Új privát üzeneted érkezett!

Na de azért nem értem továbbra sem, mert hiszen akire ténylegesen a legtöbben szavaznak, az valóban a legnépszerűbb, nem? tehát miatta jobban megnézik a műsort, mint a műsor készítői által befutónak ítélt versenyző miatt. Vagy azokat a nézőket is meg akarják célozni, akik nem vesznek részt a szavazásban? Túl bonyolultnak gondolom ezt ahhoz, hogy értelme legyen. Nem ezerszer egyszerűbb, ha tényleg annyi szavazatot számlálnak, amennyi érkezik? De mondom, naiv vagyok Kép
K.
 
 


Egyszerűbb, de nem biztos, hogy olyan kifizetődő. Szervezni kell a manipulációt. Mármint a nézők manipulálását. Oda, a tévé elé.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hahó,
bizám! Leírom, hogy én hogy képzelem - azon túl, hogy egy az egyben egyetértek Adriennel.
Szóval, megnézik az elején (nem tudom, mikor, a döntő elején, vagy már előtte?), hogy ki milyen kvalitásokkal bír, zeneileg, sztárilag, PLUSZ hogy milyen személyiség, mennyire fiatal, mennyireformálható, mennyire tehető sokoldalúvá, illetve hogyan irányítható, ill. a csatornának az imidzsébe mennyire illik/passzírozható bele. Mennyire látványosan fejleszthető, milyen a háttere, stb. Ezt összevetik nyilván a nézői preferenciákkal, amiket fókuszcsoportos stb. vizsgálatok során kiderítettek. És ennek alapján, ha a megasztár-jelöltek nem csinálnak ordító ostobaságokat, illetve a számukra kreált arculattól nagyon elütő dolgokat, vagy nem akarnak totál másfele menni, mint amerre irányítják őket, akkor prímán le lehet osztani a lapokat előre, meghatározni, ki meddig marad bent, és ki lesz a megasztár.
És hogy ez az egész miért fontos? Mert az adás, a só, és ami előtte-utána-körülötte történik, egy hosszú távú, komplex marketingstratégia része. Ami annál jobb - és hirdetőket vonzóbb - minél nagyobb biztonsággal tervezhető előre. Ebbe pedig frankón beleillik a szavazatok manipulálása is, nem? Kép

Üdv
Kriszi
 
 

 
 

Kriszi!
Én is így látom a tervezhetőséget.

De szerintem itt nincs szó a szavazatok szó szerinti manipulálásáról.
Itt eladható terméket készítenek. Ha ők hamisan azt sugallnák, hogy (mondjuk) a Béla legyen az év hangja, akkor ők úgy manipulálnák, hogy bentmaradjon. Az viszont nem hoz nézőt, vevőt a majdani lemezre, ha ők most manipulálnak. Itt valóban az marad, akire szavaznak, mert így nézett a műsor a szurkolók, a leendő vevők által. Ha egy olyan embert hagynak bent, akinek nincsen szurkolóközönsége, akkor néző sem lesz.
Mivel nem mutatják meg a szavazatokat nekünk nézőknek, sosem leszünk abban biztosak, hogy a kedvencünk hol tart. Ha pl. ismernénk a szavazás eredményét, akkor fel sem emelnénk a telefont - minek, hiszen láthatóan elöl végzett a múltkor is kedvencünk. Ez is manipuláció.
Manipulál minket a zsűri, és az ellenőrzött sajtó is elegetKép. Nekem is van olyan ismerősöm, aki azért szavazott Evelinre, mert ugyan az ő belátása szerint is rossz volt a Demjén-számmal, de olyan aranyos, a zsűri is bántotta, meghát szegénynek nincs is apukája...stb. Elegendő ez manipulációnakKép
A VV, és a BB, más szerintem. Ott is manipulálnak minket, csak egy kicsit direktebb módon. Onnan tudják előre, hogy ki a kiszavazás győztese, hogy egész héten olyan összeállítást nézünk, amiből rögtön tudjuk ki a pozitív, és ki a negatív hős. Nem bízzák a vakszerencsére, hogy ki térjen vissza, egy unalmas emberből nem lehet szaftos műsort készíteni. A valóságsókban jobban el tudom képzelni a szó szerinti manipulálást, hiszen ott a megjelenített szavazatszám is nagy jelentősséggel bír, azt hirdeti, hogy nagyon sokan nézik...
Sztem ez a különbség (az egyik) a Megasztár, és a valóságsók között. Előbbinél a közönségkedvenc kell, hogy bentmaradjon, míg másodiknál lehet, hogy a legutálatosabb, hisz annyira gyatrák, hogy csak a botrány teszi nézhetővé(?) a műsort, azaz az hozhat nézőt.
Kifacsart, és nem is biztos, hogy igaz, de én így látomKép

Adrienn!
"Meg Presser is, aki élő legenda, és akinek jelenléte miatt talán azok is megengedik maguknak, hogy megnézzék a műsort, akik szeretik magukat igényesebbnek gondolni."
Nagyon tetszik ez a mondatodKép!

Csi
 
 


Ma ügyesen megtaláltam Evelyne rajongói oldalát. És szépen le is töltöttem róla a számokat. Nagyon vicces, hogy élőben milyen a 1000 mirrors és aztán a CD verzsön mennyire profi. Stúdiónak hivják a varázspálcát, én tudom. De ezek után méginkább vágyom egy sokszámos dupla nagylemezére. Kép

Mai kieső Gáspár Laci?

 
 


Zsunya! Elárulod, honnan lehet letölteni Evelyne dalait?

Mai kiesőn sokat gondolkodtam, tegnap zuhanyzás közben nekem is Gáspár Laci tűnt a legvalószínűbbnek, de szerintem itt már bármi lehet, nehéz eldönteni, kinek kisebb a rajongótábora.

Zafi
 
 


Evelyne: http://evelyne.uw.hu/
Ibolya: http://olahibolya.uw.hu/ (nekem nem műxenek az almenük itt
Gáspár Laci: http://gasparlaci.mediacenter.hu/

SVera és TVera oldalak vagy nincsenek vagy nem lehet róluk letölteni, de még csak nem is tervezik.

Hát igy
Zsunya

 
 


Hú, a mai műsor tök jó. A két csajszi fantasztikus. Gáspár L. is a második számában elég jó volt.
Az Aquarius-ban azért jól látszott, hogy Ibolya a legjobb, vagyis a legösszetettebb. Gáspár L. viszont mindent elcsesz ezzel a csicsázással. Veronika meg az Aquarious-t rossz hangfekvésben énekelte, ez nem tett jót neki. De ezzel együtt az összhatás jó volt. És Veronika az első számát annyira szépen adta elő! Nem semmi hangja van. És azt is jó látni, hogy az első bemutatkozása óta milyen szép lett. Addig se volt csúnya, de most sugárzik!

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Zsunya! Jól tippeltünk!Kép Köszi a linkeket, nekem működik Ibolya oldalán a menü, le is töltöttem gyorsan mindent. Jó lenne, ha mindenkinek lenne ilyen oldala, összeállítanék magamnak egy jó ki cd-t.Kép

A műsorról én már nem tudok mit mondani, jó volt és kész!Kép A lányok jobban tetszettek, mint Laci, de ő is nagyon jó volt szerintem. Itt már tényleg mindegy.
Az Aquarius nagyon tetszett, tényleg nagyon jól állt Ibolyának, de nagyon jó volt látni akiesetteket a Grease-ben. És a Hajdú Klári nagyon szépen énekelt, kár, hogy ő nem lehetett döntős!

Zafi
 
 


Az O.Ibolya Hazám c. számát hol tudnám meghallgatni?
állítólag megdermedt a levegő amikor énekelte, és lekörözte még M.Pétert is.
De én pont nem hallottam. Lehet hogy már nem is fogom?


Másik dolog: annyira tetszett ahogy a grease-t előadták az eddig kiesettek!!!!
De jó lenne ha összeállnának egy jó musicalra...!
G.
 


A TV2 honlapján minden döntőt újranézhetsz.

Valóban érdemes! Kép
 


Gina$
Ibolya: http://olahibolya.uw.hu/
explorerrel működik, minden dal letölthető amit előadott.

 
 


"SVera és TVera oldalak vagy nincsenek vagy nem lehet róluk letölteni, de még csak nem is tervezik."
irta zsunya...
T.vera lehet,azért nincs,mert már eldönötték,hogy öt hozzák ki gyöztesnek és akkor pénzért piacra lehet dobni a döntökben énekelt dalait is.(huu,de kis rosszmáju vagyok,mi?:-)) )
 


Ejnye.

Hölgyem, kérem tegyék meg tétjeiket!
Én nem is tudom kit szeretnék győztesnek. Ha rajtam múlna nem kéne választani.
Hülye szöveg. Akkoris kell választani.
Nem fogok smst küldeni ma sem, az az egy biztos. Kép

 
 


Zsunya, sztem Ibolya.

Este meglátjuk!Kép
 
 


Szerintem Ibolya, de Verának drukkolok.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sztem Vera, pedig én Ibolyának drukkolok.
 
 


Szerintem is Ibolya, de én is Verának drukkolok. Nagyon nehéz a mai döntés. A nyertes az lesz, akinek nagyobb a tábora.Kép
Kiváncsi vagyok nagyon, de itt már mindenki nyert, aki idáig eljutott.

Az eddigi számok nagyon jók voltak, talán árnyalatnyival Vera jobb volt.

Zsuzsa

 
 


Sztem olyan számokat énekelnek, amik Veronikának jobban állnak, ezért tűnhet úgy, hogy jobb. Ibolya talán egyetlen olyan számot énekelt, ami az ő stílusa.
 
 


Sziasztok!

Én nagyon örülök személy szerint, hogy Vera nyert.KépKépKép
Csak egy nagy gondom van, és van ami nagyon nem tetszik. Nem hiszem el, hogy ekkora a különbség a 2 lány között. Azaz, hogy több, mint 30 %-kal megverte Vera, Ibolyát. Olyan érzésem volt az utsó fél órában, mintha az egyik versenyző semmi szavazatot nem kapott volna. Kizárt dolognak tartom, hogy sokáig pár tized % a különbség, utána, ekkora legyen. A páromnak mondtam is, hogy tök mindegy kit hoznak ki győztesnek, hiába drukkolok Verának, szerintük a szgépük megbuggyant.Kép

Zsuzsa

 
 


Nekem csak annyi a bajom, hogy annak idején Sverát a színpadi mozgásával piszkálták. Hát, ilyen alapon Tvera sem az igazi. Nekem is furcsa volt ez a szavazatállás-változás. Végülis tudjuk, hogy ezek mind manipuláltak. Persze, valamelyest tükrözni kell a közönség ízlését, különben ki venné meg a lemezt, de talán épp ezért nem akartak roma származásút kihozni nyertesnek. Mert akkor egy jelentős vásárlóréteget elveszítenek.
Persze lehet, hogy csak kombinálok, és ennyivel többen szavaztak a TVerára.
 
 


rjuli!

Viszont Ibolya sokkal csinosabb, mint Vera, jobban eladható lett volna, ebből a szempontból.Kép

Zs.

 
 


Csillagdal


Volt úgy, hogy azt gondoltam, nincs miért és nincs esély,
Kihunyt a szenvedély és elaludt a nagy tuz.
Nem hittem volna, van olyan, hogy újra,
és mégtovább, ami egyre feljebb uz.
Felpattant egy kósza szikra, s meggyújtott hirtelen,
éreztem menthetetlen, lángra kap a lelkem.
Felizzott minden, s ragyogtam újból mint azelott:
olyan tisztán és fényesen.

Azóta csillagként a végtelent járom,
ha akarod láthatsz, szívedbe zárhatsz.
Milliárdnyi fényes pont közt hidd el hogy van,
Neked is egy, mely valahogy mégis szebb.

Így hát bárhol jársz, nézz az égre fel,
ezer csillagot rejt a mély,
Gyerünk válassz hát,
ha felragyog a csillámporos ég.

Kell az, hogy álmodj velem, kell az, hogy gondolj rám,
érezd, hogy ott leszek, ha újra jön az éjjel.
Tápláld hát bennem a lángot minden nap ugyanúgy,
s többé nem veszíthetsz el.
:
Mióta csillagként a végtelent járom,
ha akarod láthatsz, szívedbe zárhatsz.
Milliárdnyi fényes pont közt hidd el hogy van,
Neked is egy, mely valahogy mégis szebb.

Így hát bárhol jársz, nézz az égre fel,
ezer csillagot rejt a mély,
Gyerünk válassz hát,
ha felragyog a csillámporos ég.

Így hát bárhol jársz, nézz ...

Sok fekete felhofátyol száll,
Sohase félj: örökre el nem választ,
el nem takarhatsz már.

Így hát bárhol jársz, nézz az égre fel,
ezer csillagot rejt a mély,
Gyerünk válassz hát,
ha felragyog a csillámporos ég

Így hát bárhol jársz, nézz...
Így hát bárhol jársz, nézz...

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Csak most néztem be ide, de bánom, hogy nem előbb. Úgy látom, itt néhányotok nagyon is képzett zeneileg, de legálábbis jó füle van ahhoz, hogy eldöntse, ki énekel jól. Én sajnos nem tartozom ezen szerencsések közé, úgyhogy nekem az utolsó 4-5 ember közül bárki győzhetett volna, elégedett lennék.
De talán "tudatlanságom" miatt számítok átlagos közönségnek, lemezvásárlónak.

Sajnos csak a végén kapcsolódtam a műsorba és már csak Ibolyát, Verát és Lacit láttam versenyzni.
Mindhárman tetszettek- másért és másért.

Laci rendkívül szimpatikus volt - és jól énekelt.
Ibolya varázslatosan sokszínű, csinos - és jól énekel.
Vera duci és bebizonyította, hogy így is lehet az emberből valaki. És jól énekelt.

Higgyétek el,nagyon sok olyan ember van, aki valami gátlással küzd és azt gondolja, nem lehet belőle semmi. Vera nekik is bizonyított. Szoktam mondogatni, hogy az az énekes, aki nem divatos szépség, az biztos, hogy a hangjával érvényesül. Nem egy kirakatbábu, akinek esetleg valaki más kölcsönzi a hangját (mert azt hiszem, volt már ilyen), hanem valódi énekes.
És lehet, hogy az mebereknek elegük van a "plázacica" kinézetű csinibabákból, akiktől úgy érezték magukat, hogy ők maguk már nem is emberek, mert nem 40 centis a derekuk. Lehet, hogy úgy döntöttek, hogy juszt is, ide nekünk egy hús-vér énekesnőt!
(Persze szerintem Ibolya sem egy kimondott "plázacica".)

Ibolya hangja legalább annyira szupi - persze más -, de ő egy valódi színpadi jelenség. Nem tudom, melyik zsűritag mondta, de tényleg el tudnám képzelni egy musical-ben.
De tudjátok, hogy a lemezen NEM látod az előadót, a hallottak alapján érzed jól magad, vagy nem.
Tudom, utáljátok - de Soma mondta azt, hogy Ibolya nem egészen szépen artikulál. Ezt már én is észrevettem és bevallom, kicsit zavart is. Szerintem Somának igaza volt. De hát ez nem olyan nagy baj, tanulható, javítható.

Számomra egyedül Laciban nem igazán volt semmi plusz a hangján kívül.

Mondtam mindezt az utolsó két döntő alapján. Tehát nem biztos, hogy ugyanígy érzek ,ha végignézem az egészet. De sokszor lemezt is úgy vesz az ember, hogy egyetlen számot hall az előadótól.

Bocs, hogy így "kibicként" belekotyogtam, de mondjuk én vagyok a bamba közönség.
Márti
T-Márti
 


Zsuzsi, szerintem nem csinosabb Ibolya, mint Vera. Vera szerintem egy nagyon szép csaj, függetlenül a plusz kilóitól, sőt, még azt mondom, talán azzal együtt csinos.

Amúgy Vera jobb zeneileg. Szebb a hangja, képzetteb az éneklésben. Nekem ő tetszett jobban a végére. De ha Ibolya győz, az is nagyon megfelelt volna. Szerintem ketten győztek. Én nagyon örülök annak is már, hogy Gáspár L. kiesett, még mielőtt ekkora sikert arathatott volna, mint a két csaj.

A visszajött énekesek szerintem elég sokat fejlődtek! Egyedül SVera volt gyengébb, mint máskor. A többi vagy ugyanolyan, vagy jobb. Viszont Henike és Evelin baromira meghíztak az otthonlétük alatt. Kép Főleg Evelinnél volt ez látványos.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Márti, nem értek egyet azzal a gondolattal, hogy Vera bebizonyította, hogy ducin is lehet befutni. Ő egyértelműen a hangjával futott be, tök mindegy, hogy ducin csinos vagy simán csinos lány. Egyszerűen nincs jelentősége.
A "ducik vigasza" szerep a magyar pop piacon már foglalt, a Padödö lányok már profitálnak belőle egy ideje. És nem a hangjuknak, hanem a menedzserüknek köszönhetően.
Vera toronymagasan e szint fölött áll! Nincs igazán jelentősége, hogy hogy néz ki. Amúgy a döntőbe jutottak mindannyian elég távol állnak a "külsejük alapján eladható fiatalok" kategóriától. Na, jó, volt egy-kettő, pl. Dorina, Acél Gergő vagy Heni, de a többi mind abszolút egyéniség volt!

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szerintem lehet valaki ducin csinos, de TVera abszolút nem az. A hangja viszont tényleg nagyon szép. A Padödösök hangjával Adriennek nem tudom, mi a baja, Falusi Mariann jazztanszakon végzett, képzett és jó hangja van. Györgyié se rossz. Kép
Amit abszolút nem értek: amíg még mutatták, hogy melyik döntőben ki milyen százalékkal jutott tovább, mindig toronymagasan Ibolya végzett az élen. Honnan lett hirtelen ilyen népszerű TVera? Kép Maximum arra tudok gondolni, hogy a Katona Klári szám annyival jobban ment Verához, hogy ennek hatására kezdtek szóródni a szavazatok.
A korábban kiesettek tényleg rengeteget fejlődtek, bár Dorina továbbra is teljesen nulla. Kép SVerának meg nem állt jól ez a szám. Evelinnek sem. Na de sebaj, akkor is ők a legaranyosabbak Kép
Azonban elég ijesztő volt, hogy már lehet is jelentkezni a következő Megasztárra, mert félő, hogy így ez is jól felhígul majd. Arról nem beszélve, hogy 2004 hangja már megvan Kép
K.
 
 


Jó, Klára, aláírom, a hangjukkal nincs annyira baj (a Padödö lányoknak). Csak minden egyébbel. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Gondolkodtam még egy sort, és arra jutottam, hogy odáig, míg az utolsó 4 versenyző maradt, addig a közönség szavazatai döntöttek. De, amikor kiderült, hogy 4-ből 3 kisebbség, akkor szép sorban kiejtették őket.
Nekem spec. a TVera pont olyan egysíkú, mint az Edmond, akinek ezt folyton felhánytorgatták. Amint azt írtam, u.úgy rossz a színpadi mozgása , mint SVerának, és mivel folyamatosan arról beszéltek, hogy ez nem csak hang-kérdés, mert egy megasztárnak ki is kell néznie v.hogy, mozognia is kell a színpadon, így Tvera kövérsége igenis zavaró. Az is inkorrekt volt, ahogy Soma közölte Ibolyával-csak, hogy tutira kiessen sztem-, hogy ő már soxor észrevette az artikulációs problémákat. De nem szólt volna ám korábban sem zsűrizéskor, sem a felkészülés során, csak épp most. Hm... No, meg a számválasztás is épp Tverának "feküdt" jobban.
Úgyhogy az én paranoiás elképzeléseim szerint ez jól meg volt szerkesztve, nem bízták a véletlenre.
 
 


Biztos hülye vagyok, de szerintem TVera szép lány. Kövér-e vagy sem, nem számít. Én személy szerint mindkettőjüket szerettem, teljesen mindegy volt, hogy ki nyer. A külső kettejük közül nem dönthetett szerintem, mert igaz, hogy Vera túlsúlyos, Ibolyának viszont rettenetesen rossz formája van... ha csak az alakjukat nézzük. Szerintem borzasztóan mutatott, mikor szoknyát adtak rá. Na és a feje smink nélkül...
De egyáltalán nem számítanak ezek itt szerintem. Nem ugribugri playback csapatba kerestek bármikor lecserélhető arcokat..
És tulajdonképpen mindketten nyertek.
 


Az, hogy Soma közölte az artikulációs problémát Ibolyával, szerintem, nem osztott, nem szorzott. Fentebb írta valamelyikőtök, hogy v.kit épp azért szavazott be a közönség, mert a zsűri kekeckedett vele. Szerintem a közönség nagy ívben sz.ik a zsűri véleményére. Engem pl. szépségversenyen abszolút nem érdekel, kit választ a zsűri, úgyis van saját kedvencem. (Mennyivel másabb is lenne aszépségversenyek eredménye, ha a közönség szavazna!)
A végén a zsűri már nem is nagyon akart nyomulni, röpködtek az üres frázisok.
Somának viszont tényleg nem a végén kellett volna elmondania ezt a kritikát, de nem a közönség befolyásolása miatt, hanem azért, hogy tényleg segítő szándékú legyen a kritika. (Ettől függetlenül igaza volt.)

Engem Vera kövérsége nem zavar, de tényleg nem igazán a csinos ducik táborából való. (A hajával mindenképpen kezdeni kéne valamit.) Viszont azt gondolom, most, hogy fel lett pumpálva az önbizalma, lesz annyi akaratereje, hogy változzon. Mondjuk soványan nem tudnám elképzelni, de az egészséges-duciság jól állna neki.

Adrienn,
igen, Vera egyértelműen a hangjával futott be - az alakjától függetlenül. Tehát bebizonyította, hogy így IS lehet! Jó, a Padödő már ott volt, de akkor is.
Mert valljuk be, azért vannak olyan emberek, akik azt mondják, hogy Ibolya és Vera egyaránt jó, de hát ez a Vera hogy néz ki... Igenis, CSAK a hangot kell nézni! Hisz ez volt a verseny címe: Az év hangja.
Márti
T-Márti
 


Hali mindenki, akit még érdekel a téma. Verának jó a hangja, csak egy nagyon nagy baja van, mély hangok tartományában GYAKRAN hamis. És ez bizony nagyon ciki. A döntőben a szerzősztár számát és a Huston számot is rémesen hamisan nyomta. Rengeteget kell még TANULNIA. Ibolyának abszolút hallása van, egyszer sem énekelt hamisan, visszahallgatható az összes száma. Lehet őt szeretni, lehet utálni (de minek??),színtisztán énekel.És sajnos NEM a hangot kellett nézni,hanem azt, hogy hány szavazatot tudott vásárolni Tapolca Vera részére. Beszavazó bulit tartottak, ahova a belépő ára egy mobil feltöltő kártya volt, és ott a csarnokban együtt szurkoltak Verának, és nyomták az smsket ezrével. Vállalkozók is támogatták a leányzót, volt olyan, aki egymaga 200ezer Forinttal támogatta Verát, ami testvérek közt is 1000 db szavazat. Ez a verseny végeredménye a tapolcaiak lokálpatriotizmusát vitte győzelemre, nem az év hangját. De ez cirka egy év alatt ki fog derülni. Létezik egyébként 1 internetes szavazás, ami arra kíváncsi, hogy a netezők szerint a versenyzők közül ki az, aki egy év múlva is sikeres lesz, hát toronymagasan, nagyságrendekkel Ibolya vezet. És aki megnyomta ezer smssel Verát, nem fog ezer cdt is venni. Ibolyának viszont iszonyatos gyorsasággal fogy az első cdje, amit a megás dalaiból állítottak össze egy cdre, és másolják agyba-főbe, illetve szabadon letölthető. Kár, hogy szegény lány abból nem jut pénzhez.
Sziasztok. Cseri
 


Sziasztok!

Cserebogi! Lehet, hogy Verát a lokálpatriotizmus juttatta az első helyre, én akkor is azt gondolom, ő érdemelte meg. Ráadásul ennek ellenére (vagy éppen ezért!) állandóan Ibolyka folyik a csapból, amit én személy szerint már rettenetesen unok. Nekem a libuci stílusa csípi a szemem. Elismerem, kitűnő hallása van, de a hangja számomra üres. Nincs benne semmi magával ragadó.
Várható volt, hogy ha ő lesz a második, többen felkarolják majd, és egyengetik a karrierjét. Akkor az nem fordulhat elő, hogy épp ezért hozták ki Verát győztesnek?

Hiszti
 


Hiszti! Egyenlőre nemigen egyengetik a karrierjét, legalábbis ahhoz képest, hogy Verának a fix lemezszerződése mennyit ér (ennek persze a végösszegét majd az mutatja meg igazán, hogy hány lemezt tud majd eladni)Ibolyának még csak ajánlatai vannak. Verát senki sem "hozta ki győztesnek", ha az elejétől láttad a műsort, emlékezhetsz, hogy amíg lehetett tudni, hogy ki hány szavazatot szerzett, addig mindig, minden fordulóban toronymagasan vezetett Ibolya. Az a baj, hogy te sem arra figyelsz, hogy hogyan énekel, hanem hogy libuci a stílusa. Ez egy dolog. De egy énekesnek legyen eszméletlen jó hangja, legyen hallása, totál kiábrándító, ha egy sztárolt énekes hamisan énekel, ezért van az,hogy a sok béna felfújt sztárocska csak playback háttérrel lép fel. Megjegyzem a versenyen végig Ibolyának, Lacinak ÉS Verának drukkoltam, így, ebben a sorrendben. De a végén ez a szavazatvásárlósdi ez olyan undorító volt, hogy sajnos lejáratta magát vele Vera. Ugyanis a verseny eredetileg nem arról szólt, hogy ki tud több embert mozgósítani, hogy szavazzon rá, vagy kinek a szülei tudnak több hitelt felvenni, hogy abból dominó kártyák százait, ezreit vásárolják. Ez az egész versenyt lealacsonyította, és Vera ezzel nem csak Ibolya, hanem a többi versenyző felé is viszonylagossá tette a "győzelmét".Egyébként mire alapozod azt, hogy az első helyet Vera "érdemelte" meg? A szakmai zsűri 5 tagjából kettő Ibolyát nevezte meg végső győztesnek, a maradék három pedig nem tudta eldönteni, hogy Vera, vagy Ibolya az első. Tehát egyforma jónak tartotta mindkettőt. De mivel ketten felvállalták, hogy a két jó közül kimondják az általuk jobbnak tartottat, ezért a szakmai alapok szerint Ibolya a győztes. Az, hogy Ibolya "folyik a csapból is", ez azért van, mert a szakmától kezdve a zsűritagokon és a tv2 is pontosan tudja, hogy a valódi, nem vásárolt szavazatok toronymagasan Ibolyára voksoltak. És mivel egyszerűen ő volt a legjobb, ezért rá kíváncsi a többség, ezért foglalkoznak vele mindenhol. Mert "megfogta" az embereket. Vera is jó, lesz egy lemeze, ez legalább nála már biztos. De veled ellentétben az emberek nagy része azt mondja, hogy lehet, hogy hülye a stílusa, de különleges és egyedi hangja van, és hihetetlen előadókészsége. Minden műfajban otthon volt. Verának tucathangja van és ettől még énekelhet jól, csak az, hogy hamisan énekel, időnként nagyon, ez ebben a szakmában azért elég gáz.És a stílusról, amit nem csípsz, még csak annyit írnék, hogy gondolj csak Axel Rose-ra, aki időnként szétverte a szállodaszobáit hóttrészegen, de ettől a Guns'n Roses még eszméletlenül jó számokat játszott és eszméletlenül imádták őket és rengeteg lemezt adtak el, vagy gondolj Jim Morrisonra, Doors, kábítószeres balhék, vagy a csirkedarálósokra, vagy azokra, akik hullarészegen lehugyóztak a színpadról (már elnézést)és mégis imádják, imádták őket, és vették a lemezeiket mint a cukrot. Ehhez képest Ibolya szende szűzlány. De nem ŐT kell szeretni, vagy útálni. Az a baj, hogy az őt nem szívelők mind azzal jönnek, hogy milyen a stílusa, hogy viselkedik, hogyan öltözik, és hogy küld el mindenkit a francba (egyébként többnyire totál jogosan)De az,hogy ha elkezdi a Hazámat énekelni, vagy a What's Up-ot, vagy a Family Portrait-et, netán az Ünnepet, akkor az embernek borsózik a háta, és elvarázsolja ez a kis cigánylány. Bocs, sokat írtam, de nekem meg az csípi a szemem, mikor valaki eleve rossz szándékkal áll hozzá, és nem a zenéről van szó, hanem viselkedésről. Az egyébként milyen stílusra vall, mikor valaki saját magára elküld 100 db szavazatot?
Cseri
 


Cseri!
Szíved joga Ibolyát kedvelni, mint ahogy nekem is nem kedvelni. Igazad van, undorító a szavazatvásárlósdi és valóban nem erre ment ki a "játék". Én ezzel együtt úgy érzem, Vera jogosan nyert, nekem az ő hangja képzettebbenk tűnik, számomra jobb őt hallgatni. De ez egyéni értékítélet, és nem is szeretnék ezen veled vitatkozni. Igyekszem tiszteletben tartani, hogy más a véleményed.
Ha már G'N'R, Axl Rosenak sem csak tiszta hangok hagyták el a torkát, ha volt szerencséd élőben hallani, de ettől még nem volt kevésbé magával ragadó a produkciója és valahogy neki kevesen rótták ezt fel.
Ha már What's up- ifjúkorom kedvenc száma. Nekem is borsózik a hátam, de inkább attól, hogy az az érzésem, sehol nem találtak a szövegkönyvet Ibolya számára, mert szinte rá sem lehet ismerni a dalra(szövegére). (Lehet, hogy ez nálam szakmai ártalom...Kép)
Stílusról csak kedvenc irodalomtanárnőm idézetét írnám ide: A stílus maga az ember. Ez igaz a narkós punk és egyéb formációkra, Axl Rose-ra (aki szintén drogozott), Ibolyára, és Verára is, aki szavazatokat vásárolt.
 


Hiszti! Attól, hogy számodra jobban esik Verát hallgatni, még nem jelenti azt, hogy jogosan nyert. A hangja lehet, hogy képzetteb, mivel valszeg képeztette is, de ettől sajna mély tartományokban még mindig HAMIS !! Természetesen neked is szíved joga Verát kedvelni, de egy valódi szakmai versenyen nem ő nyert volna. Sajnos Guns koncertre nem jutottam el, de nem is biztos, hogy sajnos, mert valszeg kiábrándító lett volna, ha látom drogosan, de "legfőleg" ha hamisan hallom énekelni. És bizony a szöveget tudni kell, de az megtanulható, (főleg ha van hol, van miből és kitől) Az abszolút hallás az nem tanulható, az egy (isteni? - Soma!) adottság. A What's upra én rögtön ráismertem, talán azért mert a szöveg számomra zeneügyben teljesen másodlagos, nagyon élvezem az instrumentális zenét, bármifajta szöveg nélkül, és ugyan van középfokúm angolból, nagyon gyakran egyáltalán nem értem az angol anyanyelvű előadó szövegét. De a számokat (ja,nálam a What's Up benne a van a Minden Idők Top Ten-jében Kép )én nem a szövegük, hanem a dallamuk alapján ismerem fel, így az első akkordnál bebizseregtem, hát még mikor meghallottam Ibolya hangját és tisztára mint a 4NonBlonds-csaj hangja lett volna.Na akkor kezdtem el nézni a műsort, pedig életemben először és tök véletlen láttam meg a csajszit, de ottragadtunk miatta a Megások műsorsorozatában. Pedig a kedvesem az Ő kis 48 évével már nem az a tinirajongó típus, én se a 37el. De neki is abszolút hallása van és nyert pár zongoraversenyt. Az irodalomtanárnőd idézetével kb. harminc éves koromig én is éltem, és hittem benne. Ennek alapján rengeteg előítéletet építettem magamban, és nagyon sokszor kellett emiatt csalódnom. Most éppen egy tündéri stílusú, közjegyző pasiról tudtam meg, aki régi ismerősöm, és stílusa alapján mindenki meggyőződéssel vallja, hogy a legrendesebb férj, apa, remek munkaerő, - csak épp remek stílusa ellenére időnként megruházza asszonykáját. És úgy beszél vele, mint a kapcaronggyal. Pedig nála stílusosabb, udvariasabb úriembert még nem láttunk... Kép Saját káromon jöttem rá, hogy a stílus NEM maga az ember. Vagy fiatal vagy még nagyon, vagy mákod volt eddig és csak olyan emberekkel hozott össze a sors, akik ki tudták mutatni kifelé is a belső értékeiket, vagy akik tényleg olyan rosszak, mint amilyennek látszanak. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a stílus legalább olyan relatív, mint a szépség, meg az ízlés. De vitáznunk tényleg nem kell,mindenki azt hallgat amit akar és amit szeret, hogy kinek hány cdje fogy majd el, az meg majd úgyis kiderülKép Csak erre a hülyeségre röffenek rá, hogy Vera az év hangja MERT rá szavaztak többen. Egyébként örülnék ha csak annyira tudnék énekelni, mint Vera. Ha annyira, mint Ibolya, valszeg már csomó lemezem lenne, mert középosztálybeli fehér nő vagyok, elég jó alakú (voltam még a 3 gyerek előtt)hosszú szőke hajjal, jól sminkelhető arccal, jó angol kiejtéssel és a szocializációval magamba épített érdekérvényesítő-képességel rendelkezem.Azonkívül 2 szülővel, akik mindent megtettek volna azért, hogy egyengessék énekesi karrierem.
Na szia! ( megvettem ám a megasztár cdt is, nem csak Ibi cdjét hallgatom, hanem azt is, és mindegyiknek szívesen "átvenném" a hangját, ügyesek mind.!!! Kép )
Cseri
 


Nem értettem, amikor v.melyik bulvárlapban olvastam, hogy a Vera családja legatyásodott a műsor miatt. Azon gondolkodtam, hogy milyen extra kiadásokkal járhat ez a dolog. És arra jutottam, hogy 1-2 vonatjegyen kívűl semmivel. A sminket, ruhát, ilyesmit nem ők finanszírozták.
Ezzel a telefonkártya-dologgal összeáll a kép.
 
 


Cseribogi!
Igazad lehet abban, hogy talán fiatal vagyok (26), és valszeg mákom is volt.
Számomra mindig a dalok szövege volt a legfontosabb, bár nem mellékes a zene, ill. a hang sem. Ez lehet, hogy furcsán hangzik, mégis így van. Ezért nem tudok azonosulni az "egyszál bikinit hoztam el az útra" tipusú badarságokkal, énekelje akárki is.
A What's up akkor volt a listák élén, amikor elkezdtem angolul tanulni és nekem ez a dal nagyon könnyen érthetőnek tűnt, mert az énekesnő érthetően énekel.
Ami az angol szövegértést illeti, néha azok sem értik egyes dalok szövegét, akiknek az az anyanyelvük. Mi egyszer vitatkoztunk egy amerikai sráccal egy dal egyik során és én voltam a legjobban meglepődve, mikor kiderült, én hallottam jól. Kép (Hozzátenném, Ganxta Zolee szövegei is néha érthetetlenek számomra. Bár arra oda sem figylek...)
És szerinted miért nem a szakmai zsűri döntötte el, hogy ki legyen az év hangja? Én sokat gondolkodtam ezen, de nem tudom az okát. (Illetve dehogynem, az sms-ekből származó bevétel!)
Azt elismerem, Ibolya hangja tényleg olyan mint a 4nonBlondes énekesnőjének! ;)
Hiszti
 


Szia Hiszti! A dalszövegek nekem még az afféle lázadósdi idején voltak fontosak (mármint az elnyomó rendszer ellen) mint pl. az Illés koncerteken a Talpra magyar, Sárga rózsa meg ilyenek. Amikor "tétje" van (volt) a szövegnek. Meg mondjuk 1 rockoperánál is fontos a szöveg persze. De számomra első a zene és az énekhang. Pl. amikor még tini voltam, - akkor ugye az ember eleve és helyből FUN - akkor is imádtam a markáns hangokat, mint Tina Turner, Bowie, Bonnie (y?) Tyler, Meatloaf, Freddy Mercury. Ja, de, pl. a Hónaljmirígynél is fontos a szöveg, sőt ott az a lényeg, szinte másodlagos, hogy az ökörködés mellett tök jól énekelnek is a fiúk.
Ami a Megát illeti, szerintem nem csak az sms bevétele miatt szavazott a közönség, hanem valszeg a valóságsó effektus működött itt is, - az emberek imádnak véleményt nyilvánítani, ahogy mi is, hiszen ezért vagyunk itt, - és ha csak kívülálló nézők lettek volna, sokkal alacsonyabb lett volna a műsor nézettsége. Ami a reklámbevételek miatt valszeg sokkal több pénzt jelent, mint az smsek. De ez persze a műsor célját változtatta meg alapjaiban.Nem véletlen, hogy a legelején a zsűri volt, aki válogatott, hiszen bekerülhetett volna extrém esetben egy néma gyerek is az év hangjába, ha apjának milliárdjai vannak, és nem sajnál pár milkát smsre.De azzal, hogy kiszűrték a totál oda nem valókat, el is áshatták magukat. Mert azon kívül, hogy valag pénzért ájuldozhattak, meg jópofizhattak, szerintem egyáltalán semmi befolyással sem voltak a közönségszavazatokra. Ahogy a topiknyitó gondolta, ez is valóságsó effektusra épülő műsorrá vált, interaktív mint a BB, meg VV és hasonló baromságok. Csak ez a műsor alapjaiban nem volt baromság, és nem csúszott le oda, ahova volt esélye.
Amúgy minden rábeszélés nélkül, ha van rá lehetőséged, javaslom töltsd le Ibolya számait, egy 200 Forintos üres cdt megér, hogy ne is kelljen se a megjelenésével, se a stílusával foglalkozni, csak a zenéjével. Hátha megtalálod benne azt, amivel meghülyítette a népeket - mint pl. engem is. Tisztára olyan lettem miatta vénségemre, mint 1 tini IBIFUN. Nem stúdiófelvételek az igaz, de ok nélkül nem hülyül meg ennyi ember Kép Persze ha idegesít a hangja, akkor tényleg ne töltsd vele az időt, nekem is vannak olyanok, akiknek falra tudok mászni a hangjuktól!
Cseri
 


Szia Cseribogi!

Tegnap gondoltam Rád, amíg a Megasztár különszámot néztem! Kép Ezek az emberek mind nagyon tehetségesek. Nekem továbbra sem lett a kedvencem Ibi, nem tetszik a hangja. Vagy valami ilyesmi. Pontosan nem tudom, mi az ellenállásom oka. Mindegy, a műsor tetszett és igaza van Somának, a műsor megpengette a szeretet húrjait az országban.
Én azért maradok továbbra is U2-FAN(atic). Kép

Hiszti
 


Hali Hiszti! Váljék egészségedre a U2. Van itthon 1 cd tőlük, a kedvedért meg fogom hallgatni. Egyébként nem ismerem őket, rengeteg cdnk van, még nem bírtam végighallgatni, és az U ugyebár az abc végén van, de előrehozom Kép Egyszer mintha valahol azt hallottam volna, hogy Abba filingesek, ha igaz, már nem rossz, gyerekkoromban az ABBA volt a mindenem.
A különszám jó volt, főleg hogy a zsűri is énekelt, pl. Somát most hallottam életemben először énekelni, hát teljesen eldőltem, állati jó hangja van. Marha jól énekelte azt a 2 számot.
Cseri
 


Szia Cseri!

Én is most hallottam először Somát énekelni és nekem is nagyon tetszett!
Ami a U2 illeti, szerintem nem sok köze van az Abbához. Mikor a barátnőmmel utaztunk Kölnbe U2 koncertre megismerkedtünk egy fiatal párral, ahol is a srác hallva utazásunk okát megállapította, hogy "akkor ti az altrenatív zenét szeretitek?" Mi meg zavartan bólogattunk. Igazán nem tudnám egyik stílusba sem besorolni őket. Egyszerűen csak szeretem. A szövegeiket, a zenéjüket és a hangulatot, amit teremtenek. Kiváncsi vagyok, hogy fog neked tetszeni! Melyik albumuk van meg?
Hiszti
 


Szia Hiszti!
Még nem is kérdeztem, mért pont Hiszti Kép
Cdt meghallgattam, tényleg semmi Abba filing. Nem tom, honnan szedtem, tényleg. Ami a cdt illeti. The Best Of 1980-1990. Egy bukósisakos kissrác van az elején. Ha egészen pontosan akarok fogalmazni, hát érdekes zenét játszanak. Csekélyke angol szövegértésem, de főleg zeneileg műveltebb kedvesem tájékoztatása alapján nyugtáztam, hogy "szövegzenekar", de a fentiekben általad írottak szerint akkor ezért is szereted őket, ugye? Rám viszont pont emiatt nem tett nagy hatást, illetve ez pontatlan, mert volt két számuk, ami kifejezetten tetszett:
I Still Haven't Found What I'm Looking For
Angel Of Harlem
Szóval ez tök jó számok. Ha viszont alternatív a banda, akkor tőlem már az is nagy szám, hogy két számuk nagyon tetszik (ez a kettő egyébként engem Eurithmics-re emlékeztetett, amit szintén nagyon bírok). Az alternatívok nekem nem nagyon jönnek be. Bár volt egy időszak, (még lázadó koromban) amikor rongyosra hallgattam egy alternatív lemezt, nem tudom mond-e neked valamit az A.E. Bizottság. Na, asszem az egy elég alternat banda volt, persze magyarul barmultak.
Szia! Cseri
Ja! Olvasod a Nők Lapját? Van benne 1 riport Ibolyáról. Ha esetleg olvastad, érdekel a véleményed, asszem nem te írtad és nem itt (akkor hogy jön ide - kérded jogosan ) szóval valaki ezerrel mószerolta, hogy mekkora bunkó a csaj. Nos, én a Nők Lapját tartom az egyik legszínvonalasabb női lapnak ( sőt, A legszínvonalasabbnak ) és nem hiszem, hogy átírták a csaj szavait. A riportból kiderült, hogy nagyon értelmes a csaj, ahhoz képest meg hogy honnan jön, főleg. Csak akinek nincs gyerekszobája, annak a stílusa nyilván nem Buckingham Palace-béli. De ezen még csiszolni lehet. Viszont jót vigyorogtam (legszebb öröm a káröröm) - ne neheztelj rám ezért !! ( Kép) ) mikor kiderült, hogy a párom egyik munkatársának az anyja tanította TVerát a középiskolában, Sümegen, és azt mondja, olyan sötét volt a csaj, hogy világított a Negró a szájában. De mégiscsak volt gyerekszobája...Na, hagyjuk, tényleg nem piszterga. Az az igazság, hogy egész végig hármuknak szurkoltam (Ibi, Laci, Vera így ebben a sorrendben ) de ez a döntő, illetve a háttere annyira ciki volt, hogy sajnos ellenszenvessé vált számomra a csaj. Pedig végig mondogattuk a párommal, hogy jaj, csak ki ne essen, mert az alakja annyira antimegasztáros, hogy végig attól stresszeltünk, nehogy a kinézete miatt kiszórják, mint a többi hasonló, de gagyi műsorban a kövéreket, hiába tudnak nagyon jól énekelni. És az a hair-es szám, a néger csaj dala (How Can People...) az eszméletlen jó volt, és teljesen pontos, abban nem volt hamis. Na befejezem, mindig szómenésem van. Szia
 


Bár én "Ibolya-párti" vagyok, azért azt a 700ezres kis ajándék gitárt nem kellett volna összetörni.
 
 


Szia Cseri!

Azért Hiszti, mert Eszter vagyok és a főiskolán valaki Esztikének szólított. Mondtam, hogy ettől nagy valószínűséggel hisztis leszek, erre rögtön kombinált: Esztike-Hisztike. És így rajtam ragadt. (A férjem nagy bánatára!)
Örülök, hogy tetszettek az említett számok, nekem életem első U2 száma az Angel of Harlem volt, azóta addict vagyok! Kép Sajnos azon a válogatáson nincs rajta a One, mert az később íródott, de ha hozzájutsz, azt is hallgasd meg. Apám újságolta (ő is rajongó), hogy a Joshua Tree című albumuk a XX. század legjobb albuma címet kapta valamelyik díjkiosztón.
Nem olvastam a Nők Lapja cikket, de majd rákeresek a neten és referálok! Kép Én az ELLE-t olvasom, abban is volt vele egy interjú és már az is csökkentette az ellenérzéseimet! Kép

Juli!
Mi ez a gitár móka? Én erről nem tudok!Beavatsz?

Ami Vera "sötétségét" illeti, nem tudok érdemben nyilatkozni. Azért belekukkantanék Ibi bizonyítványába is... Kép Kép
 


Múlt héten olvastam a neten. Nem tudom, hogy a megasztár honlapján-e vagy a tv2.hu-n. Valamin felhúzta magát és összetörte a gitárt. Hétvégén pedig egy ismerősöm együtt bulizott v.kivel a stábból, és ő is megerősítette, úgyhogy nem álhír.
Végülis tök mindegy volna, ha ő kereste volna meg az árát, de mivel ajándékba kapta, sztem nem illik ilyesmit csinálni még akkor sem, ha v.ki művészlélek és nem volt gyerekszobája.
 
 




Bigacsiga, köszi a linkeket! Kép

Cseri, hát nem is tudom... Vegyes érzelmekt váltott ki belőlem a cikk. Megrendített, ahogy elképzeltem, milyen lehetett "gyerekszoba" nélkül felnőni. Ugyanakkor valamifajta kamaszos lázadást érzek Ibolyán, amit szerintem időszerű volna levetkőzni. Bár lehet, hogy épp azért szeretik a rajongói...

Juli!
Egyetértek veled gitár ügyben. A Nők Lapjában "csak" sípcsonton rúgott újságíróról esik szó. SZerintem az is ez a kategória, bár némely firkász rászolgál, elismerem.

Jó hétvégét mindenkiek!
Hiszti
 


Ja, ez a gitár ügy ez ciki. Már ha igaz. Meg kell tanulnia uralkodnia magán a csajnak, mert így gyereket nevelni, hát nem mondom. Másrészről tanultam pszichológiát az egyetemen, és pontosan tudom, hogy ezek a dühkitörések a kiskorban elszenvedett szeretethiány és az állandó otthon, és állandó környezet következményei. Ettől persze rém ellenszenves a dolog, de magától nem valószínű, hogy le tudja küzdeni.Ehhez már valszeg pszichodoki kell.Az újságíró sípcsonton rúgását nem ítélem el. Egy normális, becsületes újságíró eleve nem kérdez directice sértőt.Képzeld el a szitut, hogy valaki normálisan, nem heccelve érdeklődik, előzőleg engedélyt kérve az interjúra, hát nem hiszem, hogy Ibi gondol egyet, aztán válasz helyett odarúg egyet.Ha meg pofátlanul, ne adj isten aljasul kérdez, akkor meg úgy kell neki. Undorító a pletykasajtó. Elég csak a Lady Di féle paparazzikra gondolni. A gitár, az megint más dolog. Ismét hozzáteszem, ha igaz. Viszont annak az anyusnak szakmájából adódóan tudnia kellene, hogy ezek a dühkitörések mitől vannak, és hogy segíteni lehet rajta.
Hisztike!(tök jó Kép )Megpróbálom majd meghallgatni az általad ajánlottakat, Németországban van egy jó kis (óriási) cd boltocska, ott szoktam belehallgatni néha lemezekbe.
Szia Juli!!! Kép De jó, hogy itt legalább "egy táborban" vagyunk!!! Kép))
Bigacsiga, köszi
Cseri
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: