Új privát üzeneted érkezett!

Zsunya! Kép Tetszik, amiket írtál!
"Vér Heni" és "dáridó filing"

SVerát illetően meg egyetértek, hogy ő nem az a Megasztár típus, de szerintem akkor is túlságosan lehúzták. Tegnap Edmond is és Zoli is gázosabb volt, de ezt már mondtam...

Amit a zsűriről írsz, az is érdekes. Nekem az jutott eszembe, hogy kezdem megszokni őket és már kb. sejteni lehet, mit fognak mondani.

Zafi
 
 


Sziasztok! Szerintem a végén Dér Heni és Oláh Ibolya biztos benne lesz az első háromban (bár jómagam egyiküket sem kedvelem). Jó lenne, ha Evelyne is ott lenne. A legjobb hangja Tóth Verának van (van komolyzenei vagy jazz előképzettsége? Emlékeztet Falusi Mariannra a Padödö előttről), de ő ki fog esni a kövérsége miatt sajnos. A fiúk gyengék mind egy szálig. Örülök, hogy Zoli esett ki, mert annyira semmilyen volt, én még csak nyálasnak sem láttam, nem beszélve a kamaszlányok ideálja címről. Ez túlontúl megtisztelő lenne számára. Leslie a legaranyosabb, de ő se egy túl nagy szám. Gáspár Lacitól kiütést kapok, olyan visszafojtott hangon énekel. Edmond műelvis, annak is rossz. SVera nagyon édi csaj, szép, kedves, tiszta a hangja, csak azt nem tudom, mit keres a Megasztárban. Kép
Klára
 
 


Klára, szerintem azt keresi a Megasztárban SVera, hogy a közönség (a szombat este otthon lévő nézők kis tömege) mégiscsak igényli a kultúráltabb zenei stílust. Nekem ez egy nagyon kellemes meglepetés. És úgy érzem, alátámasztja azon elképzelésemet, hogy a kereskedelmi rádiók szándékosan rontják a színvonalat, nem igaz, hogy azért, mert a közönségnek a szar zenére van igénye. Apukámnak, aki már több rádiónál próbálkozott, mindig ezt mondják a szerkesztők. Nem tudom, hogy a szerkesztők hiszik-e vagy csak akarják, hogy a közönség a gagyi zenét szeresse. Szerintem ezután már nem igazán hihetik, hisz a megasztárból pont a gagyizenész jelöltek estek ki először, hála a közönségnek.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem most a S. Vera tetszett a legjobban, csodalatos volt! Kép De a Toth Veronika is nagyon jo volt.
Mindig Ibolyanak drukkoltam, de szerintem most nagyon felkeszuletlen volt (ahogy Pierrot tokeletesen ratapintott a lenyegre), sajnalom hogy kezdi ellinkeskedni a dolgot( tetovalas, allando bagozas, buszken bevallott sorozes a fellepes elott,stb.)Pedig valoban eredeti es jo a csaj.
Erdekes, nekem a Gaspar Laszlo mufaja bejon, mert ez kozel all hozzam.
Az viszont szamomra teljesen rejtely, hogy kinek tetszik ma 2004-ben a Der Heni altal valasztott, kepviselt diszko stilus. Annyira tingli-tangli, annyira semmi, annyira nagy nulla, annyira GAGYI!!! Kép Kép Kép
ancsurka
 


Szerintem Henikére a hátországa szavaz megszállottan. Egyébként a gagyi zenét erősen nyomatják mindenfelől, úgyhogy biztos van, akinek tetszik. A mai zenék még ócskábbak, mint a Heni által választottak. Mégis van vevő arra is. De a gagyi az épp olyan dolog, hogy a jónép csak a divatos gagyit szeretni. Amit Heni választ, az régi diszkó, úgyhogy én se értem, hogy ma ki vevő erre.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ezt olvastatok?

"Nehéz volt elhinnem, hogy én kaptam megint a legtöbb szavazatot. Nem érdemeltem meg. És most sokan támadnak emiatt a fórumban, de némelyik csapattársamnak sem tetszik. " (Oláh I. )

Hm, akkor o is bevallja, hogy nem valami nagyot teljesitett szombaton! Kép
ancsurka
 


Amennyit olvastam tőle, nem nagyon arcoskodik. Szerintem nincs mit veszitsen. Többet ért el, mint legmerészebb álmaiban gondolta volna. Nem mindenkit inspirálnak a végtelen távlatok. Pláne ha eddig egy közül választhatott. Nehéz lehet. Azt hiszem ha henike kipottyan, és Edmond is hazautazott nincs több jelöltem.

Zsunya

 
 


Nekem akkor még marad egy: Gáspár L.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Gyerekek, teljesen ki vagyok ütve ettől a mai döntőtől!!! Első felindulásomban írok mostan. Tisztára botrány volt, amit a zsűri művelt!!! Az a felirat P. Barnabástól! Meg amit Pierrot mondott, hogy azért mondja SVerát, mert a többiek is?! Meg amilyen arcot vágtak, amikor kiderült, hogy Heni esett ki!!! Most sírjak vagy nevessek? Dér Heni bénán nézett ki, a dal is béna volt, akkor meg? Mi volt a baj Sverával? Mi volt a baj a dalával? Nem is értem. A mozgása nem volt jó továbbra sem, de egyébként? Annyira szép csaj, és annyira szépen énekel. Mindazonáltal a legrosszabb szvsz Edmond volt ismét. A legjobb Evelyne és Ibolya. Kezdem bírni a csajt, mégiscsak van benne valami. Kép Tóth Vera alulteljesített, a mély hangjai rettenetesek, akár G. Lászlónál a magasak. Na ennyit egyelőre.
Klára
 
 


Eddig mindig néztem a Megasztárt és titeket is olvastalak, de csak most érzem úgy, hogy írnom is kell. Sztem nagyon szemét volt ma zsűri, főleg a P. Barnabás a műsorvégi üzenetével. Folyamatos hadjáratot indítanak szegény Sch. Vera ellen. Nekem nem stílusom ez a tarisznyás jelleg, de ettől függetlenül tök szépen énekel. Ma a másik Vera pl. annyira béna volt, hogy még nekem is feltűnt. Dér Heni pedig csak annyiból volt jó, hogy miután tök üres, bármivel meg lehet tölteni, így egy producer sokat kihozhat belőle a vásárlóközönség igénye szerint, ami ugye jó pénz.
De minősíteni a nézők/szavazók ízlésést nagy pofátlanságra vall. Sch. Verával az a bajuk, hogy ő már nem annyira alakítható és csak egy szűk rétegnek szól a zenéje. Gondolom, a műsor mögött álló lemezkiadó cég(ek) nem ilyenről álmodoznak, ezért sugallják a vesztét folyton.
 
 


Juli, eléggé egyformán és egyszerre járt az agyunk Kép
Klára
 
 


Igen, amikor írtam, még nem is volt ott a Tied. Amikor frissítettem, akkor olvastam csak, és, hát nagy kül. nincs a 2 hsz. közöttKép
 
 


Eddig csak olvasgattalak Benneteket, de a mai beírásaitok után mondtam a páromnak, hogy szinte uazt mondjátok, mint mi.
Sch. Verának a stílusát mi is szeretjük, és tényleg lehet, hogy igazatok van, hogy azért akarják kirakni, mert ő már egy úgymond kiforrott egyén. Az biztos, hogy nem ő lesz a Megasztár, de azért ennyire lehúzni szegényt mindig....
Nekem Tóth Vera az egyik favoritom, amásik lehet akár az Edmond is..., majd meglátom a verseny folyamán. Oláh Ibolyát viszont nagyon nyomják, ami nem baj, aranyos is, nem is tudom mi bajom vele...

Tegnap csak egy pár percre néztem bele a heti összefoglalóba... Hát épp egy valóságsó jelentet láttam benne, amikor is Ibolya és G. Laci rendesen összezörrentek, hogy Laci miért nem segít a mosogatásban. Én először azthittem,hogy a BB házba csöppentem bele....

Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

Én is döbbenten néztem az eredményt. Igazából ma nem tetszett olyan hűdenagyon senki. Az Ibolya jó volt, tényleg stílusos, Evelyntől többet vártam, mikor megtudtam, mit fog énekelni. Az S.Vera most annyira nem tetszett, valahogy rossz hangfekvésben énekelt, talán egy picit feljebb kellett volna tenni a számot, így kissé fura volt. De ettől függetlenül nagyon szurkoltam neki, mert nem tetszik, hogy a zsűri már harmadszor írja le ennyire. Az Edmond teljesen egysíkú, Leslie lazasága inkább erőltetett volt és a vége nagyon nem tetszett a számnak, T.Vera ma igen gyenge volt és igenis a bagó is tehet róla! A Henit eddig sem csíptem, de legalább az előzőekben volt valami hangulata a számainak, de ez a líra tényleg nem jött be neki. Nagy volt a zsűri pofáraesése! Nem lepődtem volna meg azon sem, ha tüntetőleg kivonulnak!
Szegény S.Vera helyében viszont nem lennék, szar érzés lehet, hogy őt akarják kinyomni és mindig más megy.

Egyébként meg egyetértek az előttem szólókkal!Kép

Zafi
 
 


Jaja, Zafi, én is erre gondoltam pont, hogy SVera ki sem mer legközelebb állni a színpadra, mert előre tudható, hogy amit a zsűritől kap, abban nem lesz köszönet. Kép Már komolyan én is neki drukkolok, és ebben nagy szerepe van ennek a lejárató kampánynak. Abban van igazság, hogy a nézők azért is elenük szavaznak. Szerencsére.
klára
 
 


Én azt nem értem, hogy ha a zsűrinek ennyire nem teszik Svera stílusa, meg amit Ő képvisel, akkor minek juttatták tovább akkor, amikor még Ők változtathattak volna a felálláson?? Azt hitték, hogy majd Ők megváltoztatják?? Késő bánat...

Kép
Kép
 


HAJRA Schmidt Vera!!!!
Kimondottan elvezem, hogy a kedves kozonseg mindig tovabbjuttatja S.Verat, annak ellenere, hogy a zsuri jol lehuzza!
Vegre van egy ilyen iranyzat is Magyarorszagon, vegre van erre is kereslet (nemcsak Fekete Pako es Zambo Jimmy)!
Vera GYONYORUEN enekel, nagy jo a hangja.
Nem o fogja megnyerni, de nagyon drukkolok neki.
Nagy valoszinuseggel Ibolya fog nyerni, es ez nekem teljesen rendben is van.
A Der Heni szegenykem gyenge volt mint a harmat! Kép Kép Kép
ancsurka
 


Sziasztok!
Na, jól meg akartam írni, amit gondolok, de látom, Klára és ancsurka már megírták. Kép Úgyhogy csak csatlakozni tudok. Julival is egyetértenék, egyedül abban nem értek egyet, hogy Tóth Veronika gyenge lett volna. A mélyhangjai tényleg nem voltak jók, de ettől eltekintve szerintem nagyon szépen énekelt.
Az meg tisztán látszik, hogy a közönség nem egy esti teljesítményt értékel. Mert a tegnapi alapján SVera nem jutott volna tovább. Éreztem, hogy addig erőszakoskodik majd a zsüri meg a stáb vele, hogy "mutassa már meg magát könnyedebb műfajban is", míg kötélnek áll, és bukik egy nagyot. Ez a szám rosszul állt neki, nem is jól adta elő. És a közönség mégis megszavazta. Nem is reméltem, de mostmár a Megasztár közönsége nagyon "jó nálam". A zsürinél viszont biztos nem. Kép
Komolyan mondom, nagyon maguk alatt vágták a fát azzal, hogy szombat estére tették a műsort, mikor mi vagyunk otthon, a kamaszok meg buliban vagy moziban. Ha vasárnap este lenne a műsor, akkor a zsüri összes gagyi favoritja benn lenne még, és a harmincas korosztály már rég nem nézné a műsort, mert a mi kedvenceink már kiestek volna. Így viszont ők vannak bent, és mostmár, az üres kis Henike kisesésével már nincs is köztük senki, aki kellőképpen színvonaltalan bírna lenni. Jaj, szegény producerek! Kép Kép Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!
P. Barna nagyon lejáratta magát. Kár érte. Tllát én ki nem állhatom, de tegnap sikerült kétszer is megnevettetnie. Úgyhogy kap tólem jópontot.
Vera nekem nem jön be. Szép csaj, szépebn énekel, de nem egy megasztár alkat. Mindig a Dévai Nagy Kamilla ugrik be róla. (nem biztos, hogy jól irtam a nevét... Kép)
Veronika szerintem kb olyan volt mint szokott, a mélyeket kivéve. Nem nagyon értem, hogy egy énekes hogy dohányozhat. Ez akkora butaság.

Nekem Evelyne tetszik a legjobban továbbra is.

Henikéért meg szvsz nem kár.

Tsók
Zsunya

 
 


Sziasztok!

Nekem nem jön be S.Vera. Pl nagyon idegesít, hogy mindenhol azt nyilatkozza, hogy ő nem akar nyerni... Szerintem így nem lehet ezt csinálni. Meg szerintem nem is megasztár típus, és itt azt keresnek.

A P. Barnabástól egyébként is a hideg futkos a hátamon. Mindig azt tudja csak mondani " ez nem jött át" vagy "nagyon átjött"... A táblás húzása meg nagyon gusztustalan volt.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory!
Tudod, ízlések és pofonok... Van akinek tetszik Sch Vera (pl. nekem), van akinek nem (pl. neked.Kép De ettől még semmi bajom veled.KépKép

P. Barnabás ugyan miért "nem jön át" nekünk... Kép
Mi volt az a táblás húzása Barnabásnak?

Zsuzsa

 
 


Zsuzsa!
Amikor a Tilláék kimondták a végén a továbbjutottak nevei közt a S.VEra nevét, akkor nyomban tollat ragadott, és valamit írni kezdett a lapra. Amikor elhangzott a kieső neve, akkor bevágta a kamera, ez állt rajta:
Nektek nincs fületek?
 
 


Lanyok, nagyon ugy tunik, hogy a zsuri pont az ellenkezo hatast valtotta ki a kedves nezokben, mint amit tervezett! Kép
Csupa ilyen beirasokat lehet olvasni a Megasztaros forumokon mint ez:

"Vera!
Soha életemben nem szavaztam még se a magasztárosokra se a való világra se semmire. De jövő héten akármit is csinálsz 1 szavazatot biztosan fogsz kapni: az enyémet. És nem azért mert annyira jó vagy / pedig jó vagy / hanem azért, hogy hozzájáruljak ahhoz, hogy az eredményhirdetéskor Barna szenvedő képét lássam"

Szerintem most direkt nagyon sokan S.Verara fognak szavazni, fuggetlenul attol, milyen produkciot nyujt. Kép
Az en velemenyem az, hogy legkozelebb Edmond fog kiesni. Utana S. Barbara.
Szerintetek?
ancsurka
 


X.
 


Bocs, hülyeséget írtam, mert az volt odaírva, hogy HOL VAN A FÜLETEK
 
 


Nem lesz baj, SVerát a gyüli is támogatja!
yyyyy
 


Miért gondolom azt, hogy ez egy egész jó hadjárat? Ibolyának, Egmondnak, meg a többinek nem kell támogatás, viszont így tuti bebiztosítják, hogy a Vera hallgató táborát szavazásra buzdítsák...
 
 


Tényleg Csi, miért gondolod ezt? Szerintem még véletlen sem célja a zsürinek, hogy Sch Verának szavazótábort biztosítson. Miért akarná ezt a zsüri? Szerinted ilyen megasztár kell a producereknek? Szerintem nem. A zsüri pedig nem számított rá, hogy ellenkező hatást vált ki, ha nagyon lehúz valakit - átlátszóan igazságtalanul. Igen, igazságtalanul, mert szinte meg sem említik, hogy a csajszinak gyönyörű hangja van, és szuperül énekel. Nem egy showgirl, ezt mindenki látja. De a zsüri néhány tagja CSAK ezt hajlandó látni. Pontosabban említeni. Ettől igazságtalan a dolog.

Az csak pletyka, hogy SVera hitgyülis. Attól, hogy nem csecsemőként kezdett templomba járni, még nem biztos, hogy hitgyülis vagy szektás. Remélem, nem az.
Edmond nem valami egetrengető szerintem se, de a lgutóbbi előadása jó volt. Viszont Gáspár L. tényleg kieshetne már! Schmidt Barbara örülnék, ha még benn maradna.
Pély Barnabás nagyon ellenszenves, főleg azért, mert vegyül nála a butaság és a semmitmondás a hihetetlen magabiztossággal, kioktatósággal. De nála sokkal ellenszenvesebb Soma! Egyszerűen idegesítő. Az az állandó túlhevített semmitmondása...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Névtelen
 


Ez is, mint sok más, egy nagyon profin felépített műsor. Kapcsolt áruként újságok, bulik, koncertek. Mindez akkor működik, ha nézik az emberek. Ha pl. most nincs ez a közjáték, mi sem beszélünk a műsorról ennyit.
Pl. a zsűri sosem esik pofára az aktuális döntés miatt. Bár jön a hölgy szépen lezárt borítékkal, de az adásba érkezett szavazatokat folyamatosan nyomon lehet kísérni, a második rész adásba kerülésekor már nem változik nagyon az állás, ezt a zsűri is jól tudja. (Soma el is szólta magát)

A műsor vége nagyon messze van. Biztosan nem Svera lesz a Megasztár, de addig is kell valami csámcsognivaló, valami izgalom. A zsűrinek mindegy ki lesz a befutó, ha valaki most eladható, azt eladják így is, úgy is kilóra majd a producerek. Most egy a lényeg a műsor szempontjából (és így a zsűrinek is), hogy érzelmekre hasson, vagy negatívan, vagy pozitívan.
Nem véletlen az sem, hogy már nem látjuk a sorrendet. Ha pl. nekem a kedvencem SVera, de látom, hogy az Ibolya mögött minden alkalommal a második helyen áll, akkor nem fogok szavazni, minek, hiszen nincsen veszélyben a kedvencem. Ha viszont nem látom, hogy ő a második, akkor szavazok, nehogy a szőrösszívű zsűri kipotyogtassa.

Valahol azt gondolom, hogy jól felépített rendszer szerint fognak kiesni az emberek. Nyilván az marad a végére, akiket a legtöbben támogatnak, és tenni is fog a műsor(nem a zsűri kimondottan) arról, hogy azt szeressük, akit ők szeretnének, hogy szeressünk.
Most Sverát szeretjük. Azok lettek megtalálva, akik sosem emelnék fel a telefont.
A zsűriről még csak azt sem lehet elmondani, hogy lemennek kutyába. Mindenkiben van valami jó, és kiemelhető rossz. Van, akinél a több jót mondják el, van, akinél a rosszat emelik ki.
Lehet, hogy zavaros, Adrienn, de valahogy így látom ezt az egészet.
 
 


Lehet Csi, hogy igazad van. Sőt, nagyon is hihetően hangzik.

Először fordul elő, hogy ilyen tipusú produkciót nézek, tehát elérték a céljukat(?) velem meg a többi hozzám hasonlóval. De miért jó ez nekik? Ugyanis már rég tudják, hogy van egy réteg (épp ez a réteg), amelyet nem érdemes megcélozni a műsorközi reklámokkal, mert egyrészt azonnal felállnak, ahogy reklám jön, másrészt ha nem, akkor "juszt se" veszik meg azt, amit reklámoznak. Schmidt Verát el lehet adni azzal, hogy "juszt is rá szavazok, ha nagyon szidják", de a Coca Colát így nem.
Ez - hogy ez a réteg immunis a reklámra - egy pár évvel ezelőtti felmérés eredménye volt, és utána történt egy látványos színvonalesés a tévében és például a Slágerrádiónál. Gagyi zenét a hallgatóknak, mert az arra vevő igénytelen tömeg lesz vevő a reklámozott termékekre is, nem a gondolkodók, a nosztalgiázók vagy az idősebbek. Ez az egy, amiért nem értem, miért célozna meg minket a Megasztár, minek vonultatnak fel jó énekeseket (mert szerintem tényleg vannak köztük), mikor ezt csak olyanok nézik, akikre a reklámok köztudottan nincsenek hatással. Én kizárólag azt nézem meg, ahogy énekelnek, aztán amint vége, megyek aludni. Közben nem nézek reklámot, és pont fél tízkor kikapcsolom az egészet. Szerintem Sch Vera táborából a legtöbben hasonlóan vannak, de ha mégsem, akkor se fognak a reklám miatt x termékre rászokni. Ezért is nem csinál senki kereskedelmi tévét vagy rádiót az igényesebbeknek - akiket épp a Sch Vera üggyel akarnak odaültetni a készülék elé. De minek? Csak arra tudok gondolni, hogy nem ez volt a cél. Ugyanakkor amit írsz, hogy eljátszott dolog a zsüri meglepődöttsége, meg hogy nem véletlen nem tudjuk meg a sorrendet, valóban nagyon is elgondolkoztató.

Na, szóval tök igaz, amit írtál, de ugyanakkor nem értem, hogy egy üzleti szempontból már "leírt", és nem ok nélkül leírt réteget minek akarnak mégis megfogni?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Most jut eszembe valami: ha mindezt úgy csinálnák, hogy mi is nézzük, meg a törzsközönségük is, akik tuti célközönség a reklámoknak, akkor érthető. De az a bizonyos célközönség ezt már nem nézi, mert nem maradt benn favoritjuk. És nem is Schmidt Vera a baja a zsürinek, hanem a kamasz-sztár jelöltek kiesése. Akik most bennmaradtak - Evelyine kivételével - nem érintik meg a huszonéveseket és a tizenéveseket. Pedig a reklámok 90 százalékban nekik szólnak. De lehet, hogy tévedek, és mégsem ők a fő célközönsége a reklámoknak. Valahol azt hallottam, hogy ők. De nem tudom biztosan.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Nem csak a reklámozott "dolog" a lényeg, hanem a nézettség is->reklámozót hoz. A TV2 még ez alapján adja meg az árakat, míg az RTL a mostani zuhanása (bár ez is relatív) után nem az adott műsorra határoz meg árakat, hanem a műsorsávra, nézettségtől függetlenül. Így a kevésbé nézett műsor is u.annyiba kerül majd a hírdetőknek, mint mondjuk egy boxmeccs.
Nincsen immunis ember a reklámra, csak max. nem jelent vásárlóerőt. Délelőttönként pl. azért nincsen sehol normális műsor, mert az otthonlévő emberek nem képeznek vásárlóréteget. Nem éri meg nekik műsort készíteni.
A TV2 nagyott bukott a BB2-vel. Most nem hibázhat.
Úgy tűnik, hogy ennek a műsornak kellene elvinni a hátán a csatornát.
Más ez, mint a mostani "valóságsós" műsorok, itt legalább van bőven tehetség (sz.tem mind az). Sajnos nagyon kevés fog közülük a fókuszban maradni. Ha pl. most DérHeniről kiderült, hogy csak négyezer szavazatot kapott, nem lesz senki, aki lemezszerződést ajánljon neki. Talán egyet. Idén még elmegy, mert tart még a műsor. Jövőre már csak "ja, a kiscsaj abból a megasztáros műsorbóól"-lesz. Ha a TV2 nem foglalkoztatja, a többi nem fogja, hisz Heni TV2-s tulajdon. A többséggel ez fog történni. Addig számítanak, amíg vevők vagyunk rájuk.
SVera csendesen, afféle rétegzenész lesz (jó értelemben), halk klubok állandó tagja. Ma már nem alakulhatnak ki "konczsuzsák".
Nekem ez mai Ki Mit Tud?-nak tűnik. Csak elrontották rendesen. Szétszabdalt műsor, pocsék közvetítés, a stylistot kiraknám. A TV2-től már megszokott katasztófális élő műsor. Rossz a hang, a fény, a (rosszul) tapsoltatott beállított tömeg. Idétlen Tilla, és a GZita is.
Én a zsűrit szeretem. Mind más, bár Barna csúszik lefele rendesen.
Nekem ez a műsor egy erőltetett jópofizás, amiben néha feltűnnek a tehetséges játékosok. Nem köt le a műsor. Nem egységes, nem szórakoztató. Telis-tele van felesleges üresjárattal. Ami miatt mégis nézem, az az, hogy itt legalább (még) megjelenik az ember. Tehetséges árva kislány tündérmeséje, ami a veszte is lesz, ha ŐK úgy akarják. Vagy a közönségkedvenc G.Laci, akit szerintem úgy, de úgy magára fognak hagyni, mint a szél. Megszerettették velünk a szereplőket, most is játszanak az érzelmeinkkel, mert így napról napra leülünk, és megnézzük. És ha nézzük, akkor bejön a reklámozó.
Huh, valahogy így látom.
 
 


Csak annyit: S.Vera NEM Hitgyulis es nem szektas, csak "sima" hivo kereszteny (katolikus).
En is az vagyok! Kép
TV
 


Csi, ezekben igazad van. A műsorról én nem sokat tudok mondani, mert nem szoktam végignézni, csak mikor énekelnek. Meg nincs összehasonlítási alapom se, fogalmam sincs, milyen a jó műsor. Amúgy a felvonultatott versenyzők meg tényleg tehetségesek, különösen azok, akik még benn vannak.

A Ki mit tud-tól viszont egy nagyon lényeges dologban különbözik, nem csak a körítésben, de valami fontosban: a Ki mit tud-ra saját, önálló produkcióval kellett érkezni, saját szerzemény legyen a szám is, előadni jöhet az egész együttes. Szóval nem alakítható kis sztárokat kerestek, hanem alkotó tehetségeket, akik aztán járják tovább a maguk útját, csak a reklám segít nekik. Itt most alkotó tehetséget nemigen keresnek, inkább csak sztárjelöltet. Vicces, hogy mégis egy jónéhány alkotó énekes jelent meg és maradt benn: Evelyne, SVera, TVera, Ibolya, Leslie. A maga módján mindegyik kreatív. A stylistot egyébként - épp ezért - maguk a versenyzők is "kirúgják" néha, mint pl. valamelyik alkalommal Oláh Ibolya. Szerintem is borzalmas a stylist. Szemmel láthatóan a Henike féle üres és alakítható kis emberkékre számított elsősorban.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szaisztok!
Most láttam, hogy a mai Jakupcsek műsorban ez a múlt heti ominózus döntő lesz a téma. Akit érdekel a TV2-n fél 5-kor megnézheti!
Zsuzsa

 
 


Na, a mai nap lesz az összes versenyző rémálma. Mit lehet választani a nyolcvanas évekből? Gagyit. Ezeknek a versenyzőknek a zöme túl tehetséges ahhoz, hogy a nyolcvanas évek igénytelen zenéjében is ki tudjon bontakozni. Eddig három ment le. Gáspár L-nak kb. meg is felel ez a színvonal, ő jobb volt, mint máskor. De Tóth Veronikának ez a feladat nem volt jó, mert neki a nyolcvanas évek kevés. Oláh Ibolyát meg most a zsüri alaposan leszúrta, pedig jó volt. Nem is értem, egyre gyanakvóbb vagyok az egésszel kapcsolatban.

Én nem is tudom, milyen jó szám volt a nyolcvanas években. Talán az "Eye of the Tiger"... Vagy az "I need a hero"... Hirtelen nem is jut több eszembe. Persze ha valamelyik magyar számot választana... Nos, a magyarok közt nem egy jó szám van a nyolcvanas évekből. Kíváncsi vagyok, lesz-e köztük, akinek ez eszébe jut.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Na, még eszembe jutott a Duran Duran-tól a Wild boys. Azt is lehetne választani, az is jó szám. De tuti, hogy inkább mindenki a nyáltengerből választ majd. Kép Ne legyen igazam.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Azért szerintem nem volt annyira szörnyű!

Süti
 
 


Hát, szegény versenyzők megpróbálták hozni a formájukat, volt is, aki tetszett. Csak szerintem a többség túl tehetséges ehhez a feladathoz. A nyolcvanas évek a könnyűzene hanyatlásának kezdete volt, a diszkókorszak a Modern Talkinggal és társaival. Kevés volt akkoriban a jó szám. Magyarok voltak, csodálkozom, hogy nem jutott egynek se az eszébe mondjuk a NBLD, amelyben kibontakozhatott volna bármelyik lány, vagy Koncz Zsuzsa nyolcvanas évek beli szép dalai, vagy... szóval sokminden, függően a stílustól. De a magyar nyolcvanas évek közel sem volt olyan színvonaltalan, mint a nyugati. Hozzánk a hanyatlás is megkésve jutott el. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


"túl tehetséges a feladathoz". Ha egyszer tehetséges, akkor megtudja oldani a feladatot.
Ráadásul van még mindegyiknek csiszolgatni valója, olyan, hogy túl_tehetséges nincs is, talán nagyon tehetséges és ha egy nagy adag szorgalommal párosul, akkor még lehet is jó egyszer.
Nem kívánom felsorolni a 80-as évek felhozatalát, de található benne jó. Persze kinek mi a jó?! A magyarok közül Napoleon bld. valóban jó választás lehetet volna, de lehet, hogy féltek tőle.(?) (Lilla hangjára gondolok). Véleményem szerint azért nem választanak magyar zenét, mert ott valahogy erősebb lehet az összehasonlítás, mint egy külföldi előadóval szemben.
mf
 


SZiasztok! Hát én bizony szerettem a 80-as évek zenéjét (hisz akkor voltam kis tizenéves), akkor is voltak nagyon jó számok. Kár, hogy javarészt nem azokat választották. Oláh Ibi ezzel a noname számmal nagyon égő volt. Nekem nem tetszett SVera sem, hülyén nézett ki a kihúzott hajjal, és a hangját sem tudta megmutatni, mert ez a U2 szám szvsz férfihangra íródott. SBarbi iszonyú hamis volt!!! A fiúk nekem tetszettek, főleg Leslie. Viszont Edmond annyira nem, mint ahogy nyomatják. Tóth Vera nagyon jól énekelte Tina Turner számát. A legislegszuperebb Evelyne volt!!! Csúcs! Sokkal jobb számot csinált az eredetiből, mint az volt, pedig az sem volt rossz.
SVerát a zsűri jól megdicsérte, pedig most kevésbé szolgált rá. Biztos direkt azért, hogy ne váltsanak ki a nézőkből ellenreakciót, és hátha végre kiszavazzák. Kép Vagy nagyon rosszindulatú vagyok? Ibolyára csak az eddigi teljesítménye miatt szavaztak, ami tulképp nem igazságos, de így van: aki ált. jó, annak jobban elnézzük, ha olykor bénázik. De Barbinak meg nem nézték el. Kár, mert nagyon jó hangja van egyébként a csajnak.
K.
 
 


Klára, szerintem nem rosszindulatú a feltételezés, nekem is eszembe jutott. Amúgy SVera ebben tényleg nem tudta megmutatni a hangját, de a múltkorinál lényegesen jobb volt. De csak a múltkorinál, az azt megelőző háromnak a nyomába se ért. Mégis megdicsérték. És megígértették vele, hogy nem tér le erről az útról. Hát, persze, nem tetszett a zsürinek, hogy SVera a maga kultúrált stílusával kishíján önkéntelenül is kultúrális lázadást váltott ki azzal, hogy juszt is rá szavaztak... És bármit csinált, mindig. Emlegetik is neki a nagy rajongótábort. Mintha piszkálná a csőrüket.

Evelyne nekem is nagyon tetszett, mindig jó amit csinál, és mindig látszik rajta a munka és a tehetség összhangja. Viszont TVera szerintem nem alakított túl nagyot, legalábbis önmagához képest nem.
Ibolya nem volt rossz, a kutya se vette volna észre, ha nem szólnak, hogy elszúrta a számot. De azért az szimpatikusabb lett volna, ha a végén nem cirkuszol, nem hisztizik. Ugyebár láttunk már példákat arra, hogy hogyan lehet az -ennél keményebb - ledorongolást jól reagálni le. Nos, ő messze elmaradt a társai mögött ebben.

mf, úgy értettem azt, hgoy "túl tehetséges a feladathoz", hogy a rossz számban nem tudja magát kibontakoztatni. Konkrétan a két Verára gondolok. Egyébként Tóth Vera nyugodtan megengedhette volna magának, hogy Lilla számot énekeljen, a "Júlia" például méltó kihívás lett volna, és szerintem el tudta volna énekelni ő is, mert szuper hangja van. SVera meg választhatott volna például Koncz Zsuzsa számot a nyolcvanas évekből, mert ő is messze jobb képzettséggel és énektudással indul, mint amilyennel Koncz Zsuzsa indult, szóval megkísérelhette volna, pláne, hogy Koncz Zsuzsa az egyik kedvence. Ha például egy "Szabadság Szerelem" tipusú számot választott volna, akkor még azt is megmutathatta volna, hogy igenis van benne tűz (már ha van), hisz azt hiányolta mindig a zsüri. Szerintem SVera most nagyon elgyávult, a sok lecseszés elbátortalanította, sajnos. Pedig a nagy kihívásokkal jobban előre lehet jutni, mint a gyáva meghunyászkodással. Ugye a múltkor kishíján belebukott.

Leslie nem volt rossz, én mindig is azt éreztem, hogy túl lazán veszi a dolgokat, ezért nem alakít kiemelkedőt, noha a hangja és az énektudása meglenne. Talán mostmár megértette, hogy fel kell készülni rendesen, és talán innentől kezdve hajlandó lesz magából kihozni a maximumot. Ugyanez volna a feladata Ibolyának is, rá kéne jönnie, hogy kemény munka nélkül a tehetség hosszú távon nem tud kamatozni. De asszem ezt most alaposan el fogják neki magyarázni minden oldalról. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, talán jobb lenne ha végignéznéd a műsort, mert sok dologra fényderül a versenyzők nyilatkozataiból. Pl hogy nem minden számból választhatnak, hanem kapnak egy listát amiből lehet választaniuk. Most gondolj bele, nyolcan vannak, abból hét a nyolcvanas években született, a listán meg van mondjuk húsz szám. Abból ismernek tizet, abból tetszik nekik maguknak öt, illik hozzá kettő. Magyar számok pl most nem is voltak ezen a listán. (aszem Leslie mondta ki, meg azt is, hogy Stingtől a Fragile-t szerette volna, de nem lehetett.

Szerintem igenis voltak nagyon jó számok, csak nem a diszkó stilusban. Pl Sting is, vagy Sade, vagy pont a U2.

Nekem SVera nagyon tetszett. Átélte. Nem hangi kvalitásokról szólt ez a dal, hanem előadásról. Ezt kifogásolták nála mindig, hát ezt előadta. Úgy ahogy ezt kell. Én beleborzongtam. Evelyneről pedig az jutott eszembe (tudjátok igy reflexből( hogy megyek megveszem a lemezét. Aztán rögtön kapcsoltam is, hogy dehát nincs is neki olyan. Kép

Evelinet szeretnék hallgatni pl most is. Kép

A többiek szerintem messze alulmúlták magukat. Én Edmondot vagy Ibolyát ejtettem volna ki. Ha Ibolyának ez már sok, akkor nem kell tovább csinálni. Ez az amit már irtam nektek, hogy a jó hang nem elég, ehez egy igen erős idegzet hatalmas tűrőképesség is kell. Valakiben ez megvan, van akiben nem. És lehet ő egy világklasszis hangu énekes, ha nem birja a szines poklot ahogy valamelyik zsűritag mondta, akkor nem való megasztárnak. Igy megy ez.

Tsók
Zsunya

 
 


Szerintem többnyire teljesen jellegtelen számokat választottak. Én is -most először- nagyon vártam v.mi jó kis magyar számra. Azt senki sem vette észre, hogy a GL mekkorát bakizott??? Még a visszajátszásokban is folyton azt mutatták. 2x hagyott ki szótagot, megbicsaklott a hangja.
SVerát sztem is azért dicsérték, amit Ti fentebb írtatok. No, meg persze, hogy tetszett, hogy végre belőle is sikerült plázagirlt faragni. Bár, nekem nem tetszik az ő eredeti stílusa, azért az elfogadható, hogy ilyen is kell. Miért kell megváltoztatni? Úgyis mű lesz, akkor a saját tábora elfordul tőle, újakat meg nem szerez, mert az igazi populáris réteg ettől nem fogja SV-t és az új stílusát a magáénak érezni.
A "Júlia" nekem is nagy kedvencem, de nem lett volna szerencsés egy 120 kg-os lánytól egy ilyen légies szöveget előadni.
Azt észrevettétek, hogy az elején, a bevezetőben a Tilla azt találta mondani, hogy jobban figyeljen a közönség a zsűri véleményére?Kép
És, hát, ami a legellenszenvesebb: nekem rögtön feltűnt, hogy a SBarbara hamisan énekel, csodálkoztam is, hogy össz-vissz annyi negatívumot kapott a Somától, hogy túl orrhangúra sikeredett, meg a Settenkedő szernit nem riszált eléggé,a többiek lényegében dicsérték. Mikor a szavazás lezárult, de még nem volt eredményhirdetés, akkor mondták meg neki először igazából a tényleges hibákat. Nem akarták, hogy kiessen, de ez nem korrekt,sztem.
Az OI. emberileg egyre ellebszenvesebb nekem. Hiába énekel valaki tök jól, ha rossz stílussal párosul, nem lesz népszerű hosszútávon.
 
 


Ezt a Megasztár honlapján a fórumban találtam:

"Kedves Mindenki!
Úgy érzem, hogy talán ismét érdemes megszólalnom és eloszlatnom néhány kételyt. Kénytelen vagyok lealacsonyodni addig is, hogy egyesek újabb, személyeskedő fröcskölődéseire is reagáljak, mert az illető olyan elánnal beszél, annyit emlegeti a szakmai hozzáértését (megjegyzem: sosem hallottam róla, pedig tizenöt éve ebben a szakmában dolgozom), hogy még a végén mindannyian képesek vagytok bevenni az ő "értesüléseit".
Nos, tehát a dalválasztásról általában: normálisan semmi nem történik a versenyzők beleegyezése, szándéka nélkül. Megtudják idejében a tematikát, ami szerint történik a szelekció, majd első körben jöhetnek a javaslataik. Ilyenkor 3-4 versenyző mindig előhozakodik valami önálló ötlettel, amelyet átbeszélünk. A többiek bizonytalanabbak - számukra listákat és hangfelvételeket biztosítok a választáshoz - a Beatles est esetén 170 Lennon/McCartney szerzeményt, a filmdaloknál a 20 James Bond főcímen túl további 70-80 egyéb felvételt, a 80-as évek esetében közel 600(!) dalt adtam a kezükbe.
Nem érdemes azzal túl sokat foglalkozni, hogy vajon azért, mert ebben az időszakban a srácok még gyerekek voltak vagy meg sem születtek, nehezebb volt-e a választás. Figyelmetekbe ajánlom a filmdalokat vagy a legutolsó szabad választást: a 60-as, 70-es évekből is előszeretettel válogattak, pedig akkoriban még vágyként sem merült fel legtöbbjük. A 80-as években voltak igazán remek dalok és progresszív irányzatok is. A választásaikat természetesen nem ezek a szempontok irányították. Láthatóan a későbbi évtizedekbe is átszűrődő slágerek voltak azok, amelyek elsőként felmerültek, mint ötlet.
Konkrétabban: Gáspár Laci számára evidens volt, hogy ezt a nótát hozza majd. Jómagam örültem neki, mert egyrész igazán jó show-indító dal, másrészt a múltkori lírája után üdítőként hathat egy újabb friss tempó. Tóth Veronikának én mutattam meg a dalt és azonnal felcsillant a szeme - ismerte, és szereti Tina Turnert is.* Oláh Ibolya a rendelkezésükre álló rengeteg válogatás- és best of CD-ből ragadta ki magának (sokadikként) az Alison Moyet essential-t, amelyen ráakadt erre a korai Yazoo dalra. Pizskosul tetszett neki és ragaszkodott hozzá (korábban egy Bonnie Tyler-en gondolkodott, de túl "nyálasnak" találta). Örültem is meg nem is a választásának. Egyrészt tetszett a dal, szeretem a Yazoo-t és Alison Moyet jól énekel, ez a dal kicsit nyersebb hangvételű, tehát midnenképpen jól állhat, de emellett kihívás Ibolyának. Aki ismeri az eredetit az tudja, hogy egy csupa szintetizátor-hangból álló, amolyan hamisítatlan "synth-pop" dalról van szó. Ezért voltam bajban - hogyan fogja ezt a szombati élő zenekar lejátszani? A gyűjteményemben van egy bootleg Alison Moyet koncertfelvétel: eszembe jutott, hogy két-három korai Yazoo dalt is énekel azon. Az egyik véletlenül pont a Situation volt, ráadásul fúvósokkal megspékelt hangszerelésben. Ez adta az alapot a zenekari feldolgozáshoz, amelyet Ibolya nagyon szeretett, dögösnek tartott, és idejében megkapott (ugyanakkor, mint a többiek). Schmidt Vera saját ötlete volt a U2 dal, Leslie a rengeteg lemezt böngészvén mutatott rá a Richard Marx slágerre - szintúgy Evelyne, aki viszont nemrég ott volt ötödmagával egy koncertemen és beleszeretett az én átdolgozásomba (ennek az ötletnek meg persze a zenekar örült elsősorban). Barbara eredeti választása a Smooth Operator volt, Edmondé pedig a Something's Gotten Hold Of My Heart... Számomra lezárult a kör.
Nos, ez volt az a pillanat, amikor nem várt eseményként a folyamatba belenyúlt egy kéz fölülről és kettőjük dalával nem értvén egyet, drasztikus változtatásokat eszközölt. Persze körmöm szakadtáig próbáltam védeni a versenyzőket és a koncepciót, Edmond esetében még sikerült is picit fordítanom a dolgon, de kénytelen voltam meghátrálni. Az én hatalmam véges. Ők tehát megmagyarázhatatlan módon hátránnyal indultak, de mindketten vannak olyan jó énekesek és előadók, hogy igen magas színvonalon megoldották a feladatot. Emellett persze voltak hibák és nekem pedig azóta is van lelkifurdalásom - nem véletlenül mondtam nekik bíztató dolgokat az értékelésnél. Azzal nyugtatgatom magam, hogy Barbara kieséséhez a dalválasztás láthatóan maximum 20-30%-ban járulhatott hozzá és a ki tudja, miből fakadó népszerűtlenség no meg a tisztátalan éneklés nem lehet következménye. Mindenesetre piszkosul sajnálom... (Csak hogy ne legyek ennyire komoly: tegnap a lila zakóval vezekeltem - lám, a styling néha engem is sújt... :-))
* (Tóth Veronikánál hagytam egy csillagot.) A dalválasztás a verseny része, a versenyzők felelős döntése - ugyanúgy, mint a helyes hangnem megválasztása és valamelyest még a kétpercesre megvágott dal új szerkezete is. Ezekben azonban szintén mindenki kaphat segítséget: a dalválasztást és a szerkezetet velem, a megfelelő hangmagasságot ill. a szükséges transzponálást az énektanárokkal beszélik meg. A választás lezárása után nincs mód változtatásra. Nagy hibák nem történhetnek (erre vigyázunk), a kisebbekért pedig mindenki maga vállalja a felelősséget.
Fontos mégegyszer elmondanom, hogy ha az adott adás tematikája kifejezetten nem teszi lehetetlenné (lásd: Beatles est), minden versenyző választhat(ott volna) magyar nyelvű dalt. Nem tették. Számomra nagyon is érthető az ok - de erről korábban, egy másik bejegyzésben már beszéltem. Emellett biztosíthatok mindenkit, hogy nemsokára énekelnek magyar dalt a versenyzők, legközelebb egy magyar szerző tribute napján.
És zárásul: azért, mert egy dalt 1993-ban feldolgoztam Sipos F. Tamás számára, vagy másfél évvel ezelőtt felvettem élő zenekarral a saját lemezemre, nem jelenti azt, hogy bármit "megspóroltam" volna, ad absurdum "meglenne egy MIDI-file belőle"...! Aki ilyen nyílvánvaló badarságot állít, az nem méltó, hogy bármilyen módon szakmabelinek, hozzáértőnek neveztessék. Arra, hogy ha valaki ilyet ír: "A múlthéten azt mondtam hogy SVerának én csinálnék lemezt. Elovasta a Pierrot és rögtön megtetszett neki is a csaj... Itt is a dzsungeltörvények uralkodnak?", már nem is érdemes semmit mondanom. Szánalmas és kész.
PIERROT"
X
 


Na, most már ezt is tudjuk.

 
 


Tegnap csak részleteket láttam a műsorból, de ma megnéztem videóról. Hát, mit ne mondjak, elég idegesítő volt, hogy mindegyik kiscsaj közölte, hogy neki semmit nem mondanak a 80-as évek, mert még kicsik voltak. Én is kisgyerek voltam a 70-es években, a 60-as években még nem is léteztem, ezzel együtt sok felszínes ismeretem van azokból az évekből ruha, zene, frizura stb. terén. És azon főképp csodálkoztam, h. SVera, a fő értelmiség szerint a 80-as években az embereknek nem volt ízlésük. Én utoljára általános iskolában tartottam mókásnak a szüleim fiatalkori fényképein látott cuccokat, de 20 éves kor körül még egy későn érő ember is rájön, h. visszanézve minden divat idétlen, pedig ott helyben milyen menő.
 
 


Juli, én is a nyolcvanas években voltam tizenéves, akár te, de én akkor is és most is borzasztónak találom az akkori divatot, vagyis például a neonszínű pulcsikat, a hatalmas hajat, stb. Ha gyerekeknek mutogatok régi újságokat, a nyolcvanas évek divatjánál kuncogni kezdenek. Az a helyzet, hogy a nyolcvanas évek divatjában volt valami tényleg mókás. A hatvanas, a hetvenes évek divatja utcai divat volt, a nyolcvanas évek divatja viszont olyan volt, mintha egy hatalmas farsangi karnevált eresztettek volna szélnek. A nyolcvanas években, mikor kamasz voltam, nagyon nem tudtam öltözni, mert nem tetszett a divat. Azt hittem, alapvetően divatellenes vagyok (büszke is voltam magamra). Aztán a kilencvenes években bjött divat nagyon tetszett, a mai napig is tetszik, néha bele is szövöm az öltözködésembe a mai napig. Mert azt nem nevetséges néha feleleveníteni. De képzeld el, ha valaki egy-egy nyolcvanas évekből megőrzött divatcikket venne magára ma... Hát, körberöhögnék az emberek. Szóval van abban valami, amit Schmidt Vera mondott a nyolcvanas évekről. Tényleg sok gyerek ösztönösen kuncogni kezd, ha azokat a cuccokat meglátja. A többi divatirányzaton nem, még a vastagtalpú cipőn sem, de a nagy hajakon, a neonszínű ruhákon igen.
Abban pedig egyetértenek a szakkönyvek is, hogy a könnyűzene akkor egykomoly mélyrepülésbe kezdett, főleg a nyugati könnyűzene. Egyebek közt azért, mert akkor jelent meg a számítógép által gyártott zene, és azért nem mindegy, hogy egy együttesben az énekesen kívül kik vannak: hús vér zenészek, hangszerrel, vagy néhány szintetizátoros. És lehetne még elemezni, hogy miért. De tényleg nem túl igényesek a nyolcvanas évek beli számok.

Amúgy amit a mostani megasztárról írtál, azzal abszolút egyetértek. Itt csak SVera kijelentését akartam védeni, mert egyetértettem a kijelentésével. Merész volt egyébként, tetszett, hogy így kimondta.

Viszont nem értem, hogy a szerkesztők miért éppen a nyolcvanas éveket választották nekik. Annyira régóta mondogatták már, hogy magyar számokat akarnak hallani a versenyzőktől. Nagyon csalódott voltam, hogy nem az jön. De ha igaz, amit itt föntebb "x" idézett, akkor két hét múlva ez jön.

Zsunya, amit írtál, hogy listáról választanak számot - ez elég lehangoló. Kép Persze az is igaz, hogy ha mondjuk valaki odaáll, hogy ő mondjuk egy Pink Floyd, King Crimson, Moody Blues vagy Santana, vagy más nehéz számot választana, ha lehet, hát asszem felkötheti a gatyáját a zenekar, tehát van ennek is logikája, de azért mégis kicsit kiábrándító...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Jaj, nagyon általánosítottam, és nem írtam körbe, de most pótolom. A nyolcvanas évek beli számok közt sokkal nagyobb százalék az igénytelen zene, mint a korábbi és későbbi könnyűzenében. Kevesebb jó zenét lehet ebből az évtizedből választani (persze elismerem, lehet, föntebb írtam is párat), mint a többi időszakból.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: