Új privát üzeneted érkezett!

Annyian cikizik, névtelenül okítják a rendszeresen jelentkezőket. Mondjuk már el nekik, hogy mi a jó abban, ha az ember leül a gép elé, és nyomhatja a sódert. Ráadásul nem kell előtte félóra fodrászat, nagy vagy kisestélyi. Nem kell rábeszélni a férjet, és nem kell bébiszittert szervezni.
sofka
 
 


Pont ma gondolkodtam azon, hogy én mindig azt hittem, hogy milyen hülyeség a hálón beszélgetni, és hogy én sose tudnék. (mea culpa, mea maxima culpa)Erre most is itt ülök már vagy egy órája, és baromi jól érzem magam.
Speciel én kommunikációfüggő vagyok, imádok beszélgetni (immár tudom, hogy minden formában). Rengeteg hasznos dolgot találtam itt, ha megoldást nem is, de társakat a bajban igen! És tudok egy csomó dologról beszélni, ami érdekel, de mondjuk a férjemmel nem lehet, mert más érdekli.
Zsuzsa
 
 


Igen, igen! De jó, hogy nyitottad, Sofka!
Másnak másért, de nekem azért nagyon fontos, mert nem élek otthon, nem tudok a barátnőimmel - nem mintha olyan sok lenne - találkozni, teljesen magamra maradtam a lüke kis gondolataimmal, és ez kétségbe ejtett. Azóta, hogy idejárok, sokkal jobban érzem magam! Kicsit olyan, mintha a régi osztályommal jönnék össze, de annyiban még jobb, hogy úgy érzem, új barátokra lelek itt köztetek. És EZ különösen jó érzés. Már régen nem volt szerencsém ilyenhez.
Nagyon jó az is, hogy nem látom a beszélgetőpartnereket. Sokszor az ember meghátrál a másiktól, mert nem olyan az arca, a mozdulatai, a ruhája, nem olyan a sminkje, ha van egyáltalán, mint ami neki "belefér". És meg sem várja, mit mond az illető, már ítélkezik. Itt meg a lényegről van szó, nevezetesen, hogy mi van a fejünkben!
Hát ezért.
Kíváncsi
 

 
 

Kíváncsi,
tessék néha nem megelőzni!!! KépKépKép

Bár Sofka, ez ugye most nem újabb topic, amiben a "klub" beszélgetni fog? Ki bántott téged? Van arca? Nincs. Van neve? Nincs. Létező személy? Ezek szerint nem. Kép Akkor minden OK! "Senki nem mondhatja azt, hogy senki."

Pusszantás!
 
 


Kedves kivancsi!

Kerlek aruld el nekem, hogy csinalod, hogy ot gyerek + ferj + haztartas mellett a nap 24 orajaban itt tudsz ulni, es dumalgatni? Kép
Uuuuugy irigyellek! Adjal valami tanacsot kerlek!
En is szeretnek, de nem megy, pedig nincs is meg ot gyerekem.
Elore is koszonom.Puszi.
Edit
 


Tudod Edit, nekem nem 24 órából áll egy nap! Kép
Kíváncsi
 


És hol lehet +órákat venni? Van egy kis dugipénzemKép
 
 


Kép
 


Miért kell a babanet?

Nem kell.

DE OLYAN JÓ, HOGY VAN! Kép Kép Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Különben hogyan tudnék lelkiismeretfurdalást érezni, hogy lassan éjfél és még nem teregettem???
KépKépKép

Snoopy
snoopy
 


Én a legjobban akkor élvezem, ha dolgoznom kellene, és titokban olvasgatom. Érdekes, akkor sokkal tovább bírom a virrasztást is.
Először akkor húzott ki a pácból, mikor a négyhónapos dednél hasmenést diagnosztizáltam.
Először akkor érzékenyültem el, mikor megdicsértem magam (büszke vagyok magamra), és néhány perccel később valaki, akit soha életemben nem láttam, és lehet, hogy nem is fogok, azt válaszolta, hogy "én is büszke vagyok rád".
én különben nem nagyon dicsérgetem magam. És akkor arra gondoltam, hogy éppen ezért nem teszik ezt a körülöttem élők sem. És azóta igyekszem a jobbik oldalról közelíteni.
Ráadásul igazán bosszantó helyzetekben mindig a bosszantós topik jut az eszembe. És hogy hogyan lehetne ezt elmesélni. Kicsit (kicsit) csendesedik az indulat.sofka
 
 


Drága Bigacsiga Kata, és Többiek!


A Babanet nekem olyan, mint
-egy jó barátnő,
-egy édesanya,
-egy sorstárs,
-egy pszichológus,
-egy család,
-egy segítő kéz,
-egy cinkostárs,
-egy bíztató szó.

néha pedig, ha kell:
-egy figyelmeztető intés

de az is előfordul, hogy
-egy pofon.

Mindig, amire éppen a legnagyobb szükségem van.

Nem tartozom neki magyarázattal, nincsenek elvárásai, melyeknek meg kell felelnem, nem tesz szemrehányást, ha hetekig nem tudok felé sem nézni, de mindig tárt karokkal és rengeteg új ajándékkal vár, ha visszatérek (amikor csak időmből és erőmből telik). Igazi lelki társ, mely meghallgat, sőt, sokszor el sem kell mondanom bánatom, kérdésem - mert itt előbb kapom meg rá a választ, mint kimondanám, és sorstársakra találok, sokszor anélkül, hogy Ők tudnának róla, mégis rengeteget segítenek.

Ha kell, megnevettet, kikapcsol, szórakoztat, ha kell, meggyógyít, tanácsot ad, elgondolkodtat.....

Ez számomra a Babanet - de az igazság az, hogy ez a név csak egy fogalom, mely mögött édesanyák, kismamák, lányok, asszonyok, nők ezrei állnak, TI, gondjaitokkal, gondolataitokkal, estéitekből ellopott óráitokkal, otthagyott teregetéseitekkel, békés álmukban szuszogó, vagy éppen ruhátok szélét ráncigáló piciny gyermekeitekkel.

Köszönöm:


Katus, aki nagyon szereti a Babanetet, de két kisfia születése óta sokkal de sokkal ritkábban látogathatja mint mikor még első pocaklakójával, rengeteg szabadidővel rendelkezve törzstagként írogatott ide, 3 évvel ezelőtt.
Katus
 


Katus, ez szép volt! Írjál még! KépKépKép
 


Szia Katus!


Mint mindig most is olyan szépen fogalmaztad meg a lényeget! Kép

Csóklom az egész családodat. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Akkor most elmondom azt is, mi a bajom a Babanettel - illetve mindenféle netes fórummal, de a többi legalább nem érdekel. Az, hogy teljesen el is lehet bújni, illetve el is lehet veszni benne. Például Katus: irtó szépeket ír, de regisztrálatlanul - habár korábban lehet, hogy regisztrált, nem tudom -, ezért bármikor eltűnhet úgy az éterben, hogy esély sincs rá, hogy keressem.
De még akik regisztrálnak is: lehet, hogy semmi konkrétat nem adnak meg magukról, legfeljebb a Babanetbe lépésük idejét tudom meg.
Miért is fontos ez? Több olyan eset is volt, ami elgondolkoztatott. Még kezdő koromban volt az első, amikor annak a lánynak a kiáltását olvastam, aki arról számolt be, hogy soha nem akar gyereket. Megdöbbentő sorai után soha nem tűnt fel újra, noha számosan kérték rá.
Aztán olvastam másvalakit, aki halálra váltan közölte, hogy rákos. Ő viszonylag hosszan jelen volt, aztán eltűnt. Végleg. Nagyon zavar, hogy nem tudom, él-e még! És nem tudom megkérdezni tőle, mert nincs profilja.
Jártam már úgy is, hogy hosszan beszélgettem valakivel, aki nem vállalta magát névvel, holott éreztem, tudtam, hogy van közünk egymáshoz. De nem volt hajlandó "kiadni" magát annak ellenére, hogy biztosított a kölcsönös egyetértésről: hogy tudnillik ő is megért engem. (Aztán később magánban jelentkezett, ami klassz, de mi van, ha nem???)
Ezek is zavarnak. De ennél is jobban aggaszt az, hogy ha megismerek a mindig nyíltak közül valakit, akit meg is kedvelek, sőt, akár nagyon megszeretek, és egyszer csak eltűnik? Mondjuk teljesen, úgy, hogy törölteti még a mélcímét is? (értse, akinek szÓl!) (Tök véletlen, valami Isten által vezérelt mozdulat volt, hogy belenéztem épp akkor egy olyan topikba, amelyikbe sose szoktam!)
Adott esetben legalább jelet foghatott az, akit érdekelt, hogy baj van, azért tűnt el egy társunk. És ha valaki csak úgy angolosan lelép? Én pedig szerettem? Persze szíve joga. De mégis ez a bajom a Babanettel.
Kíváncsi
 


Sziasztok!
Én viszonylag új vagyok köztetek, csak most nyáron fedeztem fel a Babanetet. Azóta viszont nálam is kialakult a függőségi viszony, és nem telik el egyetlen nap sem, hogy ne néznék be hozzátok.Négy éve vagyok itthon a gyerekeimmel, és egyre inkább éreztem a társaság hiányát, nem volt kivel beszélgetni, panaszkodni, pletykálni stb....Mióta közétek járok úgy érzem igazi társaságom van. Mindig találok valakit, akivel közös gondolataink, problémáink vannak, és olyan jó ezeket megosztani. Szóval, nagyon örülök, hogy vagytok, remélem még sokáig!!!!
Timi72
Névtelen
 


Lányok!
Találtam itt egy topikot, aminek a címe: Vélemények a Babanetről. Nem lehet hozzá írni, le van zárva. Tudja valaki, hogy miért? Érdekelne...
Kíváncsi
 


Sziasztok Lanyok!
Talan meg emlekeztek rank, igaz tavaly marciusban kikoltoztunk Gambiaba Kata lanyommal. Sajnos csak most van vegre itthon is internetunk, es majdnem irvafakadtam oromomben amikor ujbol rakattintottam a Babanetre. Annyira jo volt ujra olvasni. Persze rengeteg lemaradasom van meg. Kata most hetfon lesz 2,5 eves, 2ool aprilis 27/en szuletett a Margitban.
Szoval eljen a Babanet!
Sajnos a jelszot elfelejtettem, de majd ujra regisztralok!
Udv mindenkinek innen a 35 fokos hosegbol
Katamama
Névtelen
 


Kíváncsi, én örülök hogy lehet névtelenül is beszélgetni.Most nem a primitív beszólásokra gondolok.
Hogy miért? mert a véleményem az akkor is az hogyha tudod hogy én vagyok a XY vag ynem tudod.
Ha olyan kapcsolatok alakulnak ki, ugyis lesz privi levél vagy találkozás.

Viszont az internethez sokan hozzáférnek és nagyon kiszolgáltatottnak érezném magam, ha sok adatom, ami beazonosítható végül is bárki által lekérhető lenne.

Azonkívül számtalanszor elfeljeti az ember a jelszavát stb. meg olyan macerás mindig jelszavazni.
Pl. a nőklapjában kimondottan utálom. nagyon lelassítja a rendszert. De egy árva hirdetést nem adhastz fel vagy képeslapot nem küldhestz registráció nélkül.


Gondolod csak el.
Te felpakolod itt magad a netre ez vagy Te ezek a gyermekeid, aztán azt sem tudod hogy ki ismer meg személytelenül az utcán, aki esetleg nem jó szándékból keresget. Ez kisebb településeken főleg veszélyes lehet nem?

Én a rosszra is gondolok akkor amikor nem akarom felfedni magunkat.

Vagy eltúlzom a dolgot szerinted?

Zsóka
Névtelen
 


Zsóka,
lehet, hogy én javíthatatlanul naív és gyanútlan vagyok, de el nem tudom képzelni, miként árthatnának nekem vagy a gyerekeimnek a neten keresztül! Leszámítva mondjuk valami vírust, de arra vannak a vírusölő programok. Jó, van amelyiket nem védik ki, de az sem biztos egyáltalán, hogy regisztrált honlapról tudják meg a mélcímemet, elég betörni egy levelező honlapra. Kép
Meg aztán miért is tennék? Kinek és mit tudok ártani a véleményemmel vagy a hétköznpi életem részleteivel?
Habár az is igaz, hogy nagyvárosban lakom, és ekként is gondolkodom, noha azt is tudja, aki akarja, hogy azon belül pontosan hol van a lakcímem. Hát nem tudom, segíts, légyszi, mire gondolsz, hogyan árthatnának nekem és miért???
A névtelenséggel kapcsolatos további érzelmeimet leírtam az előző hozzászólásomban, sőt, a névvel írókról is ott találod a véleményem. Ez persze senkire nem személy szerint vonatkozik, hanem az internetes beszélgetésre, mint jelenségre úgy általában. Szeretem, ha a barátaim, ismerőseim kézzelfoghatóak, szeretem, ha gondunk van egymással, megbeszélhetjük, illetve ha nem az az akadálya, hogy nem tudom, valójában ki is ő.
Visszatérve a névtelenségre: helyből nem zaklat fel, ha valaki így ír, látod, neked is válaszolok. Inkább az a gond, hogy a névtelenek túlnyomó többsége "beszól", majd eltűnik. Ezért aztán azon kevesek is, akik normálisan írnak, esetleg rögtön csípőből támadó választ kapnak a többiektől, akik azonnal beszólást vélnek felfedezni a véleményben a korábbi rossz tapasztalatok birtokában. Ettől aztán a jóakaratú névtelennek is elmegy a kedve az egésztől.
A másik, hogy névtelenül még sokkal könnyebb eltűnni, mint nevesítve. Lehet, hogy én most itt egy csomó energiát ráfordítok arra, hogy válaszoljak neked, de te soha többé nem reagálsz semmire, illetve ha igen, akkor más néven. Ez így már nem beszélgetés.
A legtöbben, akik írnak is ide, vállalják valamilyen szinten magukat. Vagy fényképpel és személyes adatokkal, vagy csak nickkel, de legalább nyomon követhetően. Így ha valamiért elfelejt válaszolni, vagy nézeteltérésünk támad, bármi történhet, mégis rá lehet kérdezni legközelebb, hogy te, hogy volt ez, bántottalak valamivel, vagy csak kiment a fejedből? Komolyan olyan, mintha az embert megíhvják egy topless buliba, de mire belép az ajtón, rádöbben, hogy rajta kívül mindenki estélyiben van. Kép
Azt írod, ha kialakul egy kapcsolat, akkor lehet folytatatni magánban. Tényleg lehet, EGYSZER már elő is fordult velem ilyesmi. És szerintem ez is nagy szerencse. De nem ez a jellemző! És addig is, amíg ki nem alakul ez a személyes kapcsolat, én nyílt vagyok, te meg nem. Ha mondjuk én is névtelen akarnék maradni, akkor hogyan létesülhetnek egyáltalán magánbeszélgetés köztünk? Ki tenné először közszemlére a mélcímét? Vagy én vállaljam a rizikót, te meg nem? (Ezek általános alanyok, nem rólad meg rólam van szó Kép)
Regisztrálni nem túl bonyi dolog, és a Windows - de biztos a többi is - meg is jegyzi az adott honlaphoz tartozó jelszavadat.
Ezzel együtt tiszteletben tartom, ha te nem akarsz regisztrálni, szíved joga, hiszen nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a "paraküszöbe". De őszintén szólva szívesebben beszélgetek olyasvalakikkel, akik hozzám hasonlóan nyíltak. Kép
Ugye ezen nem bántódsz meg? És ez nem azt jelenti, hogy veled nem szívesen, csak azt, hogy könnyebb szívvel a többiekkel.
Puszi!
Kíváncsi
 


Kedves Zsóka!
Kérlek regisztrálj (ha lehet, ne Zsóka néven) vagy pedig akár írj névtelenül is, de azt se Zsóka aláírással tedd! Én a bbnet kezdete óta itt vagyok, végig Zsóka néven. Nem lenne jó, ha összekeverhetők lennénk.

Kíváncsi,
nekem anno volt itt fényképalbumom a bbneten. Aztán megjelent egy pedofilgyanús ürge. Az albumot rögtön töröltettem (erről a törlésről aztán nyitott is ZA egy topikot). És most kicsit (nagyon) erős leszek: az én gyerekem fényképeire senki ne verje ki a farkát.
(Azt hiszem, ilyesmikre gondolt többek között az előttem író Zsóka).
pusznyó
Zs.

Zsóka
 
 


Zsókazsóka, Kép
na jó, ilyen előfordulhat, de nemcsak így, hanem úgy is például, hogy beadod a filmet hívatni, az ürge meg, aki a laborban dolgozik, éppen a te gyerekeidre...vagy csoportkép készül az oviban, valaki hazaviszi, megmutatja a szomszédjának, aki...Nem tudom, el lehet-e kerülni TÉNYLEG az ilyen helyzeteket.
Hát azt persze lehet mondani, hogy te nem kínálod tálcán a lehetőséget, így nyugodtabb a lelkiismereted. Kép
Kíváncsi
 


Zsókák!Kép

na, tényleg. A gyerekeidet bárhol lefényképezhetik a tudtod nélkül is. A strandon, utcán, stb.
Meztelen képet nem kell feltenni és akkor nem hiszem, hogy bárkiben felmerülne az igény az általad említett cselekedetre.

Rossz emberek mindenhol vannak. Azonban úgy gondolom, hogy ha a fal mellett haladsz egész életedben, akkor nem látod meg az út szélén nyíló virágot.

Solya
 
 


Igazatok van, de Kíváncsinak is igaza van: tálcán ne kínáljunk fel ilyen lehetőséget.
Amúgy nem vagyok egy parázó típus, és eszembe se jutott volna a képeimet törölteztni, ha nem lett volna egy ilyen eset (és nem mellékesen engem is emgszólított az ürge, hogy nem is biztos, hogy kisfiú van a képen, mert nem látszik a kukija, és rakjak fel egy olyan képet is. Anyád.)
Zs.

ui: Solya,
tavaly találkoztunk egy páran a MArgitszigeten, gyerekestül. Ott ődöngött körülöttünk egy pasi, látszólag a gyerekeket fényképezve. Egy velünk klévő apuka elzavarta. Engem is fáényképeztek mátr le utcán a gyerekkel (kismama voltam épp, kézen fogva vezettem a nagyobbikat). Mittomén mire haszálták fel a fotót. Ha szerencsém van, megjelent vmi újságban Kép.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

"Névtelenül könnyebb eltünni"

Tüntek innen el névvel is emberek. Kép Kép
pl. a régen (három évvel ez előtt) nagyon sokan voltak akik babát várva ide tévedtek a Babanetre, de a munkahelyükről neteztek.
Aztán megszültek és köd elöttem köd utánam.

Pedig sokszor olyan jó lenne tudni róluk, hogy mi lett velük. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
ez is fájdalom nekem is, sok nevet hiányolok, akik egyszerre csak nem írnak többé. De itt most nem pont erre gondoltam, hanem arra, hogy még ugyan itt van a neten a névtelen köztünk, de nem óhajt a témára visszatérni, nem veszi a fáradságot, hogy válaszoljon az elhangzottakra, ehelyett elbújik egy másik légbőlkapott név mögé, és az egész így olyan egyenlőtlen...
Kíváncsi
 


Kivancsi!

Megneztem a profilodat es ami azt illeti rolad sem lehet tul sokat megtudni. A gyerekeid adatai fennt vannak, az is, hogy hol laktok stb, de peldaul azt senki (vagy legalabbis -gondolom- sokan) nem tudjak mi is az igazi neved. Fenykep sincs rolad sehol. Tehat ha ilyesmiket kifogasolsz masokban, akkor mondhatom azt, hogy te is ugyanazt teszed, hiszen barki elbujhat egy ilyen nev moge vagy nem?

Kép
Kép
agi
 
 


Ha érdekel, akkor megtudhatsz róla sokmindent! Persze nem tőlem, hanem tőle magától. Csak venni kell a fáradtságot. Ha meg nem, akkor meg elég az, amit tudsz róla. Sőt, sok is. Kép
De ő nem ezt kifogásolta. Ezt én szoktam kifogásolni. Kép Kíváncsi ha nem válaszolna véletlenül, akkor ott a mailcíme, meg tudod keresni. De a regisztrálatlant nem, csak ha beírta a címét.
 
 


Lányok, az az igazság, hogy aki nyíltan, vállalva önmagát ír, hiába használ nicket, hiába nem tesz fel képet, ráismernek. Ez először nagy pofáraesés. (AZ érzés, hogy a környezetedben olyanok, akikkal különben nem vagy köszönő-viszonyban (?) sem, egyszer csak másképp néznek rád. De nem veszik a fáradságot, hogy szóljanak hozzád, csak petykálnak rendesen. Rólad, meg a családodról.) Szóval mikor ez kiderül, furcsa érzés. Mindenesetre szerintem én névtelenül is lebuktam volna. Mert ilyen vagyok. És ha a játszótéren kezdünk bezsélgetni, akkor is ezt mondom. AMit sajnáltam, hogy a családtagjaimat piszkálták. Viszont azóta kicsit cenzúrázom magam. És azt hiszem ez nem baj.

sofka
 
 


fáradság? inkább fáradtság
sofka
 
 


Az én életembe a babanet nagyon sok jó dolgot hozott.

Sok valódi (tehát nem csak virtuális) kapcsolatot teremthettem általa. Van, akivel rendszeresen emilezek, van, akivel gyakran hívjuk telefonon is egymást (noha sohasem találkoztunk), és van, akikkel már személyesen is volt egymáshoz szerencsénk. Az egyik lány pl. még a kórházban is meglátogatott, ismeri személyesen is a családomat, én is az övét. Babanet nélkül ez sem lenne.

Havonta járunk egy jó kis szopis klubba, itt is vannak babanetes lányok. De babanet nélkül erről sem tudnék.

Futottam már össze egyetemi évfolyamtárssal és általános iskolai ismerőssel is. Örültünk egymásnak Kép

Legújabb hobbymat, a dekupálást is a babanetnek köszönhetem. Meg azt a több száz szalvétát is, amit a szalvétástopik-béli lányoktól kaptam Kép.

Sok jótanács is került hozzám a babanetről. Nem kizárólag gyerekekkel kapcsolatban -és ez szerintem nagyon fontos. BABAnet ugyan, de hús-vér NŐKnek, akik az anyaság mellett ugyanazok a leányzók, akikbe annak idején a párjuk beleszeretett Kép

Sok toleranciát is tanultam -és ez most nem üres frázis. Kezdetben minden vélt és valós sérelmet visszavágás követett részemről -ma már higgadtabban (talán érettebben Kép) viszonyulok ezekhez. Humorral sok mindent át lehet hidalni!

Volt néha rossz napom is miatta. De túltettem magam rajta. Egy barátnővel is összeveszik néhanapján az ember, nem? Kép

Engem is zavarnak a névtelen beszólások. Meg a regisztrálatlanul, légből kapott nevekkel ellátott direkt sértések is. Viszont belátom, hogy ez együttjár az internettel.

Ági,
nem hiszem, hogy ha a profilomba beírom a valódi nevem, a lakhelyem, éveim számát stb., az Neked bármivel is több információt ad a mostaninál. Az írásaiból, a stílusából, a gondolkodásmódjából ismerheted meg a másikat. Én tudom Kíváncsi valódi nevét Kép, de hidd el, nem ettől ismerem őt jobban, mint Te...

Jamina
 
 


Jamina!

Pont ez az!
Az utolsó bekezdésed a lényeg.Hiába írsz be akármit is, csak akkor ismered mega másikat, ha az írásait olvasod. Ehhez viszont nem kell regisztráltnak lenni, elég, ha mindig u.azt a nicket használod. Szerintem kár számonkérni az eltűnőket. Ez egy ilyen közeg: nagy a jövés-menés.
Ha valakivel kapcsolatba akarok lépni, akkor elkérhetem a címét így is.
Egyszer volt egy vita a férfiak nővé való átoperálásának TB-támogatásáról. Egy ideig ment a topikon belül, majd egyszercsak kaptam egy mailt a babaneten írkáló dr.nőtől és kioktatott engem személyesen. Végülis publikus a címem, de mondjuk nem ebből a célból adtam meg. A névtelen és alkalmi nickek-kel nekem nincs bajom. Az is véleményt tükröz, az adott topikhoz vagy az abban írkálók valamelyikéhez szól. Csak ezt kell nézni, nem a hozzászóló személyét. Ha tudod, hogy ki írt egy hsz-t, lehet, hogy csalódsz benne, és ezt ő nem akarja. Pont arra jó a net, hogy bármit leírhatsz, nem szembesít vele senki később. Ha valakivel "összejössz" még mindig ráérsz úgy viselkedni vele, mint élőben. Feleségverésről írhatok névtelenül, gyerekverésről nem?
Én egyetlen dolgot nem szeretek: amikor valaki felhasználja a nickemet. És ez ellen még a reg. sem véd, mert az azonosítóhoz beírhatok bármit jelszó nélkül, és akkor ki fogja nézni, hogy ez most tényleg én vagyok-e.
 
 


Juli,
pesze, ha valaki tényleg ugyanazzal a névvel ír, tényleg visszajön és tényleg rendesen beszélget, azzal nincs baj. A baj azokkal van, akik csak bedobnak valamit, aztán nem jönnek soha többé, nem lehet velük beszélgetni, csak piszkálni jönnek, vagy kinyilatkoztatni. Azért az bántó, hogy tőled elkérik a véleményedet, de arra már nem veszik a fáradságot, hogy partnernek tekintsenek, nem?

Valamint újra felhívnám a figyelmet erre: "Ha mondjuk én is névtelen akarnék maradni, akkor hogyan létesülhetnek egyáltalán magánbeszélgetés köztünk? Ki tenné először közszemlére a mélcímét? Vagy én vállaljam a rizikót, te meg nem?" (Idézet tőlem Kép)
Erről mi a véleményetek? Nagyon érdekelne!
Kíváncsi
 


Ha regisztráltan irsz, az a mostani verzióban kékkel jelenik meg a neved mellett, a regisztrálatlan fekete. Régen a duplázás (zárójelben az azonositó) különböztette meg a regisztráltakat. A mások azonos névvel ellen ez az egyetlen valamilyen védelem. Talán a rutinos babanetesek már figyelnek és észre veszik ezt is.

Majd egyszer már én is összeszedem, mért jó nekem a babanet. MOndjuk én nem találtam régi ismerősöket, akikkel pedig itt ismerkedtem meg, azok nem hivnak telefonon és nem járunk közös szopis (stb) klubba. Sőt privát emilekkel is ritkán bombáznak.Kép Kép De mégis szeretem a babanetet!! KépKépKép

Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
de ismersz néhányunkat már személyesen, azért ez is jó, nem? Kép

Kíváncsi,
na igen, a rizikó. Kezdésnek én mindig a freemail-es címem adom meg. Aztán ha már ,,mélyül" a kapcsolat, kitárom a rendes postafiókom is Kép

Juli,
persze, nem kell regisztráltnak lenni mindig, mindenkienk feltételenül. Ha valaki mindig azonos nicket használ, és arról beazonosítható, azzal nincs gondom. Tkp. a névtelenséggel sincs. Csak azzal, ha valaki a névtelenséget arcátlanságra használja -ugye értesz? Szóval ha a névnélküliség csak arra van, hogy ,,na most jól beszólok". Az zavar.
Jamina
 
 


Ildi, drága!
Viszonylag nehéz vkit privát emilekkel bombázni, akinek nincs benne az emil címe a profiljában! Kép
És akkor itt jön be kíváncsi, ha akarok vmit priviben írni, azt nemmindig teszem szívesen közhírré. Ha már eljutottam odáig, hogy magánban írjak. Ha ismerlek, mert ismerem a hozzászólásaidat, akkor tudom, hol keresselek, esetleg más topicban, hogy megtudja a címed. Mert van úgy, hogy nem jó az, ha a kéretlen "idegenek" is megtudják, hogy van a hátuk mögött is kommunikáció és azt meg pláne ne, hogy milyen postafiókba érkeznek a levelek.

Én ezzel úgy vagyok, hogy már jó régen regisztráltam, de csak akkor szóltam hozzá, ha magamat adtam. Volt, hogymegsértettem, mert nem tudtak olvasni, mert olyannal beszélgettem, aki nem ismert, de volt, hogy pillanatok alatt kialakult vmi és szavak nélkül is megértettük volna egymást, ha mondjuk nem a szavak lettek volna az egyetlen lehetőség. Kép

Ha vki nincs regisztrálva, felmerül a veszélye annak, hogy bárki felhasználhatja a nickjét. Ha regisztrálva írsz, akkor csak azok, akik rosszra használják az eszüket.

Kíváncsi,
mailpárbaj. Megbeszélt időben máshol, másik fórumon mailcímet cserélni? Igaz, bárki elmehet oda is. Erről jut eszembe, jókats zoktammosolyogni,mikor nyilvánosan kéri vki egy topic, vagy hsz törlését. Én - mert én is kíváncsi vagyok ám! Kép - olyankor mindig odaspurizok és megnézem, vajon mi lehet ebben olyan, ami miatt törölni kell? Kép Hehehe. Persze a személyiségemből fakad, hogy nem használom fel sose nem rosszra.
Na elég lesz már belőlem. Kép
Solya
 


Juli,
látod itt az élő példa! Névtelenzsóka bejelentkezett, feldobott egy kérdést, majd jól magunkra hagyott. EZT nem szeretem a névtelenségben.
Ha valakinek nincs véleménye - minek beszélgessek vele. Ha meg van, és mégsem köti az orromra, akkor minek rabolja az időmet? Engem az ilyenek még jobban bosszantanak, mint a beszólósok, azokon legfeljebb elképedek, inkább meg csak nevetek. De ha valaki úgy csinál, mintha érdekelné a dolog, mintha beszélgetni akarna, aztán eloldalog, magyarán szólva hülyét csinált belőlem - hát ez csípi a csőröm.
Névtelenség alatt egyébként nem regisztrálanságot értek, sokan írnak úgy, hogy nem regisztrálnak, e mindig visszajönnek és ugyanazzal a névvel. Ez számomra inább egy attitüdöt jelent, egy olyasféle hozzáállást, hogy most jól odapörkölök ennek a sok hülye libának, bántón vagy tettetett kedvességgel, mézes-mázosan, mindegy. Én leplezve maradok, engem a disznóságaim miatt senki utol nem ér, ti meg kapjatok csak szépen frászt nyílt színen, az olyan vicces.
Na mindegy, nem hergelem magam, nem is izgat ám annyira, csak ha már beszélünk róla, hát megírtam.
Amúgy meg a névtelen beszólások időnként egész jól jönnek egy-két ellaposodni készülő topiknak. KépKép
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Kiváncsi, na néha én pont emiatt rettenek el innen jó pár napra! Nekem még mindig nehezen emészthető némely ember gonoszsága! Vhogy nem tudom tolerálni, hogy idegangol, jól beszól majd távozik! Vagytok páran, akiket ismeretlenül is megkedveltem, mert oly hihetetlen optimizmussal és humorral kezelitek le a dolgokat de amikor olvasom ezeket a noname-eket elönti a sz.r az agyamat!Kép
Na arról meg ne is beszéljek, hogy néhány régi motoros, csak azért mert kezdő vagy egy témában és esetleg nem annyira brilliáns a hozzászólásod nyíltan körberöhög! De ez már legyen az én bajom! Kép
Amúgy nagyon szeretek ide járni, tényleg sok hasznos dolgot találtam, és van jó pár ember akit nagyon megszerettem az öszintesége és az embersége miatt!

Süti
 
 


Ez az idegangol tetszik Kép!

Zsóka
 
 


Jó pár percig néztem megtörten, mi lehet ez az idegangol...KépKépKép
Kíváncsi
 


Szintén zenész Kép
Ideg-angol?! Mi értelme?! Aztán rájöttem Kép
J.
 
 


Na akkor úgy látom feladtam a mai leckét!KépKépKép

Süti
 
 


Sziasztok!

Én meg azt nem szeretem, mikor valaki úgy véleményez másokat, hogy "néhány régi motoros", ez valahogy bántó az összes régi motorosra, pedig az igazán régi motorosok szerintem nem szoktak bántóak lenni (talán a közepesen régi motorosokKép)!!

Ildi

Ildi
 
 


Jelentem, elnézést ha valakit megbántottam! Tisztelet a kivételnek, néha tényleg vannak bántó dolgok, nem akarok példákat felhozni!Sajnálom, mégegyszer!

Süti
 
 


Én ugyan nem tartom magam sem régi, sem közepesen régi motorosnak, bár a kicsi szám a nickkem mellett feljogosítana. Kép De ha véletlenül vkit megbántottam, mea culpa!
És bocsika,
de Süti, ugye Te is láttad az új topicot, '4 hetes terhes vagyok' - nevem nincs, IDEGANGOLTAM Kép, csak meséljetek nekem a terhességről? Ha véletlenül úgy gondolja vki, hogy ott bántó voltam, mert akár azt hiszem azt is ki lehet olvasni, hát itt mondom, nem bántásból mondtam, csak tényleg. Na.
 
 


Lányok, a kérdésemre (okt. 25. 23.56) senki nem tudja a választ? Kép
Kíváncsi
Sofka!
A fent említett esetekben a fáradság a jó! Kép
 


Szerintem véletlen. Kérdezd a szerk.et.
 
 


Süti! Semmi gond és én is elnézést kérek!

Kiváncsi: szerintem is véletlen, vannak itt ilyenek!

Ildi

Ildi
 
 


Solya, én is olvastam, ráztam is mind a hét fejem...Kép

Ildi, nincs harag, tényleg nem nektek szólt, csak ott abban a pillanatban rosszul esett és valahol ki kellett mondanom!KépKép

Kiváncsi, nem lehet, hogy amiatt van, hogy 2001 óta senki nem írt oda???Vagy lehet, hogy azért nem írt oda senki 2001 óta mert nem tudnak? Vagy hogy is van ez???

Süti
 
 


Kíváncsi!Én is megnéztem.Hát ezt jól lezárták.Mi lenne ha ezzel a címmel nyitnál egy új topikot.KépSzerinted lehet?
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron