Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a topicot az építő, inspiráló idézeteknek nyitom. Amik elgondolkodtatnak, feltöltenek, segítenek átjutni az akadályokon, vagy "csak" egyszerűen jó kedvre derítenek. Íme az első:

"És mit tennétek akkor - kérdezte a Mester a sokaságtól -, ha Isten maga közvetlenül szólna hozzátok, és azt mondaná: - MEGPARANCSOLOM, HOGY LÉGY BOLDOG, AMÍG CSAK ÉLSZ E VILÁGON! Akkor mit tennétek?
És a sokaság hallgatott, néma csönd borult a dombvidékre, a völgyekre, amelyeket a tömeg ellepett."
(Richard Bach: Illúziók)

Neked mi(k) a kedvence(i)d?

Virág
Virág
 


Hátha nem csak én rajongok Richard Bachért:

"El akartam mondani, hogy ... ha annyira vágytok a szabadságra és az örömre, akkor miért nem veszitek észre, hogy nem magatokon kívül kell keresnetek? Jelentsétek ki, hogy szabadok vagytok, hogy örömben éltek, és valóban úgy lesz! Cselekedjetek úgy, mint akinek birtokában van a szabadság és az öröm, és valóban a tietek lesz! Richard, miért olyan rohadt nehéz ezt megérteni?"
(Illúziók)
Virág
 


"Élj úgy, hogy soha ne szégyelld, ha a világ megtudja, mit teszel, mit mondasz, még akkor is, ha nem igaz, amit a világ megtudott."
Virág
 

 
 

VirágKép

jaja, más is szereti Richard BachotKép
És ha már nem ír senki, akkor jövök én. Itt nyílt ki, de micsoda véletlen, ezt is szerettem volna írni....Kép

" A kötelék, amely igaz családot összefűzi, nem a vér, hanem az egymás élete iránti tisztelet s a benne lelt öröm. Ritka, hogy egy család tagjai egyazon fedél alatt nevelkedjenek."

Andi

Andi
 
 


"Nem kél olyan vágy benned, melyhez ne kelne erő is benned valóra váltani.
Meglehet, hogy azért meg kell dolgoznod érte."

Kép

Andi
 
 


Azt hittem, ez az én magányos topicom lesz, ahová minden nap irogatok, de örülök, hogy nem így lett. Kép Akkor jöjjön még Bachtól, de ha kiveséztem, írok mástól is. Kép

"Egy: Nem azért létezem, hogy bárki felfigyeljen rám, nemhogy a világ. Azért létezem, hogy úgy éljem az életemet, ahogyan nekem örömet okoz.
...Kettő: Mindenki másnak is szabadságában áll azt csinálnia a megélhetéséért, ami neki tetszik. Három: a felelősség azt jelenti, hogy az ember képes felelni, sőt felelni tudunk a kérdésekre, miért választottuk azt az életmódot, amelyet élünk. ... Mi lenne, ha hagynám a világot, éljen, ahogy jónak látja, a világ meg hagyjon engem élni, ahogy én jónak látom..."
Virág
 


"Hinnéd-e, hogy egy csomó ember, általuk tökéletesen elfogadhatónak tartott okokból örömmel hisz benne, hogy tehetetlenül fog sodródni a saját filmjében? ... Márpedig amíg ezt meg nem érted, addig rejtély marad számodra, hogy miért vannak olyan szerencsétlen emberek. Azért szerencsétlenek, mert azt választották, hogy szerencsétlenek legyenek, és ez így is van rendjén, Richard!"
Virág
 


Andi,
(mint lehet, hogy tudod) a családos idézet a kedvencem. Kép Valamiért nem írtam még le. Nem baj, hogy megelőztél. Kép
Virág
 


"Minden ember,
minden apró mozzanat
életedbe úgy kerül, hogy
magad vontad oda.
Az pedig,
hogy most mit kezdesz velük,
rajtad áll."

(Richard Bach: Illúziók)

még egy Bach rajongóKép

Ági

KépKép
KépKép
 


Szia, Ági!
Üdv kicsinyke csapatunkban! Kép

Ma estére 2 idézet:

"Kötelességed minden életben egy van csupán: Légy hű magadhoz.

Hűnek lenni bármi vagy bárki máshoz: nemcsak lehetetlen, hanem ismertetőjegye a hamis messiásnak."

*************************

"A dolog önműködő: ha azt adjuk, amik vagyunk, ha minden percben megkérdjük magunktól, valóban azt akarjuk-e tenni, amit tenni készülünk, és csak akkor tesszük, ha a válaszunk igen, akkor automatikusan el fognak kerülni bennünket azok, akiknek nincs mit tanulniuk az olyanoktól, amilyenek mi vagyunk, és vonzani fogjuk azokat, akiknek van, és akiktől nekünk is van tanulnivalónk."
(Illúziók)
Virág
 


A ma reggeli adag Kép :

"Aki csak számított ezen a világon, aki valaha is boldog volt itt, aki csak valamit is adott ennek a világnak, az mind istenien önző lélek volt, mind úgy élt, ahogyan a saját jól felfogott érdeke diktálta. Mindegyikük, kivétel nélkül."

"-Mi lenne, ha mindenki megfogadná, amit maga mond, és azt csinálná, ami jól esik neki? Mit gondol, mi történne?
-Gondolom, ez lenne a legboldogabb bolygó a galaxisnak ezen a részén - felelte Shimoda."
Virág
 


"Az
igazságnak, melyet
kimondasz, múltja
s jövője sincs.

Létezik,
s nincs is több
dolga ennél."

"Én hinni akarok benne, hogy létezik valahol egy másik alapelv is: nincsen szükségünk repülőgépre ahhoz, hogy repüljünk, hogy átmenjünk a falon, vagy hogy eljussunk más bolygókra. Képesek vagyunk megtanulni, hogyan tehetjük meg mindezt brmiféle szerkentyű nélkül. Ha akarjuk."

"Csak az számít valójában tanulásnak, amit a magam módján tanulok, miközben azt teszem, amit tenni akarok."

"Az ember akármit abbahagyhat, ha meggondolja magát, és nem akarja tovább csinálni. ... Egy jó messiás semmit sem utál, és szabadságában áll bármely utat járnia, amilyet csak jónak lát. És persze, ez mindenkire igaz. Mindnyájan Isten fiai vagyunk vagy a Lét gyermekei vagy a Tudat képzetei, vagy nevezd, ahogy akarod."
Virág
 


"Mi itt az élet egészének csupán parányi foltján kuporgunk, és az apró kis folt csak látszat.
Egyensúlyban van minden, senki sem szenved, senki sem hal meg anélkül, hogy maga is ne járulna hozzá.
Senki sem tesz olyat, amit maga is ne akarna.
Sem jóság, sem gonoszság nem létezik, csupán az számít, mi az, ami boldoggá vagy boldogtalanná tesz bennünket."

KépKép
KépKép
 


Ez egy világiasabb, Jackie Kennedy mondta:
Ha elrontod a gyerekeid nevelését, nem számít, hogy az életben mi mást csináltál jól.

(If you bungle at raising your children, it doesn't matter what else in life you do right.)
 


"A legtöbb ember inkább azt választja, hogy IGAZA legyen, semmint azt, hogy BOLDOG legyen."
 
 


"Fény-teremtmények vagytok. Fényből érkeztetek, fénybe fogtok távozni, és minden lépéseteket örök létezésetek fénye kiséri. Saját választásotok szerint tartózkodtok most egy magatok teremtette világban. Ami szivetek vágya, az válik valóra, és amilyenekké lenni törekedtek, olyanokká lesztek."

(R.B. Minden és mindenki egy)

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a Richard Bach rajongók köréhez! Kép Az Illúziókból viszont az én kedvenc mondatomat még nem idézte senki: "...a folyó tudja, hová folyik." Nem is mondat, csak egy mondat töredék, de nekem sokszor erőt ad, ha erre gondolok. Kép


Még két kedvencem:

Az az anya, aki megtervezi gyereke nevelését, lebecsüli gyerekét, aki maga is megtervezi anyja nevelését. (Faith Hines-Pam Brown)

Senki sem várt embert, hanem csak babát. Valamennyien meg fognak lepődni. (Faith Hines-Pam Brown)


BMárti

BMárti
 
 


SziasztokKép

Rég járt erre valaki, itt egy nap inditó idézet:


"Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaidat,
ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteidet,
ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaidat,
ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemedet, és
ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat."


Mindenkinek csodás napot!

Ági

KépKép
KépKép
 


Szia, Ági! Kép

Jó, hogy írtál. Kép

"Ha a boldogságod olyasmin múlik, amit más tesz vagy nem tesz, akkor alighanem mégis van problémád."

RB: Ill.
Virág
 


"Az álmok lehetnek valóságosak. Ezek vezetnek át bennünket az életen az igazi boldogság felé."

Deborah Norville

Kép
 


Ez annyira szép! És annyira igaz... Kép
Virág
 


"Egy barát olyan, akár egy téli lámpás: minél régibb a barátság, annál erősebb a fénye."

Roger Rosenblatt
 


"A végtelenhez mérve, szinte nem is létezünk,
A csillagévek óráin egy perc az életünk,
Az ember Önmagában semmit sem ér,
Ha nincsen barátunk elvisz a szél."

KépKép
KépKép
 


"Ma kezdődik életed hátralévő része."

Charles Dederich
 


És mégis, ma is, így is, örökké mennyit ad az élet!
Csendesen adja, két kézzel, a reggelt és a délutánt, az alkonyt és a csillagokat, a fák fülledt illatát, a folyó zöld hullámát, egy emberi szempár visszfényét,
a magányt és a lármát! Mennyit ad, milyen gazdag vagyok, milyen megajándékozott, micsoda bőség, minden napszakban, minden pillanatban!
Ajándék ez, csodálatos ajándék.
A földig hajlok, úgy köszönöm meg. "
/Márai SÁndor/
Kép
 
 


"A szeretet forrása, amely a másiktól sugárzik rád, valójában a saját szívedben van."
/Deepak Chopra amerikai pszichológus/
 


"Szép az, amire legfőbb érdekünknek: a boldogságunknak van szüksége. Szép az, amit ezernyi felderíthetetlen oknál fogva annak érzünk."
/Füst Milán/
 


"A hétköznapokban meglátni a csodát, ez az igazi életművészet."
/Pearl S. Buck amerikai írónő/
 


„Az erő nem a fizikai kapacitásból fakad. Egy fékezhetetlen akaratból fakad.”  –  Mahatma Gandhi


¨A képesség az, amire képes vagy. A motiváció határozza meg, hogy mit csinálsz. Az attitűd határozza meg, mennyire jól csinálod.¨  –  Lou Holtz – Motiváció idézet


¨A fokozott fizikai aktivitás növeli a pozitív energiát.¨  –  Lailah Gifty Akita


¨Higgy magadban. Bátrabb vagy, mint gondolnád, tehetségesebb, mint gondolnád, és többre vagy képes, mint gondolnád.¨  –  Roy T. Bennett


“Ne a napokat számold, hanem a napokat számítsd.”  –  Muhammad Ali


¨Azoknak, akik úgy gondolják, hogy nincs idejük a testmozgásra, előbb-utóbb időt kell találniuk a betegségekre.¨  –  Edward Stanley


„Tedd, amit tenned kell, amíg meg nem tudod tenni, amit akarsz.”  –  Oprah Winfrey


¨Semmi sem fog működni, ha nem teszed.¨  –  John Wooden


„Ez egy utazás lesz. Nem sprint az, hogy formába lendüljünk.”  –  Kerri Walsh Jennings


¨A fájdalom átmeneti. A kilépés örökké tart.¨  –  Lance Armstrong


„Nem számít, hány hibát követsz el, vagy milyen lassan haladsz, még mindig jóval megelőzöd mindenkit, aki nem próbálkozik.”  –  Tony Robbins


¨A fittség a lényeg, hogy a tudat az anyag felett áll. Nem bánom, szóval nem számít.¨  –  Adam Hargreaves


„Csak higgy magadban. Még akkor is, ha nem teszed úgy, mintha ezt tennéd, és valamikor meg fogod tenni.”  –  Venus Williams – Motiváció idézet

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: