Új privát üzeneted érkezett!

Punkt, Punkt koma, Strick, fertig ist das Mondgesicht.

Ha kell német szöveg csak írj, unásig tanítom őket.

Még kell, szép kerek számot akarok -10-et.

Nagy nehezen veszi fel Julcsi a ruhákat, a harisnyán buknak el. Copfról hallani sem akar, mert az fáj. :cry:

Mondjuk neki nem lefele, hanem oldalra nő a haja.
Edó, mikor lesz az oviba a beiratás? Én ápr. 17-én megyek nyílt napra.

Kép
 
 


Hogy van a kicsi Zita? És Mónika? És Petika? Na akkor megkérdezem apucit is.

Kép
 
 


Apuci beteg, vírusos torokgyulladása van, de azé holnap megyünk,mert tesómnak ma van a szülinapja, úgyhogy utána megírom hogy vannak :wink: .
Az itteni ovikban most hétfő-kedd-szerdán van beírtakozás.
Püben megírod hogy van tovább?!
Hogy megy az alvás Julikának mostanság?

Kép
 
 

 
 

Nálunk március 11-12-én volt as beiratás. Dunaújvárosban úgy van, hogy van egy központ és az egyes óvodák, egységek. Így az óvodák megkapják ki jelentkezett oda és ők tesznek egy javaslatot(na eddig van protekciónk) aztán vmi közgyűlés dönt. Basszus, hogy egy óvodai beiratkozásnál is így fogok görcsölni nem gondoltam volna. Szóval ebben az oviban 2 szeres túljelentkezés van. Ráadásul más óvodák főnökei is idenyomják az ismerőseiket nem a saját ovijukba :shock: hát ezen tökre kiakadtam... na szóval még izgulok hogy felveszik-e.

Kép
 
 


Ági,hová mentek nyílt napra, a mese vagy a varázsceruza(?) oviba? Tesómék is mennek...

Ha ti nem,én dobok 1 képet: Kép

Kép
 
 


Milyen hosszú haja van Hancikának! Csinos ruha, szép harisnya.

Mi benyaltuk a hasmenéses betegséget. Öklendezni is sokat öklendezik Julcsi, de végül nem hány. Szóval most itthon vagyunk. :(

Kép
 
 


Na azt most én is benyaltam-klassz...

Kép
 
 


jobbulást mindenkinek!

Hanna nagyon helyes!

Ági! te akkor holnap mész ovinézőbe?

Kép
 
 


Igen, holnap megyek.

Durvult a betegség, elkezdett hányni is, a bilit színültig teszi folyékony kakival. Persze nem eszik, inni is alig. Megint vesztett rendesen a súlyából Julcsika.

Orsi, nálad is hasmas?

Mi van D. Orsival? Hogyhogy soha nem jelentkezik?

Kép
 
 


Csajok én már kigyógyultam szerencsére, viharos gyorsasággal szaladt át rajtam ez az izé...

Ági, jaj, de sajnálom Julcsikát, csak óvatosan apró kicsi kortyokkal itasd, hideg vízzel!

Edó, ti jól vagytok?

Kép
 
 


Örülök hogy jól vagy Serif! Remélem Julcsi is jobban van! Jól elkapta szegényke :( Tényleg szegények úgy lefogynak ilyenkor..., de ezt azért gyorsan visszaszedik.
Mi jól vagyunk köszönjük, épp ma voltunk kontrollon, hogy meddig kell még a pipát használni. Dokinéni aszonta amíg el nem fogy oszt utánna megint kontroll. :shock: remélem nem lesz semmi, aszonta majd a bölcsiben úgy is találkozunk (odajár az unokája ahová Peti) és akkor majd szólunk ha baj van ... :)

Ági! Ovi tetszett? Vagy el tudtál menni egyeltalán?

Kép
 
 


Elmentem, de nem voltam elájulva.

Kép
 
 


:( és van másik ovi ? Julcsi hogy van?

Kép
 
 


Edó, olyan nagyon dicsérték az ovit, bár konkrét dolgokat sose mondtak, csak azt, hogy jó. Elmenetem és talán a bölcsihez képest szinte semmit nem láttam csak egy rakat (22 fő) nagyranőtt nagycsoportost, akik alig fértek el a szobában, ami sztem kicsi, alig láttam játékokat, különórák nincsenek. Az óvónénik egyáltalán nem a meleg szerető embert árasztották magukból (igaz talán előítéletes vagyok a nagyon szőkékkel). Aztán pár anyuka rámvetette magát, hogy hagy jelentkezzenek be hozzánk, hogy felvegyék tutira a gyereküket, és fizetnek is érte. :evil: Még én magyarázkodtam, hogy soory, de nem.

Van egy másik ovi, kicsit messzebb, még azt megnézem. Oda van protekciónk, de lehet, hogy nem lesz elég. Meglátjuk. De ha attól sem leszek elájulva, akkor marad az előbbi, mert az leglább közelebb van , és tuti.

Kép
 
 


Jujj, vadidegenek odamentek, hogy bejelentkezhessenek hozzátok?? hát ez nagyon gáz!!! Jövő héten nálunk is kiderül, hogy bekerültünk-e. Ott 25-en vannak egy csoportban. Van angol, meg német, az tuti a többit nem tudom, meg ebben az oviban főznek mindenfle allergiára, tej, liszt stb érzékenyeknek is. És mikor van a beiratkozás?

Kép
 
 


Ági,na ez gáz...még jó, h azért mentél, h az oviban körülnézz....
Mikor mész a másik oviba? Én pont azt szeretem a mi (magán) ovinkban,h mindenféle különizét megoldanak helben, van torna, úszás, néptánc, foci,karate mittudomén, oviidőben, az ovi területén...és 15-n vannak egy csoportban..persze ettől még az isiben ugyanúgy 30-an lesznek,és egy hónappal ezelőtt azon dilemmáztam,h ittmaradjon-e vagy menjen a szintén jó, de lényegesen nagyobb csoportszámú állami oviba, ahová egyébként a 40 helyre 100 gyerek jelentkezett...Elsősorban a kis létszám miatt marad Hanna itt.

Kép
 
 


Orsi, csak maradjon ott! Nem is drága, úgy emlékszem. Itt Pesten viszont 60.000 ft-nál kezdődik a magán. És akkor ebben még csak semmi extra nincs, az külön jön rá.

Ebben a másik óviban van minden torna, nyelvek, néptánc, madártan (?), úszás és sok sok külön program. De sajna az úszás és a extra ráadások azok házon kívül vannak, saját busszal viszik őket, meg van ahova tömegközlekednek. Na ettől teljesen beparázok.
Rájöttem közben vmire. Ha Julcsit elviszik külső helyszínre, teszek a karjára egy kis szalagot, ha elveszne tudják hova tartozik. (semmi röhögés).
Május 5-9 között van a jelentkezés, május végéig a döntés.

Kép
 
 


Hajpántos korszakunkat éljük: Kép Kép Kép Kép

Kép
 
 


Gyönyörűséges!

Ja, az extrák nálunk is külön pénzesek, de az alap a 20ezer+annyiszor 500 ft ahány napot ottvan, max 30ezer. Saját uszi az nincs, viszot olyan 5 perc gyalog ahová járnak. Mondjuk ez egy kisváros,nem Bp.

Kép
 
 


mármint,h nincsenek akkora távolságok


Hogy van Julcsi?

Kép
 
 


Most jól van, jár bölcsibe. Ma kapja az emlékeztető kullancs ellni szurit, remélem nem lesz nagy hiszti.

Nagyon ügyes szibatisztailag, napközben véletlenül sem csurog be, még alvás közben sem. Utóbbi időben a pelus is száraz maradt éjjelente, ezért tegnap bugyikában aludt és nem történt semmi "baj". De ma éjszaka bepisilt. Talán adok még rá az esti alváshoz pelust.

Kép
 
 


Nagyon jók a hajpántos képek! Az uccsó képen tünemény! Na megy ez a szobatisztaság :)

Kép
 
 


Na volt hiszti oltásnál?

Nekünk is be kéne adatni máj 14-ig, de most is éppen taknyos :?

és hipp-hipp hurrá, felvették az oviba :D

Kép
 
 


Edó, örülök, hogy felvették az oviba. Szorítsatok nekem is! Bár mind közben úgy gondolom, hogy a másik sem rossz, csak vhogy olyan sokat vártam tőle, mert annyira favorizálták. Lesz ami lesz, de azért jobb lenne a Meséskert óvoda.

Kép
 
 


A neve is nagyon szép!

Edó,gratula! Azé május 14-ig még van idő :wink: ...te jó ég,akkor már csak 1 nap lesz Hanna 3. szülinapjáig....nem hiszem el!

Kép
 
 


Azt hiszem hárman maradtunk a topikon. :( A többiek már felénk se néznek. Eszti miért nem jár erre? És Drávucz Orsi?
Bogi már egyáltalán nem jön. Kata, Dia szintén. :cry:

Kép
 
 


Hát ja tényleg csak 3-an irogatunk :S Orsi tényleg nagyon eltünt. Nem is tudtok róla semmit?

Ági! Drukkolok az ovi miatt!

És tényleg nemsokára 3 évesek lesznek a lányok! Tényleg ti szokatok nekik gyerekzsúrt csinálni vagy csak családdal ünnepeltek?

Ez a jó idő szuper!! Egyre szépül a kertünk. :oops: Eprünk megint lesz mázsaszám :D

Kép
 
 


Hálló, én meg ügyeletes voltam hétfőn, életemben először...de egészen békés volt.....

Remélem,h eprünk nekünk is lesz, vettem cserepes folyton termőt :shock: :? :lol: !

Edó, ovis barátos szülinapra gondolsz? Sztem idén még olyan nem lesz, de még nem tudom.....

Kép
 
 


Hát ja vmi olyasmira gondoltam. Barátok, szomszédok a korosztályukból....
Képzeljétek én már adtam a szomszédoknak is epertöveket mert rengeteg van. Ősszel meg át kell ültetni és akkor is lesz egy csomó felesleges. szeretem ezt a kertészkedést :)

Kép
 
 


Egy kis eper jó lenne nekünk is, csaknem tudom hova ültetni. :cry:

Orsi, éjszaka ügyeltél? Orsi, bocs hogy ilyet kérezek, de az orvosok tényleg a közalkalmazotti béreket kapják?

Kép
 
 


Tényleg....
Ahan, éjjel ügyeltem, de amúgy akkor nem történt semmi ami miatt engem keltettek volna, szerencsére, mondjuk aludni így sem bírtam-olyan kényelmetlen volt az ágy, meg hát rettegtem,h megszólal a telefon :? ....
Eper, az enyém is cserépben van :wink:(meg a kolléganőmé is,aki az ötletet adta-ja az övé az erkélyen) , szerezzek Neked is? Katának is mennem kell majd :D !

Kép
 
 


Igen, epret szeretnék én is.
Milyen gyakran kell éjszaka ügyelni?

Kép
 
 


Ok, szerzek :wink: ...
Ez volt az első alkalom,nem tudom,h mikor lesz legközelebb....a többiek ált 3-4-t ügyelnek egy hónapban....

Kép
 
 


Nálunk megint volt ovis fotózás, de ezek most tényleg szuperül sikerültek! Én sem bírtam ellenállni....

Tényleg volt már Nálatok Anyák napja a bölcsikben?

Kép
 
 


Mi most két hetet nem voltunk, meg ma+holnap szabin vagyunk, szóval nemtom mikor lesz anyák napja.... Azt tudom hogy lesz majd bölcsis ballagás :D

Kép
 
 


Előjegyzésbe vettek mind a két óvodában minket. Kíváncsian várom, hova vesznek fel. Ahova elsősorban szeretném, magyon bejött Julcsinak, élvezte, ide oda szaladgált, tetszett neki. Aztán másnap elmebtünk a másikba, és ott is teljesen felszabadultan ugrándozott, az óvodavezetővel hosszasan elbeszélgetett, nagyon tetszettek egymásnak. Szóval most úgy vagyok vele, hogy mindegy melyik, mert Julcsi szeretni fogja valszeg mindkettőt. Én felnőtt fejjel inkább a több programot nyújtót választanám, de pár hét múlva okosabbak leszünk.

Kép
 
 


Ági,Anyák napja Nálatok?

Edó, de azé volt vagy lesz vmikor? :wink:

Kép
 
 


Igen! épp ma kaptam a meghívót. Jövő hét csütörtökön lesz. Nálatok Serif?

Ági! Drukkolok, hogy a jobbikba vegyék fel!

Kép
 
 


Nálunk, 16-án, de olyan édes kis versikét is fognak mondani,néha elárulja magát Hanna" halló-halló ki van ott? ez az édesanyám hangja?de jó,h telefonáltál,én vagyok az Hanna.Egész délután játszadoztam, de mostmár gyere-gyere értem..anyukám"

Ági, mikor kaptok értesítőt?

Kép
 
 


Nálunk nem lesz anyák napja, a bölcsiben a legtöbben még beszélni sem tudnak, nem még verset mondani. Sztem Julika sem mondana el egyet egyedül. De kaptunk maguk kszítette ajándékot.

Gondolom a műsor alatt ott fogtok zokogni.

Júlis 6-ig kell kihirdetni az eredményt. Már a jövő héten tudni fogom, hogy felveszik-e a jobbikba, mert ott dolgozik a szomszédasszony. De ma azt mondta, hogy 46-an voltak eddig (még csak szerda van), és 35 főt vesznek fel. Úgyhogy nagy reményt nem fűzök hozzá. De ki tudja...

Kép
 
 


juni 6, bocs

Kép
 
 


Peti is elárulja magát. " Anyukám anyukám találd ki, hogy az én kincsem vajon ki, ki lenne más ha nem te, ültess hát gyorsan az öledbe" :) asszem így van :oops: ma meg énekelgetett vmit. :)

Kép
 
 


Ott hát :lol: :lol: :lol: ....

Ági, Julikáék nincsenek kor szerint nagyjából szétosztva a bölcsiben?
És az oviba meddig lehet jelentkezni? Mert ha csak a héten,akkor sztem az nem annyira gáz....itt 3 nap hagytak a beíratkozásra.

Edó, :D :D :D !

Kép
 
 


Nincsenek korosztály szerint csoportokba osztva. A gondozónők szerint régen volt ennyire tág a csoport, hogy Julcsi meg még 2 gyerek 3 év körül, a többi másfél év körül mozog. A másik csoportban több nagy van. Náluk nem tudom volt-e. De talán kompenzálásként lesz egy családi nap, ahol együtt kézműveskedhetünk.

Kép
 
 


Szerintem annyira édesek,amikor együtt játszanak! Amikor megyek Hannáért, annyira jó látni, h a barátnőjével együtt mókolnak,szaladgálnak és már nem külön-külön :wink: :D ....de a kisebbek is annyira drágák, van egy félig angol kislány Mathilda, és Ő alig ért magyarul(vagy legalábbis mi azt hisszük), de ha láttatok már ennivaló kiscsajt, kis szöszi, rosszcsont arcú, hatalmas kék szemekkel, és odajön,megrángatja a nadrágom és mutogatja a cipőjét( ja mert ősszel még nem volt cipője, mert az angoloknál nem divat 1éves korban :shock: )!

Kép
 
 


Nagyon boldog szülinapot Hannának!!!!! Volt hétvégén ünneplés?

Kép
 
 


Ugyan még nem hivatalos az információ, de úgy néz ki, hogy csak a második helyen megjelölt óvodába vettek fel minket.

Kép
 
 


Edó,köszi, igen-igen, Hannácskának 4 szülinapi tortája volt, ovi-barátok-család-csak mi Apájával :oops: ....

Ági, sajnálom, de Julcsi ott is jól érezte azért magát ugyi?

Kép
 
 


Húúúú 4 torta?? Nem semmi! :)

Ági! Mennek abba az oviba ismerős gyerekek? Petinek az egyik kis csoporttársa odamegy, a kedvence viszont Kisapostagra fog járni. Nem is tudom mondtam -e, hogy Tündike kijelentette, hogy ő neki a Peti a barátja és nélküle nem megy... és hogy ő nem akar új barátokat. :shock:

Kép
 
 


Seriff! Érik már az epretek?

Kép
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: