Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Nem tudom más kórházaknál hogy van, de annál a kórháznál ahol most már bármelyik nap szülhetünk, parkolási díjat kell fizetni.(Van olyanis, hogy még így sincs parkolóhely, de most nem erröl van szó.) Ugyanis épp a napokban kezdtünk el azon gondolkozni, hogy ha megindul a szülés általában éjszaka (az elözö két esetben ugyanis mindig így volt), akkor rendben van, hogy odamegyünk kocsival, és a férjem bedobál valamennyit, ami majd napközben valamennyi ideig elég lesz, de a szülés alatt azon kellene végig gondolkoznia, hogy mikor jár le a parkolási díj? És mondjuk csapot-papot otthagynia azért, hogy újabb néhány órával meghosszabbítsa a legális parkolást? Vagy nem törödni vele aztán majd fizetni a büntetést? Azért három gyerek mellett (nemsokára már három lesz ugye) nem állunk azért olyan jól, hogy ilyen luxust megengedjünk magunknak. Ez csak egy feltevés volt, de nem tudom, hogy gondolták azok akik a parkolási díjat a kórház mellett bevezették, hogy küszöbölhetö ki pl. ez a probléma. Ha van valakinek épkézláb ötlete, szívesen fogadjuk
Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Norcsi!

Biztos úgy vélték illetékesek, BKV-val mentek szülni!! Avagy illetékesék rég szültek. Menjetek mentõvel (na nem úgy hogy vészvillog), annak szabad parkolni. Kép
Amúgy tök jogos, és gõzöm nincs mi a teendõ ilyenkor. Talán ha megbeszélnéd a babával, hogy gyorsan szülessen...Kép

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Norcsi!

Na ez egy jó kérdés:-))
Kiváncsi leszek az 5letekre,és a megoldásra is:

Szia kati
Kati
 

 
 

Kedves Norcsi

Ha mar ilyen hamar eszedbe jutott, hivd fel illetekes hivatalt es erdeklodj ott ok mit ajanlanak. Kornyezo utcakba nincs ingyen parkolo hely veletlen? Kicsit ferjednek ugyan gyalogolni kell, es par percre magadra is kell hogy hagyjon, de legalabb nem kell fizetni.
Melyik ez a korhaz egyebkent, hatha valaki kornyeken tud tuti parkolo helyett.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Sziasztok! Ez egyébként a Schöpf-Merei Kórház, ahol végig sajna a környezö utcákban is - legalábbis én úgy tudom - csak fizetös parkolóhelyek vannak. (Legtöbbször pedig semmilyen hely sincs.)De az jó ötlet, hogy hátha az illetékesek tudnak ajánlani valamit (bár általában nem erröl híresek).
Köszi a hozzászólásokat, sziasztok: Norcsi.
Kép Kép Kép
norcsi (norcsi)
 


Szija Norcsi !

Ugyan mi kint elunk, de hasonlo a helyzet itt is. Akkor nyugodtunk meg, mikor a korhaz-latogatasnal kozoltek,hogy aki szulni jon, az a bejelentkezesnel kap egy cetlit az autora, es amig szulni vagyunk, addig 5$ a parkolas, tehat nem oradijat fizettunk,hanem fixet, akar egy egesz napra.
Hatha ez a helyzet nalatok is, kerdezz utana a korhaznal szerintem.

Sok sikert, es minden jot, a harmadik babatokhoz is !!

udv. Beja
dbeatrix
 


Szia Beja! Azt hiszem, hogy megpróbálom az utánajárást, hátha szolidárisak lesznek illetékesék. De ez elsö hallásra túl szép lenne! Mindenesetre próba szerencse, azt hiszem vesztenivalónk nincs. köszi a tippet és a jókívánságokat is, remélem úgy lesz! Kép
Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szerintem is kerdezd meg a szuleszeten, mert amit a Beja irt az nalunk is igy van (Kanada). Persze ez nem jelenti azt, hogy otthon is belemennek ilyesmibe, de ha masert nem is, csak kivancsisagbol hivd fel oket, hogy mit mit mondanak.

Agi
Agi
 


Szia Norcsi!

Remélem még elnézel erre...
Nos, Debrecenben a Klinikán is úgy van, hogy a Klinika területére csak parkolójegy váltásával lehet bejutni. Ennek ellenére amikor robogtunk, mert itt volt az idõ, a portás benézett az autóba, mondtuk, hogy szülni jövünk és beengedett pénzfizetés nélkül! (Ki is engedte a férjemet, akkor sem kellett fizetni.) Amikor hazaengedtek, a férjem megint csak fizetés nélkül jött értem -pedig akkor már nem is volt sürgõs. Ami poén: elfelejtett nekem blúzt hozni, tehát megint ki a Klinikáról, haza és utána vissza. Amikor végleg távoztunk, immár hármasban, akkor sem kért parkolópénzt a portás. Ez nekem hihetetlenül jól esett. (Mondjuk lehet, hogy hallotta, ahogy Vili ordít -végig üvöltötte a hazafelé utat- és úgy gondolta, jobb, ha nem állít meg...)
Remélem ott is ilyen emberek vannak! KépKép

További jó egészséget, üdv:

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm az ötleteket és a hozzászólásokat!Kép

A mai napon felhívtam az illetékes Polgármesteri Hivatal Parkolási Osztályát. Ott az ügyintézö mondta, hogy az egész föváros területén nincs megoldás az ilyen problémára. A föváros nem köt és nem is köthet megállapodást a kórházakkal ilyen témakörben. Ö a magánvéleményeként mondta, hgoy az lehetne a megoldás, hogy két órára veszünk parkolójegyet (mivel a kórház környékén belátható távolságon belül csak parkolóórás parkolóhelyek vannak), valamint kiteszünk egy papírt "apás szülés" felirattal a jegy mellé. Ezen túlmenöen már a parkolóör jóindulatára van bízva a dolog! Hát ez az!!! Jóindulatot várni tölük...
Hiába, ez sajnos nem Amerika! Kép
Kép Kép

Mindenesetre jobb híján valószínüleg ezt fogjuk tenni, aztán majd meglátjuk! Hátha szerencsénk lesz?! Kép

Sziasztok, köszi: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm az ötleteket és a hozzászólásokat!Kép

A mai napon felhívtam az illetékes Polgármesteri Hivatal Parkolási Osztályát. Ott az ügyintézö mondta, hogy az egész föváros területén nincs megoldás az ilyen problémára. A föváros nem köt és nem is köthet megállapodást a kórházakkal ilyen témakörben. Ö a magánvéleményeként mondta, hgoy az lehetne a megoldás, hogy két órára veszünk parkolójegyet (mivel a kórház környékén belátható távolságon belül csak parkolóórás parkolóhelyek vannak), valamint kiteszünk egy papírt "apás szülés" felirattal a jegy mellé. Ezen túlmenöen már a parkolóör jóindulatára van bízva a dolog! Hát ez az!!! Jóindulatot várni tölük...
Hiába, ez sajnos nem Amerika! Kép
Kép Kép

Mindenesetre jobb híján valószínüleg ezt fogjuk tenni, aztán majd meglátjuk! Hátha szerencsénk lesz?! Kép

Sziasztok, köszi: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!

Mi nem fizettünk, csak 1 órát, el nem vihetik az autót, csak ha tilosban parkolsz. Szóval ha lejár a cetli, kaptok egy "Mikulás csomagot", ami aznap befizetve 600 ft. Tehát 4 óra parkolási díja. Mi így csináltuk a SOTE I.-nél. Tudom, nem tökéletes megoldás, de ennél jobbat nem tudtunk kitalálni. Megteheted még, hogy a bûntetõ cédulát elfaxolod egy levélben a baba zárójelentésével a bûntetõlevélkén megadott címre, egyedileg elbírálhatják, hogy mégse kell befizetni a lóvét, de ez rizikós, mert ha elutasítják, sokkal többet kell fizetni.

Szia!

Bubamama
Bubamama
 


Szia Bubamama! Köszi a gyors reagálást!

Azthiszem kipróbáljuk a néhány órát fizetünk, meg kiteszünk egy papírt módszert, azután ha ennek ellenére megbüntetnek, akkor kifizetjük. Csak az autónknak nehogy lába keljen!

Sziasztok: Norcsi
norcsi (norcsi)
 


Bubamama!
Majdnem tökéletes megoldás, de az enyém jobb, én még egy órát sem fizettem,csak a büntit
Névtelen
 


Sziasztok !
Én a Szabolcs u.-i klinikán szültem. Szülés elötti napon vizsgálatra mentem a kórházba /még bö egy hetem lett volna papírforma szerint/, a férjem vitt kocsival, hogy ne kelljen buszoznom. Az utca kórház felöli oldalán akkora a járda, amelyen kényelmesen el lehet férni. Mivel a kórház udvarára nem lehet bemenni kocsival, így megálltunk a bejárattal szemben, a kocsi kereke a szemben lévö járdán volt. Mellesleg szépen sorban több kocsi is állt egymás mellett ugyanott. Hozzá kell tennem, hogy itt nem volt semmi olyan épület, aminek a megközelítését akadályoztuk volna. Amikor a vizsgálat után visszamentünk a kocsihoz, nagy meglepetésünkre éppen egy közterület felügyelö fényképezte a kocsit. Férjem megkérdezte töle, hogy mi a probléma, erre azt válaszolta, hogy nagyon fenn állunk a járdán és nem fér el tölünk egy babakocsi. A férjem mutatta, hogy a többi kocsi is ugyanúgy áll, de ez nem hatotta meg, mellesleg félreérthetetlenül látszott rajtam az áldott állapot, ennek ellenére hajthatatlan volt. Kérte volna a helyszíni bírság összegét, amit természetesen nem voltunk hajlandóak kifizetni, mondtuk, hogy nyugodtan jelentsen fel. Mielött elindultunk, megnéztük, hogy a többi kocsin van-e büntetés, de egyiken sem láttunk, pedig ugyanúgy álltak, ahogyan mi. A büntetést a mai napig nem kaptuk meg /lassan 13 hónapja/, de amennyiben küldték volna, természetesen tovább léptünk volna.
Másnap hajnalban pedig ismét megálltunk a kórház bejárata elött és reggel 7-kor megszületett a kisfiam.
Puszi: Anikó
Anikó
 


Sziasztok!

A fenti probléma megoldódott, hála a babámnak, aki a kiírt idöpont elöt 15 nappal úgy döntött, hogy november 1-jén hajnalban fog megszületni. mivel november 1-je ünnepnap volt, így ha elhúzódott volna a szülés, akkor sem kellett volna fizetünk (de szerencsére a bba cakkumpakk 1 óra alatt megszületett). Egyébként azért is volt szerencsés, hogy az öt napból amit bent töltöttünk négy nap ünnepnap volt, mert ezeken a napokon a látogatáskor sem kellett fizetni a parkolásért. Egyébként egyik szobatársam, aki néhány nappal elöttem szült (nem ünnepnapon, délelött) mesélte, hogy a férje bizony két óránként rohangászott ki a szülöszobából a parkolóórához bedobni az éppen aktuális parkolási díjat. Egyébként még így is megbüntethették volna ( mint megtudtuk), mert egy autó két óránál hosszabb ideig hivatalosan nem is parkolhat, még díjfizetés esetén sem.

Szóval szerencsére ez a probléma nálunk végülis nem lett probléma, de azt hiszem, hogy ha nem így alakult volna, akkor mi inkább azt a verziót választottuk volna, hogy kifizetjük a mikuláscsomagot.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron