Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én indítottam el egy úgy topicot "CSÁSZÁRRAL SZÜLTEM" címmel, mert nem vettem észre, hogy már van egy hasonló. De egy kedves levelezőtársunk ide irányított, így csatlakoznék.

Szerintem eleve rossz irányba indúlt el a topic. Itt nem a "rendes" és "császáros" mamák harcának kellene folynia és egymást meggyőzni arról, hogy melyik a "jobb". A legjobb az, ha a baba és a mama is egészséges, attól függetlenül, hogy hogyan születik.

Én még csak egyszer szültem (császárral), de gondolom minden szülés más. (barátnőm "rendesen" szült háromszor és Ő mondta, hogy mindegyik egészen más volt) Így nem igazán lehet összehasonlítani, hogy melyik a jobb. Senkit nem lehet elítélni azért sem, hogy melyik helyzetben érezte Magát jól, mivel 5 sorból nem ismerhetjük az egész történetet.

Én császárral szültem (12 órás vajúdás után) és szomorú vagyok miatta. De miért? Valószínüleg azért is, mert mindenhol az olvassuk, halljuk, hogy ez nem a "rendes" szülés. Bár igaz, hogy egészséges kisbabád van, Te is egészséges vagy, de nem rendesen szültél. Tehát valami nem sikerült. Egy olyan dolgot nem tudtál megcsinálni, amit a természet talált ki és évezredek óta csinálnak a nők nap mint nap.
Így ha elolvasok egy "igazi" szüléstörténetet, ahol "rendes" szülés, utána szopi és elöltött órák hármasban, mindig sírhatnékom támad. Pedig már 20 hónapos a lányom.

9 hónapig készülsz valamire, amit nem kaphat meg a Babád, a Férjed és Te se. A legtöbb kórházban nem lehet ott a Férj, nem foghatod meg a Babád (jó esetben adhatsz neki egy puszit) nem rakhatod cicire és nem lehettek együtt 5 percet sem hármasban. Ez nekem csalódások sorozata volt a boldogság mellett.

Ez csak az én véleményem, gondolom nem minden császárosé.

Ezért aki még nem szült császárral, próbálja megérteni azokat akik (kivéve azt aki császárt választott) erre kényszerültek.

Mégegyszer mondom, tudom, hogy nem minden császáros mama érez így. Én túlságosan maximalista (magamhoz is) és érzékeny vagyok.

Sziasztok, Pöttöm
 


Bocs, még egy gondolat!

Nem az a lényeg, hogy melyik fajta szülés fáj jobban. Mindegyik fájhat ugyanúgy.
Azt nem értik meg a sokan, hogy a császárosoknak hiányzik valami a szülésélményből.

Ha pedig elmeséled, hogy császárral szültél, sajnálkozva néznek rád. Ha amúgy nem így gondolod, egy idő után elhiszed, hogy a szülésed egy része kudarcba fulladt.

Bocs, hogy ennyit írtam.

Pöttöm

Pöttöm
 


Kedves Mamák!

Én bizony császárral szültem kérésre. A mai napig nem szégyenlem, őszintén megírom valami miatt sohasem akartam természetes úton szülni. Talán túl sok rémtörténtet hallottam fiatalabb koromban. Ha csak az a lehetőség lett volna, hogy természetes úton szüljek, inkább nem vállaltam volna gyereket. Így azt mondom bármikor vállalom a következőt. Lehet, hogy közrejátszik, hogy a kórházzal is szerencsém volt, meg a nővérekkel is akik szülés után első perctől kezdve lelkiismeretesen és rengeteget segítettek. Ismerek hozzám hasonló fiatal lányokat, akik annyira félnek a természetes szüléstől, hogy inkább soha nem vállalnának gyereket.
Tulajdonképpen nem is az a lényeg ki hogyan szül, hanem hogy egészséges kisbabája legyen és szeretettel nevelje. Aki akar nyugodtan szüljön kérésre császárral - ettől semmivel sem lesz rosszabb anya.

Sziasztok: TTimi.
TTimi
 

 
 

Sziasztok!
Szerintem nem csökkent értékű sem az az anya aki császárral, sem az az anya aki normál úton szült. A lényeg a lényeg: túl van rajta bárhogyan is, életet adott gyermekének. Minden szülés más, mindenki máshogyan éli meg, mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége, na meg más az egyes kórházakban a felszereltség és a hozzáállás.
Én egy vidéki kórházban szültem, túlhordás miatt indították s szülést ( burokrepesztés, oxitocin). Az első fájásoknál azt mondtam, hogy ezt még röhögve kibírom, erre felvilágosítottak, hogy csak rosszabb lesz. A szülésznő nézte a fájások erősségét, amikor elérkezett az idő, felajánlotta a fájdalomcsillapítást. Csak kéjgázt kértem. Később volt egy pont, amikor majdnem császároztak (lelassult a baba szívhangja), de végül hüvelyi úton született meg a kisfiam. 3800 gr, 54 cm. Csodás vol, amikor a hasamra tették, stb, erről nem ömlengek, mert a császárosok sajnos kimaradtak ebből, és nehogy rosszul érezzék magukat, mikor olvassák!
Viszont a baba feje akkora volt, hogy mindkét irányba 3-3 öltéssel varrtak, a méhszájat is egy helyen varrni kellett. Kb 3 hónapig fájdogált a sebhely, de a mai napig pl nem tudok tampont használni azokon a napokon.
Mindezek ellenére örülök, hogy nem császároztak.
Üdv:
Zsu

Kép
Kép
 


TTimi, maradéktalanul egyetértek veled.
Blanka-Bianka
 


Érdekes ez a "kérésre császár" téma .Az első gyermekem hosszúnak tűnő 1órás kitolás után vákummal született meg 3750 gr-al fájásgyengeségem volt végig ...senkinek eszébe sem jutott hogy a műtőben kéne befejezni ezt a szülést...a második fiam szintén hosszú kitolás után 3800 gr-al született itt sem merült fel a császár lehetősége és nem bánom végig biztam azokban akikre rábiztam magam és a babát és a félelem ? miért kéne félnünk amikor életünk legszebb eseményét éljük át a gyermekünk születését a félelem bénit a baba is érzi lehet hogy éppen attól nem halad a szülés ... mindannyian másként éljük ezt meg mindenkinek más a fájdalomküszöbe és az hogy a baba hogyan jön világra az semmit nem jelent egészséget és boldogságot a mamának és a babának egyaránt üdv .vera
Kelemen Péterné
 


Kicsit olyan ez, mint a szoptatás. Mostanában "divat" szopttani, akinek nem sikerül, pedig úg készül, az kudarcnak éli meg. A császár is hasonló annak, aki simára készült. De direkt császárt kérni ahhoz hasonlít, mint csak azért nem szoptatni, hogy mihamarabb lehessen fogyózni, és ne nyúljon meg a mell. Önző hozzáállás, és eleve, direkt fosztja meg magát az iylen anyuka egy csomó meghittségtől, amitől aztán utólag hiányérzete lesz, még akkor is, ha tagadja. Tényleg megéri? Nem hinném. A szülés-szoptatás rövid időszak, de kihat egy egész életre, az is, ha volt, az is, ha kimaradt.
Spórol az ember egy kis macerát, és ott munkál benne gy egész életen át. Hülyeség.
név nélkül
 


ez jopofa lanyok! Inkabb szakadtok a hüvelynél 3 felé, varrnak, miegymas, de TE megcsinaltad normalisan!!! Gratulalok!
Még mindig ragaszkodom a kért csaszar jogahoz!!!
Ha valaki nem birja a fajdalmat, kérjen csaszart.
én 1 héttel utana mar kirandultam a csaladdal.
TTimi,egyetértek veled!
Egyébként egy foghuzas sokkal kevesebb fajdalommal jar, akkor miért kér mindenki 4-5 injekciot?? Akkor nem vagyunk batrak? marcika
Névtelen
 


azért nem irok nevet, mert a kutya sem ismer, irhatnék akarmit, regisztralva ugysem vagyok. Vallalom a véleményem, de ha nem haragszotok, erröl a témarol se idöm, se kedvem hosszan mail-ezni. Talizni meg nehézkes, mert nem a közelben élek. Ennyi a magyarazkodas, ha valakinek szemet szur a névtelen beszolasom. marcika
Névtelen
 


Véleményedet tiszteletben tartom, lásd fentebbi írásomat, de a foghúzásos hasonlat kicsit sántít KépKépKép A fogam nem a gyerekem. Ragaszkodom hozzá, de pótolható KépKépKép
Csak a gyerek számít, nem pedig az, hogy fasza anya vagyok, mert simán szültem, ill. inkább császárral szülök, hogy ne fájjon, ne repedjek, ne táguljak ki..stb. Ezt már "megvitattuk" az RR topicban.
DBarbi
 


kizárt, hogy a gyereknek jót tegyen az a szörnyű gyötrődés, amit a hüvelyi szülés jelent. csak meg kell nézni a hüvelyi úton született lila-fekete, összenyomorgatott szegény bébiket, és a császáros szép rózsaszínű formásakat.
Névtelen
 


Éééés igen! Már vártam egy ilyen hozzászólásra. Eddig elég jól ment a topic Kép Csodálkoztam is.

Tudom, hogy emellett kéne "elmenni", de azért reagálok. Azaz inkább mégsem, nem éri meg...
DBarbi
 


Szerintem ezt a topicot abba kell hagyni!
Nem tudtok kultúráltan vélemény cserélni. Miért bántjátok egymást?

Teljesen mindegy ki hogyan szült, mennyit szenvedett, ha egészséges kiegyensúlyozott babája van és ő is az!!!

Mindenki más!!! Ezt kellene már elfogadni!
 


Miért nem lehet kultúráltan, egymás ócsárolása nélkül csak beszélgetni?? Elég rossz lenne, ha minden sértegető, hergelő beírás után új topicot kellene nyitni, Úgyis megtalálják a módját a hergelésnek. Ez borzasztóan elkeserít Kép

Kép
Kép
 


Émisunom mutass nekem olyan orvost aki tervezett császárt végez csak azért hogy nekelljen szétkaszaboltatni az anya nemi szervét ,stb. ez kezd ujra hasonlitani az RR -es topichoz mert már megint a bálnazsir a karcsúság és társai jönnek elő minden hozzászólónak a ki nem 50 kiló és nem szült császárral és netán esetleg diabetesze van amit azért senki nem keres magának ,az már nem is haladó felfogású és persze a bébi azért mert a természet rendje szerint született akkor már nem is lehet vele minden rendben??????? ide jukadtunk ki és ha unod akkor minek szólsz hozzá???????????
Kelemen Péterné
 


Kelemenné! Miért ne szólhatna hozzá olyan is, akinek esetleg más véleménye van?
nemortodox nemkismama
 


"Elküldve 2004 Február 03 kedd - 20h 22:

--------------------------------------------------------------------------------
"Mindenki úgy szüljön, ahogy akar. Ha nem birja a fájdalmat, válasszon érzéstelenítőt, vagy akár császárt. A lényeg, hogy vele és a babával minden rendben legyen."
Bocsika, de ez a hozzászólás pusztán azért született, mert szerintem tök mindegy, hogy hogy szül valaki. Az érzéstelenítő szócska után van egy vessző. Elnézést az összes császáros és nem császárostól. A szülés fáj, tök mindegy, hogy szülsz, ha nem közben, akkor utána.

De soha nem fogom megérteni, miért van állandó vita a császáros és nem császáros anyukák között."


Emlékeztek még erre a hozzászólásomra??
Már vártam, mikor estek megint egymásnak. Hihetetlenek vagytok, tök mindegy, hogy császárral, vagy simán szültetek, ez a téma állandó vita tárgya. Pedig már kezdtem elhinni, hogy végre van egy olyen topic, ahol mindenki kultúráltan leírhatja a szülési élményeit, a másik oldal ocsárolása nélkül, de sajnos megint tévedtem.
Gratulálok!
névtelen1
 


Itt csak a nemcsászárosok estek a császárosoknak. Ahogy az előző helyen a kövérek estek a vékonyaknak.
Elég egyértelmű, ki az idegesKép
névtelen2
 


Teljesen mindegy,hogy ki esik kinek, ez akkor is hihetetlen, hogy egy ilyen téma miatt, a kultúrált emberekből rendszeresen kijön az állat.
Én nem hiszem, hogy ez pont az a téma amin vitázni kellene.
Egészséges a baba, a mama, ez a lényeg és nem az, hogy hol bújt ki:-))
Ha meglátok, egy ehhez hasonló topic címet, akkor már tudom, hogy ott tuti balhé van. Pedig engem például nagyon érdekelne ki, miért választotta ezt vagy azt a szülési formát, hogy élte meg a szülését stb.
névtelen1
 


Sziasztok!

En -mint lassan erintett- elgondolkoztam azon, amit Csi irt, hogy azert fel kene keszulni arra is, ha nem sikerul a spontan szules. Tenyleg eszembe sem jutott az elso babamnal, hogy maskent alakulhat, mint en tervezem. Ezert en szivesen olvasom a velemenyeket. Eltekintve a felemas ekezetu ismerosunktol es a tobbi, szinten ismeros nevtelen beszolotol, szerintem nem volt egymasnak eses, max. kulonbozo velemenyek.

Lehet, hogy hulyeseg, de akkor sem ertem: az oxit fajaserositesre /mehosszehuzasra?/ adjak , akkor miert kene melle fajdalomcsillapito? Hisz az ellene dolgozna. Miert nem kevesebb oxi?

-Afonya
 
 


nemortodox nemkismama! én egy szóval nemirom azt hogy bárki neszólhatna hozzá a témához csakhogy nem mindegy hogy mit és milyen stilusban én ezt a topicot acélból nyitottam 3szüléssel a hátam mögött hogy kulturáltan tudjunk beszélgetni egymással a SZÜLÉSRŐL és nem arról hogy valaki sovány vagy kövér és "egyebek" a hangsúly a SZÜLÉSRŐL szól üdv.
Kelemen Péterné
 


Sziasztok!

Olvasom első perctől a topikot, s sajnos sejthető volt az eluralkodó hangulat.

Leginkább most azért írok mégis, amint Áfonya írta Csí gondolatait "fel kene keszulni arra is, ha nem sikerul a spontan szules". Hát pont ez az! Én sem voltam rá felkészülve, sőt eszembe sem jutott, hogy alakulhat másképp is. Mindent elterveztünk, s apa már előre csattogtatta gondolatban az ollót. De; 11 órai vajúdás után roham léptekkel vittek a műtőbe csaszizni. Az akkor fejemben kavargó gondolatok leírásától most, és itt eltekintenék (nem volt túl felemelő, ennyit elárulok Kép ), viszont most lassan két és fél év elmúltával még mindig megvan bennem az a megfogalmazhatatlan hiányérzet. Többek között és a legfontosabb, hogy már csak megmosdatva felöltöztetve láthattam a Babómat, rögtön cicizésről pedig szó sem volt.
A történetről és az érzésekről (lelki értelemben is) oldalakat tudnék írni. Apa érzéseivel kiegészítve! Talán csak annyit -> Még aznap saját lábamon minden segítség nélkül fürödtem és másnap már baba-mama szobában voltunk, de egy teljes olyan nap nekünk eltünt, ami egy normál szülés után általában megadatik.
Egyben viszont biztos vagyok, ha nincs rá orvosi ok, én nem választanám a császározást.
Azon pedig kár vitatkozni, hogy melyik fáj jobban. Én nem akarom és nem is tudom eldönteni, mert csak császáros szülésem volt, de abból, amit ott láttam, mindkét szülésnek megvannak a sajátos fájdalmai.
A drom azt mondta, hogy nincs teljesen kizárva, hogy a következő normál szülés tudjon lenni. Jó lenne, de tényleg jobb felkészülni lelkileg is, hogy alakulhat máshogyan is.
 


Afonya,
Az oxitocin allitolag nagyon brutal kontrakciokat produkal, a fajdalom ehhez igazodik. Nincs atmenet, fokozatossag, ezert kell a fajdalomcsillapito. Jo esetben igy eros mehosszehuzodasokkal jo utemben halad a szules, a kismama viszont nem erez fajdalmat, vagy legalabbis nem akkorat!

Kelemen Peterne,
Tenyleg jo lenne normalis hangon beszelgetni, de miota a Babanet neve elokerult a mediakban azota igen sok a provokator! En is haromszor szultem, minden szulesem mas volt a helyszint illetoen, amugy a szuleseim lefolyasa nagyon hasonlo volt!
Dani fiam a Schopf- Mereiben szuletett 92-ben, nem tul jo szuleselmenyt hagyva maga utan (ertem itt a korhazi korulmenyeket, tehat kulso tenyezoket, eletet adni persze csodalatos volt)!
Kozepsom Franciaorszagban szuletett, Legkisebbem pedig Nemetorszagban, otthon, jovo heten lesz egy eve!
En szeretem a szulesi fajdalmakat, barki barmit mond! Persze kozben maskepp gondoltam, erre hatarozottan emlekszem Kép, de altalaban sokkal kisebb fajdalom is jobban megvisel, ha nincs ertelme!
Most legutoljara nem volt "kaszabolas", utana ugyan kaptam nehany oltest, de 2-3 nap alatt teljesen begyogyultak a serulesek!

Nevtelenek,
1. A terhessegi cukorbetegseghez nem kell kovernek lenni, sajnos az sovany kismamaknal eppugy elojohet!
2. Nincs osszefuggesben a koverseg-termeszetes szules, es a sovanysag-kivansagra csaszar!
3. En halado gondolkodasunak tartom magam, igy ezt a fogalmat sem hoznam osszefuggesbe azzal, ki milyen modon szeretne szulni!
Van egy baratnom, csaszarral akart szulni, van ket szep gyereke. De nem fogom en ot ezert utalni, mert mas a velemenyem! Igy fogadjuk el egymast, es kesz! Az otthonszules miatt is sokan felelotlennek tartanak, beszelgetunk rola, vitatkozunk is, ervelunk, de nem ocsaroljuk egymast es ettol meg baratok maradunk!

Zsuzsi
 


Zsuzsi
Szerintem ezt a kövérség, soványság témát, inkább ne keverjük bele a dolgokba, mert úgy fog járni a topic, mint a RR.
Én végig azt mondom, hogy mindenki szüljön úgy ahogy akar, vagy ahogy tud és ezt próbáljuk megbeszélni normális hangon.
névtelen1
 


sziasztok!
Senkinek nem fogok neki esi, de ahogy már többen írtátok itt, normálisan, érthetően remélhetőleg nem veszekedég lesz belőle, leírom a véleményemet.
Senkit nem ítélek el, aki császárral szült, de az biztos, hogy én nem szültem voln acsaszival, ha csak az egészégi állapotom ezt meg nem kívánta volna.

3 gyerkőcöt szültem, természetes hüvelyi úton. Igaz, az első szülésemnél, amikor már 24 órája fenn voltam, és csak akkor született meg a fiam, erősen elgondolkoztam rajta, hogy kikönyörgöm a csaszit. Szóltam is a szülésznőnek, de 11 évvel ezelőtt azért ez nem volt annyira bevált szokás, hogy rögtön csaszizzanak, ha a kismama inkább nem szenved, hanem a szerinte könnyebb utat választaná. Szépen megszültem a fiam term. úton, egy kis vágással a gátamon. szülés közben kijött az aranyerem is sajnos a nagy erőlködésben, ezért hetekig nem tudtam a fenekemen ülni. Mindezek ellenére 27 hónap múlva ismét ott voltam a szülőszobában, ismét eljátszottam a gondolattal, hogy mégis csak csaszizné kéne, de akkor is lebeszélt róla az orvosom, és ennyiben maradtunk. 3. szülésemnél eszembe sem jutott a csaszi gondolata, igaz olyan gyorsan ment a dolog, és annyira kiegyensúlyozott voltam, hogy még véletlenül sem gondoltam rá. Szülésznőm meg is jegyezte, hogy aki ilyen könnyen szül, minden évben kéne szülnie. Kép A 3. szülésem 1,5 óra alatt lezajlott. Kép
Szerencsém volt 3. szülésem után, fogadott orvosom a kistarcsai kórházban egy 2 ágyas szobába helyeztetett el, és ott egy olyan anyukával voltam együtt, aki velem egyidős volt, ő is a 3. gyermekét szülte, de ő mindhármat császárral szülte. Szavait idézem: "Irigyellek téged, hogy természetes úton szülhettél, ha tehettem volna én is inkább azt választottam volna." A császár után lelkileg, testileg nehezebben épül fel. szerintem. Az említett anyuka 2 nappal előbb szült, mint én, és épp akkor esett bele majdnem egy mély letargiába, de ahogy mondani szokták "jöttem-láttam-győztem" gyorsan helyreráztam a lelkivilágát. Én közvetlen szülés után kiakasztottam a lányom keresztszüleit, mert 2,5 órával a szülés után mobilon felhívtam őket, hogy meg van a Bea. Keresztapa majd elejtette a kagylót, megkérdezte, hogy kivel beszél, és közölte, hogy nem hitte volna hogy már túl vagyok a szülésen, mert annyira vidám volt a hangom. Kép

Ja, és még valami!
A nővérem mind3 gyerkőcét csaszival szülte meg. A 3. gyerek után majdnem meghalt, mert 40 fokos láza lett, és nem akarták megnézni, hogy miért lázasodott be. Kiderült, hogy benn felejtettel egy tampont a hasában. :Kép Eről ennyit.

Sziasztok
Zsuzsa

 
 


Hoppá! Bocsánat a sok helyesírási hibáért, tudok én jól írni, csak siettem befejezni a gondolat menetemet, csak a láynom itt szórakoztat az ágyából. Kép

 
 


Ja, és még azt akartam írni, hogy egyáltalán nem kell a szülést úgy felfogni, ahogy azt az egyik névtelen írta:

2004 Február 07 szombat - 11h 41
Idézem:
"kizárt, hogy a gyereknek jót tegyen az a szörnyű gyötrődés, amit a hüvelyi szülés jelent. csak meg kell nézni a hüvelyi úton született lila-fekete, összenyomorgatott szegény bébiket, és a császáros szép rózsaszínű formásakat."

Én ennél a hozzászólásnál határoztam el, hogy írok. Megpróbálok kultúrált lenni, de nagyon nehéz lesz.Kép
Mind3!!!!! gyerekem rózsaszínű, formás kiskölyöknek bújt ki a normál méretű hüvelyemen. A gyerekeim,de leginkább a kislányom nagyon erős izomzattal van megáldva. Első nap! mikor kivittem megmutatni a nagyszülőknek üvegen keresztül, és hason feküdt, megemelte a kisfejét. Ez kb a szülés után 24 órával volt.
Nagyon nem szeretem, amikor ilyen hozzászólások rombolják a közmorált. És ha mégis lila-fekete a kisbuksija a gyereknek, nyugodj meg 1-2 nap, és lehet, hogy szebb lesz egy csaszis gyerkőcnél.Kép
Császározással csak is akkor tudok egyetérteni, ha az egészségügyileg indokolt. Ha kismama különböző indokai miatt van csaszi azt, nem tudom megérteni, és ezért elnézést kérek, de majdhogynem még el is ítélem.

És azt sem gondolom, hogy egy szülést végig kell üvölteni. Amikor filmeken látom mindig kiráz a hideg, hogy miért így állítják be a szülést.Kép Egyetlen egyik szülésnél sem kiabáltam, bár a 2. szülésemnél a kezem bánta, mert akkorát haraptam bele, hogy ne üvöltsek, hogy még este is látszott a nyoma látogatáskor. Kép Azt nem mondom, hogy a kitolási szakasznál, amikor már az utsó nyomások voltak, nem hagyta el a számat egy artikulátlan hang, de az a megkönnyebbülés hangja volt mindig. A 2. és 3. szülésem nappal volt, de egyiknél sem vették észre a folyosón lévők, hogy épp szülés van.Kép

Zsuzsa

 
 


Zsuzsa,
En viszont ugy gondolom, hogy ha valaki ugy gondolja, hogy uvoltve konnyebb, akkor uvoltson! Lehet enekelni, bugni, orditani, visitani, barmit, mindenkinek belatasa szerint! Akinek meg nem tetszik a szuloszoban, az sajnos nem megfelelo foglalkozast valasztott!
A filmeket viszont kar belekeverni, az megint mas!


Zsuzsi
 


Zsuzsi!
Igazad van, a filmek mások! De minden filmben vagy legalábis a legtöbb filmben úgy állítják be, hogy csak üvöltve lehet.
Azt is aláírom, hogy mindenkinek más- és más a fájdalom küszöbe, másként tűri a fájdalmat.
DE! az üvöltéssel semmit nem érsz el, max. azt, hogy jól kifáradsz. Az más kérdés, hogy más kismama meg jól megrémül, aki még nem szült, és ha lehetne mindent visszacsinálna.
Az egyik Szülőszobáműsorba volt, hogy egy kismama nyöszörgött vajúdás közben. Rémisztő volt, de uakkor a szülés közben nagyon fegyelmezett volt. Volt egy kismama kint várakozott, hogy ő is szüljön, és mondta, hogy nagyon meg van rémülve a hangoktól. Pedig az épp szülő kismama nem is csinált extra cirkuszt.
Nem is a dokikra gondoltam, hogy ők "harapnak" hogy ha kiabál vki, hanem a többi kinn várakozóra.

Zsuzsa

 
 


Unokatesóm mindkét gyermeke (10 és 3 évesek) császárral születtek. Mindkettő fiú (gyönyörűek, okosak, imádom őket), nagyon szeretnének még egy kislányt, de nem vállalhatja, mert rámehet. A második csaszinál is komplikációk léptek fel. Szóval ez sem fenékig tejfel. Persze nem kényelmi szempontok játszottak be nála.

Én nem tudom, kinek hiányzik ez az otromba stílus, kinek jelent ez élvezetet?! Névvel persze nem mer beszólogatni. Tudom, hogy nem kéne reagálni az ilyen hszokra, de nehéz megállni.
Az én lányom is kerek fejjel és rózsaszínűen bújt elő, némileg véres volt, de csaszinál sem fürdetve emelik ki.
Ez pont úgy jött le, mintha aki természetes úton szül, az árt a gyereknek. Nemis tudom, mit lehetne egy ilyen hsz-re írni. Leginkább semmit, mert ez az a típus, akinek egyik fülén be, másikon ki, és csak hajtogatja a maga baromságait.

Itt szóltam hozzá utoljára a topichoz, mert egy barom sajnos százat csinál, és az RR-ben bőven elég volt. Ugyanazt fújják pepitában.

További jókat, amennyiben át tudtok nézni rajtuk Kép
DBarbi
 


Már bocsi, de engem egyáltalán nem érdekeltek a kint várakozó kismamák. Nem igazán lett volna rá energiám. Ez ugyanolyan mint a császár, nem császár. Ha üvölteni akar, akkor üvöltsön. Van akinek így jó, van akinek úgy, de nehogy már a kint ácsorgók miatt fogjam vissza magam, ha egyszer úgy érzem, hogy kiabálni akarok szülés közben.
Névtelen
 


Hát kedves Névtelen!
Sajnálom,hogy csak magadra tudsz gondolni.
Persze ez más téma, úgyhogy ebbe nem nagyon akarok belemenni, hogy üvölteni, vagy nem üvölteni, de azárt nem olyan dolog a szülés, hogy ne lehessen minimális szenvedéssel végig csinálni. Tudom mit beszélek. Kép

 
 


A saját szülésemnél, had gondoljak már magamra.
Az embernek élete során nagyon sokszor tekintettel kell lennie másokra, a szülés nem tartozik ezek közé.
Névtelen
 


Én is tudom mit beszélek, nekem úgy volt jó, neked így:-))
Névtelen
 


Zsuzsa,
Ott es abban a pillanatban szerintem sem a kint varakozokra kell gondolni! Arrol nem is beszelve, hogy olyan korulmenyeket kene teremteni, ahol a kint varakozo egyaltalan nem reszese az en szulesemnek (vagy barkienek)!
Engem a szulesznom kifejezetten buzditott, hogy "fejezzem mar ki magam valahogy", es remulten rohangalt a ferjemhez kerdezni, hogy mindig igy szoktam-e Kép?
Es szinte biztos vagyok benne, hogy nem mindenkinek faj egyforman! Kép

Zsuzsi
 


Zsuzsi!
Írtam, hogy mindenkinek más és más a fájás küszöbe. Kép
Speciel a fogfájást el nem bírom viselni...

Abban viszont totál igazat adok neked, hogy a körülmények..., na de ez más téma, nem erről szól a topik azt hiszem.Kép

Névtelen!
Gondolj nyugodtan magadra mindig, de aztán ne csodálkozz, amikor rád kéne vkinek tekintettel lenni, és nem lesz az.
Zsuzsa

 
 


Hát, ha közben éppen szül, akkor nem várom el, hogy rám legyen tekintettel. Elég toleráns vagyok az emberekkel, de ott és akkor valóban csak magamra és a babámra koncentráltam. Nem érdekeltek a kint várakozó kismamák, az éhező gyerekek és a kóbor állatok. Ez még nem jelenti azt, hogy máskor ne érdekelt volna,hogy én mindig csak magamra gondolok, de tudod az se lehet túl jó, hogy te meg mindig azt nézed, mi jó másnak és szülés közben nem azért nem kiabálsz, mert nem lenne jó neked, hanem azért, hogy másnak ne legyen rossz.
Névtelen
 


Zsuzsa!
Engem sem érdekeltek a kint várakozók, sőt akkor és ott arra sem tudtam gondolni, hogy nem egyágyas szülőszobában vagyok. Utólag bocsánatot kértem az egyik lánytól, aki végighallgatta a szülésemet. Ja, és nem a kitoláskor kiabáltam, hanem előbb. Az első szülésem után elképzelni sem tudtam, hogy miért kiabál valaki. Most már tudom. Ha nem tudod, örülj neki!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
Gondolom a kulso korulmenyekre, banasmodra, bizalomra, ilyesmire gondolsz, ugye?
Az utolso szulesemnel annyira befele koncentraltam, hogy ugy remlik, talan meg a szemem is csukva volt. Viszont minden gondolatomra, erintesre emlekszem.
Az elso szulesbol a falon levo ora latvanya, meg nehany durva beszolas maradt meg, na meg a hasbakonyokles, es hogy Daninak mar az orrat szivjak, nekem meg meg nyomnom kell.
A masodiknal egy aprocska mehszajtagitas, meg a sok francia szoveg! Ezen a szulesemen tudok a legtobbet rohogni igy visszamenoleg! Kép
A harmadik utan viszont nem maradt semmi kellemetlen elmenyem, es ez naggggyon joooooo erzes!
Remelem a harmadiknal nem lesz okod kiabalasra! Kép


Zsuzsi
 


Névtelen!
Na, akkor most belegabalyodok a mondandóban, de leírom.
Nagy valószínűséggel a fájás küszöböm volt akkora, hogy nem volt rá ingerenciám, hogy kiabáljak. Mondom a fogfájást viszont nem bírom. Kép
Most még valami megfogalmazódott bennem, de tényleg nem akarok nagyon belemenni ebbe a témába, mert nem erről szól a topik, épp ezért nem írom le részletesen.
Csak annyi dióhéjban, hogy amikor a Beát szültem, akkor volt ott egy kismama, akit a mentő hozott be reggel, hogy hűha mindjárt megszül, akkora fájásai vannak, 15 percenként.
Ott jajgatott, cigizni volt ereje, és amikor épp eszébe jutott, akkor elkezdett nagyon szenvednni. Ilyenkor feltették neki a ctg-t, és körbe röhögték. Én meg bementem délelőtt 10-kor, közölte a szülésznő, hogy toll a fülembe, nagyon messze vagyok még a szüléstől. Megjegyzem fájásaim se voltak, ctg is azt mondta, hogy nyugi. 6 óra múlva megszültem, minimális besegítéssel, nem volt oxitocin, fájdalmas tágítás. Volt egy burokrepesztés, ennyi. Tényés való, hogy igazi fájásaim kb 1 óra volt, tehát még elfáradni sem volt időm, de megsúghatok nektek vmit. És eztnem a kút fejemből veszem, hanem a szülésznők, orovosk mondják. Szóval első gyereknél ÁLTALÁBAN, hosszú vajúdás, fájdalmas kitolás, 2. gyerek rövidebb vajúdás, fájdalmasabb kitolás (corynál ez be is jött, de nála az effektív száraz szülés is belejátszott a dolgokba), 3. gyerek ÁLTALÁBAN gyors vajúdás, viszont szinte a legfájdalmasabb kitolási szakasz. Ez viszont nálam jött be. És tényleg fájt, de tényleg nem kiabáltam.

 
 


Zsuzsi!
Kinél szültél a Schöpf Méreiben? ezt már lehet, hogy kérdeztem, de elfelejtettem.

 
 


Zsuzsa!
Fene nagy az empátiád, de addig már nem terjed, hogy megértsd: mások esetleg másképpen gondolkodnak, vélekednek, éreznek. Elhiszem, hogy csodálatos ember vagy, ha ennyire állítod magadról, de te meg hidd el azt, hogy rajtad kívül is vannak, akik nagyszerűek, még ha nem is szóról szóra, hangról hangra ugyanúgy viselkednek, mint te! Mi több: esetleg olyanok is lehetnek, akiknek sokkal inkább a császáros szülés jött be, mint a természetes, és eztán is az előbbit választják, ha megtehetik.
császárpárti
 


Zsuzsa,
Mar reg volt, azoknak a dokiknak mar hire-hamva a Schofiben...en meg tuti nem fogom oket keresni. A dokim neve dr. Kozma Miklos volt, de eltunt a szulesem elott 3 hettel egy szo nelkul, es az ugyeletesnel szultem, akinek az ujjan egy hatalmas pecsetgyuru volt. Ennyit tudok rola!
Az altalanossagokba megintcsak nem erdemes belemenni. Nekem a masodik szulesem volt a legkonnyebb, leggyorsabb...mar ha jol emlekszem (igaz volt kozben olyan figyelemelterelo hadmuvelet, mint peldaul az utkozben bedoglott kocsi kitolasa az utpadkara, utana taxifogas, stb.)! Kép
A harmadik viszont a legtutibb! Kép

Magyarorszagon az oktatasban is vannak hianyossagok! A "szexualis felvilagositas" altalaban egy pironkodo osztalyfonoki ora, semmi tobb. Mentalhigienes oktatasrol szo sincs, a fiatalokat senki nem kesziti fel az eletre, ezert van az, hogy itt gyulolkodunk, hogy "melyik jobb"? Feleveken, eveken keresztul lenne tema, amirol beszelgetni kene mar altalanos iskolas kortol a gyerekekkel. Ezt nagyon hianyolom az otthoni oktatasi rendszerbol!

Zsuzsi
 


Zsuzsi74

Először kicsit hadd cáfoljalak meg!
lehet,hogy egyedül vagyok a témában és ez egyáltalán nem általános,de én lassan másfél hónapja másról sem beszélek az ebben a korban levő ozstályaimban,mint a nemi szervek felépítése, terhesség, szülés, szoptatás, nemi úton terjedő betegségek.Igen jó tankönyvek vannak,így a gyermek olvasva is információhoz jut,ha van igénye rá,ha a tanár pironkodik. A másik része a dolgoknak,hogy nem csak oszt. főn. óra keretében kerül sor felvilágosításra,hanem külső elóadók által is.Ami sokszor az iskola vezetésén múlik,hogy megpályáz-e egy ilyen programot.Vagyis ne az oktatási rendszerben keresd a hibát,hanem inkább abban a bizonyos iskolában.
A másik pedig az,hogy szt ezekről a dolgokrólleginkább talán a szülővel tud beszélni a gyerek,vagyis esetleg Te is megtehed azt,amit hiányolsz az oktatásból,nem?Én leglábbis annak idején az anyukámhoz mentem információért...
Szóval hidd el,nagyon is nagy hangsúlyt fektetnek erre,csak megfelelő korban.Talán egy ált. iskolással még nem feltétlenül kell ezekről ilyen mélységekben beszélni,nekem ez a véleményem.Még egy 15-16 évest is megrémyiszt a szülés,nem hogy egy 12-14 évest.
Persze ez akkor sem általános,én tudom,de azért ne általánosíts,kérlek!Kép

Anyapoc

 
 


Zsuzsi!
Jujj, a Kozmáról nekem nagyon rossz emlékeim vannak. Mindkét fiamnál megszívtam vele. Az elsőnél úgy vizsgált meg, hogy majdenm letolt a szülőágyról, a 2. fiamnál meg az UH-on mondta 8 heteseb, hogy nincs baba, nem vagyok terhes. Azóta van egy lassan 9 éves fiam, akire azt mondta, hogy nincs is.

A szülés közbeni üvöltésről meg szeretném lezárni a vitát, már bánom, hogy megemlítettem, mert én csak említeni akartam,de a topik nem erről szól.
Egyébként vhogy sejtettem, hogy ha a császáros leírásomban nem találtok belekötni valót, akkor majd fogtok másban. Kép Kár, hogy nem így van ötösöm a lottón.

Zsuzsa

 
 


PIldi

Na,erről én sem tudtam,hogy az oxitocinhoz illik fájdalomcsillapítás.Igazság szt én nem érzem úgy,hogy kellett volna,pedig a bekötés után 10 perccel nekem is csillagok táncoltak a szemem előttKép.Bár viszonylag hamar megszoktam(ha lehet ezt megszokniKép).
Azt hiszem,ha normális ütemben adagolják és nem nagy cseppszámmal kezdenek,akkor nem feltétlenül szükséges,mert akkor fokozatosabban erősödnek a fájások,de ezek csak sejtések.
Azért EDA-t akkor sem kértem volna,mert több hátrányát látom,mint előnyét.Na és persze nem azért,mert fasza anyuka vagyok(csak a névteleneknek íromKép)!

Áfonya

Én értem,miért kéne fájdalomcsillapító,mert tényleg erős fájdalmakat produkál,de szt elég hamar meg lehet szokni(ha fogalmazhatok így).

Nálunk félúton adnak fájdalomcsillapítót,úgy 5-6 centinél,ezzel gyorsítanak.



Névtelen

Elküldve 2004 Február 07 szombat - 07h 01:

--------------------------------------------------------------------------------
ez jopofa lanyok! Inkabb szakadtok a hüvelynél 3 felé, varrnak, miegymas, de TE megcsinaltad normalisan!!! Gratulalok!
-->Te vagy jópofa!KépKépKépAzt hiszed,mi direkt úgy készülünk,hogy NA,AKKOR MOST 3 FELÉ FOG SZAKADNI A HÜVELYEM...Kép".Én nem gondolkodtam azon,hogy hogyan fogok vagy akarok szülni,csak azt tudtam,hogy világra akarom hozni!Vagy így,vagy úgy.Csak kint legyen végre,mert látni akarom!



Elküldve 2004 Február 07 szombat - 11h 41:

--------------------------------------------------------------------------------
kizárt, hogy a gyereknek jót tegyen az a szörnyű gyötrődés, amit a hüvelyi szülés jelent. csak meg kell nézni a hüvelyi úton született lila-fekete, összenyomorgatott szegény bébiket, és a császáros szép rózsaszínű formásakat

-->1 óra múlva már meg nem mondod még a színéről sem,hogy melyik volt csaszis és melyik nem!És ez legyen a legkevesebb én uolyan gyönyörűnek látnám a gyerekem lilán,mint rózsaszínenKépKép!De még zölden is...sőt,pirosan is!De belőlem van!A szín nem indokKépKép!Más?


Anyapoc

 
 


Koszi az oxis infokat. Mondjuk, azt en is nehezmenyezem, amit Snoopy is irt, hogy az embernek goze nincs, mi van az infuzioban es ez a "korlapra" se kerul fel, csakugy, mint pl. a kezzel tagitas.

Mas: Phaedra, Zsuzsa, s a tobbi hosszan vajudo!
Ezt a tizora feletti vajudast ugy kell erteni, hogy folyamatos, nem szuno, tehat szunet nelkuli, legalabb 4-5 perces fajasok?!

-Afonya
 
 


Zsuzsa,
Nem kotekedunk, kulturaltan vitatkozunk. Legalabbis remelem! Attol meg "szeretjuk" mi egymast, hogy mas a velemenyunk! Jol neznenk ki, ha mindenben egyetertenenk! Uncsi lenne!

Anyapoc,
Orulok, hogy ezt hallom! A fiam csak magantanulo az otthoni suliban, ezert nem tudom, mennyiben valtozott a tanterv a 18 evvel ezelottihez kepest. A tanarokat is felkeszitik erre a feladatra?
A heten beszeltem a szulesznommel, eloadast tart tanaroknak a temarol, de nemcsak a szulesrol, terhessegrol, hanem inkabb a sajat testunk megismereserol, onvizsgalatrol (rakszures, mellrak, hererak...), higienias temakrol!
Alairom, hogy ezek joresze inkabb a szulo feladata, de nagyon sok esetben a szulo nem akar, vagy nem tud megfelelo felvilagositast nyujtani (csak kepzelj el nehany nevtelen hozzaszolot akar innen, akar a RR topikbol, hogy felhomalyositja otthon a gyereket, vagy gondolj a ket hettel ezelotti Szuloszoba musorra, ahol a gyori lany szegeny azt sem tudta, hogy bujik majd ki a hasabol a gyerek).
Mert mindegy hogyan akarunk szulni, mit reszesitunk elonyben, az a lenyeg, hogy a dontesunkhoz, velemenyunkhoz minden informaciot megkapjunk, es az alapjan formalhassuk meg azt!

Zsuzsi
 


Zsuzsi74

Elvileg a tantervben ma már van egészségnevelés témakör,természetsen biológián belül,illetve of órák körében.Most éppen nincs nálam a leírés,de emlékszem,hogy ezek bizony érettségi követelmények is,tehát meg KELL tanítani őket és egy valamirevaló biológia tanár nem térhet ki a dolgok elől!KépTehát nem külön felkészítés van a tanároknak,hanem a biológia órákon múlik.Eddig bmelyik alternatív tk-tnéztem,mindegyikben volt szó róla,sőt az AIDS pl. külön témakör.
Azt hiszem,mióta részese lettem teljesen ezen dolgnak,én is máskéntbeszélek róla.Vagyis nagyon jónak tarom,hogy azokat a taníárokat,akik ezt nem élték át,felkészítsék(pl. egy szülésznő által).De asszem,olyan hitelesen akkor sem fognak tudni róla beszélni,mint aki átélte(Kép).
Ezek a témák nagyon fontosak és sajnos nagyon sok pl-t tudnék én is felhozni,hogy 15-16 éves gyerkek mennyire tudatlanok.Csak egy legutóbbi példa.Dolgozatban, aanyag elviekben történt megtanulása után az egyik fiú a nemi betegségek között felsorolta a "flittert" is, tripper helyett...Elsőre jót mulattam,de azért szomorú.Főleg,hogy olykor én is hiába jártatom a számat.És ami nekem természetes,az sokaknak nem.
Az említett szülői feladatokban egyet értünk és a furcsa gondolkodású emberek gyermekeit én is sajnálom kicsit,hiszen nagy hátrányokkal indulnak.A szülőszoba c. műsor akkori eseményeiről nem is beszélve(engem nagyon elborzasztott).
Utolsó mondatodhoz pedig no comment!Asszem,ez a dolog magja-lényege:az információ.
Én tényleg mindent megteszek!KépKépKép

Anyapoc

 
 


Zsuzsi74!
A dagadt anyukák és tanerők milyen felvilágosítást tudnak adni az egészséges életmód és a testmozgás fontossága szempontjából? Mert az elhízás következményeiből mégiscsak több betegség adódik, mint amennyire gyakori a hererákKép
unom a dagadtak rémuralmá
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron