Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem vagyok egy nagy tévénéző, ezért nem igazán tudom követni a dolgokat. A Megasztár elé véletlen ragadtam le. A selejtezőket nem láttam, csak az elődöntőket. Volt néhány igazán tehetséges énekes/énekesnő, akikért érdemes volt a többit is elviselni. A mai adás kicsit elbizonytalanított. Most hogy is fog folytatódni? Ott laknak a házban, és gyakorolnak? Remélem, nem erről fog szólni az egész műsor ezentúl, mert nem érdekel, hogy hogy vannak ők egymással, stb. Viszont szeretném még énekelni hallani némelyiket.

Van köztetek, aki nézi? És kinek szurkoltok?
Nálam a Presser által magyar "single song writer"-nek mondott szégyenlős leányzó vezet, Schmidt Vera. Aztán a másik saját számosnak, Szabó Leslie-nek is drukkolok. És meglepően jó volt a félvér lány (valamilyen Evelin) is, aki a riportban a Süss fel nap-ot is hamisan énekelte, sőt az elődöntős produkciója legelején is volt valami hamis hang, de aztán baromi jó lett, és neki is szurkolok. Meg a fura frizurás, alacsony csajnak, asszem Oláh Ibolya a neve. És a nagydarab srác, aki Tom Jones számot énekelt, szintén jó volt.

De énekelni akarom őket hallani, a bulizásukra meg a fürdési szokásaikra abszolút nem vagyok kíváncsi!

És a mai adást néztétek? Az első három egyszerűen pocsék volt, azaz az elsőről ordított, hogy homokos, a második nem azt akarta csinálni, ami jól állt és jól ment volna neki, a harmadik (a lány) hamis volt, szóval... A zsüri meg ott ájuldozott, hogy milyen remekül szerepeltek.
Aztán Szabó Leslie megint nagyon jó volt, és az utána következő srác (valamilyen Ignác) szintén, de a rocker gyerek szerintem nem választott valami ütős számot. Kár, mert amúgy jól csinálta.

Na, sose gondoltam volna, hogy egy ker. tv só így érdekeljen, de hát nem a tévé érdeme, hogy a versenyzők között volt néhány tényleg jó is. Az az igazság, hogy szeretnék végre új, de jó zenéket is hallgatni. És talán ezek közül némelyik elég egyedi ahhoz, hogy valami értelmeset csináljon, ha egyszer lehetőséget kap. A saját számosoknak nagyon szurkolok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Miért baj, hogy homokos? Az Elton JOhn is az, meg még jópáran. Ez valami negatívum?
Névtelen
 


Amikor elkezdődtek itthon a valóságsók én kb ilyesmit vártam. Szabad ki-be járást, és valami közös tevékenységet. Én szivesen nézem ahogy buliznak, mert nem bunkók, nem unalmasak. Kicsit magamutogatók, de kedvesen csinálják. Letettek valamit az asztalra ami sok munkába energiába és időbe került.

Engem nem zavar, ha valaki meleg. Igazán a magánügye. Ha ennek külső jele is van, akkor is a magánügye. Nyugodtan lehet nőies egy pasi, ha neki az tényleg belülről fakad. Hiteles igy, akkor oké.

Zsunya

 
 

 
 

Zsunya!

Te láttad, emlékszel a Music Television-ös Real World-re?? Na én így képzelek el egy valóságshowt!

Süti
 
 


Adrienn, ez eleg osdi (videkies) gondolkodasra vall, hogy te aszerint ertekeled az embereket, hogy homokos vagy "rendes".Kép
Ez a Krisztian fiu nekem egyaltalan nem jon be (mint enekes), de tuti, hogy nem a massaga miatt!
Mondd, Freddy Mercuryt is lenezted, utaltad? Hiszen a vilag egyik legnagyob fazonja es enekese volt. Nehogy azt mondd, hogy neked inkabb Lagzi Lajcsi a kedvenced! Kép
Egyebkent nekem Olah Ibolya tunik a legjobbnak, Janis Joplin ugrott be, amikor eloszor hallottam-lattam, szerintem egy vilagklasszis!
Ha a zsuri dontene el az elso helyezest, ugy gondolom a felver kislany Evelyn nyerne. Kulonlegesen tehetseges!
Judit
 


Judit!
Olah Ibolya és Evelin nekem is tetszenek, eg még azok is, akiket föntebb írtam.
De a buziság az bizony nálam akkor vált ki némi ellenérzést, ha az illető nagyon mutogatja. El bírom viselni, tőlem aztán azt a nemet szereti, amelyiket akarja. De azt ne várja tőlem senki, hogy tessen is. Nem csak a buzik nem jönnek be nálam, hanem a nem férfias férfiak se. Egyszerűen nem tudnak tetszeni, nem tudom bennük a férfit látni. Vagyok annyira nő, hogy a férfiban a férfit is keresem (sok egyéb mellett). Szívem joga, nem? Különben sem lehet parancsszóra egyformán szimpatizálni mindenkivel csak azért, mert tolerancia van. Elviselem, hogy buzi, az ő élete. De ismétlem: nem muszáj, hogy tessen. Amúgy szerintem elég jelentéktelen volt az előadása is. Legalábbis a többiekhez képest.

Zsunya, én az általad említett sót nem láttam, de anno itthon a Bárt néha igen, és az nem volt olyan rossz, mint utána a TV2-n és az RTL-en a két valóságsó.
Ha a Megasztár most valóságsó lesz, azzal nekem két bajom van. Egyrészt tényleg nem érdekel, hogy élnek abban a házban, mert a dolog zenei részére vagyok kíváncsi. Másrészt vannak ott olyanok, akiket szerintem megaláz az, hogy a reggeli felkelésüket mutatják, holott a versenybe nyilván az éneklés miatt neveztek be, és talán nem akarják, hogy ország-világ lássa az intim pillanataikat. Szerintem ezek közül a fiatalok közül van jónéhány, akik ennél több tiszteletet érdemelnek. Látszik is, hogy nem mindegyikük élvezi a kamera jelenlétét. Persze van, aki született "jófej", aki marhára élvezi, hogy mutogathatja magát, mondjuk Aczél Gergő. Amúgy jól énekelt az adásokban, de a stílusa alapján akár valóságsó szereplő is lehetne.

Judit, Freddy Mercury-t szerettem, de ő nem volt olyan látványosan homokos. Én pl. sokáig nem is tudtam róla. Tehát nem is zavarhatott.
Ja, még valami: mi az, hogy "ez eleg osdi (videkies) gondolkodasra vall"? Ugye tudod, hogy ez a kategorizálás (vidékies = ósdi) eléggé ellentétben áll a "mindent elfogadni" elvvel, amit te valószínűleg képviselni szeretnél. Tényleg, és ha létezik vidékies gondolkodás, és én mondjuk vidékiesen gondolkodom, az miért baj? Annak talán nincs létjogosultsága? Tudod, nyolcmillióan nem vagyunk pestiek ebben az országban. Most akkor tanuljunk a pestiektől?
Elárulom, hogy én Pesten laktam, de húszévesen elköltöztem egy vidéki városba. És sok szempontból jobban tetszik az itteni szemlélet. Ugye ez nem jár megkövezéssel?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
Azt hiszem, hogy azon értelmes nők közé tartozol, akitől nyugodtan elvárhatjuk, hogy legalább ne "buzizz". Nem kell őket szeretni, sőt, mint mindenkit(!) őket is lehet utálni, de próbáljunk egy kicsit kultúráltabban fogalmazni véleményünk kifejtése közben!

Köszönöm!
Csi
 
 


Ez kb. olyan, mintha azt kérnéd, hogy a cigányokat ne cigányoknak nevezzem, hanem romáknak. De persze otthon szabad a köznyelvi kifejezést használni, csak nyilvánosan nem. Mondd, te otthon a "meleg" kifejezést használod, a "buzi"-t soha, és otthon a "cigányokat" "romáknak" hívod?
Szerintem ez a "nyilvánosan nem mondjuk őket úgy, ahogy a köznyelvben", ez egyszerű képmutatás, és ettől az ő helyzetük semmivel sem lesz jobb. Sőt, ha erőszakosan rá akarják kényszeríteni az emberekre, hogy mást érezzenek, mint amit amúgy éreznek (nyilván nem egészen ok nélkül), akkor az csak olaj a tűzre. Miért tilos például "cigány bűnözésről" beszélni, ha egyszer csakugyan létezik cigány bűnözés? Ugyanez a helyzet a homokosokkal. Ha kiirtjuk a "buzi" kifejezést, akkor az ahhoz eddig kapcsolódó negatív érzést a helyette használatba kényszerített "homokos" vagy "meleg" fogja átvenni. Mert a nyelvet át lehet írni, ha nagyon erőlködünk rajta, sőt bizonyos mértékben a közízlést is lehet formálni (főleg hogy nyilvánosan ki mit mer mondani), de belső természetes érzelmeinket nem lehet iilyenfajta erőszakkal kiirtani belőlünk.
Szóval hadd ne szeressem azokat, akiket nem szeretek, míg nem izgatok ellenük. És hadd fogalmazzak úgy, ahogy eddig megszoktam, mert nem az a lényeg, hogy hogy mondom, hanem hogy amögött (és akörül a szövegemben!) mi van. Az elnevezésüktől függetlenek az irántuk való érzelmeim. Amikkel egyébként nem ártok nekik. Ha hiszed, ha nem, volt már homokos ismerősöm, akit kedveltem. Csak épp nem tartottam jó pasinak. Nyilván nem is vágyott rá.
Visszatérve a tegnapi sóhoz: nekem - mint föntebb írtam - egy előadó akkor tud tetszeni, ha férfiként legalább egy kicsit jó pasi, nőként meg legalább egy kicsit jó nő. Például ha a Padödö dalai tetszenének is (de nem tetszenek), akkor se tudnék a rajongói táborukba tartozni, mert a színpadi megjelenés is része az előadásuknak, és bizony az számomra nem épp szemet gyönyörködtető. Lehet megkövezni. De aki tényleg liberális (a szó eredeti értelmében), az inkább egyszerűen elfogadja, hogy az ízlések különbözőek. Én sem bántom pl. a Padödö rajongókat, lehetőleg ők se bántsanak engem. És ne kiáltsanak ki kultúrálatlannak semmilyen témában azért, mert mást gondolok valamiről.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Süti igen!!! Ezt igy nem akartam ideirni, de nekem az valóságsó volt ez meg cirkusz. Az
-n a felhivás mindig úgy kezdődött, hogy mit kezdenél magaddal szeptembertől júniusig Londonban? Volt egy sorozat amikor az egyik beköltözött srác AIDS-es volt. Jól volt. Aztán hirtelen rosszul lett és a valóságsó kellős közepén meghalt. Ha jól emlékszem nem volt kiszavazás, nem voltak szivatókörök. Voltak feladatok amiket meg kellett oldani, de azok többnyire egymás megismeréséről szóltak. Nagyon szerettem. Tegnap a Megasztárban, mikor mutatták, hogy hogy élnek bent ugyonez az egészséges kihivás volt érezhető. Legalábbis nekem. Nekem kicsit sok volt az összeborulás, de belefér. Művészek, lehet nagy lelkük. Kép

Adienn, azt hiszem itt keveredés van. Nem vonzó női szemmel egy meleg férfi. Természetesen nem. De mint ember attól még lehet nagyszerű. Nem baj ha nem birod, csak mindig reménykedem benne, hogy az előitéletek amikre rájövünk hogy azok, lerakhatók.

Az, hogy megalázó, hogy lefotózzák reggel. Ez itt kérem a mélyviz. Itt nem egy produkcióhoz keresnek embert aki elénekli a cimszerepet. Itt sztárt keresnek, akibe belenyomnak nagyon sok pénzt és ott lesz a bulvárlapok oldalán esetleg pont frissen kelve, ha egy igazi paparazzi elkapja.
Ez egy kemény élet, és ők tudják ezt. Párom azon puffogott, hogy mennyire a sóbiz szempontjából megy ez a műsor. Na de kanyargom, fősóbiznisz szereplőt keresnek. Kép milyen szempontból menjen?

Szóval izi. Ha nem érdekel hogy élnek ne nézd. Fognak minden héten énekelni mert egyesével fognak kiesni. Kecske is káposzta is megy a levesbe. Kép

 
 


ami nem látszik az az MTV

 
 


Adrienn!
A "cigány"-ban nincsen semmi sértő, ha azt nem bántó szándékkal mondjuk ki. Ez egy népcsoport gyűjtőneve. Az más történet, hogy ma olyan negatív tartalommal rendelkezik bizonyos szövegkörnyezetben, hogy bántónak gondoljuk, de nem az. Itthon cigányként említem őket-ha egyszer ez a nevük... Máshol is cigánynak említem őket. Nem tudom, hogy hogy jön össze a cigány szó a homoszexuálisokra általad használt szóval, komolyan nem értem, de mindegy.
Én itthon homoszexuálisokat emlegetek. Nem képmutatás részemről, ha minden, általam megszokott normától eltérően élő-létező MÁS embert annyival tisztelek meg, hogy a megnevezésükben azt a kifejezést használom, amit szemtől szemben is használnék az ő megszólításuk kapcsán.
És nem kiáltottalak ki kultúrálatlannak azért, amit gondolsz, csak a megfogalmazás, pontosabban a használt szavakat tartottam nem helyénvalónak.
Nem kívánok erről vitázni, ha nem érzed a különbséget, akkor oly mindegy.
Részemről ennyi volt az offKép

Zsunya!
Sztem ez a műsor nem az itthon megszokott valóságsóhoz fog hasonlítani. Csupán jó reklám, hogy a mindenhonnan összeterelt embereket, miközben faragják, jóól bemutatják nekünk.Kép. Nem is tudnák másképp ezt a sok fotózást, riport-készítést másképp elintézni, csak így, hogy együtt a banda. Karácsony előtt láttam valahol(VIVA?), hogy az angol Megasztár műsorában már csak ketten maradtak. Mostmár értem, hogy miértKép
Nekem talán az ad némi garanciát, hogy ez nem fog elmenni a nálunk megszokott "sztárcsinálásba", hogy a zsűriben ott a Presser, meg a Soma. Ééés, azért ezek a szereplők jóval magasabb szinten állnak, mint a mai ugri-bugris zenekarokKép
Egyébként kár, hogy a Tilla vezeti, akit a Propagandában nagyon szeretek, de itt nekem nem jön be. Görög Zita is énekelhetne inkább...
Pocsék hangkeverés, rettenet smink, és tudom, hogy a divat az változik, de nekem, amit az elődöntőkből láttam, nagyon nem tetszett.
Az viszont tetszett, hogy nem "pofára", hanem hangra utaztak eddigKép

Sziasztok
Csi
 
 


Sziasztok!

Én is nézem a műsort és nagyon kedvelem, tetszik!

Judit! A vidékies jelzőt kikérem magamnak, abszolut nem ettől függ, hogy ki mit gondol a melegekről!
Viszont a Freddy Mercurys megjegyzéseddel maximálisan egyetértek!

Szerintem ez nem valóságshow lesz, csak péntekenként fognak leadni vmi összefoglalót a hetükről, de gondolom főleg arról fog szólni, hogy mit dolgoztak magukon, és azért ez engem nagyon érdekel. Szombatonként meg show lesz, ahol majd mindenki előad vmi ráosztott számot és mi meg szavazhatunk, hogy ki essen ki. Vagy valami ilyesmi, gondolom.

Adrienn! Szerintem meg pontosan teljesen mindegy, hogy ki hogy néz ki, ha jó a hangja és tud bánni vele, jó az amit csinál, miattam aztán akárhogy is kinézhet! A zene a fontos! Mitől lennének jobbak a "megcsinált" előadók, akik tényleg jól mutatnak a színpadon, de magához a zenéhez elég keveset konyítanak? Szerintem nagyon is fontos lenne, hogy ismét azok legyenek sikeres zenészek Magyarországon, akik valóban zenélnek és nem csak jól mutatnak a színpadon. A Presser sem egy matyóhímzés, kicsit se néz ki jól, vele mi a helyzet? És ha csak a rádióban hallod?

Igazából azért kezdtem el rendszeresen nézni, mert úgy látom, hogy a zsűri nagyon korrektül ítél! Lehet, hogy egy-két embernek elég keményen beszóltak, de ott azért igazuk is volt. Szóval végre nem egy olyan zsűri, mint anno a Kifutónál, hogy "jaj de jó voltál", hanem megmondják ami van.
A tegnapi műsorban is igazuk volt szerintem, ők azért az előzményeket is figyelembe vették, ki mennyit változtatott az előző előadásához képest.
Nekem a Gáspár Laci nagyon tetszett. A Szabó Leslie meg nagyon megérintett a dalával!
Egyébként favoritot még nem neveznék meg, remélem majd jövő szombaton mutatnak magukból annyit, amiből már tudok olyat is mondani, hogy kinek szurkolok leginkább.
Szerintem mindannyian nagyon tehetségesek és kíváncsian várom, hogy a szakemberek mit fognak kihozni belőlük!

Zafi
 
 


Zafi, elnezest kerek a "videki" jelzo miatt a videkiektol! Kép

Adrienn! A Bartok Krisztian nyiltan vallalta/vallalja a homoszexualitasat. Nem azert nem o fogja megnyerni a Megasztart, mert homoszexualis, hanem azert mert vannak a csapatban olyanok, akik nala klasszisokkal jobbak!
Szerintem 2004-ben mar nem problema a massag, meg Magyarorszagon sem! Kép
Viszont szeretnek Toled valamit kerdezni. Kerlek valaszolj ra oszinten!!!
Ha a fiadrol, egyszercsak megtudod, hogy "buzi" (direkt irtam!), - mert minden elofordulhat- akkor hogy fogsz regalni ra? Megveted, kikozosited, eltaszitod magadtol??? Kép
Judit
 


Kedves Judit,

E-mail cimet nem hasznalsz, ezert ezuton kereslek meg. Mivel en is Judit nev alatt irok mar evek ota a Babanetre, a felreertesek elkerulese miatt szeretnelek megkerni egy masik nick hasznalatara. Ha ez barminemu problemat okoz, irj privatban a nevem alatt lapulo e-mail cimre. Elore is koszonom.

Egy masik Judit (az USA-bol)
Judit
 


Kedves Judit, aki nem Judit USA-ból!

Hogy a kérdésedre válaszoljak - habár már unom ezt a témát, és off is - egyrészt személyes életemben nincs bajom a homoszexuálisokkal, nekem azzal a mozgalommal van bajom, hogy lassan divat lesz melegnek lenni. De ezt már egy másik topikon egyszer alaposan átrágtuk, ha ezt a vitát folytatni akarod, akkor menjünk át oda. De engem őszintén szólva nem nagyon érdekel.
A fiamat sohasem "taszítanám el", de egész biztos vagyok benne, hogy ő nem lesz meleg. Szerintem sokkal kevesebben születnek melegnek, mint ahányan azzá válnak életük során. Ahhoz, hogy azzá váljon valaki, ahhoz viszont kell valami rossz az életében. Ha más nem, egy rossz példa. Gondoskodom róla (és ahogy legtöbb szülőtársamnak sikerül, hiszem, hogy nekem is fog), hogy az ilyen rosszak elkerüljék őt. Örökölni meg nem örökölt semmiféle ilyen hajlamot.
A tegnapi Megasztár témával kapcsolatban: kicsit taszítja a buziság vagy inkább buzisság az érzékeimet, de ha nem az érzékeim vannak megszólítva, akkor abszolút indifferens számomra. Megjegyzem, az érzékeim nem is annyira a buziságot szúrják ki egy pasiban, hanem a buzisságot. Tök mindegy nekem, hogy a nőket szereti-e például Bartók Krisztián, vagy akár - csak egy példa - Friderikusz Sándor vagy bármelyik pasi, aki szerepel. De szerelmi életétől függetlenül bennem mégis valami rossz érzés alakul ki, ha meglátom. És ők csak egyek a sok közül a médiában, akik valahogy nem keltik normális férfi benyomását. Nos, az ilyen sztárok, ilyen "rossz példák" is azok, akiket minél többet néz egy fiú, annál közelebb kerül ahhoz, hogy félremenjen. Az én fiam szerencsére nem ilyeneket lát majd maga körül. A médiától meg megóvjuk, mert mi magunk is ritkán nézzük.

Kedves Zafi!
Föntebb írtam, hogy a férfiatlan megjelenés az érzékeimet taszítja (ha férfiről van szó). Való igaz, hogy ha rádióban hallok egy énekest, és nem tűnik fel, hogy hogy néz ki, akkor nem is érdekel a nemi irányultsága. De őket nem rádióban hallottam. Ennyi. Egyébként ha egy férfi női számot énekel, és ráadásul ilyen nőiesen, az lehet, hogy rádión keresztül is kicsit negatív élmény lett volna számomra, függetlenül a látványtól. De visszatérve a lényegre: a zene nem csak egy szakma, hogy ha hibátlanul csinálja, akkor minden oké. Nem is írók ők, akik kifejezetten az intellektusra hatnak. A zenészek bizony az érzékekre is hatnak, és nekem kizárólag az érzékeim (de azok nagyon) utasítanak el néhány férfit és néhány nőt. Egyébként például ha egy homokos a szerelemről énekel, abba belekötni nem fogok, de számomra - bármilyen is maga a dal - biztosan nem ugyanazt fogja jelenteni, mint ha egy férfias (ráadásul esetleg nekem is kicsit tetsző) pasi teszi ugyanazt. A Presser egyébként csakugyan nem egy matyóhímzés, ahogy te írtad, de ő férfias, tehát nem érdekelnek a részletek, meg se figyeltem soha. Férfi benyomását kelti, és kész.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A homoszexuálisokat heteroszexuális szülők nevelik, így nincs tere az öröklöttségnek. Homoszexuálissá meg nem lehet lenni, mert az ösztöneit nem váltogatja az ember csak úgy divatból, mint a pl. kabátját. Legfeljebb most többen merik vállalni és a nyilvánosság elé állni ezzel.
Amúgy szerintem aki előítéletes, az az is marad, hiába erőlködünk.
Csók
mostnévtelenmertnemkívánokbelemenni
Névtelen
 


mostnévtelenmertnemkívánokbelemenni!
Ez így van. Én is csak a közlés formáját szerettem volna megváltoztatni.
Csi
Névtelen
 


"....de egész biztos vagyok benne, hogy ő nem lesz meleg."
En ilyet SOHA nem mernek leirni. Ugyanis SOHA nem tudhatja elore az ember!
Adrienn, ez nem azon mulik, hogy Te nem neveled homoszexualisnak! Ez annal sokkal bonyolultabb dolog.
Azert probaljunk toleransak lenni! Kép
A homoszexualis is EMBER!!!!
XY
 


Miért lovagoltok ennyit ezen a témán?
Egyszer már leírtam, most pontosítom. A topik nem erről szól. Én meg nem fogok ezügyben megváltozni, mert nem is szeretnék. Az én értékrendem szerint nem bűn és nem is illetlenség a homoszexualitást egy bizonyos szintig elutasítani. Nem üldözöm őket, de ez minden. Egyszerűen nem érdekelnek e téma részletei, nem foglalkozom vele. Ha ti akartok, foglalkozzatok. És ismerem a pszichológiának azt az irányzatát, amely előítélesnek kiáltja ki azokat, akik merészelnek általánosítani a hétköznapi életükben. Hát nem bánom, legyek az ő terminológiájuk szerint előítéletes, főleg azért nem zavar, mert én a pszichológia ezen irányzatát nem fogadom el egyedül üdvözítő útként. Sokmindennel nem értek belőle egyet. Tehát számomra nem mérvadóak ezek a bélyegek, hogy "előítéletes", "nem toleráns", stb. Éppen ezért egyezzünk ki abban, hogy ok, előítéles vagyok, nem vagyok toleráns. És akkor most szerintem ejtsük már végre ezt a témát. Névtelen és XY! Föntebb már kifejtettem, mi a véleményem a részletekről (Megasztár ügyben), talán nem olvastátok el. Ha mégis elolvassátok, akkor a lényeget keressétek benne, ne a lerágott csont meleg-témán lovagoljatok, ok?
Ugye beéritek azzal, hogy vállalom "bűnömet", és jelzem, hogy én így maradok, így szeretnék maradni. Nem egyforma az értékrendünk, na... Mi ezen olyan emészthetetlen? Én se győzködlek, hogy te hogy fogalmazz.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Én azt hittem, hogy itt a Megasztár c. műsorról és a benne szereplőkről fogunk beszélgetni....Kép
Meg zenéről, zenészekről.

Zafi
 
 


Névtelen
 


Zafi, én is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!
Hú, jól belemásztatok ebbe a meleg-nem meleg témába.
Az én véleményem erről az, hogy Adrienn /bocsi, ha megbántalak/ elutasító a melegekkel szemben. Dehát nem ő az egyetlen. Mindig lesznek, akiknek nem tetszik, ezen nem tudunk változtatni. /Adrienn, nem akartalak ezzel bántani/ Szerintem ha az embernek joga van homoszexuálisnak lenni, és ugye miért ne lenne, akkor lehet ahhoz is, hogy ezt ne tolerálja. Amíg ez megmarad személyes véleménynek, vagy érzésnek,addig nem gond, nem?
Nekem semmi bajom a melegekkel, Krisztián nagyon is szimpatikus volt, neki szurkoltam! Engem addig nem zavar valakinek a mássága, amíg nem előttem zajlik a szexuális élete. Azthiszem vannak emberek, akik ezt sosem fogadják el, és vannak, akik igen. Aki elutasítja a dolgot,azt nem nagyon lehet eltéríteni, nem? Vagy tudtok valami módszert, amivel melegpárivá lehet őket varázsolniKép. Csak vicc volt. De szerintem sem ezért nyílt a topik. Akkor már beszélhetnénk arról is, hogy aki kövér az sem jut be..stb..

Megasztárról egyébként folyik már egy kis csevej, itt az Erről-Arrólon belül a Jakupcsekes topikban. Igaz, csak páran beszélgetünk, és ezzel nem azt akartam írni, hogy nem szabadott volna új topikot nyitni.
Még annyit, hogy nem lesz valóságshow a műsorból, ha jól megfigyeltétek, akkor ezt Tilla el is mondta az adásban. Azért költöztek egy házba, hogy egyszerűbb legyen megszervezni számukra az énekórát, koreográfia órát...stb.. Mert ugye mindenki máshonnan jött. Dér Heni pl határon túlról. És akkor most inkább hotelba küldjék őket? Így legalább össze is szoknak valamennyireKép.
No, ennyi, remélem senkit nem bántottam meg, mert abszolút nem volt szándékomban!!!

Betti

KépKép
KépKép
 


"Na szóval Bartók Krisztián. Árgus fülekkel (nekem olyan is van) figyeltem az ominózus állítólag politikailag inkorrekt beszélgetés darabkára, és a következőket jegyeztem le: a ruházat összetevőiről folytatott hosszabb (és teljesen semleges) eszmecsere után Tilla kérdése: és jól érzed magad ebben? Mire Krisztián: nagyon, csak egy kicsit meleg (és ezt még véletlenül sem a teremben uralkodó hőmérsékletre tett célzásnak szánta). A nagyon szóra Tilla megszólalt: na ez a lényeg. A kicsit melegre pedig elnevette magát (valószínű Krisztián még grimaszt is vághatott, mert látszott, hogy nemcsak a szöveg volt poén), és így folytatta: én vettem a lapot, remélem a nézők is. nagyon jó, ha ezt valaki vállalja.

Na innentől kezdve úgy tűnik, hogy a Krisztián védelmében kardoskodó fórumtárs a fogadatlan prókátor szerepét osztotta magára - Krisztián saját maga poénkodott, és Tilla csak reagált rá, méghozzá kedvesen.

Ja, hogy milyen volt a performance? Nekem csalódást jelentett, sokszorosan hamis, túlerőltetett hang, érthetetlenül sokkal gyengébbet produkált mint az elődöntőben. Itt semmivel sem tűnt jobbnak mint egy karaokeklub helyi sztárja."
Névtelen
 


És kitől idéztél és honnan? Kép Hamár.

Zsunya

 
 


Előző névtelen! ---Na innentől kezdve úgy tűnik, hogy a Krisztián védelmében kardoskodó fórumtárs a fogadatlan prókátor szerepét osztotta magára - Krisztián saját maga poénkodott, és Tilla csak reagált rá, méghozzá kedvesen. ---
--Lennél oly drága és kifejtenéd ezt bővebben, mert nem értem, mi a lényege, mit akarsz ezzel mondani.
Névtelen
 


Szabobetti, köszi, végre valaki a "másik" oldalról, aki nem csak elvárja a toleranciát, hanem maga is képes rá! Köszike Kép

Névtelen, nem igazán tudjuk hova tenni amit beraktál ide. De mindegy.
REmélem, ha lesz újabb adás, akkor majd végre leszállunk az egyébként jelentéktelen Bartók Krisztiánról. Szerintem a többiek sokkal jobbak voltak, megérdemelnék, hogy inkább róluk beszéljünk. Állítólag pénteken lesz a következő. Előre idegesít, hogy néhány esetleg jó számért végig kell néznem egy egész sóműsort a maga sallangjával. De mostmár végignézem, mert kíváncsi vagyok, hogy boldogul a sóbizniszben az a lány, aki abszolút nem odavaló, aki szimpatikus módon nagy ívben kikerülte a kamerát, végig míg a házbéli mulatozást mutatták. Kíváncsi vagyok arra is, hogy hamar kiszavazzák-e nyilvánvaló oda-nem-tartozása miatt, vagy tényleg csak a tehetség számít, és akkor szerintem sokára esik majd ki, ha egyáltalán kiesik. Mondjuk én remélem, nem esik ki, hanem nyer! De - mivel nem sztár alkat - erre nem sok esélyt látok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, kire gondolsz, az Oláh Iboláyra?
Szerintem egyébként a tehetség lesz a fő szempont. Legalábbis nekem a szombati adás alapján az jött le, hogy azért úgy szavazott a közönség, ahogyan a zsűri is döntött volna. Szerintem a zsűri elég kompetens, vagyis én többnyire egyetértettem velük, ezért is ragadtam le a műsornál.

A Székelyhidi Balázst kicsit sajnálom, mert az elődöntős száma nagyon tetszett, most nem sok újat mutatott, bár nekem ez is bejött, csak a többiekhez képest kevés volt.

Nagyon várom a folytatást, akkor már igazán lesz miről beszélgetni!

Zafi
 
 


Adrienn, minta a páromat hallanám. Ez itt sóbiz. Aki kerüli a kamerát az nem oda való. Nem csak az énektehetség számit, hanem a fellépés is. Méghozzá nem keveset. Ez szomorú de ez van. Nem feltétlen igazságtalan, inkább farkas törvények.

 
 


Adrienn, melyik az a lany??? En sajnos nem tudom/tudtam eloben nezni a musort (kulfoldon vagyok), csak azokat a reszeket, amik a Korridoron vannak.
En szerintem a legjobb az Olah Ibolya...ot kell(ene) felkarolni, befuttatni (ahogy a Bakacs is mondta), akar nemzetkozi karriert is elerhet!!!.Nagyon drukkolok neki.Kép
Ha megerzesrol lehet beszelni: en ugy erzem, hogy vagy az Evelyn, vagy a Gaspar Laszlo lesz a nyertes.
XY
 


Hahó!
XY, én a Schmidt Verára gondolok, de tény, hogy énekhangját és előadásmódját tekintve Oláh Ibolya tehetségesebb. És színpadi elvarázsolás ügyben meg a félvér lány (Evelyn?) a legilletékesebb, ő egyszerűen eszméletlen jó, habár zeneileg szerintem még van mit tanulnia, a tehetség jó, de a képzés kell az igazi tehetségnek is.
Nálam azért is Schmidt Vera meg Szabó Leslie vannak az első helyen, mert maguk dalát adták elő, és mindkettejükben van valami... Nem tudom megfogalmazni, hogy pontosan mi, de valami más. Egyrészt talán gondolatiság, másrészt önállóság, egyediség, és talán kicsit fenegyerekség is, ami egyébként a mai, alkalmazkodásra beállított világban nem nagy előny az érvényesülésnél.
Székelyhidi Balázst kicsit én is sajnáltam, mert a múltkori produkciója jó volt, ellentétben a mostanival. De ő asszem túlságosan elégedett magával, nem úgy néz ki, mint aki hajlandó tanácsokat megfogadni, stb. Ami a stílusát illeti, ő termett fenegyereknek, de hát ahhoz viszont több kell szakmai és ráérzési szempontból.

A zsüri nekem is nagyon tetszik, habár a legutóbbi adásban kicsit furcsa volt, ahogy mindenkiről egyformán olvadoztak. A Soma az, aki nekem túl érzelemdús, a kritikája is eléggé szubjektív volt, és sokszor semmitmondó, de hát... Tudom, sokan meg épp őt szerették legjobban. Én a nagy szavakat nem értékelem, a két fiatal srác higgadt, szakmai érvelése sokkal jobban hatott rám, és Presser egy-egy szempontot kiragadó félmondatos beszólásai is jók voltak. Amellett Pressernek az ízlése is nagyon tetszik, főleg, hogy a magyarul éneklőknek drukkol, hogy értékeli a saját számot, és hogy mindezzel együtt volt benne annyi "következetlenség" vállalás, hogy az érzelgős srácot, aki a "kegyetlen" szótól hemzsegő saját dalát adta elő, szépen lepontozta, függetlenül attól, hogy tkp. a szíve csücske minden saját dalos fiatal.
Aki nálam nagyon vegyes: a Bakács... (nem tudom a teljes nevét). Néha az az érzésem, hogy nem ért az egészhez, csak épp az első benyomást tudja elmondani, nem több, mint ha egy lenne a közönségből, néha meg egész normális értékelést mond.

Zsunya, sokat vitatkozunk róla családon belül, hogy vajon a közönség valós igényét tükrözi-e az, ahogy észrevehetően romlik a zenei színvonal az utóbbi húsz évben a nemzetközi könnyűzenei életben. Ha nem ez lenne a közönség igénye (mert miért is kéne a mai fiataloknak igénytelenebbnek lenni, mint a húsz évvel ezelőttieknek?), akkor viszont miért romlik mégis? Erről mi a párod véleménye? Mi abban a biznisz, hogy az igényeinknél rosszabb előadókat futtatnak, a jókat meg nem támogatják, tehát ezzel ellehetetlenítik. Egyszerűen nem értem. Nem békétlenkedés ez (kivételesen Kép ), hanem tényleg nem értem.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
Nekem is a Presser kritikái tetszenek nagyon, főleg, amikor vki énekel egy nagyon jót és akkor a Presser egy fél mondattal (pl. kedves kolléga) mindent elmond! Ahogy a Szabó Leslie is mondta, nem kell nagyobb elismerés, mint a Presser szájából dícséretet hallani (már nem tudom, hogy mondta pontosan)
A Somát annyira nem kedvelem, itt az tetszik benne, hogy akármennyire el vannak ájulva a produkciótól, azért ha hamis volt, ha mást nem is, de megjegyzi, hogy szakmailag itt-ott nem volt tökéletes.
A Pierrot hitelesnek tartom, viszont a Péli Barnát nem nagyon tudom, hova tenni. Egyrészt tudom, hogy nagy zenész ő is, viszont a United-os szereplése nekem nem fér bele ebbe a képbe!
A Bakácsról én sem tudom ki és mit csinál, tényleg laikusnak tűnik sokszor.

Ez az utolsó bekezdésed engem is elgondolkoztatott, hogy miért is romlik a zenei színvonal, vajon kinek az igénye. Érdekes kérdés, biztos, hogy sok múlik a médián, dehát valamiért ők is elkezdték nyomni ezeket az új irányzatokat, nyilván annak is oka volt. De mi?
Azért annak örülök, hogy én igényesebb zenén nőttem fel, olyanon, ami mondhatnám "örökzöld" (pl. Queen). De ki fog emlékezni a mai nagy sztárokra 20-30 év múlva?

Zafi
 
 


Zafi!

Ha megnézed, 20 évvel ezelőtt is voltak jó zenék is, meg rossz zenék is! Akkor is voltak csinált sztárok pl. akiket Dieter Bohlen menedzselt (C.C.Catch, Modern Talking stb.)!Mégis a Queen-re emlékszel vissza! Miért, Cserhátira nem fogunk? Presser, Dés???? Sorolhatnánk még egy csomót! Úgyhogy azért nem értek veletek egyet teljes mértékben abban, hogy romlana a zenei szinvonal!Csak van egy csomó úgynevezett rétegzene - nem a tucc-tucc ami a rádióból folyik - és meg kell találni a számodra szimpatikusat! Én pl. nagy Ladánybene 27 rajongó vagyok, szeretem amit csinálnak. A kutya nem tudja róluk, hogy lassan 15 éves a zenekar...mert egy bizonyos réteg ismeri csak őket és talán ha 4-5 rádió slágerük volt!
A Pély Barni amúgy egy ugyanilyen tehetségkutatón tünt fel és utána vágott bele a United-ba!

Süti
 
 


Nagyon hosszú lenne. Nem irom le. Fogyasztói társadalom, értékrendváltozás, TV-függés stb.

Ebbő jöve. Ha mást akarsz mint a tömeg, van más. Sok jó és mégjobb van, akik nem a sóbizben vannak. A megasztár c. műsorban a tömegkultnak megfelelő nem gagyit keresnek. Olyat aki tud énekelni, és birja a folyamatos kamerát, aki eladja magát, de mégis hiteles. Ha a te kedvenced nem bir ezen tulajdonságok mindegyikével nem ő fog nyerni, mert nem neki való. De attól még lehet sokkal jobb zenész, mint aki nyer. És ha az ennél jobb ringyenreklámot el sem lehet képzelni, mint ez a műsor.
A fotózásnál mondta is a nő, hogy akkora a kereslet az összes (ÖSSZES) elődöntős iránt, hogy mindnek csináltak profi fotó sorozatot.

Van ennek értelme, hidd el. Talán kivételesen át is van gondolva, hogy a srácoknak se legyen olyan rossz, sőt.

Zsunya

 
 


Süti!

Én tudom róluk, hogy hány évesek, mert egy gimibe jártunk. Sőt, egyszer még trabantot is vettek tőlünk!

Sztem azért romlik a minőség, mert könnyen emészthető kell, abból fogy a legtöbb, azt mindenki megérti, ill. nem is kell érteni, így senki nem frusztrálódik. Ahogy a könnyű kajából, úgy a gagyi cuccokból is hamar újat veszel, a régi meg már sehol nincs. Így lehet sok pénzt keresni.
 
 


Sziasztok!

Én néztem a válogatásokat, de az egyikben történt egy olyan dolog, ami miatt már nem nézem a műsort. A felhívás ugyanis úgy szólt, hogy mindenki énekel valamit - zenei kíséret NÉLKÜL.

Na most, két döntős is gitárral a kezében vonult be a válogatóra. És hogy el voltak ájulva tőlük a zsűritagok. Pedig egyrészt "csaltak" (már ha szó szerint vesszük a felhívást), másrészt (és ez a magánvéleményem) nem is sztároknak valók. Pl. a Verán már akkor látszott, hogy mennyire zavarba jött a dícsérettől. Leslie, meg attól, hogy híres magyar énekeseknek ír dalszövegeket, nem biztos, hogy énekelni is tud.

Sziasztok: Betti
Betti
 


Sziasztok!
Süti, a zenei színvonal romlása nálam azt jelenti, hogy régen az igényes könnyűzenét kajálta a köznép, aztán pár év alatt az ugyanolyan tipusú zene rétegzenévé vált, a köznépet az ugyanolyan színvonalú utódok már nem érdekelték. Julinak lehet igaza, hogy azért jó biznisz a gagyi zene, amiért a gagyi általában: hamar újat vesz az ember. Egy szimfóniát nem egyszer vagy kétszer hallgat meg az ember, és nem kell egy élet alatt többszázat elfogyasztani belőle.
Egyébként a Queen régebbi, mint a vele szembeállítottak, ezért sánta az összehasonlítás. A nyolcvanas évek volt épp az az időszak, mikor Dieter Bohlennel beindult a gagyizene invázió. Előtte is volt gagyi zene (szerintem mondjuk Korda György és társai), de a fiatalok Szörényiéket, az LGT-t, az Omegát választották, valamint a külföldiek közül a Woodstock-os zenekarokat, akik igaz örökzölddé tudtak válni. A Pink Floyd minőségi zenét játszik, és egy legenda! Ellenben például a Mamas and Papas szórakoztató zenét játszott, nem is lett legendává, ma már csak azok emlékeznek rá, akik az ő zenéjükre buliztak. Akkor még valahogy igazságosan választott a közönség. A fiatalok többnyire az igényesebb zenét választották. Ma viszont nem. Ma egy szűk réteg ismeri a Ladánybene vagy a Kispál tipusú zenéket. Sőt, zeneileg nálam a csúcson van egy csapat néhány száma. Tudtak volna még ilyeneket csinálni, de egyáltalán nem vált ismertté a lemez, és gondolom, ez nem hatott rájuk inspirálólag. A L'art pour l'art Jetis számai szerintem egyszerűen zseniálisak. De a kutya se ismeri őket. Vagy ott az angol Levellers. Semmivel se rosszabb, mint bármelyik harminc évvel ezelőtti jó banda, amely ismert és népszerű is volt. Ismeri ma egy jelentős tömeg a Levellerst? Nem. Sajnos, nem.
Na, ezt nem értem, hogy ez hogyan alakult így. A fiatalok valami miatt egy generáció alatt így lepusztultak agyilag? Vagy mi történt?

Ja, Zafi, hogy ki fog húsz év múlva emlékezni a jó zenékre? Asszem, a fiam biztosan Kép Annyira örülök neki, hogy a jó zenében teljesen elmerül, míg a gagyi zenét szemmel láthatóan meg sem hallja. Van már kedvence is, a kocsiban jópárszor hallgattam végig egy cd-t, amin Caravan és Audience van (ezek nagyon jó zenék, bár nem túl ismertek). Nos, ha véletlen egy számnak vége, a fiam azonnal reklamálni kezd, hogy nehogy a "bácsi" elhallgasson. Pontosan tudom, melyek a kedvenc számai, olyan szemmel látható a lelkesedése. Kép A magyar előadókat is szereti, Illés-rajongó például Kép. És hogy én ennek mennyire örülök!
Az az érzésem, hogy a gyerek még ösztönösen különbséget tud tenni a jó és a rossz zene közt (mert a zene az ösztönökre, az érzékekre hat), és csak később hódol be a divatnak. (Vagy nem hódol be Kép ...)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Azert legyunk oszintek: az Illes (mai szemmel) megkozeletette a "gagyi" szinvonalat.Kép
Szerettuk, hallgattuk mert nem nagyon volt mas.
Kesobb azert jottek jobb bandak. Kép
Névtelen
 


Adrienn!!

Itt most kicsit általánosítunk! Ismerek jó pár tizenévest, akik nem a tucc-tucc zenére szórakoznak néhány csík kokainnal, vagy gagyi sramlira mulatnak, hanem van igényük a jóra! Szerintem ugyanúgy megvan a választási lehetőség, mit ahogy régen is. Pont te írtál összehasonlításokat a régiekkel kapcsolatban! Amúgy meg csak hozzáteszem, hogy a lemezeladási listákat vezető gagyi sramlit pont nem az általad agyilag lepusztultnak titulált fiatalok veszik meg, hanem az idősebb korosztály!
Amúgy egy kérdés: mikor is adta ki kb. a Queen az utolsó lemezét??? A Queen pontosan, hogy a 80-as években élte az igazi fénykorát csakúgy mint pl. a Modern Talking!
És még egy kérdés! Mikor voltál utoljára koncerten??? Megnézted a közönség átlag életkorát???
És mindezeket nem kötekedésből írtam le, de már sokadszor veszem észre, ha valakinek nem azonos veled a véleménye, egyből le van hurrogva!!!!
Azért remélem harag nincs, komoly vitákba nem akarok belemenni, de erről a dologról kivételesen megvan a véleményem!! Egy percig ne azt gondold, hogy oda vagyok a mai honi sztárocskákért, de ha végre észrevesszük mellettük a jókat, akkor lehet, hogy végre a jók is tudnak érvényesülni!Amúgy meg ilyenkor mindig eszembe jut a nagypapám aki az Illést úgy hívta, hogy az üvöltő dervisek! És megrémülök, nehogy mi is ilyenek legyünk...Kép

Süti
 
 


Süti!
Igazad van! Én is megtalálom a kedvemrevaló zenét, ahogy gondolom mindenki más is. Nyilván meg lehet találni az igényes zenéket, de akkor sem értem, hogy a "menő" rádiók miért ilyen ócska "slágereket" nyomatnak?! Ha többféle irányzat előfordulna, mindannyian jól járnánk. Egyébként az én nagypapám is üvöltő derviseknek hívta az Illés-féle loboncos hajú "suhancokat"Kép

Tudom, hogy a Péli Barna a Kifutón futott be, de amellett amennyire én tudom jazz szakon végzett, meg jazzt okít is valahol. Ezért mondom, hogy biztosan jó zenész, csak nekem a United nem tetszik.

Zsunya! Remélem igazad van! Tényleg jók ezek a srácok, jó lenne, ha valami jót hoznának ki belőlók, nem úgy, ahogy Kozsó szokta!

Adrienn! Én ismerem a L'art pour l'art számait!Kép
Ahhoz meg gratulálok, hogy ha a fiad emlékezni fog a jó zenékre. Végülis ez is dolgunk a nevelésben, hogy megpróbáljuk megmutatni a gyerekeinknek, hogy mi az igazi zene. Én a családomtól nagyon sokat kaptam, sokat köszönhetek nekik! Apukáméknak a 60-as években volt egy családi zenekara, apu nagybőgőzött, a bátyja harmónikázott és zongorázott. Sok családi buli volt régen, ahol összeálltak egy kis jazz-muzsikára!
Az én lányom Koncz Zsuzsa rajongó, egyébként!Kép
 
 


Zafi!

Az én nagypapám a te nagypapád?Kép

Amúgy az én apukám még ma is zenél...get.

Zeneileg pedig mindenevő vagyok, hála az otthoni lemez választéknak a papám polcán! Szóval ott is volt Pink Floyd-tól a Boney M.-ig minden! Szerintem mi is igen sokat tehetünk azért, hogy a gyerekeink is nyitottak legyenek mindenféle zenére!

Süti
 
 


Süti!

Én is valami ilyesmit akartam kérdezniKép
Az én apukám sajnos már nem él, de tény, hogy a zenei ízlésemet nagyban befolyásolta az övé. Sajnos a nagybőgöt meg eladta, pedig nagyon szerettem azt a hangszert, bár én csak zongorázni tudok.

Bár már eltér egy kicsit a főtémától, de én speciel a komolyzenét is nagyon kedvelem! Énekeltem is kórusokban több évig, 8 hónapos terhesen még felléptem Mozart Requiem-ével, úgyhogy a kislányom igazán korán kapta már az érzéstKépKép

Zafi
 
 


Zafi!

Nálunk is minden szól! Bence mikor kicsi volt, az Operaház fantomjára aludt el jópárszor az apja hasán fekve!Kép

Tényleg sokat gondolkodtam ezen a Megasztár dolgon! Ha végig nézzük a mezőnyt, mindannyian tehetségesek a maguk módján! És Zsunyának fentebb nagyon igaza volt. Ha valamelyikük nem tudja eladni magát az lemorzsolódik. Lehet nekünk szimpatikus, ő azért ment oda, hogy "sztár" legyen ergo szinpadképesnek kell lennie. Ez olyan kb. mint egy felvételi! Ott abban az adott négy órában kell teljesíteni, lehetsz amúgy baromi okos, ha ott abban a pillanatban elszúrod, nem kerülsz be!

Rjuli, akkor te ismered a bnőm bátyját is igen nagy valószinűséggel! Amúgy én is jóba vagyok a srácokkal...

Süti
 
 


Sziasztok!
Süti, félreértettél. Én is azt mondom, hogy vannak jó zenék, és sok fiatal észre is veszi őket. De kemény munkával kell előguberálniuk a szemétből. Harminc éve nagyjából összevágott a jó könnyűzene és a könnyen elérhető könnyűzene. A rádiók és a lemezkiadók tkp. támogatták a jókat. Lehet, hogy akkor még nem voltak náluk rosszabbak, és a könnyűzenével az akkori viszonyok közt "rossz"-nak számítókat támogatták. Mert az én nagyszüleim is azt mondták, hogy csak a komolyzene a zene. "Ezek csak..."
Ja, a jelek szerint itt mindenkinek a papája zenész volt Kép Mert az enyém is. És utána, mikor abbahagyta, akkor lemezüzér, majd lemezgyűjtő. Szóval nekem is onnan az indíttatás a jó zenék iránti igényre.
No, most megyek, nézem a Megasztárt, mintha már énekelnének is. (Eddig csak házbéli élet volt, ami nem érdekel.)

Ja, Süti, én nem lehurrogom az ellenvéleményt, csak a temperamentumom ilyen intenzitású érvelésre sarkall. Mindenben ilyen vagyok. Bocs, ha lehurrogásnak tűnt. Egymagam max durroghatok, ahogy szoktam is, de nem hurroghatok le egy többségi véleményt. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hát ezt nem értem. Most ennyi volt az egész? És mikor lesz az a bizonyos döntő?
Igazán örülök, hogy két falat körte közt volt egy kis éneklés is, de egyrészt ennél kicsit többre számít az ember, másrészt ez kb arra volt elég, hogy tudjam, hogy tényleg jók, és hogy miről maradok le.
Ti tudjátok, most végül is mi a rendje ennek a műsornak?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Névtelen, aki azt írtad, hogy Illésék megközelítették a gagyit. Lehet, hogy igazad van, Magyarországon az Illés együttes akkor azért hódított, mert politikai mondanivalója volt, és mert aki szerette, az egy "nyugati" divatot tudott követni, tüntetőleg. Zeneileg valóban nem voltak a csúcson, Szörényi hangja igen könnyen felülmúlható, stb. És jöttek utána jobbak, például a magyar progresszívek sokkal jobbak voltak. Ugyanúgy, ahogy az angol Beatles sem volt olyan nagy durranás, mint amekkora legenda. Nagyon egyszerű kis zenét játszottak, de az akkor maga volt a lázadás. Utánuk is jöttek jobbak, sőt, a végén ők maguk is zeneileg igényesebb zenét kezdtek csinálni. Kb. akkor, mikor amúgy is "divatba jött" az ún. progresszív zene. Igazából ezen el se gondolkodtam, mikor leírtam, hogy romlik a színvonal. Mert nem egyenletesen romlik. Hanem volt egy kor, mikor a kezdet kezdetén nagyon egyszerű zenéket csináltak, és arra táncoltak. Hatvanas évek. Aztán utána megjelent a progresszív zene, melynek erős komolyzenei kötődése volt, a progresszív bandák közül soknak komolyzenei képzettségű, zeneakadémiát végzett tagjai voltak. Az volt a könnyűzene fénykora. Utána hirtelen leáldozott nekik, és azóta a technika és a biznisz szempontok előretörésével egyenes arányban romlik a tömegzene színvonala. A mai progresszívek már alig tudnak vagy nem tudnak fennmaradni, mert nincs pénzük. Úgyhogy módosítom amit fentebb írtam: volt egy fél évtizedes fénykor, mikor a komolyabb könnyűzene el tudott jutni a köznéphez. Előtte és utána csak a szórakoztató zene érdekelte a nagy tömeget. Lehet, hogy hülyeséget írok, és majd még módosítok rajta, mert mindez csak ilyen képlékeny gondolkodás, azért is írtam le ilyen félkész gondolatot, hátha még időben közbeszól valaki. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Éljen Adrienn! Most nagyon jókat írtál!Kép

Csókság, Süti
 
 


Adrienn!
Holnap este lesz a döntő, telis-tele énekléssel! Nyugi! Ki van ez találva!KépKép

Zafi
 
 


Hánykor?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
20.10- 22.05Kép
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: