
Hogy a ***-ba tart el bárkit is az ADÓJÁVAL, ha egyszer nem is adózik. Ha õ gyesen lenne 7hónapos gyreek mellett nem is dolgozhat. ha gyeden .

*Látom, jó kis veszekedõs topik ez itt.* elég elolvasni a nyitó beszédet és akkor tisztán látható, miért lett ilyen a hangulat. Igy lett elkezdve :-((((

Tájékoztatásul :-))) Van hitvesem, 3 fiam :-) És szvsz. azon kisebbséghez tartozom, aki a valos fizetésére van bejelentve és az alapján fizet állambácsinak.
M.K.
M.K.
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: