Új privát üzeneted érkezett!

En is erre gondoltam, amikor a tornyot irtam, mondjuk a film, ami errol szolt meglehetosen hatasvadasz volt, de a tortentek fenyeben tenyleg hatborzongato...
Visszaterve Keke megjegyzesere, hogy a terroristak valszeg olvastak Nostradamut: nem is olyan lehetetlen, mert ugye anno Hitler es propagandacsapata is felhasznaltak a joslatait, mivel allitolag Hitler gyozelmeit is megjosolta. Ti hisztek a joslatokban? egy par dolog allitolag nagyon nem jott be abbol, amit josolt.
Udv
Eva
Eva
 


Letezik egy CD borito, ami allitolag egy honapja keszult. A kep kiserteies. Valami Coup egyuttesnek a CD -je. Jo lenne tudni, hogy csak kacsa, vagy tenyleg egy honapja keszult.
Keke
Névtelen
 


Tények. Az amerikaiak képesek országokat lebombázni. 90 % ezt akarja 1/3-ot nem is érdekel, hogy ártatlanok is halnak meg(, de főleg azok szívnak).
A Világbankról: Brazíliát taccsra tették, kölcsönt adtak nekik, és felépítettek egy hiper moderen ipari parkot, mondván segítenek, fellendítik a gazdaságukat. Ez most ott rohad, mert a szakemberek kiképzését kihagyták a pakliból. Ez a Vilábank kezd belefolyni a magyar oktatásba.(pont)
Névtelen
 

 
 

Ők sem törödtek azzal, hogy hány ártatlan amerikai hal meg. Vissza kell vágni!
Névtelen
 


Sziasztok,
Én is meg vagyok rökönyödve azon, ami történt. Úgy gondolom emberi agy nem is igazán képes felfogni és feldolgozni a történteket. Mindettöl függetlenül az agyamban járkál egy érdekes dolog.

Lédát megértem és érzem, hogy mit akar mondani. Én sem értek egyet ártatlanok halálával és avval, ami történt. De a lehetö legrosszabb válasz lenne erre egy katonai csapás szerintem, mert végiggondoltam a dolgokat. A bosszú nem vezethet jóra!! Az agresszió csak agressziót szül és mérhetetlen dühöt. Ez a düh méginkább felböszitené az iszlám világot és akkor bármi lehet.
Félre ne értsen senki, nagyon sajnálom az áldozatokat, fájdalom van a szivemben.
Ettöl függetlenül, az arab emberek egy egész más kultúrát képviselnek, mint mi itt a nyugati világban. Nem rosszabbat, jobbat, csak mást. Ha az USA visszavágna, nem lennének jobbak a terroristáknál, hisz elkerülhetetlen, hogy civil áldozatok ne essenek áldozatul a megtorló akciónak. Azokat a civil áldozatokat ki siratná, tartanának-e nékik is gyásznapot és tegyétek a szivetekre a kezeteket, sajnálnátok-e öket? Ha nem miért nem? Ráadásul ki tudja hova vezetne mindez!?
Mindettöl függetlenül én is úgy gondolom, hogy a terrorista akcióknak véget kellene vetni valahogy, de semmiképp sem katonai akciókkal. Tudom naiv vagyok és tudom a világ nem igy müködik. És remélem, hogy nálam sokkal okosabb és bölcsebb emberek irányitják a világot és megfeleö lépéseket fognak tenni.

Bóbita

UI:Te pedig névtelen egy kicsit gondolkodj el azon, amit leirtál.
Bóbita
 


Kissé más téma: van-e valaki közületek, aki hisz Istenben, Jézusban? Komolyan érdekel?

Bóbita
Bóbita
 


Szia Névtelen!

Kérdésem a következö volna: mégis kinek kellene visszavágni?
A terrorcselekmények pontosan arról híresek, hogy országtól, kormánytól függetlenek, vallási elveken alapulnak. Akkor meg mégis ki ellen harcoljon az Amerikai kormány?
Mivel a nyomozás mai állása szerint a WTC és a Pentagon elleni merénylet elkövetöi, kitervelöi több országból származnak, köztük az USÁ-ból is, így rombolja le az amerikai kormány az egész világot?....na ne már!!!!
Pont az a borzasztó ebben a dologban, hogy nincs kivel felvenni a harcot, nem lehet megoldani egyetlen bomba ledobásával. Az Afganisztánban élö civil, ártatlan emberek nem tehetnek róla, hogy épp az ö országukban bújt el egy olyan ember, aki veszélyes az egész világra. Ez az örült lakhatna éppenséggel a mi szomszédunkban is. Micsoda dolog volna, ha egyszercsak jönne az USA hadserege, és mindenkit megölne, aki csak a közelében van. Ez nem szabad, hogy így müködjön! Így csak primitív emberek gondolkozhatnak! Elég szomorú, hogy ártatlan emberek haltak meg New York-ban, de civilizált, inteligens körökben ezt nem úgy kell megbosszulni, hogy szintén ártatlan emberek haljanak meg. Mi lesz akkor? Szerintem világháború! Ennél remélem több esze van az USÁ-nak!
Szóval, szerintem nem szabad visszaágni, tombolni, rombolni, de azokat az embereket, akik kitervelték, végrehajtották, közreműködtek, fel kell kutatni, és kökeményen meg kell büntetni! De csak öket!!!!!
Szia: cscs
U.I.: Az már egy más politikai kérdés, hogy az USA mely országok "életébe" szól bele. Undorító azonban az ez elleni fellázadás abban az esetben, ha ez ártatlan emberek életébe kerül! Ez nekem olyan, mint amikor a tehetetlen szülö szíjjal veri a gyermekét, ahelyett, hogy leülne vele megbeszélni, hogy mit is csinált rosszul. Lehet, hogy nem túl jó a hasonlat, de én annak a híve vagyok, hogy mindent meg lehet veszélni mindenkivel annélkül, hogy eröszakos eszközökhöz nyúlnánk.
cscs
 


Szia, Bóbita!

A más témádhoz: én pontosan azért nem tudok hinni benne, mert ha létezne Isten, nem hagyná, hogy ilyen borzalmak történjenek, hogy gyermekek veszítsék el ilyen értelmetlenül a szüleiket és fordítva, nem hagyná, hogy gyermekek sérülten szülessenek vagy életük során sérültté váljanak, hogy egyébként is borzalmasan szegény országokat újabb és újabb természeti csapások érjenek. Nem tudom, minek kéne történnie, hogy ezeket a dolgokat másképp lássam.
Egyébként: tudok imádkozni, de nem szoktam, mert tőlem hazugságként hatna.
Eryc@
Eryc@
 


Sziasztok!
Elolvastalak benneteket,en is nagyon szomoru vagyok.Raadasul en eloben lattam mindent a tv-bol,amikor reggel bekapcsoltam a dobozt.Szornyu volt,elsem hittem,ugy ereztem,mintha filmet neznek.Nekem raadasul rokonaim is elnek NYC.-ben.
Ha figyelitek a hireket,akkor lathatjatok,hogy Amerika nem bosszut akar,hanem felszamolni a terrorista bunszervezeteket az egesz vilagon.Mert nem csak Afganistanban vannak a terroristak,hanem meg 34 orszagban a vilagon.Es ebben nem egy europai orszag is beletartozik.Felnek az Afganok,persze,az atlag ember fel,megis ertem,de terroristakat bujtatni nem felnek.Hat ez hogy van?Es Ha Amerika megtorolja,nem az artatlan embereket fogja bombazni,az biztos.(Igaz,biztos lesznek artatlan aldozatok is)
En ugy gondolom,hogy ha ezt hagyni fogjak,az emberiseg veszelyben lesz,mert verszemet fognak kapni az arabok(lattatok,hogy orultek??!!felvonulast rendeztek!!!!!!)Persze jo lenne a haborut elkerulni.De azt se felejtsetek el,hogy a globalizacio haborut szul.
En nem is igazan a haborutol felek,mert szerintem az nem lesz,legalabbis ahogy mi gondoljuk ugy nem,en inkabb az ezzel jaro kovetkezmenytol(ehen halas)Mert ha nem lesz olaj,akkor semmi sem lesz.De bizzunk az emberiseg inteligenciajaban,es abban,hogy amit felepitettunk,azt nem fogjuk lerombolni.
Ne szidjatok az amerikaiakat,csak azert mert sok penzuk van,es nagy hatalom.(akinek nem inge ne vegye magara)
udv mindenkinek
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Amerikában behívtak 35 ezer tartalékost. Nagymennyiségû üzemanyagot rendeltek.
Háborúra készülnek.
Mi lesz ebbõl? Félek. Féltem a gyerekeimet.
Névtelen
 


Olyan haboru mint a masodik vilaghaboru volt nem valoszinu, hogy lesz. Ha osszecsapasra is kerulne sor, az nagy valoszinuseg szerint az araboknal lesz. Amerika nem akar orszagokat tamadni, viszont azt sem hagyja annyiban, hogy bizonyos orszagok bujtatjak, penzelik, es tamogatjak a terroristakat. (pl. Afganisztan) Egyebkent ilyen orszagoknak mint Afganisztan eselyuk sincs harcba szallni az USA-val, ugyhogy jobban teszik, ha kiadjak a terroriskakat. Hiszen az egesz vilag egyuttesen fog fellepni a terrorizmus ellen. Nuklearis haboru sem valoszinu, hogy lesz, mert az USA nem ilyen modszerekkel probalja lekuzdeni ezt az ellenseget. Ezt hangsulyozzak allandoan, hogy ezalkalommal az ellenseg egesz maskepp "nez ki" mint eddig barmikor. Az ellenseg akar az o orszagukban is lehet, tehat mas modszerekhez kell folyamodni.
Oszinten remelem, hogy inteligens modon lesz kezelve ez az egesz. Viszont valoban meg kell szuntetni a terrorizmust, mert ez csak egyre rosszabb lesz. Evtizedek ota csak egy-ket ejnye-bejnyevel el volt intezve a dolog. Itt az ideje, hogy a terroristak rajojjenek, hogy nem kifizetodo dolog az, hogy robbantgatnak meg artatlan embereket olnek meg es a hulye elferdult vallasukkal takaroznak.
Igazan remelem, hogy az USA tudja, hogy mindezt minel kevesebb civil ember bevonasaval, ill. civil aldozatok nelkul kell elvegezniuk, es amennyire lehet a beket fenntartani a vilagon amig elerik a celjukat. Hiszen ez all az egesz hattereben, hogy vegre beke legyen a vilagon.
Agi
 


Sziasztok!

Muszály az arabok pártját fognom. Mert én csak egy olyan képsort láttam, ahol örültek, igaz, azt ezerszer. Ha általános lett volna, a tévéseknek sikerült volna rengeteg ilyen felvételt készíteniük. (Söt, mivel dátum nem volt a képen, még azt sem tudom biztosan, hogy idei felvételek.)
Ne vádoljunk egy népet, vagy egy vallást, több száz millió embert azért, amit pár elvetemült fanatikus tett. Öt évig éltem kamaszként egy arab országban (Líbia), egy iskolába jártam palesztinokkal, egyiptomiakkal, szaudiakkal, pakisztániakkal, európaiakkal, mohamedánokkal, hindukkal, buddhistákkal, keresztényekkel, stb. Hiszem, hogy nem a vallás és nem a börszin teszi az embert jóvá ill. rosszá.
Amire szerintem már senki nem emlékezik: Líbia annak idején támogatta a terrorizmust. Az USA pedig megbombázta ezért a fövárost. Kb. tudták, hogy hova kell ejteni a bombát, csak pár tucat civil áldozat volt. De nekem örök emlék marad, amikor éjjel felébredtem a zajra, és tudtam, bár rákérdezni nem mertem, hogy ez bombázás. Azt nem lehet elmondani. Ezért ellenzek minden olyan un. választ, ami úgy általában egy ország ellen irányulna, aminek civil áldozatai lehetnének. Ártatlan emberek halálát nem lehet ártatlan emberek halála árán megtorolni.
A tévében, rádióban tul sokan hasonlitják a történteket Pearl Harbour-hoz. Nekem inkább Hirosima jut eszembe. Ök sem tehettek semmiröl.
Bóbita: Hiszek. Hogy pontosan miben, nem tudom, mivel a fentiek miatt nem bírom elfogadni, hogy csak az én vallásom jó. De annak a reménynek, hogy mindennek (akár az én életemnek, talán még ennek a szörnyüségnek is) van értelme, a hit ad támaszt. Templomba viszont nem szeretek járni, mert a szószékröl is olyan gyakran utálkoznak.

Fruzsa
fruzsa
 


Így van, Fruzsa! Hirosima, Nagaszaki, Vietnam, Irak. Indiánok, rabszolgának elhurcolt feketék.

Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Nostradamus könyvhöz végre hozzájutottam, 73-as külföldi kiadás alapján készült, majd beszámolok ha sikerül végigböngészni. De nagyon le van ködösítve, azt magyaráz bele az ember, amit akar. És elgondolkodtató valóban a lélektani hadviselés szempontjából való kihasználása.
Ja, N. szerint már benne kéne legyünk a harmadik vhban. És 27 év. Ez a videóról van, azt is megnéztem a hétvégén.

A bibliában (vagy egyéb hasonló) van egy mondás:

"ha megdobnak kõvel, dobd vissza kenyérrel".


Ne nevessetek ki, szeretem a Karl May könyveket, és mostanában is azt olvasok. (egy kiadó kiadja a teljeset) Ez a kötet éppen Kara ben Nemszi-s, azaz nem indiános, hanem arabos. És amiért ezt az elmúlt 50 évben nem adták ki: erõsen vallásos beállítású. És javában olvasgattam az iszlám avagy keresztény témákat. Totál idevágó lett. A szellemisége is.

Nem tudom, hogy ha valaki a saját fanatizmusában eljut addig, hogy kamikáze akciót hajtson végre, akkor ugyanez a személy az ellenfél reakciójától fél-e? Hiszen eleve választja a halált!

És nem tudok mást tenni, mint remélni, hogy lesz elég eszük az amerikai vezetõknek és elkerüljük a háborút!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Nostradamus' prediction on WW3 (World War 3):

"In the year of the new century and nine months,
From the sky will come a great King of Terror...
The sky will burn at forty-five degrees.
Fire approaches the great new city..."


"In the city of york there will be a great collapse,
2 twin brothers torn apart by chaos
while the fortress falls the great leader will succumb
third big war will begin when the big city is burning"


* NOSTRADAMUS

He said this will be bigger than the previous two (War).

2001 is the first year of the new century and this is the 9th month. New York is located at the 41st degree Latitude.

Hozzátenném, hogy az ilyen jövendöléseket ( mint ahogy pl. a Bibliát vagy a Koránt sem) nem szabad szó szerint értelmezni...
Adrien
 


A világ már várta az 1999-es évet, amely a Mester
jövendölése szerint az Antikrisztus születésének dátuma:
"Az 1999. esztendőben, annak is a hetedik hónapjában,
Az égből alászáll a terror nagy királya.
Megszületik általa a mongolok nagy királya.
Előtte és utána vígan arat majd háborújában a halál"

Az eset érdekessége, hogy 1999. augusztus 11-én
napfogyatkozás volt, amely Nostradamus szerint az eljövetel
fizikai kísérőjelenségei közé tartozik: "Ezt megelőzi majd
egy teljes napfogyatkozás, olyan homály és sötétség lesz,
mint a világ teremtése óta még soha, kivéve azt a
napfogyatkozást, ami Jézus Krisztus halála és passiója után
volt".

Hívei hisznek a jós prófétai mivoltában, ám akadnak olyanok
is, akik szerint érthetetlen jövendöléseit, amelyeket újra
és újra kiadtak, itt-ott megváltoztatták az elemzők a saját
szájuk íze szerint. És mivel számtalan próféciát írt, a
világtörténelem eseményei között mindig találunk valamit,
amire ráhúzhatunk egyet-egyet.

Azonban Nostradamus már az 1550-es években megjövendölte
egy terrorista pusztítását, aki az égből száll alá fém
szárnyakon.
Ez magyar fordításban így hangzik:
"A nagy víz másik oldalán alászáll két nagy madár,
a királynő, kinek keze tüzet tart,
s trónja a vízből emelkedik, látja,
amint a két ördögi torony leomlik."

Próféciáiban több, a kedden bekövetkezett, emberiség ellen
elkövetett merényletre utaló jóslatot is felfedezhetünk:

In the year of the new century and nine months,
From the sky will come a great King of Terror
The sky will burn at forty-five degrees.
Fire approaches the great new city."

A dátum ebben az esetben eléggé sikeresen eltaláltnak
bizonyul, s a „new city” felől sem lehetnek kétségeink, ám
New York nem egészen a 45. szélességi fokon található, bár
több száz év távlatában ez a homályos látás még
elfogadható.

"In the city of york there will be a great collapse,
2 twin brothers torn apart by chaos
While the fortress falls the great leader will succumb
The third big war will begin when the big city is burning."

Ebben a négysoros versszakban is felfedezhetjük a
szeptember 11-én bekövetkezett terrortámadásra utaló
jeleket, hiszen a World Trade Center két tornya
egyértelműen azonosítható a két ikertestvérrel.

A szakértők és hívők szerint ezt az 5 Century, 65.
Quatrainja is tartalmazza:

„Suddenly arrived, the terror will be great,
The principal players in the affair are hidden away:
And the lady in the hot coals will no longer be in sight,
Thus little by little will the great ones will be angered.”

"A harmadik Antikrizstus nagyon hamar megsemmisül majd,
Háborúja huszonhét véres éven át fog majd tartani:
Az eretnekek mind meghalnak, a foglyokat száműzik,
Az emberi test vérétől vörölő víz fogad mindenkit a
földeken"


Jós
Jós
 


Nem tudok hozzászólni a jóslatokhoz. Én már egy korábban megjósol világvégénél meghaltam Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok!

Az "idézetet" összeollózták, nem kell komolyan venni. De egyébként is: tényleg komolyan lehet venni egy ilyen hülyeséget? A terroristák is tudnak olvasni valószínuleg.
Most már utólag számmisztikával is bizonyítani akarják, hogy ez a támadás "meg volt írva". Iszonyat, hogy emberek képesek ezt a tragédiát a saját sületlenségeik magyarázatául felhasználni. Nagy az Isten állatkertje...
Eryc@
 


Pethes Ildikó A bibliában nincs ilyen mondás, sokan azt hiszik, de sehol sem fellelhető. Nem azért írom, hogy kötekedjek, én is csak nemrég tudtam meg, ja és a tudás fáján nem alma van, hanem v.milyen gyümölcs, Jónást nem cethal, hanem egy nagy hal nyelte le, Dávid nem parittyával ölte meg Góliátot, hanem karddal, a Biblia szerin, tiszta jó nem, pedig mindenki ezt hiszi. Most gondoljatok bele hány könyvet ferdítenek el, sok minen amit a BIBLIÁNAK tulajdonítanak nincs benne.
léda (léda)
 


Sziasztok!

Aki idézett Nostradamust, légyszi tegye meg, hogy meg, hogy megírja melyik centúria hányas vers. Egyet írtatok, azt én is olvastam, de a többit (pl. a tornyosakat) egyelõre nem sikerült megtalálnom.
Léda, utána fogok nézni!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Aki tud angolul az menjen ra a rawa.org weblapra (Revolutionary Association of the Women of Afghanistan ). Lehet elgondolkodni hogy bizonyos emberekkel a "beszelgetes" hatasos lehet-e. Az indexen is van egy osszefoglalo Afganisztanrol. Teruletenek 80%-a kietlen hegyvidek, egy dologra alkalmas: gerillaharcra. Na ezt tudjak ott csinalni. A mi ertelmezesunkben vett iskola nincsen, az internet be van tiltva. Bar ez jelkepes intezkedes lehetett mert nem hiszem hogy a haztartasok tobb mint 20%-ban van villany, szamitogeprol nem is beszelve. A horrorokat ki-ki fedezze fel maga.
Nem akarom azt mondani hogy barmifele visszacsapas sokat arthatna annak az orszagnak, az utolso 40 evben mas sem volt ott csak haboru, tenyleg max a gyulolet none tole a vilagban es az amerikaellenesseg. Nem vagyok toluk sem elragadtatva, amit a vilagban csinaltak/nak az nem kispalyas.
En most valok es azon tanakodunk az ugyveddel hogy mit igerjunk, mit tudunk betartani, gyerekelhelyezes stb. Ronda egy valas (ritka a szep) es egy bonyolult ha_ezt_igerjuk_es_ok_ezt_igerik_akkor stb tipusu gondolatmenet utan megszolalt az ugyvedno: igerjunk meg akarmit ki tudja mi lesz 4 ev mulva mire be kellene tartani. :-(

Nostradamusra miert nem szept. 10-en figyeltunk fol? Ekkora marhasagot! Most nem a kovetkezo "joslatait" kellene olvasgatnunk? Miket mond? Utolag konnyu okosnak lenni!

idi
idike
 


Most talaltam :-) az indexen

Hagyjátok békén Nostradamust!

Kilroy
2001. szeptember 18., kedd 1:07


Szeptember tizenegyedike óta tucatnyi olyan e-mailt kaptam (többnyire levelező listákon), amelyekben a New York-i eseményekkel kapcsolatban Nostradamus próféciáit idézgetik. A levelek eddig kivétel nélkül kamu próféciákat közöltek, és a számuk napról napra egyre emelkedik. Ennek a hülyeségnek valószínűleg semmilyen eszközzel sem lehet gátat vetni, de azért megpróbálom.


Leegyszerűsítve a tényeket, kijelenthetjük, hogy Nostradamus 1000 (egyezer), egyenként négysoros, verses próféciát írt, ezeket tíz, egyenként százas csoportba sorolta, és precízen megszámozta. (A valóságos helyzet ennél hangyányit bonyolultabb, de nem torzítjuk el túlságosan a valóságot, ha a fenti megállapításból indulunk ki.) A százas csoportosítás miatt a jövendöléseket centuriáknak szokás nevezni.

A számozás szorosan hozzátartozik a szöveghez, tehát ha olyan Nostradamus-idézettel találkozunk, amelynek elején nem áll ott a megjelölés (például: X/72, amely a tizedik százas csoport hetvenkettedik jóslatát jelenti), arra gyanakodhatunk, hogy hamisítvánnyal állunk szemben. A hamisítvány szerzője nem akarja, hogy utánanézzünk a szövegnek. Arra számít: senki sem fog nekihasalni a négyezer verssornak, hogy kibogarássza, van-e ilyen valóban.

Csakhogy némelyik mostani hamisítvány azonnal leleplezi magát, mert például a 2001-es év megjelölésével kezdődik. Nostradamus szándékosan homályosan fogalmazott, és a homályt azzal is fokozta, hogy rendkívül ritkán említett konkrét évszámot. A nagyon kevés megnevezett évszám közül túlvagyunk már a legutolsón is: ez 1999 volt.

Épp a fent megnevezett X/72. jövendölésben olvasható: "L'an mil neuf cents nonante neuf sept mois / Du ciel viendra un grand Roy d'effrayeur...", vagyis: az 1999-es év 7. hónapjában az égen ejön a rettegés nagy királya. Ez nyilván a teljes napfogyatkozásra utal (amely nem a hetedik, hanem a nyolcadik hónapban történt ugyan, de Nostradamus nem számíthatott arra, hogy a pápa naptárreformot rendel el, és ennek kapcsán tíz-egynéhány nap eltűnik a történelemből).

Nem állítom, hogy az utóbbi napokban figyelmesen végigolvastam Nostradamus összes centuriáját, de vettem a fáradságot, és átfutottam kivétel nélkül mindegyiket. Sehol sem találtam olyan motívumokat, amelyeket az újabban felbukkant ál-próféciákban olvashatni. Napnál világosabb: egyesek úgy akarnak öt percnyi izgalmat kelteni, kétes értékű hírnévre szert tenni, hogy Nostradamus vállára kapaszkodnak.

Ezennel arra kérek mindenkit, aki e sorokat olvassa, hogy hagyjuk békén szegény Nostradamust. Van elég baj enélkül is.
idike
 


Szia, Ildi!

Nagy voltál!
Puszi: Eryc@
Eryc@
 


Idi !

Egyszeruen szupi vagy !!!!!
Tobbszor nekikezdtem, hogy leirjam a velemenyem Nostradamus es a tortentek kozotti dologrol, de nalad jobban soha nem tudtam volna ezt megfogalmazni, szoval orulok a soraidnak, es annak, hogy vannak olyan emberek akik hasznaljak meg az eszuket, es utana neznek dolgoknak, es nem a hallottaknak bedolve badarsagokat terjesztenek !

Hasonloan tetszik Eryc@ felfogasa is, szupik vagytok !!

Puszi, Beja /egy kint elo magyar/
dbeatrix
 


kedves Beja! mi itthon elo magyarok mar csak ilyenek vagyunk; imadunk badarsagokat terjeszteni!
Meg bedolni mindenfelenek.
Eva( aki nem hasznalja az eszet)
Eva
 


Koszonom a szep szavakat de nem akarok mas tollaval ekeskedni, a cikket nem en irtam :-)

Az index.hu weblapon talaltam es egy Kilroy alnevu szemely irta. (Nem figyeltetek lanyok, pedig azt is odatettem :-) ) De annyira egyezik azzal amit gondolok a dologrol. :-)

Eva, hasznald csak nyugodtan az eszedet, nem fog elkopni :-)

Kedves Bobita, annyira kedvesen irtad le amit irtal es annyira egyet kell veled erteni. Csak az utolso mondatodba szeretnek belekotni :-)
"Tudom naiv vagyok és tudom a világ nem igy müködik. És remélem, hogy nálam sokkal okosabb és bölcsebb emberek irányitják a világot és megfeleö lépéseket fognak tenni. "
A vilagot Te iranyitod :-) Te es en. Van beleszolasunk meg ha nem is ugy tunik. A mi kicsisegunkben meg kell mondanunk amit gondolunk, javitanunk kell a rosszon es terjeszteni a jot. Nem vagyok hivo de egy hivo sem teheti az osszes felelosseget Isten nyakaba. A felelosseg a mienk. Azert ahogy elunk, aki lesz belolunk, akive fejlodunk.
idi
idike
 


Kedves Eva !

Szemelyszerint en nem akartam biralni es bantani senkit, de ha ezen megsertodsz, es mast latsz meg a mondanivalomban mint amit ki akartam fejezni.............NO COMMENT, mert megsertelek.
:-)


Pusssssz, Beja
dbeatrix
 


Ez a NO COMMENT divat lett most nagyon.
Én is írok akkor pár dolgot amihet NO COMMENT.
A földön milliók halnak éhen, ezreket ölnek, és erőszakolnak meg, halnak meg betegségben, szenvednek a civilizáció okozta ártalmaktól, Indiában egész falvak rákosak az atomprogram miatt. Amerikában meghaltak terrorizmusban.
Mind borzasztó, de kiért sírunk, persze, így mondva mindenkiért, de a legtöb dologról nem akarunk hallani, csak arról amit az orrunk alá dörgölnek. Akinek divat, akit csak az érdekel amit más is szajkóz, arról NO COMMENT
Ja, és aki mást bírál.
"Az vesse rá az első követ, aki bűntelen."
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Mivel én is írtam egy megjegyzésemben, hogy "no comment", így érintve érzem magam. Én az ominózus kifejezést akkor használom, ha már nem tudok mit hozzátenni a témához, azaz tehetetlen vagyok az adott hozzászólóval kapcsolatban. Lehet, hogy gyenge a felfogásom, de a fenti írásodból egy szót sem értek. Fordítsd le nekem, ha lehet!
Ja, ahhoz pedig, hogy nem vállalod a neved: no comment.

Köszi: Eryc@
Eryc@
 


Sziasztok !!

Bocs, Eryc@, hogy pont a te leveled után írom ezt, de nálam most ért el egy szintet, hogy kibuggyanjon: nem mindegy, hogy valaki névtelen-t kattint be vagy kitalálja azt, hogy nyuszika vagy Malvin?
Olyan sokszor olvasom, hogyha vita alakul ki, akkor mindig van valaki, aki még ezt az utolsó tövist eldöfi, hogy ki vállja a nevét meg ki nem. Ez ne minõsítsen senkit és a véleményét sem.
Még egyszer, ne hargudj.
Maminti
 


Kedves Maminti!

Úgy gondolom, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy én vállalom-e a nevem, azt, amit pl. a chatrol ismernek a többiek, avagy nyuszika, illetve Malvin néven írok! Ugyanis ezzel vállalom azt is, hogy esetleg nem leszek népszeru egyeseknél. Nyuszikát v. Malvint ugyanis nem ismeri senki, ugyanúgy ahogy Névtelent sem, úgyhogy nyuszikának tökmindegy, szeretik-e a továbbiakban v. sem. Nekem ugyanez egyáltalán nem mindegy, mégis vállalom a véleményemet.
Egyébként nem haragszom, és én - veled ellentétben - feltételezem rólad, hogy te valóban Maminti vagy és nem nyuszika v. Malvin.
Eryc@
Eryc@
 


Eryc@ Nem gondolod, hogy túl hamar minősítessz embereket. Én mikor lefikáztál megfogadtam nem szólok hozzá ehhez a topichoz, de nem állom meg. Néha ha kicsit át is gondolnád ki mit akar mondani, rájönnél nem mindenki elvetemült, esetleg érzéketlen tuskó, csak nincs veled egy véleményen. Ez nem baj, unalmas lenne a világ, ha egyformák lennénk. Az, hogy valaki vállalja e a nevét, vagy nem az teljesen mindegy szerintem, én vállalom, de miután az ember elolvassa ezeket az acsarkodásokat néhányan igazán megérthető módon szeretnének névtelenek maradni. És honnan tudod ő miket élt át, miért ilyen, miért gondolja ezt, v. csak beszél az empátiáról, szolidaritásról. Szerintem nem ezen a pár szón múlik. És egyébként én az érzéketlen tuskó meggyőződésből vért adok, anyatejet adtam le, és nemsokára jelentkezem csontvelődonornak is. Egyébként ez se jelent semmit, mert ezt csak úgy is leírhattam volna. A név se jelent semmit. Lehet, hogy aki cuncumókus néven bejelentkezik egy 60 éves hapi, és minden nap elveri a feleségét, de itt leírhatja milyen meghatott... Ki garantálja. Senkit nem akartam bántani, de ha valakit fel akarsz cimkézni, kérlek ne tedd. Nem ezzel mutatja meg valaki milyen vagány. Az nem itt kezdődik.
léda (léda)
 


Léda!

"Lefikázni" te szoktál másokat, pl. most engem. Ezt a szót pl. én életemben még nem használtam, de látod, jó pap is holtig tanul.
Gratulálok!

Eryc@

Bocs, a többiektol, hogy nem mentem át a "dühöngobe", de az indulattól muszáj volt már itt maradnom.
Eryc@
 


E@ Az egyszeri az általános? Ha igen akkor legyen. Te tudod. Ezt sem szeretném kifejteni, mert nincs értelme tovább taglalni. Ahogy te:NO COMMENT, de megint csak pár szón lovagolsz, nem a gondolatot nézed.
léda (léda)
 


MINDENT ELÁRULNAK A BUVÖS SZÁMOK:?


Támadás Amerika ellen: 09.11-én.

Amerikában a segélykéro telefon: 911

A támadás napja: 9/11 vagyis 9+1+1=11

Szeptember 11-e az év 254.napja: 2+5+4=11

Szeptember 11.után még 111 nap maradt az évbol.

119 Irak/Irán hívószáma/körzetszáma: 1+1+9=11

Az ikertorony egymás mellet állva úgy tunik,mint a 11-es szám.

Az elso repülo, amely a toronynak csapódott, a 11-es járat volt.

New York állam - a 11.államként csatolták az USA-hoz.

New York City szó - 11 betuböl áll.

Afganisztán szó - 11 betuböl áll.

Ramzi Yousef - 11 betu (o követte el 1993-ban a torony elleni támadást.

11-es járat: 92 emberrel a fedélzetén: 9+2=11

77-es járat: 65 emberrel a fedélzetén: 6+5=11
bigacsiga
 


Pici Játék!

Inditsd el Word-öt
nyiss egy új dokumentumot
állítsd a betű méretet a legnagyobbra
gépeld be az alábbi pár betüt csupa nagybetüvel
NCYQ33

állítsd át a betűtipust Wingdings tipusura
olvasd el a szöveget

Félelmetes!

Nem?
bigacsiga
 


Kedves Bigacsiga!
Afganisztán szerintem 10 betűből áll, mivel az sz a magyar ábácében önálló betű, ha jól tudom.
A 11-es járaton 93 utas utazott a hírek szerint, azaz 9+3=12.
A 77-es járaton 63-an utaztak, 6+3=9.
Én ezt az erőltetett számmisztikát nagy butaságnak tartom. De ez csak az én egyéni véleményem, ezt hangsúlyozom.
Az NCYQ33 mit jelent? Vagy lehetett volna akár BOCI76 is, csak kijöjjenek a szimbólumok?
Van olyan ember, akinek 11 lábujja van, remélem nem kerülnek a gyanusítottak közé!
Judó
Judó
 


Szia Judó!

Én úgy ismertem ez utóbbit, hogy NYC. Semmi több. És ez New York City-t jelenti. De ez a számmisztika valóban hiteltelen, persze ennek NEM Bigacsiga az oka, Ö csak mint érdekességet betette ide nekünk. Ugye?

Hami
Hami
 


Szia Hami!
Az NYC már nekem is ismerős! Ezek szerint már "továbbfejlesztették"...
Remélem, hogy csak érdekességként, bár annak sem tetszik, bocs. Kép
Judó
Judó
 


Sziasztok!

Egy kicsit más, de NY események tükrében.
A minap TV-ztem, nekem új volt, mert ritkán teszem, lehet, ti már láttátok rég.

Közérdekû reklám volt (közérdekû közlemény?) az m1-esen. Egy 4éves forma kislány bemegy egy épületbe, ahol képek vannak a falon. Elkezdi nézni, mire azok megelevenednek, kis filmek lesznek. Katonákról. Katonákról terepcuccban, puskával, lõnek, tankok, tán az is lõ. A kislány ragyogó tekintettel nézi. Na, még a legszelídebb kép, amint a katonák az árvizi embereket mentik. Itt mosolyodik el a kislány, aztán tovább nézi immár mosolyogva a lövöldözõs képeket. Majd kiszalad az apukájához és ragyogó tekintettel kérdi: apa, ugye te is voltál katona? És apuka büszke.
A honvédelmi ... reklámja, a katonai életpálya népszerûsítésérõl. HOgy a te gyereked is büszke lehessen rád, hogy voltál katona.

Val. a film nem most készült, és mint az elején írtam, lehet, már régebb óta ment, én most láttam. Akkor, amikor átengedjük a légterünket, és csak remélhetem, hogy a katonáinkat egyelõre nem visszük Afganisztánba.

Én valahogy nem tudtam ragyogó tekintettel nézni a reklámot. És ti?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Tokeletesen egyetertek! Valahogy nagyon rossz erzesem lett, amikor lattam a fent emlitett "remekmuvet". A parom ket evig volt katona a "dicso" Szovjetunio seregeben. Mazlija volt. Oket nem vittek el Afganisztanba. Sokmindenre buszke, de arra nem, hogy katona volt.
Az egesz haborusdiban az a legduhitobb, hogy akik a haborut elinditjak( politikusok, fanatikusok, nacionalistak) legtobbszor nem a sajat boruket viszik vasarra, hanem sok szazezer emberet. A vezetok ilyenkor biztonsagban vannak, es csak sajnalkoznak az emberaldozatok felett.
Egyszer valahol olvastam, hogy a haborukat ugy kellene elintezni, hogy egy nagy stadionban osszeengedni azokat, akiknek a fejukbol kipattant az otlet, es gyozzon a jobbik... Humanusabb lenne.
Eva
Eva
 


Kedves Judó!

Szívemből szóltál. Kép
Puszi: Eryc@
Eryc@
 


Kedves Mindenki!

Szeretnek egy mas allaspontot is kozzetenni. Szerintem ha valakinek az orszagaban egy ilyen szornyu tragedia tortenik - esetleg pont egy hozzatartozoja, gyereke, ferje, felesege utazott az egyik ilyen gepen - az nagyon jogosan duhos, elkeseredett, ketsegbeesett es fel. Ettol kezdve fel autoba ulni, fel repulore szallni, fel kimenni az ajton. Szoval megbenul az elete. Az is akinek nem a sajat orszagaban tortent, csak a TV-ben latja. Es az amerikai polgar nagyon jogosan varja a kormanyatol azt, hogy visszacsapjon vagy esetleg buntessen. Viszont egy okos kormany - remeljuk ilyen az amerikai - megnyugtatja a nepet es megprobalja a nepenek a biztonsagerzetet visszaadni. Ez ugymond hazafias kotelessege, masreszt viszont jol felfogott gazdasagi es politikai erdeke is. Szerintem a haborut ok sem akarjak. Minden eppeszu ember ellenzi a haborut. Viszont az biztos, hogy az nem megoldas - mellesleg nem vezeti le vele sem a duhot, sem a felemet nem oldja fel - ha elfogja es birosag ele allitja a tetteseket. Gyakorlatilag ezt most ugysem lehet. Tehat felvonultatja a legmodernebb haditechnikat, bemutatja a teljes arzenalt, es igyekszik magabiztos es fenyegeto nyilatkozatokat tenni. A nep latja, hogy a kormanya megvedi, es megteremti szamara az elveszettnek hitt biztonsagat. Mellesleg persze a maga oldalara allitja a tobbi arab orszagot, ezzel igyekszik elkerulni a haborut, hatha ezek jobb belatasra birjak arab testvereiket. Persze ha lerohanjak Afganisztant akkor lesznek artatlan aldozatok, biztos. Viszont az is biztos, hogy esetleg hosszutavon kevesebb mint a jelenleg uralmon levo fanatikus terrorista kormanynak.
norcsa (norcsa)
 


Ha valakit ez érdekelne bővebben itt megtalálja:

Nostradamus Hungaricus avagy jevendőlések Magyarországrúl
[url=http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/modern/szentmih/nostrada/nostrad.mek" TARGET="_top]http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/modern/szentmih/nostrada/nostrad.mek[/url]
bigacsiga
 


Bigacsiga !

Érdekel!!!!! Köszönjük szépen!
Maminti
Maminti
 


Sziasztok!
Nem akarok negativ lenni,de ellege aggodom.Mar nem merek hireket olvasni.Hazaszeretnek latogatni gyermekemmel a nyaron harom honapra,de apuka nem tud jonni.Ocean kozottunk,es mi lesz,ha gaz lesz,es nem tudunk visszajonni.Gondolok itt az Osamaek es tarsulatara,na es persze a kis G.W.B.-ekra.
Vagy szerintetek meg nem annyira veszelyes?
Ez a repules nagyon elkeserit,semmi kedvem,pedig hogy vartam mar,hogy hazamehessek.
A bizalmam nagyon elment.Valamelyik nap is egy butor boltban tortent,hogy kb.3-4 olyan arab no jott be,akiken minden takaras,csak a szemuk latszodott,termeszetesen feketeben.Mondtam a ferjemnek,hogy menjunk innen,mert nagyon felelmetesek.Pedig ahol en elek(Kanada)ott nagyon sok fajta ember lakik,megszokott dolog.De mindenki megnezte oket,akik a boltban voltak.
Ti nem feltek,hogy kitor a vilaghaboru? Vagy tenyleg en olvasok tul sok hireket.
Bocs a hosszusagert
Most maradnek O
O
 


Szia O!
Ne aggódj olyan nagyon. Nem minden arab terorista, és nem minden terorista arab. Egy bútorbolt felrobbantásásnak Kanadában semmi értelme nem lenne. Nincs semmi dolguk Kanadával. Szerintem egyhamar repülõ eltérités sem lesz. A másik, hogy egy háborúhoz is két fél kell. Márpedig sem Európa sem Kanada nem olyan könnyen fanatizálható mint Amerika, vagy az arab világ. Nem lesz itt egykönnyen valódi háború. Gyere nyugodtan haza.

(Egy barátom tegnap utazott Libanonba. kérdeztem tõle, hogy nem lõnek e ott. Õ meg felhomályositott, hogy ugyan Jugóban lõttek, és az térképen csak pár centi Budapesttõl, de attól még itt béke van. Igy van ez Bejruttal is... Kép)

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Kedves O maradj inkabb ott, itt nelkuled is eleg sok az idiota

A
A
 


És bizony te is közéjük tartozol kedves A!!!

Nem akarom most megnevezni magam!
Nem akarom most megnevezn
 


Koszi Zsunya!
En is pozitivan szoktam egyebbkent gondolkodni,csak itt meg a csapbol is ez folyik.
Mar nagyon varom,hogy otthon legyek.

A!
Hogy te milyen primitiv vagy!

O
Névtelen
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: