Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi. Nekem ne mond már,hogy az edzõcipõ egészséges!!! Egy haránt emelõ csak jót tehet és nem rosszat. Különben tavaly még enyhén lúdtalpas fiam már nem az. Ezekszerint mégsem csináltam rosszat. Egyébként a lakásban mezitláb jár, meg nyáron a vízparton is.
Csilla
Névtelen
 


Nekünk mindig van játszó ill. "kimenõs" cipõnk és mivel a gyerek a nap nagy részét játszással tölti szerintem megérdemli,hogy ne csak a "szép" cipõje legyen minõségi.Hiszen így a gyenge minõsû cipõ többet lenne a lábán,mint a jó a nap nagy részét úgyis játszással töltik a gyerekek.Az elején megfogadtuk,hogy cipõn és pelenkán nem spórolunk...A pelusra bevált(Végigpróbáltuk az olcsóbb pelusokat is).Magamnak simán megveszem a kínai cipõt a gyereknek egyenlõre nem.
Dodo
 


Sziasztok!

Belekotyogokent kerhetek tanacsot Toletek? Ez babakocsi tema lenne, nem cipo...KépKép

Eddig legjobban a PegPerego mozeskosaras, 4 funkcios babakocsija tetszett, de itt a topic-ban olvastam es emiatt erdeklodnek a Neonato babakocsik irant.
Gombockank a tervek szerint jan. vegen - febr. elejen fog megszuletni, tehat teli baba lesz, a 4. emeleten lakunk, lift nincs, auto igen, ahol lakunk, nem tul babakocsi-baratok az utcak es szeretunk kirandulni. Ket gyerkocot tervezunk, Gombocka lenne az elso.
Szerintetek ilyen parameterekkel erdemes ezt a fajta kocsit valasztani? (Ismeroseinknek szinte mindenkinek Peg Peregojuk van, Venice, meg Milano tipusok, de itt olvastam errol a tipusrol. Ez jobb, szebb, konnyebb, olcsobb? Kép ) En lattam aprohirdetesben PegPerego hasznalt kocsit (mozeskosaras, Classic vazast) 50-60eFt-ert, Neonatot meg egyet sem. Azt hiszem, inkabb hasznalt, de minosegi, mint uj, de rossz minosegut vennenk meg.

Szoval, hozzaertok, tudnatok tanacsot adni? Ilyen parameterekkel melyiket erdemes venni? Meg annyit, hogy a 4. emelet ellen nagyon tetszik a Zsomimama altal javasolt, auto csomagtartojaban tarolas, ez jo megoldasnak tunik. Kép

Vagy ha van jo tippetek, Ausztriaban vagy itthon tudtok esetleg "olcso" beszerzo helyet? A hasznalt nem akadaly...Kép
Vagy aki jart mar Bababorzen, meg tudna mondani, hogy ilyen tipusu kocsik is vannak olcsobban?

Koszi szepen,
Gombóc
 
 

 
 

Szia Gombóc!
Szerintem a börzén biztosan érdemes körülnézni, én tavasszal láttam ilyet. Ausztriában a Bécs melletti Shopping sity Süd-ben több baba-mama boltot találni, ahol elég jó akciós babakocsik is vannak, általában a legújabbak és legmodernebbek is, minden igényt kielégítõen. Ha ott vásárolsz 100 euró felett, akkor az helyben, egy külön kis kasszánál lepecsételik a papírodat, a határnál meg visszadják az ÁFA-t, ami nem rossz. Ott bolhapiacok vannak, vasárnap reggelenként, ha nem sürgõs, érdemes megnézin, egy kis kirándulással egybekötve egy ilyet, de nem biztos, hogy pont olyat találsz, amit szeretnél. A magyar használtcikkesek, és használt- babaholmisok, már hajnali 5-kor ott dekkolnak, és profin eloroznak mindent, hogy aztán a 2 eurós holmi 2000 Ft legyen a börzén.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Zsomimama,
azt meg tudnad mondani, hol a bolhapiac? Szerinted van ertelme Ausztriaba oda kimenni, ha igy eloroznak mindent? Kép

Meg egy, szerinted ilyen parameterekkel melyik kocsi a jobb? A PegPrego vagy a Neonato? A Neonato teli babaknak is jo?

Koszi szepen,
Gombóc
Gombóc
 


Csilla!

nem tudom,hány éves a gyereked, de iskolás korig igenis egészségtelen az edzõcipõ és a harántemelõ is. (ilyen szempontból a siesta is többet árt, mint használ)eddig a korig nem beszélünk u.is lúdtalpról, fiziológiás a talpi rész párnázottsága, egy emelõvel eltolod a puha csontokat, ki tudja, milyen irányba, ráadásul ellustulnak a boltívet tartó kisizmok.
Az edzõcipõnek nincs kérge, nem tartja a bokát, a belsõ talpélt, viszont rosszul szellõzik.
amúgy pont a játszótérre kell a jó cipõ, ahol sokat futkározik, ugrál és erõteljesebb használatnak van kitéve a láb, mint az iskolapadban vagy a vendégségben.
Juli
 


Sziasztok!

Hétvégén voltunk babacuccokat venni, egy-két tapasztalat:

Zápor utcában a Pierre Cardin nagyker megszûnt, feleslegesen ne menjetek.

Mi Pierre Cardin babakocsit akartunk, de rátaláltunk a Bergonra, és beleszerettünk. Téli babánk lesz, és mindenképpen olyat akartam, amin "nem fúj át a szél" és nem esik szét az elsõ kanyarban.
- teljesen téliesíthetõ (de nem mózeskosaras, csak 2 funkciós)
- háttámla 6 szögben dönthetõ
- minden része mosható
- tolókar magassága állítható
- tolási irány állítható
- nagy kerekek
- jó rugózás
- nagy színválaszték
- elég széles (a baba zsákban is belefér)
- alul nagy tárolóháló
- könnyen összecsukható
- lábtartó állítható
- ötpontos biztonsági öv
- 11 kg

Mindez 37.000.- Ft (új!) normál kerekekkel, 45.000.- Ft 1 pár bolygókerékkel. Hozzá esõvédõ 2000.-, táska 3000.-

Használati tapasztalatom nincs, de eddig úgy érzem jól döntöttem. A bolt a Szentmihályi út 58-ban van. (306-4954)

A Pierre Cardin babakocsik fekvõfelülete nagyon keskeny! Összecsukva viszont nem keskenyebb mint a Bergon, mert a kerékkialakítása nem elõnyös.

Cseh gyártmányú pelus (ha valaki ilyet szeretne) kapható a Lehet út 1/B-ben (kb. 2100 Ft/10 db), cseh fürdõlepedõ az Üllõi út 115-ben (990 Ft/db).

Váci út 134. (Bébiker) nem nevezném diszkontnak, szinte kizárólag használt cuccuk van (babakocsi, kiságy, hordozó), azt mifelénk bizományinak nevezik. Aki eleve újat szeretne, annak felesleges elmenni.

Remélem tudtam valakinek segíteni,

üdv, Pilinke
 
 


Juli!
Köszi a jó tanácsot, de ha ne adjak rá siestát és edzõcipõt sem, és betétet sem, akkor mond már meg nekem milyen cipõt vegyek a 4,5 éves fiamnak?
Csilla
Névtelen
 


elit, dr-leo, dr. siesta(ennek semmi köze a másikhoz), salus-
ezek mind "korrekciós" cipõk, vagyis lapos, kemény a belsõ talp, de alulról kifelé van döntve, így megelõzi ill. korrigálja a bokasüllyedést, ami viszont már 1 éves korban is létezik. van belõlük szandál-váltócipõnek, õszi, téli, tépõzáras, fûzõs, csatos,mind bõr, még a bélelt is valami izzadságelnyelõ anyaggal van bélelve.
most már sokfelé lehet kapni sima boltokban is, de elit és sholl márkaboltokban biztosan. árban annyi, mint bármelyik másik, a siestánál olcsóbb, és jó strapabíróak.

(mielõtt valaki félreértené, nem díler vagyok, nekünk ezt ajánlotta az ort. orvos, és bevált)
Juli
 


Sziasztok!
Én nem kimondottan csak a Siestát emliteném (mostmár elég drága és a választék is silány), emellett szerintem vannak még jó cipellõk (vagyis amit én jónak tartok) A Melania bizonyos tipusai is jók szerintem. Én még mindig kitartok álláspontom mellett,miszerint kinai cipõt még szaladgálni,még öt percre sem tennék a fiam lábára. Soha,soha,soha. Edzõcipõt viszont hord, mi Filát vettünk és igen puha a talpa (erre a párom ugyanis kényesen ügyel,õ pont ezért nem kedvelte annyira a Siestát) és belül is jó a kiképzése. MEg Baby Bell sportcipõt vettünk neki, õ abban szaladgál a játszótéren.
Amikor járni tanul a gyerek és pl. hideg idõ van és lemegy az ember fia-lánya a játszótérre,akkor tudományos megállapitás ide-oda, mezitláb nem sétálhat,tehát kell a cipõ a lábacskára. :-) (bocsi,nem kötekedni akartam)

Giti
Giti
 


Szia Zsomimama,


Ez a bolhapiac minden vasárnap van ? Pontosan hol ? Nagyon felcsigáztál.
Miket lehet venni?

Hédi
Hédi
 


No, végre géphez jutottam.

A lányom október végi baba volt, neki egy kétfunkciós Hauck kocsija volt, 9 évvel ezelõtt, verhetetlen. Teljesen fektethetõ volt, Zárt, de ablakos, hogy lássam, átfordítható karos, mert amig pici, nem árt látni a babát szembõl, késõbb meg õ akar nézegetni, elõre. Teljesen vízhatlan volt, mosható huzatú, és kényelmesen elfért benne overálban, vagy bundazsákban. Sok kocsi elég keskeny.
Bolha van a Swechati (reptér) településen, legközelebb Hegyeshalomhoz. Barátném ma volt, esett, de kipakoltak így is az árusok. Pl: Benetton gyerekpulcsikat, jó állapotban(õ nagyon kényes erre)2 Euróért vett.Itt szó szerint mindent lehet kapni, én rengeteg játékot vettem itt.

Cipõ: az én feltételeim: kizárólag bõr, a szellõzés miatt is, belsõ kéreg, jól fûzhetõség, bokáig tartson, mint általában a pici cipõk, Télre meg valamilyen vízhatlan, de szellõzõrendszeres cipõ. A sportcipõkben is vannak már nagyon profik, rengeteg pillekönnyû, puhatalpú, jól-tartó kisgyerekcipõ van, bõr is, vászon-kombinált is. A nike, reebok, gyárt ilyeneket, félmagasban is. Volt pumánk is, a lányom imádta, és elnyûhetetlen volt, kis bõrcipõ, de mostanság elég vaskos talpakkal láttam, ami elég kemény volt.Láttam nagyon sok Wink edzõcipõt is, errõl az a véleményem, hogy egészségtelen, vastag, merev talp, mûanyag, vászon felsõrész, izzadt lesz a láb. MAx. 1-2 óra sportra adnám, de egy pár éves gyerek ugye nem jár tréningre,konditerembe...
A cipõ meghatározhatja egész életen tartó egészésgi állapotunkat, elõször a szülõ feladata lenne ezt megtenni. Milló lúdtalpas kamasz van, aztán következik a hajlott hát, csoszogás, a nõk kényelmetlen szûk cipõit meg se említsem. Gerinc, izület, csontrendszer, erre már a kialakuláskor figyelni kéne.
A Falcon cipõk nagyk klasszak, már 18-tól vanak. Nekünk sok ilyen van-volt,és ezek nem is iszonyatosan drágák, mert ezt nem reklámozzák a TV-n, óriásplakáton,újságokban, így nem velünk fizettetik meg a marketingosztály éves költségét.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


itt egymás után két hozzászólásban is a puha talp mellett voksoltatok, nagyon tévesen, de az én magyarázataim helyett álljon itt néhány kapcsolódó link, hátha más tévhiteket is el tud oszlatni.

[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=217" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=217[/url]
[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=54" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=54[/url]
[url=http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=138" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=138[/url]
Juli
 


MIT CÁFOL ez???
Elsõ cikk:
"A kisgyermek cipõje legyen kényelmes, fogja a sarokcsontot,/ talpa legyen hajlékony /. A cipõ kaplija (orra) az öregujjnál legyen egyenes, ne pedig kerekded, segítse a lábujjak szabad mozgását. A cipõ legyen színes, hogy a gyermek fejlõdõ esztétikai érzékével szívesen vállalja cipõcskéjét pajtásai elõtt is. Ha lehet, kerüljük a mûanyag lábbelit."

Momo
momo
 


Zsomimama, KOSZI!!!!!!!!!! KépKépKép

Pilinke, mi is voltunk abban a Bebikerben, ott voltak uj dolgok is, igaz, elenyeszo szamban...Kép

Gombóc
24+2
 
 


Sziasztok!

Megnéztem én is mindhárom linket. Nem érzek ellentmondást. Egyet én is idézek, a harmadikból:
"Betét nélkül
A szülõk által oly nagyon figyelt hosszboltozati emelés (betét) egyáltalán nem követelmény, sõt, inkább káros. Hiszen ilyenkor a cipõ nyomja fel a lábat, ezzel
feleslegessé teszi az izmok munkáját, végsõ soron nehezíti a jó tartás kialakítását. Sajnos szomorúan tapasztalom cipõvásárláskor, hogy az eladók a gyermekcipõknél ezt dicsérik. A másik fontos dolog, hogy a talp ne legyen se túl
puha, se nagyon kemény. Hiszen a cipõ elsõ részének a lábbal együtt szinte gördülnie kell járáskor. Próbáljuk fel a kicsire a cipõt, hogy lássuk, hogyan illeszkedik a lábára, meg lehet-e rajta kellõen szorítani, elfér-e benne jól a
kisujja is, s tud-e benne kényelmesen szaladni. A papucs, a hótaposó vagy a gumicsizma lehetõleg csak szükség szerinti, alkalmi viselet legyen. Ezek egyike sem tartja jól a lábat."

Egyébként ezzel a cipõ mikéntjérõl (talp puhaságról) mindent kikopiztunk, ami a linkekben van. Gördüljön a lábbal.
Szerintem azzal, hogy azt mondtuk puha, avagy hajlékony mi is ezt írtuk, pontosabban a merev (kézzel összehajlíthatatlan) talpak ellen próbáltunk szólni.

Ildi

Ildi
 
 


Szia Zsomimama,

Minden vasárnap van ? Hánykor érdemes menni?

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!
Ige, és nagyon korán, úgy 6-7 körül érdemes ott lenni, max 2 óra alatt át lehet bogarászni az egészet, persze, ha csak gyerekholmit akarsz, ha mást is, akkor több. Van WC, büfé. Érdemes esõkabit vinni, mostanság esõs már ott.
Euróból inkább aprópént érdemes vinni, vagy kis címletet.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Babakocsi témához:
Most egy éves babócánk érkezése elõtt mi is sokat dilemmáztunk, aztán bevállaltuk a drágábbat (Peg Perego) és nem bántuk meg. Télen se volt huzatos a kocsi, nyúzzuk eleget és mégsincs leamortizálódva, meg aztán nagyon könnyû, újabban már a helyijáratú buszra is felmerészkedem vele. Tervezünk még tesót is, és azt hiszem így már megéri az árát. Suzuki Swift csomagtartójába éppen csak hogy belefér, de ez inkább az autó hibája. :-)
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Megkérdezhetem, hogy melyik tipusú Peg Peregód van?Nem volt problámád a kis kerekeivel?
Üdv


Sziasztok,

Mint már régebben írtam nekem elsõ körben PP Milanom volt,kész rémálom volt vele közlekedni.Gyorsan meg is váltam tõle.Maga a kocsi jó lenne,de a kerekei!
Azóta több milanos anyukával beszéltem és nem sok jót mondtak róla.

Hédi
 
 


Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket a Neonato babakocsikkal kapcsolatban.Kinéztem egyet, sportkocsi, nagy bolygókerekek, csak 5-6 kg, és a babahordozót is rá lehet pattintani.(Neonato Imola azt hiszem a neve)
Ha van tapasztalatotok, írjatok!
Üdv


Zsomimama,

Tudom,hogy már agyon szekálak ezzel a bolhapiac dologgal,de lenne még kérdésem.
Felnõtt cuccok is vannak ?

Hédi
 
 


Igen, tényleg minden van. Hihetetlen tárgyak, és holmik is fellehetõek, antiktól a giccsen át a kultuszig. Ruhától a bringáig minden. Ki lehet fogni klassz játékokat, sok a fajáték is.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Anyukák és Apukák!

Látogassanak/satok el weboldalunkra: www.hartan.hu

HARTAN ...hogy babája biztosan és biztonságban érezze magát!

Talán nem véletlenül kínáljuk csúcstechnológiával készült babakocsi modelljeinket 2 év garanciával.
 
 


Sziasztok,
március közepén megnyitjuk az elsõ magyar online babaáruházat: www.bambino.hu, sokféle babafelszerelési termékkel és mindent díjtalanul házhoz szállítunk! Már fel lehet iratkozni hírlevélre is: info@bambino.hu.
Nyuszifül2: Neonato kocsik is lesznek, verhetetlen áron Kép és nagy nyitási akciók!
Babumami
Vendég
 


Sziasztok!
Van néhána kérdésem a kocsikkal kapcsolatban. Még konkrétan nem néztem ki semmit, és eléggé utálok boltban cuccok után járni, így néhány info nem ártana elöre. Mit takar a két funkció az így hirdetett babakocsiknál? Jól sejtem-e, hogy a három funkciós azzal több a kettönél, hogy klasszikus mózeskosár is van hozzá?
A következöket kell tudni: harmadik emeleten lakunk lift nélküli házban. Nyáron fog születni a babánk, és nagyon szeretném sokat altatni az erkélyen, nyáron is, aztán majd télen is. Ehhez szerintem az lenne a legcélszerübb, ha a babakocsi mózeskosarába tenném a gyerköcöt, amíg belefér. Szóval legyen levehetö mózeskosara, ami olyan könnyü, hogy babával együtt fel tudjam hozni a harmadikra. Az ilyen kocsiknál milyen más funkciók szoktak lenni? Autóval nem nagyon közlekedünk, esetleg ritkábban hosszabb utakra, tehát nem fontos, hogy a gyerekülés a babakocsira erösíthetö legyen. Tömegközlekedni sem fogunk túl sokat, és amíg kicsi a baba, addig kendöben vagy kenguruban szeretném ezt megoldani.
Elöre is köszönöm a segítséget!
Liana
Liana
 


Szia Liana!

Én úgy tudom, hogy két funkció, hogy feltetni és ültetni is tudod benne a babát. A harmadik tényleg a mózeskosár.
Én is harmadik emeleten lakom, és szintén nincs lift.
Tavaly vettem egy PP Pliko babakocsit, és nem bántam meg. Második fiamat vártam, így már tudtam, hogy mit nem akarok. Marci júliusban született a kánikula közepén.
Szerintem nyári babánál nem tudod kihasználni a 3 funkciós babakocsi elõnyeit. Hiába újszülött a baba, nem szabad nagyon bebugyolálni nyáron sem, mert nekik még nem tökéletes a hõszabályozásuk, nagyon könnyen túlmelegszik.
A Pliko egy nagyon könnyü kocsi, így viszonylag könnyen felhozom még most is Marcit, hogy már 9 kg. A mózeskosarat egyébként tapasztalatom szerint 3-4 hónapos korra kinõvik a babák. Nekünk egyébként fonott kosarunk volt. A Pliko egyetlen hátránya (bár engem nem zavart), hogy nem lehet teljesen vízszintesre dönteni a támláját.
Most, hogy Marci már ül, szinte sosem döntjük hátra. Egyébként esernyõre csukható, ami nem hátrány, ha autóval mentek valahova (kis helyet foglal).
Nem tudom tudtam e segíteni.
Minden jót.
Mikorra várod a babát?

Szia

Djeszter
 


Szia Eszter!
Köszi a gyors választ! Még kérdeznék. Ezt a babakocsit tudtad használni még télen is? Hogy lehet téliesíteni? A nem vízszintes helyzet miatt nem csúszkál benne a baba? Mennyi idös korától ül benne a kisfiad? Ha összecsukod, akkor a kerekei a tolókarhoz kerülnek, vagy a másik oldalra?
Júniusra várjuk a babát, és ö lesz az elsöszülött.
Liana
Liana
 


Szia Liana!
Igen, használtam télen is a babakocsit. Sõt! Naponta 2*, mert a nagyobbik fiamat reggel viszem suliba, és du. hozom haza. A Plikonak van egy Completo nevü kocsija (azt hiszem ez a pontos neve). Ehhez tartozik egy lábzsák és egy esõvédõ is. Nekem az tetszett nagyon, hogy a lábzsák és az esõvédõ is cipzárral csatlakozik a babakocsihoz.
Nem csúszkál benne a baba, majdnem teljesen vízszintesen van (kb. 15%-os). Már 4 hónapos korától egy kicsit felemeltem a támlát, hogy jobban kilásson. Fél éves korától szinte teljesen ült, és kb. 7. hótól már csak ül. Összecsukásnál a kerekek nem a tolókarhoz kerülnek.
Ha még van kérdésed szívesen válaszolok.
Sok örömöt és boldogságot kívánok a babához.

Djeszter
 


Ez hihetetlen, csak visszanéztem, mielött kikapcsolom a gépet és már itt is a válasz. Köszi!
Ez a nem teljesen vízszintes engem azért nem hagy nyugodni. A baba egész teste a döntött részen van, vagy valahol a feneke táján van a "törés"?
Újonnan vettétek a kocsit? És mennyiért?

Liana
Liana
 


Pontosan már nem emlékszem, hogy hol volt a törés, így ebben nem tudok neked segíteni sajnos. De mi elég sokszor használtuk úgy a kocsit, hogy az autósülést is rátettük. Nagyon szeretett benne lenni, sõt, mondhatnám, hogy csak abban szeretett lenni. Az autósülésben pedig egyáltalán nincs egyenesen a háta. Sokan piszkáltak vele, de végülis nem volt egész nap a kocsiban Marci. Én azért döntöttem e mellett a kocsi mellett, mert az elsõ fiamnál 2 funkciósat vettünk, amit kb. fél év múlva lecseréltünk egy kicsi esernyõ kocsira. Na mondom, én nem veszek kettõ kocsit.
Egyébként újonnan vettük. A Brendonban kapható tudtommal kizárólag Mo.-n. Hát nem egy olcsó kocsi, 65.000.- forint.
Kérdezz nyugodtan, ha még érdekel valami.

Djeszter
 


Szia Liana !

Ha Plikot akarsz és jó áron, szerintem kérdezd meg Mónit (hm12@freemail.hu), neki szokott lenni és sokkal olcsóbban, mint az üzletekben.
Hello Kriszta
 
 


Sziasztok!
Liana! En a Neonato Imola kombijat ajanlanam neked, mert ehhez van kulon mozeskosar, ami az esernyore csukhato kocsira rakhato, es van kulon autosules is, ami szinten rateheto a kocsira. Nekem julius vegen szuletett a kislanyom, es egesz majusig a mozesresz fenn volt az esernyo kocsin. Ugyanis a mozes tamlaja is dontheto, igy tudott nezegetni. Egyeduli hatranya, hogy maga az esernyo kocsi nem teliesitheto, de lehet, hogy az ujabb tipusok mar igen. En 2 eve vettem. Es imadom. Nem olcso, akkor 72E volt autosules nelkul... De meg most is hasznalom, es konnyu vele kozlekedni, az elsore meg most is felcipelem kocsistol a Vikit pedig mar Viki tobb mint 10kg.
Ha meg szeretnel valamit tudni meg kerdezz nyugodtan.
Moni

 
 


Lányok!

Családi okok miatt eladnám új, Bergon típusú, 3 funkciós babakocsimat. Nagyon szép, szürkéskék alapon macik vannak rajta, a Kismama magazinban nemrég bemutatott babakocsik között is látható pont ilyen. Bolygósítható, nagy kerekei vannak, nagyon masszív, ajándékba adok hozzá esõvédõt és kocsitáskát hozzá illõ színben. Ha ismertek valakit, aki ilyet szeretne, kérlek szóljatok a 06203656824 számon.
45 ezerért vettem, kb. 5-ször toltam át a szomszédban lakó nagyszülõkhöz, 30-ért elvihetõ. Fényképet tudok róla küldeni.

Köszi:

Dorisz
 
 


Sziasztok! Én végigolvastam a hozzászólásokat és mit mondjak, nem sok olyat találtam ami a felvetett témához kötődne! Sőt egy olyat se ami egy kezdő szülő segítségére lenne Peg perego témában a többi márkával szemben. Most akkor megéri az árát vagy nem? A kérdés eldöntése relatív kinek-kinek igénye és pénztárcája szerint.
Névtelen
 


NEM! Nekem anno volt, de egy ev utan ugy kifakult, hogy muszaj volt eladnom, mert szegyeltem volna a masodikat beletenni.
Moni

 
 


Visszatérve az eredeti témahoz: nekünk is Peg Perego van, a babaknak nagyon kényelmes, de én mindig ugy érzem magam, mintha 1 Trabantot tolnék, cipelnék fel a buszra. Szerintem nem igazan praktikusak a Peg Perego babakocsik...
Vendég
 


Szia Kukacz!
Tudnál nekem ajánlani olyat, ami hasonló jó mint a perego és szerinted praktikus is?
 
 


Sziasztok, őszre várjuk a második babánkat, és a kisfiunk akkor lesz 2 éves. Ebből a meggondolásból Peg Perego Venezia vagy Milano babakocsit szeretnénk majd venni (használtan, mert újonnan elég húzós az ára). Érdekelne a tapasztalatotok ezzel a két típussal kapcsolatban, illetve hogy használható-e rajta a testvérfelálló?
Előre is köszi
Ági
Ági
 


Sziasztok!
Eper, szerintem nagyon jok a Chicco, a Bébé Confort, az Inglesina,a Quinny babakocsik is.Olyat érdemes venni, ami nem tul nehéz, és a kosar helyére késöbb az ülös-Részt is fel lehet rakni. Igaza van Aginak, érdemes hasznaltan venni a babakocsit, de 1 hasznalt Peg Perego sokszor elég ramaty allapotban van... Kép Mint az olasz autok: gyönyörüek, de hamar tönkremennek...A Venezia tényleg nagyon jo babakocsi, csak hamar elkopnak a kerekei, rojtos lesz a huzat, meg ilyenek...Kép
Igen, Agi, lehet a Veneziara testvérfelallot rakni.Kép
Puszi mindenkinek!!!
Vendég
 


Kukacz, picit félreértettél, én arra gondoltam, hogy a Milanon és Venezián már gyárilag van mindkét oldalon testvérfelálló (megnéztem bababoltban és tényleg) csak nem tudom hogy a gyakorlatban mennyire használható. Nagyon tetszik ez a típus pontosan emiatt és nekünk 2 év korkülönbséggel a picik között praktikus is lenne, csak hát újonnan 80 e akciósan... majd meglátjuk. Azt mindenesetre nagyon megnézem, hogy használtan milyen a minősége.
Ági
 


Sziasztok!
Agi, azt viszont nem tudom, mennyire hasznal6o. Jo kocsikeresést!!!Kép
Vendég
 


Hová lehet a testvérfelállót rakni a Venezián, és mi is az tulajdonképpen???? (Egyelőre úgy képzelem el, mint egy valahova akasztható gördeszka...-helyesljetek vagy ingassatok meg ebben, légyszi)
THX
Enőki
Névtelen
 


Enőki (vagy Enikő csak elírtad?)
pont az a lényeg hogy a Venezián és a Milanon gyárilag rajta van mindkét oldalt egy-egy testvérfelálló (mindkét irányból tolható, ezért mindkét oldalon). Normális esetben olyan kis gördeszka-szerűséget lehet akaszatni a kocsira de ezen gyárilag van. Meg tudod nézni a kocsit a www.perego.com weboldalon.
Ági
Ági
 


Köszi Ági, Veneziánk van, azonban én nagyon úgy nézem, hogy oda bizony a leányzó nem fog tudni felállni ha felhajtom a kicsinek a lábrészét (mert 1ébként egy luk lenne ott, amin lecsúszhat) - azaz ha a kicsi fexik, és a karfa ki van húzva... Szóval ez a testvérfelálló jól hangzik, de a gyakorlati kivitelezést egy kicsit bonyolultnak találom. Vagy van vmi egyszerűbb megoldás is?
Köszi előre is
Enőki
 
 


Szia Enőki,
hát nem tudom...én most fogok venni egy Veneziát, de egy picit elkeserít, amit írtál...mert a testvérfelálló miatt veszem, és reméltem, hogy használható. A Perego.com oldalon is azt írják a leírásában, hogy testvérfelálló mindkét oldalon. Én bíztam benne, hogy használható is, mert a Plikorol pl. sokaktól hallottam, hogy nagyon jó a testvérfelállója (csak az nem való az újszülött picinek). Ezért bíztam abban, hogy a Veneziáé is jó.
Egyébként mennyire vagy megelégedve a Veneziával? Én most találtam egyet használtan, szerintem jó állapotban és jó áron, jövő héten megyünk érte.
Puszi
Ági
Ági
 


Szia Ági!

Próbáljátok ki ezt a testvérfelállós dolgot, mert megint megnéztem, és szerintem ha a kicsi fekvő helyzetben van (hátlap és lábrész felhajtva), akkor egyik irányból sem fog odaférni a nagy. A felálló rész műanyagja valóban elég széles, stabil, jó, stb...
Ezen kívül maximálisan meg vagyunk a kocsival elégedve, ma sem vennék mást. Legnagyobb előnye - számomra, aki elég sokat pakolja -, hogy könnyű. Ezért vettük, mert ez volt az (akkor) lehető legkönnyebb kocsi, amibe újszülött is rakható, és ez a tulajdonsága sokszor bizonyult hasznosnak.
Befér mindenhova, könnyen tolható a két oldalon is bolygósítható kerekek miatt. Másfél év használat alatt egyszer kellett megolajozni a kerekeit. Nem tört le semmi róla, pedig jópárszor megrepülőztettük - és ugyebár ott nem nagyon vigyáznak a rakodásnál. Mivel sötétkék a huzata, most már lassan ki kell mosni... Kép ennyi. Szerintem jót választottatok, használjátok egészséggel.
Szia
Enőki
 
 


Köszi, örülök hogy meg vagytok elégedve vele, remélem, nekünk is bejön majd. Kisfiammal eddig egy nagy fix kerekeset használtunk, sokan erre esküsznek de szerintem is praktikusabb a bolygókerék. Jó egészséget Nektek is!
Szia
Ági
Ági
 


Szia Ági!

Remélem benézel még ide, mert újabb infóhoz jutottam: ha már a Brendon környékén jártunk, benéztünk, és megkérdeztem ezt a dolgot. (Mi is érdekeltek vagyunk, 18 hónapos lesz a nagyobbik, mire a kicsi jön). Azt mondták, hogy a Venezián a két oldali múanyag NEM TESTVÉRFELÁLLÓ, csak a járdára való könnyebb feljutást segíti, ha az ember rálép. Az ABC Design-hoz kapható olyan gördeszkához hasonlító testvérfelálló, de az a Peg Peregora nem szerelhetó fel, mivel szükség lenne egy viszonlyag alacsonyan futó tengelyre, amire azt rá lehet akasztani - ilyen pedig ezen nincs.
Ennyi. Minden jót nektek is!
Enőki

Ui: Kíváncsi lennék majd a te személyes tapasztataltodra a Veneziával kapcs. Kép
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: