Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Régen jártam itt nálatok!
Hát, felkorbácsolódtak a kedélyek itt nálatok.
Láttátok, hogy a javulás mezejére léptek a TV társaságok? A képernyõ bal sarkában, kis sárga körben mindíg feltüntetnek egy számot. Azt jelenti pl. a 12-es, hogy 12 éves kor alatt nem ajánlott az a mûsor.
Jó, tudom ez még mindíg nem a legjobb megoldás, de már legalább õk is valamien szinten elkezdtek foglalkozni a dologgal.

TÁgi
 
 


Hahó, rég jártam a Babaneten (mert jópár napig nem találtam kinn ezt topikot, és már lemondtam róla) de látom, van akit érdekelne az aláírásgyûjtés. Maradjon a téma ezen a topicon, ne bonyolítsuk. Aki szívesen beszállna a gyûjtésbe, az legyen szíves ide nyilatkozni arról. (A tréfás kedvû névtelenek és nickváltók kiszúrásában már úgyis óriási gyakorlata van mindannyiunknak.)
Ha legalább tíz-tizenöten összejövünk, akkor megszervezzük, ok? Úgy kéne csinálni, hogy e-mailen szétküldenénk a közösen megfogalmazott íveket, mindenki kinyomtatná magának ahány példányban csak akarja, és az ismerõseivel aláíratná. Más fórumokról is szerezhenénk aláírásgyûjtõket, valamint ismeretségi körbõl is. Azt szigorúan kell venni, hogy ezt a dolgot senki nem használhatja fel politikai célokra, ez civil kezdeményezés.
Várom a jelentkezõket, minden nap nézem majd.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Meggyüttem! Adrienn, állok rendelkezésedre. Kép Szerintem a közösem megfogalmazott nyilatkozatot nem itt kéne kitalálni, inkább azt is magánba. Az ímélcímem a profilomban van. Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 

 
 

Ok, ha kettõnél valamivel többen leszünk (remélem, a hét folyamán már), akkor kezdhetjük. Van hozzá egy magán-fórum is, ez kényelmesebbé teszi majd a dolgot.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Csatlakozom én is.


Míra
Míra
 


Ok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Én is itt vagyok!!
Mostanában egyébként egyáltalán nem nézünk tv-t, nem idegesítem magam.
Egyébként a 12 éves korhatár sem ér semmit. Mert ha egyedül van a gyerek nem fogja kikapcsolni hogy ez nem neki való.
 
 


En is, en is, tovabbra is. A 12-t meg az ejfelkor kezdodo horrorra is kirakjak, ennyit er.
 
 


Akkor már öten vagyunk, ha jól számolom.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


pont a múltkor gondolkodtam azon, hogy végül is a dél-amerikai sorozatok is tele vannak árulással megcsalással rosszindulattal, átvágással, stb.
És ezek sem éppen építõ jellegûek. pontosabban nem a kívánt irányba építenek.

LÁ.
Névtelen
 


Ha már öten vagyunk indulhat a szövegszerkesztés. Adrienn?

Virág
Virág (fiore)
 


Én most elutazom pár napra, de jövõ héten vagyok.
Adrienn Te szerkeszted? vagy csak az alapokat csinálod és itt majd mindenki kiegészítgeti?

Míra
Míra
 


Ok, remélhetõleg mire hazajössz, csatlakozik még két-három ember.
Egyébként ma fél óra adásszünet lesz állítólag mind az RTL-en, mint a TV2-n. De ez a "balhé" inkább csak reklám számukra, és fogadok, ugyanúgy megy majd tovább minden, mint eddig. A mi célunk nem ez lesz majd, hanem hogy a Claudia só és a többi szexmûsor tíz után menjen.
Az öcsém azt mondta, hogy nem az van kiírva a felnõtteknek való mûsorok elé, hogy "12 év alattiaknak nem ajánljuk", hanem az, hogy "csak 12 év fölöttieknek ajánljuk". Szinte reklámozzák, hogy "a nagyfiúk és nagylányok ezt nézik". Kép
Egyébként is: kit érdekel egy felirat a mûsor elején? Ki fogja amiatt kikapcsolni?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ácsibácsi,az öcsike téved. A 12-es szám a sárga körben azt jelenti, hogy: "12 éves kor alatt a mûsor nézése csak felnõtt jelenlétében ajánlott". No comment...

Most kaptam egy Krisztina egypercest, ami a következõket tartalmazza:

"Az oldal fontos része a "petíciók és nyílt levelek" rovat, ahol az általunk megfogalmazott problémákat tehetjük közzé, klubtársaink támogatását, aláírását kérve, illetve természetesen mi magunk is csatlakozhatunk egy már közzétett petícióhoz. "

Az oldal fontos része a "petíciók és nyílt levelek" rovat, ahol az általunk megfogalmazott problémákat tehetjük közzé, klubtársaink támogatását, aláírását kérve, illetve természetesen mi magunk is csatlakozhatunk egy már közzétett petícióhoz.

Az oldal fontos része a "petíciók és nyílt levelek" rovat, ahol az általunk megfogalmazott problémákat tehetjük közzé, klubtársaink támogatását, aláírását kérve, illetve természetesen mi magunk is csatlakozhatunk egy már közzétett petícióhoz.

ide kattintsatok Érdemes ránézni.

Virág
Virág (fiore)
 


Na, az idézet kétszer ment el...

V.
Névtelen
 


HáromszorKép
A link nekem nem jott be a kattintasra, de erdemes megnezni, ezert probald igy:
http://www.szavazz.hu/

-Afonya
Névtelen
 


Köszi, Áfonya!
Végigolvastam, hogyan kell linket csinálni, de úgy látszik, nem értettem meg. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Na, most felmentem a szavazz.hu-ra, rövid szövegû petíciót javasonlnak. Mit szólnátok ehhez: "Tiltakozunk a közszolgálati és kereskedelmi televíziókban 23 óra elõtt látható mindennemû erõszak és szex ellen!" Na?

Virág
Virág (fiore)
 


Virag,
de megertetted, majdnem jo lett. Csak a hivatkozas, az uj cim nem lett tokeletes, ezt illesztetted oda: [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/www.szavazz.hu" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/www.szavazz.hu[/url], a babanetes resz ottmaradt, anelkul jo lett volna. Hajra es bocsi, nem kotozkodesnke szantam am.
A szavazz.hu-n levoknek volt valami eredmenye, ez a szoveg az ottani megjelenesre vonatkozott?
Szivem szerint a 23 tetszik, de ha realisan belegondolok, semmi eselyet nem latom. Ha az vesszuk, hogy alt. /eltekintve ettol a reality show-k miatti aldatlan kezdesi idopontoktol/ 8-kor kezdodik a fofilm,nagyjabol 1/2 10-kor van vege, akkor a kov. film sem lehetne eroszakos, csak ami ejfel korul kezdodik. Kizartnak tartom, hogy ez mukodjon, sajnos.
Nem sertodom meg, ha ellentmondotok, vitaba szalltokKép
-Afonya
 
 


Nekem ezeken a címeken nem jön be semmi. Kép Így aztán nem teljesen értem, hogy is mûködne a dolog. Amúgy a szöveg szerintem jó. Tömör és lényegretörõ.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Áfonya,
dehogy vettem kötözködésnek! Kép Köszi, hogy segítettél. Ok, legyen fél 10. Igazad van. NAPKÖZBEN NEM JÁTSZHATNAK BE AZ ESTI FILMEKBÕL ERÕSZAKOS ÉS SZEXUÁLIS TÖLTETÛ JELENETEKET, ÉS AZ ÖSSZES ERÕSZAKOS RAJZFILMET IS TÖRÖLNIÜK KELL(ene).Nem is tudom, miért írtam ezt le. Talán mert ez is legalább ennyire irreális követelés.

Adrienn,
akkor csak simán írd be föntre, hogy www.szavazz.hu.

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Lányok, felraktam a szavazz.hu-ra a petícót, kérlek, szavazzatok! Regisztrálni kell hozzá, de ne sajnáljátok rá az idõt, légyszi. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Adrienn,
tegnap volt idoszak, mikor nem ment a szavazz.hu, lehet , akkor probalkoztal?
Virag,
ez nem csak statisztikat, kozvelemenytkutatast szolgalo oldal? Mi a sorsa az itteni peticioknak?
-Afonya
 
 


Virág!
Csatlakoztam!!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Nah, vegre volt idom, kerdesek visszavonva. Csatlakoztam.
-Afonya
 
 


Én is aláírtam, de szerintem valódi, papíron terjesztett aláíróív több emberhez eljut. Mi a véleményetek? Én változatlanul tartom, hogy igazi, nem internetes aláírásgyûjtés eredményesebb lenne.
Arra gondoltam, hogy azt a szöveget, amit a szavazz.hu-ra föltettetek valamint az aláírások rubrikáit egy word file-ban fölteszem valahova (ha lehet, akkor ide is), és aki kér belõle, az nyomtat magának, gyûjt rá aláírásokat, aztán visszaküldi.
De elküldöm szívesen mail-ben is az ívet, ha kéri valaki. Ily módon pl egy csomó idõs ember is aláírná (aki interneten nem valószínû, hogy csatlakozna).
Nos, kér valaki az aláíróívbõl?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szerintem ez nagyon jó, Adrienn!Én kérek, tedd légyszi!
Egyébként tegnap voltam fodrásznál, ott is mindenki ki volt akadva. Fõleg a sók ellen, hogy mindenhol a szex megy. Délutántól amikor a gyerekek hazaérnek a napközibõl.
 
 


Adrienn,
nagyon jó ötlet! Minnél több helyen van, annál jobb! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Megkaptátok az e-mail-t?
Szerintetek is annyira rövid a szövege, hogy az már hibájául róható fel?
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ui. Nekem az öcsém mondta, hogy kicsit túl rövid. Szerinte így nem veszik komolyan. Ha ezzel egyetértetek, akkor csináljunk vele valamit, hogy jobb legyen. (Bár nekem személy szerint így tetszik, hogy ilyen tömör. Végtére is ezen nincs mit ragozni, ráadásul amit hosszan kell olvasgatni, azt az emberek nem olyan szívesen írják alá, mert többnyire nincs türelmük végigböngészni az egészet.)
Az öcsém szerint legalább azt bele kéne még írni, hogy milyen sorsot szánunk az aláírásoknak, hova küldjük majd el, stb. Lehet, hogy igaza van. Változtassunk rajta? És hogyan?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szerintem a petíció, mint olyan, tökéletes. Fejlécbe lehet venni, hogy hová küldjük (Oktatás- és Családügyi Minisztérium, ha van ilyen, vagy Szociális M., vagy mit tudom én, hogyan hívják) És igen, megkaptam a mélt.

Virág
Virág (fiore)
 


Akkor csinálnál neki egy ilyen fejlécet? Én nem tudok fejlécet készíteni. Kép És ha a módosított verziót visszaküldöd, én szétküldöm újra. Ok?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

En is kernem a mailt. Nem vagyok jaratos ezekben a dolgokbanKép, ezert kerdem, nincs ezeknek valami eloirt alaki feltetele? Hitelesseg szempontjabol, vagy barmi mas, amit rendelet, torveny szabalyoz?
Tenyleg nem kotozkodni akarok am, csak nehogy ilyeneken csusszon el a dolog.
-Afonya
 
 


Szerintem a Gyermek, Ifjusági és Sport minisztériumba kéne elküldeni.
 
 


Adrienn, nekem is küldenél? Köszi Míra

mira@mailbox.hu
Míra
 


Átdolgozzuk, és küldök, ok?
Utánanézek, hogy van-e alaki feltétel.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ezt talaltam az elobb:

http://index.hu/kultur/media/ortt1202/
http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?ORTT
http://www.korhatar.tk/

A csoport létrejötte egyben egy új kezdeményezés is: szándékunk szerint mintául kívánunk szolgálni a jövõben alakuló, interneten szervezõdõ civil csoportoknak, akik nem távlati célokért és elvont eszmék gyõzelméért küzdenek, hanem egy jól körülhatárolható, megfelelõen definiálható, rövidtávon végrehajtható feladatot ("projectet") hajtanak végre a maguk szûkös eszközeivel ugyan, de nagy elszántsággal és lelkesedéssel

-Afonya
 
 


hmm... Ez érdekes. Csatlakozni kéne, de nekem nem a karikával van bajom...
Bár a többi jó, csak elsõre fura, mért pont a karika és annak élvezet csökkentõ volta a kiindulópont.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A szavazz.hu-n átírták a címzettemet központilag, és igazuk van. A helyes címzett az ORTT.

Virág
Virág (fiore)
 


Adrienn,
küldöd az átdolgozott nyomtatványt? Vagy elakadtál? Tudunk segíteni?

Virág
Virág (fiore)
 


Tudtok. Mindjárt összeszedem magam, aztán összefoglalom, miK a megoldandó feladatok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
Gondolkoztam a dolgon, ez sajna nem ilyen egyszerû, mert pl. a sókban csak beszélnek a dolgokról. Igaz ki is sípolják a szavak végét, de a kontextusból mindenki tudja hogy mi az. Cenzúrázni meg nem lehet, hogy pl. milyen szavak v. utalások, témák ne legyenek. Ha lennen is ilyen tiltás- nagyon könnyû kibújni alóla.
Az erõszak elleni tiltakozással pedig úgy járhatunk mint az Egri csillagokkal. Sajna ez ellen is tiltakoztak, hogy du 1-kor ment le karika nélkül?!!
De ilyen hülyeséget!!Nem értem az embereket.Ebbe is bele lehet kötni, hogy ki szelektálja az erõszakokat. Melyik jogos, melyik már értelmetlen.

Nem is tudom mi a megoldás.. Bocs ha nincs igazam, de szomorú lettem..
 
 


rbogi,
sajnos ki tudnak bújni, ez igaz, de talán valamilyen törvénnyel a nagyját ki lehet szûrni. Csak jól kell(ene) fogalmaznunk. Kép(Ehhez egy ügyvéd kéne.)

Virág
Virág (fiore)
 


Na, pont ez a bajom. Ha lenne ügyvéd, akkor mellesleg perelni lehetne kötelezõ árukapcsolás miatt is (Spektrum is ugrik, ha lemondod a TV2-t...)
Szóval eléggé megakadtam. Mit csináljak? És mi klegyen az indexen indított dologhoz való viszony?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hurrá!!! Az öcsém megígérte, hogy holnap segít egy komolyanvehetõbb petíció megfogalmazásában. Nem ügyvéd, de azért bízom benne. Majd vasárnap megírom, hogy sikerült. És ha nektek is megfelel, akkor majd küldöm a mailt is.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Várjuk. KépAddig is szavazzatok a www.szavazz.hu -n plííííííííííííííííz.

Virág
Virág (fiore)
 


SIKERÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜLT!!! KépKépKép

V.
Névtelen
 


Kommentár nélkül:

A Való Világ egyik elõzõ kiszavazásán játékos kedvü honfitársaink 850 ezer szavazatot adtak le emelt díjas telefonon vagy sms-ben.
Ezzel minimum 100.000.000 forintot költöttek el.
A magyar gyermekegészségügy megsegítésére rendezett Aranyág címü televíziós müsorban legutóbb 11,5 millió forint adomány gyült össze.
EZ a Való Világ!!!

Nadin
nadin
 


Én voltam a szavazz.hu-n és nem találtam meg hogy hol kell szavazni.
írjátok le légyszi pontosan merre menjek.

Köszi: L. Ági
L.Ági
 


Nadin teljesen igazad van!!
Ezen akadok ki én is.
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: