Új privát üzeneted érkezett!

Hello Cscs!

Köszi a választ, ezért nem kezdtem még bele semmi komolyabba.
Én sajnos híztam, pedig szoptatok.
Na, de majd utána, most a baba a legfontosabb.

Rea
Rea
 


Lányok! Próbálta már valaki a Reduktill fogyi tablettát? Állítólag elveszi az étvágyat.

Rita
Rita
 


Sziasztok!
ez én esetem nem egyszerű. lehet hogy most kicsit lököttnek fogtok nézni.Kép mikor az elsö pici lányommal voltam terhes, 36 kilot híztam. a másodiknál 14-et de az le is ment. most 96kg vagyok, de 2 hete még 102 voltam. elkezdtem futni, és napi 1x eszek, akkor is valami nagyon diétásat. borzalmasan nehéz, de az eredmény mindent elfeledtet. szeptemberben lesz egy fontos találkám Kép arra muszály lefogynom (visszanyernem régi énemet) szurkoljatok!!! majd leírom hogy sikerül-e
puszi mindenkinek!
mea
mea
 

 
 

Kedves Mea!
Minden tiszteletem a Tiéd! MIndig becsültem azokat, akik tudtak önmegtartóztatni, ráadásul futni is hozzá! Kép
Szeptemberig biztos sikerül, ha ilyen klassz tempóban haladsz! 6 kg egy hét alatt! Gratulálok!
Emese
Emese (emese)
 


Szia Mea!
Nagyon-nagyon szurkolok neked.
Mindenki, akinek sikerül, reményt ad, hogy egyszer nekem is sikerülni fog.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia Mea!

Drukkolok neked, hogy sikerüljön a fogyás. Saját tapasztalatom, hogy napi egyszeri, diétás étkezés nagyon hasznos tud lenni, viszont jótanács, hogy nagyon sok (napi 2-3 liter) folyadékot igyál! Én mindig, ha éhesnek éreztem magam, ittam. Segít feledtetni az éhséget.
Viszont nem szabad feladnod akkor sem, ha átmenetileg megáll a súlycsökkenés. Én fél évet töltöttem el úgy, hogy nem fogytam, csak fogyóztam. De aztán beindult a dolog, és most vékonyabb vagyok, mint amit valaha is elképzeltem.
Sok kitartást, hidd el, megéri!

Üdv: cscs
cscs
 


köszönöm mindenkinek, a bíztatást! komolyan, nagyon sok eröt tud adni az ilyesmi. most pár napja én is ideges vagyok, hogy egy dekát sem fogytam, de nem adom fel! cscs mennyit fogytál?
mea
mea
 


Mea!
Ne add fel! Tudod mit írnak az okos könyvek. Néha picit leáll a fogyás, azután megint belendül.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia mea!

67 kg-ról fogytam le 51 kg-ra, úgyhogy összesen 16 kg-ot. De azért azt is hozzá kell tennem, hogy az elsö fél évben nem fogytam semmit, aztán elkezdödött a fogyás, és 4-5 honap alatt ment le ennyi.
Azt hiszem, aki azt gondolja, hogy a fogyokura könnyü és gyors dolog, az ne is kezdjen bele. Talán pont ezért van ennyi sikertelen probálkozás. Én nagyon eltökélt voltam, de így is egy évbe telt.
Azért ha szeptemberig nem sikerül elérned a "versenysúlyodat", akkor is folytasd!!

Szia: cscs
cscs
 


Szedett valaki Reduktill-t? És Xenicalt?

Zsu
Zsu
 


Szia Zsu !
Én Reductil-t szedtem, de csak a szoptatás után kezdtem. Szerintem nagyon hatásos, egyáltalánnem voltam éhes. 1 hónap alatt 10 kg-t fogytam (torna nélkül )
M
 


Szia M.!
Én holnap váltom ki a Reduktil-t. Végre ír róla valaki. Tényleg nem voltál éhes mellette? Én régen - évekkel ezelőtt Isolipan-t szedtem és az is nagyon hatásos volt. Megkérdezhetem, hogy hány kilóról indult meg ez a rohamos fogyásod? És nem is ettél mellette? Tornázni nekem sincs sok időm, de rászánom magam erre is.
Kérlek jelentkezz. Szia
Zsu
Zsu
 


Sziasztok!

En most az Eat Control nevu taplalekkiegeszitot kezdtem el szedni. A DM-ben vettem, nem olcso, mert 3000-4000 korul volt az ara, de nagyon hatasos. Reggel veszek be egy szemet, es egesz napra elveszi az ehsegerzetet.

Angi
Angela
 


Sziasztok!

Bocs, hogy közbeszólok, de nem gondoljátok, hogy nem túl egészséges ilyen bogyókat szedni a fogyóhoz? Nemcsak fizikai, de lelki szempontból sem... Sajna a szervezetet csak egy ideig lehet becsapni, és ha bogyót szedsz és abbahagyod, akkor kb. 99.99%, hogy mindent vissza is fogsz szedni, mivel a bogyóhoz kötöd a fogyási élményedet, nem a saját sikeredként éled meg...
Öneröböl nem megy? Pedig ez lenne a titok, hogy TE álld meg, TE ne egyél vagy TE figyelj oda, ne egy bogyó határozza meg, hogy éhes vagy-e vagy sem. És késöbb, ha már elértétek a hön áhított súlyt, mi lesz? Abbahagyjátok és elkezdtek enni. Akkor már lesz éhség is. Vagy egész életetekben bogyót szedni és fogyózni akartok?
A tuti sikeres fogyás titka az, hogy ÖNERÖBÖL, mozgással, LASSAN fogyj le, és a fogyókúra ideje alatt szépen változtasdd meg az életmódodat is. Ez idö alatt a táplálkozásod váljon egészségesebbé, szokj hozzá a több mozgáshoz...

A fogyás szakaszos folyamat, az elsö idökben az ember szervezetéböl csak a víz ürül ki, ettöl hirtelen fogysz 3-4 kilót, csak nem a hájból. És utána leáll a fogyás... Na, a legtöbben ilyenkor adják fel.. Pedig csak egy kis kitartás kellene, és elkezdene megint megindulni lefelé a mérleg nyelve. És onnantól már tényleg a zsír megy le, nem más!!!

Egyébként van még egy ötletem. Ne mérleggel mérjétek a súlyt, hanem centivel a különféle méreteket. Egész meglepő dolgokat fogtok tapasztalni. Van, hogy az ember alig fogy valamit, de a körmérete jelentösen csökken. Az izom tömege ugyanis majdnem teljesen megegyezik a zsíréval, viszont sokkal kisebb a helyigénye. Mivel rendezettebb a szerkezete, mint a zsírszövetnek.

Hajrá, és fogyira fel! Bízzatok magatokban, és csakis magatokban, ne csodaszerekben!!! A fogyókúraipar a szépségipar egyik legvirágzóbb ága, és még sokáig az is lesz, és még ezer csodabogyóról fogtok hallani. De a fogyás a fejben, az agyban kezdődik!

Puszi és sok sikert:

Dia
Dia
 


Szia Dia!
Igazad van. Te mennyi plussz kilóval küszködsz?
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia Zsu !
80 kg voltam,amikor elkezdtem szedni a gyógyszert.
Most 70-kg-nál tartok, és 63-64 szeretnék lenni.
Ne lepodj meg,ha kb.a második naptól kezdve kiszárad a szád, ez a gyógyszer mellékhatása.
Dia !
Nem értek veled egyet. Ezt én a saját sikeremnek élem meg akkor is, ha gyógyszer segítségével sikerül, mert hidd el,még így is nagyon nehéz.
A gyógyszer mellett is nagy önuralomra van szükség, hisz a férjemnek fozök, érzem az illatokat, az ízeket.
A mozgás szerintem is fontos lenne de lelkiismeret furdalásom van ,mert visszamentem dolgozni.Még a délutánomat is a gyerek nélkül töltsem ? Mert valljuk be, néhány otthon végzett lábemelgtés és felülés még nem hoz látványos eredményt. És az engem nem motivál, hogy 2 év alatt zöldségrágcsálással, és szójacsíra evéssel csinos lehetek.Az viszont feldob, hogy minden harmadik nap egy kilóval kevesebbet mutat a mérleg.Egy hét után már gyógyszer nélkül sem voltam éhes, azóta csak minden másnap szedem.
Írígylem azt, aki hajrá, fogyira fel felkiáltásra is le tud fogyni.Én nem.
Sziasztok:

M
M
 


Sziasztok!

Köszi M., már ma az első nap után is kiszáradt a szám. De én elviselek bármit, mert egyáltalán nem vagyok éhes. Lehet ez az első napi lángolás miatt is van, de tényleg. Ásványvízet ittam és három őszit ettem meg egész nap. Máskor már szét esett a fejem az éhségtől, el akartam ájulni, fájt a gyomrom. Egyszerűen nem tudtam éhezni.

Régebben szedtem az Isolipan-t. Ez is ilyen volt, nem volt éhség egyáltalán mellette.

Most 90 kg vagyok, úgyhogy nagyon rám fért már a fogyás. Pedig elhatározás eddig is volt, de nekem van egy jó adag hormonzavarom is, amit gyógyszeresen kezelnek. Megkérdeztem, hogy szedhetem-e az állandó tablettám mellett ezt is.

Először az erősebbet akartam felíratni, de maradtam a gyengébbnél.

M. Olyan kedvet, lőkést adtál nekem. Egy hónap múlva nyaralunk. Majdnem mindegy, hogy 80-85 vagy 90 kg-osan gurulok majd ott. De mégis!

Dia! Te biztosan nem küszködsz ilyen sok plusszal. Igy nehéz lehet ezt megérteni. 5-6 kg-t nevetve le lehet adni. De 30 kg-ot!!!

Zsu
Zsu
 


Sziasztok!

Zsu, én 84 voltam a topon, 82-vel szültem. Most 60-65 között vagyok, pedig nem fogyózom direktbe, csak szoptatok, meg mozgok, amennyit tudok.
És ezalatt nem tornát kell érteni. Felkapom a lányom és végigtáncolok vele egy pár számot, sokat sétálok vele, üldözöm a homokozóban, ha tudok, bicajjal járok dolgozni, és gyalogolok, ha csak pár villamosmegállónyira megyek.
Egyébként hozzáteszem, hogy heti 2-3x 20-30 perces tornába még senki sem rokkant bele, és senki gyereke se lett elhanyagolt. Akkor is lehet tornázni, ha a picit letetted már aludni, és IGENIS meglátszik az eredménye. Én is dolgozom, de nincs attól lelkiismeretfurdalásom, ha a játszó lányom mellé heveredek és amíg ö lefoglalja magát, én csinálok 50 felülést. És még csak meg se szakadok töle, de érzem a hatást az izmaimban. Egyébként meg sok kicsi sokra megy, és ha az ember fogyni akar és nem izmot építeni, akkor pont kis sorozatú, gyors, lendületes gyakorlatokat kell csinálnia.
Ha az ember nem küzd hormonzavarokkal, akkor minden esélye meg van arra, hogy lefogyjon...Tudom, hogy mondani könnyü, és megcsinálni nehéz, de NEM LEHETETLEN!!!
Én gyerekkorom óta könnyen hízó fajta vagyok, az általános iskolában mégse voltak komoly gondjaim, mert versenyszerüen úsztam. Bezzeg, amikor abbahagytam. Nem is emlékszem, volt-e utána 60 kiló alatt a súlyom, addig, amíg el nem határoztam, hogy elég. És lefogytam! A terhességemig 47 kiló voltam, és tartottam!!! És csak azzal, hogy mozogtam és keveset ettem,. (Mondjuk volt olyan is, hogy egyáltalán nem ettem akár hetekig, de ez más tészta!)
Viszont pont a teherbeesésem elött lefogytam vagy 42-re, mert volt egy kicsit rosszabb idöszakom, így csak az elsö hónapban több, mint 20 kilót szedtem magamra. Az 5. héten 69-el regisztráltak.
Ma sem vagyok még egy szilfa-alkat, de tudom, hogy képes vagyok újra lefogyni. És akarok is, amint már csak a saját testemmel játszom. Most viszont mivel még aktívan szoptatok, marad a természetre bízva, no meg a lányomra, hogy mikor hagyja abba.

Addig pedig csak vágyakozva nézegetem a 36-os cuccaimat, de nem dobom ki öket, jó lesz ez is motivációnak.

Remélem, sikerül minden itt lévönek az áhított kilók elérése, addig is puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok Lányok !
Nem borzasztó, hogy állandóan a súlyunk miatt aggódunk ?A férjemnek is van néhány kiló súlyfeleslege, de egy vacsorát sem lenne képes emiatt kihagyni, nemhogy hónapokig koplalni.
Zsu !Ha nyugtalanul alszol, az is a gyógyszer hatása. Ha a nyaralásig csak néhány kilót tudsz leadni szerintem te már attól is sokkal jobban fogod érezni magad. Én már az elso leadott kilók után is úgy éreztem , hogy sokkal csinosabb vagyok. Most 10 kg után pedig már szinte tetszem magamnak.
Dia ! Jó neked ,hogy a szoptatás fogyaszt. Nekem sajnos nem volt elég tejem , ha nem ettem sokat.
A fiam 4100 g-mal született, és igazi haspók volt.
2 hónaposan napi 1000-1200-at szopott,késobb még többet.Ennyi tejtermeléshez rengeteget kellett ennem. De megérte.
Kellemes fogyizást, sziasztok :
M
M
 


M!

Sajnos, nem olyan mértékben, mint ahogy szeretném, de sebaj. Addig is próbálok viszonylag normálisan élni, és nem elengedni magam...
Aztán utána enyém a világ...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Gyors, zsiregető diéta:
FOGYASZTÓ KÁPOSZTA LEVES
Alapleves:

Hozzávalók: 6 db nagy vöröshagyma, 1 vagy 2 kis konzerv-paradicsompüré, 1 nagy fej káposzta, apróra vágva 2 zöldpaprika, 2-3 zellergyökér vagy 6 zellerszár, 1 cs. levesízesitő por vagy 3-4 kocka levesízesítő, 4 sárgarépa, petrezselyem, bazsalikom apróra vágva.

A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, egy nagy fazékba tesszük és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Adhatunk hozzá Boullion vagy Worchester szószt is. Felforraljuk - ez kb. 10 perc - majd csökkentve a lángot 20-30 perc alatt lassú tűzön puhára főzzük.

Annyit ehetünk belőle, amennyit akarunk, a leves nem visz kalóriát a szervezetbe. Minél többet eszünk belőle, annál többet fogyunk és bármikor ehetjük, amikor éhesek vagyunk.

Figyelmeztetés!!
Ha meghatározatlan ideig esszük, alultápláltságot okozhat. A 7 napos periódust be kell tartani. Néhány nap vagy egy hét szünet után újra lehet kezdeni.

Első nap:
Csak a leves és a gyümölcs megengedett, kivéve a banánt. A görög- és a sárgadinnyének a legkevesebb a kalóriaértéke.

Második nap:
Csak levest és zöldséget ehetünk, ez utóbbi lehet friss vagy konzerv, kivéve a szárazbabot, szárazborsot és a kukoricát. Estére jutalom egy nagy sültkrumpli vajjal.

Harmadik nap:
Ma annyit lehet enni levesből, zöldségből és gyümölcsből, amennyit kivánunk! A krumpli tilos!!! Ha pontosan betartjuk a diétát, a harmadik nap végére már 2-3 kiló a mínuszunk.

Negyedik nap:
Leves, 3 banán és lehetőleg fölözött tej.Sok vizet kell inni ezen a napon.

Ötödik nap:
Leves, 20 dkg. főtt marhahús, 6 friss paradicsom vagy 1 nagy konzerv, legalább 6-8 pohár víz.

Hatodik nap:
2-3 szelet roston sült vagy főtt marhahús, zöldségféle, saláta és legalább egyszer a levesből is enni kell. A krumpli tilos!!!

Hetedik nap:
Leves, főtt barna rizs, zöldség és gyümölcslé, de nem édesített. Mindez korlátlan mennyiségben, de a levesből is muszáj legalabb egyszer enni.

A hetedik nap végére, ha nem csaltunk a diétával, 5-9 kilót lehet fogyni. Ha a súlycsökkenés több, mint 8 kg, legalább két nap szünetet kell tartani mielőtt újra kezdhetjük az első naptól a diétát. Ezalatt a hét nap alatt szervezetünk kitisztul a salakanyagoktól és nagyon jól érezzük magunkat. Miközben a súlyunk csökken teherbírásunk és energiánk növekszik. Mivel mindenkinek más az emésztőrendszere, különbözőképpen reagálunk a diétára. Ha néhány nap múlva szorulás vagy egyéb probléma jelentkezne, egy tányér magas rosttartalmú csontlevest kell enni. Bár a kávé (cukor nélkül!) megengedett a diéta alatt, lehet, hogy 3-4 nap után úgy érezzük, hogy nincs szükségünk rá.

A DIÉTA FOLYAMÁN ALKOHOL FOGYASZTÁSA TILOS!
Legalább 24 órának kell eltelnie a diéta befejezése és az alkohol fogyasztása koezoett.

FONTOS! Nem szabad krumplit enni, kivéve, amikor ajánlott, tojást enni, cukrot fogyasztani vagy rántott ételeket, valamint szénsavas italokat sem.
Engedmény: a marhahúst lehet hallal helyettesiteni, bár a magas protein tartalom miatt szükség van rá.

Ugyancsak ehetünk marhahús helyett sült csirkét, de bőr és zsir nélkül.
Névtelen
 


Sziasztok!

Ez a káposztaleves diéta ugyan valóban fogyaszt, de iagázból a kórházakban arra használják, hogy a mütétre váró szívbetegekröl lefaragják a plussz súlyt, hogy jobban bírják a mütétet.
Az orvosok bevallása szerint az eredmény csak rövid ideig tart és maga a kúra nagyon drasztikus...

Puszi:

Dia
Dia
 


Minden tiszteletem annak aki ezt a "moslékot" egy hétig megbírja enni.
Én már a második nap utálnám. Sot azt a kaját sem mindig bírom megenni amit elozo nap foztem.

db
db
 


Szia M.!

Én sem vagyok éhes a Reduktil mellett. Csak nagyon szomjas, de ebben a melegben nem is csoda.

Percenként tudnék inni.

És én sem alszom. Nem is vagyok álmos. Ez hihetetlen!

Egy ismerősöm azért kapta ezt a gyógyszert, mert állandóan aludt. Hát most Ő sem alszik, s Ő sem fáradt mellette egyáltalán.

Te hány hónapig szedted? Melyiket? Én a 10 mg-ost szedem. Köszi

Zsu
Zsu
 


Sziasztok!Én márciusban szültem,másfél hónapig szoptattam,utána kezdtem fogyózni.terhességem alatt 24 kg-ot híztam.Most kétésfél hónappal késöbb 16 kg-ot fogytam!(NEM KOPLALÁSSAL!)Az én receptem a zöldség,gyümölcs variációi!Nagyon jól lehet lakni salátával és pároltzöldségekkel!
Pl:paradicsom,paprika,uborka,sajt,virsli stb.+saláta öntet!Nehéz,de megéri!Kérdezhettek,ha tudok segítek!
sziasztok:Livia
Lívia
 


Én imádom fenti ételt, de a saláta öntet (meg higításképpen a tejföl) ha jól tudom elég zsírdús vagy nem?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi!

Más öntetek is készíthetöek. Az én kedvencem pl. az, amikor egy fokhagymát áttörve belekeverek egy doboz kefírba, rakok bele egy kis mustárt, pici borsot, csipet sót, és egy pici cukrot, vagy egy-két szacharint összetörve. Nagyon finom!!!
És nem hízlal, kb. 120 kalória. (Ha két deci kefírrel számolok....)

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Zsu!

Én is a 10-mg-osat szedtem egy hónapig.Az elején minden nap szedtem, késobb már csak másnaponta, mert annyira összeszukült a gyomrom, hogy már nem is tudtam volna sokat enni,és éhes sem voltam. Most két hétre felfüggesztettem a fogyókúrám, mert már úgy untam az éhezést. Nem híztam vissza egy kilót sem, bár most sem ettem túl sokat.De hétfotöl újult erovel vágtam neki a fogyózásnak, még maradt egy pár szem gyógyszerem (és egy pár kilóm)
Te már elkezdtél fogyni ?
M
 


Hát Én a durvább módszert választottam ezek szerint az Én ismerősőm adott pár szem Teronac-ot és két hónap alatt tavaly 11 kg-ot fogytam,azóta tartom a súlyom és nem is szednék be most semmit,mert lehet hogy készülünk a második babára!Ezt a gyógyszert csak orvos írhatná fel és csak kórházban szedhető,mert sokan nem bírják !Én szerencsés voltam BIRTAM!
Sok sikert mindenkinek,főleg olyanoknak akik minden nélkül tudnak fogyni!
Kandi72
Névtelen
 


Szia Kandi72!

Ez a Teronac is egy fogyi gyógyszer?

Rita
Rita
 


Sziasztok,
érdekel-e valakit az akupunktúrás fogyókúra (pár éve a Kismamában is hírdették)? Én két éve végigcsináltam egy kúrát (másnaponta kell menni, tíz alkalommal), és minden alkalom után 1 kilóval kevesebb lettem. Most nem részletezném, de ha valakit érdekel, akkor írok róla bõvebben, telefonszámot mellékelve (nem tudom, hogy ott vannak-e még). Jelen pillanat hagyományosabb fogyókúrával próbálkozom, de ha augusztus végéig nem hoz eredményt, akkor szeptemberben újra befizetek az akupunktúrára. Andi
andi
 


Szia Andi!

Engem érdekelne!

Andi2
andrea (andrea)
 


SZiasztok!

Olvastátok a friss Milleneumi Országjárót (vagy tudomisén mi a pontos címe).
Ebben van egy százéves cikk, reklámjával együtt. Arról, hogyan kízzunk 4-6 hét alatt 8-10 kilót. Meg hogy vegyünk keleti labdacsot, amitõl szépen lehet gömbölyödni. Egyébként már akkor is használták, az ilyen volt elõtte, ilyen lett utána fogást. Élmény elolvasni!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Én csak most kerültem ide hozzátok.Érdeklödni szeretnék,hogy tud valaki Reduktil receptet valahonan szerezni,mert az én dokim nem írna fel semmi pénzért.Úgy halottam,hogy nagyon jó és hatásos.Örülnék,ha valaki tudna segiteni.
Szia Márti
Névtelen
 


Szia Márti!

És mit mond, hogy miért nem írja fel?

Rita
Rita
 


Hello Rita!
Sajnos Ő nem hive az ilyen fogyúkurának.
Nem tudjátok,hogy mennyibe kerül a Reduktil vagy a Xenical?És melyik a jobb?

Márti
Névtelen
 


Sziasztok!

A Reduktil 10 mg-os 18.200, a 15 mg-os 23.000 Ft. A Xenical is 12.000 Ft körül van.
Nekem a Xenical nem vált be. Nagyon ment tőle a hasam. Nem tudtam visszatartani, szégyen ide, 29 évesen!
A Reduktil állítólag teljesen elveszi az étvágyadat. Felgyorsítja az anyagcserét. Régebben én is az Isolipan-t szedtem, az nagyon jó volt!
Nézd meg a www.egyensulyban.hu - t!

Majd számolj be, hogy mire jutottál!


Rita
Rita
 


Szia Rita!

A Xenicaltól azért ment a hasad, mert pont az a lényege! Ugyanis nem engedi felszívódni a zsírokat, hanem minél gyorsabban kiüríti a szervezetből. Nem nagyon szabad mellette zsírosan étkezni, mert ez lehet az eredmény.

Üdv: Pele
Pele
 


Köszi Pele!

Egy tányér zöldséglevestől két napig ültem a Wc-n. Ez borzasztó volt.
Inkább kihagynám!

Azért köszi!

Rita
Rita
 


Szia Rita!

Igazad van, borzasztó lehetett! Megértem, hogy abbahagytad! Anyukám egyik kolléganőjére a strandon jött rá, és bizony ő sem tudta visszatartani...Kép

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok!
A Xenical tényleg úgy hat Pele, ahogy leírtad. Viszont ha egyébként sem eszel zsírosat, akkor nincs sok hatása.
És ha a zsír nem szívódik fel, akkor a zsírban oldódó vitaminok sem, így nem érdemes sokáig használni.
Üdv:
M
Névtelen
 


Webmánia - a legjobb linkek és honlapok - itt kezdodik az internet: [url=http://ads.lx.hu/goweb/172.246" TARGET="_top]http://ads.lx.hu/goweb/172.246[/url]


Mindenki tudja, hogy nyáron a legkönnyebb diétázni és egészségesen étkezni. Nem csak azért, mert a hoségben kevésbé kívánjuk a nehéz ételeket, hanem mert ilyenkor áll rendelkezésünkre a zöldségek és gyümölcsök legszélesebb választéka.

Akár fogyni szeretnénk, akár csak méregteleníteni szervezetünket, érdemes és hatásos dolog gyümölcsnapot tartani. Azok, akik hetente, kéthetente rendszeresen beiktatnak néhány tisztító napot, sokkal ritkábban betegszenek meg, hosszabb ideig megorzik fittségüket, fiatalosságukat.

A gyümölcs remekül oltja a szomjat, vitaminokban és rostban gazdag táplálék. Jó hatással van a teljes emésztorendszerre és a bor állapotára is. Fogyókúra esetén ugyanakkor nem árt odafigyelni a gyümölcs cukortartalmára.
1-3 napos gyümölcskúrát bármikor végezhet, ennél hosszabb diéta elott kérje ki orvosa tanácsát.

Egy napra kb. másfél kg friss, nyers gyümölcsöt, számoljon ezt ossza el 3-4 alkalomra. Étkezések között igyon minél több ásványvizet vagy gyógyteát, ezek szintén salaktalanítják a szervezetet.

A természetgyógyászok véleménye megoszlik arról, hogy a gyümölcsnapon csak egy vagy több fajta gyümölcsöt hatásos fogyasztani. Mindenesetre álljon itt most egy kis gyujtemény a nyár végégig biztosan kapható gyümölcsök összetételérol és fobb hatásáról.


ALMA
Elsosorban tisztító hatású gyümölcs, a benne levo ásványi anyagok révén az emésztést szabályozza. Viszonylag alacsony a C-vitamin tartalma, de az A és B-komplex vitaminok gyorsítják a táplálékok felszívódását. Az almára különösen igaz, hogy a héjában van a legtöbb hasznos anyag. Ez a gyümölcs csökkentheti a vér koleszterinszintjét, szabályozhatja vércukorszintet, és tompíthatja az étvágyat. A magját viszont nem szabad megenni, mert cianidot tartalmaz, ami mérgezo lehet.
100 gramm energiatartalma: 30 kcal
Szénhidrát: 14,5 g
Fehérje: 0,2 g
Zsír: 0,6 g


ANANÁSZ
szintén az emésztésre van jó hatással, egyensúlyba állítja a vér sav-lúg tartalmát, az ananászban levo ún. bromélia-enzim pedig segít a fehérje megemésztésében. Az ananászlé általános láz- és fájdalomcsillapító hatással rendelkezik, de különbözo gyulladásokat is gyógyíthat.
100 gramm energiatartalma: 51 kcal
Szénhidrát: 13,7 g
Fehérje: 0,4 g
Zsír:0,2 g


BANÁN
A gyümölcsök közül a banánban van a legtöbb B-vitamin, ami elosegíti a táplálék felszívódását. Serkenti az agymuködést, gyógyítja és megelozi a gyomorfekélyt. Magas káliumtartalma miatt vesebetegeknek vigyázniuk kell a fogyasztásával.
100 gramm energiatartalma: 103 kcal
Szénhidrát: 22,2 g
Fehérje: 1,1 g
Zsír: 0,2 g


CITROM
A citrom az egyik leghatásosabb vírusölõ, kitûnõ szer a megfázás ellen. Emellett vértisztító hatása is van. A citromot a C-vitamin miatt lényeges fogyasztani, 100 g citromban 45 mg C-vitamin van. Rendszeres fogyasztásával megelozheto a skorbut kialakulása, késleltetheti az öregedést, antioxidáns hatása révén pedig bizonyos rákfajták kifejlodését is gátolhatja. A citrom gazdag E-vitaminban, és rosttartalma is magas.
100 gramm energiatartalma: 25 kcal
Szénhidrát: 8,2 g
Fehérje: 1,1 g
Zsír: 0,3 g


GÖRÖGDINNYE
Mivel ennek a gyümölcsnek több, mint kilencven százaléka víz, a szervezeten áthaladva tisztítja a vért, a beleket és a vesét. Lázas, lábadozó betegeknek kiváló. Általános salaktalanításkor ideális.
100 gramm energiatartalma: 29 kcal
Szénhidrát: 6,4 g
Fehérje: 0,5 g
Zsír: 0,2 g


SÁRGADINNYE
Magas karotin és C-vitamin-tartalma miatt foként a rák megelozésében játszik komoly szerepet. Több tudományos felmérés is azt mutatja, hogy a narancsszínu gyümölcsöt és sötétzöld zöldséget rendszeresen fogyasztók ritkábban betegszenek meg rákban. Vizelethajtó hatása is ismert.
100 gramm energiatartalma: 39 kcal
Szénhidrát: 7,5 g
Fehérje: 0,7 g
Zsír: 0,1 g


KÖRTE
Foként gyomor- és veseproblémák esetében hasznos, de köhögés ellen és reumatikus fájdalmak esetében is jó.
100 gramm energiatartalma: 50 kcal
Szénhidrát: 15,3 g
Fehérje: 0,7 g
Zsír: 0,4 g


OSZIBARACK
Több magnéziumot tartalmaz, mint kálciumot, ezáltal mindkét elem gyorsabban szívódik fel. Magas káliumtartalma az izmoknak és a csontoknak tesz jót, a szelén pedig megemeli a vérben a férfi és noi hormon szintjét. Sok benne az A- és C-vitamin is.
100 gramm energiatartalma: 40 kcal
Szénhidrát: 9,7 g
Fehérje: 0,6 g
Zsír: 0,1 g


SÁRGABARACK
A-vitamin és béta-karotin-tartalma rendkívül magas, ezért gyakran használják a látás javítására, erosíti a hajat és a körmöket, tisztítja a bort, és keringési betegségek esetén is segíthet. Magjából csak kis mennyiséget szabad fogyasztani, mert ez is tartalmaz cianidot.
100 gramm energiatartalma: 46 kcal
Szénhidrát: 12,8 g
Fehérje: 1,0 g
Zsír: 0,2 g


SZILVA
Káliumban gazdag gyümölcs, emiatt normalizálja a szívverést, szabályozza a vér sav-lúg egyensúlyát. A szilvának leginkább vértisztító és hashajtó hatása ismert, székrekedés ellen az aszalt szilva a legjobb, de gyümölcsnapon inkább csak nyers gyümölcsöket fogyasszon.
100 gramm energiatartalma: 57 kcal
Szénhidrát: 17,8 g
Fehérje: 0,5 g
Zsír: elhanyagolható


GRAPEFRUIT
Csökkentheti a vér koleszterinszintjét, de igazán akkor hatásos, ha a gerezdeket elválasztó fehér hártyát is megeszi. A grapefruit (csakúgy,mint a többi magas C-vitamin-taralmú gyümölcs) rendszeres fogyasztása csökkenti a szívbetegségek és a rák kialakulásának veszélyét.
100 gramm energiatartalma: 35 kcal
Szénhidrát: 10,6 g
Fehérje: 0,5 g
Zsír: 0,1 g


SZOLO
Foként cukor- és rosttartalma magas, amit a diétázóknak érdemes figyelembe venni. A rák megelozésében a szolo is fontos szerepet játszhat, és víruspusztító hatása is bizonyított pl. herpeszesetén.
100 gramm energiatartalma: 76 kcal
Szénhidrát: 15,7 g
Fehérje: 1,3 g
Zsír: 0,1 g
bigacsiga
 


Koszike, Bigacsiga, ezt nagyon jol fogom tudni hasznalni. Pont most gondoltam egy jo kis gyumolcskurara. Megegyszer koszike!!
Eva
Eva
 


Szivesen!
Mi van veletek Éva. Nagyon eltüntetek.
Még mindig haragszol a babanetre az a h*lye topic miatt?
Írjunk már a gyerekeink topicba.
Csilla és Trixi is nagyon hallgat.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


kedves Bigacsiga! Koszi erdeklodeedet, jol vagyunk: csakhat Balaton parton lakunk, ennek kovetkezteben nyaron ki sem latszunk a vendegekbol. Nagyon keves idom van, a gepet is csak ritkan kapcsolom be. Csillaval en sem tudom, hogy mi van, irtam neki ket e-mailt is, de meg nem valaszolt.
es vajon Beaval mi van?
Tenyleg jo lenne visszaterni a gyerekeink topicba, annyira jo volt olvasni a tobbi csemeterol...
Ti hogy vagytok?
A tobbiektol bocs az OFF-ert!
Udv
Eva
Eva
 


SZIA RITA bocsi ,hogy eddig nem válaszoltam,de el is felejtettem,hogy ide is írtam valamikor!Na amit kérdeztél,hogy a Teronac mi?az igen fogyókúrás gyógyszer(DIÉTA kiegészítő a teljes megfogalmazás).De ez a gyógyszer drasztikus,mert nem tudsz már az első szem után enni és persze,hogy attól fogy az ember ha meg sem eszi az ételt!(ezért is csak kórházban lehet-lehetne használni,mert ott 1000-1500 kcal-kell emelett egész nap megenni!
Sok sikert mindenkinek!
Kandi72
Névtelen
 


Szia Kandi 72!
A Teronac még létezik? Azt hittam már betiltották/felváltották. Tényleg drasztikus valami és orvosi ellenõrzés nélkül kifejezetten veszélyes. Felpörgeti a szívet, megnyomja a vérnyomást...és hasonlók. a "diéta kiegészítõ" nagyon enyhe megfogalmazás:-)
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia Malacka!
Igen létezik van is itthon nekem,de majd a második gyerek utánra tartogatom hátha kell majd!A diéta kiegészítést a használati utmutatóról olvastam le!Sok sikert !!!!!
Kandi72
Névtelen
 


Szia Kandi72!
Hát ez jó! Nekem is van otthon. Én is a második baba utánra tartogatom, de sajna nekem már most biztos, hogy szükségem lesz valami "diéta kiegészítõre"
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok Lanyok!
Van koztetek VALAKI,aki jar terembe sullyokat emelgetni?
Szeretnem elkezdeni a fogyokurat,de en csak rendszeres,kemeny mozgas mellett tudok lefogyni.Szoval kene nekem egy edzes terv.Azt se tudom,hany kilokkal kezdjem,es hany sorozatokat csinaljak.
Jelenleg 67kg vagyok,es regi 53-54kg-os sulyomat szeretnem visszakapni.
elore is koszi
sziasztok
Kriszta anya
Kriszta anya
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron