Új privát üzeneted érkezett!

Itt nálunk Újpesten van egy nyelviskola ami elviekben ingyenes. Egy alpítvány tartja fenn támogatásokból a helységet meg a kerületi önkormányzat adja ingyen. Neked az alapítványnak egy egyéves regisztrációs dijat 5000,-Ft-ot kell fizetni + a nyelvkönyvek árát, de maga az oktatás ingyenes. A pasi azt is mondta, hogy szándékoznak minden kerületben ilyet létrehozni.

Én még nem próbáltam ki, hogy milyen, mert nem volt megfelelõ az idõpont. Heti 2 x 2 óra, de szándékozom a januárban induló csoportba eljárni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kata, írnál egy tel-számot? Nagyon érdekelne! Kerületi lakosnak kell lenni? Hátha indítanak nálunk is...
köszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Megkeresem, itt van az asztalon, de nem találom.
Nem kell kerületi lakosnak lenni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 

 
 

Szia Zsóka!


Engem angol nyelvtanfolyam érdekelne.
Ha tudsz róla bõvebben írd meg.

Elõre is köszi

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok Lányok!

A Babapont.hu-n is fog indulni on-line nyelvtanfolyam rá kéne kérdezni a szerkesztõre hogy áll a dolog.

bigacsiga Kata

Ui.: Ha már itt ülünk a gép elött miért ne lenne méghasznosabb. Nem de? Kép
bigacsiga
 


Szia Erzsi,
engem is az érdekel,majd írok, mire jutottam.

Kata, igazad van, csak az a helyzet, hogy amilyen szinten én állok, velem inkább már beszálgetni kellene, meg élõben tanítani, szóval ez a módja a nyelvtanulásnak nálam nem nagyon jön be. Bár ki tudja?

Még egy: régebben találtam egy oldalt vhol (tán a Startlapon), ahol több tesztet lehetett elvégezni mindenféle témakörben, közte angol nyelvben is. Ha jól rémlik, érettségi feladatok voltak. Meg kellene keresnem... nagyon jó önellenõrzés (mweg kis hájjal kenegetés Kép)

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Ezt most találtam:
[url=http://www.angol.hu/" TARGET="_top]http://www.angol.hu/[/url]

Hogyaszongya az elsõ online angol nyelvtanfolyam. Megyek is és nézem tovább.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


A Babapont.hu-n az igérték, hogy chaten? lesz a nyelvoktatás.

Ezen az oldalon már én is voltam egyszer és le is töltöttem azt a szótanulót. Jópofa.

A fórumban volt egy teszt cím.
[url=http://www.eo.hu" TARGET="_top]http://www.eo.hu[/url]

Zsóka Te nem chat-elsz angolul vagy levelezel angol topicocba? Az neked nem segítség?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Hol vannak ilyen angol topic-ok?... Irjátok meg légyszi ha lehetséges. nekem is elkelne egy ilyen.
Nimaat
nimaat (nimaat)
 


Én semmi konkétra nem gondoltam, csak arra, ha nem magyar szerverre csatlakozol ott is van kismillio topic. Az esetleg nem segítség?
Pl. más babával és anyassággal foglakozo oldalak vagy ami téged érdekel.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Bigacsiga!
Újpesten hol van ez a tanfolyam?
Köszi Chris
Chris
 


Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni, tanácsok formájában. Most másodáves vagyok, estin. Ami heti három-négy alkalommal 17-21h ig tart. A vizsgaidõszak elõtt fogok szülni. Jól sejtem, hogy gyakorlatilag kivitelezhetetlen évhalasztás nélkül megoldani a suliba járást?

Ti hogy csináljátok?

Köszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Eszembe jutott egy nyelviskola, ahol nyelvtanárokat tanitanak ugyan, de egy ismerõsöm is beiratkozott, pedig õ nem is az, és még csak jól sem beszéli az adott nyalvet. DE ami a lényeg heti 2x2 óra, nem tudom milyen hosszú a tanfolyam minden esetre 5000Ft volt a beiratkozás. Tankönyv nincs, nagyon beszédcentrikus. Persze házi feladat van. Margit körúton van, ha valakit érdekel megtudom az elérhetõségüket.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


SZia Zsunya!

Az aktuális vizsgaidõszakod elég zûrösnek tûnik, a többi viszont nem megoldhatatlan! Ami nagyon jól jön: egy megbízható segítõtárs (anyós, anyuka, férj). A 4 órás elfoglaltság egyszeri lefejt tejjel (kiskanállal!) pótolva megoldható, így a szoptatás is megoldható. A tanulás végett szintén hasznos, ha legalább napi egy-két órára (pl. sétáltatás) csend és nyugalom (babamentes) vesz körül. Sokan neveltünk babát suli mellett. Fel a fejjel!

Ildi
PIldi (pildi)
 


Chris!

Az Áruház mögött van a József A. u-ban. A Budapest Újságban olvastam én is a hírdetést.
Megpróbálom elõkeresni a telefonszámot, addig is ha rákérdezel az önkormányzatnál talán tudni fogják KépKép, mert õk adják a helységet.
bigacsiga
 


Zsóka!

Nagyon nagyon tetszik az ötleted. Igaz még nem tudok nagyon hozzászólni, de meg fogom próbálni, ezért most itt üzenek neked û, de remélem legkölebb ott is találkozunk.
bigacsiga
 


We'll waing for you, Katie-Snail Kép
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Ildi!
Köszi a biztatást. Nincs senki a környezetemben, aki suli mellett babát vállalt, azért aggódtam kicsit. Közben a csoporttársaim kitervelték, hogy hogy oldjuk meg a vizsgaidõszakot.

Köszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsóka és többiek akik nyelvet akarnak tanulni.

[url=http://www.nyelvkalauz.hu/" TARGET="_top]http://www.nyelvkalauz.hu/[/url]
[url=http://web.matavnet.hu/dep/" TARGET="_top]http://web.matavnet.hu/dep/[/url]

Itt láttam, hogy van szintentartó, hírújság a nyelv gyakorlásához a te szintedhez igazítva, levelezõlista stb.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Rég volt itt forgalomKép

Szeretnék jelentkezni Békéscsabára személyügyi szervezõ szakra. Ismeri valaki? Örülnék ha "elsõ" kézbõl hallanék róla valamit!

Köszi Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Chris!én most végeztem a pécsi DL jogi szakon.Ha érdekel valami, írj!
Ancsi71
Ancsi71
 


Zsunya!

Én is estis vagyok, másodévben május 18-án szültem. Nálunk ez úgy mûködött, hogy a május-júniusi vizsgákat szeptember elsõ felében megcsináltam, és szépen folytattam tovább. Volt egy csoporttársam, aki 1 évre rá szintén májusban szült császárral, és 2 hét múlva már jött is vizsgázni, õ sem hagyott ki évet. Muszáj volt, mert mi nem halaszthattunk. De ha neked van rá lehetõséged, inkább halasszál, mert meg lehet csinálni így is, de nagyon megterhel testileg-lelkileg.

Sok sikert: Timi
csillag (csillag)
 


Szia Timi!
Köszi de elintézõdött a dolog. Bementem az igazgatóhoz és kérvényeztem hogy elõre tehessem le a vizsgáimat. Ez egy mûvészeti iskola ahol sok konzultáció van és kevés elõadás. Az elõadások látogatása alól mentességet kaptam csak a dolgozatot kell leadnom. A konzultációkra meg bemegyek más idõpontokban meg magán. Szóval letudom az egész félévet májusik. Szerencsére már nem dolgozom úgyhogy idõm mint a tenger.

Azért köszi a biztatást.
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!
Én most adtam be a jelentkezési lapot ELTE-TTK informatika (levelezõ, másoddiplomás) szakra. Nincs köztetek véletlenül olyan, aki oda járt, és tudna infokat adni? Én ráadásul elõször a KLTE-re jártam és Ny-Dtúl-on lakom. Úgyhogy szinte semmit se tudok az ELTE-rõl!
Elõre is köszönöm:
Mara
mara
 


Kedves Mara!

Lehet még jelentkezni? Vagy ez már számunkra is lezárult? Mert engem is érdekelne.

Tomka
Tomka
 


Kedves Szandra!

Fentebb olvastam, hogy a Ph. D. fokozat tandijat is teritik helyetted. Te milyen tud.teruletbol csinalod?

(En ebben a tanavben kezdtem el "BTK"-n, s most epp zajlik nalunk a baba-projectKép)

Koszi,
Cicamica
cicamica
 


Kedves Mara!

En eppen oda jarok, utolso eves vagyok.
Amugy az izzo.inf.elte.hu cimen ( nem kell www.) eleg sok informacio van. Meg megnezheted az elte honlapjat is: www.elte.hu.
Sok sikert, en biztos vagyok benne, hogy megy a masoddiploma baba mellet. Az enyem most lassan ket es fel eves lesz.

Minden jot!

Alma.
Alma
 


Sziasztok!

Most szeretnék másoddiplomát szerezni. Nem tudjátok van valami kikötés, hogy mikor ingyenes gyesen lévõ anyukáknak?

köszi

Tikk
 
 


Szia B. Nelly!

Semmi kikotes nincs, vsak hogy gyasan legyel!
En is teljesen ingyen jarok.

Alma.
Alma.
 


Szuper és köszi

Nelly
 
 


Kedves Alma!
Köszönöm, a tippet! Bocs, hogy csak ilyen soká, de nem volt gépem! Neked egyébként hány babád van, és hogy oldod meg a felügyeletét/-üket ?
Mara
 


A Budapest Piacban olvastam:

Távoktatásos angol nyelvtanfolyamot indít a Lingua Francia Egyesület nyolc szinten, a kezdõtõl a felsõfokú nyelvvizsgára elõkészítõig. A feladatlapokat e-meilben vagy postán kapják a hallgatók, akiknek évente kétszer beszédtréning tábort is szerveznek.
A résztvevõknek az évi 5500-6000 Ft-os egyesületi tagdíj, a postai kézbesítés, valamint a táborok utazási, étkezési, szállás díján kívül más költségekkel nem kell számolniuk.
Jelentkezés és beíratkozás a 06/30/932-2961 -es telefonszámon.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérdezni következõkrõl:
tanító végzettségem van, imádok tanítani, most éppen itthon vagyok a féléves kisfiammal. Mindig is gyermekekkel szerettem volna foglalkozni ezért vlasztottam ezt a pályát. Mostanában azonban különféle okok miatt, nem igazán látom, hogy a gyes után tovább tudjam folytatni (elsõsorban munkahelyek hiánya miatt) a tanítást.
Korábban is felvetõdött bennem a kérdés, hogy elvégzem a pszichológia szakot, amirõl igaz ugyan, hogy idén lekéstem, de talán jövõre. A bibi az, hogy tanítói diplomával legutolsó értesüléseim szerint, csak nappali tagozaton lehetne elvégezni, normál 5 év alatt. Én most 28 éves vagyok, szeretnénk még legalább 1, de ha minden jól megy 2 gyermeket.
Szerintetek megéri pénzt, fáradtságot stb. nem kímélve elvégezni? Mennyire lehet összeegyeztetni a családot és a tanulást? Elég jó a teherbíró képességem, de azt nem szeretném, ha a kedvesem és a kisfiam a háttérbe szorulna! Nagyon szeretném, ha leírnátok a véleményeteket, elõre is köszi:
Ágci

Kép
 
 


Ágci!
Én most 31 évesen fejezem be azelsõ évem fõiskolán, igaz levelezõn(de irigylem a nappalisokat). A 3 gyerekem közül a legkisebb 1 éves múlt, amúgy meg tök egyedül vagyok, mert a férjem kisebb-nagyobb megszakításokal külföldön van. Érdemes megnézni a pálya.hu-t, ott vannak fórumok, különbözõ egyetemek, fõsulik diákjai adhatnak tanácsot.
Hogy megéri-e?
A tudást ugye nem lehet elvenni, most ez a legfontosabb a gyerekek után. Meg aztán késõbb tutira bánám, ha kihagytam volna.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia ágci!

Én idén kezdtem az óvonõképzõt levelezõn.Most 9 hónapos a fiam,hát nemtudom,hogy nappalin bírnám-e,mellette.Miért pont pszihológia ennyire kilátástalan a pedegógusok helyzete?

Timi
Névtelen
 


Szia Timi!
Az igazság az, hogy letettem a pszichológiáról, a férjem sem igazán pártolta. És a továbbtanulás is halasztva jövõ szeptemberre.
Hát ha a magánvéleményemre vagy kíváncsi, igen, elég reménytelen. Nem is a pénz, mert, ha szereted csinálni, és megengedheted magadnak (jól keres a férjed), akkor lehet hobbiból csinálni, márha lenne hol. Mert egyre kevesebb a hely, ahol el tudsz helyezkedni. szerintem az óvónõi diplomával uez a helyzet. Ha elfogadsz egy tanácsot: minden pluszt használj ki, végezz el, fejlesztõ vagy logopédus szakirányt, márha van, mert sajnos egyre több ilyen gyermek lesz, és ezekre a szakemberekre igen nagy szükség van!
Ágci

Kép
 
 


Ha valaki tudja, hogy lehet elérni Bobot, még régebben írogatott ide, írja már ide az elérhetőségét.
Köszi

Gyöngyöske

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron