Új privát üzeneted érkezett!

PIldi! A receptet egy babareceptkönyvbõl vettem, amit egy doktornõ állított össze, azért írtam oda... Egyébként kár lenne vitát nyitni ebben a topikban a hozzátáplálással kapcsolatban. Ez úgyis nagyon egyéni ügy. Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Szofi!
Bocs, nem bántani akartalak! Remélem semmi harag? Kép
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok,
A múltkor nagyon siettem, így csak gyorsan bemásoltam ezt a linket: [url=http://zold.victorinet.hu/belso/alternativ.html" TARGET="_top]http://zold.victorinet.hu/belso/alternativ.html[/url]#haj . A hajmosás kérdést érdeklõdéssel követtem a korábbiakban, s ehhez csatlakozva lehetnek talán érdekesek az itt található "zöld" haj- és bõrápolási tippek.

Más: Találkozott már valaki a Sensan Baby nevû biopelenkával? Én ma fedeztem fel, érdekelnének a tapasztalatok.
Lídia
 
 

 
 

Zsóka, írd és mondd: HÁROM HÉTIG!!! Rossz álom...
Kicsit off, a hozzátáplálás-doktornõ témához: ismeritek a "Mit egyen a gyerek" címû, gyerekorvos által jegyzett rémirományt?!
A sajtreceptek nagyon jók!
Vera
 
 


Kedves Vera!

Én megvettem a gyógyszertárban a "Mit egyen a gyerek" címû könyvet, mert egy barátnõm ajánlotta. Azon kívül, hogy kicsit régimódi, nem látok benne olyan egetverõ hibákat, ami miatt rémirománynak lehetne nevezni.
Arra gondolsz például, hogy a csecsemõknek már 10 hónapos kortól javasolja a tehéntejet? Vagy mi van benne még amit én nem vettem észre?

Kedves Cili!
Én is kipróbáltam a sajtreceptet, és jól sikerült, csak valahogy az ízén a tojás nagyon érezhetõ. Vajam nem volt, így Rama margarint tettem bele. És még annyit változtattam, hogy szórtam bele fûszernek egy kis köménymagot is, jól néz ki és finom is benne! Szerintem lehet még más fûszerekkel is megbolondítani, vagy paprikával, ilyesmivel. Legközelebbi próbálkozásnál még annyit változtatok majd, hogy csak a tojás fehérjét teszem bele, hátha így nem lesz olyan nagyon érezhetõ benne. Egyszóval köszönjük a receptet!

Üdv mindenkinek: Katus
Katus
 


Kedves Katus,
hát ez aztán tényleg off lesz, elõre is elnézést mindenkitõl.
Idézek: -Körülbelül 12 órával a szülés után kell elõször megpróbálni a szoptatást.
-Egészséges újszülöttet egynapos korától kezdve rendszeresen háromóránként, összesen naponta hatszor kell szoptatni...A rendszeres életmódra való szoktatást már ilyenkor el kell kezdeni.
-Egészséges csecsemõnek nincs szüksége éjszakai szopásra!
-A lusta csecsemõt nógatni kell. Ütögessük meg arcát, húzzuk meg kissé haját.
-A m
Mesterséges tápláláshoz hígított tehéntejet, esetleg, az orvos utasítása szerint, tápszereket alkalmazhatunk.
-A csecsemõ gyümölcsöt 2-3 hetes kor körül kap.
-A csecsemõnek kéthónapos koron túl emelkedõ adagban mindennap adunk fõzeléket.
Receptek közül:
-Felestej orizával: fiatal csecsemõknek igen alkalmas táplálék.
-Kétharmados tej orizával: két, két és fél hónapnál idõsebb csecsemõk számára igen alkalmas táplálék.
Stb.
Mindezt kiadta a Vöröskereszt, 1990-ben.
Az új kiadás már javított? (Bár szerintem ezen annyit kéne javítani, hogy talán nem is adhatnák ki ugyanilyen címmel...)
A sajtokkal viszont nem bírunk betelni. Köszönjük! Kép
Vera
 
 


Kedves Vera!

A "Mit egyen a gyerek" címû könyv eddig 15 kiadást ért meg. Ha sokaknál nem vált volna be, ez biztosan nem így történt volna. Ami nekem megvan, az az 1997-ben kiadott 14. kiadás. Amiket idéztél, azok közül szerencsére már semmit nem találtam meg benne!
Nem akarom védeni, a régi kiadásokban biztosan olyan elavult módszerek vannak ajánlva, amelyekrõl ma már tudjuk, hogy hibásak. De szüleink és többnyire mi is mind így nõttünk fel, ezeknek a szokásoknak, elveknek az alapján és mégis egészséges, életerõs emberekké lettünk! Kép
Én örülök, hogy fejlõdik a tudomány és gyermekeinknek egyre tudományosabb táplálék áll a rendelkezésére. A könyv is igyekszik ezt a haladást nyomonkövetni, az összes létezõ tápszer fel van benne sorolva vitamintartalmukkal, jellemzõikkel együtt.
1990-ben, a rendszerváltás küszöbén még sokminden egészen más volt itt nálunk sajnos, igencsak nagy felzárkózás várt ránk. HÚ de offok vagyunk, itt meg is állok! Kép

És hogy legyen valami zöld is:

A félig romlott vagy kukacos, fáról lehullott almából, körtébõl nagyon finom kompótot lehet készíteni, ha megtisztítjátok, kivágjátok a rossz részeket és cukorral félpuhára fõzitek annyi vízben amennyi ellepi! Lehet hozzá egy kis szegfûszeget, fahéjat, citromhéjat adni ízesítésképpen. Üvegekbe töltve, celofán közé tartósítószer a tetején - télen finom csemege a családnak! Kép

Puszi sok: Katus
Katus
 


Szia, Katus!
Már azt se tudom, hova bújjak szégyenemben, hogy teleoffolom itt a topicot, de csak nem bírom magamban tartani, hogy az idézett elvek már '90-ben is ásatagok voltak. Ezt onnan tudom, hogy akkor született az elsõ gyerekem, és én, mint abszolút laikus, ám kissé utánanézésre hajlamos mama, már akkor is téptem a hajam (azt a zsírosat Kép ) e könyv olvastán.
Annak azért örülök, hogy az új kiadás már emberszabású, bár, mint írod, a tehéntejet csak nem tolták 10 hónapnál késõbbre... Az ember meg igen ellenálló fajta, szinte bármin képes felnõni,(legfeljebb mégse lesz olyan egészséges és életerõs, hanem mondjuk élete nagy részét allergiái elleni küzdelemre fordítja), na de pl. ennek a topicnak is egyik gondolata, hogy ne bármin nõjenek fel a gyerekek. (Szinte már on vagyok, nem? Kép Pláne, hogy a fejlõdõ tudomány összes táplálkozástani vívmánya közül hozzám az a hipermodern újdonság áll a legközelebb, hogy hagyjuk a fenébe a tápszereket, és szoptassuk a gyereket, mint az õsember.)
Hogy írjak végre valami ideillõbbet is: a csalánt ugyanúgy fel lehet használni fõzeléknek, mint a spenótot. A friss leveleket összeturmixoljuk, és csak akkor keverjük a tejes kotyvalékba, (ld. spenót), mikor az már fortyog. Egy-két percig hagyjuk, hadd fortyogjanak együtt (ennyi idõ alatt a csalánban lévõ vitaminok nagy része nem tud meglógni), és kész is. Semmivel se rosszabb, mint a spenót, és több benne a vas. (Meg érdekesebb szedni. Kép )
Vera
 
 


Sziasztok!

Mit egyen a gyerek? könyvbõl val. nekem van a legrégebbi példány. Majd megnézem, hányas pontosan, egy biztos, anyué volt... szóval úgy a 60-as évek vége (nõvérem) avagy a 70-es évek legeleje (én) lehet a dátum...
A nagyobb baj az, hogy vannak dokik, akik szintén ezen az idõn ragadtak le. 2002-ben féléves babának tehéntejet adatnak, közlik, hogy õgyse lesz több teje, minek erõlködik stb.
És igenis tény, hogy ma a 20-30-asok között több az allergiás, mint az 50 évvel ezelõtti 20-30-asok között. Biztos, hogy nem csak a tápláláson múlik, de ez csak egy adalék a környezeti ártalmak között.

Ildi

Ildi
 
 


Katus!

Nem lehet, hogy az a baj - írtad, hogy a tojás nagyon érezhetõ az ízén - hogy nem fõzted elég ideig? 2-3 percig szoktam, és nálam nem jelentkezett az a "tojásíz". A másik, hogy most 7végén grilleztünk, és kiváló volt a sajt a sült husihoz! És bazsalikomot vágtam bele, egész jól megbolondította! (a Corában vettem cserepes bazsalikomot).
Legközelebb köménymaggal csinálom...

Cili
Cili
 


Kedves Cili!

Hát, nem tudom, én azt hiszem elég ideig fõztem, még egy kis savót is visszacsorgattam bele mert olyan sûrû és darabos volt hogy nem tudtam jól "fõzni" úgy. Itt friss tanyasi tojásunk van mindig, olyan tyúkoktól akik csak kukoricát és semmi mást nem esznek, ezért nagyon erõs a tojás sárgájának a szaga, és a színe is szinte vörös, a sajt is jó sárga lett attól az egytõl. Szerintem ezért érezhetõ jobban! A nagyszülõknek vittem belõle, gondoltam ha már a páromnál nem arattam akkora sikert, legalább fogyjon, és nekik nagyon-nagyon ízlett, elkérték a receptjét is, és alig akarták elhinni hogy tényleg én csináltam, úgyhogy mégiscsak dagadhatott a mellem! Kép
Bazsalikom van a kertben, kipróbálom én is, de a tojássárgáját asszem kihagyom!

Vera!
Csalán is van a kertben, kipróbálom amit írtál! Kép
A könyvvel kapcsolatban pedig fejet hajtok az érveid elõtt, egész másképp látom a soraidat így, hogy megtudtam hogy te akkor már anyuka voltál! Naivságom nézd el nekem!
A humorodon jókat mosolyogtam!

Üdv: Katus
Katus
 


Szia, Katus!
Kedves, hogy ezt írod. Amúgy nem bánnám, ha 90-ben még csak óvodás lettem volna, dehát ez van... Kép Kép
Vera
 
 


off Kép
Mit egyen a gyerek nekem is van... '87-es Kép Megvettem, belenéztem, ott áll azóta is a polcon...
on

Zsóka Kép

Zsóka
 
 


Sziasztok,

tudna nekem segiteni valaki, nemtom hol olvastam regebben a mososzodarol(talan itt a babaneten, de nem emlekszem), szoval azt irtak, hogy nemcsak mosasra lehet hasznalni, hanem egy csomo mas dologra is.Tobb nem remlik, talan mosogatas volt vagy padlosurolas??!
Halas lennek, ha fel tudnatok homalyositani ezekrol a pucolo-receptekrol.

Zsoka, lehetne kompromisszumot is kotnod hajmosas ugyben...az en nagyim mindig haziszappannal mosott hajat, gyonyoru fenyes es egeszseges volt(marmint a haj), semmi toredezes meg zsirosodas, pedig hosszu volt.TERMESZETESEN utana mindig ECETES vizzel oblitette. Mit gondolsz?
Bar ennek is van hatulutoje:sajna gozom sincs, hogy manapsag honnan lehet haziszappant varazsolni...

szio
boribogyo
 


Boribogyó,
nemtom, meg tudod-e venni a Zöldköznapi Kalauzt (sajna nem tudom, hol lehet megvenni, a könyv pedig most a gyerkszobában van, õket meg nem akarom felébreszteni; de keress rá a Zöldköznapi kalauz-ra, mert mûr egyszer egy topikban megírtam, hol szerezhetõ be, ha jól rémlik vmi Ökoszolgûálat Zöld boltja vagy hol, V ker, Vadász??? utca), abban nagyopn sokféle felhasznûálási módja benne van.

Háziszappan: a caola most gyárt vmi mosószappan nevezetûtm, a férjem kikiáltotta "régifajtamosószappannak", õ azzal moskaszik, mert ugye a mosószappanban nincs az a sokféle plusz sz@r, ami nem igazán kell a bõrnek. A tippet köszi, lehet, hogy meg fogom próbálni. Anyukám említette egyébként, hogy a nagyim neki (anyunak ) mindig ecettel öblíytette le a haját hajmosás után Kép.
üdv és köszi
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsoka,

koszi szepen, majd vadaszok ra. Hajadhoz sok sikert, szia

bb.
 


Sziasztok!
Ezt a topicot idáig csak olvasgattam, most szeretném elmondani, bár régen volt a topicban, hogy nagyon jó kenyérsütési ötleteket kaptam tõletek, az Iboly kiflije elnevezetû péksütemény pedig nagyon bejött!
Kezdõ kenyérsütõ vagyok, az elején nem sok, ma már egyre több sikerrel!
Mi több, valamelyik nap a párom magától nem jött volna rá, hogy nem "bolti" kenyeret kap, úgyhogy ez volt a legnagyobb bók, amit kaphattam. Az elején ugyanis alig várta, hogy néhány napi házikenyér után végre boltit kapjon. Most szinte mindennap, vagy minden másnap sütök, hol kiflit, hol kenyeret, és már nem reklamál.

Egyébként a nekem nagyon bejött kenyér:
10 dkg finom liszt
10 dkg rétes liszt
13 dkg rozs liszt (lehet barna vagy fehér is, a fehér nagyon gyönyörûen megkel, könnyû lesz, a barna tömörebb)
1-2 teáskanál méz
2 csapott teáskanál só
1 evõkanál olvasztott vaj (de csak ha már összeállt a tészta)
víz (kb 2-2,5 dl)
tetejére tojásfehérje, és lehet díszíteni mákkal, szezámmaggal, sajttal, bármivel.

kb 60 dkg kenyér lesz belõle. Ha sok fogy valahol, érdemes kétszer ennyit csinálni.

Érdemes kétszer keleszteni, mielõtt formába kerül, és a formában is addig, amíg ki nem mászik belõle (kb. 3x1 óra)
Utána sütés 20 percig 210 fokon, majd 40 percig 150 fokon.

Egyéb dolgok:
Beszéltetek környezetbarát tisztítószerekrõl. A családom nagyon utálja a szaga miatt, én viszont szeretek vele takarítani:
Glanc, ecetes általános tisztítószer, és van már WC tisztító is belõle, ára kb. 230 Ft/liter, a WC tisztító is fillérekbe kerül az agyonreklámozott termékekhez képest. Ezzel a két szerrel gyakorlatilag kiütöttem az összes méregdrága tisztítószert a konyhából és a fürdõszobából, és tényleg nagyon jól tisztítanak, ráadásul az ecet erejével, és nem mindenféle környezetkárosító anyaggal.
A szaga pedig, hát... szerintem nem kritikus, nekem az ecet a tisztaság illatát jelenti otthon, nem pedig büdöset, de azért igyekszem akkor használni, amikor nincsenek a közelben a többiek. Egyébként hamar elpárolog...

Üdv mindenkinek
Pkriszta
pkriszta (pkriszta)
 


A Pont Most Magazin min. 5 hónapos terhes vagy szoptatós édesanyákat keres fotómodellnek életmódcikkek illusztrációs fotózasához. Elsõsorban pestiek jelentkezését várjuk. Díjazás: honor, és/vagy a képsorozat.
Érdeklõdni: 301-0680, 20/3171761
Névtelen
 


Ma feltalaltam a spanyolviaszt.
A lanyom ma kiosont a konyhaba es mire visszajott leette a feher polojat feketeszederrel,amugy rendesen, sok pottyel. En meg bemergeltem magam-egy hete vettem a polot-,szepen kinyomtam a maradek szeder levet es ecsettel szirmokat rajzoltam a pottyok kore.Egesz jol nez ki.
Most jon a poen: annyira tetszett a remekmuvem, hogy fogtam egy masik polot es arra meg harom szivecsket rajzoltam....a ferjem szerint nem vagyok komplett, es el akarta dugni a feher poloit elolem...Kép
Kornyezetbarat, vegyszermentes festek es garantaltan soha a budos eletben ki nem jon a polobol....

Udv,

bb
 


A piros x egy smiley volna...
 


hulladékhasznosítás
[url=http://www.humusz.hu/cdrom/" TARGET="_top]http://www.humusz.hu/cdrom/[/url]
Névtelen
 


BB$ Ez nagyon jó ötlet. Én ismét anyósomnál nyaraltam egy hetet, aki szõ. Ráadásul maga festi a fonalait, és csupa ilyen természetes dologgal. Csodálatos szineket tud összehozni. Esetleg, ha érdekel kérek tõle egy listát, hogy mibõl milyen szinût lehet egyszerû áztatásos módon.

Zsunya

 
 


szia Zsunya,

aranyos vagy.Ha nem tul nagy faradtsag, szivesen vennem a listat, ki tudja, hatha belelendulok a pingalasba.
Azota mar bemazoltam egy feher ruhacskat is pillangokkal meg viragokkal,de tovabbfejlesztettem a modszert.Vettem ilyen dimenzios festeket, azzal huztam a konturokat, a kozepet meg a szederrel szineztem be.Egyre jobbak....Na de ez mar lehet, hogy OFF.

Puszi

bb
 


Sziasztok!

Régebben kérdés volt a hulladékgyûjtõ udvarok címe. MOst sikerült hozzájutnom egy listához ezügyben, gyorsan felteszem ide. (lomtalanítás lesz nálunk, az azzal kapcsolatos szórólapon szerepeltek)

Hulladékgyûjtõ udvarok Budapesten

Nyitvatartás: hétfõtõl péntekig 10.00-18.00, szombaton 8.00-14.00

III: Testvérhegyi út 10/a T.:250-0733
IV: Ugró Gyula sor 1-3. T.:230-2644
IV. Zichy Mihály u. - Istvántelki út sarok T.:370-9863
VIII: Sárkány u. 5. T.:210-5995
IX. Ecseri út 9. T. :280-6664
X. Fehér köz 2. T.:260-9119
XI. Bánk bán u. 8-10. T.:464-5907
XIII. Tatai út 96. T.:329-8437
XIV: Füredi út 74. sz. mellett T.:222-5552
XV: Károlyi S. u. 119. T.:305-2429
XVI. Csömöri út 2-4. T.:405-4584
XXI. Bajáki Ferenc u. 86. T.:420-7710

Közönségszolgálati iroda.V. Arany J. u. 12. T.:312-5490, V. Belgrád rkp. 25. T.:318-1620

Ildi

Ildi
 
 


Szupi vagy, Ildi!!!
Zsóka

Zsóka
 
 


bb!
Ne haragudj teljesen elfelejtettem. Na de ami késik, talán nem késik többet. Irok neki mélt, hátha megküldi.

Bocsánat
Zsunya

 
 


Nah itt is van:

Röviden:
dió, vadgesztenye gubacsa+levele BARNA
fenyõtoboz FEKETE
csalán levél+szár ZÖLDES - gyökérrel is barnás zöld
vöröshagyma ARANYSÁRGA (mustáros), lilahagyma erõsebb, narancsos SÁRGA
aranyvesszõ, körömvirág, büdöske SÁRGA
orbáncfû ROZSDÁS rózsaszínes
lilakáposzta KÉKESSZÜRKE (ilyesmi a bogyósok is)
gránátalma mag és héja erõs NARANCS vörös

Erõs színhez 1:1 arányban kell a festõ és a festendõ anyag, annyi víz, hogy ellepje, nagy edény, hogy forgatni lehessen benne. A fonalat (gyapjú v. pamut) festés elõtt zsírtalanítani, timsós fürdõben "edzeni" kell (kb. 1 órát fõzni benne, aztán kihülni hagyni), utána tarósabb a szín. Bogyókkal, virágokkal lehet rózsás és kékes színeket is festeni, de azok nem tartóssak, napon elsárgulnak (bodza bogyó, vadszöllõ, magyal, vadszeder, fekete májva). Ha glaubersóval edzzük a fonalat melegebb, timsóval élénkebb árnyalatokat lehet kapni. Ja! Jó még a tea és a kávézacc is csak abból sok kell. Izé: festés az kb. 1 óra fõzés, utána kihülni hagyni benne, bele só, ecet a rögzítéshez. Minél tovább áll a festõlében annál erõsebb a szín. Festéskor lehet hozzáadni rézgálicot, akkor zöldesebb vagy vasgálicot (roncsolja kissé az anyagot) az feketésebb lesz. Mosás, öblítés, ha lehet napon szárítás.

Zsunya

 
 


Sziasztok!
Valaki irta, hogy mosáshoz szódát használ. Kérdésem csak az, hogy nem roncsolja e a ruhát jobban, mint a mosószer?

Köszi
Zsunya

 
 


[url=http://zoldek.lap.hu/" TARGET="_top]http://zoldek.lap.hu/[/url]
Névtelen
 


Bocs, a kódok szép gondolatjelek voltak...
FB


Szóhoz se jutok, mert a gondosan megírt levelem úgy tûnik, elszállt. Kezdésnek nem túl jó!
újra:
A Zöldköznapi Kalauzt a Föld Napja Alapítvány adja ki.
[url=http://www.fna.hu" TARGET="_top]http://www.fna.hu[/url]
Az Egyesületnél elfogyott, én is a könyvtárból vettem ki. Ezt írják benne a mosószódáról(nátrium-karbonát).Erõsen lúgos kémhatású, forró vízben jól oldódó, nedvszívó fehér por. Túl nagy mennyiségben a talaj szikesedését okozza, ezért olyan csatornázatlan területeken, ahol magas a talajvíz,nem ajánlott!
Nagyon hatékony zsíroldó és tisztító hatású .Mindenféle lemosásra, sikálásra használhatod, de akár az olajos munkásruhát is(éjszakára beleáztatva )szépen rendbe teheted vele.
Vízlágyításra is alkalmas. Kis mennyiség is elég belõle.
Kilónként az Ökoszolgálat Zöld Zug boltjában (V. Vadász u. 29.),is kapható.
Az Ökoszolgálat honlapjáról:
Az "idõ" helyettesítheti a vegyszert, a hõt és az erõteljes súrolást is! Lúgos vízben, például mosószódában való egy órás áztatás során a szennyezõdés nagy része fellazul. Ezek után kevesebb mosószerrel, kisebb hõfokon (pl. 40 oC-on) is ugyanolyan mosóhatást érhetünk el. Természetesen hosszú napokig ne hagyjuk ázni a ruhákat!
Javaslatunk: 50 ml normál mosópor + 50-100 ml mosószóda vízlágyításra.
Közepes keménységû vízhez egy csésze szappanpehelybõl és fél csésze mosószódából készíthetõ házi mosópor. Egy evõkanál szintetikus mosóport is adhatsz hozzá.

Még egy info az ecetrõl:Az ecet minden textília színélénkítõ, puhító hatású öblítõszere. Öntsél az öblítõtartályba elõzõleg vízzel háromszorosára higított húsz százalékos ecetet! Ne félj, nem marad tõle ecetszagú a ruha. Semlegesíti a mosószer-maradványokat, megakadályozza a sötét pamutholmi csíkozódását, segít megõrizni a sztreccs (stretch) anyag rugalmasságát.
Megyek mosni.Sziasztok!


Joana köszi a részletes leirást!

Zsunya

 
 


Zsunya, nagyon szívesen!
Én meg a festõnövényes listát Tõletek, anyósodért igazán irigyellek, ölelem ismeretlenül is.
Biztosan szép dolgokat szõ, aki ennyire természetes gondolkodású.
Üdvözlettel:
Joana


Sziasztok!

Tudom, hogy lerágott csont, amit most elõkapok, de ma (is) szembesültem a dologgal.
A patikába vittem volna vissza három rázókeverékes üveget. Hát nem veszik vissza ezt sem. Kép Dobjam ki, volt a reakció, mert annyi minden macerás a fertõtlenítése körül, hogy inkább nem veszik vissza. Ilyen-olyen fertõtlenítõszer, ilyen-olyan szárítószekrény, fertõtlenítõ forró gõz... És mindezt MINDEN patikának, mert ott helyben kellene elvégezni a fertõtlenítést. Persze ezután is ráteszik az üvegre az üvegbetét árát, plusz még vissza sem veszik. Jó nem?
Megint visszatérek egyik kedvenc vesszõparipámra: a "Dobd el, van másiiiiik!" kezdetûre.
1. Miért állnak hosszú sorok az üvegvisszaváltók elõtt? (Errefelé legalábbis) Valószínû a 10-20-as generáción kívül még sokan preferálják az ÜVEGEKET vagy legalábbis a visszaváltható flakonokat.-Itt kapcsolódik az ügy az egyik fajta kólához, akik nem hajlandóak visszaváltható flakonokban árulni a terméket.
2. Miért kell minden patikának külön fertõtlenítõ-berendezés? (Nem lenne elég elszállítani valami kollektív helyre, ami kifejezetten ezzel foglalkozik?)-Itt kapcsolódik a szemétégetõk problémájához.
3. Kollektív szemétgyûjtés van (már ahol van, mert a mi városrészünk "elitnek" számít, de egy szelektív kukát nem láttam még...), de a visszaváltás nem megoldott.

Ez nagyon NEM ZÖLD még.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


A szemét sem szelektiv. Szelektiven viszik az égetõhöz. Legalábbis 5 éve még igy volt. A zöld kukás is odafarolt a kazánhoz. Azt mondta az égetõ igazgatója, hogy amig nincs hozzá háttéripar ami feldolgozza a szelektiv szemetet addig az is meg a tûzba.
morc volt hogy kiolvadó fémet sem veszi meg tõlük senki, pedig az még jelentõs mennyiség is. Kép

(észak-pesti szemétégetõ)

zs

 
 


Hát el vagyok képedve... Nálunk visszaveszik a gyógyszertárban az üvegeket, szó nélkül...

Lehet, hogy a befõzõs topoikba jobban illene, de a mikéntje
miatt viszont ide:

Befõzés tartósítószer és cukor nélkül

Báérmilyen gyümölcsbõl lehet, én tegnap almát fõztem be. Kimosott üvegekbe annyi alma, amennyi belefér, majd lezárni a csavaros üveget, annyira leszorítva, amennyire xcsak a kezed (vagy a férjedé) bírja. Kuktába be, majd a sípolástól számítva (elémletileg fékl óráig, de én) egy üóráig takarékon forralni. A kuktában hagyni kihûlni. Saját leve lesz, és finom. Az üvegek teteje szépen behorpad majd a vákuumtól.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!
Natúr reszelt almát töltesz at üvegbe?

Kati


Szia Katicabogár,
nem, de akár azt is lehet. Én csak simán megpucoltam és feldaraboltam az almát. Ma két üveggel el is fogyott belõle. Kép De lehet meggyet, körtét, cseresznyét, akármit. A reszelt alma nem rossz ötlet, kösz a tippet (eddig azt ui. lefagyasztottam, de a fagyasztó dugig van). csak üveg kellene még, mert itthon már nincs egy sem...
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!
És a kuktába mennyi vizet kell tenni? Vagy nem is kell?
Kanga
Kanga-Zsebibabá
 


Zsóka!

Üveggel van tele a fél spejz meg a pince, adnék szívesen!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok,
bocsi, igen azt elfelejtettem: kuktába három-négy ujjnyi víz kell. Mert ha nincs, szétpattannak az üvegek... Ennyit a figyelmemrõl (ami mostanában nulla..)

Ildi,
üveg jöhet... na nem fél spejznyi Kép, de úgy tíz db fél litereset elfogadnék. Hogyan oldjuk meg? Jársz esetleg munka után errefelé? Vagy nem is... Egy kismamát nem szívesen utaztatnék... Na mindegy. Mit gondolsz?
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!

Megoldjuk! Kép Azért inkább nem meló után, mert a melóhelyre nem szívesen bumliznék fel vele Kép. Utazás része nem gond, mert itt megyek el a Blahán minden nap a metróval. Sõt, látod, szóltál volna hétfõn, akkor már kedd reggel kaptad volna, lévén akkor voltam a Baross u-ban.
Most a hétvégét nem tudom, jövõ héten keddtõl melózom. Nagyon korán van nektek a reggel fél 9 magassága? Mert ha esetleg nem, akkor meló elõtt elugranék vele. (Vagy talizhatunk valahol, az is jó.) Ragaszkodsz a fél literhez, vagy a 7 dl-es is jó? Szerintem ez utóbbi a mostanában klasszikus befõttesüveg méret. De van kisebb is, közelítõleg fél literes (mustáros, ha ez mond valamit).
(Kép most elképzeltem magam, amint jövök majd otthonról a tömött buszon a három gyerekkel meg egy szatyor csörömpölõ üveggelKép de megoldjuk! )

Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
köszi!! A hét decis nem jó, nem fér be a kuktámba (szerintem). Ismered a Nagymama lekvárja lekvárokat? Olyan négy dl körüliek. Olyanokat rakosgattam be, meg a kis Uncle Ben-eseket. Pl. a Knorr-os Csípõs szecsuánis üveg m,ár nem fér be...
Fél kilenc jó, csak majd beszéljük meg elõre, mert kb. olyankor indulunk az poviba. De ha elõre lebeszéljük, akkor megvárunk.
Egyébként akit a téma bõvebben érdekel, az Indexen [url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038458&uq=20" TARGET="_top]itt[/url] találja meg a Befõzésa cukor és tartósítószer nélkül c. topikot.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Ildi,
üvegkérés visszavonva!!! Remélem, még idõben szólok. (Bár gondolom örültél, hogy néhány üveggel kevesebb...). A szomszédasszony ui. elöntött tizenöt db üveggel, így most van elég.
Köszi az ajánlatot még egyszer!!
puszi
Zsóka

Zsóka
 
 


Hát majd legközelebb..Kép és Kép De akkor már érte kell ám jönni!!!! Kép

Ildi

Ildi
 
 


O.K.
KépKépKép
Zsóka

Zsóka
 
 


Használt elem gyûjtési akciót indít a Hajtás Pajtás kerékpáros szolgálat térítésmentesen.

Ez cégekenk jó igazán, mert a futárszolgálatot meg kell ugyan rendelni, de mellette ingyen elviszik a nehézfémtartalmú elemeket. és hát a cégen belül is össze lehet gyûjteni az elemeket.
Névtelen
 


"Zöldköznapi Kalauz"
[url=http://www.kukabuvar.hu/kb25/kb25_07.html" TARGET="_top]http://www.kukabuvar.hu/kb25/kb25_07.html[/url]
A környezetvédelem iránt érdeklõdõknek vagy az ügy iránt komolyan elkötelezetteknek kedves és tanulságos olvasmány lenne a Könczey - S. Nagy féle "Zöldköznapi Kalauz" címû könyv, mely számos ismerettel és gyakorlati tanáccsal szolgál családok, háztartások számára. (1000 Ft, Zöld Bolt 06/1/311-78-55, ugyanitt további szakirodalom!)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

A Humusz szokott ilyet szervezni. A neten is fent vannak: www.humusz.hu. Itt írnak is errõl az akcióról.

Niki
 
 


Visszaváltható karácsonyfa akció
környzetbarát karácsony


Az idei Visszaváltható karácsonyfa akció

december 21-én, szombaton lesz


helyszínek:

8-tól Móricz Zsigmond Körtér

11-tõl Nyugati tér


350 fa lesz összesen

1-1,5 m magas cserepes ezüstfenyõk

egy fa kb. 15 kg


ára: 3500 ft, ebbõl 2000 ft-ot visszaadunk, ha januárban visszahozzák a fenyõfát


elõzetes megrendelésre, foglalásra nincs lehetõség!


további információ: HUMUSZ tel: 386-2648
Névtelen
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron