Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lehet, hogy Gabi (szerk) mérges lesz rám emiatt.
Hátha elolvassátok.

Azért nyitottam egy topicot, hogy ami nagyon nem illik sehova, de úgy érzem meg kell veletek osztanom, azt is megoszthassam.

Íme:

Szeretitek a Balaton csokit, a Pilóta Kekszet, a Vaniliás Karikát?


Az alábbi levelet kaptam ma:
Date: 2001. április 5. 20:49
Subject: Meghalt a Györi Keksz .... Danone...bojkott !!!!!


Kedves Mindenki!
A Danone bezarja a Gyori Keksz es Ostya gyarat. Elismertek, hogy "csak" piacszerzes volt a celjuk.
A gyar magyarorszagi piaci reszesedese 60 %-os volt. Neve az egyik legismertebb cegnev Magyarorszagon. Bezarasa azonban
szamunkra mar tobbet
jelent a kozgazdasagi ertelemben vett vesztesegeknel, ugyanis a jovoben mar
nem elvezhetjuk a Balaton szeletet, a Vanilias karikat, vagy a Pilota kekszet.
Mi elhataroztuk, hogy nem fogunk danone termeket vasarolni. Ezt ti is fontoljatok meg!

u.i.
Egy dolgot kihagytak a szamitasbol a franciak: a piac valaszat, ami remeljuk
nem kesik. Kuldjetek el a leheto legtobb helyre ezt a levelet.
Nehezitsuk meg egy kisse a dolgukat.


Ennyi. Én imádom a Pilóta kekszet, a Vaniliás Karikát és a Balaton csokit is! Sõt szerettem valamikor a Csabai konzervgyár paradicsomlevét is, azt ma már nem élvezhetem. De szeretnék még sokáig Pilóta kekszet enni.


Ildi
Pethes Ildikó
 


HALLO PETHES ILDIKO!!!

Azt hittem, legalabb itt megkimélnek ezektöl a hülye körlevelektöl!!!!

Könyörgöm, fejezzük be ezt a topicot, ha csak ilyenek lesznek benne!

Piroska (aki szintén Pilota, Balaton és Vanilias Karika kedvelö, de utalja a körleveleket)
Piroska
 


Bár én is nagy híve vagyok a fent említett termékeknek, nem látom sok értelmét sem a továbbküldésnek, sem a Danone bojkottnak. Lesznek ugyanis jócskán, akik veszik a termékeiket, nem hiszem, hogy osztana szorozna néhány /száz/ ember. Annál is inkább, mert vannak a Danone-nak olyan termékei is, amiről így le kellene mondanunk. És miért tennénk, ha egyszer jók. Nem ismerem a részleteket, de nem hinném, hogy a Danone ne tudná, mennyire népszerűek ezek a termékek. Biztosan átmentik majd őket vhová, vmilyen formában.
gabó (gabó)
 

 
 

sziasztok!
Joghurtot egyetek ne csokit!Az sokkal egézségesebb és nagyon finom...
Névtelen
 


...es a gyumolcsosben van is egy kis fott gyumi. Ennel talan tobbet erdemlunk.
Zsike
zsike
 


Na, Ildi, jol le lettel hurrogva! Pedig szerintem nem rossz otlet, egy nem csak baba oldal itt a babaneten. Es aki nem akarja olvasni, az csak egyszeruen nem nyitja ki ezt az oldalt es kesz.
EviC
EviC
 


Köszi, EviC, edzett vagyok. Az igazság az, hogy mikor olvastam a dolgot, úgy éreztem, ezt el kell mondanom az ismerõseimnek, barátaimnak is. És igazság szerint sok van itt a neten.
Amúgy végiggondoltam azóta, és kaptam bíztatást is , miszerint pl. a Stollverck sem tudta kihúzni a régi Sportszeletet, bár egy idõre eltûnt, aztán rájöttek, hogy az egy fogalom. (és ugyanez a Piros Mogyorós csokival) Remélem a Pilóta sem fog eltûni, bár a Danone árait ismerve (pl. a tejöljülk másfélszerese a noname tejfölöknek árban, de minõségben nem!), val. igen magas áron.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi!
Jól tetted, hoyg ide is kitetted (még rímel is a végén...), mindenkinek szíve joga, hogy hogyan reagál rá. Én mindig azzal áltatom magam ilyen körleveleknél, hogy bár a piaci súlyát tekintve nam valőszínű, hoyg a Danone ettől inog meg alapjaiban, talán okoz egy kis fejfájást a döntéshozóknak...és akkor meg van az az érzés , hogy nem csak szlogenben létezik a 'nálunk minden a vásárlókért történik...'
ENci
Enci
 


Ildi!
Ne hagyd magad!!!!!Tudod abban igazad van hogy meg van Sportszelet de szerintem nem olyan izu mint regen...!S a Piros Mogoros?!Ne is emlitsd annyira hianyzik itt Nekem (Kaliforniaban)bar a mamam kuldott nyuszira Konyakmeggyet, most
elvezem a hazai izeket...A lenyeg hogy maradjanak meg ezek a finomsagok.Kulonben itt is tor dragak a Danone termekek.
udv
Szilvi
sylvia
 


LÁnyok, hírem a dologgal kapcsolatban, hogy Gyõr városa is tiltakozik a dolog ellen, nem akarok hazudni, hogy a polgármester vagy ki, de már levelet írt Orbánnak, meg a francia miniszterelnöknek (csak a Metró újságot olvastam ma még).

Ildi
Pethes Ildikó
 


Akit érdekel, egy link az origóba, a mai hírekkel:
[url=http://www.origo.hu/hirek/itthon/010412gyor.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/hirek/itthon/010412gyor.html[/url]

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildikó!

Nagyon egyetértek veled és bennem emberedre akadtál. Én nem vesezk Danone termékeket! A nagy hal befalja a kicsit szörnyű politika. Sajnos ez igy van mindenhol a világon. De ettől még szörnyű. Ráadásul magyar cég (volt?). És olyan termékeket gyárt, amik finomak! Ne hagyjuk. Ha mindig mindenre legyintünk egyet, akkor nem mi fogjuk irányitani a dolgokat. Csak együtt tudunk tenni a dolgok ellen. Legalább próbáljuk meg. Nincs vesztenivalónk! Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok!
A múltkoriban hallottam a rádióban (sajna már nem emlékszem hol), hogy nem teljesen akarják bezárni, "csak" Győrből elköltözni. Nem tudom mennyire igaz a hír, akkor a Danone egyik főmuftija nyilatkozta. Ha jól emlékszem Nyíregyházára költöznének (de ez nem tuti). Ennek ellenére és is veletek vagyok, és bojkottálom a Danone-t!! Sőt felhívtam ismerőseim figyelmét is erre!!!
Szerintem sem szabad mindenbe beletörődnünk, mert akkor mindig ki leszünk mindenkinek szolgáltatva! Igenis egy-egy emberből tevődik össze az ország, így egy-egy ember szava is döntő lehet!!!!
Üdv: Bobo
Bobo
 


Jajj, lányok, hogy ti mennyire fárasztóak vagytok...
Névtelen
 


Ismet egy vegtelenul inetlligens nevtelen hozzaszolas! Ne olvasd, ha elfaradsz tole!!!

Tokeletesen igazat adok Ildinek!
ha valakinek meg elege van a korlevelekbol, nem olvas korleveleket. Van eleg topic a Babaneten, olvasgassatok azokat.
Eva
Eva
 


Kedves Bobo!
Nem Nyíregyházára, hanem Székesfehérvárra. Sajnos, a dolgozóknak akkor is bumszlizni kell jópár kilométert naponta, már amelyiket átveszik.
Üdv: tmóni (aki szintén szereti a Győri-termékeket, és a Danone-t is)
tmóni (tmón
 


Hellosztok! Ma hallottam a rádióban,hogy a győri polgármester megkért mindenkit arra,hogy töröljék az étrendjükből a Danone termékeket.Én már az egész családot eltiltottam tőlük.Remélem,hogy egyre többen fognak hozzánk csatlakozni.Éljen a Pilóta keksz!
Vera
 


Szia Vera!
En is a Danone helyett mas cegek termekeit hasznalom, es azt hiszem, ha sokan igy teszunk, akkor az javitja a Gyori keksz eselyeit.
Zsike
zsike
 


Akkor még hozzá kell tennünk, hogy más cég termékei sokkal olcsóbbak is.
Névtelen
 


Halihó!

Csatlakoztunk mi is! Vannak más finom joghurtok, mint a Danone és a tejfől is pótolható. Meg minden más Danone termék.

Geri
geri (geri)
 


Jól van lányok, csak így tovább!

Nálunk a gyerekeknek a legkeményebb feladat a Petit Danone lesz, amit én ugyan ritkán vettem eddig is, de ezután sose, de mivel õk is szeretik a Pilóta kekszet, menni fog a dolog.
Éljen a Gyõri!!!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi! A Petit Danone kerdes sem problema, en is szokatm venni a fiamnak( gyujtogeti a dobozait...)es tegnap pont a Petit Danone mellett talaltam egy tulajdonkeppen ugyanolyan termeket, csak nem a Danone csinalja, es meg olcsobb is. ( most nem tudnam megmondani a ceg nevet, de a fiam szeriont ugyanolyan.) a Plusz diszkontban vettuk, meg orultem is neki, hogy ezt sem kell melloznunk. Meg formara es csomagolasra is ugyanolyan. Ja! En eddig a 0%-os joghurtjukat ettem, meg sajnaltam is, hogy olyat csak ok csinalnak, de tegnap megtalaltam a Milli 0%-os joghurtjat. Tehat a Danone nem potolhatatlan. csak dragabb, mint a tobbi.
Eljen a gyori!!!
Eva
Eva
 


Kedves lányok!

Hát elég szörnyu, hogy hozzánk is elérkezett a vég, a globalizáció Magyarországon is szedi az áldozatait. Eddig mindig Gyori keksz készletekkel felpakolva jöttünk vissza a magyarországi látogatásainkról, mivel a kedvenceim. A férjem, aki olasz, csak annyit kérdezett a hír hallatán: És mi lesz a Negro-val? Hát remélem maradni fognak az üzletek polcain ezek a termékek!
Mellesleg én már nagyon régen nem veszem a Danone termékeket itt sem, tényleg behelyettesíthetok mással, ugyanúgy, mint a többi multinacionális cég termékei. Keressetek ti is szorgalmasan!
Csak kitartás, sziasztok,
Katica
Katica
 


Sziasztok !
Örülök, hogy valakinek eszébe jutott ide is feltenni a Danon-bojkottot. Bár mindenhol meglenne ez az összefogás, ami köztünk megvan !
Én, amióta az ún. piacgazdaság betört hozzánk, ami önmagában nem rossz-, azóta célzottan keresem a magyar termékeket, és csak aminek nagyon keményen kiemelkedő a minősége, azt választom külföldi termékből. Sajnos, persze, megveszünk egy csomó dolgot, ami külföldi tulaj hasznát növeli, pedig magyar név szerepel a csomagoláson, és magyar városban készül. De akkor is érdemes. Ami a Danont illeti, ha jól hallottam, nem csak nálunk, más országban is eljátszotta ezt a Danon. Én egyáltalán nem veszek Danont, marha drága, és ami a joghurtot illeti, nagyon nézzétek meg, nem tudom ki, hogyan van vele, én bizony tartok a kerge-marha kórtól, és bármily hihetetlen, a joghurtban levő zselatin marhaszármazék, méghozzá olyan, amit a veszélyes kategóriába sorolnak. Jobb az óvatosság. Amelyik joghurt "tartalomjegyzékében" szerepel a zselatin, olyat én nem veszek. Egyébként fantasztikusan finom és igazán gyümölcsös joghurtot lehet készíteni a legolcsóbb natúr joghurtból, ez úgy tudom egyáltalán nem tartalmaz zselatint. Kis tálkába kirakva és belekeverve egy jó adag idénygyümölcsöt és némi szőlőcukrot ( fél kilós csomagolásban általában a diabetikus cuccok között található az abc-kben), igazi gyümölcsjoghurt. Nem olyan, aminek csak megmutatták a gyümölcsöt. Szóval le a szemét Danonnal, velünk is megtörténhet, ami az ott dolgozókkal. Igenis a piac a meghatározó, ha nagyobb összetartás lenne ebben a birka magyar népben, talán több mindent a javunkra fordíthatnánk.
További jó bojkottot, igenis adjátok csak tovább minél többfelé. Akit meg nem érdekel a sztori, az ne olvassa, "lapozzon", de először talán inkább gondolkozzon el.
Cseri
cseri
 


Na ezt jól megmondtad Cseri. Egyébként egyetértek.

Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok!

Hallottátok, hogy mégse zárja be a Danone a győri gyárat?

Dia
Dia
 


Hallottam en is. Egyebkent a dologrol annyit, hogy regen nem volt ekkora meretu osszefogas ebben az orszagban, mint ennek kapcsan. Valamelyik aruhazlanc vezetoje nyiletkozta, hogy tobb mint 10 %-kal esett visza naluk a Danone vasarlasa. Legalabb rajottek, hogy nem mindenben lehet az embereket babunak nezni, akik szo nelkul elfogadnak ertelmetlen donteseket.
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Csak annyit: Szolnokon 300 embert kell elküldeni az évtizedekre visszatekinto Koolajkutatótól, mert a MOL (ÁLLAMI TÖBBSÉGI TULAJDON)"kifúrta" oket a piacról.
Értük ki áll ki?! Ugyanúgy kötodik a városhoz, mint Gyorhöz a kekszgyár! Ja, hogy ez kelet?! Bocs.
(Ne értsetek félre, nem a gyárbezárás ellen vagyok, de hány gyárat bezártak már sajnos! És tuti, hogy a kormány lefizette oket, mert a két szép szemükért nem gondolták volna meg magukat!)
Évi
Évi (Évi)
 


Évi!

Teljesen igazad van, a különbség a kettõ között csak annyi, hogy a kekszet többen ismerik így konkrétan, és emiatt úgy tûnik ez a bojkott talán eredményes. Én is gondolkodtam, mikor a MÁV-osok sztrájkoltak, hogy igen, van esélyük, de ha én, meg a kollégáink sztrájkolnánk (kutatóintézet), akkoriban én kevesebbet kerestem a diplomámmal egy kalauznál (8 általános kb), nos az senkit sem érdekelne. Sajnos ez tény. Viszont az is tény, kb. a taxisblokád óta nem volt ilyen országos nagy összefogás, és azért jó tudni, hogy képes rá ez a nemzet.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi!

Petit Danone helyett: Ehrmann gyártja, Monster valami a neve. A csomagolás hasonló.

Örülök, hogy visszaesett a Danone eladása, sok kicsi ezek szerint mégis sokra megyKép

Én folytatom az "akciót". Amit az újságban olvasok az "állitólagos nem bezárásról", számomra igen zavaros, (illetve nagyon is érthető), a lényeg, hogy nem győztek meg a bezárás ellenkezőjéről. Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok lányok!

Én is bojkott-párti vagyok.
A Bakony-tej tejfölje nagyon finom! (a többi terméke is)

Kátya
Kátya
 


Sziasztok!

Reg nem neztem ezt az oldalt, s most latom milyen sikere volt Ildi felhivasanak! En nagyon orulok neki. Ha otthon vagyok en is igyekszem magyar cuccokat venni. Pl. kecskemeti bebietelt. A danone turorudi pedig sose tetszett nekem, mindig a nyiregyhazi pottyos rudit vettuk. Letezik az meg?
Juniusban megyunk haza, remelem tenyleg nem zarjak be a gyarat es lesz meg keksz!
EviC
 


Terrortámadások Amerika ellen!!!
Segítség!
Mi lesz ennek a folytatása?
Vajon lesz-e harmadik világáború? Ez most a kezdete valaminek? Féltem a gyermekeket! A sajátomat, és a Tiéteket! Vajon békében nöhetnek-e fel még ŐK?


Ti mit gondoltok? Ti is féltek?

Katus
Katus
 


Katus!

Egy másik topicban pont a Te gondolataidat írtam le! Mi lesz ennek a folytatása?
Ez egyszeruen orület!
Én nem akarok háborút, félek! Nostredamus megjósolta...

Évi
Évi (Évi)
 


En is nagyon felek. Egesz ejjel a CNN-t neztem, egyszeruen hihetetlen, ami tortent. Valahogy megvaltozott a vilag tegnap ota, nem? Az en velemenyem szerint nincs az a politikai cel, ami indokolna tizezrek-artatlanok- halalat.
Nem jo vilag ez...
Eva
Eva
 


Én tegnap este óta a Nostradamuson töröm a fejem. Megvan videon, csak éppen bedöglött a vidink, így nem tudom felidézni. Persze a magyarázatok benne eléggé bizonytalanok. Amire én emlékszem, azok olyanok voltak, hogy kék turbános fog támadni (az ominózus terroristát fehér turbánnal mutogatták), és össze fog fogni a két nagy, az amerikaiak meg az oroszok. HOgy konkrétan melyik város szerepelt, sajna én nem emlékszem. Az évek is benne voltak, de a magyarázat valami korábbanra rémlik nekem, és talán 7 évig fog tartani, és mintha lett volna egy idõpont, amikor biztos tart. A vége után pedig eljön az ezeréves béke.
Aki többre emlékszik a filmbõl, netán fel tudja frissíteni, kérem írja meg nekünk!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


En is lattam, de annyira emlekszem, hogy volt benne valami olyan utalas, hogy a ket ordogi torony leomlik... Emlekeim szerint a 21.szazad elejere teszi a katasztrofat. Olyasmre is emlekszem, hogy tuz fog hullani az uj varosra, (amit a filmben New Yorkkent ertelmeztek). nem tudom, hogy belemagyarazas-e vagysem, de felelmetes. tegnap en is ezen ragodtam, nem nagyon hittem benne eddig, de amikor mutattak a Wtc tornyainak leomlasat, rogton ez ugrott be. nem nagyon orulnek, ha igaza lenne, momdjuk az ezereves beke ellen nincs kifogasom. Olvasgatom az Index jegyzeteit, ha nem is lesz haboru, amit tiszta szivembol remelek, a vilaggazdasag nagyon a padlon lesz, azt hiszem, ez mar most is latszik. Bar nem tudom, hogy ez most fontos szempont-e vagy sem.
Es meg valami. Engem ami nagyon felhaboritott, hogy nem is keves ember nyilatkozott a kulonbozo forumokon, hogy amerika megerdemelte, amit kapott. Nekem ez meg sem fordult a fejemben. Csak arra tudtam gondolni, hogy hany ezrek gyaszolnak most amerikaszerte. Borzaszto.
Eva
Eva
 


Sziasztok!
Éva, persze, hogy ilyet "megérdemelni" nem lehet, emberek ezreinek halálát megérdemelni? Iszonyú szóösszetételek! Képtelenség...
De sok mindent át kell majd értékelniük, azt hiszem...
Judó
Judó
 


Sziasztok! Én eddig nem aggódtam nagyon, gondoltam normálisan meg tudják majd oldani. (Értsd : tényleg csak a bünösök lakolnak) Hát ez a cikk nem erre utal:

[url=http://www.origo.hu/nagyvilag/20010912powell.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/nagyvilag/20010912powell.html[/url]

Hami
Hami
 


Sziasztok!
Nekem kicsit más a véleményem erről. Persze, ezt nem kívánom senkinek se, hogy így haljon meg, ártatlanul, a móddal nem értek egyet, de az eszmével igen. Kicsit már borzasztó, hogy mindenbe beleavatkozott az USA. Ahol a pénz ott a hatalom? Hát, valahogy így. Igazából ha belegondol valaki milyen sekélyes egy emberek a műanyag kultúrájukkal, és a felsőbbrendűségi érzésükel. Csak az a legnagyobb baj, hogy túl fogják ezt reagálni. Felrémlett nekem a Végtelen határok című sorozat néhány része. A lényegük az volt, hogy egy nagyobbnak értékelt misztifikált balhé után fél, v. az egész földet kiirtották az ameriak, majd mikor már mentek a bombák, kiderült, hogy félreértették, de akkor már mindegy volt. Azért nem szent senki, de sokaknak ártott az USA és feleslegesen. Mentalitásukra csak két szó jellemzésnek Hirosima, Nagaszaki. Senki se kérte, értelme nem volt, de ők megmutattág..
Léda
Névtelen
 


Kedves Leda!

Csak nem azt akarod mondani, hogy egyetertesz a terroristak tamadasaval???!!!
Azok az emberek akik meghaltak nem tehetnek arrol, hogy eppen Amerikaban szulettek. Artatlan emberek haltak meg es gyerekek maradtak szulok nelkul!
A te velemenyed pedig az, hogy megerdemeltek???!!?? Hihetetlen allaspont.
Agi
 


Egy regebbi hozzaszolasra: (ket ordogi torony), lehet, hogy a terroristak is olvastak Nostradamust.
Keke
Névtelen
 


Léda!

Én is ki vagyok akadva azon, amit mondasz. A te hozzátartozóid is ülhettek volna a gépen, vagy dolgozhattak volna a WTC-ben, illetve környékén. (Hozzáteszem, nekem nincs hozzátartozóm, se barátom az USA-ban, de mélységesen lesújtott a történet, bár lehet, hogy túlzott empátia van bennem). Nem hiszem el, hogy ennyire érzéketlen vagy, hogy nem látod be, hogy ez orült, fanatikus állatok akciója volt. Bármit is tett eddig az USA, erre az orületre nincs mentsége annak, aki tette!!! Hihetetlen, hogy nem gondolod végig, mi lehet még ebbol. Honnan tudod, legközelebb nem éppen Londont v. bármelyik nagyvárost éri-e támadás?? Az orülteknek nem kellenek indokok arra, hogy cselekedjenek, elég nekik, ha hisznek az állítólagos eszméikben! Legközelebb majd ülsz a McDonaldsban a gyerekeddel, és felrobbantja vki nem normális csak azért, mert amerikai a cég.
Szóval, nem térek magamhoz!

Eryc@
Eryc@
 


Kedves Keke!

Egyetértek veled: biztos, hogy a terroristák is olvasták Nostradamus jóslatait; ez is lehet a lélektani hadviselés része.

Szia: Eryc@
Eryc@
 


Léda költözz oda - !
Névtelen
 


Eryc@!
Valamit kihagytál az elejéről "Persze, ezt nem kívánom senkinek se, hogy így haljon meg, ártatlanul, a móddal nem értek egyet, de az eszmével igen." Mondom ez mit jelent, ha nem értenéd. Ártatlanok halálával nem értek egyet, nem kéne senkinek se meghalnia. De az USA politikája nem mindig megfelelő, és ez ellen tenni kéne. Azt nem mondom, hogy így.
Léda
Névtelen
 


En nem ismerem Nostradamus joslatait, csak ezt a ket tornyot mar mashol is olvastam. De az epulet szimbolikaja volt a donto. Mi a gyerkoc specialitasa miatt fel vagyunk iratkozva par listara, rendesen jonnek a levelek, a "pray" szinte mindegyikben elofordul,...
Keke
Névtelen
 


Léda!

No comment.
Eryc@
Eryc@
 


Sziasztok,

Ezt éppen most töltöttem le egy oldalról:

"A nagy víz másik oldalán
alászáll két nagy madár,
a királynő kinek keze tüzet tart,
s trónja vizből emelkedik,
látja amiként a torony leomlik."

Vélemények???

szeptember
Névtelen
 


Bocs, azt nem irtam oda, hogy az idézet Nostredamus jóslatai közül való.

szeptember
Névtelen
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron