Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anna!

Mi pedig okt. elejére várjuk a kisbabánkat.
A Piere Cardin babakocsikat a legolcsóbban a III. kerületben a Zápor u- ban lehet megvenni mivel Ok hozzák be M.-ra. A legtutibb is 30 e Ft alatt van.
Az üzlet az iskolával szemben van.

Üdv: Dóra
Névtelen
 


Sziasztok!

Ja, a panelban van nagylift és kislift. A nagyba az öcsém mélykocsijával is simán befértünk anno. Attól nem félek! Autónk nincs. Alapvetõen városban közlekedni nem akarok kocsival, hanem inkább kenguruznék, vagy késõbb hátihordozót vinnék.

cory
cory
 


CORY mondtam,hogy vedd meg az Én kocsimat!Puszi KANDI 72
Névtelen
 

 
 

Kedves dóri!

Nagyon köszi a segítséget. Pont ma akartuk megvenni, de most, hogy ide felnéztem; mondtam a páromnak, hogy még menjünk el a zápor utcába is.
De ma mindenféleképp szeretném megvenni. Malyd megírom mit sikerült!
Ti már vetetek kocsit a picinek, egyébként tudjátok, hogy mi lesz?
mégegyszer köszi! :-)))))))))

Anna
Annababa
 


Sziasztok!

Kandi: mindenképpen újat szeretnék!

cory
cory
 


Sziasztok!
En Neonato Imola Kombi kocsit vettem, konnyu es nem szeles, igy tomegkozlekedni is lehet vele. Mozeskosar plusz tolokabol all, bar az ara eleg huzos volt 72000Ft.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Szeptember közepére várunk babát, még nem vettünk kocsit.
A belvárosban lakunk (régi bérház) lift nincs, a masodikrol nekem kell majd cipekednem. A szülõk távol vidéken ahová valószínû kocsival megyünk majd.
Néztem a Pierre Cardin kocsit, ami most volt leárazva a MegaToys-ban 23000 Ft-ra, ill a 4 funkciós (babahordozóval) kocsit 43 000 Ft -ért. Most már lehet hogy aug-ban nam akciós.Nem tudom melyiket válasszam, hisz végül is õszi/téli babám lesz, cipelni is kell a kocsit, utazni is kell vele.
Mit tanácsoltok? Köszi: Maya
T
Névtelen
 


Maya én is szept. közre vagyok kiirva. Bár nálunk van lift, mégiscsak a 6.-on lakunk. Én Pierre Cardint javasolnék. Mi is azt vettünk, és mindenki csak helyeselni tudott, hogy milyen jó választás volt.Ráadásul nem csak télig, jó mert átlehet alakítani sportbabakocsivá! 32 000 Ft ért, ha érdekel részletesen leírom milyen, ja és még szép is! Kb. olyan mint pár hozzászólással feljebb Anna babáéknak! :-))))és garanciás!
Üdv.
PötömPanna
PötömPanna
 


Sziasztok! Szerintem a legfontosabb a magyar út- és járdaviszonyok között, hogy minél nagyobb legyen a kereke! Mi megvettük a Peg Peregot, fontos volt, hogy könnyü, mert dombon lakunk. (Ez 9kg, a Hauck 16kg.) De minden kisebb gödörben elakad, a járdára meg úgy kell felugratni vele. Úgyhogy általában kenguruzunk. A buszon úgyis annyian lógnak, hogy nincs hely babakocsinak.

Fruzsa
fruzsa
 


Nekünk ket kocsi van, egy súlyos normális babakocsi, amivel sétálni, stb jarunk, és egy majdnem vizszintesre lehajtható nagyon konnyű (4kg) sport kocsi (teteje is van, nem napteto), amivel lehet buszra szállni, kocsiba is konnyen befér. (egy három hónapos gyerek is már beletehető) Igazából egy normális kocsival nem lehet emeleteket cipekedni (én csináltam negyedikről, aztán átpakoltuk az autóba, mert megszakadtam).
Olyan kocsi nincs, ami stabil is, szél se fujja el, es konnyű is, nagy a kereke, ....
Amikor már nagyobb a gyerkőc, ül és nem télvíz van, amúgyis célszerű sportkocsira áttérni. Nekem így utólag az a véleményem, nem igazán érdemes mélykocsiba sokat beruházni, mert ugyse sokáig használja az ember, sokkal többet hasznaltam a sportkocsit.
Kala
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszönom a tanácsokat, holnap megyünk nézegetni.
Azt hiszem a pierre cardin jo lehet. Kedves PöttömPanna természetesen érdekelnek a részletek.
Sokkal jobb lesz így nézegetni, hogy az ember már olvasott róluk valamit, és ami persze hiteles is, nem a szokásos reklámszöveg, ahol mindegy mi csak adjuk el.
Szóval k9szi a segítséget mindenkinek! Maya
Névtelen
 


Kedves Anna'

Mi is ebben a hónapban vesszük meg a kocsit, a héten megint be néztünk az üzletbe és láttuk megint ki dobtak egy új modellt ami 35 e Ft. Ti végül melyiket vettétek meg_ Nekünk egyébként fiúnk lesz akit már nagyon várunk és Ádámnak fogják hívni. A ti babátoknak mi lesz a neve_
Megvettetek már mindent_

Szia Dóra
Névtelen
 


Sziasztok!
Maya a részletek; és Dóri egyben ez az amit meg is vettünk :
Piere Cardine 3 funkciós babakocsi, 3 fokozatban döntheto, 3 fokozatban állítható lábtartó,nagy bevásárló kosárral, lábzsákkal, esovédovel, kétirányba tolható, leveheto v. teljesen elore hajtható tetovel, elöl bolygosítható nagy kerekekkel. A huzata királykék alapon macimintás, és leveheto - mosható. Szóval hiper szuper. Talán csak azt sajnálom, hogy nem mind a négy kerék bolygosított. De könnyen írányítható, ja és összecsukható és könnyü.
A mi pocaklakónk is fiú és szeptemberi, ot Ákosnak fogjuk hivni!
Ja a babakocsi egyébként 32000 Ft volt mindenestül, de megérte, mert nyáron is szupi lesz!
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.
Dóri melyik topicban tudnánk tovább beszélgetni a babáinkról; persze ha van kedved?

PötömPanna
PötömPanna
 


Bergon babakocsit szeretnék venni. Ki ismeri? Van valakinek tapasztalata vele? Vagy esetleg eladó kocsija? Köszi: Nóri
Névtelen
 


Sziasztok!
Ma megvettük a babakocsinkat. Hauck Denver6 54000-ért.
cory
cory
 


Sziasztok!

Szilvi vagyok, és december közepére várjuk a kisbabánkat. Milyen babakocsit vegyek.
Mózeskosarast, vagy csak lábzsákosat?
Igazából könnyű, és kicsire csukható kellene, mert
sokat utazunk.

Köszi a segítséget!
Névtelen
 


szia Névtelen!

Ha bemégy bababoltba, akkor majd rögtön beleszeretsz a gyönyörű mózeskosaras minden funkcióra képes kocsikba. Velem is ez történt, de aztán átgondoltam mit szeretnék. Hova veszem. Szerintem ha kertes házban laktok, ha nme kell sokat utazni,mert a környéken van minden, nem utazol bkv-val, akkor jó a 3 funkciós kocsi, ha viszont ezek ellenkezője, akkor tudom ajánlani a 2 funkciós lábzsákos kocsit, amit könnyebben fel tudsz kapni, közlekedin is egyszerűbb vele.

remélem segített valamit.

Tikk
Tikk
 


Szilvi szia! 2 funkcios babakocsit ajanlok, az osszecsukhato. Szerintem erdemes par szempontot figyelembe venni, bar ezekrol mar biztos Te is hallotal: nagy kereku legyen (ez azert fontos, hogy ne nagyon zotyogjon a baba feje) ha teli baba szeles legyen!! ez nagyon fontos sajnos a legtobb kocsi eleg keskeny, de neked arra is gondolnod kell, hogy takaro + beoltoztett bebi, ne olyan legyen mint a hering, magas legyen a kocsi, ha setalsz ne a kipugogo gazt lelegezzbe be. Fordithato tolokaru legyen, en nem szeretem hatulrol tolni a babat, mert akkor nem latom mi van vele, mit csinal.+ rugozasa is legyen
En Bergon kocsit valasztottam ez a kocsi nagyjabol megfelelt a kivanalmaimnak.
A Graco kocsinak nem megfordithato a tolokarja, hatulrol kellene setalnom vel, a hauck kocsit szerintem alacsonyak, a pierre Cardinok meg keskenyek es kis kerekuek es egyaltalan nem rugoztak. Nem mindegyik, de..
Plussz nekem fontos volt hogy szep legyen a kocsi ne csicsas. Sotetkek, feher vekony negyzetekkel. Es olyan szuper.
A Megatoysban lehet rengeteg felet latni es kapni , biztos segitenek az eladok is a valasztasban.

remelem segitettem: Gabri
Gabri
 


Sziasztok itt Szilvi.
Köszönöm a segítséget sokat segítettetek. Arra nem is gondoltam, amit Gabri írt, hogy a kocsi szélessége télen nagyon fontos. A kerék is érdekes volt, nem tudtam, hogy mi a különbség a nagy és kis kerekek között. Igazából már nézegettem üzletekben, de itt vidéken Szegeden nincs olyan nagy választék. Szeptember elején
majd megyünk Pestre, és akkor beugrok a Megatoysba.

Köszi mégegyszer. Szilvi
(közben keresem a regisztrációt, és akkor már nem leszek névtelen)
Névtelen
 


Szilvi!

Én is Gyõrben vettem meg a kocsit, ott ugyanis olcsóbb volt mint a megatoysban. 8e Ft-tal. Csak azt hittem pesti vagy.
Szerintem biztos van ez a tipusSzegedenis. A garancialevelen nem is Bergon van feltuntetve, hanem valami Jolly Jock?

Örülök hogy segíthettem: Gabri
Gabri
 


Sziasztok!

En olyan babakocsit keresek, amibol kiveheto a mozeskosar, hogy ne kelljen az egesz babakocsit felcipelnem az emeletre. Tudtok valami jot ajanlani?
Zsuzsi
zsuzsa73
 


Szia Zsuzsi!

Szinte az összes 3 funkciós babakocsi ilyen hiszen ezért 3 funkciós, hogy leemelhető mózeskosara van.

Tikk
Tikk
 


Szia Anna'

Sokáig nem interneteztem ugyanis megszületett a kisfiunk augusztus 11 én. A kiirt idö elött a 34. hétre.Kisfiu Ádámnak hívják, most már jól van csak sok minden közbe jött, kapott a korházban egy fertözést és ezt ki kell még kezelni , de úgy néz ki a jövö héten haza jöhetunk. Egyébként a sok megprobáltatás ellenére nagyon nyugodt kisbaba és egészséges. Remélem mielött még szulnél összefutunk az internen és megtudunk beszélni valami társalgó helyet, javasolj valamit, megpróbálok felnézni most már gyakrabban.

Szia Dóri
Névtelen
 


Sziasztok,

Nem tudunk dönteni a Peg Perego Venecia és a Pierre Cardin 2 funkciós között.
Melyiket választanátok? Van vkinek tapasztalata a Veneciáról?
Köszönöm előre is
Dóri
ui.
Első babánkat várjuk.
Névtelen
 


Sziasztok!
Néhány tipp babkocsi választás elött:
A mózeskosaras PP csodák szépek. Volt egy kölcsön, a második gyereknél.A Járdáknál nehézkes a fellépés, Nem tudsz bemenni normálisan boltba, mert hova rakod a kosarat, csak két kézzel tollható. Ilyet vegyél, ha csak házkörüli korzózáshoz kell, meg a játszótéren virítani. Egyébként négy-öt hónaposan jobban tetszik a világ félig ülve,a Jóistennek sem akar feküdni, pedig milyen jól kitaláltuk!, tömegközlekedésre ne is gondolj. Autóból vegyél mellé kombit.
Kétfunkciós. Könnyü vele "szaladni". Ha sokat autozol, könnyebb ki-be pakolni, a kocsit és a gyereket is.Vannak bolygókerekesek, és simák.A fixálható kb. 20 cm átméröjü bolygókerék kényelmesen tolható, egy kézzel is.Az egész apró kerekek néha nehezebben veszik a talaj akadályait.Alacsony, ne sétáltass benn gyereket átmenö föutvonalon, ez a mélykocsival sem ajánlott.Könnyebb kézben lépcsözni vele.A két tolókarúak esernyö formájura csukhatók, egy kézzel nyithatók.A lehkisebb helyet foglalják.
Néhány adalék. A kemény kerék, akármilyen kocsinál kellemetlen a babának. A felfújható kerekek elég jók, ha jó a minösége, és nem csak dekoráció akárhol jó. NEkem bevált, bolygó dupla kerék, felfújható.
Váz: lehetöleg, alu, vagy ötvözete, iridium. A többi nehéz. A festettek könnyen sérülnek.
Huzat: Moshatót vegyunk. Gonodolj arra mikor szülsz, Nyárra ne vegyél nagyon sötét kocsit, elegáns a sok sötétkék, de a gyereket nem kell megfözni, a sötét "összegyüjti a meleget".
Nem árt ha vizhatlan, esetleg vidám, színes, mintás, mert ugye a gyerek is nézegetni fogja elég sokat.Ha sokat autózol,(én kéthetes korától hurcolom a babám, sajna naponta legalább háromszor ülök egyedüli felnőttként kocsiba, a két nagyot szállítom isibe, oviba, eddzésre stb )
ezért sokkal fontosabb a rendes bébihordozó. A kocsivak kombinált talán a legkényelmesebb.
Háromkereküt csak akkor vegyél, ha elég nagy a csomagtartód. Ez nem csak kényelmes, de te is sportolhatsz egy kicsit.
Ui: Mindig csatold be a picit a babakocsiban, már korán is. Hihetelen dolgokra képesek a felnőttek is. Néha megpróbálnak fellökni kocsival együtt..
Hát most röviden ennyi.
Egyébként volt PP, Hauck, Chicco, Graco, Pierre ,és MAtherCare kocsink. A legprofibb a MatherCare, és a Hauck volt.
Egyszuszra ennyi jutott eszembe.
Üdv mindenkinek
Zsomi mama
Névtelen
 


Nekem is Peg Prego 3 funkcios kocsim van. Zsomi mamaval tokeletesen egyetertek, gyakorlatilag nehezkes. Felemelni tuti nem lehet, tehat lepcsozes elfelejtve, Viszont en a mozeskosarat nagyon jol tudtam hasznalni a lakasban, kb. 3 honapos koraig benne aludt a kislanyom. No persze azt is hozzateszem en csak a 4. honapra combosodtam ki annyira, hogy a gyerekkel egyutt fel tudjam vinni a masodikra (csak a mozeskosarat). Szoval cipekedeshez csak igen jo kondiban levo mamaknak ajanlom.

Azt hiszem van olyan PP kocsi (lehet hogy ma mar az osszes ilyen) amely 3 funkcios es siman a vazara lehet szerelni az autosulest (ami egyben bebihordozo is). En talan ilyet vennek a mai eszemmmel.

Meg egy kis adalek:

En annak idejen arra nem gondoltam, hogy egy 4-5 honapos gyerek, aki meg nem tud felulni, az "ulo reszben" jobbra-balra csuszik felulo helyzetben, a bebihordozot meg csak racsapja az ember lanya a babakocsira vagy a vazara es a gyerek biztonsagban van, nem terheli a gerincet es ki is lat belole, es viszonylag eleg magasan van az ut poratol is.

Szerencses vasarlast mindenkinek!
norcsa (norcsa)
 


Dóri!

Nekem nem Venecia, hanem Milano van, de majdnem ugyan az a kettö.
Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyetlen "hibája", hogy viszonylag kicsi a kereke, ami annyit jelent, hogy a múltkor, amikor az erdöben túráztunk vele, a nagyon köves és egyenetlen talajt nem bírta, de a városban kiváló. A rémhírekkel ellentétben ettöl még a rugózása is ugyan olyan jó, kipróbáltuk.
Mi is gondolkodtunk egyébként a Pierre Cardin-en, és azért választottuk inkább a PegPeregot, mert sokkal stabilabbnak és igényesebbnek tünt. Na meg azt is hallottuk, hogy a PC-ek hamarabb tönkremennek, a PP-os ismeröseinknek viszont semmi problémájuk nem volt.
Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy mi is Peg-Perego mellett döntünk, mert végül csak ennek az egyetlen egy gyártónak találtunk olyan kocsiját, ami minden alapvetö igényünket kielégíti. Amit én akartam, az egy teljesen elfektethetö, újszülött kortól használható sportkocsi, autóba tehetö hordozóval, átfordítható tolókarral, és hogy összecsukva a kerekek és a tolókar ne azonos oldalra kerüljön (vagyis összecsukva is gördíthetö, nem kell cipelni, és nem keni össze a ruhámat). Nem hiszem, hogy ez olyan szörnyen nagy igény lenne, teljesen megdöbbentem rajta, hogy mennyire nem lehet ilyet találni.
Végül a Brendonban kinéztük a Peg-Perego Venezia nevü kocsiját, ami mindezt tudja, és még sok minden mást is, ráadásként még szép is. Kép Szóval nagyon tuti, csak borzasztóan drága. A Venezia sportkocsi 65K, az autóba tehetö hordozó hozzá 35K, vagyis százezer forint a kettö együtt. Ennyit azért nem szántunk rá... Kép
Feltünt, hogy a Brendonban valahogy minden sokkal drágább, mint máshol, ezért szeretném megkérdezni, hogy nem tudtok-e valami jó kis diszkont árakkal dolgozó helyet, ahol árulnak Peg-Perego kocsikat is. Ennél az árnál már 10% is sokat jelentene...

BMárti
BMárti
 


Kedves Márti!

Pont ilyenem van, minden felszerelésével. Nagyon szeretem, de lassan feleslegessé válik, próbálom rábeszélni magam hogy eladjam. Nem érdekel esetleg?
Szerintem nagyon dögös, manócskák játszanak egy erdõszéli tisztáson belül, kívül sötét, színes élénk színû virágokkal, zöld kerékkel, unisex.
F.Dia
fd (fd)
 


Szia Dia!

Én a koptatott farmer színübe szerettem bele, de biztosan szép a tiétek is. Igazából nem szeretnénk használtat, szóval inkább az érdekelne, hogy hol vetted. Kép Ja, és persze a tapasztalataid. Bár ha nagyon szeretted, akkor biztosan bevállt. Jól választottam? Kép

BMárti
BMárti
 


Szia Márti!

Szerintem nagyon fogod szeretni,én a Brendonban vettem és valóban nem az ára a legjobb tulajdonsága !
Szia:
F. Dia
fd (fd)
 


Sziasztok!

Most olvastam vissza az elejéig ezt a topikot, és írta itt valaki, hogy az Illatos u. 38.-ban van a nagyker, ahol a Peg Perego kocsik importörétöl lehet közvetlnül vásárolni. Régebben próbáltuk ezt a diszkontot megkeresni mi is, de az Illatos út végig nagy gyártelepek sorából áll, se egy házszám, se egy útbaigazító tábla, de még egy kósza járókelö se... Kép Szégyen-gyalázat, nem találtuk meg. Kép Meg tudná esetleg mondani valaki, mi alapján lehet ott tájékozódni? És persze továbbra is érdekel minden más cím is, ahol esetleg a Brendon árfekvésénél olcsóbban lehetne hozzájutni egy Peg-Perego babakocsihoz!


BMárti
BMárti
 


Kedves Márti!
A Lehel út 1 alatt,azt mondták meghozzák bármelyiket,katalogusból rendelheted(Brendonhoz képest baráti áron,bár ha valami 100ezer,az sehol sem lesz sokkal kevesebb..)ez a bolt a Lehel térnél van a templom mögött.
Elsõsorban Pierre cardin-t árulnak,de mi is Perego-t akartunk,és lehetett volna rendelni.(bár végülis egy jó állapotú használtnál kötöttünk ki)
Remélem tudtam segíteni:
Geszter
Névtelen
 


Én úgy tudom a Brendon a hivatalos forgalmazója a Peg-peregonak,így nem nagyon lahet olcsóbban hozzájutni,legalábbis Magyarországon nem...
Én meg venném F.Diájét,ha már pont olyan,mint amit keresel...:o)
üdv:
Vera
Névtelen
 


Sziasztok!

Geszter, köszi a tippet, ott még feltétlenül megnézem. Egyébként szerintem éppen a drága cuccok azok, ahol nagy tud lenni az árkülönbség. Ami 100K, annál 10% komoly összeg... Kép

Vera, én is tudom a Peg-Peregoék honlapjáról, hogy a Brendon nagyker a kizárólagos importálójuk Magyarországon, mégis van, ahol olcsóbbak ezek a kocsik, mint a Brendon bababoltban. Pl. A Mini Manó bababoltban a Venezia 58.500 Ft (Brendon bababoltban 65K), csak éppen most nincs hozzá hordozójuk, és nem tudnak semmi biztosat ígérni szállítás ügyben.
Egyébként lehet, hogy én is inkább használtat vennék, ha egyedül rám lenne bízva a döntés, de Életem Párja ebben a kérdésben megmakacsolta magát. Nem igazán értem, hogy miért, de annyira már ismerem a pasit, hogy tudjam, nincs értelme vitatkozni. Ritkán köti meg magát valamihez, de akkor reménytelenül. Kép Márpedig az ö kicsi fiának csakis új babakocsi felel meg, és kész. Kép Azért is keresem gözerövel az olcsóbb beszerzési forrásokat, mert én egy kicsit sajnálok rá ennyi pénzt... Kép

BMárti
BMárti
 


BMarti!
En irtam az Illatos u. cimet, mi megtalaltuk, egy udvarban van benn. Igen, tenyleg gyartelep a kornyek.
Moni
Moni
 


Szia Moni!

Jaj de jó, hogy itt vagy! Kép Tudnál mondani valami különös ismertetöjelét annak az udvarnak? Miröl lehet felismerni, hogyan lehet megtalálni?

BMárti
BMárti
 


Sziasztok!
Illatos út 38. Régebben voltam ott párszor.
Balra van, benn a telepen, ott volt a Matti is.
Üdv
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Zsomina!

Miröl lehet felismerni azt a tepelet? Mert mi csak mentünk végig a gyárudvarok és ilyen-olyan telepek között az Illatos úton, se útbaigazító táblát, se házszámot nem láttunk sehol. Kép
Esetleg azt meg tudnád mondani, hogy milyen a nyitvatartásuk? Hétvégén, vagy délután 5-6 óra felé érdemes még próbálkozni?
Ja, és mi (vagy ki) az a Matti?

BMárti
BMárti
 


A matti az egy forgalmazó cég, a CAM márkát is õk forgalmazták. Elég régen voltam ott, kb. 2 éve. Van balra a telep felé egy kis bekötö út, ott kellett bemenni a gyártelepre. Általában ezeken a helyeken nem lehet magánszemélyként vássárolni, csak kerskedõk, és értékhatárok is vannak a minimum vásárlásra. Mi pl. a Götz nagykerben próbálkoztunk, sikertelenül babakocsit venni Hauck-ot. Végül is Bécs mellett vettünk a Süd bevásárló központban, ahol 1500-2000 Shillingért voltak a legmodernebb Felfújható kerekû, extrás kocsik.JA, és az ÁFa ebbõl még visszajár. Útközben van PAndorfnál egy Outlet Center, ahol mindenféle jó márkás cuccot lehet venni kifutó áron. Ott veszek gyerek Nike, Reebok cipõket, az itthoni ár feléért. PL. 250-300 ATS egy 30-32 cipõ.
Sok sikert!
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Mire szavaztok, amikor azt mondom, a babakocsi konnyu legyen, amde ujszolott lanyomat se fujja ki belole a szel...?

Zsuzsi
zsuzsa73
 


Zsuzsi!

Graco.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Zsomimama! Köszi a tippeket, de azt hiszem, ha Bécsig mennénk babakocsiért, böven belekerülne az út annyiba, mint amennyit esetleg nyerhetnénk az árán. Persze annak, aki úgyis jár arra, biztosan megéri.

Zsuzsi! Én továbbra is a PegPerego Veneziára szavazok, többek között azért is, amit te írtál, és még jónéhány más hasznos tulajdonsága miatt.

BMárti
BMárti
 


BMarti!

Azt hallottam, hogy a PegPerego eleg nehez, nekem meg lepcsoznom kell.

Zsuzsi
zsuzsa73
 


Szia Zsuzsi!

A Brendonban kapható kb. azonos funkciójú kocsik közül a Peg-Perego a legkönnyebb. A Graco-hoz viszonyítva nem tudok egészen biztosat, mert az éppen nem volt a Brendonban, ahol az összehasonlítást csináltuk. Ha jársz olyan helyen, ahol van Graco, akkor kérdezd meg a súlyát, a Peg-Perego Venezia 9,3 kg. Ez egy teljesen elfektethetö, mélykocsivá alakítható típus, lábzsákkal és téli tetövel, ami újszülött kortól használható. Késöbb sportkocsivá alakítható.

De ha sokat kell majd cipelned a kocsit, akkor ne csak a súlyát nézd meg! Már többször, több helyen leírtam, szóval az önismétlés bünébe esek, de el kell mondanom újra a Graco kocsik nagy átkát. A növéremnek volt Graco Mirage kocsija. Kb. az a típus, mint a Peg-Perego Venezia, elfektethetö és sportkocsivá felültethetö, de nem használható újszülött kortól, mert nem teljesen sima, egyenes az alja. Azt a kocsit, ha összecsukod, kinlódás cipelni. Ugyanis egy oldalra kerülnek a kerekek és a tolókar, aminél fogva meg tudnád emelni. Így az összecsukás után nem teheted le egy percre se, és nem is guríthatod a saját kerekén, ha egyszer összecsuktad, akkor azt onnantól eröböl cipelni kell. Közben a kerekekkel jól összekened magad. Viszont ezt a kocsit megkapod 35 ezer Ft. körüli áron. Ennek a kocsinak a nagytestvére a Graco Metro-sport, aminek már sima a fekvöfelülete, és épeszüen is csukódik, de az majdnem annyiba kerül, mint a Peg-Perego, ha jól emlékszem, 58ezer a MegaToys-ban. A Peg-Perego Venezia a Brendonban 65ezer (de én még mindig remélem, hogy találunk olcsóbb helyet), és azt ha összecsukod, akkor úgy húzhatod magad után, mint egy gurulós bevásárlószatyrot. El is engedheted útközben, szépen megáll a saját lábán. Amivel jobb (szerintem) a Graco MetroSportnál, az egyrészt az átfordítható tolókar, és a 4 bolygósítható kerék, (álomian könnyü vele manöverezni), másrészt az autósülésként is használható babahordozója. Igaz, hogy ilyen hordozó kapható a Graco-hoz is, de a Peg-Perego-é sokkal stabilabban rögzíthetõ a babakocsiban is és az autóban is. Ez a két fö ok, amiért én a Venezia mellett döntötem, bár nagyon sokat vacilláltam rajta, mert az ára eléggé sokkoló volt a Graco Mirage árához képest. De a Mirage nem használható újszülött kortól, ahhoz kellene egy igazi mélykocsi, azt meg nem akartam venni, mert se fel nem tudnám hozni a X. emeletre, se hova tenni nem tudnám egy lakótelepi panellakásban. Ehhez jött még az idétlen csukódása, szóval a Graco Mirage nálam teljesen kiesett, bármilyen vonzó is az ára. A MetroSport már határeset, de az meg majdnem olyan drága, mint a Venezia, és akkor már a Venezia nem 7 ezer forinttal ér többet szerintem. Ja, és olyan helyet már találtam, ahol a Venezia 58.500 Ft, szóval tutira kapható olcsóbban a Brendon árainál. Igaz, a Graco-t nem néztem diszkontban, lehet, hogy ahhoz is hozzá lehet jutni a MegaToys-beli áraknál olcsóbban.
Persze az én összehasonlításaim arról szóltak, hogy teljesen mélykocsivá alakítható (újszülött kortól használható) sportkocsit akarok, ráadásul autóba és a babakocsiba is rögzíthetö hordozóval, szóval egy csomó típus eleve kiesett az összehasonlításainkból, úgyhogy más igényekkel megközelítve a témát egészen más eredményre juthatsz. Pl. ha nem akarsz hordozót, és nem összecsukva, hanem a benne fekvö babával együtt akarod felvinni a lépcsön, akkor láttam olyan típust (sajnos nem emlékszem, talán Cam volt, vagy Chicco?), amelyiknek klasszul kialakított fogók voltak a két oldalán, az biztosan nagyon megkönnyítheti a kinyitott állapotban való hurcolását.

BMárti
BMárti
 


Sziasztok!

Jelentem, megnéztem. A sokéves, távol keleti eredetû noname kocsim kerekei alulra csukódnak, nincsenek a tolókarnál. Súlya könnyû, összecsukása egy mozdulat. Három fokozatba állítható, legalsó vizszintes. Mondjuk tény, elég keskeny. Na, mindegy, csak a kerekeket akartam írni.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Moni, Zsomimama, és mindenki más, aki az Illatos úti címet megjegyezte! Felejtsétek el! Tegnap nagy babakocsi beszerzö körútra indultunk Életem Párjával, aminek az eredménye a teljes, tuti kudarc. Most végre megtaláltuk házszám szerint az Illatos u. 38.-at, de ott semmi babakocsi diszkontra utaló jelet nem láttunk. Megkérdeztük, a biztonsági ör útba is igazított bennünket, hogy elköltöztek a XIII. kerületbe, a Mittudoménmár milyen utcába. Keresztülmentünk utánuk az egész városon, hogy megtudjuk a XIII. kerületben egy másik kedves biztonsági örtöl, hogy babakocsi diszkont idöközben megszünt. Kép
Ezen kívül megnéztük még jónéhány helyen, a végigjárt üzletek közül Peg-Perego kocsi egyedül a Mini-Manó bababoltban szokott lenni, elvétve, de hogy lesz-e, és ha igen, mikor, milyen típus és milyen huzattal, hát azt nem lehet elöre tudni. Ezek után feladtuk, beletörödtünk, hogy ilyen kocsit márpedig csak a Brendonban van, és visszamentünk, hogy akkor üsse kavics, megvesszük ott és annyiért. Idöközben a Brendonban ennek a típusnak felment az ára, és a nekem tetszö színü hozattal elfogyott... KépKépKép
Szóval megszívtuk, mint a torkos borz, lehet, hogy a végén tényleg Bécsig kell mennünk a babakocsi után, merthogy idöközben rögeszmémmé vált a koptatott farmer színü huzattal készült Peg-Perego Venezia... Igaz, a Brendonban december elejére ígérték, hogy érkezik új szállítmány, de én már lassan a Télapóban se hiszek. Kép

BMárti
BMárti
 


Van nagyker!
Bár én még nem voltam benne, csak kívülrõl láttam, de egy ismerõsünk ajánlotta a helyet. Az Üllõi út asszem 184. szám alatt van, Bébiker néven. Ha megy kifele az ember, rögtön az Europark után balra, ki is van táblázva, szintén egy gyártelep szerûségen van az egész.
Szóval õk ott vettek meg mindent, amit a Brendonban kinéztek, állítólag 5-10%-kal olcsóbb.
Sajnos azt nem tudom, hogy mikor vannak nyitva, de egyszer ha kocsihoz jutok hétköznap, kimegyek és körülnézek, aztán majd beszámolok a részletekrõl.
Persze ha valaki elõbb arra jár, várom az infót!

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Kedves Márti!
A Lehel térnél voltál?
Eszter
Geszter
 


Sziasztok!

Kriszta! Igen, létezik Brendon nagyker, voltunk ott is, a Brendon honlapja szerint Tel.: 348-0251, nyitva: H-P: 10-19, Szo-V: 9-14. (Én úgy emlékszem, hogy kiírva vasárnapi nyitva-levés nem volt) 2001. január 1. és 6. között költözés miatt zárva lesznek, 2002 január 7-tõl új helyen: IX. Üllõi út 115/B (Ernõ utcai sarok) nyitnak ki.
Rengeteg féle babakocsijuk van, de Peg-Perego kocsikat nem árulnak. Nagyon jó bababútorokat láttunk láttunk náluk egész kedvezö áron (néhány nappal elötte rendeltük meg jó drágán Kép), nem(csak) ugyanolyanokat, mint benn a Reno udvari nagy üzletben. Azonkívül babaruhát, játékot, mindenféle mást is árulnak, tényleg olyan 5-10%-kal olcsóbbak, mint a nagy üzlet, de a választékuk is sokkal gyengébb. Persze ha pont azt árulják, amit az ember keres, akkor tuti. Kép

Eszter! Életem Párja járt a Lehet téri babakocsi diszkontban is, de ott sem foglalkoznak Peg-Perego kocsikkal sajnos.

BMárti
BMárti
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: