Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !
Akinek van lehetősége kérem segitsen!
Nagy szükség lenne egy pelenkázora mert már borzasztoan fáj a derekam ,pelenkára,rugdalozóra,fürdetőkádra mert lassan kinőjük azt ami van ,egy babakocsira.
Minden apro dolog számit Kérlek Segits !!
(33.000.- ft az albérletünk)
e-mail:alomkep@freemail.hu
ERIKA
 


Erika ne kezd már megint, hogy 25 helyre beírod magadat.
Egyszer is láttuk mit szeretnél.
Névtelen
 


bababörze

[url=http://www.realgates.hu/borze.html?topic=9" TARGET="_top]http://www.realgates.hu/borze.html?topic=9[/url]
Névtelen
 

 
 

Erika !

Egyetérted Névtelennel ! Meddig fogod még ezt csinálni ?????
Névtelen
 


Névtelenek!

Ha valakit leugattok, akkor nincs nevetek?
Enyje no.....

Zsolt
Zsolt
 


Zsolt !
En meg Veled ertek egyett !!!!!
Csilla
Ki ilyen batortalan? (Csak arra nem ,hogy
nevtelenul irjon????)
LCsilla
 


Mostmár tényleg unalmas ez a pár Névtelen aki folyamatosan leugatja a többieket. Nem kell ide írni ( sőt, olvasni sem). Ha nem segítetek akkor legalább maradjatok csendben!!!! Üdv.: dorcsi
Névtelen
 


A NÉVTELENEKNEK !!!
Hiszem hogy van segitség,ha másként nem is de legalább megprobálok segitséget kérni attól ki
TUD és PROBÁL is segiteni. Nekem nincsenek új baba ruháim sem Pierre Cardin babakocsim.
Számotokra ismeretlen a szegénység? Hát PERSZE!
Biztos van anyuci meg apuci . Mégis én vagyok
a világ legboldogabb anyukája mert ilyen kisbabát
kaptam ajándékba.És ti -NÉVTELENEK- a szégyenérzet legaprobb szikráját sem tudjátok felgyujtani bennem ,mert tudom hogy lesz aki segit majd mert ha nem tudnátok boldogság adni,és ha majd egyszer én is meg tehetem tiszta szivből teszem!!


A világ legszebb kisbabája megtekinthető a babanet babái között (babóca névvel)
ERIKA
 


Szia Erika !

Én tudom, hogy mi az hogy szegénység !!! Én is nehezen szedtem össze a babaholmikat, de azért hogy a babámnak legalább a fontosabb dolgai meglegyen, lemondtam inkább sok mindenről.
Nem tudom, hogy hogy tudsz internetezni, de gondolom baba mellett éjjel nem a munkahelyedről internetezel, akárhogy is nézzük az internet ha még a szolgáltató ingyenes is, de a telefonszámla még mindig ott van !!!
Én különben bárkinek szívesen segítek, hiszen tudom mekkora segítség az annak aki nehezen tudja megszerezni.
De úgy érzem, hogy Te már visszaélsz mások jóindulatával !
Névtelen
 


Kedves Névtelenek!

Nem mindegy Nektek, hogy Erika hová és hányszor ír? Azt hiszem nem Tõletek veszi el a "helyet"! Vagy kiírta a géped, hogy több hozzászólás nem fér el ebben a topicban?
Szerintem ha segíteni nem tudtok, legalább ne bántsátok meg a másik embert, semmi szükség rá. Örüljetek ha a Ti életetek boldog és nem szenvedtek hiányt semmiben!
Annyira örültem amikor anno rátaláltam a babanetre, mivel itt csupa kedves, aranyos és segítõkész kismamával és kispapával találkoztam, nem romboljátok le ezt, még ha csak illúzió is!


Enikõ
Enikõ
 


Sziasztok!

Engem is mélyen felháborít ez az utálósdi hangnem mellyel a névtelenek írnak.( Én is névtelenül írok az igaz de az ok az, hogy én nem saját géprol, hanem cégesrol és munkaidoben, szóval az egy kicsit furcsa volna, ha az emil címemben ott díszelegne a cég neve)
Szóval annak a névtelennek üzenem, aki az internetezés borsos árára hívta fel a figyelmet, hogy arra nem gondolt, hogy lehet ez távfoglalkoztatásos munka eszköze is.
Továbbá foglalkozzon mindenki saját magával és ki ki számoljon el a lelkiismeretével, ha megpróbál másokat kihasználni. Nem vagyok mélyen vallásos de a sorsszeruségbe hiszek, így szerintem, mindenki felel a cseleke4deteiért vagy így vagy úgy. Tehát mindenkinek lelke rajta mit csinál. Üdv: MIMI
Névtelen
 


Sziasztok !

Arra még nem gondoltatok, hogy Erika csak a jóhiszeműségeteket használja ki ????
Névtelen
 


Hát igen.. köszönöm azoknak kik melletem állnak ugylátszik még vannak "NORMÁLIS" emberek ezen a babaneten.
Ilyen undoritó emberektől szinte elfog a hányinger
hogy birhat ki valaki is ilyen egyéniségeket????
SOHA nem akarok ilyen embereket megismerni még szerencséjük hogy NÉVTELENEK!!!

U.i: a világ legszebb kisbabája megtekinthető a babanetes családok táblázatán (babóca névvel).
ERIKA
 


Hát igen.. köszönöm azoknak kik melletem állnak ugylátszik még vannak "NORMÁLIS" emberek ezen a babaneten.
Ilyen undoritó emberektöl szinte elfog a hányinger
hogy birhat ki valaki is ilyen egyéniségeket????
SOHA nem akarok ilyen embereket megismerni még szerencséjük hogy NÉVTELENEK!!!

U.i: a világ legszebb kisbabája megtekinthetö a babanetes családok táblázatán (babóca névvel).
ERIKA
 


Kedves Névtelen!

Kicsit röhejes már és azt hiszem már nagyon túl ragozzuk ezt a témát, de kinek a jóhiszemûségét használja ki Erika? Téged kihasznált, átvert??!! Nem értelek! Nem kell válaszolni, Én már feladom. Nem akarok senkit megyõzni semmirõl!

Enikõ
Enikõ
 


Sziasztok!

Nem értem a dolgokat és biztos bennem van a hiba. Erika kért, nem követelt. Egyébként én nem olvasok el minden topicot, igy számomra ez az elso hely, ahol találkozom a kérésével. Aki azt gondolja, hogy ki fogják használni, vagy egyszerűen csak nem akar, nem köteles adni semmit. Egyébként a cég nevét, emil cimét nem irja ki a gép, nem kell ezért névtelennek maradni. Egyébként meg lehet, hogy valakinek az internet a munkájához kell... Ne legyünk rosszindulatúak! Üdv, Bea
Bea
 


Szia Erika !

Kerestem a kisbabád fényképét, de nem találtam !

Lehet hogy csak rossz helyen néztem ?

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Én olvastam Erika írásait több helyen, és nevemet vállalva meg szoktam írni a véleményemet, errõl is , miként bármi másról is itt a neten.
Itt -és a többi azonos típusú oldalon - nem csak Erikáról van szó, mintahogy minden más topic is arra indítja az embert, hogy leírja a dologról a véleményét.
Akik már akkor neteztünk, találkoztunk Erikával õsszel, mikor elõször vetette fel kéréseit. Már akkor rákérdeztünk páran, mégis hogyan akarja felnevelni gyermekét, ha akkor, még dolgozva nem tud semennyit sem félretenni rá.
Most is többen kérdik, mibõl, hogyan internetezik Erika.
Erre, és az egész anyagi helyzetére minden bizonnyal létezik egy teljesen jogos, megható történet. Talán jobb, könnyebb lenne mindenkinek, ha Erika a kérései elõtt-közben mesélne magáról, megismerhetnénk és megérthetnénk õt.
Erika kérései mindenfélére kiterjednek, a jogostól a feleslegesig. Pontosabban fogalmazva a szükségtelenig, a megspórolhatóig. Azt hiszem, több névtelent ez bánt, hisz mi többiek is sok mindenrõl lemondtunk, sok mindent nem tudtunk megadni a babánknak, amit pedig szerettünk volna.
Hasonló helyzetû emberekkel többször találkozhattunk a TV-ben, például a Fókusz típusú mûsorokban. A meghatóan tálalt történet emberek tucatjait indítja adakozásra. Aztán láttam egy olyan történetet is, ahol a kérõ apuka immár másodszor állt kamera elé. Elmondta, hogy bizony sok ruhát és sok kacatot kapott, de még ez és ez problémás neki továbbra is. Közben mutatta a kamera a szobát, ahol hatalmas halomban, a szoba sarkában ott állt irdatlan nagy kupac ruha. Nem mosva, vasalva stb. hanem odahajigálva, megbecsületlenül...

A szegénység nem bûn és nem kell szégyellni sem. De alázatnak, szerénységnek a kérésekhez párosulnia kell(ene). Erika pont olyan, mint a névtelenek, hisz a névtelenek semmivel nem nevesítettebbek, mint valaki egy itt használt névvel. Õ ugyanúgy kimondja a magáét és a véleményét azokról, akik õt szerinte bántották.

Én, és sokan a névtelenek közül bizonyára szívesen segítenénk, ha nem is feltétlen pelenkázószekrénnyel, ami nekem se volt sose. Szívesen adnánk tanácsokat, ötleteket, tippeket, mit, hol, hogyan lehet megspórolni. Tudjuk pl. hogy magas albérletet fizet Erika, de nem tudjuk miért. Szerencsémre nem vagyok albérletárakban járatos, csak annyit tudok, hogy Pest és vidék, város és falu között óriási különbségek lehetnek. Ha valahol, valahogy nem tudok megélni, akkor elõször azon próbálok változtatni, munka, állás avagy lakóhely változtatásával vagy az életmódomat változtatom stb. Lehet, hogy ilyen kérdésekben is tudnánk segíteni, ha hagynák.

Még egy. Mit szólnátok, ha ezt írnám: leendõ negyedik gyermekem már nem szállítható az elõírásoknak megfelelõen a Wartburgunkban. Kérem segítsetek abban, hogy egy legalább hatszemélyes autót tudjunk venni, amire egyelõre abszolút semmi pénzünk nincs. Gondolom, mind felháborodnátok, pedig nem is olyan nagy a különbség!

u.i.:Erika! én is kerestem a babóca nevet a listán és egyéb helyeken, de nem leltem!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,
Elõre is bocsánatot kérvén Erikától, hogy kifecsegem (talán nem etikus): miért jár vki a terhessége alatt olyan orvoshoz, aki az SZTK-ból a magánrendelõjébe irányítja a beteget, ott pedig vizsgálatoknként 5000 (!!) forintot kér érte? Ha én albérletben laknék, inkább járnlk más orvoshoz, ingyen, ezt a pénzt pedig a gyerekemre költeném.
Bocs.
Erika, a mostani Kismamában olvastam eladó babakádat, 600 forintért.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Erika!

Nekem sincs kulon pelenkazom, de a ferjem az iroasztalunk laba ala fabol keszitett magasitot, igy nem faj derekam. Mindenki irigyeli, hogy milyen klassz, nagy pelenkazom van!
Mekkora a babad? Az en 5 honaposom eloszor a mosdokagyloban furdott, most pedig mar a nagyokkal a kadban. Igaz, tartani kell ot, de neki meg ugysem jo sokaig azni a vizben, igy gyorsan kiveszem ot.
Evi
Evi
 


Szóval!!
A babóca megtekinthetö a föoldalon a babanetes családok cimszó alatt az Erika 27 Csaba31 babóca1
babóca2


Üdv. Erika
Erika
 


Pethes Ildikonak.

Hogy miért lakom albérletben ???
Könnyü a válasz mert nem volt senki aki a seggem alá dugodt volna egy meleg othont!
11 éve élünk albérletben már rég kifizettünk egy ház árát is szerintem és még semmi esélyt sem látok ,hogy valaha is lesz egy saját lakásunk!
Nekem 37000.- ft a jövedelmem a páromé 32000.-
az albérlet 33000.-ft + rezsi aszt hiszem a számok magukért beszélnek.
És ez mellet nincs senki kihez fordulhatnék aki segitene mert anyukám vidéken lakik és beteg.
és ami még igy hirtelen eszembe jut a babóca havi 8000.-ft tápszert eszik meg a szoptatás mellé mert a szegény embert az ág is huzza (sajos nincs elég tejem,pedig nagyon szerettem volna minnél tovább szoptatni)
Mit javasolsz?
Én ne egyek vagy a gyerek?
Erika
 


Erika, te tényleg nagyon furcsa egy lény vagy! Egyfolytában vagy kunyerálsz vagy másokat döngölsz a betonba! Én nem sírtam el magam a történeted hallatán, mikor az első gyereket szültem 98-ban az én 17.600 ft-os gyesemből éltünk, és nekünk sem segített senki. Mégsem álltam le kunyerálni, főleg nem pelenkázóasztalokat meg ilyeneket. A férjem rengeteg különmunkát vállalt és nem várta, hogy a sült galamb a szájába repüljön. Ráadásul még irígy is vagy, ennyire zavar, hogy vannak olyanok, akiknek a szülei segíteni tudnak? Te sem fogsz majd segíteni a gyerekednek, ha megteheted? És akkor hogyan fog esni neked, ha azt mondják a gyerekről, hogy a segge alá toltak egy lakást??
Azt hiszem, igazán véget lehetne vetni ennek a vitának. A nyolcezer forint tápszert pedig egészen egyszeruen nem hiszem el, nálunk az első gyerek volt tápos, a doktornőnk felírta receptre, és egy tripla dobozt háromszáz forintárt meg tudtunk venni. Azóta ekkorát emelkedtek volna az árak????
Eszter
Névtelen
 


Erika!

A csütörtöki Metró újságban láttam egy nektek való megoldást. Egy álláshirdetés van házaspárnak, gondnoki házmesteri állás másfélszobás szolgálati lakással. Az újság ingyenes. De ha gondolod, az albérletek árait is figyelni fogom.
Amúgy nem kétlem, hogy nem könnyû lakáshoz jutni, amit kétlek, az az, hogy nem lehet megfelelõ megoldást találni.
Zsóka õszinte megszólalásához pedig, hát ez van, no comment.
Ildi
u.i.: kedvencem, mikor valaki azzal jön nekem, hogy "könnyû neked, mert ezt meg azt kaptál". Nõvérem is kedveli ezt a szöveget, aztán a múltkor elárultam neki, mégis mennyibõl élünk most. Õ meg kiakadt, mert elõtte épp panaszolta, hogy végképp nem lehet kijönni az õ pénzébõl, amely összeg 120 %-a az enyémnek, és nálunk egy felnõttel több "kosztol" belõle.
Pethes Ildikó
 


Erika !

Belinkelek Neked egy címet, itt egy számítógépes pénzkereseti lehetőség van. Nézd meg, aztán, ha érdekel, hát hajrá !!!!

[url=http://re-mail.netkapu.hu/?ref=100230" TARGET="_top]http://re-mail.netkapu.hu/?ref=100230[/url]

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
Miért van az, hogy lassan kezdem úgy érezni, ha ezt a rovatot olvasom, hogy egy vége-hossza nincs szappanoperát olvasok, amelyben az Erika a foszereplo????
Nem akarok névtelen maradni, de ha mégis úgy jelenek meg, akkor légyszí írja le valaki, hogyan kell regisztrálni, mert én akárhányszor próbáltam, mindig azt írja ki, hogy ilyen és ilyen karakter nem szerepelhet a nevemben. Lehet, hogy én vagyok ennyire béna?! Sot biztos.
Visszatérve az Erikához..
Egyetértek Pethes Ildikóval, ha Erika tényleg jobban feltárná a körülményeit ( már amennyiben igazat ír )akkor valószínuleg sokkal kevesebb támadás érné. No persze egy dolog mi szükséges a babának, meg egy másik dolog, hogy mi szolgálja az anyuka kényelmét.Amire ugye ha nem telik, attól még a baba felno.
MIMI
Névtelen
 


Szia Mimi!

Teljesen egyetértek utolsó soraiddal.

Regisztrálni úgy tudod magad (nekem is belekerült egy kis időben, míg rá nem jöttem az egyszerű megoldásra), hogy elküldöd a szerk@babanet.hu e-mail címre a használni kívánt azonosítód és jelszavad, majd ezt a szerkesztőség maga aktivizálja. Egy kis idő múlva (tőlük függ) már tudsz írni ide az azonosítóddal.
Pár napja a főlapon volt pár sor, hogy hogyan is lehet regisztrálni magad.

Sok sikert! Remélem találkozunk más rovatban is!
Üdv: Évici
Évici (Évic
 


Nem szándékozom beszállni a vitába, egyedül csak Erika stílusa nem tetszik, céljai eléréséhez ez éppen nem a megfelelõ hangnem. Mellesleg miért gondolod azt Erika hogy egyedül te élsz a világban anélkül hogy a segged alá dugták volna a lakást?? Az mi "seggünk" alá nemhogy lakást, de mást sem dugtak, amit elértünk azt mind magunknak köszönhetjük, és én nagyon büszke vagyok rá..
Ne haragudj..
Üdv: Zorkanya
Ui: Mellesleg a Kismamában is nagyon tetszik mikor mindent kérnek, és megadják a mobilszámukat.
Zorkanya
 


Ui2:
Még egy, ezúttal Erika mellett:
A tápszerre csak a gyermek 6 hónapos koráig jár támogatás, utána már elég borsos az ára, de mégis megveszed, mert ugye ne adj a gyerekednek tehéntejet 1 éves kora elõtt, de támogatni csak fél éves koráig támogatod a tejet helyettesítõ tápszert..
Hogy mit tehetsz??
Kinyögöd a tápszer árát, vagy kockáztatod az allergiát- vagy tápszer helyett jöhet a pörkölt galuskával..
Zorkanya
 


Sziasztok!

Van itt néhány dolog. amit nem értek.
Az én gyerekem most múlt egy éves. A pelenkázót kb. 8 hónapos korában kölcsönadtam, mert annyira ficánkolt rajta, hogy féltem, leesik. Csak az én fiam ilyen? Vagy korral jár? Ha korral jár, akkor Erika! A te gyereked mennyi idős? Mert ha még nincs ennyi, akkor olcsó a tápszer. Ha igen, akkor pelenkáázz minél biztonságosabb helyen. Én pl. vagy az ágyunkon pelenkázok, Gergő fekszik, én ülök (derék kímélve), vagy a földön (póz u.a.)
Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a szüleink (és mi magunk)elég sok mindent adtak a fenekünk alá. De a gyerekcuccok nagyon nagy részét kölcsön kaptuk barátoktól, ismerősöktől.Rengeteg ruhát veszek a bababörzéken, turkálóban. Szerintem kevés pénzből is meg lehet oldani anélkül, hogy az embernek kunyerálnia kéne. Mert más kérni és más kunyerálni.
Rita
ritasol
 


Eszter!
Nem tudom mikor vettél utoljára tápszert de biztosan nagyon rég lehetett.
Mi nutrilon peptit fogyasztunk ami 450gr-os, és
kb 5-6 napig elég ,(egy doboz ára 998)
Na most a legjobb esetben is egy honapban elfogy minimum 5 . és ez mellé kell a süritő ,hogy amit eszik azt ne bukja olyan könnyen vissza ez a nutrilon instant "csupán" 2500 ft 13dkg!!
Hát kedves számolj utána , nem szoktam HAZUDNI!!
Mielőtt kimondod azt hogy nem hiszed el gyözödj meg magad ,hogy igaz!!
Üdv Erika!
Erika
 


Vége a szappan operának!!
Úgy érzem véget kell vetni ennek a ElFAJULT
oldalnak .(számomra)
Számomra közelsem ez lett volna a cél!!
Szerettem volna SEGITSÉGET!! mégegyszer leírom
SEGITSÉGET kérni igy keztem attól aki megteheti!!
Nem pedig rosszindulatú emberek véleményét
olvasgatni és látni azt ,hogy senki nem értette meg az oldal lényegét .
Megdöbbentö az a tény is senkinek nem volt egy értelmes levele hozzánk.Keresték miként is törhetnek egykis borsot Erika orra alá,ezek vagytok ti akik megkeseretettek és soha sem fogjátok meglátni a jót ez emberekben.
Érdekes ,hogy Zsóka is épp ezt a véleményt irta
egyszer a jó indulatából kaptunk töle egy 24-es kinai kis cipőt aminek nagyon őrültem és probáltam viszonozni persze mikor már megszült egy párszál virággal.
Én senkit nem akarok megbántani mindenki vegye magára ami rá vonatkozik és számoljon el a lelkiismeretével persze csak akkor ,ha neki van ilyen.
Aki akar segiteni az megtalál az e-mail cimemen alomkep@freemail.hu
Mert számomra ez egy rosszoldal ,rosszemberekkel,
rosszidőben, talán 100 év mulva felnő ez a társadalom ,hogy ne áskálodjon hanem segitsen.
Üdvözlettel : Erika
Erika
 


Szia Erika!

Elolvastam ezt a végtelen hosszú vitát ami a történetedről szól és ehhez szeretnék hozzászólni. Azt hiszem, hogy az a baj "veled" hogy mindig konkrét dolgokat kértél és több helyen és talán ezért nem volt egyeseknek szimpatikus. Én most segítettem valakinek (szintén babanetes) és nem is tudom megmondani, hogy miért őt választottam és miért nem tégedet.
Nem hiszem, hogy ők rossz emberek lennének, csak lehet, hogy csalódtak már ilyen téren és ovatosak. Ha megállítanak az utcán hogy ilyen olyan dolgokra gyüjtenek pénzt, mindig adok és amikor látom a tévébe, hogy csalók voltak akkor nagyon elszomorodom, hogy kihasználták mások jóhiszeműségét és megfogadom, hogy többet nem adok. De persze utánna minden kezdődik előről.
A pelenkázó asztalra egy tipp: Tegyél egy gyúródeszkát a babaágyra keresztbe (lehetőleg olyat aminek van egy kis pereme) és már is meg van oldva, és még helyet se foglal.
Egy ismerősömék így csinálták, náluk bevállt, próbáld ki te is.
Ha sikerült, akkor írj.!!!!!
üdv. Timi
Névtelen
 


Sziasztok!
CSak annyit szeretnék megjegyezni, hogy a rászorultság és a mobiltelefon nem feltételenül zárja ki egymást! Nemrég számoltunk utána, hogy mi éri meg jobban. Édesapám egyedül él, rokkant nyugdíjas és a múlt héten becsípödött nála egy ideg, így nem tudott felkelni. Szerencsére a szomszédok meghallották, így csak egy napot feküdt egyedül! Hogy ilyen ne történjen mégegyszer, szeretnénk neki telefont beszerezni. Matáv-os vonalhoz még mindig több tízezer forint a belépési díj, és csak az elöfizetés közel 3.000 forint! Ezzel szemben, ha én kérek neki egy társkártyát, akkor a készüléket ingyen megkapja, és a havi elöfizetési dij csak 2.700 forint, ambivöl 1.375 lebeszélhetö! Szóval lassan a Matáv-os vonal lesz a luxus!

Erika!
Én is végig olvastam a hozzászólásokat. Szerintem többen is próbáltak segíteni neked, sajnálatos, ha csak a bírálatokat vetted észre! Nekünk sem tudnak (ahogy sok más párnak sem) sajnos segíteni a szülök, de valahogy mindig lesz! Általában nem az a megoldás, hogy azokra haragszol, akiknek kicsit jobban megy, annak általában komoly ára van! Nekem a föállásom mellett van két vállalkozásom, akárcsak a páromnak, és most már (6 év után) eljutottunk oda, hogy minden hétvégénk szabad, és néha már este 6-kor otthon vagyok! Hozzá kell tennem, hogy 6 évvel ezelött csak nekem volt munkám, ahol havi 35.000-et kerestem! Nagyon igazuk volt a régi öregeknek, amikor azt mondták: a kényszer nagyúr!, ha annak idején nem lett volna olyan kilátástalan a helyzetünk, akkor talán sosem lettem volna vállalkozó, most pedig lassan azon gondolkodom, hogy GYES után nem jövök vissza dolgozni!

Bocsi, hogy ilyan hosszúra sikerült!
Sziasztok!
Orsi
Orsi
 


Sziasztok,
azért az tényleg furcsa, hogy Erika elõbb kér, aztán ha nem kap, akkor mindenkit elküld a fenébe. Még azokat is, akik esetleg már segítettek neki.
Szerintem azért ha valaki kér, a kérésnek szerénységgel és valamiféle alázattal is kell párosulnia. Nem állhatok oda mindenki elé pökhendien: adj ezt és ezt! Az utcán ha valaki erõszakosan kér tõlem, akkor biztos, hogy nem adok neki. És itt ugyanez ismétlõdik meg.
Õszintén szólva nem érdekel, hogy Erikának milyxen az anyagi háttere. Biztos vagyok bwenne, hogy nem túl fényes, hisz ha az lenne, akkor nem kérne. De! Úgy érzem a hozzászólásaiból, hogy önállóan, saját magára támaszkodva meg sem próbált elérni semmit, hanem mindenki más irgalmára, jóindulatára, jószívére támaszkodik.
bocs, de nem írom alá
Névtelen
 


Kedves Erika!
Ne haragudj, de én is azt érzem, hogy itt rengetegen próbálnak Neked segíteni, de Te tele vagy önsajnálattal, és azokra vagy dühös, akik esetleg hasonló helyzetben vannak, mint Te, csak megpróbálják ezt a helyzetet megoldani. Szerintem ez a rohadt pénz minden család mindennapos témája, mert sajna abból mindig kevés van. Próbálj meg tanulni valamit, így jobban boldogulsz majd a gyed után. És ne haragudj másokra,egy csomó emberről tudok, aki ezerszer rosszabb helyzetben, mint Te!
Viráganya (akinek nem tolták a feneke alá a lakást)
Viráganya
 


Sziasztok Lányok!
Pár nappal ezelott már azt hittem, hogy vége az Erika-STORY-nak. De nem! Még mindeg azt olvasom, hogy ügyet csinálunk az Erika hozzáállásából. Fejezzük be egyszer s mindenkorra. Szerintem Erika már megkapta a magáét, és na bumm! Legfeljebb nevet a markában rajtunk, hogy mit dühöngünk rajta.
Ez az egy arra volt jó, hogy mindenki kicsit óvatosabban fog adakozni, mert azért egy dolog ajószándék, és megint csak egy dolog, amikor hülyének nézik az embert!
Üdv: MIMI
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Pár nappal ezelott már azt hittem, hogy vége az Erika-STORY-nak. De nem! Még mindeg azt olvasom, hogy ügyet csinálunk az Erika hozzáállásából. Fejezzük be egyszer s mindenkorra. Szerintem Erika már megkapta a magáét, és na bumm! Legfeljebb nevet a markában rajtunk, hogy mit dühöngünk rajta.
Ez az egy arra volt jó, hogy mindenki kicsit óvatosabban fog adakozni, mert azért egy dolog ajószándék, és megint csak egy dolog, amikor hülyének nézik az embert!
Üdv: MIMI
Névtelen
 


Csak annyit szeretnék hozzászólni ehhez az Erika-storyhoz, hogy én kint élek külföldön, és egyre rájöttem egy-két levélből! EZ A MAGYAR MENTALITÁS!!!
Névtelen
 


Az pedig a kulfoldi mentalitashoz tartozik, hogy nem mered vallalni a nevedet, azzal a hatalmas nagy onerzeteddel??! Kifejezetten gusztustalan, te nem magyar vagy? Akkor meg hogyan mondhatsz ilyet?? Akkor legyen arcod kritizalni, ha van annyi gerinced, hogy a nevedet vallalod...
Eva
Eva
 


Éva én is pont erre gondoltam amikor eloször elolvastam.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Lanyok !(Eva es Kata) Teljesen egyetertek Veletek pedig en is kulfoldon elek !!!!
Csilla
U.I. Csak ez a nevtelenseg mar ehhez a "hogy is mondjak ezt magyarul"- stilushoz illik !!!
LCsilla
 


Sziasztok!

meg kell jegyeznem hogy nem én irtam a névtelen hozzaszolast, de én is külföldön élek.
Sajnos van valami abban amit a névtelen irt!
Ti meg tulreagaltok, kiveséztek minden egyes megjegyzést! Csak pozitiv dolgokat lehet irni????

és nem mindegy, hogy névtelen, vagy azt irja hogy Kisbéka Erzsi?

és ha valaki kinnt él külföldön, akkor nem nagyképüsködésböl irja amit ir, hanem azért, mert megismert egy masik mentalitast, masik kulturat és akkor mindjart jobban feltünik a "hazai".

Sajnos, van sok amit még tanulhatnank mi magyarok!

Sziasztok Neves Bélané
Neves Bélané
 


L.Csilla!

Nem tudom te miota élsz külföldön és mit csinalsz, de batran merem allitani, hogy ha non-stop idegen nyelven kell kommunikalnod évekig, akkor bizony akarva-akaratlanul de néha el kell gondolkodni egy-két magyar szon!
Hogy is mondjak ezt magyarul???
Azt hiszem a legtöbb ember szerint: Nagyképüség!
Sajnos!

De minek is magyarazzam???.......

Neves Bélané
BéLané
 


Kedves " Neves Belane"!
Az a helyzet, hogy nem tudom, miert alakult ki nehany- tisztelet a kivetelnek- emberben par l=kulfoldon toltott ev alatt, hogy ok kulonbek masoknal?? En is eltem kulfoldon, igaz nem sokat, de nem lettem mas ember, nem kezdtem lenezni a honfitarsaimat, nem kezdtem el oket nagykepuen kioktatni a moralrol, meg ilyenek.
Magyarazd mar el nekem, hogy a kulfoldon elok miert kulonbek a magyaroknal?? Talalkoztam mar mindenfele nacioval, es sokrol kifejezetten negativ kepem alakult ki, de nem vagtam a kepukbe, hogy bezzeg itthon, Magyarorszagon ezt nem igy csinaljuk... Lattam en mar francia ferfit az asztalnal az orrat turkalni, lattam mar dan egyetemistat a reggelire feltalalt vajba elnyomni a cigarettat, se meg sorolhatnam... Sokan azt hiszik, hogy attol mert kulfoldre koltoztek, megvaltozik a jellemuk, pedig az enm orszagfuggo. Te mas ember lettel, miota kikoltoztel?? azota vagy kulturleny, miota nem laksz Magyarorszagon? Akkor nagyon sajnallak...
Es-de ez mar maganvelemeny- a kulturaltsagnak az egyik fokmeroje, hogy valaki oszinten meri vallani a velemenyet, nem nevtelenul frocsog a nagyvilagba. Ez az a masik magasabbszintu kultura? Ezuitan tunik fel a hazai? Hat ze igazan szanalmas.
Eva
Eva
 


Sajnálom, ha ennyi embert megbántottam! Több éve élek kint, több országban éltem már, és ezért mertem írni, amit írtam: mert úgy tapasztalom, hogy az emberek errefelé sokkal segítőkészebbek, és önzetlenek! Nem vagyok nagyképű;, csak másképp látom a világot! És Benneteket is, kedves háborgók!
Névtelen
 


Utoljara szeretnek hozzaszolni, nem hiszem, hogy tobbet erdemelne a tema. Azt hiszem, hogy akik a segitokeszseget kerdojelezik itt meg, azok nem igazan tudjak az elozmenyeket. Erikanak mar sokan segitettek, en is akartam, de tortent valami, ami utan nem tettem( ez az en maganugyem...).Nem hiszem, hogy Magyarorszagon kevesebb a segito szandeku ember, mint kulfoldon, ahol, mint az a hozzaszolasokbol is kiderult, mindenki egy szora adja oda a masiknak a javait...
Az a helyzet, hogy egy-ket ilyen hozzaszolas utan hajlamos vagyok en is maskepp latni az itt hozzaszolokat, bar altalanositani nem akarok( Kedves L. Csilla, ugye tudod, hogy nem rad gondoltam.)
Eva
Eva
 


Kedves éva!

Irod: "Az a helyzet, hogy nem tudom, miert alakult ki nehany- tisztelet a kivetelnek-
emberben par l=kulfoldon toltott ev alatt, hogy ok kulonbek masoknal?? "
Akarmennyiszer atolvastam a leveleket, nekem nem tünt fel, hogy valamelyikünknek (külföldön élöknek!!!) kialalkult volna egy "énkülönbnekérzemmagam" érzés, csak azért, mert mi egy masik orszagban élünk.
Te hol lattal erre utalo mondatokat?

és Kedves éva! Miért tamadsz? Nem vagyunk (lettünk) mi kulturlények, azért mert egy masik orszagban élünk.
Nekünk csak ez a véleményünk! Pont.

Neves Bélané, aki külföldön él, de magyarnak vallja magat.
Névtelen Bé
 


Kedves külföldön élök!

Nem tudom mennyire olvasgattatok bele a babanetes társalgó más topicjaiba, de szerintem nem igazán. Akkor ugyanis nem mondanátok az itteniekröl, hogy (idézem) EZ A MAGYAR MENTALITÁS!!!
Itt - az én meglátásom szerint - meglepöen sok jószándékú ember próbálja segíteni, támogatni egymást! Erikának is igen sokan próbáltak itt is segíteni, ha nem is anyagiakkal, de megszívlelendö ötletekkel, amiket sajnos ö sem vett észre! Az, hogyha valaki nem ad rögtön, elsö kérésre, nem feltétlenül MENTALITÁS kérdése, sokan vagyunk, akik nem engedhetjük meg magunknak, hogy anyagi javakkal támogassanak másokat, de saját, bevált tapasztalatainkat, ötleteinket szívesen tovább adjuk, illetve szívesen fogadjuk másokét is!

Üdvözlettel:
Orsi
Orsi
 


Sziasztok!

Tudjátok én sose akartam és most se akarnék külföldön élni. Tisztelet a kívételnek, de nekem sokak külföldre menése úgy tûnik, õk azt gondolják ott könnyebb, jobb. Utána persze esetleg könnyebb az adakozás gondolata is. Én azt mondom, az sokszor többet tesz, ha vállaja azt, hogy õ MAGYAR és alapvetõen itthon szándékozik élni, ezt az országot gyarapítani, elõrébb vinni, és az itthoni nehézségekkel megküzd. És akkor azt is mondhatjuk az itthonmaradottakra EZ A MAGYAR MENTALITÁS. Mert tudunk itt élni, és vállaljuk az itthoni életet, vállaljuk, hogy magyarok vagyunk, akkor is, ha nehezebb így. Nem hiszek a sok tízéve külföldön élõknek, mikor azt mondják, õk magyarnak vallják magukat. Magyar származásúak, de semmi közük a magyarsághoz, ez a véleményem, és leírom, bár abszolút nem tartozik a babanet topicjaiba.
Ildi
Pethes Ildikó
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: