Új privát üzeneted érkezett!

Legyen a Keresztszemező anyukák mintájára egy ilyen is.
Itt és most nem kifejezetten a vevőket keresem, hanem ötleteket adni/gyűjteni, segíteni egymásnak.


Kerestem egy olyan képet, ami még nincs sehol feltéve:

Jamina:-)))

Kép


És egy "komolyabb" darab:
Kép

 
 

Szia Cili, itt vagyok én is. Most mennen kell, de majd még jövök. Hátha lesznek társaink is.

Ildikó
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok! Cili, ez a csillagos takaró is nagyon klassz! Megnéztem a profilodban is a http-t és el is döntöttem, hogy akkor most már mindenképp veszek egy varrógépet. Ezeket a falvédőket te találtad ki? Tényleg nagyon tetszenek. És mit csinálsz ennyi falvédővel? Eladod őket?

Panó
 
 


Persze, hát ebből élek (na meg a férjem fizetéséből, mert ebből azért nem lehet megélni...)Illetve MOST már a fő elfoglaltságom a művházi tanfolyamok, a foltvarrásra alig-alig akad időm. De én már csak megrendelésre dolgozom.

Varrógép: ne spórolj!!! Majd ha már ott tartasz, szólj, segítek (ha kell). Nekem PFAFF van, nagyon meg vagyok elégedve vele.

A csillagos takaróhoz van 2 függöny is, tetőtéri ablakra. Majd felteszem, csak le kell kicsinyíteni a képet. Egyébként maguk a minták adottak, (embertelen mennyiségű van itthon), van rengetegféle technika, csak az összeállítás az, ami egyedi. Nem is szoktam kétszer ugyanazt varrni.

Ildikó! Igen, igen! Vágólap, körkés, vonalzó. Meg néhány jó olló... na és egy jó, nagyon jó varrógép. És 10 jól működő ujj. Ami néha csak kilenc :-(((


Cili! Én hét éve vettem részt az első tanfolyamon, és hát szerelem volt ez első látásra. Lasssan-lassan én is beszereztem a szükséges kellékeket, bő egy éve már a varrógépem is új, Pfaff 2030-as. pestről hoztuk, céhes kedvezmény is járt hozzá. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
Én elsősorban hagyományos mintákkal dolgozom, leírások alapján. Nem vagyok elég kreatív és ügyeskezű az applikációkhoz. A netről szoktam volt leszedni, rengeteg jó ötlet van.
Nekem az anyagok állnak halmokban. Mindig megfogadom, hogy addig nem veszek újabbat, amíg legalább a harmada el nem fogy, de aztán nem bírom megállni...
Megpróbálom az itteni fotóalbumba fölrakni a meglévő képeimet.

Ildikó
 


http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1686&page=1
Itt van egy pár kép. majd még körbefotózom a lakást és teszek föl újakat is.
 


Ildi, ezek nagyon-nagyon szépek!!! A dobozt azt nem tudom hogy kell :-((( Mindig terveztem, hoy elmegyek az Urbánffy Terihez egy doboz-tanfolyamra, de sose jött össze.Egyébként én egyáltalán nem jártam foltvarró-tanfolyamra, abszolút autodidakta-típus vagyok. De szerintem akiben van megfelelő mennyiségű kreativitás, az meg tudja tanulni. Na nem mondom, hogy nem lestem el ezt-azt másoktól, de a kifejezett kezdő-tanfolyást kihagytam. Nem is hiányzik az ismereteimből.


Függöny:
Kép


Cili!
A tieidet már többször láttam és meg is dícsértem, hogy nagyon szépek. Kép

B-Ildikó!
Tátva maradt a szám. Baromi szép!!! Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ildikó!
Megnéztem a te műveidet is, ezek is nagyon tetszenek. Nagyon ügyes vagy! Nekem is megvan az a könyvecske, amiben a kislány, kisfiú alak van!

Cili!
A függöny is nagyon klassz!
Hol tartasz tanfolyamokat?
Varrógépet szülinapomra kérek, ami ugyan csak júniusban lesz, de majd megpróbálom előrehozni az ajándékot. Szerintetek mennyibe kerül egy jó varrógép és hol lehet venni? A nagy áruházakban kapható varrógépek nem jók?

Panó
 
 


Panó!

A művházi tanfolyamaim egy kicsit más műfaj, eredetileg én óvónő vónék, és hát zenebölcsi meg zeneovi, meg ovis torna, meg most lesz bölcsiskorúaknak is torna. Dunakeszin, Gödön és Újpesten. Szóval semmi köze a foltozáshoz.

Varrógép:a legfontosabb kérdés, hogy hol laksz? Mert ha Pesten (a profilodból nem derül ki) vagy a környékén, akkor melegen tudom ajánlani a VI. kerben az Oktogonhoz nagyon közel, Teréz krt. 10 VARRÓGÉPCENTRUM. Értenek hozzá, segítenek, és azt tapasztaltam, hogy nem akarnak mindenáron rábeszélni a legdrágábbra. Mellesleg itt minden egyéb kiegészítő is van. Az ő varrógépeik Pfaff, Bernina, Husquarna és hasonló, a minőségiek közül való. Nekem Pfaff 6091-es van, 5 éves, és rengeteget dolgoztam vele az elmúlt 4-5 évben, napi 5-6 órákat. Ehhez képest egyszer (!) hívtam hozzá szerelőt, azt is csak a saját bénaságom miatt. (az is igaz, hogy nagyon jó szerelőm van!!!) Igaz, hogy 120 ezer volt 5 éve, de azt mondom, megérte. Elmehet az ember a Corába és társaiba, vehet 25-30 ezerért Brothert meg Singert, és két év múlva kidobhatja. Ugyanis ezeket ennyi élettartamra gyártják.
Persze van olcsóbban is gép ott, nem csak 120-ért, ne ijedj meg. De érdemes megfontolni. Sőt, ha meg tudod oldani, menj el, nézz körül, hozz el egy katalógust, kérdezd ki őket (segítőkészek), és otthon rágd át alaposan. Én is ezt tettem, és amikor összegyűlt a pénz, már úgy mentem el, hogy pontosan tudtam, mit akarok, nem kellett ott vacakolni.
Az én gépemnek van egy nagyon nagy segédeszköze, az ún. felső anyagtovábbító. Ez arra való, hogy amikor vastag anyagot varrsz (pl. kész foltmunka, ami már bélelve van), nem kell ráncigálni, bekapcsolom, és magától vezeti az anyagot. 70-es tűvel 8-10 réteg farmert átvarr ezzel.

Mindenképpen azt javaslom, hogy NE(!!!) a nagy áruházak egyikében nézz varrógépet!!! Szerintem 60-70 ezer körül már lehet normálisat kapni, de nem tudom a mostani árakat. Az biztos, hogy én még nagyon-nagyon sokáig nem szorulok új varrógépre.

Jó hosszú voltam, bocs.


Ildi,
most volt időm tüzetesebben megnézni a munkáidat. Még egyszer megállapítom, hogy nagyon szépek...
Látom, te is szeretsz papírra varrni. Imádok!!! És a Zsuzsik is az kedvenceim!


Gyorsabban jár a kezem, mint az eszem. Azt akartam még írni, hogy a csillagos garnitúra is papírra van varrva. És amúgy egy 5 és fél éves kisfiú tavalyi karácsonyi ajándéka volt. Az anyukája mondta, hogy annyira örült neki, hogy napokig azzal aludt.


Cili!

Köszi a varrógépes infókat, Érden lakunk, úgyhogy majd akkor elmegyek katalógusért a Varrógépcentrumba és majd jövök hozzád a kérdéseimmel.

Panó
 
 


Panó!
Internetcímük:www.varrogepcentrumkft.hu
Általában aktuális és elég részletes. A pfaff felső anyagtovábbítóját én is nagyon szeretem.
Az itteni foltos körben volt aki Berninát vett, volt aki Husquarnát, ők is nagyon szeretik. Amikor én vettem, úgy mentem föl Pestre, hogy max. 200000-ig. Sokáig vacilláltam a P. és H. között, de nem bántam meg.

Ildikó
 


Ildikó!

Köszi, megnéztem. A Janome gépek nem jók? Mert olcsóbbaknak tűnnek a többinél!

Panó
 
 


Ildi, Cili!

A munkáitok nagyon tesztenek és jók.

Cili!

Játszottam a gondolattal, hogy én is csináljak ilyeneket. Abban tudnál nekem segíteni, hogy Budapesten hol vannak olyan üzletek ahol a foltvarráshoz kapok anyagot, tűt stb. ?

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv. Melinda
 


Anyagot végül is bárhol kapsz, csak arra kell odafigyelni, hogy lehetőleg 100% pamut anyagot vegyél, kartont pl. Szóval ami, ha megráncigálod jobbra-balra, nem nyúlik. Szóval pólóanyag meg ilyesmi nem jó. Szerény véleményem szerint a tű is majdnem mindegy, na persze vannak olyan vaskalapos foltvarrók ,akik szerint csak és kizárólag a mittudoménmilyen márkájú, méregdrága aranyvégű tű jó, de ezekre nem kell odafigyelni. Ez a hozzáállás nálam már erősen súrolja a sznobság határait. Mindegyik tű ugyanúgy kilyukasztja az ujjad hegyét... (én nem tudok gyűszűvel varrni, ezért mindig lyukas a jobb középső ujjam hegye...) Jó, hát nem a legsz...abb olcsót kell venni. Pl. varrógéptűben én az ORGAN-t szeretem.
Különben ne hidd Melinda, hogy boszorkányság a dolog...


Cili!

Köszönöm, most lakást rendezünk át mert hamarosan itt a baba, de utánna megpróbálok csinálni valamit.

Üdv. Melinda
 


Sziasztok!

Ildikó, nagyon szépek a munkáid! A Cili munkáit már ismerem régről, akárcsak a Cilit. Én is szoktam varrogatni néha-néha.
Most a kissebbik lányomnak varrok egy faliszőnyeget, ha elkészül megmutatom.
Nagyon érdekelnek mások munkái! Ti min dolgoztok most?

Üdvözlet, Bobojsza
 


Bobojszának ne higgyetek, ő a fiam keresztanyja, mellékállásban a barátnőm, és ő készíti a világ legszebb patchworkjeit!!!

"Én is szoktam varrogatni néha-néha" Ha-ha!

Bobojsza! Tegyél fel a csajokról meg a Leviről képet a profilodba!!!


Cili, Bobojsza! Ti asztalterítőt béleltek-e, vagy csak hátlapoztok? Ferdepánttal, vagy kifordítós módszerrel? Díszterítőnek készült a szentem, de még nem tudom befejezni, tanácstalan vagyok.

Ildikó
 


Szerintem tegyél alá egy nagyon vékony anyagot, és pánttal szegd el. Nem szép, ha látszanak a varrások... Ismered azt a módszert, amivel szépen ki lehet alakítani a sarkokat? Ha nem, a keresztszemező anyukák archívjában megtalálod.


Sziasztok!

Jó, majd teszek fel képeket a csemetéimről, de most éppen a faliszőnyeggel bajlódok, sehogy sem jó. Ráadásul a Virág (a kissebbik lányom) kijelentette, hogy Ő nem is ilyet szeretne (pech), de nem baj. Már van kettő másik ötletem, hogy mit fogok megvarrni.

Üdv Nektek!

Bobojsza
 


Sziasztok!

Végre, végre elkészültem a falvédővel. Ilyen lett.

Üdv:Bobojsza
 


Hoppá! A kép lemaradt. próbálom újra.Kép
 


Bobojsza! Nagyon szép lett! hogyan fogjátok a falra rögzíteni?

Ildikó
 


Bobojsza!
Nekem is nagyon tetszik!
Ha a lányod nem ilyet szeretne, én szívesen elfogadom!Kép

Panó
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy tetszik Nektek! Azt gondoltam, ha lesz helye, úgy rakom fel, mint egy függönyt (csipeszelve).

Üdv!
 


Kedves Ildikó!

Sok boldog névnapot kívánok!
Kép

Üdv: Bobojsza
 


Énis énis énis!

De én csak a legújabb "művemmel" tudok örömet szerezni neked!

(nagyképű) Cili
Kép


Köszönöm a jókívánságokat!
Cili! Milyen pántokat varrtál a táskára? Nagyon klassz lett!!

Ildikó
 


Fú, ez még volt itthon, ilyen ... izé... elég erős, fonott rátéttel, nem tudom minek hívják. Az anyukám egyik munkatársa kért egy sötét színű táskát, és nagyon nem volt ötletem. Ez lett belőle. Ja, ami nem látszik, hogy bársonyból van, a belső bélése meg világosbarna kordbársony. És belül zsebek vannak. Egyébként meg nincs mintája, csak úgy raktam egymás mellé a csíkokat, ahogy adódtak. kb. 3-4 óra alatt el lehet készíteni.


Ja,azt akartam még írni, hogy tőlem azért nagy teljesítmény ez a tasi, mert én mindig szimmetria-mániás voltam (vagyok), de ez most nekem is tetszik...


Norci, itt válaszolok neked.

A felfüggezstésre még azelőtt kell gondolni, mielőtt összevarrod a három réteget :-(((
Vagy fülecskéket gyártasz, vagy sínt, ez a legegyszerűbb. A sín legyen pl. abból az anyagból, ami felül van, és akkor nem válik el a falvédőtől. Leszabsz egy kicsit rövidebb mint a falvédő, kb. 15 cm széles csíkot, beszeged a két szélét. Félbevasalod, és beteszed a nyitott szélével hátlap és a bélés-előlap közé. Én úgy szoktam rétegezni, ha kifordítom utána, hogy legalul van a bélés, rajta "szép" oldalával felfelé a kész munka, és végül színével lefordítva a hátlap. Szóval akkor a hátlap és a kész munka közé teszem a sínt, figyelve arra, hogy majd ha összevarrom, a sín szélei ne legyenek belevarrva.
Összevarrom, kifordítom és kész. Ha nem akarod, hgy látsszon a sín, akkor kézzel levarrod a hátlapjához az alsó részét.
A füleket ugyanúgy csinálod, nálam az jött be, hogy 15 cm széles csíkok, félbevarrom, kifordítom, kb. 7 cm széles fülek lesznek. Félbehajtodkb. 30 cm-ként elhelyezed a falvédőn. Célszerű középen és a két szélén kezdeni, és mindig felezni a távolságot.

Remélem, ezt tudod hasznosítani!

Cili


Cili!

Köszi. Én nem "foltvarrós" falvédőt csináltam, hanem lenvászonból, amire majd kész figurákat, ragasztok/varrok. Azt hiszem leesett mi az a sín, köszi az ötletet, jóval gyorsabb mint a fülek varrása Kép Kérdés ha sarkosan akarom feltenni (körbe a gyerekágy köré), akkor múködik-e a snes megoldás?

Norci
 
 


Már mér' ne működne? Csak akkor két sín kell... vagyis hogy ott legyen nyitva a sín. Meg két rúd -vagy olyan eleve behajlós rúd.


Cili!
Köszi szépen Kép Menni fog Kép

Norci
 
 


Halihó!

Sikerült elkészítenem az első albumomat. Nincs még benne túl sok kép, de csak ennyit sikerült összeszednem. Ha valakit érdekel a profilomban meg lehet nézni.
Kép
Bobojsza
 


Jar erre még valaki? Van par kerdesem.
Falvedot keszitek es hat... szoval nehany alapveto dolgot nem tudok:
- megcsinalom a kulso szep mintat, ez eddig ok. A bélést hogy applikalomKép bele? Kulon lesz egy belso huzat a belessel es egy kulso a mintassal, mondjuk mint egy parnanal?
- sikerult vennem "ketoldalu" kozbelest. Mit kell vasalni, a belest, az annyagot, kell sutopapir koze, stb?

Ha valaki kisegitene, azzal megkimelne nehany bena probalkozastol, gyanitomKép

-Afonya
 
 


Benéztem Kép

Mielőtt elkezdenék írni több oldalt, inkább hívj fel! 20 398 19321

Egyszerűbb lesz így. És gyorsabb!

Cili


Nem tudok gépelni: 398 1931


KosziKép
Keson ertem ide, majd csak holnap zavarlak mar.
-Afonya
 
 


Áfonya,

próbáltál hívni?
Mert azt elfelejtettem mondani, hogy napközben délelőttönként ha órám van, nem veszem fel, ha vezetek nem veszem fel... Ami biztos, dél és egy között, vagy este 7 után felveszem. Így aztán nem könnyű engem elérni!

De várom a hívásod!!!


Elkeszult a falvedo elolapja, vegre. Minden figura rajta van, mi nagyobbik gyerkocom esti mesejeben elofordulKép Mivel elso ilyen muvem, keretik nem kell kozelrol nezniKép

Itt még felkeszen, puffado festek mar fenn, de golyozo szemek nelkul:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133979.jpg

Itt pedig kozeliek:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133980.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133981.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133982.jpg

Itt egy kozeli, az alma konturja puffadofestek.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133988.jpg

Ezuton is koszonet Foltvarro Cilinek /remelem, nem tagad meg muvem lattanKép/ a gyakorlati tanacsokert, otletekert.
 
 


Áfonya!

Nagyon klassz lett ez a falvédő, nagyon ügyes vagy! Így elsőre meg pláne!
Én is nagyon rég szemezgetek a foltvarrással, de még odáig sem jutottam, hogy varrógépet vegyek. Viszont rengeteg irodalmat begyűjtöttem. Talán majd az unokáimnak készítek valamit.

Panó
 
 


Áfonya!

Minden elismerésem!!!!!


Sziasztok!

Cili, Ildi! Nagyon tetszenek a munkáitok.

Már én is régóta tervezem, hogy felteszem a fényképeket a varrományaimról. Végre sikerült. Ez az egyik legnagyobb munkám:

Kép

Igazából főleg gyerekszoba dekorációkat szoktam varrni. Itt nézhetitek meg őket:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4374

Remélem tetszenek! Ez nem az összes munkám. Majd, ha lesz időm, akkor bővítem az albumot.

Judit
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: