Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ha tudtok jó játszótereket akkor írjátok itt meg! Akár Budapesten , akár máshol.
Mi a Szent István parkba szeretünk járni. Nagyon jó játékok vannak a kissebbeknek is. Gergő 21 hónapos és nagyon élvezi. A társaság is jó!
Érdekelne merre tudtok még hasonló jó játszóteret vagy akár olyat amit senkinek sem ajánlotok!
Üdv
Kanga és az ő Zsebije
Kanga-Zsebibaba
 


Hát senki nem tud jó játszóteret ajánlani?!
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,
Károlyi-kert - mi ide járunk. A Múzeum krt mögött van, a Magyar u. - Ferenczy I u. keresztezõdésénél, az Astoriához közel. Bekerített terület, napnyugta után zárják, oda kutya nem jöhet be.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 

 
 

Szia Kanga!
Mi a 11. kerületben lakunk, és ott összel adtak át egy jó kis játszóteret. A 7A busz végállomása elött kettövel kell leszállni a budai oldalon, ott az ut másik oldalánál a panel házak mögött van ez a szuper játszótér. Zárják sötétedéskor, és két részből áll, van egy kissebeknek (kb. 2 évesig) és nagyobbaknak való, teljesen az uniós normáknak megfelelöen maximális biztonság és nagyon sok féle játék van.- Érdemes egyszer elmenni. Üdv. Móni
Moncsi
 


Szia Kanga!
Én is tudok egy szép, és praktikus játszóteret. Bár nem tudom, ennyire esik Nektek ki. Pestújhelyen van, a XV. kerületben. Az egyik ún. MATÁV-játszótér. Fa az egész, be van kerítve. Egy kis gond, hogy víz nincs a közelben, tehát innivalót kell vinni. Ha érdekel, leírom pontosan az útvonalat.
Üdv: tmóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok!
Ezt a topicot nem csak magamnak nyitottam ,hanem mindenkinek! Biztos többen vannak akik már unják azt ahova eddíg jártak.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!
Zsóka!
Erről a játszóról már mástól is hallottam jót , de nem tudta elmondani a pontos címet! Köszi Neked! El fogunk menni!
A többin még tanakodunk , mert ugyebár egyik sem itt a szomszédba!
Köszönöm
Sziasztok
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia TMóni!
Kerlek ird le a XV.ker-i jatszoter elerhetodseget, bar felek eleg messze lesz tolunk kozlekedesileg.
Koszi:
Zsike a XV.ker-bol
zsike
 


Sziasztok,
még annyit a Károlyi kertrõl: a sokminden gyerekeknek valón kívül (csúszda, hinták kicsiknek-nagyoknak, mérleghinta, rugós állat-hinták, homokozó) van wc is, és folyóvíz (anyukák nagy örömére, a gyerekek imádnak ott tapicskolni), és rengeteg fa, nyáron sem fõsz a napon.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


A 13.ker. ben nagyon sok jó játszótér van ( a kertvárosi részen,a Madarász u. i korház mögött)erre többet is tudok ajánlani. Ugyan régen voltam, de az Almássy tér is nagyon jó volt.Én most a 16. ker.ben keresgélek, ha valaki itt tudna , várom ötleteiteket.
csen
 


Kedves Zsike!
Kérésed számomra "parancs"!
Valahogyan el kell jutnotok a Pestújhelyi útra:
73-as vagy 7-173-as busz-Molnár Viktor u-i megálló, onnan a családi házas övezet felé sétálva kb. 10 perc. A templom mellett van, így mindenki tudja. De fajátszótér, vagy MATÁV-játszótér néven is.
Lehet, hogy egyszerűbb, ha Te írod meg, hogy merről jönnétek!
Üdv: tmóni
tmóni (tmón
 


Szia Tmoni! Szerintem naygajbol kepben vagyok.
Koszi:
Zsike
zsike
 


Sziasztok!

Békásmegyeren a lakótelepen (a valamikori "piros csúszdás" dombon, idézet a fiamtól) van egy zárt játszótér, játszóházzal, kölcsönözhetõ játékokkal (kártya, társas stb). (Hegy felõli oldal)Nem emlékszem pontosan, de mintha valamelyik ilyen Máltai Szeretetszolgálat féle üzemeltetné, és talán Soros pénz is van benne vagy ilyesmi.
A másik: Dunapart, Boráros tértõl indulva északra. Bekerített szintén.
Harmadik: XVII. kerület Pesti útról, vagy pontosabban az Egészségház útról, fajátékos, bekerített játszótér, a gyerekügyeletes rendelõ mellett.
Negyedik. nagyobbaknak (viszont itt rég voltam) Gellérthegy, domboldal sok nagy csúszdás csúszda. Imádták a srácok, papa lent, anyu fent, én fent fogom õket, párom meg lent elkapja. De felnõttnek is élmény, ha éppen rendesen csúszik.
Ötödik: Városliget közepén, szintén bekerített, többnyire inkább nagyobbaknak. Én anno itt láttam elõször azt a játékot, ami egy drótpálya, lóg és csúszik rajta egy valami, amire rá lehet ülni, és akkor végiglendülsz-csúszol hosszan az egészen.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!
A városligeti tényleg nem rossz (mellette lakunk), de csak nagyobbaknak. Gergő a 21 hónapjával csak a homokózóban tud játszani. Mi csak a társaság miatt szoktunk kijárni.
Várom a sok jó ötletet!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,
Ildikó leveléhez, a második (Boráros téri) játszótér is tényleg nagyon jó, egyetlen gonddal: két nagyon forgalmas út keresztezõdésénel van (Petõfi-híd, ill. a rakparton menõ forgalom). Voltunk mi is ott, a gyerkõc nagyon élvezte.

Próbáljunk meg minél kevésbé füstös helyet keresni (persze ha lehet...)

Az Október 6. utca - József A. u (?) sarkán is van egy szuper, bekerített játszótér. A gond itt is az, hogy sajna nagy a mellette lévõ utakon a forgalom.

A Gellérthegyi csúszdák szuper jók, tavalyelõtt nyáron újították fel, van kátszemélyes, meg hullámos, emg csõcsúszda. Kicsit lejjebb van egy játszótér, kétfajta csúszdás mászókával (az egyik tkp. egy hajó, kormáénykerékkel, távcsõvel, a másik egy vár, ágyúval, lõréssel), van mérkeghinta, rugósd hinta stb. Úgy hat-nyolcéves korig jó a lurkóknak (a méretek miatt).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
XI ker.Feneketlen-tonal levo jatszo(Kosztolanyi D ternel)valamikor nagyon jo volt kicsiknek es nagyoknak is.Most nem tudom hogy milyen mert egy kicsit tavolabb kerultem otthonrol,remelem meg mindig mukodik. Erdemes elsetalni oda is.
Kulonben itt a par "nemtetszo "dolog mellett amit itt Kaliforniaban tapasztalok,annyira jo hogy minden jatszo mellett van mosdo, s nem kell a bokorba rohanni a gyerekekkel amikor a leg-lehetetlenebb helyeken szaladni kell mert...
Jo jatszoterezest Nektek,remelem mar eljutott haza is a tavasz,itt mar majdnem vege van , a tulipanok ,narciszok mar elnyiltak.

Szilvia
Sylvia
 


Sziasztok Lányok!

A Nagy Lajos Király utján is van egy fa játszótér, de ennek is az a baja, hogy forgalmas közút mellett van.

Nekünk nagyon tetszett az állatkertben levo játszótér is.
Amikor a gyerek eltünt a bunker bejáratánál én mint anyuka tök be voltam tojva, hogy eltéved és bent sír nem talál ki. Öt perc után nem bírtam tovább és bementem megnézni mit csinál. Elképedve láttam milyen klassz egy hely, hogy nagyon élvezi és egyik lyukból a másikba bujkál. (eloször voltunk)

Van egy fa kalózhajó is amibe szintén bujkálni lehet.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Szilvia,
Merre vagy Kaliforniában?
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsoka!
Olvastam mar hogy Ti voltatok erre 3 honapot.
San Franciscotol 40 percre a 80as uton Sacramento fele lakunk.Nektek hogy tetszett Kalifornia?Merre fele jartatok?Meselj...!!!!!!
Jo babazast Neked
Udv
Szilvia
sylvia
 


Szia Szilvia,
Két hónapot voltunk (99 dec-2000 jan) meg egy hetet márc elején, egy hetet pedig - na, nem jut eszembe. Itt ülk és nem jut eszembe... Jaj. Campbellel összeépült gyakorlatilag és van egy reptér is ott. Kb. egy órányira Sf-tõl... Egy hónapot pedig Alaszkában.
Na mindegy. Szuper jó volt, béreltünk egy szobát SF-ban a Sunset-en. Nagy mázlink volt, mert nem volt lakótársunk, így egy szoba áráért kettõben laktunk. A tengerparttól öt eprcre laktunk, egy házsor válsaztott el bennünket az óceántól, az ablakból ráláttunk a vízre..
Azt mondták, mázlink van, mert nagyon jó, napsütéses, szép idõ volt. Azt mondták, ilyenkor inkább esik. Hát, csak néztem, hogy nyílnak a muskátlik meg a többi virág decemberben. Írtuk is haza, milyen csikorgó decemberünk van ott Kép.

Tudod, jó is volt, meg nem is. Azt hiszem, én két hónapra vagyok hitelesítve, ennyi az, amit én kint tudok tölteni. Utána nem talélom a helyem. Nem honvágy ez, ahhoz semmi köze. Csak az a más közeg, a más kultúra (egyébként nem rajongok igazán Amerikáért) egy idõ után túl sok.
A nyelv miatt is nagyon jó volt, meg a barátokkal jó volt találkozni, jó volt világot látnbi, jüó volt egy újabb babát összehpozni (mindkét gyerkõcünk odakint fogant, a barátaink mindig élcelõdnek, hogy nálunk nagyon könnyû a családtervezés, csak meg kell tervezni, mikor megyünk ki az USA-ba Kép). Jövõre újra megyünk Kép (Helyesebben nem biztos hogy megyünk, de úgy két vnyi korkülönbséget akarunk Emese és a jövendõ baba között...)
Mióta vagy kint? Hogy bírod? Párod magyar? Bocs hogy nem tudom, lehet, hogy vhol már írtad...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsoka!
Tenyleg nagy mazlitok volt az idovel mert a januar kornyeke esos kb aprilisig es utana oktoberig egy szem se esik.Amultam -bamultam mikozben olvastam hogy a pici fiatokkal nekivagtatok egy ilyen nagy utnak.Alaszkaba en is nagyon szeretnek elmenni.
A kerdeseidre a valaszaim(azt hiszem a kulfoldon elo mamak tropicba irtam)Egy eve vagyok itt a ferjem magyar.Hogy hogy birom?Valtozo.Amerika nekem setartozott a nagy almaim koze(csak hat az elet kiszamithatatlan...)Pontosan, ahogy irtad a nagyon mas kozeg,nagyon mas kultura . A felszinesseg ami meg nagyon nem tetszik. Nagyon hangsulyozzak hogy fontos az embernek a masik("muolelesek","muorulesek")s kozben azt se tudjak ki is vagy.
Termeszeti adottsagai gyonyoruek es San Franciscot is szeretem,de nagyon sokszor otthon vagyok gondolatban.Ahogy emlitettetek a Karoly kertet ,Varosligetet hat....Imadom Mo-t es Budapestet.De megyek haza nyaron hazai levegot szivni.
Ha a harmadik babatok es Emese kozott ket evet szeretnetek akkor jovore tenyleg jonnotok kell...!!!!!!!!!
Udv
Szilvia
Sylvia
 


Sziasztok!
En is ha Pesten vagyok akkor a Kàrolyi kertbe szoktam vinni a Barbaràt (2,5 èves), nagyon szerette tavaly nyàron, tènyleg szèp tiszta ès van elèg jàtèk a homokozot meg kifelyezetten imàdja.
Nèha a Boràros tèri jàtszòtèrre is szoktunk menni meg a Gellèrthegyre, mi a Kàlvin tèr kornyèkèn lakunk. En is koszonom a tippeket ki fogjuk probàlni a 7A busz budai oldalàn lèvo jàtszòtert is.
Judit
Névtelen
 


Szia Szilvia!
Ábel máér nem volt olyan nagyon picike, másfél éves volt. Sokan ennél kisebb babával utaznak, lásd utazás gyerekkel topic. Nagyon örültem annak, hogy nagyon jól bírta az utat meg a kintlétet is. Vittünk neki utazóágyat, mindig mindenhol abban aludt, meg rengeteg játékát, a megszokott kis dolgait. És a legfontosabb: a szülei mindig vele voltak (vagyis a férjegy 2x1 hetet nem volt velünk, munka miatt). A végén már angolul is pöntyögött... Kép (Mármint Ábel Kép)
Lehet, hogy jövõre kint találkozunk? Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Mi akkor költöztünk a XIII. kerületbe, amikor terhes lettem a lányommal. (Akkor vettük meg a mostani lakásunkat.)
Nagyon nem tetszett, hogy nem volt a környéken normális játszótér. Egyetlenegy fa-játszótér volt, de az meg kb. 4 éves kortól használható játékokkal.
Irtam a kerületi Önkormányzatnak, sot még a Demszkynek is. Eredmény: pár hónap múlva a környéken három új játszótér. Nem tudom, hogy az én hatásomra vagy amúgy is tervbe volt véve...
Szóval próbálkozzatok Ti is.
Sziasztok:
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok,
Igaz ugyan, hogy a város közepe, de szerintem a Köztársaság téri(Erkel színház mellett) játszótér is nagyon jó. Zárt, homokos, füves, vannak benne vizes játékok is, kicsi csúzda miniknek, szóval érdemes kipróbálni. Van csap is, ivóvízzel.
Sok sikert!
Niké
 


Jó bizpony, ha nagyritkán elvetõdünk oda, mindig bemegyünk.
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Van a XIV. ker-ben az Öv utcában is egy elég frankó elkerített játszótér. Csak egy baja van, amikor utoljára voltam, azt hiszem el volt zárva a csap, így inni vigyetek.

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Sziasztok!

Én köbányai vagyok, és merem ajánlani mindenkinek az Újhegyi lakótelep szebbnél-szebb játszótereit. A legjobb a Pára u-i, mert mellette van egy parkosított tó / isteni sétálásra, és a gyerekek "szabadon engedésére"/, a tó mellett egy hatalmas Sportliget, nagy, kacskaringós csúzdákkal,játszótérrel, focipályával, hatalmas füves területtel.
Ja, és ráadásnak az uszoda, aminek a kinti részén hatalmas fajátszótér van a strandon!

Üdv,
Kriszta
TKriszta
 


És a Városmajort nem ismeri senki?
Gyönyörű,bekerített,van bébi-hinta,vízcsap,nagy és kicsi csúszda.Központi helyen van,a 2-es metró odavisz és 5 perc gyalog tőle.Csöndes,nyugis,jó levegőjű játszótér.
Klári
 


Én is tudom ajánlani a Városmajort. Én tavaly nyáron Újpalotáról vittem át a gyerköcömet, de megérte.
Atiapuka
 


Nagyon jó a Városmajor, mi a XIII. ker.-bol járogatunk oda. Amúgy a Békásmegyeri Lakótelepen is lett egy jó játszótér. Igaz ottaniak? Én még nem voltam, csak hallottam róla.

A XIII. ker. Göncöl-Babér utcában is lett egy jó fajátszótér, alján fahánccsal.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!
Én még egyelore nem vagyok "játszótér látogató", csak egy kérdést szeretnék feltenni. Több (budapesti) játszótéren is látom (kerülettol függetlenül), hogy oda nem illo alakok táboroznak a játszótereken, elfoglalják a padokat. Kérdésem: milyen lépéseket (jogi) lehet tenni, hogy a játszóterek valóban 'rendeltetésszeruen' a gyerekeké legyen... ?
Phaedra
Névtelen
 


Ja a kutyákról nem is beszélek ...
Phaedra
Névtelen
 


Phaedra!

Be kell szólni az Önkormányzatra és kimennek a közterületesek.

Nálunk volt ilyen. A fa játszóházikóba matraccal beköltözött és ott aludt egy hajléktalan. Mi anyukák beszóltunk az önkormányzatra és pár nap múlva nem volt ott.

Én örömmel látom, hogy a mi kerületünkben (IV.) egyre több játszóteret bekerítenek kerítéssel a kutyák ellen. Ez jó, de a macskák még mindig nem megoldottak. Az meg veszélyesebb, mert elássa a kakiját a homokba, így az láthatalan.
A másik meg a játékok állaga. Próbálják javítgatni oket, de nagyon látszik, hogy nincs rá pénz.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Nálunk (XV. ker.) főleg a kutyákkal van a gond.
Hetente min. 1-2 kutyás jön a csemetéjével homokozni. (A többi kutya nem megy be a homokozóba, csak telesz....k az egész játszóteret). A hétvégén egy tipikus eset történt. Jött anyuka csemetéjével meg a kutyájával játszani. Kutya kikötve a csúzdához (persze a csúzda a homokozóban van-tehát ebből következik, hogy a "drága kutya" ki-be rohangálhatott a homokba).A másik gond a szájkosár kérdése. Nem 1 pitbull, dobi meg roti szaladgál arrafele mindenféle szájkosár meg a póráz nélkül! Én nagyon dühös vagyok emiatt, de sajnos az a véleményem, hogy erre soha nem lesz megoldás. És ez nem csak pénz kérdése, hanem javarészt az emberi primitívség!!! Volt már, hogy egyszerre többen szóltunk a kutya miatt, mire a válasz annyi volt, hogy ne dumáljunk, nem a miénk a játszótér! Szóval ez az, amit én finoman fogalmazva emberi primitívségnek nevezném!!!

Nagyon frankó dolog, amikor egy biciklizésből felmegyünk, s a gyereknek még a nadrágja is kutyaszaros (a pedáltól)!!!!!!!!!

Na ennyi!
Tudom, hogy rengeteg kutyabarátnak most ellenszenvessé váltam, de csak az igazságot írtam le.

Üdv Atiapuka!
Atiapuka
 


Sziasztok!

Azt hiszem, a kutyaszar még a jobbik fele. Nekünk is volt olyan élményünk (akkor még Békáson), hogy a játszótéren a homokozó mellett verekedett össze két hatalmas kutya. Természetesen póráz és szájkosár nélkül. Én meg lestem, hogy most ha idejönnek, mégis hogy kapjam fel a három gyereket egyszerre.
Most meg az utcánkba költözött egy ürge, tavaly, 5 középázsiai juhászkutyával. Tenyésztõ. Egyenként akkorák a dögök, hogy csak na. Persze megemelte a kerítést, de a járdán már nem merünk menni miattuk. Ha meg egyszer kiszabadulnak... Most amúgy még egy kecskét is beszerzett. Csak azt nem értem az egészben, hogy az ilyen emberek miért pont Budapesten akarnak lakni? Mért nem mennek valami nyugis tanyára és tenyésztik ott a kutyákat? (ja Önkormányzat tud róla, jeleztük a gondjainkat, nem történt semmi)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Én csak annyit szólnék hozzá, hogy én nemcsak kutyakakival találkoztam már játszótéren...

Nem egyszer voltam annak szemtanúja, hogy a mama a gyereket odakakiltatta a térre valamelyik fa vagy bokor alá... A pisi még hagyján, de ez!
Mert hogy a hajléktalan nem tud hova menni, amikor ilyen roppant sok nyilvános WC van, azt még megértem, sőt olykor a kutyásokat is, ha nem a homokozóba csináltatják a kutyájukkal, mivel kutyafuttató is rengeteg van Bp-en.../Persze, azért az alapvető kultúráltság elvárható, ezt nem tagadom./
De mit várunk, ha a gyerekek egy részének teljesen magától értetődő lesz, hogy nyugodtan csináljon csak a maga portájára is?

És ez nem ám valami proli kerület, hanem a XII., az úgynevezett úri környék.

Puszi:

Dia
dia (dia)
 


Kedves Dia!

Te már nem jártál úgy a csemetéddel, hogy a játszótéren jött rá? A lakásba már nem értünk volna fel, max. végig huztuk volna a csíkunkat.
Nem tudom, hogy jobb lett volna. Nem mindig tudja visszatartani egy kisgyerek azt a fránya kakit. Nem beszélve arról, hogy valahol (mint anno nálunk is) hetente 1-er van termelés, az viszont már nagyon ki akar jönni. Jó, most nem egy 4-5 éves gyerkőcről beszélek hanem kisebbekről.
Szóval nagyon hehéz kérdés!

Üdv
Atiapuka
Atiapuka
 


Szia Ildi!

Tudod miért nem tesz semmit az Önkormányzat. Mert az a szervezet vagy tele van kutyásokkal, vagy pedig nem az utcátokban laknak.

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Atiapuka! Ez utóbbi.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Atiapuka!

Akkor ennyi erövel nem értem, miért ez a berzenkedés a kutyakaki ellen? A kutya ki tud menni máshová? Vannak kutyafuttatók? Nincsenek...
És ha már azt várjuk el a kutyásoktól, hogy összeszedjék azt, amit a kedvencük kipottyantott, akkor szedjük már össze a gyerekünk után is...

Puszi:

Dia
dia (dia)
 


Szia Dia!

Ha a kutyák csak a bokorba nyomatnák az adagjukat, akkor nem is morognék (persze az nekem sem tetszik, ha a gyerekeket éppen a játszótér közepén kakiltatják a szülök, mi mindig kerestünk legalább egy bokrot-vagy ha már erre sem volt idö, akkor letettem a kaki útjába egy papírzsepit amit utána kidobtam-bár ez talán 2-szer fordult elö!), azonban az nagyon bosszant, hogy lépten nyomon kutyaszarba lépünk. Ha csak a bokorba lenne az adag, oda úgy sem engedem a gyerekemet, de azt mégsem mondhatom, hogy lebegjél csemetém. Most öszintén, nincs igazam?

Atiapuka
Atiapuka
 


Atiapuka!

Ne haragudj, de szerintem nincs.

Erre írtam fentebb, hogy kell egy bizonyos kultúráltság. Nekem ebbe az is beletartozik, hogy a gyereket se a játszótér közepére, se a bokorba nem kakiltatom, mert mindenképpen ugyanolyan undorító és fertözö, mint a kutyakaki. Ha már minden kötél szakad, akkor jöjjön a papírzsepis módszer. De emlékeim szerint - bár az én gyerekem még pelusos -, anyámnak sose kellett bennünket a térre kakiltatnia...

Egyébként ez szerintem tök ugyanaz a felfogás, mint amikor a kutyás nem szedi fel a terméket.

A bokorba meg nem kell engedni a gyereket, bemegy magától is. És a kutyának se mondhatod, hogy ugyan kicsim, lebegjél. Föleg, mivel még azt sem érti meg szegény, hogy ne mááá itt, hanem tartsd vissza, majd a bokorba...

Szerintem egy kalap.

Dia
dia (dia)
 


A kutyának miért kell a játszótéren szaladgálnia?

Futhatna a gazdájával egy parkban, utcán, rakparton...

Hami
Hami
 


Szia Dia!

Azt javaslom, hogy hagyjuk abba a vitánkat.
Te is elmondtad a véleményedet, s én is amelyek teljesen különböznek.
Ne rágódjunk tovább rajta!

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Okés, Atiapuka!!!

Puszi: Dia
dia (dia)
 


Azért nincs harag, ugye Dia!!!

Én is puszi (csak a párod meg ne tudja!!!)

Atiapuka
Atiapuka
 


Azért nincs, Atiapuka, csak a véleményünket mondtuk el, nem??? Azért meg miért haragudnék? Szerencsére, nem lehetünk egyformák, különben unalmas is lenne az élet...Kép

A párom nem az a féltékeny típus, tudja, hogy egy puszi még nem feltétlenül jelent rosszat, úgyhogy PUSZI neked is mégegyszer...Kép

Dia
Dia
 


Akkor megnyugodtam!

Atipapuka
Atipapuka
 


Sziasztok!
1. Elozoekhez VÉLEMÉNY: Bocs Atiapuka, de én is Dia nézeteit vallom.
2. Hami!
Az utca és a park szerinted miért megengedheto?
A parkban sétáltatásról ugyanaz a véleményem, mint ha a játszótéren sétáltatnák a kutyát szájkosár és póráz nélkül. Ezt egy kicsit kifejtem és mielott tovább folytatnám HANGSÚLYOZOM imádom az állatokat és azon belül is legjobban a kutyákat, DE:
Ugye a játszótér a gyerekeknek egy tér, ahol játszhatnak, ha a körülmények is engedik. A PARK-ot szintén felfoghatnánk egy játszótérnek, ahol a gyerekeken kivül a felnottek is szórakozhatnának; futhatnának, jógázhatnának … vagy bármilyen sportnak, pihenésnek hódolhatnának. Tapasztalatból tudom, hogy életveszélyes a parkokban futni, hacsak nem vagy gyorsabb a kutyánál és nevezzük nevén, a kutyusnak az a bunkó gazdája nem csak pórázt nem rak az ebjére, de rá sem szól, sot … mindezeken túl ugye lehet szlalomozni a kutyakakik között.
Egyébként más országokban szigorúan büntetik azokat a kutyásokat, akik a kutya ürüléket nem szedik össze és póráz nélkül tartják kedvenceiket. Ti. nem csak az utcán kötelezo a póráz, hanem a kertes ház kertjében is meg kell kötni a kutyusokat.

bigacsiga Kata !
Kösz a tippet megpróbálom, majd elmondom, hogy lett-e eredménye.

ui. mint mondani szokás tisztelet a kivételnek.
***
Phaedra
Névtelen
 


Sziasztok!
Kulturaltsag es neveltseg kerdese, mèrt kell buntetni ahhoz, hogy valami mukodjon?
A kutyakat ha a gazdi nem tartja porazon legalabb amikor gyerekek vagy emberek vannak a kozelben fogja meg a kutyajat es igen is fel kene pucolni a kutya utan ha olyan helyre piszkit ahol bele gyalogolhatnak. A gyerkoccel is elofordulhat, hogy a parkban jon ra foleg amikor eppen hogy szobatiszta lett, de egy pillanat zsepivel felszedni es ha a parkban kakil az meg nem azt jelenti, hogy nagykoraban is csak ugy gondolkodas nelkul ott fogja elvegezni a dolgat ahol rajon.
Dia szerintem a gyerek pipi nem fertozo es egeszsegesebb ha a szabadban csinalja mintha wc.-re menne valahol ahol akarmit osszeszedhet.
KATALIN
Névtelen
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: