Új privát üzeneted érkezett!

25 éves vagyok és a harmadik babámat várom. A 30. hétben vagyok és mivel az első kettő császárral született így ez a gyerkőc is császáros lesz. Az orvosom azt javasolta, hogy a mütét közbe lekötné a petevezetőmet mivel nem kéne több gyereket válalnom. Igaz nem tervezünk több babát,de eléggé bizonytalan vagyok a dologgal kapcsolatban. Mellette szól hogy egy életre megoldódik a fogamzás gátlás , de elég fiatal vagyok még ki tudja mit hoz még a jövő. Az orvosom nem javasol több gyereket,mondván 3 császár után egy negyedik terhességnél a hegszétválás esélye nő. Ti mitt gondoltok? Sürgős hozzászolásokat várok mivel szorít az idő.
 


Szia Zsu!

25 évesen tényleg elég fiatal vagy. Én 30 vagyok két császárral, de ha most lenne a harmadik nem mennék bele. Egyszerűen nem érzem rá felkészültnek magam (pedig 2-3 gyereknél többet nem akartam) . De a Te érzéseidet csak Te ismered.
Ma Magyarországon 3 császárnál több nem ajánlott (azért van sok negyedik). Az orvosod ezt az ajánlást követve javasolta a petevezető elkötését. Csakhogy nem az ő életéről van szó. Ő csak elmondta a rutin szöveget.
Szerintem ha bizonytalan vagy, inkább ne menj bele. Később még bármikor kérheted, hogy csinálják meg, de visszaállítani az eredeti helyzetet elég nehéz.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Zsu!

Van egy ismerősöm, aki most várja az ötödik babáját, ez lesz az ötödik csaszija. A korábbiaknál ő is megkérdezte a dokit, de az ő dokija azt mondta, nem muszáj elköttetnie, nem indokolt. Mondjuk ehhez az is hozzátartozik, hogy nagyon jól épült fel a csaszikból, nincsenek összenövései meg ilyesmi. És a dokija az ötödik terhesség elején is azt mondta, hogy az ötödik után sem kell (persze gondolom ez még változhat).
Szóval nem törvényszerű. Én képtelen lennék rá, túl végleges. Azt viszont mindenképp érdemes megtudni- műtét közben látszik igazán- hogy ténylegesen milyen állapotok uralkodnak, milyenek az előző hegek, vannak-e összenövések stb.

Ildi

Ildi
 
 

 
 

Zsu,
ugyanezen tipródtam tavaly nyáron. A 3. babámat vártam aug-ra, és volt két előzetes császárom. Én 34 éves vagyok.
Végül úgy döntöttem, h nem köttetem el magam. Ahogy Ildi is írta, túl végleges, visszavonhatatlan. Nyilván ha vmi orvosi oka lenne, akkor ezt választottam volna.
A műtét után megkérdeztem a dokit, h mi a véleménye, vállalhatok-e 4. babát. Azt mondta, h semmi olyasmit nem látott bent, ami alapján ellenjavallata lenne. Nem olyan, mint egy szűz lányé Kép (az ő szavai Kép), de vállalhatok még babát. De az én döntésem.

Nincs olyan ma Mo-on, h 3 császár ajánlott. Hidd el, én erről mindne szóbajöhető dokit megkérdeztem, már a 2. után. Annyit mondanak: tőled függ. Illwetve természetesen (elsősorban? másodsorban?) a te állapotodtól. Ami pedig csakis a műtét alatt derül ki...

Gondolom ezzel nem segtítettünk sokat a düntésben, amit mindenképp neked kell meghozni. Neked, és nem neked és a párodnak! (Anno mikor a férjem azt mondta, döntsem el én, hát megütköztem ezen, de végül is rájöttem, h igaza van - az én egészségem forog kockán, ha vállalom...)
Én azt hiszem, nem köttetném el magam a helyedben. (Arról nem is beszélve, h igaz ritka, de megtörténik a teherbeesés elkötés mellett is.)

Ildi,
nálam a doki látott összenövéseket, ezzel együtt mondta amit mondott.
(Zsu, azért hozzáteszem: most is nagy dilemmában vagyok, h vállaljek-e egy 4. babát... Csak épp elodáztam kicsit a döntést, és nem hoztam visszafordíthatatlan döntést. Bocs a szósimétlésért.)

Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Én 24 évesen, 4 gyermek világrahozatala után köttettem el a petevezetőimet. Nem bántam meg, de megszenvedtem. Valahogy úgy érzem, mintha nem lennék nő. Mert nem vagyok fogamzóképes.

Nekem muszáj volt megcsináltatnom ezt a műtétet, mert nem akartam semmiképpen több gyereket, fogamzásgátlót a májam miatt nem szedhettem, a spiráltól ráz a hideg, a többi módszert pedig kicselezték a papamagocskák. Kép Szóval biztosra akartam menni. Nagyon jót tett a házaséletünknek, mert nem kellett többé aggódnunk, hogy mikor csúszik be még egy baba.

Mindezek ellenére nem tanácsolom sem azt, hogy köttesd el, sem azt, hogy ne. Csak azt akartam, hogy tudd, én nem bántam meg, viszont veled ellentétben én nem voltam bizonytalan, sőt, határozottan ezt akartam.

Virág
 


Szia Zsu!

Tényleg nem szívesen mondanék véleményt, mert annyi pro és kontra van...viszont a dokimmal beszéltünk erről. Nekem eddig két csaszim volt, és egyszer megkérdeztem a szülészemet,hogy mennyi lehet. Akkor volt egy kismamaja az ötödik császárral. Neki felajánlotta az elkötést. De addig nem. Azt mondta, a hegektől függ.

Éva
 
 


Sziasztok!

Off!
Zsóka!
Igen, tényleg nem azt mondják, hogy nem ajánlott 3 császár után további terhesség, hanem azt, hogy nem javasolt. Aztán mindenkinek magának kell döntenie, vállalja-e a kockázatot. És ez a kockázat egyénenként nagyon különböző lehet! Én, ha szeretnék még a harmadik után (ha nincs egyéb probléma), akkor vállalnám, mert egy babával szemben pár százalék kockázat állna.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Virág!

Milyen a műtét? Milyen kockázattal jár? Tudnál róla írni pár sort, amit érdemes tudni? Én már régóta töprengek rajta, sőt már határozottan eldöntöttem, csak a dokim lebeszélt, hogy ha megszületik a második baba akkor elköttetem magam. Mire meglesz a kistesó már min. 38 leszek, utána már nem vállalnék több babát. Én úgy tudtam, hogy visszafordítható a műtét. Te mit tudsz erről?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Nyanya,
erről kérdeztem egy orvos barátnémat. Van olyan, h kapcsokat tesznek a petevezetékekre, ezek később levehetők és gyakice lehet még babád. Más módon megoldott elkötés nem visszafordítható. De Virág erről biztos többet tud.

Betti,
Számonmra a nem ajánlott és a nem javasolt ugyanaz Kép. Nem kötözködni akarok, nehogy félreérts! Kép A magam fejével azt gondolom, ha a doki olyasmit lát a műtét alatt "bennem", ami számára azt jelenti, h további terhesség kihordása nem javasolt/ajánlott, akkor mondja azt. Ha pedig orvosilag nézve a pocakot azt látja, h nagy gubanc valszeg nem lesz, akkor mondja el, és tegye hozzá: de asszonyom (anyuka, hölgyem, stb Kép) ezt önnek kell eldönteni.


(offoffoff
Az a baj, h oké, látta, mi van a pocakomban a 2. műtét után, de az csakis egy újabb műtét alatt derül/ne/ ki, hogy a 3. műtét után milyen állapotban vagyok...
on)

Zsóka
 
 


Zsóka!

Nekem a "nem ajánlott" mögött van valamiféle fenyegetettség, a "nem javasolt" tárgyilagosabbnak tűnik, de igazán nem akarok a szavakon lovagolni.
Viszont az egyedi megítélést szerintem fölé kell helyezni az általános szóbeli félszabálynak. Ha az orvosod azt mondta, hogy nem látja semmi akadályát, akkor csak annyi dolgod van, hogy bízzál benneKép! Persze ez nem könnyű, mert az ember félti a babát, a nagyobb gyerekeit, meg még a saját életét is...

Ami zavart abban, amit Zsu írt, és amiért egyáltalán megemlítettem, hogy azt szokták mondani, hogy 3 császárnál több nem javasolt, az a következő volt:

"Az orvosom nem javasol több gyereket,mondván 3 császár után egy negyedik terhességnél a hegszétválás esélye nő."

Szerintem itt szó sem volt egyedi mérlegelésről, ez az orvos inkább a fenti, általánosságban megfogalmazott szabályra hivatkozott. Egy ilyen komoly döntést talán az orvosnak is komolyabban kellene kezelni.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Kriszta,
én ambulánsan voltam bent (ezen mindenki kiakadt, de szerintem a nőgyogyim tudta, hogy aki ambulánsan szül, azt úgysem tudja éjszakára benttartani Kép). Nem túl hosszú műtét. Ha nincsenek az alhasban összenövések, amelyek akadályozzák a a...a... hogy a fenébe hívják? Azt az izét, amivel nem kell vágni, hanem csak 2 lyukacskán keresztül végzik el a dolgukat. KépKépKép Na nekem olyan lett. De ha úgy össze vannak nőve odabent a dolgok, akkor ha beleegyezel, akkor vágnak, hogy elkössenek. De ha én tudtam volna arról a lehetőségról, amit Zsóka írt, hogy levehető kapcsokat tesznek fel, azt választottam volna.

Virág
 


Virág!

Ez a két lyukas dolog nagyon szimpatikus, azt hiszem ezt választom. Az én esetemben (már öreglány vagyok Kép) a kapocs felesleges, mert úgysem akarnám visszacsinálni. Fogalmam nincs miért akart lebeszélni a dokim, de nem fogom hagyni magam.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Az enyém is megpróbálta elmismásolni. KépKépKép Kötöttem az ebet a karóhoz. Én nyertem. Kép
 


És mondott valami ésszerű érvet? Az enyém javasolt egy jó kis spirált 30 eFt-ért amit aztán kb 5 év múlva cserélhetnék le. Nekem annyira nem volt szimpatikus, mert idegenkedem attól, hogy valami idegen dolog ott legyen. Ráadásul ez nem is végleges. Kép Biztos drága a műtét állambácsinak, nade ezért fizetem a TB-t Kép Na majd kötni fogom azt az ebet én is Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Nem mondott ő semmit, csak mosolyogva csóválta a fejét. Kép Tudta, hogy ugyanilyen okokból nem jöhet szóba a spirál, meg hogy védekeztünk, mégis jöttek a babók. Kép
 


Cukros topikban kérdeztem Gyurit a témában, idemásolom a választ hátha valakit érdekel egy nőgyógyász véleménye:
"Nyanya!
Aki már tuti nem akar, és a törvénynek megfelel Pl. elmúlt 35) azoknak a lekötés a legjobb. Ma a "lekötés" ugyan egy műtét (és mint ilyen szövődménye lehet), de ha már kész akkor a legkevesebb mellékhatása van (nincs). A spirál ennel kevésbé előnyös megoldás: gyulladás, vérzés lehetősége, kevésbé megbízható és időnként, nem feltétlenül 5 évenként cserélni is kell (lehet)"

"Ahol fát vágnak ott hullik a forgács.
Mint ezt már korábban említettem én már minden módszerrel láttam terhességet (még lekötés után is!)"

Kép

KépKép
 


Betti,
igen, igazad vn abban amit írsz, szavakon lovagolni tényleg nem érdemes Kép.

Virágom,
laparoszkópiának hívják Kép. A kapcsokat Snoopy említette, én sem hallottam ilyenről előtte - a Sotén nem is csinálják (Kapcsokkal).

A hegszétválásról még: már első csaszi után is fennáll a veszélye a hegszétválásnak, erre hivatkozni 3. császárnál...
Nyilván lehet egy csomó szövődmény, stb stb, de ahogy Betti is írja: egyedileg kell mérlegelni, nem lehet mindenkivel egy kaptafára beszélni (hm, jó kis képzavar Kép).
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!
A mai császáros műtéttechnika mellet 4-5-6 babát is lehet elvileg vállalni. A mütét során ugyanis kivágják az előző heget. Így mindig csak az "utolsó" heg van a méhfalon. Persze a méh ezáltal nem lesz kisebb. Tehát a hegszétválás esélye ugyanakkora mint az első császár után.
A laparoszkópos műtétnél átvágják a két tubát vagyis a petevezetőt és mindegyik végét koagulálják azaz elektromos késsel megégetik.Így az árjárhatósága és az összeköttetése is megszűnik. Ez visszafordíthatatlan.
Van olyan megoldás is, hogy un. gyűrűt helyeznek rá, de egy idő után a gyűrű alatti szövetrész elhal így az átjárhatósága szintén megszűnik. Ennél a megoldásnál esetleg előfordulhat, hogy mégis bekövetkezik a fogamzás.De ez elég ritka
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok hozzászólást, nem is számitottam ilyen érdeklődésre. Sajna döntésre még nem jutottam. A problémám még az, hogy a csaszikat is beleszámolva ez lesz az ötödik hasi mütétem bikini vonalba. A hasfalam sem birja a végtelenségig hiába az új széthúzásos technika. A legrosszabb hogy EÜ.-t végeztem és így még nehezebb a döntés. Nagyvonalakban ismerem az álláspontokat a szakma részéröl, csak a saját oldalát nem és eléggé megrémít a véglegessége. Nálam eddig csak a tabletta vált be , minden más mellett terhes lettem. Tudom hogy a dőntést nekem kell meghozni , de azért jó mások véleményét olvasni és ezt még egyszer köszönöm.
Lné Zsu
 


Kriszta,
ezen az "Ahol fát vágnak, ott hullik a forgács" mondaton nagyon jót mulattam. KépKépKép

Zsóka,
igen! A szkópia megvolt. KépKépKép A laparo hiányzott. Kép Köszi. Kép (OFF: Ma megyünk Őrhalom felé!!! Kép)

Ráhel,
újabb orvos a babaneten? Kép

Zsu,
egy valamit tudok javasolni: a szívedre hallgass. Ne hagyd magad belesodorni olyasvalamibe, ami ellen tiltakozik a lelked, szíved, tested. Ezt nagyon megbánhatod... Csak akkor menj sztem bele, ha biztosan ezt akarod.

Nem biztos, hogy jó ötletnek tartom egy szülés pszichés hatásait keverni a meddőség gyászával... Szerintem belepiszkíthat a babával való kapcsolatba. Én inkább vállalnék még egy plusz műtétet (bár nem tudom, laparoszkóposan (Kép) ennyi vágás mellet megoldható-e ez a műtét), minthogy a szülésem egyenlő legyen a meddőségemmel. Számomra beláthatatlan érzelmi következményei lehetnek.

De mindenzt egyáltalán nem kell megfogadnod, az is lehet, hogy hülyeségeket beszélek. Kép Csak a saját belső hangodra hallgass, arra, mire vágysz te magad.

Virág
 


Virág,
Nem vagyok orvos...
 
 


"Tehát a hegszétválás esélye ugyanakkora mint az első császár után. "

Akkor már csak azt nem értem, hogy a császár utáni normál szülés esélye miért kisebb, avagy a rizikója miért nagyobb, a többedik császár után?

Ildi

Ildi
 
 


"Tehát a hegszétválás esélye ugyanakkora mint az első császár után."
Ezt még így laikusként is kétlem, mivel a varratnál mindig vékonyodik a bőr.

Virág! Nekem is tetszett a forgácsos, kár hogy nem az én mondásom Kép

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Emlékeim szerint a műtét közben csak a bőrön lévő heget vágják ki. A méhfalon a heg nem látszik, így azt kivágni sem tudjákKép!

Virág!
Én még azt is megkockáztatnám, hogy terhesen sokan nincsenek olyan lelkiállapotban, hogy ilyesmiről felelősen döntést tudjanak hozni. Én legalábbis nem lennék.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Betti,
én is így tudom. Viszont akkor hogyan lehetséges, h uh-on látszik a heg a méhen?

Ildi,
hegszétvéálás esélye ugyanakkora. Moindjuk idetévedhetne egy rovos is Kép. A gond itt az összenövésekkel van, meg előzetes cs. esetén nagyobb az esély a méhen kívüli terhességre, nehezebb a teherbeesés ill. a terhesség megmaradása, ha a hegen tapad a méhlepény, akkor gyakice 100 %-ban elhal a baba a rossz vérellátás miatt stb stb. Igazából nem a heggel van a gubanc...

Zsóka
 
 


Zsóka!

A hegszövet kötöszövetből áll, Az utrahangot más mennyiségben nyeli el, illetve veri vissza. Tehát az ultrahang látja. Színre, kinézetre hasonló, mint a méh. A szem nem látja.
Valakinek eszébe juthatna valahol, hogy kombinálja a dolgokat és akkor vághatnának a régi helyen.
Minek az orvos? Én ugyan nem vagyok szülész, de hátha...
Én azt hiszem sokadik császárnál inkább a műtét okoz problémát, technikailag egyre nehezebb. Nem a heggel van nagy baj. Ha sok az összenövés, az oldásuk közben sérülést okozhatnak. Különben is a méh csak a terhesség legvégén feszül annyira, hogy szétváljon a heg. A hegszétválás pedig többnyire a hüvelyi szülés közben történik.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Nekem mondjuk a bőrön levő heget nem vágták ki. Azt mondta a doki, olyan szép, hogy inkább másikat vág. Fél cm-vel odébb... Immár 3 szép csíkom van a bőrömön (az első még gyerekkoromból, lágyéksérvből).
Tényleg, most akkor a méhen hány heg van??? Mert ha ott is több helyen vágnak, akkor ott is több heg kéne legyen, de uh-n nem néznek többet vagy igen??? (elképzelem a leletet az ötödik terhességben: 3 sor a babáról, aztán 4 sor a 4 heg vastagságáról Kép )

ILdi

Ildi
 
 


Nekem kivágták mindig.
Az uh-os kérdésed jó...

Zsóka
 
 


Zsóka!
Tényleg Neked Uh-on néztek hegvastagságot a harmadik terhességnél? Hányat?

Az én hegemet se vágta ki a doki. Olyan vékony volt, hogy nem lehetett, de ugyanott vágott. Most egynek látszódik.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,
hülye kérdés, és teljesen vaklaikus dolog (ha nagyon fárasztó vagyok, ne hallgassátok el), de felmerült bennem.
Szóval az elkötés után milyen az élet? Vagyis hogy van-e menstruációs ciklus, csak peteérés nélkül? Vagy nincs? És akkor mi van? Hogy működik utána a női hormonháztartás, miben változik, és ezzel persze összefüggésben változik, változhat-e a női nemi jelleg (testi és lelki Kép )? Pl. arra gondolok, hogy valami hormonnak a termelődése csökken vagy leáll elkötés után, és akkor pl. az embernek más lesz a bőre vagy mittudomén. Vagy ha nem áll le semmi, és a peteérés is megy tovább elvileg, ahogy szokott, akkor mi van a megérett petékkel? Nem jutnak ki, az addig oké, de mi lesz velük? Ott halmozódnak, de meddig? Vagy felszívódnak valahogy, de hová?
Nagy a zűrzavar a fejemben, mi? De persze sokkal egyszerűbb itt megkérdezni, mint utána bogarászni Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Betti,
igen, néztek, előkotortam az uh-os papírt Kép. És ha csak egy előzetes császárom lett volna, akkor szülhettem volna spontán. (A gyerkőc 4090 gr-nak tűnt /3790-nel született, szóval túllőtték Kép), a hegvastagság 6,2 mm volt. (1. csaszi után 5 mm, pont határeset.)
Ja, a 37 hét 4 napján volt ez az uh Kép.

Zsóka
 
 


Kriszi,
nem hülyeség, amit kérdezel, dehogy! Énbennem is felmerültek ezek előtte. Nem változik semmi a hormonháztartásban, ugyanúgy menstruálunk, érnek peték, stb. A kilökődött peték feltételezésem szerint a petevezetőben szívódnak fel, esetleg a hasüregben, ha kijutnak oda, nem tudom. Betti? Mit tudsz erről?

Lelki oldal: ha ide kattintasz: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=89&cid=45904 , megtudod, hogy látom én. Pontosabban csak az első felét. Holnap kerül asszem fel a következő rész, abban van a happy end. Kép

Virág
 


Virág!
Nem tudom. Biztos a hasüregben szívódnak fel. Mindenesetre túl nagy tömeget nem képeznek.

Zsóka!
Ezek szerint egy heg volt a két császár után egy hegvastagsággal? Ezt az egészet nem egészen értem a hegekkel. Úgy megoszlanak a vélemények a hegvastagság fontosságáról is, a császár utáni szülésről is. Nekem gyanús, hogy ez teoretikus inkább és nem statisztikákon alapszik.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Nem haragszotok meg még egy laikus kérdésért? Mintha azt olvastam volna valaha, hogy a férjeket sokkal egyszerűbb, biztonságosabb ésatöbbi terméketlenné tenni, mint a feleségeket (akárhogy is, ez hasi műtét, na jó, minimum laparoszkópia). Ez a megoldás nem merül fel senkinél? Mi szól igazából ellene? Ez visszafordíthatatlan?
Virág, olvastam a naplódat, a régebbieket is. Nagyon érdekes, írjad még! Kép
És bocs, ha nagyon hülyét kérdeztem volna.
Klára
 
 


Betti,
köszi. Kép

Klara,
igazad van teljesen. És mégis a nők mennek... Az én párom csodálatos ember és férfi, beleérző, mégsem tudja, tudhatja, mit jelent 9 hónapon át várandósnak lenni, szülni, 1 évig folyamatosan együttlenni a babával. Szóval fel sem tudja mérni, mit jelent végtelenül elcsigázva, fáradtan élni, és félve szeretkezni az esetleges babaáldás miatt. Nem mellesleg a vallásunk (én már nem gyakorlom, de akkor még igen) nem támogatta a sterilizációt. És én akkor még teljesen komolyan vettem a vallási szabályokat, de olyan nagyon erősen tudtam, hogy az egész családnak nem tenne jót, ha még egy babánk születne, hogy kértem egy időpontot a mo-i vezetőtől, és beszélgettem vele erről. A válasza engem megnyugtatott, hogy megtehetem. A férjem sosem jutott volna el idáig. Ő félt, hogy Isten meg fog rám, rá haragudni. (Ilyen az apaképe...)

Ja, és orvos a lelkem. A hóhért akasztanák.

Ja, és így tuti, hogy nem lesz több babám. (Óvatos célozgatás ez, talán érted... Kép)

Pasin végzett műtét: ezt az eljárást tudtommal az egyiptomiak is végezték: kicsi lyuk a hímtag alján. Ők egy kis fadugóval bedugták, ha gyereket akartak, kihúzták, ha nem. Persze szakadnék a röhögéstől, ha ilyesmije lenne a páromnak. Kép (Viszont volna számomra a lyukacskának egy nagy előnye orális szex közben... Kép)

És sztem visszafordíthatatlan. Jesszusom, a lelki vonatkozásáról csak most jutottak eszembe gondolatok. Még csak az hiányzik, hogy a feminin párom ne legyen nemzőképessége teljes birtokában! Én tutira "nőülök", dolgozom magamon, a veszteségeimen, nőiségemen, ő pedig nem mutat túl nagy érdeklődést az ilyesmik iránt. Szóval az a biztos, ha én lépek. Kép

Köszönöm, amit a naplómmal kapcsolatban írtál. Kép

Kriszi,
eszembe jutott, hogy a 6. részben kezdődnek az elkötéssel kapcsolatos gondolataim: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=89&cid=45829

Virág
 


Virág, értem. De azért a rejtett feminista berzenkedik bennem erősen Kép
 
 


Betti,
fogalmam sincs, hány heg van Kép. Én úgy hallottam többször és ide is írva lett ugye, h a méhen levő heget szabad szemmel nem látni. Ezek után mit mondjak?? Kép (Azt nem hiszem, h az első heg felszívódott volna a 3. csaszi idejére, ergo mégiscsak ugyanott vágnak máodszor is...)
Vagy mittomén Kép.

Zsóka
 
 


Zsóka!
????
Igen, én is úgy tudom, de ezt már írtam. Neked viszont az uh-s papírodon csak egy hegvastagság voltKép.
És akkor jó, tegyük félre, hogy több heg van, vegyük úgy, hogy csak egy. Akkor miért nő a hegszétválás lehetősége? Meg miért nem lehet spontán szülni? Valahogy nem áll össze.

Virág, Klara!
EgyiptomiakKép!
A férfiak sterilizálása tényleg előnyösebb lenne. Műtétnek szinte nem is nevezhető az egész beavatkozás. Egyszer hallottam (szülészeten, gyakorlaton), valahol a fejlődő országokban sátrakban csinálják, pár perc alatt megvan. Nem kell a hasüregben piszkálni, csak a bőrt vágni. Egy kis fertőtlenítés elég előtte. (Még azt is mondták, egy óra alatt hányat csinálnak. Sajnos elfelejtettem, de azt tudom, hogy megdöbbentő volt)
Az igazi előnye a fejlett országokban az, hogy visszacsinálható. Na nem az adott férfiban. Egyszerűen kell pár adagnyi spermát venni előtte, és lefagyasztani. Ez bármikor előkapható és könnyen használható. (Nem tudom a fagyasztás mennyibe kerülhet, de lehet, hogy olcsóbb, mint a legtöbb fogamzásgátló módszer.)
A nagy hátránya a férfiak lelkében van. Gondolom. Nem hiszem, hogy a többségük túl jól viselné, hogy oda a nemzőképessége.

Virág!
Olvasom én is a naplódat, tetszikKép. Csak most egy kicsit lemaradtam. Meg a 6. rész eléggé megdöbbentett.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szerintem nem nő a hegszétválás léehetősége. Illetve, ha több heg van, akkor nyilván nő... Vagy öregszik a méh, vagy tudomisén.

Hol olvasható a naplód, Virág?

Zsóka
 
 


Spermafagyasztas nem hivatalos forrasbol 4-700 euro egy evben. Az azert sok.
Az eredeti allapot visszaallitasara is van lehetoseg, de kb. a ferfiak fele, mivel addig a hasuregbe urult a sperma, addigra mar ellenanyagot termel, es ez okoz gondot. Szerintem arra is van lehetoseg, ha nagy szukseg van ra, hogy az ossejtekbol nyerjenek nemzokepes spermiumot, es lombikban hozzak letre az utodot.
Remelem azert nem irtam nagy baromsagokat.


Mi gondolkodtunk ezen a megoldason, ferjem ment is volna "boldogan", de en nem engedtem. Mi van ha, es most gondoljatok a legrosszabbra. Miert ne nosulhetne ujra, es lehetne csaladja? Ezt a lehetoseget nem vehetem el tole.
En is szeretnek valami tuti modszert, de nem merek szembesulni azzal, hogy vege, nem lesz tobb gyerekem. Most meg nem. Pedig igazabol nem szeretnek tobbet, de tudat alatt talan megis?

Zsuzsi
 


Ez fagyasztás tényleg drágaKép!
A lombikhoz a heréből is tudnak nyerni sejteket. Csak a lombik is drágaKép!

Zsóka!
Virág naplója itt van (8 rész), Egy friss dúla naplója címmel:
http://www.szuleteshete.hu/index.php?id=89

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


"A nagy hátránya a férfiak lelkében van. Gondolom. Nem hiszem, hogy a többségük túl jól viselné, hogy oda a nemzőképessége."
Nyilván. De a nők lelkével ki törődik? Kép Sőt, a testükkel, hiszen egy sokkal komolyabb beavatkozásra simán eleresztik őket a szerető férjek. Csóválom a fejem csendben. Kép
Zsuzsi, a legrosszabb fordítva is bekövetkezhet. Virág csak 26 éves, előtte az élet (én pl csak ekkor mentem férjhez). Te 30 vagy. Ez egy nőnél sem kor! Isten őrizz, hogy valami történjen a párotokkal, de ha már felvetetted...
Virág, ne haragudj, nem a sebeidet akarom feltépkedni, csak egyoldalúnak érzem ezt a dolgot, nagyon.
Nyugodtan állítsatok le, ha túl kényes a téma.
Klára
 
 


Batti,
közben rátaláltam Virég naplójára, köszi!

Klára,
szvsz nem kényes téma. Mondjuk nálunk ez komolyan nem merült fel sosem (egyikünk műtétje sem), csak annyin gondolkodtam el, h akkor most háény gyerek legyen? És azt mondta erre a zuram (akkor kiakadtam rajta, de tök igaza van - hisz én viszem kockára a bőrömet) h nekem kell eldönteni.
Bizony, nekem kell eldönteni, és nagyon neház döntés.
Afranc, ez a bajom a császárral. Nagyon korlátozza a vállalható gyerkőcök számát.

Zsóka
 
 


Zsoka,
Sajna vagy nem sajna, de mi is igen termekenyek vagyunk, es nincs jo modszer. Hormonokat nincs kedvem nyelni, a spiral "modszere" megint csak elfogadhatatlan szamomra, a tobbi eszkoz meg piskota. Es meg soha nem volt olyan, hogy ne azon kellett volna aggodni, hogy jaj, mi lesz, ha terhes leszek/vagyok. Kiveve persze a terhesseg alatt.
Szoval most meg nem, de ugy 38, 40 eves korom korul lehet, hogy en is a mutetet valasztom majd.

Virag,
Megkerdezhetem milyen modszerek nem jottek be nalatok, amik mellett terhes lettel? Nem muszaj valaszolni! Kép

Zsuzsi
 


Zsóka!

Nekem is ez a bajom.

Betti
KépKép
KépKép
 
 


A férfisterilizáció 5-10 perc alatt elvégezhető. Maradandó hatású, irreverzibilis. Egy speciális eszköz segítségével a herezacskó bőre alól előhúzzák az ondóvezetéket amit átvágnak és lekötnek. Ezután az ejakulátum már spermiumot nem tartalmaz. Nem befolyásolja a nemi életet és egészségkárosító hatása nem ismert.
Virág!
Engem is érdekelne milyen módszereket tudtak kicselezni a babáitok.
 
 


A férfisterilizáció 5-10 perc alatt elvégezhető, de végleges azaz visszafordíthatatlan. Egy speciális eszközzel előhúzzák az ondóvezetéket a herezacskó bőre alól, majd átvágják, elkötik.Ezután az ejakulátum már nem tartalmaz spermiumot. Nem befolyásolja a nemi életet és egészségkárosító hatása nem ismert.
Virág!
Engem is érdekelne, milyen módszereket sikerült kicseleznie a babáitoknak.
 
 


A férfisterilizáció 5-10 perc alatt elvégezhető, de visszafordíthatatlan.
Egy speciális eszközzel a herezacskó bőre alól, előhúzzák az ondóvezetéket, majd átvágják, lekötik. Ezután az ejakulátum már nem tartalmaz spermiumot.
Nem befolyásolja a nemi életet, egészségkárosító hatása nem ismert.
Virág!
Engem is érdekelne, milyen módszereket sikerült kicselezni a babáitoknak.
 
 


Bocs, hogy 3x ment el de megszakadt a kapcsolat és nem tudtam, hogy sikerült-e, mert nem jelent meg a lista végén...Kép(
 
 


Klára,
bennem is vannak feminista érzelmek. Egy nem megszokott értelemben nagyon is feminista vagyok. De ebbe most nem megyek bele. Azonban társamul választottam egy nagyszerű embert, és bár sok szempontból nehezen kötök kompromisszumot, ebben nem volt nehéz. Nem érte tettem, amit tettem, nem is magunkért, hanem magamért. Az én lelkem meg fog ebből gyógyulni, az övé valószínűleg sosem gyógyulna. És nem tudom, értetted-e a célzásomat.

"De a nők lelkével ki törődik? Sőt, a testükkel, hiszen egy sokkal komolyabb beavatkozásra simán eleresztik őket a szerető férjek. Csóválom a fejem csendben"

Nem jutnak idáig el, Klára. Igazad van, persze. Valamiért mégsem fáj, hogy az én tényleg szerető férjem elengedett erre a műtétre. Sokkal több gondot okozna számomra egy újabb nem várt várandósság, mint ez a műtét minden testi és lelki vonatkozásával együtt.

A műtét előtt a levelező listán, amin voltam, megkérdezte az egyik anyuka, hogy mi lesz, ha meggondolom magam utána. Rettentően sajnálom, hogy nem tartottam meg a válaszom. Kép

Zsóka, megvan még valahol?

Ha valami történne a párommal, és olyan mázlista lennék, hogy a 4 gyerekem és egyéb adottságaim mellett is találnék olyan férfit, akivel egymásba szeretünk, akkor bőven elég lesz a meglévő gyermekeinket felnevelni. Ha mégis akarnék még tőle gyereket (amit tutira kizárok), akkor marad az inszemináció.

De sokkal inkább legyek steril, minthogy még 10 babám legyen...

Zsuzsi, Ráhel:

óvszer, ami nem szakadt el (???Kép) (Recsi), és volt egy filmizé, amit négyrét kellett hajtani, és feltenni a hüvelybe. Sosem röhögtünk annyit szeretkezés előtt-közben, mint akkor... KépKépKép Ezzel jött össze Abus.

Virág
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: