Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre én is ideértem, bár annyira fáradt vagyok, mert a nővérem kislánya, Kitti is itt volt ma és a két gyerek leamortizált!

Orsi: nagyon sok-sok gyógypuszi mindkettőtök nózijára , hogy mielőbb meggyógyuljatok, sajnálom hogy nem akarsz kilábalni ebből a nyavajából!

Vic: Ági is mondta, hogy Dorcival voltatok az ügyeleten, remélem azóta már jobban van. Mit állapított meg a doki? Kell valamit szednie? És te hogy vagy?

Ágival is beszéltem, nem műtik, de még nem tudta mikor engedik haza. de nagyon vágyódik már el a kórházból, remélem holnap sikerül is neki! Mindenkit puszil, Vicről kérdezett, de nem tudtam mi is van pontosan veletek, ezért küldte a gyógyító tündéreket ő is!

Helga: szóval hazaértetek, azért csak jó volt egy kis kikapcsolódás a szürke hétköznapokból! A Vasmű úti Manó bolt, itt a városházával szemben azt ígérte hogy lesznek új cipőik, kb 2 hete jártam ott, Azóta nem sikerült felmérni hogy jött-e, de talán érdemes benézni! Én a volt Skálával szemben a pincében vettem egy szuperkönnyű kiscipőt 4500 pízért! Oda is benézhetsz, bár ott ilyan megmaradt cipők voltak akkor még csak, meg téliek, de ezért is volt olcsóbb.

Hajni: nagyon édes Alexa mindkét képen, bár a szemeteskukáson csupán a képzeletemre bíztam milyen arcot vághatott és azt is, hogy te milyen lehettél mikor megláttad. Kép

Akkor Bencének és Orsinak gyógyulásképp, és Dorcinak és mamijának, hogy el ne feledjenek minkte!
Nagynénéméknél kutyát is simogathatok!
Kép
Unokatesómmal táncolunk, ő nyomta a kezembe táncpartnernek ezt a babát!
Kép

Jó éjt, gyógyuljatok!
Zita
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert nem vagyunk sokkal jobban, de valamivel mégis, és most ebben a helyzetben már ez is nagy eredmény.

Legelőször is:
Orsi,
Kép
Küldünk Nektek is sok gyógyító angyalkát és manót!

Mindenkinek köszönjük a gyógyító puszikat stb., lassacskán biztosan hatni fognak.
Ahogy néhányan tudjátok, a végén az ügyeleten kötöttünk ki, mert a család összes vizsgálni tudó tagja beteg, és nem tudott jönniKép. Jól bekaptuk az influenza egyik változatát, ami magas lázas+ bélfertőzésesKép (a másik a magas láz+ légúti fertőzéses; egyik sem jobb a másiknál). Dorka annyira le van már gyengülve a nem evéstől és ivástól (de még az a semmi is alul- felül kijött), hogy képzeljétek, alig tudott lábra állni, csak feküdtKép. Pénteken kezdődött a magas láz, és 3 napon keresztül alig tudtuk levinni, csak a kúp- hűtőfürdő párosítás vitte le. Panadol szirupnak olyan íze van, hogy gratulálok annak, aki kikeverte...Szóval az sem csúszik, legalábbis nálunk...
Enni tegnap délután evett szinte először, méghozzá srépapürét (dokik tanácsára vettem srépát, lereszeltem, jól megfőztem sós vízben, pürésítettem), és ez az egyedüli, amit megevett. Hozzá Hipp ORS 200 Srépa rizsnyákot iszunk. Az egész család, mert Dorka csak így hajlandó enni és inni. Úgyhogy most egészségesen étkezik az egész családKép. Ja, még reszelt almát és banánt is ehetünk, de Dorka egyelőre csak a srépát eszi meg és a teába áztatott háztartási kekszet. Ne gondoljatok nagy adagra, óránként csak 1- 2 kanállal eszik meg.
Viszont ma reggelre már sikerült remegő lábakkal ismét néhány lépést tennieKép, habár D. eléggé elkeseredett, amikor lehuppant pár lépés után a földre. De nekünk most az a lényeg, hogy ha elég lassan is, de kezd erősödni. Tegnap már nem volt annyira magas láza, de a hasmenés és a pocakfájás továbbra is gyötri szegénykét. Remélem, ma is tud enni-inni, mert ha nem, akkor sajna infúziót kell kapnia.

Bocsánat, hogy most nem írok név szerint. Remélem, hamarosan tudok jönni, s akkor már Dorkát is teljesen gyógyultnak tudjuk mondani.

Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra, és menjetek ki sétálni ebben a gyönyörű időben! Ha nem lesz lázunk, akkor szerintem mi is kimegyünk, legalább ide a kertbe, mert a friss levegő mindig segít.

Vic
vic
 
 


Megvan az Aranycsirke 10- es listája:
http://www.origo.hu/szorakozas/teve/20050317megvan.html

ééééés ott van az Üvegtigris!!!
vic
 
 

 
 

Hali!

Extra gyors leszek, a szülinapos Orsinak hoztam egy virágot! Isten éltessen sokáig!
Kép

Puszi
Hajni és Alexa
 


Sziasztok!

Köszi-köszi a képeket! Máris sokkal jobban vagyok!!!

Tényleg sokkal jobb a helyzet, már csak a fülem fáj, meg a torkom van kissé bedurranva, meg a zorromat fújom igen gyakran ...

Kép Szegény Dorka ... nagyon sajnáljuk, hogy a rosszabbik rosszat kaptad el! Tudom milyen pocsék lehet most Nektek, illetve már remélem, hogy annyira nem, mert hát mi is nemrég átéltük ezt a tortúrát! Ha piciket is, de egyél Tündérke, mert az is sokat számit!!! És ne keseregj, hogy csak pár lépés megy, fogsz te hamarosan szaladgálni! Izgulunk ám érted!Kép

Vic köszönöm a köszöntést!
Bencétől azt kértem reggel, hogy lepjen meg egy csendes nyugodt nappal és azt válaszolta, hogy JÓ!( a mondatom végén elhangzott, hogy: jó?, gondolom megismételt, de olyan jópofa volt!Kép) És rendes fiú lévén igy is tett eddig, pl. majdnem 3 órát aludt. Remélem nem volt ehhez köze, hogy leesett ma a fotelról, és lett egy kékfoltja (illetve piros)a dömpertől, ami épp alatta volt ...

Zita Kitti mennyi idős? Közel egykorú Matyival ugye? Vagy rosszul látom? Hazaengedték Ágit? Beszéltél vele? Nézzd már csak kérdezek, meg kérdezek, meg kérdezek. Kép Még a múltokr kérdeztem, hogy a buszotok a Ligethez vagy a Stadionhoz jön be?

Hajni látom Avent itatótok van. Nektek nem csöpög? Én megőrülök tőle! A szelep már rég nincs is benne, mert egyáltalán nem jött belőle a viz, azóta ugyebár dől, de nem csak a lyukon ... Viszont pohárból még nem nagyon megy a dolog.

Helga végre most többet irtál, viszont én még mindig hiányolom a képeket és a családod bemutatását valamennyire. Kép

Többiek? Remélem nem vagytok Ti is betegek!

puszi
Orsi
 
 


Hajni csak megtaláltad!!!Kép

Köszönöm Nektek!

puszi
 
 


Sziasztok!

Tehát akkor gyógyulófélben vagytok, ugye? Már annyira hiányoztok, olyan sokat gondolok rátok, de napközben lehetetlen idejutnom, mert Matyi mellett lehetetlen. Amíg alszik, addig meg vagy főzök, vagy szakdolit gépelek és írok, mert egyik fejezetét bevállaltam Kép

Orsi: akkor próbálok válaszolgatni! Nem, nem tudok gépírni, csak sokat csináltam és elég gyorsan megy. Kitti 28 hónapos volt, jól megvannak Matyival, csak ha elvesz valamit, akkor az én fiam harapással megtorolja.
Ágiról nem tudok, ma nem hívtam, mert mire ráértem volna( ma voltak tanítványok egész délután) már nagyon későre járt az idő! Tegnap említette, hogy lehet, hogy hazaengedik. Legalábbis remélte. A busz a Népligetbe, a vonat a Délie érkezik! A vonat talán jobb, mert lenne mozgástere a gyeröknek, és nem is rossz, mert 8-kor indul és fél 10-re van fent, vissza pedig délután 4-kor van. Majd egyszer kipróbáljuk, ha már jobban lesztek! Bencus? És te? Remélem a füled is elmúlt fájni és az orrod is abbahagyta a trombittálást!

Vic: hogy vagytok? Annyiszor benyomtam már a telefonon, hogy Vic és hívni akartalak, csak nem mertelek, nehogy épp pihenjetek, és én meg akkor zavargok. Bár a napirendeteket nagyjából ismerem, de gondolom ilyenkor nálatok is felborul a dolog! De küldöm a gyógyító manókat a csodaszép Dorcinak! Remélem mielőbb megerősödik és te is megnyugszol, mert ez a legnahezebb, mikor látjuk, hogy baj van, de nem tudjuk átvenni a fájdalmát!

Orsi: most kellett rádöbbennem, hogy a te telcsiszámod nekem nincs is meg!

Hajni: szóval az Üvegtigris. Nekem is tetsz az a film, de a Kontrollnak is drukkolok, mert szerintem szuperjó film az is! Hallottad, hogy Pataki Ági producerként az Üvegtigris 2-őt tervezi???

Azt hiszem lefekszem. Szombaton jönnek a barátnőmék Németországból a két fiával, de csak átutaznak, mert a nygszülőkhöz tartanak Nagyváradra. Már alig várom, hogy lássam a fiait, mert vagy 5-6 éve láttam a nagyobbat, a kisebbiket meg még egyáltalán nem Kép Andi, azaz a barátosném volt nálunk már többször is, de a fiait mindig a nagyiéknál hagyta!
Zita
 
 


Orsinak itt is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!
Kép

Zita
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Zita!

Mi a Népligethez lakunk aránylag közel, a Délihez pedig Vicék Kép Valamelyik akkor mindenképp jó lesz egyszer, ha végre feljöttök!
Azt hittem, hogy közel egyidősek a gyerekek! Mármint, hogy csak pár hónap van köztük, de azért ez több. Harapás Kép a kis megtorló!
Sajna se a fülem se az orrfújásom nem javul ... És ma a fejem is borzalmasan fáj az időtől!Kép

Üvegtigris!!! A Kontroll nekem is tetszett, főleg, hogy a csányi sanyi játszik benne. Ismerem a srácot, sztem marha nagy tehetség.

Hozzánk elméletileg hétvégén vendégek jöttek volna ... pótmamám kezdődő tüdőgyuszival küzd, papámnak benyögte a cége, hogy vidékre kell mennie megbeszélésre ... igy marad a nyugi és végre talán rendezem a ruháinkat.

Ma igen rossz idő van, pedig tegnap már olyan jó volt, kétszer is kint voltunk!

puszi
Orsi
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok? Vagy csak hétvégéztek?

Ági kint a kórházból, hála az égnek! remélem nemsoká jön majd erre is!

Orsi: írtam ám mélt, de én balga kitöröltem a tied, mielőtt leírtam volna a telcsiszámot. Kép Kép Kép
Csáynit ismered? Nagyon jól játszott, és ha jól tudom jlölték a legjobb alakításért is. A filmben amúgy játszott egy kisebb szerepet a volt tanárom fia, Varga Líviusz is. Amúgy ő alakítja a kölcsönkéregetős srácot valamelyik bankos reklámban Kép
Sajnálom, hogy a vendégeskedés elmaradt, de legalább pihiztetek!

Vic: hazaértetek? remélem jössz majd! Jó volt hallani téged, de be kell vallanom a hangodat kicsit másmilyennek képzeltem, bár a telefon is sokat változtathat rajta. No majd személyesen!

Hajni: küldtem a könyvcímet, remélem megkaptad. A babás emil tetszett Kép

Ann? Manóka?

Rebiék nincsenek jól, illetve szegény Levi, remélem azért nemsokára rendbejön. Nagyon sok gyógypuszi nekik!

Jó éjt, Zita
 
 


Sziasztok!

Itt vagyooook!

Jelentem jobban vagyunk, sőt! No láz, no hasmars és egyebek! Ha így visszagondolok, akkor ahhoz képest egész gyors lefolyású volt ez a fajta influenza. De annál kellemetlenebbKép
Közben kinőtt 4 fogunk is, és már a kanyarban vannak az őrlők is.
Ami változás történt a betegséggel/óta: nem hajlandó sem cumisüvegből (na jó, ebból már régóta nemKép), sem csőrös pohárból inni, hanem kizárólag rendes, nagylányos pohárból, és egyedül! És nem nagy pohárból (pedig van Neki pár műanyag babapohara), hanem csak a pici 1 decis üvegpohárból fogadta el az innivalótKép Gondolom, könnyebb megfognia, és kevesebb ital fér bele, így szinte egy kortyra megissza a tartalmat, aztán az asztalra csapja, hogy kér mééég!KépKépÚgyhogy tegnap vettünk Neki a B- ban kicsi poharat is, hozzá való melegítős tányérral.
Másik változás: issszzzzzonyatosan hisztis lett! Ha valami nem úgy van, ahogyan Ő szeretné, akkor földhözvágja magát, és ordítKép Tegnap az Auchanban csinálta ezt, alig nézett minket pár emberKép Merthogy tolni akarta a nagy bevásárlókosarat, és már a pénztárnál is végeztünk, és öltöztünk volna....ez volt a probléma, Ő nem akart még öltözni, Ő tolni akarta tovább a kosarat...
Aztán a Brendonból kijövet Ő akarta cipelni a csomagját, de az nem volt könnyű, de Papának nem engedte, hogy segítsen, nekem sem, senkinek. Így inkább cipelte, húzta végig a földön...
Meséljek még????KépKépKép
Úgyhogy ötleteket kérek hiszti elűzés/megelőzés ellen!

Zitus,
Nagyon jólesett, hogy hívtál! Örülök, hogy fel mertél hívni!Kép Jééé, milyennek képzelted a hangomat? Mélyebbnek? Magasabbnak? Kép Habár eléggé rohanásban voltunk, pont tankoltunk, a férjem nem találta a p.tárcát, Dorka pedig ott dumcsizott és nyűgizett a hátam mögött, hogy menjünk már a mosóba (azt imádja!)...KépÉn viszont pont ilyennek képzeltem a hangodat!
Hallottam, hogy Matyi is sikított egyet, úgyhogy egy picurkát megnyugodtam, hogy nem csak nálunk van sikításKép
Bocsi, hogy nem tudtunk többet beszélgetni (pedig nagyon szerettem volna), de már mentünk is tovább, és ehhez a telefonhoz nincs kihangosítónk, én pedig nem szeretek mobillal a kezemben vezetni. Majd személyesen úgyis jobb lesz!

Hajni,
Ismét néztem Neked azt a partedlit, de nem voltKép Ma is megyünk, a másikba, ott is megnézzük, jó?!
AranycsirkeKép Képzeld, rájöttem, hogy én mégiscsak láttam az Üvegtigrist! Ahogy elkezdtetek idézgetni, meg férjem is idézgetett nekem, úgy rögtön rájöttem, melyik is ez a film. Úgyhogy hajrá Üvegtigris! Ugye nem baj, ha én másoknak is drukkolok!
Fogaid hogy vannak? Remélem, teljesen készen vannak, és most egy jó darabig nem kell hozzájuk nyúlni!
Benne vagyok a cserében, de majd szólj, hogy el ne felejtsem! Mailben leírom Neked, hogy melyik mondókás van meg nekünk, jó?!

Orsi,
Akkor ahogy beszéltük, mihelyt mindenki jól van, indulás DÚjváros felé!!!
Hogy vagytok? Te hogy vagy? Őrlők? Szülinap?
Én (kicsit miattam isKép) a Valami Amerikának is drukkolok!
Bence: JÓ! Nagyon kis ügyes!!!!! Gratu!

Ági,
Hurrá!!!!!! Remélem, jobban vagy! És DaniManó is feldönt Téged a sok ölelésselKép Remélem, megnyugodtál! Örülök, hogy találkoztunk!

Rebi,
Sok- sok gyógyítómanót küldünk Nektek! Gyógyuljatok meg minél hamarabb!!!

Többiek, merre vagytok?

Most mennem kell, nemsokára indulunk, illetve pont most megy a Forma- 1, és azt nekem muszáj néznem!!! IMádom!!!

Puszi, majd még igyekszem jönni, most már kicsit gyakrabban!

Visszamenőlegesen minden Sándornak, Józsefnek, Patriknak, Henriettának, Kristófnak és Matildnak Boldog Névnapot kívánok!

Vic

Ui.: Egy kérdés: Ti mit adtok a manóknak Húsvétra? Mert én (vessetek meg, de most még) csokiellenes vagyok, így azt most nem kap, hanem leporellót, autósülésbe nyakpárnát, plüssnyuszit, gyümit, lábbal hajthatós kismotort stb...Ez utóbbit amúgy is kapná, úgyhogy vegyétek úgy, hogy nem Húsvétra kapja. De nem szeretném elkapatni sem, nehogy hozzászokjon, hogy minden alkalommal sok ajándékot kap, hiszen a Húsvét nem erről szól, illetve egyik ünnep sem! Apukámék szóltak, hogy most kivételesen vegyük meg a helyükben a Dorka ajándékát, de bemondott egy olyan összeget, hogy muszáj volt elbeszélgetnem Velük, hogy ne bohóckodjanak, nem karácsony lesz, és amúgy is...! Erre közölték, hogy "tudják, de...". És én mindig mondom, hogy az ünnepek nem erről szólnak! Tiszta furák tudnak lenni a nagyszülők, nem?! Ráadásul nálunk több is van...(mondjuk apukámban benne van, hogy Dorka egy kis ideig valamiért félt Tőle, ahogy a férjemen kívül minden férfitől, és úgy 1/2 éve vannak nagyon jóban egymással, és emiatt az apu olyan boldog, hogy azt sem tudja, hogy fejezze ki).Nehogy úgy érezzétek, hogy panaszkodom, csak kicsit félek, nehogy ezek miatt még több hiszti legyen majd a jövőben, mert azt nehezen viselnénk..., főleg ha majd remélhetőleg egyszer jön egy kistesó...Vagy akkor már változni fog a helyzet? Szerintetek?
vic
 
 


javítok: kinőtt + 4 fogunk is, most már 8 vanKép, és jönnek az őrlők...
vic
 
 


Na jó, elleszek én itt magambanKép Írok még pár történést Dorcival kapcsolatban:

Imád fésülködni...a kis hiúKép Tegnap mögém állt (én ültem), hozta a kis fésűjét, és elkezdte fésülgetni a hajamat, csatot próbált beletenni, közben pedig dúdolgatott valamitKép A kis fodrászlányKép

Szereti a számológépet, folyton nyomogatja, és közben duruzsol valamit...talán számol?!KépKép Férjem nagy számoló, folyton számol valamit, lehet, hogy Dorka is?!Kép

Imád lépcsőzni, csak és kizárólag úgy hajlandó menni sétálni, ha együtt megyünk le a lépcsőn (csak az egyik kezét foghatom). S ha vége van a lépcsőknek, akkor vissza..., aztán megint le....és aúúú, már fáj is a derekamKép Viszont Dorci fáradhatatlan...

Ha eszik, akkor mindig megkínál minket (beleteszi a szánkba az ételt), és mondja, hogy HammmmmKép

Kártyákat (danoninos) rakosgatja, nézegeti, kártyázikKép Felveszi a kezébe, és húzzunk!
Joghurtos poharakat egymásra/ba rakosgatja, bele a kártyákat...

A golyós tologatóssal egyre többet játszik, akár 5 percen keresztül is elmélyülve tologatja a golyókat, és már 2 pályát sikerül végigvinni.

Kedvenceink kint: a kutyusok, a cicák, a busz, a villamos, és a teherautók. Ja, és tegnap nagyon nézte délután a Forma 1- etKépKépKép

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Most annyit írtam Róla, amennyit már nagyon régen, remélem, nem baj...

Puszi,

Vic

Jut eszembe Kontroll: Hallottátok, hogy valaki berohant az Ecserinél a metró alagútba???
vic
 
 


Helló csajok!

Hú Vic nagyon örülök nektek! Kép Mindennek, gyógyulásnak, fogaknak, meg csak úgy Kép
Hiszti: ha nem te mondod el sem hinném Dorkáról! Sajnos nálunk is vannak nagyjelenetek! A múltkor a földön vergődött az Árkádban Kép Az apja odatette a kezét a feje alá, hogy ne üsse meg, aztán hagyta hisztizni. Én épp fizettem egy üzletben és bentről láttam, hogy mit művel a lányom. Kép

Fogakat majd később mesélem el, mert most mennem kell, de semmi jó hírem nincs, asszem múltkor jól elkiabáltam, hogy ebben a hónapban végzek vele Kép

Zita, köszi ari vagy, már meg is rendeltem, de innen: 15% kedvezmény, és Budapesten ingyen házhozszállítják!
http://www.bookline.hu/

Többiek írjatok!

Kép
Puszi
Hajni
 


Ismét javítok: a Forma 1- et természetesen nem kint nézte a DorkaKép
Na, most már megyek, mert most már tényleg sok leszek...Addig nem írok, amíg Ti nem írtok legalább ugyanennyitKép
vic
 
 


Újabb netes szavazási őrületem: Kép

http://www.anagykonyv.hu/

Bár szerintem képtelenség kiválasztani a legeslegjobbat, mert annyi jó regény van!

Az Üvegtigris és társai mind nagyon jó, pont ez volt az én 5ös listám is!

Orsi a Csányi a roma színész a Kontrollban?
 


Sziasztok-sziasztok!!!

Már azt hittem kiahaltunk! Tegnap voltam itt este, de kissé fáradtan ... akkor még nem irt senki ...

Mégiscsak voltak papámék tegnap, Bence oda volt és vissza, mórikálta magát, fel-alá "futkosott" Kép Sajna még mindig folyik az orra igy már Nasivint csöpögtettem neki. Meg szivjuk.

Vic a hisztire passz! Kép Sztem nincs rá jó megoldás. Gondolkodtam, hogy kifejlesztek egy hiszti-tablettát, mert nálunk is hasznos lenne. Kép Legtöbbször a figyelem-elterelés jön be, de van, hogy hagyom örjöngeni, mert olyan a szitu, hogy igenis tanulja meg, hogy NEM. És ugyebár életkori sajátosság, ez is egy korszak ...
Nagyon aranyos lehet Dorka az elfoglaltságai közepette Kép Lassan felsorolhatatlan annyi mindent csinálnak!

Hajni mit rendeltél? Kicsi lány kicsi kocsi Kép Ikeáztatok? Mi ez a fognyavaja??? Ijesztően hangzik!

Zita megkaptam, és irok is majd! És küldöm újra a számomat!
Igen ismerem a Csányit, Hajni ő a Kontroll főszereplő sráca és jelőlték is. Liviusz Kép micsoda név!

Rebi Levijének sok-sok gyógypuszi!!! Remélem Csengus nem beteg!

Ági örülök, hogy végre otthon vagy!!! És le sem vakarhatod magadról Danit!Kép Ha van kis időd jelentkezz!

Manóka? Helga?

Vic az örlőim már mind kint vannak sőt van amelyik még kintebb KépKépKép Bencének pedig már csak 1 van növőfélben, most a szemfogakra gyúrunk! Kép

Húsvét: nálunk anyósom, aki mindent eltúloz ajándékozás terén, mivel falun laknak és ott ugyebár igen fura szokások tudnak lenni. Ha Ben vkit meglocsol, majd kaphat ajeszt. "Csak úgy" mi még nem adunk neki. Majd később kaphat apróságot jelképesen, de én úgy gondolom, hogy ajándékozásé a szüli-név-nap és a karácsony. A többi csak jelképes ajándékok ünnepe. pl. plüss-nyuszi. Kép

Kár, hogy olyan hideg van, pedig milyen szépen süt a nap!
Kép
Imádom a tulipánokat!

puszi
Orsi
 
 


Halihó!

Csak kutyafuttában: elfelejtettem a húsvéti ajándékozást Vicnek: Dettó Orsi! Kép

Orsi az én kedvenc virágom a tulipán, úgyhogy köszike!

Még jövök Kép

H
 


Hellóka!

Először is: Dorci gratula, nagyon ügyi vagy! Kép

Orsi igen az Ikeában voltunk, vettünk Alexának egy eszkimó sátort Kép
Biliztetésről szóló könyvet rendeltem, azt, ami a Zitáéknak is megvan és Matyi előszeretettel forgatja. Kép
Csányi: akkor most már tudom Kép

Még a múltkor kimaradt, hogy köszi a Dentinoxost tippet, mindkét formájában van itthon már kb. 4 hónapos korunk óta Kép Jelenleg én is használom Kép
Szóval az elkiabált fogászati action:
megvolt a polírozással egybekötött ultrahangos fogkőleszedés. Hát nem volt fájdalmatlan beavatkozás Kép Azt hittem, hogy ez valami kis nudli dolog lesz, de a metszőknél igencsak húzkodtam magam a székben, aztán a végén már potyogtak a könnyeim. A csaj, aki csinálta azt mondta, hogy amikor ideér mindenkit megsiratatt.
Aztán véletlenül (!) szóbakerült, hogy fémallergiám van, így nem indulhat a pótlás rögtön, hanem el kell mennem bőrgyógyászhoz, hogy kiderítsék, hogy melyik fémre vagyok allergiás. Kép Ami több napot, hetet vesz igénybe. Így ugrik az elméletem miszerint végzek még márciusban. Azért is sajnálatos, mert áprilistól árat emelnek... Szóval nagyon depis nap volt a péntek számomra. Indult ugye azzal, hogy reggel 7-re adott időpontott a nőci, mert ilyenkor csinálják ezt a macerát vagy este 8-kor.
Alexa épp ébredt, amikor már cipőmet húztam, hogy indulok és kiabált, hogy "Aja". Persze még bementem hozzá, de utána üvöltött utánam Kép
Aztán ugye maceráltak, elküldtek bőrgyógyihoz. De! happy end volt azért a nap vége, mert kaptam Apától csak úgy egy ezüst gyűrűt Kép Kis egyszerű (mint én Kép ) és nagyon szép!

Most balra el, cupp nektek!
Hajni

ui: Tulajdonképpen az összes virág imádnivaló, de valahogy a tavasziak különlegesen kedvesek számomra Kép
 


Még eszembe jutott, hogy mire nem reagáltam az elmúlt napokban:
Orsi: Avent itató igen, de nagyooon csöpög! Szinte ömlik! Állítólag ilyenek, hogy elkopnak Kép Ahhoz képest jó drága...

Helga én GYED-et kapok és folyószámlára, így nem tudok GYES ügyben nyilatkozni.

Zita: Üvegtigris 2 ?!!! Királyság! Bár amiket folytatnak általában már nem olyan nagy sikerűek...

Vic: előke Kép azért nem kell azt ám olyan komolyan keresni, de jól esik nagyon! Oké, majd szólok a mondókás miatt, nekünk megvan a magyar és a francia Rómeó és Júlia is.
A Valami Amerikában is énekeltél? Kép

Nem írtatok semmi az Udvaros Dorottyával kapcsolatban. Szóljatok ha lerágott csont és továbblépek, csak olyan hosszú monológot eresztettem Kép (Tudom, hogy nem direkt nem írtatok! Csak viccelek Kép)
 


Ja és megint eszembe jutott valami Kép
Zita csúcs a két kép! Látod Orsi, hogy egy fiú is milyen jól elvan a babával, mondtam én! Kép
 


Sziasztok!

Zita
Köszi, hogy írtál rólunk Kép

... sajna Csengus is elkapta. Őt bizonyos szempontból jobban megviselte... érti is meg nem is, mi történik vele Kép De mára mintha jobban lennének - nem akarom elkiabálni... De már egyik sem lázas, és mind2 látványosan éhes... viszont gyomorilag még nem tudják követni az éhségüket, ha 1-1 kortynál vagy falatnál többet kapnak, az rögtön kijön vhol Kép De a doki szerint (is) jó jel, ha már balhéznak Kép .. mint most is KépKép
Ati meg közben egy homeobogyó után rohangál... "még jó", hogy pár helyen meg akarták győzni, hogy olyan szer nem is létezik Kép

Hajni
Húúú.. majd a magyar Rómeó és.. ügyben kereslek, ha itt megszűnik a helyzet...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Sziasztok!

Hajni csak nézek és nézek! Nem derült ki hamarabb a fémallergia? És nem lennének oly drágák, hogy még nem emelt áron fejezik be neked? Végtére is ők hibáztak nem? Szegénykém megértem, hogy ez elszomoritott! De ne bánkódj! Nemsokára vége! És majd monsdatjuk, hogy Hajni szépek a fogaid, miközben marha nagyot harapasz egy zöldalmába Kép Kép Kép Kép
Eszkimó-sátor? Feldobsz róla egy képet? Én ott csak egyféle sátrat láttam, de nem rémlik, hogy milyen volt!
Bilizés! Na arra már én is be fogok nevezni! Kezditek a szokatást?
Avent Kép Még jó, hogy csak viz jön belőle, de ezen is akkorákat tud zakózni a gyerek, ahogy kifolyik Kép Úgyhogy felügyelettel iszik a "szabadon" használhatóból ...

Dorottyáról: tegnap volt az m1-en vagy 2-őn egy nyilatkozata. Szegénykémet jól meghurcolták! 0.39 volt a véralkoholszintje ... az eu ban már akár 0.5 is lehet, vezethet az ember, itt meg jól meghurcolnak ... A férjem szerint (aki volt rendőr) két jó nagy tuskót foghatott ki! Szépen el kellett volna engedniük ... Ami leginkább tetszett, hogy rátámadt a rendőrökre hátrabilincselt kézzel ... Kép Nevetséges miket irnak a pletykalapok, csak azért, hogy SZENZÁCIÓT irjanak.

Rebi sok-sok gyógypuszi nektek!!! Remélem a balhé már tényleg a gyógyulás jele!Kép

Hajni olvastam, hogy fiúknak is jól jöhet egy baba, mert azon megtanluhatja a testrészeket ... vagy táncolni vele Kép Komolyan irtam az első részt. Na de kisfiúnak baba számomra olyan ... Nem is tudom. Na majd előszedek egyet az én hozományomból! Kép

KépKépKépKép

puszi
Orsi
 
 


Kép

... lassacskán ...
 
 


Helloka mindenkinek.

A bilizésre én is befizetek, mert az én fiacskám előszeretettel pisil szanaszét a lakásban, még ha csak pár cseppet is tud kipréselni magából. A bilkóra ugyan rá ül de én úgy látom inkább csak játékból. Képzeljétek a családi pótlékom, és a gyes itt pihent a postán 10 napot. Azt mondták amikor rá kérdeztem az értesítőre, biztosan kidobtam a reklám papírokkal együtt. Persze ilyenkor általában a "sérült a hibás".Pedig tudom magamról, hogy megszokzam nézni mi van közötte. Most már mindegy, végül is megkaptam.

Lehetne melegebb idő is, mert hiába süt a nap sokszor nem tudom mit adjak a gyerekre,kint elég csalóka az idő. Hátha lassan itt lesz az igazi tavasz.
Üdvözlök mindenkit: Alex, HelgaKép


próba...
vic
 
 


Sziasztok!

Vic
Nálatok hány napig tartott ez a rémség? Levi a 4. napon van, Csengus a 3. napon.. és harmatgyenge mindkettő... szeretném már látni az alagút végét Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Sziasztok!

Kész csoda, hogy működik ismét a Babanet...cca 1 1/2 napja próbálok írni...

Rebi, most csak Neked írok, remélem, sikerül...
Sok- sok gyógyítómanót küldünk Nektek!
Nálunk pénteken este kezdődött, akkor jó magas lázzal (ált. este 6 és éjszaka 2 körül tetőzött). Aztán szombaton is, majd vasárnaptól erős fosi- hányi, pocakfájás, no evés, no ivás, fogyás, gyengülés, no lábraállás, sírdogálásKép...egészen szerdáig, aztán szerda estétől elkezdett egyre jobban lenni, csütörtökön már elkezdett enni is, péntekre pedig majdnem teljesen jól volt. Szóval 1 hétig. A pocakfájás még hétvégén is volt, de tegnapra az is teljesen eltűnt.
Nekünk nagyon nagy segítség volt az a srépalé, amit írtam. Dorci utálta előtte a srépalevet, de most szerencsére elfogadta, és csodák csodájára még ízlett is NekiKép, és végülis srépafőzeléket (vagyis sima főtt, reszelt srépát) kezdett el először enni.
Azt mondják, hogy ez a bélfertőzéses vírus kb. 1 hétig tart, a felső légúti pedig sokkal tovább. De nem akarok okoskodni, gondolom, hogy ez egyénenként eltérő.
Remélem, Ti is mihamarabb túllesztek rajta! Együttérzek Veletek, milyen gyengék lehetnek most a gyerkőcök, s Te milyen kimerült lehetsz.

Majd még jövök (ha enged a BabanetKép), és írok bővebben.
Addig is puszi:

Vic
vic
 
 


Vic
KÖSZI!!!
Akkor remélhetem, hogy 1-2 nap múlva megfordul a dolog...
Annyira furcsa, hogy az állandóan zizegő gyerekeim most ott maradnak, ahova rakom őket.. és csak panaszosan nyöszörögnek (bár Csenge balhézik is, hogy szalonnát akar enni Kép)
Kiváncsi leszek, mennyit fogytak.. szerintem rengeteget Kép
Mi is jártunk ügyeleten szombaton... nekünk is azt mondta a doki bácsi, hogy látott már olyat, akin fél nap alatt átment, de az általános az egy hét... Mit ne mondjak, jobban örültem volna a fél naposnak... Ráadásul a páromnak itt a tavaszi szünet, itt a szép idő.. mi meg házifogságban Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Rebi,
Én is remélem, hogy 2 nap, és huss, eltűnik ez a betegség!
Nálunk dettó ez volt, vagyishogy pont az első legszebb tavaszi napon kellett itthon maradnunk, és folyamatosan csillapítanunk a lázat stb...
Dorka folyamatosan feküdt, és vagy keservesen nyöszörgött, vagy aludt. Alig tudtunk belediktálni legalább pár korty italt.
Előbb- utóbb Ti is túllesztek Rajta, majd drukkolok, hogy inkább előbb!
Nálunk egyedül az maradt vissza, hogy pl. a betegség előtt már egész szépen járó Dorcim csak pár lépést tesz meg egyedül, de inkább belénk kapaszkodik, mert úgy biztosabbnak érzi a járását. Hát igen, azért még gyenge Ő is.
Hasmarsotok is van? Boa?
Jaj, szegények! Kitartást Nektek!

Vic
vic
 
 


vic
 
 


Vic
Igen, volt mindkettőnek mindegyik... Csengus szerencsére csak 1x hányt, de rettenetesen megijedt Kép Leviből jön időnként most is kifele fönt is, mert hirtelen akar egyszerre sokat szopizni.. és hát azt nem bírja... de nem mindig tudom időben leszedni magamról... Egyelőre diólevél teát meg almahéj teát kapnak, amit ehetnének azt nem eszik... +homeobogyó. De legalább folyadék az van... Most kicsit zavaró, hogy nem tudom, melyikük mennyit szopizik... Olyan gebevitézek lettek... Már Levi sem pufi-pofi Kép
... és fogalmam sincs, hol szedhettük össze...

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Bár nem szoktam ide rólunk fotót feltenni..., de...
Rebi,
Dorka ennyire fogyott le, most 9,5 kg:
Kép
Ezt pedig ebben a pillanatban készítettem...Dorci egyedül vacsizik:
Kép
(Rebi, mint látszik, az etetőszéket még mindig nem cseréltük leKép)

Vic

Ui.: Többiek, merre vagytok???
vic
 
 


...ez pedig egy tegnap esti vacsis, pohárból ivós...na, és most már befejezem a fotómutogatást, bocsikaKépKép:
Kép
vic
 
 


Sziasztok,
csak jelzem, h nem vesztünk el - sőt jól vagyunk Kép, majd írok, de ha időm van nem jön be a babanet, ha meg bejön - pl. most - akkor ezer a dolog!
A betegeskedőknek jobbulást!!
Pusszancs
Ann
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkantás, mert ma ezer látogató volt, úgy látszik másokra is jó hatással van a napsütés! Volt egy kolléganőm, unokaöcsém a barátnőjével( most mutatta be, nagyon aranyosak együtt), anyósom, tanítványok. Így mozgalmas napot tudunk magunk mögött. Matyi fűrdik apával, én meg iderobogtam.

Orsi: nem semmi az az utolsó emilke, szörnyen rossz volt látni mi lett abból a szép leányból. Most is a hatása alatt vagyok, Feri is teljesen ledöbbent!
Hogy vagy? Füled? Bence és apuja is jobban lettek?

Vic: Nagyon sokat fogyott Dorka, de újra mosolygós, és ezzel máris jobban érzem magam! Puszi nektek!

Ann: jó lenne olvesni Hamiról is, meg hogy hogy vagytok! Légysziiii!!!

Rebi: remélem ahogy az órák múlnak, egyre jobban lesznek a gyerkőcök, és újra kibírhatatlanul sokat izegnek-mozognak. Szalonna Kép

Küldtem egy emilkét, de lehet, hogy vírusos a gépünk és nem is ment el. Csak anyi volt benne, hogy beneveztem a fiam a birodalmi szépségversenybe, és ezen a linken megtaláljátok!
http://www.bababirodalom.hu/beauty.php?cat=2

Még próbálok később is jönni, de ez itt kiszámíthatatlna!

Pusz, Zita
 
 


Sziasztok!
Próbálok visszaolvasgatni, de ez engem ismerve mostanában nem könnyű...
Ráadásul betörtek a szomszédunkhoz, az erkélyen keresztül, és most nálunk is nagy a cidri...

Hajni, Zitus,
Csuda jópofák a képek!!!

Hajni,
FémallergiaKép És ez most derült ki? Eddig nem kérdezte/ellenőrizte le a fogdoki? Szegényke! Igazán számolhatná a mostani áron, nem?!
Előke: néztem a Megában is, meg a Váci úti Br- ban is, de egyik helyen sem voltKép De nem felejtettem el.
Valami A.: Nem énekeltem, hanem szerepeltem benne; hatalmas szerepem volt, táncoltam egyet az egyik fsz-velKépKép

Zitus,
Bababirodalmat mindjárt megnézem! Én is kaptam emilt, de fura krixkraxokkal volt teli, úgyhogy nem mertem megnyitni, hanem egyből töröltemKép De megkaptam még egyszer!

Orsi,
Milyen leányból mi lett? Megkaptam én is azt a mélt?
Füled, fejed hogy van?

Ann,
Hellóóóóó! Gondolom, hogy Hami egyre érdeklődőbb minden téren, így lefoglalja minden percedet, ugye?! Remélem, Titeket elkerült ez a csúnya vírus!

Helga,
Örülök, hogy jól sikerült a kirándulás!
Nekem is átutalással érkezik a Gyed. Neked hogyhogy postán érkezik? Sajnos tényleg előfordul, hogy a postások ránk kenik, hogy mi voltunk a rendetlenek...
Pisi: bocsi, de én lányos mami lévén el sem tudom képzelni, hogy a fiúk bármikor elővehetik megjelölni a terepetKépKépKép Nekem ez olyan mókás!
Na, majd ha a következő babóm nekem is fiú lesz, akkor majd megtudom, és nem lesz olyan mókás, ugye?!
Aranyos volt a teki!

Rebi,
Továbbra is küldjük a gyógyító manókat!

Manóka,
Hogy vagytok? Hogy van Imike, És Zsigmond?

Ági,
Remélem, Ti is jól vagytok!

Na, ennyire futotta most, bocsi, ha valamit elfelejtettem...Többiek, merre vagytok? Gyertek, meséljetek!

Puszi:

Vic

Ui.: Nektek is szokott bukfencezni a manótok? Mert Dorci folyton ezzel ijesztget engem; bukfencezik, én meg attól rettegek, hogy kitöri a nyakát. Szerintem látja rajtam, hogy aggódok, ezért már csak azért is bukfencezik és nevet utána nagyokat...Próbálom mindenfélével elterelni a figyelmét, hogy inkább menjünk mittudomén kártyázni stb., de Ő jusztis bukfencezni akar...Remélem, bírja a nyaka. Meg utána spárgázik...na, ettől is égnek áll a hajam. (régen balettoztam 8 évig) Lehet, hogy örökölte a rugalmasságot? De ilyen hamar kijön?
vic
 
 


Sziasztok!

Érdekel ez vkit?
http://www.homeopata.hu/laikus.html

Csengus már jobban, Levi még hasmen... Ati meg valószínű elkapta Kép (meg Anyuék is )

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Rebi,
Én szívesen mennék, de pont akkor van vagy a suli, vagy a fellépésKép
Te mész? Szerinted mehetnek ide egügyi végzettségűek is? Mert szólok az Emőnek (anyós), hátha érdekli.
Örülök, hogy a gyerkőcök jobban vannak! Férjednek, anyudéknak mennek a gyógyító angyalkák!
Puszi!
Vic
vic
 
 


Vic
Szerintem simán mehet eü-s is... de nekik van komolyabb tanfolyam is, ha érdekli a téma... Kép Ha csak érintőlegesen, akkor meg ez tökéletesen megfelelő... Ezen az oldalon, amit linkeltem, minden info fent van...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
 
 


Vic!
Általában ezt akkor teszi szeretettel amikor ki van bontva a pelusból.
Pl: Fürdés után.
Éppen ezért mostanában nem szoktam szabadon hagyni a fenekét, hogy szaladjon egy-két kört. Nem lenne jó ha a p... szag terjengene a lakásban. Hátha nyáron változik a dolog.


Sziasztok!

Rebi ezt az egész családnak:

Kép

Remélem hatásos és hamar meggyógyultok!

Vic most én sem vagyok képben a méllel, amire a Zita utalt ... Talán ő felhomályosit! Kép
Dorci csudaédes a képeken! Nem is látszik, hogy mennyit fogyott! Na de aki igy dönti magába a kajcsit és itókát, az hamar visszanyeri versenysúlyát! Kép Átrendeztátek az étkezőt? Nem tudom, hogy most hol áll az asztal ...

Köszi az érdeklődést, már csak a végső stádiumban szenvedek a orrfolyástól ... Bence dettó, de nem vészes a dolog és egyéb bajunk nincs. Apájának kutya baja. Kép
Olyannyira, hogy megint egy házőrzőn töri a fejét! Kép Imádom a kutyákat, de ebben a törpe kertben tartani és persze a gondozása is az én feladatom lenne, hiába lelkesedik a férjem, ő úgysem csinálná Kép

Vic mi most fogunk rácsokat felrakatni a veszélyesebb ablakokra. Hiába van beriasztva mégsem érezzük azt a marha nagy biztonságot.

Hajni rendeltem én is könyveket tegnap délelőtt, de még semmi hir róluk. Illetve egyre már ráirták, hogy sikertelen rendelés. Pedig ez lett volna a férjem ajándéka a szülinapjára ... Kép Neked mennyi idő alatt vitték ki?
Mikor mész allergia-szűrésre vagy mifene?

Ann!!! Azt hittem már elvesztetek! Kép Örülök, hogy jól vagytok! Igen-igen irj egy kicsit Magatokról!

Készültök a Húsvétra? Tojásfestés? Takaritás, ablakmosás, függönymosás?
Én nem Kép Mi nem is leszünk itthon. Na jó, azért ez igy nem igaz, mert vannak kint húsvéti-diszek, de semmi extra. Miért pont ilyenkor kell agyondolgoznia magát az embernek? Hogy a három nap alatt csak pihenjen a fáradságtól?Kép

puszi
Orsi

u.i.: Bukfenc? Biztos a gének!!! Bennem biztos meghűlne a vér, de ha Neki jó, akkor nem lesz baja Dorcinak, sztem. Kép
 
 


Helga Bence sosem pisilt még a peluson kivülre. illetve egyszer megtisztelete az egyik Hotel szobában az ágyat Kép Én majd nyárra tervezem a csupaszon rohangálást, meg egyúttal a bilire szokatás kezdetét, az ismerkedést.

Még mindig nincsenek képeitek ... Kép Lesz valamikor is vagy feladhatom ezt a reményt? Kép

Orsi
 
 


Kép

Egy kis előzetes! Zabálnivaló tojások! Kép

puszi
 
 


Helló!Kép

Hogy vagytok betegek? Remélem már jobban!


Orsi még mielőtt elfelejtem, itt a sátor, de majd alkalomadtán a tulajjal együtt is lesz fotó, most érd be az Ikeás linkkel Kép
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=22&productId=52953&langId=-30&parentCats=10106*13765

Bookline velem eddig nagyon korrekt volt, a mostani könyvet vasárnap rendeltem meg, és kedd délelőtt hozta egy futár. Sajnálom, hogy neked nem jött be.

Biliztetést nagyon lassan akarom elkezdeni, most még csak magával a bilivel és a könyvvel ismerkedik.

Milyen emailról beszéltek? Kép

Rebi, Rómeó rendicsek. Csak legyetek már egészségesek és talizzunk! Hogy vagytok? Elkészült a keresztszemes csipkerózsika? Kép
Izgin Kép hangzik a homeopátiás tanfolyam, de Alexától nehéz elszabadulni. De úgy látom, hogy folyamatos...

Ann mi türelmesen várunk ám! Kép

Vic Alexa sokat emlegeti Dorcit Kép Meg mondja hozzá, hogy "tánci" is! Emlékszik még a táncpartnerére!
Szóval táncikáltál a Valami Amerikában? A hugom meg a Monte Carlo-ban táncol egy fiúval Kép
Jók a képek! Kép

Zitus nagyon mozgalmas napjaid vannak Kép Szakdolik hogy állnak?
Képzeld nem jön ám be Alexának a gyümiszósz Kép


Fémallergia vizsgálat 2 napos. Csütörtökön kapok tapaszokat a hátamra és péntek du veszik majd le őket. Régóta allergiás vagyok, csak eddig nem volt érdekes, hogy pontosan melyikre is.
Fogdokinál esélyem sincs, hogy olcsóbb legyen.

Húsvét:Kép
én még ablakot pucolok a héten meg függönyt mosok aztán ennyi. Sütök sütiéket, meg sonkát+tojást. Anyuménál ebédelünk szombat-vasárnap. Akkor lesz tartva apum szülinapja-névnapom-húsvét stb. Kép

Kép

Pusza
Hajni
 


Gondolatébresztő

"A gyermekeitek nem a ti gyermekeitek. Ők az Élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai. Általatok érkeznek, de nem belőletek.
És bár véletek vannak, nem birtokaitok. Adhattok nékik szeretetet, de gondolataitokat nem adhatjátok. Mert nekik saját gondolataik vannak. Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem. Mert az ő lelkük a holnap házában lakik, ahová ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem. Próbálhattok olyanná lenni, mint ők, de ne próbáljátok őket olyanná tenni, mint ti vagytok. Mert az élet sem visszafelé nem halad, sem meg nem reked a tegnapban. Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek eleven nyílként röppennek el. Az íjász látja a célt a végtelenség útján, és ő feszít meg benneteket minden erejével, hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak. Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása, mert Ő egyként szereti a repülő nyilat és az íjat, amely mozdulatlan."
(Kahlil Gibran)
 


Varró Dániel:Tanács a televíziózással kapcsolatban, fordítás. Eredeti: Roald Dahl

Az a legfontosabb dolog
(A gyerekekre gondolok),
Hogy SOHA, SOHA nem szabad,
Hogy tévémusort lássanak -
Sot, legjobb, ha a bárgyu láda
Már be sem kerül a szobába.
Amerre csak jártunk, a tévét
A gyerekek szájtátva nézték.
Két-három óra meg se kottyan,
Csak néznek, míg a szemük kipottyan.
(Múltkor is láttunk egy helyen
Tíz szemgolyót a szonyegen.)
Csak ülnek, néznek, néznek, ülnek,
Míg hipnózisba nem kerülnek,
S a sok szennytol, mit egyre néznek,
Olyanok lesznek, mint a részeg.
Ó, persze, tudjuk, csendbe vannak,
A falnak fejjel nem rohannak,
Nem kezdik egymást hasogatni,
Hagynak nyugodtan mosogatni,
Míg fo az étel, hul a lekvár -
De azon eltunodtetek már,
Hogy ez a rémséges doboz
Miféle dolgokat okoz?
ELSORVASZT MINDEN ÉRZETET!
MEGHAL BELÉ A KÉPZELET!
Az észt betömi, eldugítja!
A gyereket úgy elbutítja,
HOGY TÖBBÉ BIZTOSAN NEM ÉRT MEG
TÜNDÉRVILÁGOKAT, MESÉKET!
Az agya lágy lesz, mint a sajt!
FEJÉBEN DUDVA, GAZ KIHAJT!
NEM IS TUD MÁST, csak nézni majd!
Na jó!, mondjátok majd, Na jó!
De ha a televízió
Nincsen, mivel foglaljuk el
A drága gyermekünk, mivel?
Ezt fogjuk akkor válaszolni:
Míg nem volt még e bamba holmi,
Míg e szörnyet fel nem találták,
Mit csináltak vajon a drágák?
Hát elfelejtettétek volna?
Ezt mondjuk lassan, szótagolva:
OL... VAS... TAK...! És OLVASTAK és
OLVASTAK, s még ez is kevés
Volt nekik, OLVASTAK tovább!
Fél napjuk olvasásból állt!
A polc könyvekkel volt tele,
A föld, az asztal is vele,
S az ágy mellett, a kisszobába
Még több könyv várt elolvasásra.
Sok szép mese, volt benne sárkány,
Volt indián, cet és királylány,
Kincses sziget, és messzi partok,
Hová sok csempész lopva tartott,
Kampó kezu, komor kalózok,
Egy elefánt, ki csak hallózott,
És rémes, éhes kannibálok,
Üstbe ki tudja mit dobálók...
Mily könyveken busult-vidult, ó,
Az a sok régi-régi lurkó!
Hát kérve kérünk titeket,
A tévékészüléketek
Dobjátok el, s mi hely marad,
Oda tehettek polcokat,
A polcra végig könyveket,
Hadd ontsanak csak könnyeket,
Hadd rúgkapáljanak a kölkök,
A nyelvük hadd legyen csak öltött.
Ígérjük, nem kell félnetek,
Ha vártok egy vagy két hetet,
A drágalátos gyermekek
Egyszercsak rájönnek maguktól:
Egy könyvtol lennének nagyon jól.
S ha már olvasnak ok, juhéj!
Szívükben árad szét a kéj,
Érzékeik kiélesednek,
Nem értik majd, hogy mit szerettek
Az émelyíto, a silány,
Hülye, idétlen masinán.
S azok a drága gyermekek
Hálásak lesznek majd neked.
 


Hello Mindenkinek!

Orsi:- gőzöm sincs miért csinálja, lehet élvezi hogy ezt Ő produkálja a kukacával.
Az elő tojások írtó jó pofák.

Én elárulom, hogy nálunk ilyenkor nincsen takarítási láz. Én mindig igyekszem normálisan tartani a kis kuckónkat, pont ezért mert utálok hírtelen mindent csinálni azért mert ünnep van.Ablakot is akkor pucolok amikor igazán jó idő van.Ha úgy álok neki, hogy muszájból akkor az olyan is. Ha viszont igazán belelendülök akko képes vagyok minden szegletet kitakarítani.
Sorry, amíg ketten voltunk szinte minden másnap portalnítás, poszívózás felmosás, de amióta megjött Alex azóta igyekszem mindennapra egy pici valamit csinálni.

Húsvét:- vettem üvegtojásokat, és sok szerettemnek küldök képeslapot.Nálunk általában a Mama serénykedik.Szerencsére egy időre fel vagyok mentve az ilyen ténykedés alol.Azóta nem foglalkozok azzal hogy mit segítsek amióta anyósom névnapján kb.2 éve szinte mindent én csináltam a felszolgálástól a tányérok leszedéséig, plusz mosogatás nagy hassal. A sogórnőm pedig dínom dánomozozz a vendégekkel együtt ahelyett, hogy segített volna.A derekam már majd leszakadt annyira fájt de ugy gondoltam ennyivel tartozok az anyósomnak mert egyébként a lelkét is ideadná.
Képet próbáltam ma is feltenni de a masina szerint még az is túl nagy pedig már lekicsinyitettük.

Remélem a kis betegek már jobban vannak, szerencsére idáig nekünk sikerült elkerülnünk.
Jó éjszakát mindenkinek!Kép


Sziasztok!

Gyorsan irok, mert még össze kell pakolnom, holnap délben elutazunk vidékre.

Hajni tök jó az a sátor! Mi is ezen törjük most a fejünket. Vagy már mondtam?
Képzeld, hogy futárcéggel direkt beszéltem ma, hogy dolnap de. hozzák a csomagot, mert ma nem leszünk itthon ... minden ok ... aztán hazajövök és itt a cetli! Ismét telefonálgatások ... nem tudják kinél van a csomag ... aztán sikerült holnap délelőttre lebeszélnem, de már csak hiszem ha látom! Kép
Én majd igyekszem nem a TV elé ültetni a fiamat, de most még néha eléggé hatásos figyelemelterelő tud lenni ... Kép

Helga állati jó Stuart!!! Persze, hogy élvezi a játszást a kukacával! Az nálunk is megy, csak nem pisil szerteszét. Kép Akkor jó, hogy nem csak én vagyok ilyen, hogy nem vetem bele magam a nagytakaritásba, mert húsvét van! Nálunk is inkább a "folyamatosan megpróbálok rendet és tisztaságot tartani" van. Bár ez néha lehetetlennek tűnik. Kép
Még kicsinyiteni és menni fog!!! Lássuk-lássuk! Nem adom fel!

Zita te is igértél képeket siheder korodból! Kép

Képzeljétek, hogy a könyv amit a férjem szülinapjára kinéztem és a netes rendelésen nem tudták megküldeni, az szinte hiánycikk, úgy telefonáltam körbe a Libriket, hogy hol van. Persze miután kb. 10 üzletben megnéztem. Nem is hittem volna. De MEGVAN!!! Mostmár csak azt remélem, hogy tetszeni is fog neki!Kép

Lányok hol lehet tök egyszerű, lehetőleg minta és felirat nélküli pamut, megkötős, fület is takaró (azzal a két kis füllel), nem manós sapkát venni tavaszra??? Én annyi helyen voltam már, de sehol nem találtam. HELP! Pliz! Kép

Jelentem mi már egész jól vagyunk, bár Bencének még mindig folyik az orra ... Sztem ez igy lesz mig nem lesz igazán jóidő.

Vic hivtalak, hogy talizunk e, ma voltam a gyöngyében, de nem vetted fel Kép Mi van veletek?

Többiek?

puszi
Orsi és Bence, aki éjjel fent volt egy órán keresztül és most mindket sem hagyott aludni, és a végén közöttünk aludt reggelig ... Telihold volt?

Kép
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy tegnap nem jöttem, de történt egy baleset és annyira lelkiismeretfurdalásom volt, hogy este kénytelen voltam kisírni magam.

Matyi fiam tegnap leesett a számítógép mellől, vagy 1 m-ről a kemény padlóra. Annyira megijedtem, hogy lesz valami baja. De szerencsére egy nagy puklitól a fején és egy horzsolástól a homlokán, nem lett más. De pillanat alatt történt. Sajna én és apja is megengedtük, hogy ide-ideüljön mikor gépezünk és néha ugye "www.egyszervoltozunk" is. Ő meg prsze a székről fel tud mászni és ez lett a vége!
Nem is tudom megbocsátani magamnak, hogy ez történt, mert olyan kis ügyetlen és merész egyszerre, nem érzi a határokat, a korlátait és mindenfélével próbálkozik!

Na, jó nem írok már erről többet, de nagyon szar érzés még most is!

Orsi: én szktam ilyenkor alaposabban takarítani, ez azt jelenti, hogy nemcsak porszívózok éstörölgetek, hanem rendet rakok, mindent a helyére, ami ugye 2-3 nap és semmit nem ér! Ablakpucolás elhalasztva május végére, ha apa tud Matyira figyelni, de főznöm kell, mert szombaton nálunk lesz a család! Ezen kívül kis ágacskát tojással meg egyebekkel díszítettünk, meg üvegfestéssel az ablakra, tükörre egy-két inkább tavaszi és húsvétos képecske! Hát ennél több nemigen lesz! De jó, hogy ti elszabadultok!

Vic: mi van veletek???? Dorci hogy van? Miért nem írsz?

Helga: szanaszét pisilésről. Nálunk nemigen volt ilyen, viszont mivel fürcsi előtt én is hagyom pelus náélkül, így 2x volt már kaki. Egyszer szerencsésen az előszoba kőpadlójára, másodszor 3 napja, a habtapra, mert a gyerekszoba le van azzal fedve. Mindkettő véletlen műve, ugyanis gyerek mutogatott, de én ugye nem bírtam felfogni, ő meg zutty! És sírás lett a vége, úgy megijedt attól amit csinált, pedig magamhoz szorítottam megnyugtattam és megtörölgettem, majd együtt bele a bilibe és aztán a wc-be, hátha ez is rádöbbenti, hogy a bili ilyenkor milyen jól jöhet. Olyan édes volt, ahogy figyelte mi lesz a "dolog" sorsa!
Taliról olvastál a dunaúji topikban?

Hajni:Hát igen a szakdoli 32 oldalnál tart, de még kell hozzá az uniós szabályozásról is írni, így még van mit gépelgetni. Tetszettek az idézetek, de a tévézést mi is alkalazzuk olyankor, ha hiszti van és el kell terelni a figyelmét. Na meg ha kell 5-10 perc nyugi, akkor néz egy kis egyszervoltot vagy Shreket! De ez úgy napi 5-10 perc, meg hát este néha fürcsi után a tejci alatt nézzük a hírtv-t, Nos nem tudom, lehet, hogy ez nem jó, de azért ha már újságra nem vagyok hajlandó pénzt kidobni és a neten nem szeretek hírt olvasni, a híradókat megnézzük, meg néha 1-1 filmet is. viszont szorgalmazom az olvasást és szerintem ez ellensúlyozza a többit Kép

Ági, Rebi, Manóka hogy vagytok? Mi van veletek?

Telihold? Lehet, mert Matyi is felébredt 4 körül én meg azt hittem, hogy már 6 körül van és apát küldtem érte, hogy hozza ki. Na ennek az lett a vége, hogy felébredt és mikor nem tudtam visszaaltatni, bementünk a szobájába, ahol 3 perc alatt elaludt! És így én is alhattam még 8-ig! Ez nagyon jólesett.

Megyek, mert még van pár darab vasalnivaló! Zita

UI: Ja és tegnap olyan fini rakott brokkolit csináltam, hogy csak na!
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron