Új privát üzeneted érkezett!

Egy szerencsétlen férj kér tanácsot a tisztelt Beszélgetőktől. A feleségem bejelentette, hogy Peg Perego babakocsit akar venni 100.000 Ft-ért. Közösen elmentünk a boltba, ahol saját szememmel vettem szemügyre a kérdést. Döbbentem állapítottam, hogy a kiválasztott babakocsi valóban 100.000 FT. Saját férfi agyamra hagyatkozva (és a józan észre) nekem speciel tökéletesem megfelelt volna az ABC Design kb. 40.000 Ft-os modellje. Én ugyanis semmi olyan extrát nem láttam az olasz babakocsin, szerintem csak a márkát akarják megfizettetni. A szöveg róla valóban óriási /remek hasbaakasztás/ a műszakilag járatlanok előtt /pl. Madonnának is ilyen van, aktív szellőzés, ringatási funkció, szúnyogháló, stb./, de nekem valahogy nagyon gyanús a reklám. A kérdésem csupán annyi lenne: valóban van-e ekkora arányú különbség a két babakocsi között, mint amit az áruk tükröz?
XLACA
 


NINCS!!!!!!!!!!!
Névtelen
 


Kedves " szerencsétlen férj "

Nem tudom hogy vagytok eleresztve pénzzel, de én nem venném meg 100 ezer forintért. Itt a nevet kell megvenni.
Nem mindig a drágább a jobb is. Persze legtöbb esetben igaz az állítás. Nézzetek jól körül, biztos találtok megfelelő babakocsit.

Sok sikert !

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 

 
 

az esetrol eszembe jutott valami, egy kismama ismerosom, amikor az utcan setaltunk, minden velunk szembe jovo babakocsit bevizsgalt, megallapitoptta a markajat, es mindegyikhez kommentar gyanant hozzafuzte,hogy :az enyebb jobb, az enyem markasabb, stb. Nem hittem el addig, de vannak bizonyos szemelyek, akiknek ez a szempont. A Perego babakocsi valoszinuleg tovabb tart, de ugyis max. ket evig hasznaljatok. Ha meg utana jon egymasik baba, jon az ujabb divat, es akkor mar "ciki" a regi babakocsival jarni.
Ja! A 100 000 Ft meg nem is annyira verlazito: en az elso gyermekemet vartam, amikor egy hires bevasarlokozpont bababoltjaban lattam egyet 180 ezerert. Az a kocsi legkondicionalt volt...
Eva
Eva
 


Kedves Férj !

Nem kell 100.000 ft venni babakocsit. A fóti Cora áruházban Cargo tipusú babkocsit lehet venni 45.500 forintért + autós mózeskosár is tartozik hozzá.

Sok sikert !

Üdv.: Kati
Kati
 


Nem szabad megvenni. Mi is azt választottuk, míg az alattunk lakó barátnőm az ABC DESIG babakocsit. Most másfél éves a gyerekem, a bartánőmnek nehezebb és nagyobb a gyereke, mégis az én babakocsim van rosszabb állapotban (jobban nyikorog). Sajnos én is nagyon szerettem a Perego-t, emiatt is vettem meg, de ma már másként döntenék.
B. Kati
 


Nekem is Peg Perego babakocsim van, de
ez orulet hogy mekkora a ŕr kulonbsčg.
Itt Olaszorszŕgba ugyani 200.000 Lira-ert
vettuk ami kb.24.000 Ft. ( ha jol tudom a
valtast ). Egyebkent en nem nagyon vagyok
elajulva tole, mar a huzatja is foszlodik
( igy 2 honap utan ) az eggyik ismerosomet
meg mar be sem lehet csukni ( nem kattan )
2 čv utan.
Szňval ennyit a mŕrkŕrol !
Csilla
Csilla
 


Hát akkor itt az ellenvélemény: Mi Perego-t vettünk, de használtan 40.000-ért. (100.000-t nem adtunk volna érte). Ez megérte, jó állapotú, a huzat nem foszladozik, a kereke nagy és még mindig jól rugózik, kétféle fekvőrésszel stb...
Én a helyetekben keresnék egy használtat.
A fontos, hogy legyen mózeskosaras (teljesen vízszintes) fekvőrésze és ha jól tudom az ABC-seknek csak majdnem vízszintes??? Ill. nagy kerekű, rugózósat vegyetek, ne bolygókerekest.
Betti
 


Sziasztok,
őszintén szólva rendesen megdöbbentem. Még ha lenne ennyi pénzem, akkor sem vennék ennyiért babakocsit. Az egyik barátnőmék is ilyet vettek, három hónap után a slusszkulcsukkal kellett húzgálni benne az egyik csavartm, és a lábtartó is leesett.
Mi annak idején a bababörzén vettünk Marco babakocsit, használtan (de nagyon jó állapotban, akitől vettük, ritkán haszálta mert autója volt), 10000 Ftért ('98-ban). A kocsi kiszolgálta a fiamat (egyetlen hibája lett közben: nem tusdom, minek hívják azt a részét, ahová pl. az ülő gyerek bele tud kapaszkodni, na mindegy, ennek alapján úgyse fogjátok kitalálni), szóval arról lejött a műanyag borítás, amit ugyanolyan színű sazövettel pótoltam, és senkinek nem tűnik fel. Most jön szept-bwen a kistesó, azt hiszem, ki fogja szolgálni őt is.
Nekem az ilyen babakocsivásárlások mindig egy kicsit a kivagyiságot juttatják az eszembe. Persze mindenki a legjobbat akarja megadni a csemetéjének, de hogy százezret egy babakocsiért?!
Bocsi mindenkitől, akinek az érzelmeit megsértettem, de tényleg nem értem, miért kellene ennyiért egy babakocsit venni...
Zsóka
Zsóka
 


ZSoka, tokeletesen egyetertek veled!!
A fiamat en is Marcoban tologattam,. ami a batyameke volt elotte, es tokeletesen megfelelt, most hogy szuletett a lanyom, a nagyszulok vettek neki egy uj babakocsit, nem a legdragabbat, de en nagyon-nagyon meg vagyok vele elegedve. Mi Gracot vettunk, nagyon klassz, konnyen tolhato, stb,
De az teny, hogy nagyon megszenvedtem volna, ha szazezret ki kellett volna adnom egy babakocsiert.
Eva
 


Sziasztok!

Nekünk ABC Design (mackómintás) babakocsink van, de 19900-ért vettük és bár oda volt irva, hogy negyvennemtomhány ezerről leértékelve, én a magam részéről nem hittem el. Ezek szerint mégis? Na mindegy, nem ez a téma. A kocsi nem rossz (azért nem vagyok elájulva tőle). A legnagyobb problémája, hogy hullámos másnéven puklis az alja. Azaz nem egyenes. (Remélem értitek) Én úgy használom, hogy a bébihordónkból kiveszem a kemény alját (egy pozdorjalapszerűségen van egy kicsi szivacs) és azon fekszik a lány. Persze amikor megvettük még nem tudtam mire kell figyelni, a másodiknál már okosabb leszek:) Bea UI: azért negyvenezret nem ér meg...
Bea
 


Sziasztok!
Kedves XLACA - abban a feleségednek igaza van, hogy nagyon fontos a jó babakocsi, de szerintem 40eFt-ból már könnyen lehet ilyet kapni. Egyébként én arra jöttem rá (igy a 4. babakocsinknál), hogy nem is annyira a baba, hanem a mama szempontjait kell nézni. A baba szinte bármiben jól elvan márkától függetlenül. Azt gondoljátok meg, hogy nagy "hajót" szeretnétek, ami kényelmes a babának, jól meg lehet pakolni, de nagy helyet foglal el, és az emeletre a mama egyedül nem tudja felvinni, vagy inkább "mobilabbat", ami nem olyan tágas, de könnyű, szállitható. A bolygókerék (fixálható) nagyon hasznos!!! Az sem árt, ha mindkát irányból tolható, és egy mozdulattal át tudod csapni a tolókart. De sajnos - szerintem - az a babakocsi, ami egy újszülöttnek ideális, valószinűleg 1 éves korára már nem a "legtestreszabottabb" lesz.
Sok sikert, és szerencsés választást:
Jutka
Jutka
 


Sziasztok,
Egy mondattal csatlakoznék Jutka véleményéhez: az "első" babakocsit legkésőbb akkor úgyis felvátlja a sportkocsi, amikor a gyerkőc már ülni tud. (legalánbbis a legtöbb szülő ilyentájt cseréli le a nagy böhöm kocsit könnyű sportkocsira). A könnyű sportkocsi megjelölés azért is fontos, mert ugye sakkorra a gyerek súlya megnő, hogyan csökkentsük hát, vegyünk könnyebb kocsit.
Szóval kb. egy évi használatra szánt kocsiban gondolkodjatok!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok !

Szeretnem megkerdezni hogy Ti Magyarorszagon
hany honapig hasznaljatok a fekvos babakocsit
es hanyidik honaptol az ulos "sportkocsit"-
ha igy hivjatok ?
Csak azert mert itt Olaszorszagba mar sokan
a 3.honaptol az ulos sportkocsit hasznaljak
ami viszont sokak szerint a gerincnek rossz.
Szoval ha van idotok adjatok statistikat legyszi.
( En Sophie-t mar a 3-4.honaptol az ulosbe
raktam amit persze hatra lehet donteni fekvos
helyzetbe is, de o mindig felhuzza magat
mert nezelodni szeretne.)
Csilla
Csilla
 


Amit én szeretnék venni, az egy 4 funkciós Peg Perego babakocsi /mély-, külön sport-, mózeskosár ringató programmal, nyári tetôvel/. Szerintem meg megéri az árát. Nálatok ez mennyibe kerül Olaszországban?
Mária, Xlaca neje
Mária
 


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és a segítséget.
Igaz-e, hogy Olaszországban a Peg Perego-t nem sorolják kifejezetten a nagy márkák közé? /Tudtommal ez csak commerciale qualito/

Xlaca
XLACA
 


Kedves mindenki..

Elsőgyerekes anyaként én egy Baby Bell kocsit vettem, az eladó ájuldozott, ilyen szuper olyan szuper. 25000 ft volt, hát ilyen szar kocsit senki se vegyen. Alacsonyan van a tolókarja, a bevásárlókosárba semmi se fér éy 1 hét után kilukadt, zörög csattog, szar. 3 hónap után a férjem megkönyörült, és a Corában akciósan vettünk egy Graco Ultima babakocsit. Tágas, nagy kerekű, óriási kosarú, imádom. Egy hibája van, csak egyirányból lehet tolni. (21 e ft volt akciósan, amúgy olyan 38 azt hiszem.) Szóval nem az számít hogy néz ki, hanem hogy mennyire praktikus. Ja, és aszart bevittük a bababizományiba a Váci útra, ahol azt mondták 3 havi használat után hogy iszonyat állapotban van, ha 2000 ft-ért megszereltetek velük valami nem tudom már mit rajta, akkor 3000-ért kiteszik (amiből 25% az övék). Jó mi?? Végül beadtam Csepelen, ahol meg el volt ájulva a bizományos hogy milyen klassz kis kocsi, és adott érte 10 e-t. Erről ennyit. Egyébként Peg Perego kétfunkciós már 50 körül van, szerintem az is megfelelő tökéletesen, olyan jó a huzatmegoldása, hogy az téli babánál is vígan használható, szerintem ezek a 4 funkciós hipercsodák már túlzások.
Zorkanya
 


Mária!

Mi a fene az a ringató programos mózeskosár?
Már ne haragudj, de ennyire jól álltok, hogy 100 ezret csak odaadni egy babakocsiért ami végül is ugyanazt szolgálja mint a 40-60 ezres társai?
Erre már szinte biztosítást is lehetne kötni!:-)
Nekünk is Peg-Perego háromfunkciós kocsink volt, amit használtan vettünk és most is lehet kapni 40 körül jó állapotban DE NEM 100 EZER FORINTÉRT!!!
Bocs az őszinteségért!
Inkább Anonymus
Névtelen
 


Szia Csilla!
LÉn azon a véleményen vagyok, hogy amikor agyerkőc már ülni tud, és jó sokáig bírja is (mert ugye az első időszakban még csak percekre-tízpercekre ül), akkor teszem-ültetem a sportkocsiba. Mert a gerincének ténylweg nem jó. (Bár, gondoljunk a kengurukra, abba is beletesszük a kicsiket...) Tehát amikor máér stabilan ül, akkor jöhet a sportkocsi!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


A ringato programot en meggondolnam, mert a gyerek hamar hozzaszokik, es aztan majd soha sehol nem lesz hajlando nyugton maradni hacsak nem ringatja valaki vagy valami!
Névtelen
 


Szia Csilla!

Nn kb 1 hónapja (Dorcsi 6 hónapos kora óta) használom ülve a babakocsit. A lány akkor kezdte igényelni. Addig nem akart ülni. Azóta viszont állandóan húzza fel magát és ülni akar. Hát én addig csak fekve tologattam. Szerintem ez minden gyereknél más korban jön elő. Szerintem, ha már akar felülni, lehet ültetve a babakocsiban tologatni. Az neki egy nagy csoda, máshogyan látja a világot és nagyon élvezi. Szerintem nem kell azzal foglalkozni, hogy más hogyan, mikortól mit csinál, a gyereket és a képességeit kell figyelni! Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok,
hogy egyeseknek ennyi pénzük van, hogy nem tudják hová tenni!!! Inkább adnák valami alapítványnak vagy kórháznak. Mások meg úgy kuncsorogják össze a barátoktól a kinőtt gyerekruhát...
Névtelen
 


Szerintem mindenkinek a magánügye hogy mennyi pénze van, és abból mennyit költ a babájára. Valószínűleg Xlaca/Mária is megdolgozott azért a pénzért, és szíve joga ha teheti akkor annyiért és olyan felszerelést vegyen a gyerekének amilyet akar. Az ilyen demagóg dumáktól feláll a szőr a hátamon bárki is vagy névtelen. Hidd el én sem dúskálok a pénzben, de örültem hogy az anyagi lehetőségeinkhez mérten nem szenved hiányt semmiben a gyerekem. És ha akkor úgy állunk, és tehettem volna lehet hogy nekem is egy ilyen csodakocsira fájt volna a fogam.

Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves névtelen

ha ennyire dúl benned az altruizmus akkor talán mások ócsárlása helyett könnyíthetnél háborgó lelkeden azzal, hogy lemondasz a havi több ezer forintos internethasználatról és az így megtakarított pénzt utalod át valami alapítványnak. Tudod ugyanis vannak olyan családok is, ahol annyit sem tudnak a gyerekre költeni, mint amennyiért te havonta szörfölgetsz..

Gondolkodj el ezen, mielőtt máskor meggondolatlan kijelentést teszel, és persze az sem vall nemes jellemre hogy mindezt névtelenül teszed te szegények szószólója...

Üdvözlettel:
Zorkanya aki mindig utálta a képmutatást..
Zorkanya
 


Kedves Zorkanya,
Én havi 5500 Ft-ért internetezem (telefonszámlával együtt), ezzel még senki sem ment a falnak.
Bár nem ide tartozik, és valószínűleg Téged sem érdekel, de én a kinőtt gyerekruhákat el szoktam vinni a védőnőnkhoz, aki tudja, hogy kinek van szüksége rá, és odaadja azoknak a családoknak. Azonkívül amennyi tőlem telt, egy kis pénzt adtam a Vöröskereszten keresztül az árvízkárosultaknak.
Nem akarom szentként feltüntetni magam, de ez csak magamutogatás és kivagyiság (ahogy itt valaki írta). Azért a pénzért, amiért "XLaca és Mária megdolgoztak", ahogy Te írtad, sok más, hasznosabb dolgot lehet venni...
és ha már utálod a Névteleneket, hát a lelked boldogságáért most írok ide egy kitaláltat, csdak hogy tudj aludni:
Kinga
Névtelen
 


Szia Kinga

Akkor sem gondolom hogy igazad van, hidd el én sem vettem volna ennyi pénzért babakocsit, de ha ők megtehetik tegyék, attól még nem kell ellenük kirohanni.
Nem akartalak megbántani, lehet hogy igazad van és Xlaca neje csak azért akar Peg Peregót mert felvágni akar nem tudom, a fenti hozzászólásokból kiderült hogy van ilyen anya is. Nekem például ugyanez a véleményem azokról is akik csak márkás babaruhákat hajlandóak venni, sokszor a sokszorosáért mint amennyibe pl. a nálam tökéletesen bevált Kenguru márka kerül, csupán azért mert ott a cimke rajta hogy Chicco, vagy Nike.
Ezek mind mind egyéni alkat kérdései, de attól hogy valaki csak ilyenben járatja a gyerekét még nem rohanok ki ellene hogy mit felvágóskodik, miért nem tud már mit kezdeni a rengeteg pénzével.
Elfogadom hogy vannak ilyen szerencsés emberek és kész.
Még egyszer elnézést ha megbántottalak volna.
Üdvözlettel
Zorkanya

Ui: Mi rengeteg utazunk a babával, otthon is emeletes házban lakik a nagyi, így előbb utóbb mi beszereztünk egy bébiőrzőt, amelynek tényleg hasznát vettük. Tudod mit kaptam a pofámba a bátyámtól mikor meglátta?? Azt hogy mit vergődünk a bébiőrzővel és ha a "kulákság fájna már rég ordítanánk".
Nos ez az eset, ez a primitív hozzáállás jutott az eszembe mikor olvastam a hozzászólásodat.
Zorkanya
 


Sziasztok,

Szerintem is mindenkinek a szíve joga,hogy milyen babakocsit vesz.
Ez olyan dolog,hogy valaki Audival jár vagy Polski Fiat-tal.
Személy szerint, én is egy 100e Ft környéki Chicco babakocsit néztem ki,ami állítólag 5 funkciós.
És ha lesz rá pénzünk maradok is ennél !
Én nem a kivagyiság miatt.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok Lányok!
Én soha nem a márkát nézem ha valamit vásárolok,hanem azt, hogy praktikus-e. Persze azt is figyelembe veszem,hogy nekem tetszik-e és az árához képest nekem mit tud nyújtani. Szoval valamiből érdemes márkás,drága dolgot venni, mert esetleg az tartósabb,praktikusabb,de sokszor az olcsóbb is ugyanolyan jó. Valószínűleg azért gyártanak a gyárak többfélét,hogy mindenki a neki legjobban megfelelőt (pénzben,tudásban) vegye meg. Mi Crago babakocsit vettünk,mert nekem a nagy bolygó kerekei tetszettek meg és az, hogy van hozzá egy babahordozó amit autóba is be lehet kötni. Ez utóbbi igen praktikus darab. A gyerek 9 kg-os koráig lehet használni, rá lehet pattintani a babakocsira és egy mozdulattal le lehet venni és berakni az autóba anélkül, hogy a babát felébresztenénk. Szóval én szeretem ezt a kocsit. A babámnak még mindegy miben tologatom.Lehet,hogy másnak pont ez a kocsi nem elégíti ki a kívánalmait, akkor ő mást választ.De ez a jó.Különben elég lene, ha csak egyfélét gyártanának.
Üdv.mindenkinek:Sissy
Sissy
 


Szia Sissy,

Amit írtál abban teljesen igazad van.
Nekem is azért tetszett meg a már említett 100eFt környéki kocsi,mert sok funkciós.
Fekvo kocsi,mózeskosár,sport kocsi,babahordozó,autósülés.
Ha ez mind megvenném ugyan ott tartanék.

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!
Hát szerintem ha mind külön vennéd meg ki sem jönnél enyiből.
Mikor lesz babátok?
Mi legelsőnek a babakocsit vettük meg, mert akkor kaptam külön pénzt a munkahelyemen. Még a legelején voltam a terhességemnek. Sokan mondták az ismeretségi körünkben, hogy nem szabad előre megvenni semmit, de hát egyszerre ki bírja anyagilag azt a sokmindent amire szükség van. Arról nem is beszélve, hogy mikor már itt van a baba nem tudok rohangálni,hogy ez kell,az kell. Ha meg más veszi meg az tuti nem olyan amit én szerettem volna. Jó is,hogy szépen lassan megvettünk mindent, mert Bogi baba 3 héttel előbb akart látni minket.
Bocs,kicsit eltértem az eredeti tárgytól.
Üdv.:Sissy
Sissy
 


Sziasztok leendő anyukák, apukák!

Saját tapasztalat, lehet, hogy nálatok másképp lesz, de az ismerőseim körében is az lett a jellemző, hogy hiába 5-funkciós, az első "böhöm nagy fekvős" babakocsit max. 1 éves koráig használod, utána rájössz, hogy sokkal praktikusabb a pihekönnyű 8-kerekű esernyőkocsi. Ezt is számoljátok bele, mielőtt beruháztok. (Egyébként szerintem is jó választás elsőnek a hordozóval kombinált nagy-bolygókerekű :))

Sikeres bevásárlást, mindenkinek igénye, ízlése és pénztárcája szerint!

Mária és XLACA, vettetek már valamit???

Üdv: Jutka
Jutka
 


Szerintem mindenki olyan kocsit vegyen magának amilyet megengedhet.Nekünk CAM márkájú babakocsink volt ami nem egy olcsó kocsi de egy hónap alatt ripityára ment.
Most Peg Perego kocsink van ami tökéletes.
Lehet benne fektetni a babát, támasztani , van sportkocsi váza, bölcsőként lehet ringatni és gyönyörű.t
czibla sándorné
 


Sziasztok!
Meg nem olvastam vegig az irasokat a Peg Perego kocsikrol, de en e marka partjan allok. Na nem a 100 ezres hiper modellen, hanem a 60 ezer korulien. Nekem ilyen kocsin volt, 4 evvel ezelott vettem 36 ezerert, ekkor a "lengyel csodak" 20 ezer korul voltak. Nekem nem a klasszik vazas, hanem a caravell vazas( bolygo-fix kerek) volt, es atalakithatos. Ami azt jelenti, hogy mozeskosar, melykocsi, sportkocsi egyben. Egyszeruen imadtam a kocsit, konnyu volt tolni, es csupan azert adtam el, mert sotetkek volt es kifakult. Most van "gyartas alatt" a kisteso es most is ilyet fogok venni, persze kizarolag vilagos huzattal. Erdemes kivarni az akciot(kifuto modellek), es Pestieknek elletogatni az Illatos u. 38. szam ala, mert ott van a nagyker.
Moni
 


Mi a véleményetek a kétfunkciós Piere Cardin babakocsiról? Kb 30 000 ft-ba kerül, és több eladó is dícsérte, hogy mennyire megéri az árát.
/Téli-nyári betét, lábzsák, nagy kerekek, nagy kosár, vízszintesre dönthető, könnyű, stb/ ilyeneket mondtak. Van valakinek erről a márkáról tapasztalata?
Ildi
Ildi
 


Sziasztok!

Elhűlve olvastam ezt az oldalt. A másik oldalakon meg sírunk, hogy nekünk nincs pénzünk lakásra-házra, ezért marad az albérlet, meg hogy nem lehet vállalni a gyereket anyagilag.
Mi: első gyerek 1993-ban távol keleti, noname babakocsi (új) 7500 Ft. Ikrek: még egy távol keleti kocsi 6700Ft + az előző. (1995). Ja, és ezek az ún. kétfunkciós típusúak, mellesleg meglehetősen vízszintesre állítható. (fixálható bolygókerék, állítható tolókar). És kész, nem vettem később külön esernyős stb. kocsit. Mindkét kocsi megvan még, használható állapotban, az egyiket most adtam kölcsön egy jól kereső rokon családnak.
A gyerek szempontjából szerintem tök mindegy, milyen a kocsi, itt tényleg az anyukák akarják élvezni a helyzetet. Nekem is tetszik egyik másik cucc az üzletekben, de meggondolom mit veszek a pénzen, és inkább ne kelljen az apukának hajnaltól éjjelig dolgoznia!
(és pl. az én nővérem is az eddigi 2 gyerekének vagy 3 drága kocsit vett, mert az egyik eltört, meg kellett egy mózeskosár, meg egy sportkocsi. Hát én nem hiszek olyan nagyon a márkákban!)
Jó, nem azt mondom, aki teheti, ne a piacról vegye meg a cuccokat, de a gyereknek nem a drága holmira van szüksége, hanem a papára, mamára, arra, hogy ne legyenek fáradtak és ráérjenek vele foglalkozni!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Ildi ez utobbiban teljesen igazad van, de az embernek az igenyei altalaban a penztarcajahoz igazodnak. Van aki megteheti hogy kiadjon 100 ezret egy kocsiert van aki neem. Persze van olyan is aki megtehetne, de nem teszi, es szerintem ilyenbol van a kevesebb. Egyebkent en a "kevesebbet de jobb minosegut" parti vagyok, ami azt jelenti, hogy a kinai boltokat elvbol elkerulom. Lehet hogy ez igy nagykepuen hangzik, de emellett viszont szivesen jarok turkaloba. Persze ott is a jo minosegu dolgokat keresem.
Moni
Moni
 


Sziasztok,
lehet, hogy most egy pár embert magamra haragítok, de ez nem szándékos, bocsi érte!
Szóval szerintem (ahogy írtam is) persze mindenki szeretné megadni a gyerekének a lehető legjobbat - csakhogy a pénz nem minden. És a gyereknek tulajdonképen tényleg mindegy, miben fekszik - csak kényelmes legyen. A márka a szülőknek fontos, hogy lehessen vele villogni. A gyárak persze ezt kihasználják - erről szól korunk, csak vegyél, vásárolj, fogyassz! Persze aki megteheti, tegye.
De amíg azok vannak többségben, akiknek meg kell nézniük, mire adják ki a pénzüket (vagy nincs is pénzük, elgondolkodtam a keres-kínál rovatban megjelent hirdetésen, ahol egy anyuka szívesen fogadna bármit a csemetéjének, mert nincs fényes anyagi körülmények között, addig vhol egfyszerűen rosszízűnek érzem azon bvitatkozni, hogy ötven- vagy százezret érő babakocsit vegyek a gyerekemnek. Ez jó hosszú mellékmondat lett, bocs), szóbval amíg a gyengéb anyagi helyzetűek vannak többségben, addig a többieknek talán tekintettel kellene lenniük ennek a többségnek az "érzékenységére" vagy minek is nevezzem.
Higgyétek el, a gyerek nagyon jól fel fog nőni olcsóbb babakiocsiban, ha mama-papa szereti, foglalkozik vele és odafigyel rá. Ildivel abszolút egyetértek!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Csak ismetelni tudom magam: Zsoka , tokeletesen egyetertek veled!!!!!!!!!!!!!
Udv Eva
Eva
 


Sziasztok, újra elolvastam, amit írtam, és az a bizonyos
"talán tekintettel kellene lenniük ennek a többségnek az érzékenységére"
kicsit félreérthető. Az a baj, hogy nem tudom jobban megfogalmazni. Tehát: természetesen mindenkinek szíve joga, hogy azt vegyen gyermekének, amit akar, olyan áron, amit ki bír fizetni, csak vhol szíven ütött ez a kettősség az egyik oldalon a mama, aki segítséget kér, a másik oldalon pedig azon godnolkodók tábora, akik urambocsá' ringatós kocsit akarnak. venni.
Hogyan is írjon az ember, ha nem akarja egyik oldalt sem megsérteni? A szíve legmélyén pedig a "csóró" kismamával szimpatizál?
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Zsóka!

Szerintem tökéletesre sikerült az az ominózus mondat! Egyébként tény, hogy az embernek összeszorul a szíve valahányszor vásárolni megy és látja mennyi gyönyörű (és hasznos) dolgot lehetne venni a csemetéjének. És mégis minden alkalommal számolgatnia kell, hogy mennyi az annyi, amiért még kap valamilyen minőséget is. Jelen esetben nem volt rosszindulatról szó, csak figyelmetlenségről, ami a jobb módúaknál általános jelenség. Sajnos még akkor is, ha azok közvetlen hozzátartozók (ezt lehet, hogy inkább anyós topicnál kellett volna felvetnem...) Hihetetlen, hogy nem tudják felfogni, hogy másnak nem áll a számláján számolatlanul a pénz és nem mindig tudja megvenni azt, amire szüksége van. Ezt az ember egyre szomorúbban veszi tudomásul ahogy az évek múlnak... Látszik, hogy ma rossz napom van, bocs. Be is fejezem. Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Mi egyáltalán nem akartunk babakocsit venni, mert kaptunk kölcsön. A probléma az volt, hogy a gyerkőc három hónaposan több, mint végigérte és izomból lerugdosta a karfát. Így a vásárlás pusztán az alábbi szempontok szerint történt: elég hosszú legyen a fekvőfelület és nagy, nem bolygó kerekei legyenek, mert a mi környékünk nem aszfaltos. Fogalmam nincs, mi a márkája - kicsit protekciósan vettük nagykeráron 17.000-ért - vmi német izé. Nem lehet fordítani a menetirányt, de a tolókar magassága állítható: ezt sebváltónak csúfoljuk, pedig tényleg jó dolog. Masszív és még összecsukva is hatalmas, viszont egy kézzel kinyitható. Nagyon szeretem, a lestrapáltság legkisebb jeleit sem mutatja. Hosszú távú beruházásank szánjuk, ki kellene bírnia a következő gyerekeket is.
Jó, ha valakinek nem az anyagiak alapján kell gyerekholmikat vásárolni, de sajnos a legtöbben nem így vagyunk vele.
És Zsókának igaza van, mert a gyerek nem attól érzi jól magát, ha márkás a babakocsija.
(Hajrá, csóró kismamák!)
De arra is emlékszem, milyen izgalmas érzés a leendő gyereknek vásárolni és berángatni a kispapát a boltokba.
Tanmese: Ismerős társaság, külföld, elegáns étterem - drága is.
Asztaltársaság rendel: ki mit szeretne enni. A Kollega az árlap alapján kiválasztja a legdrágább ennivalót. A pincér kihozza a tálakat. Mindeni eszi a kedvencét: omlós kacsa-pecsenye, filézett, pikáns halszelet, stb. A Kollega elé teszik a tányért: vastag, steak, angolosan, fél kiló, pácolva. Amint beleszúrja villát, kibuggyan belőle a vér.
Bocs a horrorért, de úgy éreztem idekívánkozik.

Sziasztok

Anta
Csutak Anita
 


Sziasztok!!! Kriszta vagyok. Még kezdő vagyok a net-en, de tetszik ez az oldal és én is hozzászólnék a témához. Marcell fiam 4,70 kg-mal és 60 cm-rel született, így a használt kinai babakocsit kapásból "kinőtte". Még szerencse, hogy volt bababoltos ismerős, aki használt külföldi dolgokat árult.Így elég reális áron jutottunk hozzá egy olyan amerikai megoldáshoz / ez 97-ben még nem volt divat itthon/ ahol a bébihordozó+babakocsi egybe rakható. Azóta azt mondom, hogy ez a "legolcsóbb" megoldás, kb.4legyet üthetünk egy csapásra /autósülés,etetőszék,babakocsi,játszószék/. Amúgy az anyagiakról annyit, hogy most már nincs olyan babakocsi, amit használtan -elég jó áron-meg ne lehetne venni.
Lehet, hogy most sokan fognak rám haragudni ezért, de szerintem amikor gyereket vállalunk, igyekezzünk Neki- anyagi körülményintől függöen persze- a legjobbat adni. Hiszen ezért vagyunk mi a szülők, nem?
Sziasztok

Kriszta
Kriszta
 


Kriszta!

Csak egy gondolat. A címben is említett kocsi, meg az általad is említett 4 funkciós akármi a gyereknek a legjobb vagy neked, azaz a szülőnek?

Ildi
Pethes Ildikó
 


Krisztának igaza van, és nem elérhetetlen a dolog, a Graco-nak ez a tipusa 45000 ft körül van, és nem csodakocsi, csak egy 2 funkciós babakocsi, amire az azonos márkájú autósülés (ami hinta és etetőszék is egyben) rákapcsolható. Mi pl. annak idején külön vettünk bkocsit, meg ilyen hordozót is, amit persze a márkakülönbség miatt nem lehetett együtt használni. Szóval ez nem egy hiperkocsi, egyszerűen csak praktikus.
Zorkanya
 


Kedves Ildi,
ez is csak egy gondolat - azért az sem elhanyagolandó dolog, hogy a szülőnek mi a legjobb. Míg a baba szempontjából az egyedüli fontos dolog, hogy kényelmes legyen, nekem például sokkal több szempont alapján kell döntenem (súly, kezelhetőség stb.) Mi például sokat autózunk, tehát fontos, hogy ha a kicsi elalszik az autósülésben, egy mozdulattal rá tudjam tenni a babakocsira, ne zavarjam őt közben. Annak, aki az x. emeleten lakik, biztos fontos, hogy hány kg a kocsi - és sokszor pont a kényelmi szempontok miatt drágábbak azek a babajárgányok. A Kriszta négyfunkciós "akármije" nagyon praktikusnak tűnik. Üdv, andi
andi
 


Kedves Ildi!

Teljesen egyértelmü volt a dolog,hogy olyan kocsit vegyünk ami minden szempontból-de főleg a gyermeknek-jó legyen. A kocsi+hordozó ára együtt 38.000 Ft volt,és ha a GRACO kocsija 5-öst kap, akkor ez az Evenflo 10-est. A kocsi maga 4,5 kg volt.A gyermekemnek pedig kényelmes és tágas. S már most tudom, ha 2 év múlva újra szülök, csak ezt a kocsimárkát fogom keresni./ S most nem a canadai Evenflo-ról írtam, hanem az amerikairól./

Üdv mindenkinek,
Kriszta
kriszta
 


Sziasztok

Azért irok, mert én nagyon szerettem a kocsinkat, s szerintem Dorka is . Peg Perego Classic
tipusu, 45.000 Ft.- volt, használtan, de
szerintem disznek volt előző tulajdonosánál, mert
kifogástalan állapotban volt. Szóval téli babánk
iszonyú biztonságosan utazhatott a mózeskosaras
tipusban, széltől, mindentől védve, alulról melegitve. Jobb időben, pedig előkerült a sportkocsi változata, ami szintén nagyon jó volt.
Ami pedig még kényelmesebbé tette a nagy rakodó tér a kocsi alján.
Most egy egyszerű sportkocsink van, mert igy egyévesen már elég ez is. Ami a hátránya volt,hogy nagy és nehéz vele közlekedni, de végülis még a villamosra is fel tudtam vele szállni, persze mindig segitett valaki.
Furcsa , hogy egy év alatt mennnyit fejlődött a választék, mostmár én is gyönyörű újhullámos kocsira vágyok, de aztán az is lehet, hogy következő kis jövevényünk is ebben fog utazni.
Sziasztok
Mariann
 


Sziasztok!

Momentán nem azzal a véleménnyel szálltam szembe, hogy ha valaki megteheti, akkor mért ne legyen már neki kényelmes, de ne arra hivatkozzunk közben, hogy azért tesszük, mert a gyereknek akarjuk megadni a legjobbat. Kijárhat az anyukának is, elismerem.
De amikor gyereket vállalok, akkor nem az a fő, hogy megvegyem neki a 45 ezer forintos kocsit! Nem azzal adom meg neki a legjobbakat!
Más. Szerintetek a széltől minden oldalról (felülről is sok esetben) védett, alulról fűtött stb. kocsiban levegőzik a baba?
(oké, nem ide sorolandó, ha muszáj menni vele, de ha csak miatta megyek ki, akkor ez jó megoldás?)
Mit csináltok az olyan aluljárókban, ahol csak lépcső van, a buszokon, villamosokon? Vagy alapfelállásként bízunk benne, hogy majd csak segít valaki? Ez jó lenne, ha megtehetnénk.
Csak néha azt is elgondolom, hogy akik megtehetik, azok vajon megtennék-e, hogy pár ezerrel kevesebbet költenek a kocsira, mondjuk pl. a kevésbé divatos huzatszínt választva, és a különbséget eljuttatják a vöröskeresztnek meg azoknak, akik kaját sem tudnak venni?
Ildi
Pethes ILdikó
 


Sziasztok
Meg nem szuletett meg a babánk.
Bocs a ferjem billentyuzete cserelt. Erre mindig van penz. Laca felesege vagyok, es szeretnem megköszöni a segitsegeteket.
xlaca felesege
 


Szia, Ildi!

Kicsit idealista a felvetésed... Naná, hogy senki nem fogja a drágább babakocsira szánt pénzt elajándékozni!

Szerintem mindenkinek magánügye, hogy a saját pénzéből mit és milyen áron vásárol a gyermekének. És annak a megítélése is szubjektív, hogy mi a jobb a gyereknek. Ha például én úgy hiszem, hogy a drága és márkás cucc jobb a gyerekemnek, akkor hadd legyen már a saját jogom megvenni azt a saját pénzemből. És igenis, tehetem ezt álszentség nélkül, őszinte meggyőződésemből fakadóan!

(Csak úgy zárójelben megjegyzem, hogy elfogultság nélkül írom ezt, mivel én nem venném meg a legmárkásabb cuccokat, ha megtehetném se, viszont fontosnak tartom, hogy ne kritizáljunk másokat olyan dolgokért, amit abszolút szívük joga megtenni.)

Aluljáró? Nehéz kérdés. Én nem találtam rá jobb megoldást, mint bízni, hogy segít majd valaki, és végülis nem kellett csalódnom. Miután lecseréltük a nagy babakocsit a kicsi sportkocsira, azután már lépcsőfokról lépcsőfokra le (és fel) is tudtam gurítani azt a lépcsőkön, de többnyire félbeszakította igyekezetemet a hirtelen érkező segítség...

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: