Új privát üzeneted érkezett!

A minőség a legfontosabb. Gondoltam én, mikor a számtalan kihajigált barbie-csoda helyére megvettem a lego belville kastélyt. Drága volt, de a kölykök imádják. OK. Csak azt nem értem, miért szedhető ki minden kis figura keze- lábafeje, és hogy a csudában tartsak én kordában ennyi alkatrészt. Pótolhatók valahol a koronák?
Idén vonatot szeretnének. Biztosan nem a gagyi szupermarketbéli lesz majd a karácsonyfa alatt. Az már volt, és pillanatok alatt odalett az öröm, mikor törött a sín, és törött a mozdony. Legyen mondjuk lego. Vagy playmobil, vagy... Nektek mi a véleményetek?
sofka
 
 


Sofka!
Csak bólogatni tudok minden szavadra Kép
Még anno a húgomnak kezdtük "gyűjteni" a legokat, amit most megörököltünk. Nagyon vigyázott a játékaira ennek ellenére van egy csomó kezetlen, lábatlan fejetlen figura Kép
Csak a régebbi helyzetről tudok nyilatkozni (játékboltban is dolgoztam), nem lehetett külön kezet, lábat, koronát, sisakot ... venni. Volt ugyan rá kereslet, de az importáló nem foglalkozott ezzel a kérdéssel/kéréssel.

Minőség-> A jó minőséget még az is tanúsítja, hogy egyes darabok már kb. 20 évesek.
Mi maradunk a Legonál (és én is imádok vele játszani Kép Bár nálunk még elég korai, így egyelőre elcsomagoltam (nagy bánatomra). Idén még Duplo lesz a fa alatt.

Phaedra
 


Sofka,
Malinak is Lego Explore vonata van, a 2. szülinapjára kapta, azóta minden jeles ünnepen azt bővítgetjük neki. ImádjaKép, én néha idegbajt kapok, hogy az egész lakáson átkígyózik, de a lényeg, hogy elvan vele. Ha karácsonyra veszel egy alapkészletet, és hozzá néhány doboz sínt, biztos nagy örörmet szerzel az ifjoncoknakKép. A Délinél nézd meg, ott a legolcsóbb.

Én egyébként Lego hívő vagyok, nem olcsó, az igaz, de mi pl. mindig azt kérünk ajándékba, egész olcsón lehet venni kisebb kiegészítőket, amiket a fiam imád. Meg már a kiscsaj is rakosgatja a Baby LegotKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 

 
 

Sofka!

A Lego vonat ugyan nagyon drága, de szerintem nagyon jó.
Többféle kornak való is van, van a "Duplo" kategoria (Explorer) Intelligent Train készletei (3 éves kortól) és van a Lego System Train készlete 8 éves kortól.
Nálunk a 4 évesnek van Intelligent Train-je, és nem törik, egyedül is tudja épiteni, söt a pici 15 hónapos is idönként játszik vele, elinditja a vonatot. A vonat is és az alkatrészek is strapabirók, tavaly karácsonyra kapta a nagy, de még minden megvan hozzá és minden egyben.
Szerintem még a tesók is játszanak majd veleKép, de még jó darabig a nagyobb is biztosan fog.
Nem tudom, mekkora korú gyerekeknek szeretnél vonatot, ami nekünk van az még olyan Legokból áll (Explore=Duplo), aminél a bábuk nem szétszedhetök (biztos nem hagyja el a fejétKép), és a kockák sem olyan picik, hogy villámgyorsan szétszóródjanak, aztán soha többé meg ne találdKép.
A másik vonatkészletet én még sokáig nem venném nekik, mert
1. a mostani még nem trafós, hanem elemes, nem kell áramkérdéssel bajlódni
2. a sineket nem kötelezö teljesen pontosan illeszteni, a vonat akkor is el tud rajta menni, ezért tud a 4 éves is épiteni belöle
3. van hozzá mindenféle olyan, ami a "nagy" vonatoknál is (váltó, keresztezödés)
4. a vonat maga kis sinre helyezhetö elemekkel "irányitható" (van pl. megállitó, megforditó elem), amit a gyerek nagyon könnyen megtanul.

Rakok fel képeket is, de itt meg is találod a leirást:

Intelli-Train
Lego System Train

A Legoban eddig én még nem csalódtam, és a vonatuk nálunk telitalálat volt.

Kép Kép
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Arról a szuperaranyos apróságról nem is beszélve, hogy a sárga mozdonyhoz két mozdonyvezetö bácsi is tartozik, akik különbözö módon reagálnak a helyzetekre (pl, ha gyerek sokáig otthagyja, akkor alapból kb. 3 perc múlva megáll a vonat. De elötte pl. az egyik mozdonyvezetö olyan hangokat ad ki, mintha elaludt volnaKépKép).
Ez persze nem szükséges dolog egy vonathoz, de egy nagyon ötletes apróság a Legonál...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti,

és amikor morognak, mert nem tankoltál elegetKép? Az álmatag mozdonyvezető folyton lefulladKép. Meg a konténereket is imádom, mikor kotkodálnak benne a tyúkokKépKépKép.
Tetszik az emelkedőtök, simán keresztbe vannak kötve a sinek? Nálunk a hagyományos emelkedő van, de Dávidka szeretne még egyet, úgyhogy most jó tippet kaptamKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Jók ezeka vonatok, nagyon! Mi viszont favonatban utazunk, Eichorn és egyéb márkák, fő lelőhelyünk a Fakopáncs játékbolt (zseniális) és az Ikea készlete is kompatibilis vele. Sőt az összes márka kompatibilis egymással. kemény fából van így nem törik, és nagyon helyes színes conatok is vannak, meg állomás, garáts, út, város, komp, gabonasiló stb. stb. Olcsónak ez sem olcsó, bár az Ikea készlettel fel lehet turbózni a sínek számát. A 3,5 évesem imádja, most is éppen heves volatfüttyökkle ébreszti a szomszédokat! A kicsi is tud vele játszani! Mindenkinek csak ajánlani tudom4 A barátnőm 10 évesei is ezzel játszasnak állandóan, úgyhogy megéri a befektetész. VAn hozzá elemes is, de azt nem szeretik annyira, izgibb rettttttentően hosszú szerelvényt összerakni!
Zsuzsa
 
 


Kicsit OFF! Bocsi!Kép

Zulu!

Hát mi a párommal nagy Lego rajongók vagyunk! Ha nem lennénk "ennyire" drágák, akkor még magunknak is vennénk készleteket (pl. a páromnak a nagy favorit a Mindstorm készlet (programozható robot), de még nincs neki).
És gyerekünnep nem marad ha el Lego nélkül (ha sikerül, akkor persze mást is), pedig néha már én is kinosnak érzem, hogy "már megint Lego"KépKép.
Karácsonykor még nem aratott Beninél akkora sikerült a vonat, mint késöbb, de ennek csak az az oka, hogy ö még nem tudta, mire való. Bezzeg mi alig birtuk kivárni a karácsonyt (mert hát elöre uyge nekünk sem szabad kibontaniKép)!

A képen is látszik azt hiszem, hogy ez már nem az alapkészlet. Vettünk még váltót (mert ugye abból sose elég, mindig pont eggyel van kevesebb, mint kelleneKép), meg sineket (most már sima keresztezödés is lehet kapni), meg az állomáskészletet is.
Most egyenlöre pont annyi van, hogy nem is kellene több, mert már ha egy normális pályát csinálnak a szobába, akkor alig lehet töle közlekedni. Ami nekünk nincs, az az emelkedö, de azt leleményes apja megoldotta. Egy hátránya van, hogy igy emelkedöt csak akkor tudsz csinálni, ha 4 egyenes elemet teszel egymás után, mert különben nagyon megtörik.
Rakok be még pár közelebbi képet, hogy könnyebb legyen meggyártani.

Kép
Kép
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Nálunk most a 2 évesemnél a duplo a sztár. Imádja, úgyhogy valszeg karácsonyra is azt fog kapni.

Amiben csalódtam: a chicco játékok. Van egy babakocsira szerelhető játékunk, és fél év után elöregedett a műanyag pánt, és eltört, így már nem rakható babakocsira Kép Persze jó drága volt Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Chiccoról egy jó szó is. 8 éve Gergő első karácsonyára vettem egy chicco kisautót neki. (ugyanakkor Ilcsi egy nyuszis plüss csörgőt kapott, szintén chicco). Fiaim elég rendesen amortizálták az autókat, de ez még mindig hibátlanul megvan! Ahogy a nyuszi is! Mindkettőt Ancsi nyúzza immár.
Ildi

Ildi
 
 


Ildi: nekem erről csak az jut eszembe, hogy szinte mindenre igaz, hogy ami régebbi, azok még bírják. MOst pl egy cipő jó, ha 1-2 szezont kibír, régen évekig jók voltak.
A mi játékunkat 1 éve vettük, és fél évig bírta Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, lehet, félek igazad van. Kép
Ildi

Ildi
 
 


Zsuzsa,
szintén ott vásárolunk, a laskásunkkal szemben van a játékbolt Kép. A lurkók imádják, nálunk pillanatnyilag egy ikea késlzet van, egy Fakopáncs-készlet, plusz Fakopáncs-bővítések. Idén karácsonyra azt hiszem, épületek jönnek hozzá Kép.
Zsóka

Zsóka
 
 


Jó ég Zsóka, te is józsefvárosi vagy??? Kép
 


Mér' te is Kép? Merre, merre?
Mi, ahogy olvastad is, Baross u.
Zsóka

Zsóka
 
 


ÉLjenek a józsefvárosi lányok! ihajj-csuhajj, felvirágoztatjuk a kerületet!
ZSuzsa
 
 


Zsóka,
32-esek tere! Kép
Egy kis virágoztatás úgyis ráfér! Kép
Kíváncsi
 


Sziasztok Józsefvárosiak! Mi is azok vagyunk, 2 lányommal, Zsófi 4 éves, Réka 2 éves múlt. A Práter u.-ban lakunk. Keressük a közelben lakó "kultúrált" anyukákat.
SzAncsa
 


Csajszik,
mielőtt szétoffoljuk a topikot, menjünk át a belvárosi topikba (mindjárt felhozom, hogy megtaláljátok), oda beleférünk Kép.
Kíváncsi, hisz gyakorlatilag szomszédok vagyunk!!! KépKép
Zsóka

Zsóka
 
 


Nem hagyom ám annyiban a dolgot. Szóval mi kerüljön a fa alá? Melyik játékok jó minőségűek, gyerekbarátok, kreatívak... stb.
Babából melyiket érdemes megvenni? Szerintem a babybornt nem, de biztos lehet másnak más a véleménye.
Fiúnak? Lánynak? Első Karácsonyra?
Egyáltalán milyen értékben?

Na, most több kérdés nem jutott az eszembe. Hacsak nem az, hogy Ti hogy tartjátok kordában a játékok tengerét???

sofka
 
 


Sofka,

én is ezen agyalokKép. Malacka Legót kap, az mindig bejön, újabb váltók, sínek, kockák. És ezt könnyebb is rendben tartani, nagy műanyag ládákban tároljuk, csoportosítva.
Babakérdés engem is érdekelne, Mackának az tervezem, hogy egy babakocsit veszek (ami nem borulós, és nem kerül annyiba, mint a saját járgánya), bele pedig egy kisebb méretű babát, ami nem műanyagtestű, hanem puha. Olyan 25-30 centisre gondoltam, az passzolna a kismamáhozKép.
Malacka első karira babylegót kapott, ezeket most Mac használja. Igazából azért nehéz Annának ajándékot venni, mert mindent megörökölt.
De azért tele vagyok ötletekkelKép.
Nem tudom, Marcipán mennyire molyolós, Macka imádja azt az IKEA-s játékot, ami úgy néz ki, hogy hajlított színes drótokon különböző színű és alakú golyók vannak. Meg a taligát is nagyon szereti.

na mennem kell, majd folytatom később

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Fiúknak nagyon tudom ajánlani a Bruder modelljeit, hivatalosan közhasznú(?) járgányait. Van belőle teheratú minden mennyiségben, és mezőgazdasági gépek is. Nagyon jó minőségű, és jó játékezköz, mert pakolható-nyitható-billenthető, a tűzoltókocsi locsol, az útkarbantartó világít, stb. Fiam ezt kap minden alkalomra. BigacsigaKata majd hozza biztos az elérhetőségeket isKép, ahol meg lehet nézni. Én azt szeretem bennük, hogy bár egy traktor kb. ötezer ft, hozzá mindenféle pótkocsi kapható, ~ezer forint értékben. Vannak olyan modellek, amikhez sok kicsi eszköz is jár, mint létra, pótkerék, láncok... Strapabíró, csak a visszapillantó esik le három év utánKép. Már leírtam, de most is elmondom, hogy a kölyök nálunk kicsi zsákokban kapott egyszer rakománynak sódert, és homokot, néhány hétig nem is láttam a gyereketKép

LEGO--nekünk még nincsen. Arra gondoltam, hogy idén elkezdenénk, de én még a házikós játékoknál tartokKép. A fiam viszont vonatmániás. A kettő LEGO összehozható? Értem ezt úgy, hogy méretben különböznek, vagy nem?

Sziasztok

Csi
 
 


Csi!

Fentebb irtam, hogy Lego vonatból kétféle méret is van. Van a Duplo méretü, amihez szintén nagyon sok mindent lehet kapni, nem csak a vonathoz, de házikót, embereket. A fenti vonat ez a fajta, de itt vannak még egyéb elemek:

KépKép
KépKép
KépKép
KépKép

És van már a nagyobbaknak való Lego vonat is, a "klasszikus" kicsi Legokocka mérethez igazodóan:

KépKép
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Zulu, Zsóka, Zsuzsa, és mások is, persze,

Fakopáncs jellegű játékbolt még a Katica (a nagy bolt a Király u. 101 alatt, a kicsi Óbudán van), a kedvencem pedig a solymári Aranyalma ((26)-36 36 72), ahol mindenféle méretű rongybabát (ún. Waldorf-babát) is lehet kapni.
De vannak waldorf-jellegű babák a Katicában is, azok olcsóbbak is, és azért szépek. A mi fonott kosár babakocsink is onnan van és már másfél éve jól bírja.
szilvi
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szilvi,
köszi a címeketKép. Még azt kérdezném, hogy mekkora a babakocsi? Egy egyéves zsebmaca méretéhez passzol?

Bigacsiga,
ez nagyon tetszikKép. És az ára sem borzasztó.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Bigacsiga!

És is nézegettem már korábban, nagyon tetszik, meg a nagyobbik fiamnak is. Benne van a listában!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Sziasztok,

Lego nálunk nem olyan nyerő, viszont a lányom nagyon szereti a playmobilt. Nekünk is favonat van, tavaly a tescoban tesco márka nagyon nagy doboz 4 e ft volt, ezt nagyon szeretik. Van egy bruder ótónk, dömi kapta, de nekünk már letört a teteje. A Belleville babáknak olyan amorf a fejük. a barbie baba meg totál nem jött be a lányomnak. Döminek most a névnapjára egy távirányitású ótót vettem, biztos teccik majd neki. Egyébként ausztriában a metroban fele, harmadannyiért lehet playmobilt meg legókat veni mint nálunk. Zorka inkább a könyveket szereti, most fedeztük fel a passage kiadó mi micsoda sorozatát, nagyon jó, a lovak s pónikat vettük meg, de a zorka azzal alszik, s keni vágja a lovas témát, szerintem nagyon jó dolgokat tanulnak belőle, bár elég húzós, 2,5 e az ára, bár könyvben lehet hogy ez nem is vészes már??
ZA
ja, és most megint lehet my little pónit kapni, na a zozi ezért is odavan.
ZA
 


temészetesen nem veni, hanem venni!!hehe
ZA
 


Zorkanya,
hol pontosan Ausztriában? Mert sajna ahol én néztem, nem volt igazán olcsóbb a Metro, sőt, inkább másutt fogtam ki akciókat - no persze akkor sem a harmadára leértékelve. Kép
Ti hol vettétek? Nálunk nagyon megy a Lego is, a Playmobil is! Kép
Kíváncsi
 


Bigacsiga drága!

Az általad keresett játékot meg tudod venni a XI. kerületben a Villányi úton (Móriczról vagy Moszkváról 61-es villamos), a Hol volt, hol nem bolt nevű játékboltban. Egyébként szuper játék, apája és Bori vagy 1 órát játszott vele a boltban.Kép Amúgy maga a bolt is tök jó, csupa értelmes játék, és minimális részük készült nem természetes anyagból.

Cuppancs:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Zulu,

Abigél is egyéves szülinapjára kapta. Egy kb. 30 cm-es baba kényelmesen elfér benne. Ja, de még most is, 2 1/2 évesen is kényelmesen tudja tolni. De különben is asszem két méret van...

Szilvi
 


Beszti!
KösziKép Olvastam az első írásodat is, csak nekem, mint kezdő/újrakezdő LEGO-snak nem egyértelmű, hogy mi mekkoraKépDe így már látom! Persze vannak még kérdéseim:
A "normál" méretű vonatnak is van hangja?
Mi tartozik a vonat esetén egy "alapkészletbe"?
Lehet még olyan Legot kapni, amiből házat lehet építeni? Tudjátok, lánykoromban (na, az sem most volt) volt ablak, ajtó, kicsi virág, meg egy zöld alaplap.
Mi van abben a dobozban, amit Lego alap-készletként emlegetnek?
Ha valaki sacc árakat is tudna mondani a fentiekre, akkor azt negyon megköszönnémKép

Játékokról, úgy általában--szerintem ezek is, mint minden, a gyerekektől függnek. Mármint az, hogy szereti-e őket, vagy sem. Fiam kapott valami szuper távirányítós autót, hááát, magasról.... Viszont nagyon szereti az egyik kínai játékát, ami olyan gagyi, hogy csak na! Van belőle egy nagy rakásra való már, tudjátok, traktor, mindenféle vontatmány, ásó, kapa, Mari néni, csirkék ládában, stb. Jó, hogy a répa akkora, mint a talicska, de ez őt nem zavarja egy cseppet sem. Szó szerint életképeket rendez belőlük évek óta, Mari néni almát szed, a létra a fának van támasztva, mellette kicsi kosár. Lányom szintén nem a Baby Born-nal, hanem egy kicsit csúnyácska babával jön-megy naphosszat, takargatja, altatja. Fiam pl. napokon keresztül, már-már ijesztően közeli viszonyba került egy cipősdobozzal, mert szerinte abban aludt Zsebibaba. Ha valaki arrébb akarta tenni a dobozt, akkor kiabált, hogy fel fog ébredni... Neki a legnagyobb sikert egyszer nővéremék ajándéka aratta, ami nem volt más, mint igazi sóder, és homok fagyasztózacskókba pakolva. Ez volt neki a valódi rakományKép Lányom pedig kurjongatott, mikor a minap a kezébe adtam az én gyerekkori babapárnámat, a hozzávaló paplankával. Nekem a Barbie ellen sincsen kifogásom, bár sokan bántják, én még hat éves sem voltam, amikor varrni kezdtem géppel neki ruhákat, később meg bútorokat készítettem neki. Ezt is kihozhatja az emberből a Barbie, nem csak azt, hogy ferdült legyen az énképe.
Bocs. Ez regény lettKép

Csi
 
 


Sziasztok!

Én is védem picit Barbiet. Az én lányomnak is nagyon bejött, pozitivan. Rengeteg kelléket készitett hozzá (szőnyegek, partvis (hurkapálca és fonal), hiányzó bútorok egyéb játékokból pl fémépitőből stb). Csak nem kell mindet és mindent megvenni hozzá. Mondjuk a fazonja olyan amilyen, de legalább kompatibilisen megvehető hozzá, amit szeretnél.
Ami nálunk a srácoknál nagyon bejött (a legon kivül) az állatok (műanyag kicsi) és a katonák. Utóbbiból kész hadsereg van már. Ezek relative gagyi kivitelben olcsón jönnek, de mégis nagyon sokat játszanak vele (8,10 évesek).

Ildi

Ildi
 
 


BArbiet már Vekerdy is felmentette. Merthogy felnőtt nőt, férfit mintáz, része a valóságnak. Lányaim is kedvelik. Én csak azt nem szeretem, hogy haja örökké gubancos lesz (mintha régen lehetett vón fésülni), feje, keze, lába leesik. Sőt, az egyikhez olyan ruhát kaptunk, amihez direkt le kell venni a fejét, akkor tudod rátenni a kis nyakbapántot. Hm.
Mindenesetre hallottam ma is, hogy milyen jól körjátékoztak koszlott barbiejaink. Na ilyenkor szeretem őket. Mikor mindenhol darabokban hevernek, akkor nem, akkor eldugódnak egy időre. Valahogy téli játékok, nem?

sofka
 
 



Dia!

Köszi a címet. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csí által említett játék:

BRUDER (Németország) cég minõségi mûanyag játékait
http://www.axial.hu/alkatreszek/bruder.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Itt meglehet nézni a Bruder játékokat:
http://www.jatek-makett.hu/category.php?bid=02470B

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi!

Persze, mert összevissza nevezgették. Ma már nem a jól ismert Duplo néven emlegetik a kicsiknek való dolgokat, hanem Explore gyüjtönéven, és azon belül van Being me, Together, Logic, Imagination a különbözö fejlesztési területekhez.
Igen létezik a régi Lego elemek is, csak kérdés, hogy mennyit lehet itthon kapni belöle, pl. háztetöt már láttam, de neten van ajtó, ablak, meg egy csomó minden más is.
Kép
Lehet kapni dobozos épitöelem készletet is.
Kép
Nagyon-nagyon sok minden van, nagyon jó dolgok, nagyobbaknak is, csak tudd megfizetni.
Kép
Szerintem olyan nincs, hogy alapkészlet.
De pl. ha egy kategóriát nézel, abban már lehet alapkészlet. Pl. vonatból "Intelli-Train Start Set"-nek hivja a Lego az a készletet, amiben van: 1 környi sin (kb. 14), a mozdony, egy vagon, 3 vezérlöelem (pl. visszafordulás, megállás) két mozdonyvezetö, meg pár apróság.
A "Deluxe Set" már egy rövid vakvágányt is lehet épiteni (van benne egy váltó), illetve van 1 sorompó, meg lehet épiteni egy rakodóállomást ill. egy üzemanyagtöltöt.
Teljesen konkrét árakat nem tudok. A vonat Starter készlet 16-20 e Ft körül van, a Deluxe 30-35 e Ft. Lehet kapni külön dobozos sint, az 3-4 e Ft, állomás, tehervonat 10-10 e Ft, alagút, emelkedö 6-6 e Ft körül van. Szóval nem olcsó.
A normál méretü vonatot nem ismerem. A Dupló vonat a hangokat a vezérlöelemek miatt adja, nem tudom, hogy ilyen van-e a másikban.
Egyébként nézz körül a
www.lego.com-on, bár nem biztos, hogy itthon is mindent kapni, de azért jól megmutatja, mi mindent lehetne...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Szerintem Europában kb. egyforma ára van a legonak. A honlapon lehet ellenőrizni, ahol euroban az ára is fel van tüntetve ill., hogy a világon meylik földrészen forgalmazzák.

Ami olcsó az kifutó széria vagy bolti készlet lehet amitől szabadulni szeretnének.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Aki a Lego vonatot szeretné megvenni, annak javaslom, hogy áldozzon a nagykészletre, még, akkor is, ha per pillanat nagyon soknak tünne az ára.

A Lego ugyanis olyan mókásan állítja össze a készleteket, hogy másik készletben véletlenül sincs benne az ami a nagykészletbe.

Ha meg kiskészletet veszel, úgy is veszel hozzá még sineket, váltót, kereszteződést, sorompót, vagonokat stb., akkor meg már árban ugyan ott vagy.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csí!

Ezt láttad, hogy a Brudernek van katakógusa is?
Én még nem találkoztam vele, de ezek szerint létezik. Kép

http://www.jatek-makett.hu/pictures/3KATN.jpg

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Beizzitottatok ezzel a Lego vonattal! További részleteket várok!! Ez az a méret ami a duplo, és normál lego közötti méret? Hogy működik? Mi ez hogy alapcsomag, meg nagydobozos alapcsomag? Bigacsiga! Bejelöltetelek a wiwen!
Beszti- lécci képet is mellékelj, mert nemigazán tudom melyikről beszéltek! 3 évesnek kellene!Hány éves korig jáccanak ezzel, mert ha csak 1-2 akkor nem ruházok be ennyi lóvét!
ZA
 


Zorkanya!

http://www.lego.com/eng/explore/intellitrain.asp
oldalon kipróbálhatjátok, hogy működik, ha a "try me" menűpontra kattintotok.
Ez a Lego vonat duplo méretű, ő hallgat most az explore névre.
Két készletet lehet belőle kapni:
3335 Kisokos vasút - Kezdő készlet (ez a kicsi)
3325 Kisokos vasút - de luxe készlet (ez a nagy)

3 éves korttól ajánlott, nálunk a nagyobbik hatéves és még mindig játszik vele.

Azért ajánlottam, hogy a nagyobb készletett célszerübb megvenni, mert a kicsiben meg a kiegészítő elemekben nincs benne az ami a nagy készletben.

A nagykészletben van egy piros meg egy kék csomag aminek más-más hangja van, plusz van egy sinre helyzhető zöld kódelem ami a benzinkút hangját imitálja ez máshol nem lehet beszerezni.

Mi még megvettük hozzá a
3326 Kisokos vasút - teherszállítás készletet
amiben van egy aranyos kis targonca + teherautó is. A vasúti vagon infra vezérlésű, amikor le és felteszed a csomagokat különböző hangokat ad ki. pl. üvegcsörömpölés

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


A másik vonat az a kicsi Lego (normál Lego) méretű. Az már nagyobb gyerekeknek való 8 éves kortól és Lego World City névre hallgat.
Ehhez van transzformátor és sebesség szabályozó is.
4511 Szuperexpessz
4512 Tehervonat

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zorkanya!

A Duplo és a normál Lego között már nincs több méret. Csak annyi könnyebbség van, hogy nem kell rögtön apró kockákra áttérni a Duploról, van "átmeneti" termékek, aminél már a normál Legokocka az alap, de vannak nagyobb egybe elemek (pl. repülögép törzse stb.), hogy ne kelljen külön épitgetni pici részekböl (ilyen a Jack Stone, ill 4Juniors nevü készletek).
Én egy 3 évesnek mindenképpen ilyen vonatot vennék. A következö méret szerintem 7-8 éves kortól esedékes. De én abban is gondolkodok, hogy több gyerek is lesz, ök is fognak játszani vele, ill. ha már senki sem, akkor mehet az unokáknak!Kép
Korábban már leirtam ennek a vonatnak az elönyeit:
1. nem trafós, hanem elemes, igy áramkérdéssel nem kell foglalkozni (a gyerek nem is tud benne elemet cserélni, mert csavarral van elzárva az elemfedö)
2. a sinek könnyen illeszthetök, nem veszi zokon, ha nem tökéletesen van megcsinálva, nagy mozgástere van a sineknek
3. mivel saját maga vezérelheti, hangokat ad, nagyon élvezi (minden csinál valamit, ha az ember beül a vonatba, ha az üzemanyagot töltöd, ha a tehervagonokat rakod fel (pl. kotkodácsolKép))
4. többi Duplokockát tudja használni, látod nekünk pl. nincs emelkedönk, és az apjával csináltak kockákból.
A kicsi alapcsomag (starter set):
Kép
A nagyobb alapcsomag (deluxe set):
Kép
A külön kapható kiegészitök:
Állomás:
Kép
Teherszállitás:
Kép
Alagút:
Kép
Emelkedő:
Kép
Váltó:
Kép
Keresztezödés és sinek:
Kép

Bigacsigának tényleg igaza volt egyébként, hogy a kicsi alapkészletet nem igazán érdemes megvenni, akkor sem, ha késöbb böviteni akarod, mert több dolgot (üzemanyagtöltés, 2 tehervagon) nem tudod a kiegászitö készletekböl beszerezni.
Ja és még annyi, hogy a teherszállitó készletnek van értelme, mert a Deluxe Setben a tehervagonok nem adnak önmagukban hangot, csak azzal a vezérlöelemmel (a képen narancssárga), ami teherszállitó készletben benne van.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti,
jól érzem, hogy ez nektek nagyon bevált? Másfél éves mennyire élvezhetné?

Megnéztem a honlapon és a delux 80 euro, az nem 30-35 e ft. Otthon tényleg ennyivel drágább?

köszi
Solya
 
 


Bigacsiga!
Az a katalógus sem másabb, mint a dobozokban lévő, csak lapozható, és nagyobbak benne a képek. Viszont az Axiálnál lehet kapni hatalmas távirányítható traktort utánfutóval,hidraulikával, tolatási menettel, olyan Bruder méretűt, csak nettó harmincöt körül kezdődik...Kép

Beszti!
Nagyon köszönöm a felvilágosítástKép Modemem nem nagyon támogatja a Lego oldalát, és egy ideig eltartana, míg rájönnék, mi-micsoda. Fabulandnál lemaradtamKép
Egyébként minél többet olvaslak Titeket, annál jobban elbizonytalanodokKép.
Tehát: Fiam most négy éves. Mire szépen összegyűlne egy készlet a Duplo méretűből, már jöhetne a "klasszikus" méret. Most viszont a klasszikus méretű vonathoz talán kicsi... A házakat már viszont hároméves kortól ajánlják. Idén talán azzal kéne kezdeni, mert akkor jövőre jöhetne a "nagy" vonat, amit a többi, már nagyobb korra ajánlott játékokkal is össze lehetne építeni. Fiam jelenleg házikó, ÉS vonat-mániás is....Vagy kezdhetnék a "nagy"vonattal is???
Ti, akik ismeritek a Legot, mi a véleményetek erről?
--Hol van az a "legolcsóbb" hely a Délinél?
--Ki az itthoni forgalmazója a Legonak? Régen a Kék Kobra volt, ha jól emlékszem...

Sziasztok!
Csi
 
 


Lányok!
A katalógusára a deluxnak 130 euro. Nézzetek utána, ha most akarjátok megvenni, vegyétek, mert lehet, hogy mindenhol 80 euronak megfelelő összegbe kerül! Azért az 10-15 ezer ft mínusz!

Csi,
én a másfél évesnek vetettem meg, pedig 3 éves kortól ajánlják.
eddig még csak így vettem legot. Sosem az életkornak megfelelően és bevált. érdemes megnézni, hogy mennyire kell azt a vonatot összrakni, mekkora építőelemekből áll, miért ajánlják nagyobbaknak. Mert lehet, hogy tudná használni már a nagyobb vonatot is!
Solya
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron