Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Használ közületek valaki mosható nadrágpelenkát? Megéri?
Mondjatok érveket és ellenérveket, nagy a dilemma...
RebekAnna
 


A nyitó oldalon van egy termékbemutató ott olvashatsz a mosható pelusról is.
Bovebben meg kérdezz Lieseltol o biztos, hogy mindent tud róla hisz ok csinálják.

liesel@posta.net
bigacsiga
 


Szia!
Mi késítjük a mosható nadrágpelenkákat, és gyakorlatban is használjuk. A középsőnél kezdtük és most Benke fiammal is ezeket használom. A termékbemutató rovatban a Nandu hordozókendők és más termékek címszónál megtalálod a honlapunkat, vagy a www.bababolt.com címen. Ott elég sok információ van. Ezen kívül a gyakorlati tapasztalataimat is szívesen megosztom. Nekem nagyon bevált. A mosás nem visz el csak kb. napi 5-10 percet. Ennél több idő ment el, amikor az eldobható pelenkákra vadásztam. A nedvszívása jóval több mint a hajtogatós textilé. Mostanában utazáshoz is ezt használom, mert az eldobhatósból kifolyt a pisi, valahol oldalt, és a hidegben a kocsiban nem tudtam tisztába tenni. Ja, a kaki sem megy fel nyakig, csak nagyon ritkán jön ki. Én környezetbarát mosószereket használok, így ezekkel még olcsóbb a mosás. Árban sokkal olcsóbb, mint az eldobható. Nálunk Markó fiam bőre nem bírta az eldobhatót. Akkor jártam utána, hogy a reklámok ellenére több a bőrgombásodás, mióta elterjedtek az eldobható pelusok. Most olvastam egy szintén erről szóló tanulmányt, az amerikai Pediatrics-ban jelent meg, és a bőrproblémák megsokszorozódásáról számolnak be. A pelenkában lévő nedvszívó poliacrylát zselé a baba bőréből is elvonja a nedvességet, valamint nagyon sok vegyszert tartalmaz, amik a vizelet hatására kioldódnak. Ez bőrön át felszívódik. Min. 3 óránként kellene az eldobhatót is cserélni. Nem vagyok abszolut az eldobható ellen. Hallottam olyat, akinek csak azt bírta a bőre. Viszont érdemes átgondolni, hogy mibe pelenkázzuk a babát, és nem csak a reklámok vagy a megszokás hatására automatikusan eldobhatót venni.
Liesel
liesel (liesel)
 

 
 

Köszönöm szépen a válaszokat. Ma fogunk elmenni a Nagy L. K. úti boltba, ott szétnézek...
azt hallottam valahol, hogy létezik egy vékony papírbetét-szerûség, ami felfogja a szilárd szennyezõdést és kidobható a WC-be. Igaz ez?
A honlap néha lefagy, de ez valószínûleg a mi hibánk. Viszont a zip-file-t nem tudtam teljesen elolvasni, valami gond volt.
Remélem, ha kérdésem van, még zargathatlak...
Köszi mindent:
Eszter
RebeKanna
 


Kedves Krisztina Solymáron!

Kérlek jelentkezz! Most éppen betegállományban vagyok, körülbelül húsvét után leszek a Babaneten újra rendszeresen! Jól vagyunk, a hasam szépen gömbölyödik, egyre hatalmasabb méretket öltök! Kép
Légyszíves hívj fel! A nadrágpelenkával kapcsolatban is szeretnék Veled még beszélni.
06-29-322-258

Sok-sok puszi Neked, párodnak az ikreknek és a nagyfiatoknak: Katus
Katus
 


Szia Eszter,
amit kérdezel, az a novotex (nowotex) nevû eldobható pelenkabetét, valóban, wc-be is kidobható. Az igazséghoz hozzátartozik, hogy ha csak pisis a pelus, én ki szoktam mosni a pelusokkal együtt (mi textilpelenkát használunk).
Nem tudom, merre laksz, én a Brumi-maci boltban vettem (Mester u) ill. a HAtár útnál levõ Bébiker diszkontban láátam régebben, de ott már állítólag nincs. A Keres.kínál rovatban itt a babaneten van egy textilpeklenka rovat, ott már kicsit bõvebben kiveséztük ezt, esetleg ott olvass utána, ott le is írtam a Brumi-maci címét. Meg minden hasznosat és általam tapasztaltat a textiplelusról.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Textil-pelenka hajtogatási módszereket honnan lehet megtudni?
Képzelõerõm van, akár le is írhatnátok...
Köszi a tanácsokat:
Eszter
(Az azonosítóban Rebeka és Anna szerepelne összevonva, ha nem gépelném néha félre...)
RebekAnna
 


Szia Eszter,
megküzdöttem a rajzzal (egyszerûbb, mint leírni), és ha sikerül ide beilleszteni, akkor le is írom mellé. na lássuk: Kép
zsóka (zsók
 


vmiért nem megy át... namégegyszer
Kép
zsóka (zsók
 


Kép
zsóka (zsók
 


Bocsánat-bocsánat. Elõször (másodszor-harmadszor) mint kiderült, azért nem sikerült elküldenem, mert a bmp formátum itt nem megengedett. Jpeg-ben meg ekkorára sikeredett...
Szóval:
elõször van ugye a négyzet alakó pelus (továbbiakban a pelus: P)
2. a P-t félbehajtod
3. az egyik fél egyik csücskét megfogod,m áthúzod a másik oldalra, így a P feléd esõ oldalán képzõdik egy háromszög
4. az egész hóbelevancot megfordítod
5. a bal oldalra teszel egy mosható Ágnes pelenkabetétet és
6. feltekered mint egy beiglit a háromszög közepéig
Így a háromszög közepén kialakult egy vastagabb rész, benne a pelenkabetéttel. Így itt vastagabb, tehát több pisit szív fel, azonkívül a lábak közé több pelus esik, ami a baba csípõjének is jó, joban terpeszti. Ide kell tenni az eldobhatü pelenka betétet is.


Lehet még hajtogatni úgy is hogy csak félbehajtod meg azt is hosszában félbve, akkor egy hosszú pelust kapsz, de akkor a baba bõre érintkezik a gumibugyival vagy a pelenkavédõvel, elég nagy felületen, és kiütéses lehet. Ha csak simán háromszög alakban hajtja az ember (mint lén két hétig, míg a sógornõm a fentebb leírt módot meg nem tanította), akkor meg túl nagy a babának a pelus.

Remélem, érthetõ volt... A közepét meg ugye felhajtja az ember a baba lába közé, a két sdzélét meg a hasijára, a többit meg elrendezi hogy ne lógjon ki a pelenkavédõbõl, dfe hát ez úgy is mindenki elõtt világos, csak bele kell jönni...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsóka, szuper vagy!!!
Ezt nevezem hatékony segítségnek. Köszönöm szépen.
Még egy kérdés: ezt a módszert mekkora koráig lehet használni? Láttam valakit, aki csak csíkba hajtogatta a pelust, azt tette a gyerek lába közé, s átkötötte a megkötõs fóliával. Úgy egyéves lehetett a csemete, tanult járni. Ez hülyeség?
Hogy egészen ne legyek titokzatos: Rebeka lányom pénteken volt fél éves, 6 kiló 40 körül van.
Köszi és pussz:
Eszter
RebekAnna
 


Bocsi!
A levelet elõbb küldtem el, csak aztán kaptam megy a tiedet...
A technika ördöge...
Eszter
RebekAnna
 


Eszter,
nem tudtam hogy írjam le, de a csíkba hajtogatásdról írtam azt hogy érintkezik a bõrével. Bár a fiam már nagy ló, 15 kiló, májusban lesz három, és tojik rá hogy szobatiszta legyen, én csíkbva hajtogatom neki a pelust, mert így háéromszögbe hatjva már kicsi neki a pelewnka... (Napi egy pelus, egyébként meg alsónadrág. Aztán pisis nadrág, pisis padlószönyeg meg amit akarsz...)
Szóval ez a módszer használható ameddig a gyerkõc szobatiszta nem lesz. (Vagy ki nem növi a textilpelenkát Kép) A járásban egyáltalán nem zavarja õket. (Gondolom minket sem zavart annak idején Kép)
Egyébként a lányom 20-án volt fél éves, szóval egykorú csemetéink vannak Kép).
Eygébként meg glória a fejem felett Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Igen, a glóriád idáig fénylik Kép

Hogy hívják a gyerekeket?
A kislányodnál is textilezel?
Milyen gyakran cseréled?
Fõzöd, vagy áztatod? Ha utóbbi, miben? Lehet pl. Domesztoszban vagy Flóraszeptben? (Gondoltam, az fehérít, kiszedi a kakafoltot is...)
A vizsgabizottság elvonul (oltatni). Délután vagy este jelentkezem.
Üdv:
Eszter
RebekAnna
 


Sziasztok!
Engem is érdekel a mosható nadrágpelenka téma. Én már fölvettem a kapcsolatot Liesellel. Kaptam is postán tájékoztatót, amit mégegyszer nagyon köszönök. Szerintem szuper, foleg az, hogy nem kell vasalni, meg az egyszeru mosási mód. Azonban azt hallottam, hogy érdemes eloször csak 1-2 darabot vásárolni a megfelelo külsovel, hogy kipróbáljuk. Nálunk majd csak május közepén születik meg a gyerek, ezért még nem láttam értelmét "próbaadagot venni". Addig is szívesen vennék pozitív és negatív tapasztalatokat is. Elore is kösz
Petrus
 


Szia Eszter,

A gyerekeim: Ábel (98. máj 31), és Emese (2000 szept 20). Mindkettõnél textilezek igen, iil. ahogy talán írtam is, ha elmegyünk itthonról (orvos, játszótér, mittudoménmi, kivéve ha kiugrunk a sarki boltba) meg éjszakára nadrágpelenka (eldobható). Lehet, hogy éjszakára meg kellene próbálni a mosható nadrágpelenkát? Aki próbálta, leírhatná a tapasztalatait, hogyan bír ki egy éjszakát egy sokat ivó gyereknél...

A pelust kb. két-három óránként cserélem. Ez függ sokmindentõl, hogy mennyiszer kakil a baba, vagy ha már nagyobb, hogy mennyit iszik. És fontos, hogy milyen vastag a textilpelus, mert ezért nem jó a magyar, olyan, mint a szita. Büfiztetni, baba feje alá jó, de szeritnem babapopsira nemigen... Ha csak pisis a pelus, megy a vödörbe, ha kakis, és az eldobható betét alatt-mögött-körül is kakis lett, akkor csap alatt elöblítem, és úgy megy a vödörbe. Mosásig ott áztatom, flóraszeptben(por alakúban, nem folyékonyban). Egy vödör vízbe saccperkábé egy deci port öntök. Nagyjából háromnaponta mosok, addigra púpozásig tele a vödör, másrészt a nagykönyvek is azt írják, hogy ha ennél ritkábban mosunk, akkor cserélni kell a peluson az áztatóvizet.
Úgy szoktam mosni, hogy elõmosásos programon mosom, nálam az elõmosás tulajdonképpen az áztatóvíz+flóraszept kiöblítése, aztán a fõmosás 95 fokon. A Keres-kínál rovatban van egy Textilepenka rovat, ott ráésdzletesen leírtam, hogy meddig vasalom, meddig fõzöm stb (úgy értem, a gyerek hány hónapos koráig). Bocsi bocsi, de lusta disznó vagyok már így estére, hadd ne írjam le mégegyszer, elolvasnád esetleg ott? Köszi Kép
Hogy bírtátok az oltást?
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!
Köszi a tippeket, el fogom olvasni. Most mindjárt, de offline, azért írok most.
A lustaság félegésszég! - vallom én. Kép
Az oltással semmi gond nem volt, utána nagyon sírós lett és aluszékony... Ma is elég nyafis. Majd kiderül, hogy bírjuk. A gond csak az, hogy én is írtó fáradt és álmos vagyok, s rengeteg a meló itthon.

Tapasztalatokat a mosható nadrágpelussal majd leírom, most van tesztelés alatt a dolog...
RebekAnna
 


Az áprilisi Kismamában van egy cikk a mosható nadrágpelenkákról.
Petrus
 


Igen, Petrus, és a sárga hátteres bemutató-baba az én kisebbik lányom Rebek 4,5 hónaposan! (Félreértés történt, a Rebi nevet nem szeretjük... Kép Anna lányom (4 éves) Rebekóc-nak hívja)

A másik baba pedig a Liesel kisfia!

Üdv:
Eszter
RebekAnna
 


Kedves RebekAnna! Gratulálok, nagyon édes kislány és persze Lieselnek is az aranyos kisfiához.

Minden jót Nektek: Petrus
Petrus
 


Köszi...
Eszter
RebekAnna
 


Lányok!
Szerintetek mi a jobb pelus-fertõtlenítésre: Flóraszept áztató vagy Domestos?
(Eddig Flóraszeptet használtam, de a Domestos jobb illatú... vóna... Kép)
RebekAnna
 


Szia Eszter,
Én a Domestost egyszer próbáltam ki, olyan hipószaga volt, hogy... A flóraszeptet használom,
egyébként is, mosás utûán úgysem érezni, a mosópor/mosószer illata elfedi. (Tomi Kristállyal mosom). Ecetes áztatást próbáltál már? Fertõtlenít az is, ráadásul környezetbarát, az igaz, hogy a kakifoltokat nem szedi ki...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Nekünk csak a sima hypo vált be. Ez kiszedi a gyümölcsfoltokat is.
És olcsó!
Névtelen
 


Ja és perforálja ruhát is.
Most nyáron direkt praktikus!!!
Névtelen
 


Ezt hogy érted Névtelen?
Névtelen
 


Úgy, hogy tiz mosás és hipozás után szétmegy a pelenka. Foleg ha még utána kiteszed a napra száradni akkor tuti a hatás. A hipoból klorgáz szabadul fel amibol sósav keletkezik és az teszi tönkre a ruhát.

Feltaláltak már a hyponál korszerübb és anyagkimélo fehéritési modszert is pl. hidrogénperoxid (vanish és az omo tabs) ami nem sárgítja be a ruhákat és nem teszi tönkre.

Ha mégis mindenképpen a hypot akarod használni alapos öblités után érdemes ecetes vízzel kiöbliteni a ruhát, hogy a hypo maradékok
kimosodjanak a ruhából.

névtelen vegyészke
Névtelen
 


Kedves névtelen vegyészke,
érdekes módon anyáink még hipózták a ruhát, és nem mentek szét a pelenkák. Én azokat a pelusokat használtam a fiamnáél, amikbe anyukám még az én hátsómat bugyolálta.
Szóval azért ez nem százszázalék.
Egyébként én textilpelenkátnhasználok most a lányomnál is, és Flóraszepttel áztatok. Próbáltam a hipót is, de (minõ borzalom) én a szagát nem bírtam.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


nem tudom... nekem sem ment meg szet egyetlen ruham sem, pedig a Hypot hasznalom, miota csak sajat haztartasom van. Nekem furcsa modon a Domestos szagaval van gondom, a Hypot egesz jol birom. Ami meg furcsa, minden feher ruhat hypozok mielott kimosok, de nem lett meg egy sem sarga.
Tehat a dolog tenyleg nem szazszazalek.
Udv
Eva
Eva
 


Én a konyharuhákat hypózom, pontosabban Clorox-ozom. És igenis kopnak, kezdenek málani.
(lepedõket is csinálom, azok még nem..)
De bármelyik vegyszert hogy bírják a babapopók?
Anyám anno nekem csak kifõzött pelust használhatott, egyebet nem bírtam.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Magyarországi gyártót keresek,aki jóminőségü,eldobható pelenkát gyárt és gyári áron viszonteladók részére is forgalmaz.Mivel feleségem három kiskoru gyermekünket /kettő pelenkás korú/otthon neveli,munkahelye nincs,a lakóhelyünkön és kőrnyezetünkben szeretné ezeket forgalmazni mint vállalkozó.Esetleges jelentkezésüket köszönjük. Kurcsik család.
kurcsik
 


Szia Ildi,
babapopó-vegyszer kérdésedre: én a pelenkáékat (is) a programon kívül még 3x öblítem, a saját ruháinkat 2x, (szerintem még így is marad benne vegyszer), ölbítõt egyáltalán nem használok. A gyerekeknek eddig semmi baja (popóilag sem).
Egy ötlet: a barátnõm a pelenkákat flóraszeptben áztatta, utána fõzõprogramon mosta, de MOSÓSZER NÉLKÜL!! Vagyis gyakorlatilag kimosta belõle a koszt meg a flóraszeptet is, kifõzte a pelenkát. Ez is egy megoldás...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Ti milyen popsikenőcsöt használtok? És ha piros a popsija?

Viki
Viki
 


Elsõ lánykánál sima patikai Infantum nevû babakrémet.
Második lánykánál a drnéni csodakrémét: RpII. van a recept alapján elkészített krém dobozán... Ez nagyon jó piros popóra (textilpelus mellett soha semmi gond, amúgy nagyon érzékeny a bõre, pl. fürdetés után olyan, mint akit megkorbácsoltak, a Liberótól kicsattogott a hátsója)
Üdv:
Eszter
RebekAnna
 


Sziasztok!
Nálunk a középső fiam és a pici bőre is nagyon érzékeny. Semmire nem javult, csak a hidegen sajtolt mandula olajra. Bioboltokban lehet kapni. Vegyszer mentes, és nagyon szép lett a popsijuk, pedig sokszor nem csak piros volt, hanem olyan durva tapintású is. Ezen kívül a textil pelenkázásra javult a dolog.
Üdv,
Liesel
liesel (liesel)
 


Mindkét gyerekemnél gyógyszertári popsikenõcsöt használok/tam, (dokinéni receptje). Hozzátenném én is, hogy midkettõnél textiplelust használtunk a kezdetektõl (anyagiak...), ill. éjszakára eldobhatót. A lányomnak viszont teljesen kiszárad a nadrágpelenkában a bõre, azt hiszem áttérünk a mosható nadrágpelenkára.
Nemigen fordult elõ , inkább új étel bevezetésénél, hogy kipirosodott. Ha nagyon casúnya volt, akkor Neogranormont.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Köszi lányok!

A textil pelusba jön a pelenkabetét (pl. Libero)?

Igy is megéri anyagilag? Nem sok macera?

Köszi
Viki
Viki
 


Viki,
A textilpelenkába Ágnes pelenkabetétet kel tenni, nem Libero-t. A pelenkára, oda ahol a baba bõrével érintkezik, eldobható pelenkabetétet (Nowotex). Az eldobható azért jó, mert ha kakil a baba, akkor ezt a z eldobhatót kakistól kidohatod a wc-be. Ha csak pisis, én ki szoktam mosni.
Az Ágnes pelenkabetét ugyanúgy kifõzhetõ, fertõtleníthetõ mint a textil, csak nem kell vasalni. Egy baja van, hogy összemegy a forró víztõl, de az a lényeg, hogy így is sok vizeletet felszív. Amíg nem túl kicsi, én nem dobom el õket (papírforma szerint 10-15 mosást bír ki).
Anyagilag nagyon megéri, mi nadrágpelenkára havi 2400 forintot költünk (csak éjszakára meg akkor használjuk ha elmegyünk vhová). Bár gondolkodom a mosható nadrágpelenkán...
Szóval anyagilag mindenképpen a textil éri meg jobban. Egyéltaláénnem sok macera, hisz ha leveszed a babáról, megy a v9ödörbe (ázni), utána be a mosógépbe meg kiteríted. Nem több mint egy sima piszkos ruhánál. Én féléves korukig vasaltam, de hallottam már olyat is hogy a gyerek három hónapos koráig vasatla, de olyat is aki végig, amíg pelenkázta. A vasalás is a fertõtlenítés miatt kell. Szóval szerintem az egyetlen macera (de az sem sokáig) a vasalás.
üdv Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

A mosható nadrágpelust viszont még vasalni sem kellKép

Pele
Pele
 


Ezek szerint Te is ezt használod
Pele?

Zsu
Zsu
 


Szia Zsu!

Igen, kb. 2 hónapja tértünk át rá. és nagyon bevált! Éjszakára is ezt használom.

Üdv: Pele
Pele
 


Pele, éjszakára én is át akarok térni rá. Vagyis éjszakára meg ha elmegyünk vhová, vagyis ahogy most a nadrágpelenkát használom.
Ha egyébként textilt használok, és csak éjjelre+elmenetelhez kell nadrágpelenka, szerinted kb. hány darabra van szükség? Mennyibe kerül? Hol lehet kapni?
köszi,
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Én a neten rendeltem Lieseléktől, a cím www.uti.hu/~robinson/bolt/magsite/bframe-0.htm
Egy darab pelus betéttel ha jól emlékszem 1300 Ft, a plusz külön betét 400 Ft (éjszakára én még egyet teszek a pelusba). A külső 1600 Ft, azt hiszem, de lehet hozzá a megkötős fóliát is használni (én is szoktam). Hogy mennyi kell, az attól függ, hány naponta mosol, és milyen gyakran adsz ezt a babára. (Párom szerint Nektek kb. 10 kellhet, nekünk 20 van, de éjjel-nappal ezt használjuk, így 3 naponta mosok.)

Hogy halad Ábel a szobatisztasággal?

Üdv: Pele
Pele
 


csodálkozom,hogy ennyien textil pelust használnak én még soha nem probáltam legegyszerübb az eldobható,szerintem,meg-gondolom-sokkal kényelmesebb a babának.
Réka
vreka
 


Szia Réka!
Az első babámmal először textilt akartunk használni, de aztán annyira "maguk alá gyűrtek a hétköznapok", hogy maradtam a papírnál. Egyszerűen nem volt energiám másra. Aztán most, Hannusnál arra gondoltam, hogy mégis jobb lenne textil az anyagiak + a környezet miatt, és meglepődtem, hogy mennyire nem macerás. Ha ezt tudtam volna....Kép Szóval nekünk bevált. Hannuson sem látom, hogy kényelmetlen lenne neki, sőt, szebb a feneke tőle.
Üdv: Pele
Pele
 


Köszi Pele,
meg fogom nézni, ill. megkeresem Lieselt emilben. Ez jó hogy csak ennyibe kerül, megkötõt nem is vennék hozzá mert az van (a textilhez is olyat használok). Szerintem a párod jól saccolja (napi kettõvel számolva - egy éjjelre meg mondjuk napi egy játszóterezés) elég a tíz. Jó lenne, mert akkor Emese szobatisztaságig használhatná, és nem költenék többet eldobhatóra, amit mellesleg utálok a szeméthegyek miatt.
Ábel nappalra már gyakorlatilag szobatisztának mondható - már amikor nem feledkezik bele a játékba, de kb. két hete nincs rajta nappal pelenka. (kakiügyben még nem szobatiszta, de az késõbb jön, tudom). Éjjelre még nem az. Neki már nem akarok mosható nadrágpelenkát venni. A nyáron már tutira szobatiszta lesz.

Réka,
nincs semmivel több macera a textilpelenkával (és a mosható nadrágp-val sem, gondolom). Én próbáltam mindkettõt, kint az USában három hónapig nadrágpelenkát használtam, mert olcsóbb volt venni mint a textilt kimosni (komolyan!), persze rövidebb ideig tartott a nadrágpelenkát kidobni a szemétbe, mint a textilt bele az áztatóvödörbe aztán a mosógépbe, de azt a szeméthegyet azóta sem feledem... SOKKAL olcsóbb, mint a nadrágpelenka, a környezetkímélésrõl nem beszélve. Plusz Emese popsiját mindig kiszárítja a nadrágpelenka... Errõl olvastam már mástól is. Én a fiammal is textilt használtam nappalra, éjjelre nadrágp.-t, most Emesénél is, de a textiltõl egyiknek sem volt semmi baja. Nagyon bevált nekünk is. Szerintem sokkal jobb, de sokan meg sem próbálják eleve, emrt úgy gondolják, hogy macerás meg drágább, holott sokkal olcsóbb mint a nadrágp., és tényleg nincs vele macera.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka!

Lenne egy kérdésem: mi a véleményed textilzsebkendõ és papírzsebkendõ, valamint eü. betét avagy helyette rongyocska ügyben?
(tényleg érdekel, nem a kötözködés)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi,
nem tudom mit vársz, de nem vagyok környezetvédõ... Sajnos. Néha elgondolkodom rajta, hogy ezt vagy azt jó lenne másképp csinálni, de a megszokás, a kényelem vagy az olcsóság másfelé visz.
Papírzsebkendõt használok (férjem ellenben textilt), amikor nagyon meg vagyok fázva és nagy lenne a zsebkendõfogyasztás. Ha nincs megfázásos korszak, akkor textilzsepi (szóval pont fordítva mint logikus lenne).
Eü. betét vs. rongyocska - hát mi még ugye a vatta-korsdzakban lettünk nagylányok... Én már azt is utáltam, állandóan elcsúszott, eláztam, miegymás... Aztán kb. 15 éves koromra bejött hozzánk is hálistennek a betét, és minõ boldogság volt akkor...
Amúgy folyó vízzel mosogatok, dobozos gyümölcslevet veszek a gyereknek és a többi... És néha elkap a lelkiismeretfurdalás. Jó lenne mosószódával mosni (olvastam itt többektõl hogy azt teszik), meg ilyesmi.
De az ablakot ecetes vízzel mosom...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka!

Csak azért kérdeztem, mert úgy tûnt elég zöld vagy, kíváncsi voltam, mennyire. Amúgy azt hiszem, ezek a dolgok olyanok, hogy mindenkinél van egy határ, hogy meddig. Én pl. eddig nem bírtam magam rászánni a textilpelusra, pedig sok tekintetben híve vagyok a környezetvédelemnek. De azt hiszem, nem az eü. betéteken, meg a pzs-n, de még csak nem is a peluson múlnak a dolgok. Sokkal több jön abból, hogy utánna a szemetet a városvége tábla mellé teszi-e valaki, netán égeti a felgyûlt újságpapírt az udvaron, avagy kihasználja a meglevõ szemétgyûjtõ szolgáltatást, és amit lehet, megpróbál visszacirkuláltatni. (nálunk szerencsére ovi- suli nagy papírgyûjtõ)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: