Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Adrienn, hogy õszinte legyek, nagyon nem látok bele az iskolarendszerbe. Amit tapasztaltam, hogy a másodikos keresztfiam táskáját elég volt az autóig kivinnem, én majdnem megszakadtam. A negyedikes rokonkisfiú matekpéldájától égnek állt a hajam. Ja és környezetismeretbõl olyan állatokról tanultak, amirõl még hallani sem hallottam.
Lehet, hogy az "átkosban" sok minden rossz volt, de talán az iskola, a tanítás mûködõképesebb, zökkenõmentesebb volt, persze az ideológiától eltekintve!

A munkanélküli kérdéshez. Na, akkor engem is el lehet ítélni. Mert szemét módon én is kihasználtam a lehetõségeket. A történet: 1998-ban költöztem vissza Bp-rõl Szolnokra. Akkor Pesten kb. 40.000 Ft-ot kerestem, ami ottani viszonylatban elég kevésnek számított. Hazajöttem, és 1 db (!) munkahely lett volna, az is netto 25.000 Ft-ért. A munkanélküli s. pedig 23.000 volt. Hát bocs, de hülye lettem volna annyi pénzért dolgozni. Elmentem munkanélkülire, sõt még egy államilag támogatott tanfolyamot is igénybe vettem. Közben a férjem éppen akkor kezdett magánvállalkozásba, az összes pénzünk befektetve, ami bejött azt vissza kellett forgatni, így jó pár hónapot az én segélyembõl éltünk.
A másik oldal: A tafolyam után elmentem ahhoz a céghez dolgozni, ahol tanultam. Nagyon sok munkanélküli támogatásos tanfolyam volt. Volt olyan csaj, aki egy almával ülte végig az egész napot, mert két gyereket kellett neki eltartania... Végigszenvedte a tanfolyamot, levizsgázott (nagyon nehéz vizsgák), megkapta a mérlegképes könyvelõi bizonyítványt, és pár hét múlva ott sírt nálunk, hogy nem veszik fel sehová. 40 felett, gyakorlat nélkül nem kellett senkinek. Én nem õ volt az egyetlen.

Harmadik oldal. A cég eszméletlen mennyiségû pénzt lenyúlt a Munkaügyi Központtól, így az államtól. A fele órát le sem adták, a könyvek egy részét szintén nem, a drága pénzt meg felvették, sõt ha a Munkaügyi Központ nem támogatta, csak mondjuk 80%-ban, akkor azt még a hallgatóval (a munkanélkülivel) fizetette ki!!!

Én csak azt kérem mindenkitõl, hogy ne általánosítson, fõként addig ne, amíg õ maga nem volt ilyen helyzetben. Sosem tudhatjátok, hogy alakul a sorsotok!

Most mennem kell mert a fiamnak éppen szüksége van valamiért rám!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok, mindenhol azt lehet hallani, hogy az oktatás színvonala csökkent.
Nyilván azért mert annyi mindent kell már tanulni, hogy a végén aztán semmibõl sem kap alapos képzést az ember.

Azt sem tartom normálisnak, hogy mindenki 2-3 diploma és egyéb plusz papír megszerzésére törekszik és már lassan a takarítónak is diplomája lesz. Mindegy milyen valami legyen.

És közben lehet látni, hogy az egyetemeken milyen színvonal alá süllyedt az oktatás. Gondolom ez máshol is így van, közép és ált. iskolákban.

M
Névtelen
 


Az oktatás színvonalának csökkenése sajna egyenes arányban áll a pedagógusképzés színvonalával. Jómagam 10 éve diplomáztam a tanítóképzõn, óvodaped. szakon. Olyan emberekkel együtt kaptam meg a diplomámat, akiktõl rettegnék, ha a gyerekem a kezébe kerülne. Lehúztunk együtt 3 évet, tudom mirõl beszélek. Az az alapvetõ baj, hogy BÁRKI lehet pedagógus, nincs egy fórum vagy valami ami azt mondaná, hogy "Belõled márpedig nem lehet pedagógus, mert hótthülye vagy az emberekhez!"
Tudom, hogy az kemény így, de ne tudjátok meg, milyen ped-ek vannak! Nekem az a sziklaszilárd meggyõzõdésem, hogy ezt a szakmát nagyrészt kétféle ember mûveli: az aki elhivatott és bármennyi fizetésért és csakazértis csinálja - és a másik, aki olyan hótthülye, hogy semmihez nem ért
(ehhez sem, de hagyják). Nem akarok történeteket mesélni, siralmas lenne.
Na, jól kisírtam magam...de ez rettenetes!
Cili
 

 
 

Képzeljétek, kaptam választ a Volántól. (Föntebb említettem, hogy írtam nekik, kértem, hogy a buszsofõrök hívják fel a figyelmet az udvariasságra, ha idõs ember vagy kisbabás anyuka nem kap helyet.)
Íme a válaszuk:
"Jarmuvezetoink rendszeresen vesznek reszt oktatason, ahol tobbek kozott
az alkalmazando viselkedesi formakrol is szo esik.
Az On altal emlitett eset sajnos nem egyedi, sajnalatos modon az illemtan
- tisztelet a kivetelnek- nem tartozik mindenki altal elsajatitott "tantargyak" koze.
Az oktatas alkalmaval ujfent felhivjuk autobuszvezetoink figyelmet a hasonlo
esetek elkerulese erdekeben.
Kerjuk valaszunk szives elfogadasat.

Tisztelettel:
VOLANBUSZ Rt."

Nos, örülök, hogy válaszoltak, aztán a tényleges eredményt majd meglátjuk...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ha a topic címe az, hogy szép új világ, és világjobbító dolgokat írunk ide, akkor meg kell említeni a bûnesetek elkövetõivel szemben tanúsított bánásmódot. Kesztyûs kézzel bánnak velük, és amíg ez így lesz, addig más sem fog változni szereintem. Régen, azt hiszem a századelõn, a bûnösök képével volt tele a városháza, üzletek stb. fala. Elriasztásképp! Egyáltalán nem hülyeség ez. Ha ma is lenne ilyen, nagyon hatna. De sajnos a bûnösöknek is vannak jogai, és nem is kevésKép Ha bebizonyosodik, hogy tényleg elkövette az esetet, akkor még fizikai bánásmód sem ártana, vagy kényszermunka! Egyszer beszéltem errõl egy miniszterrel, de fel volt háborodva, hogy középkori állapotokat akarok a börtönökben!!!!KépKépKép Ez a válasz meg engem háborított fel!
Madách nagyon jól mondta, idézem: "Nem a világ halad, mi változunk." Ha nem is minden esetben igaz, de általában igen.

most névtelen
Névtelen
 


Névtelen, akkor már a büntetésrõl: Soproni Ági fia, aki megölette az anyját, feldarbolta és megetette a kutyájukkal 30 valahány év múlva itt fog köztünk járkálni..Vagy más gyilkosok, akik elõre kitervelten, kegyetlenül öltek kb 20-15 év múlva szabadulnak. Az ilyet-ha teljesen biztos hogy õk voltak miért nem lehet kivégezni vagy 200 évre börtönbe rakni??
Engem ez háborít fel.
Névtelen
 


Igen, ez is felháborító! Úgy-úgy 200 év börtön kellene nekik! De nem a mostani körülmények között!!!! A kivégzés számomra azért drasztikus. Kényszermunka, kenyéren és vizen a gondolkodást, elmét is javítja! Inkább ez kellene.

"most névtelen"
Névtelen
 


És persze a kiszabott éveket többszörösére emelném, és mindegyikhez kényszermunkát!

"most névtelen"
Névtelen
 


A kényszermunka azért is lenne jó, mert ingyen munkaerõ az államnak. Nagy szó! És láncraverve, ostorcsapások között tuti megváltozik a bûnös ember is.

"most névtelen"
Névtelen
 


Azért én vigyáznék ezekkel a kijelentésekkel! Ítéltek már halálra, munkatáborra, kényszermunkára ártatlan embereket!

Olvastam egy könyvet, bár már régen, valami olyasmi volt a címe: Halálra ítélve Egy ügyvéd úgy rendezte a dolgokat, hogy úgy tûnjön, õ ölt meg egy embert. De hagyott bizonyítékokat, hogy csak próba volt az egész. Véletlenek egybeesése folytán, az õ bizonyítékai, tanúi "eltûntek" és õt bár ártatlan volt halára ítélték. Érdekes könyv volt...

Emellett viszont tényleg egekbe szökött a bûnözés, de nem vagyok benne biztos, hogy az általatok említett esetekkel ez megelõzhetõ lenne. A társadalom morálisan szétesett, vannak bûnök, amik társadalmi szinten elfogadnak az emberek (pl. adócsalás), a rendõrök félnek a maffiózóktól, arról nem is beszélve, hogy a többségük "megvehetõ" (tartok tõle, hogy a bíróságokon sincs minden rendben). A felsõ vezetõk sem járnak el jó példával, csak azt látja az ember, hogy õk pl. mindent büntetlenül megtehetnek.
A börtönökben meg bûnözõk képeznek ki bûnözõketKép

Nem tudom mi a megoldás, de, hogy nem jó felé tartunk az biztos. Néha elgondolkodom, milyen világba szültem én gyereketKép

Vállalva nevemet: Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ez az adócsalás érdekes dolog, mert Ausztriában úgy van, hogy aki ilyet követ el: kiközösíti a társadalom. Szó szerint. Az egyikfajta adórendszert ismerem kinnt, és ott szinte fel sem készülnek arra, hogy bármelyik állampolgár csalással kevesebbet vagy semennyit ne akarna fizetni! Ott ilyen nincs is. AMikor kinn voltunk, és erre rákérdeztünk, még csodálkoztak isKép Szóval a társadalom hozzáállása is lényeges. Dehogy ezen hogy lehetne változtatni NÁLUNK? Nem tudomKép Ti?
Bár szerintem az alapja nálunk ennek a hozzáállásnak a sok helyen alacsony fizetésKép

"most névtelen"
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem a korrupció ellen csak a megfelelõ fizetés lenne mûködõ képes. A bírák fizetését anno felnyomták, de azóta nem emelik, és kezdi elveszíteni az értékét. A rendõröknél meg még csak meg sem próbálták ezt Kép De szerintem is jóval hosszabb bûntetések kellenének. Meg az is egy vicc, hogy ha valaki mondjuk 2 embert ölt meg, akkor nem kétszer annyit kap, mint egyért, hanem max 1,5-szer, és ha 3-4-5-öt, akkor is. Szerintem simán össze kéne adni, és ülje le a kiszabott 350 évét.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


A börtönbüntetések hosszabbításával és szigorításával én is egyetértek, de a halálbüntetéssel nem. Egyrészt életet elvenni embernek nincs joga, másrészt tévedés soha nem kizárt, és ha halálbüntetés után jönnek rá, hogy tévedés volt, azt már nem lehet visszacsinálni.
Az adócsalás és a korrupció ellen nagyon nehéz lenne védekezni, de szerintem azért lenne rá mód. Az a gond, hogy nálunk a betyárbecsület fontosabb az igazi becsületnél, és ha megtudod valakirõl, hogy ilyesmit követ el, nem teszel ellene semmit. A spicliség Magyarországon egy csúf dolognak számít, és ez nagy baj. Az oka nyilván az, hogy évszázadok óta "ellenség" az állam, hisz mindig elnyomott nép voltunk. Tehát az állampolgárok bajtársnak érzik egymást, és ellenségnek minden hatóságot. Pedig elvileg a hatóságok értünk vannak. Angliában például ha lopsz (pl céges költségre telefonálsz, bliccelsz a buszon, stb), a másik ember fog feljelenteni a hatóságnál. Vagy legalábbis rád szólni, hogy ne tedd. Innen nézve ez fura, valójában viszont ez véd meg a totális erkölcsi káosztól. Egy olyan ország, ahol a becsületest a becstelentõl nem védi meg senki - óhatatlanul az erõelv alapján kezd mûködni. Mindenki a "nehogymá én legyek a balek" gondolkodást sajátítja el, és ott csal meg lop, ahol tud.

A védekezést már az iskolában el lehetne kezdeni, ahol például a puskázást a tanár nem kéne hogy elnézze, hogy "élelmesség"nek tartsa, stb. Ehelyett ma a "liberálisabb" "gyerekbarát" kollégák megszólják azt a tanárt, aki szigorúan veszi a csalást és a puskázást. "Te nem voltál gyerek?" - hallottam nemegyszer a tanáriban.

Szerintem nagyon sok múlik az iskolán, az oktatáson, sõt már a pedagógusképzésen is. Nekem rengeteg ötletem lenne, hogy mi mindent kéne csinálni, de sajnos a kutya se kíváncsi rá. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!
Szerintem ítélhetik akár a tolvajokat is 200 év kõtörésre, ha 1000 elkövetõbõl egyet lehet elítélni. Szvsz nem a büntetési tételeket kéne bajdorgatni elsõre, hanem a "találati arányt" megfordítani: hogy 1000-bõl csak egy ússza meg! Most ott tartunk, hogy annyira kicsi a lebukás kockázata, hogy pl. egy rokonom kocsiját egy tálca tojásért(!) törték fel.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Adrienn! Mi nagyon kíváncsiak vagyunk az ötleteidre!

Tényleg Borcsa, a találati arány is elég alacsony.
Igen, kiforrott bûnüldözési rendszer kellene: ez az 1.lépcsõ, és mellette erõs BTK, azaz a bûnözõnek ne legyen joga semmire!
Bemutatnám a gyilkost, bûnöst a TV-ben, újságban, mindenhol. Nagy visszatartó erõ lenne!Kép És még a fizikai bántalmazásukat is mutatnám a tárgyalás után persze, ha már biztos a bûntett.
Én azon is csodálkoztam, amikor volt egy bankrablás nemrég, nagyon sokszor írta az újság, hogy na most fogták el az egyik gyilkost, aztán meg azt írták, hogy nem is õ volt, stb... A médiának is nagy hatása van, az állampolgárok mit gondolnak? Kb. azt hogy már a rendõrök sem tudnak mit csinálnak, kit fognak el, stb... Szerintem õket kellene megerõsíteni anyagilag, felszereltség stb. szempontjából.
Csak hát a politikusoknak van pénze a saját véldelmükre, és kit érdekel a másik emeber. Ez a hozzáállásuk! Az egoizmus, (és a sznobság) amit nem tudok elviselni!

A rendõrvicceket is helytelennek tartom!

Szóval:
1.Rendõrség megerõsítése
2.BTK megerõsítése

Nikie
 
 


Reformok kellenek, és reformok, reformok!!!
 
 


Akkor most az az egyik ötletem, hogy kéne szervezni egy háborúellenes tüntetést. Valamelyik szombat délutánra, az USA nagykövetésghez. És ugyanabban az idõpontban minden európai országban ugyanezt kéne csinálni azoknak, akik szintén nem akarnak háborút. Hogy lehetne ilyet szervezni? Attól tartok, ha például politikai pártokat keresek meg az ötlettel, akkor egyrészt azok az embereknem jönnek majd el, akik ugyan egyetértenek, de az adott pártot nem kedvelik, másrészt pedig fura, hogy a pártok közül maguktól egy sem szervez ilyesmit, holott elég nyilvánvaló, hogy valamit - legalább ennyit - lépni kéne.
Ha háború lesz, utólag már késõ bánat lesz drámákban és regényekben dolgozni fel, hogy vétkesek vagyunk-e mindannyian, amiért nem tettünk ellene semmit, vagy csak áldozatok vagyunk.
Az én véleményem az, hogy "bûnösök közt vétkes,aki néma". Szóval valamit tenni kell, vagy legalább megpróbálni. Van valakinek ötlete vagy kapcsolata?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn! Ha szervezel egy haboruellenes tuntetest az USA nagykovetseg elott, az szerintem abszolute nem oszt nem szoroz. Ahhoz mi tul kicsik vagyunk! Kép
Szerintem inkabb csinalj a ferjednek egy finom rakottkrumplit! Kép Kép KépMeglatod nagyobb sikerelmenyed lesz.
Gabi
 


Nem három-négy fõs tüntetésre gondoltam. Kép A rakottkrumpli nem ezen a topikon szokott téma lenni. Az evésnél fontosabb dolgok is vannak az életben, nem gondolod?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok, szebb új világ: én a közvetlen környezetembõl indulnék ki elõször:

1. kutyakaki - kutyások szedjék össze kutyáik ürülékét,

(ez ögyben láttam egyszer egy táblát kitéve egy ház elé: "vidd a te házad elé szarni a kutyádat"

2. roncs autók, és olyanok amin bár vannak rendszámtáblák, olyan lepukkantak hogy tuti senki sem vezeti.
Állítólag valakik foglalkoznak ezekkel bejelntés alapján.
Tudjátok ik? Nagyon hasznos és jó volna.
Ha nincs rendszámtábla, elszállítható, ha van de látszik hogy menetképtelen tuti nem fizetik a köt. biztosítást, akkor meg büntethetõ.
Szóval kellene valami elérhetõség a bejentésekhez.

3. mosolyogva menjünk végig az utcán. ez a legegyszerübb és legmegvalósíthatóbb.


4. most nem jut több az eszembe ...de majd még gondolkodom.


Lévai Nikoliett
Névtelen
 


Adrienn!
A háborúellenes tüntetés jó ötlet, de sajnos:
-mindenki Amerikát majmolja...
-és mindenki fél, hogy hátrányosan befolyásolja az életét, így olyan nagyon sokan nem gyûlnének össze, persze meg kellene próbálni. A háborút tényleg el kellene kerülni, mert igaz a mondás: "Az erõszak erõszakot szül", nem tudom ki mondta, de igaz...
 
 


Nikie!
Az "mindenki Amerikat majmolja" egy nagy BUTASAG!
Ha olvasol ujsagot, akkor tudod hogy mar 25.000 brit katona is ott van,es most nyomulnak a spanyolok,stb.Ez a dolog nem(csak) Amerikarol szol.Es nyilvan azt is olvastad, hogy a csehorszagi titkosszolgalat informacioi szerint terrortamadas fenyegeti az orszagukat.Nem szabadna abba belenyugodnunk hogy a fanatikus,mocskos terroristak gyozzenek a Vilag felett!
Adrienn! Persze tudom hogy vannak fontosabb dolgok az evesnel. Kép, de azert azt a rakottkrumplit nagyon tudna ertekelni a ferjed.Kép
Gabi
 


Lányok ÚÚÚÚÚÚÚÚÚTÁLOM Budapestet a egész kutyaszaros utcáival!

Olvad a hó, mindenhonnan elõbújik a kaka, a kislányom most tanult meg járni, alig tudom valahová elvinni, mert a parkokig is kell valahogy közlekedni, és nem gyõzõm rángatni hogy ne lépjen a gumiba, és mi történik? a kocsi KEREKE lesz szaros!!!!!!!!!!!!!!!!!
Büdös, nehéz kimosni, a lakásba nem hozhatom ...

UTÁLOM! meg a kutyásokat is! (a kutyákat szeretem)
Nem igaz hogy ennyire bunkó emberek vannak.


MOst kicsit elment az eszem, azért írok így de annyira kiakasztott a mai meg a tegnapi nap ...

egy nagyon mérges Kata
Névtelen
 


Gabi!
Az oké, hogy más országok is, de a fõ, mégis csak az USA, és tényleg nagyon sokan odavannak érte, az a butaság, amit te írtál, ülni és várni, jól írta Adrienn!
 
 


Gabi!
Nézz át a csak regisztráltaknak- errõl- arról topikba. Ott részletes értekezések vannak a háborúval kapcsolatban. Szerintem te nagyon el vagy tájolva.
 
 


Gabi, Neked állandóan egy nagy tál rakott krumpli jár a fejedben? Szerintem ideje elmenned ebédelni. Kép Jó étvágyat!

Egyébként a háború szerintem sehogy sem jó megoldás. Valóban puskaporos hordó Irak, de nem a háború a megoldás, amellett Bushnak nem a világbéke a cél, hanem az olajmezõk, ez nem titok. Ilyen célért háborúzni pedig mocskos dolog is, amellett nagy a veszélye és a kockázata.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Az "mindenki Amerikat majmolja" egy nagy BUTASAG!
Ha olvasol ujsagot, akkor tudod hogy mar 25.000 brit katona is ott van,es most nyomulnak a spanyolok,stb.Ez a dolog nem(csak) Amerikarol szol.Es nyilvan azt is olvastad, hogy a csehorszagi titkosszolgalat informacioi szerint terrortamadas fenyegeti az orszagukat.Nem szabadna abba belenyugodnunk hogy a fanatikus,mocskos terroristak gyozzenek a Vilag felett!

Ezt hivják majmolásnak. Egy okos elkezdi, a többi meg megy utánna. Amerika azért kellõen sokat tett egy kis terrorért. szvsz rá fér már a nagy testvérre egy kis seggberugás is.
zsunya
 


Úgy van ZsunyaKép
 
 


Egyetértek. De csak egy szelíd seggberúgás, épp csak hogy kicsit leszálljanak a magas lóról. Csak olyan kis ijesztés, hogy azért ne essen bántódása senkinek, ok? Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kislanyok, Ti ott Magyarorszagon a 4 fal kozott, valoban nem hallottatok meg soha mi tortent szeptember 11-en???? Kép Kép Kép Kép
Névtelen
 


LÁnyok, ez a topic ne errõl szóljon már!!!!
Erre van politikai meg egyéb topic, vagy nyissatok egyet. de úgy tudom Bogi csinált egy háborúsat ...

szóval maradjunk meg a kezdeti elképzelésnél, csak semmi politika .....stb stb.

Zsunya, Nikie, Adrienn ez elsõsorban nektek szólt!!!!

Lévai N.
Névtelen
 


Hát, azért az, hogy ne legyen háború, meg hogy leginkább tenni kéne valamit azért hogy ne legyen - szerintem belefér ebbe a topikba. Persze az elemezgetés, hogy kinek van igaza, az már valóban a politika vagy a háborús topik témája inkább. Én azért írtam hogy csináljunk valamit, emeljük fel a szavunkat, mert abból indultam ki, hogy a háború rossz, akármilyen magyarázat tartozik hozzá. Szóval nagy naivan ezt vitán felül állónak gondoltam, de lehet, hogy nem volt igazam. Én azért továbbra is úgy gondolom.
A politika egyébként szintén elkerülhetetlen egy ilyen topikon, csak a napipolitikai (jobb-bal) csatározásnak nem kéne idekerülnie. De az nem is került ide, hisz a háborút szerintem senki se pártpreferenciája alapján ítéli jónak vagy - sokkal inkább - rossznak.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Oké, Lévai N. Te is Niki vagy?
De, ne a kutyakakis utcák legyenek a legfontosabbak, amin javítani kellene. Azon is kell, az igaz.

Mit szóltok, a rendõrség, és a BTK megerõsítéséhez?(nem vagyok rendõr nyugi, hihi)
 
 


Szerintem inkább át kéne csoportosítani a tevékenységi köröket. Én sokszor úgy érzem, hogy ha valamelyik rendõrnek egy kis plusz bevételre van szüksége, akkor megállnak egy olyan útszakaszon, ahol a harmincas tábla csak azért van kinn, hogy lépjék át az arra haladók, és legyen miért pénzt szedni. Nos, kiállnak oda, birságolás helyett néhány autós megvesztegeti õket, és már meg is van az aznapi plusz.
Nyugaton már alig látni gyorshajtásért birságoló rendõröket. Persze az is igaz, hogy nyugaton csak az autópályán nem tartja be a jónép a sebességkorlátozást. De az autópályán se várja õket rendõr!
Amíg a rendõrségünk korrupt, addig lehet a létszáma bármekkora, nem lesz rend. Mert persze nem csak a közlekedési rendõrök megvehetõk. Szerintem sokszor szándékosan hagyják a maffiózókat garázdálkodni. Hisz oly nyilvánvaló, mikor hol és miért lehetne ezeket az elemeket kivonni a forgalomból. Mégsem teszik. Szóval nem a létszámon múlik. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Én a nyomozati osztályokon dolgozó rendõrökre gondoltam, speciális nyomozókra lenne szükség a bûntények felderítésére! De nagyon-nagyon sokan vezetnek betépve(italosan, drogozottan stb), nagyon felelõtlenekKép Persze nemcsak õk, hanem a gyalogosok is, és szinte mindenki ebben a rohanó világbanKép

Nikie
 
 


Hát, hát.
Szerintem a foltozgatás itt semmit sem segit, amig az emberek akik ott ülnek olyanok mint mindenki. Amig semmi nem elég, addig lesz korrupció. Minden embernek van gyengéje. Sokan ezzel meg is foghatóak. Ki ne akarna jobb és még jobb életkörülményeket a családjának? Mindennél van egyel jobb, igy sosincs megállás.

Szóval szerintem az iskolákban kellene kezdeni. Hogy felnúljön egy olyan generáció, aki már nem fogyasztó. Ennek megtámogatásaként jól betiltanám a reklámok ma ismert formáját. Csinálnék egy adót ahol mint most a teleshop orrvérzésig reklámok mennének. De a klasszikus Ogilvy szabályokkal. Szigorúan azt tudhatnénk meg, hogy mit tud a termék. Semmi blabla aktiv oxigénról meg gyöngyökrõl. Ott lenne hogy mit tartalmaz, szépen felsorolva. Valamint hogy hós, lisz, tejfehérje érzékenyek stb fogyaszthatják e.

Valahogy igy. Aztán mikor már nem lenne akkora nyomás az emberek fejében a reklámoktól, akkor kezdeném adagolni a fizetéseket a rendõröknek, biróknak. Amit nem napolnék odáig, az a politikusok bérének visszavágása. Politizáljon mindenki aki megteheti. Régen is azok csinálták akik kvézi máshoz nem értettek, nemesek, ilyesmik voltak. Kép Kép Ne az legyen már, hogy a gyors meggazdagodás = menedzsr, ügyvéd, politikus, ebben a sorrendben csökkenõ napi munkaóraszámmal.
A képviselõkön pedig számonkérném, mit tett eddig. A polgármestereken meg aztán nagyon. Autót egyik sem kap, lakást sem.

Az egészségügyieknek meg gyorsan leosztanám, amit a politikusokon megspóroltam.

hmhm. ilyesmiket gondolnék. De mondom, hosszú távra.

 
 


Szia Évi !
Mi is Szolnokon lakunk és sajnos nekem se sikerül elhelyezkednem . A kisebbik fiunk 4 éves , gyakorlatilag 1 éve vagyok itthon egy fillér nélkül . Könnyû azt mondani hogy el kell menni dolgozni , de sajnos én se tudok a szakmámba visszamenni , máshová pedig hogy kellenék végzettség nélkül ? A keroban érettségiztem , de két kicsi mellett nem tudok visszamenni , mert ugye a boltok szombat vasárnap is nyitva vannak . Nem vagyok hajlandó hétvégén dolgozni , mert nem akarom hogy a gyerekeim nélkülem nõjenek fel . Szükségük van rám , hogy megbeszéljük mi volt a héten és esetleg kimozduljunk itthonról .A hétköznapokról már nem is beszélve , mert létezik még olyan munkahely ahol 8-16-ig dolgoznak ? Mégse mondhatom a kisfiamnak hogy sétáljon haza az oviból !Tanfolyamra hiába megy az ember , mert mi a garancia rá hogy nem az ablakon szór ki 100-200e Ft-ot ? Ennyire jól még nem megy . A munkaügyi központ meg nem támogat , mert közli hogy piacképes szakmám van és ezért nem áll módjában .
erika (erika)
 


Gonosz, de életképes ötlet: ne mondd meg a szakmádat. Hm? Komolyan. Ha ezen múlik?

erkölcstelen Zsunya

 
 


Kedves Erika!
Nem tudom, létezik-e még "hivatásos anyaság". Azaz van-e még az a rendszer, hogy ha a gyermekeid száma meghaladja a hármat, akkor az állam fizet azért, hogy neveled õket. Igaz, nem sokat, de ez mégse olyan megalázó, mint a munkanélkülisegély. Mert ez esetben egyszerûen megoldhatnád a dolgot: gyorsan még egy vagy két gyerek - annyival is hosszabb a GYES, aztán mikor lejár az õrájuk adott GYES, akkor lehetnél hivatásos anya, vagy hogy is hívják ezt a státuszt? Az anyaság a legszebb munka egy nõ számára, és sok jól nevelt gyermekkel gazdagítani a társadalmat szerintem a legszebb élethivatás, életcél. Én pedagógus vagyok, szeretem a szakmámat, és vissza is mehetnék majd, de négy gyereket szeretnék (még csak egy van). Ha emiatt a négy gyerek miatt akár 12 évet is otthon leszek, egy percig sem fogom szégyellni a dolgot. Igaz, nem munkanélkülin, hanem GYES-en szeretnék majd. És persze ha elmúlik a legkisebb is 3 éves, akkor könnyen választhatom a munkát, hisz a pedagógus délután szabad. De ha más lenne a szakmám, én se rohannék dolgozni amint vége a GYES-nek. Neked mi a szakmád?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Eszembe jutott valami. Régen terveztem egy "szervezetet", de akkor nem volt hozzá partner senki. Az a lényege, hogy egy anyának ideális a négy vagy hat órás munka, de a munkaadók nem fognak direkt lehetõséget teremteni rá. Tehát az anyáknak maguknak kell ezt kijárni. Arra gondoltam, lehetne csinálni egy országos - de helyi szintre szétosztott - szervezetet, amely elintézné, hogy egy munkaadó egy nõ munkáját hajlandó legyen két nõvel végeztetni. Azaz ha én mondjuk kapnék egy titkárnõi állást, és a nyolc órás munkanapot egy másik anyukával szeretném elfelezni, akkor a munkaadó ezt lehetõvé tegye. Persze a fizetést is el kéne osztani kétfelé.
Így például egyik nap én dolgoznék délelõtt, a váltótársam délután, másik nap fordítva. Vagy ha a váltótársam nem anya, hanem mondjuk nyugdíj elõtt álló idõsebb nõ, akkor mindig övé lenne a délután, enyém a délelõtt. A váltópárok szervezését a cég is köteles lehetnne bevállalni (ezt is el lehetne esetleg érnie ennek az anya szakszervezet féleségnek), de az anyukák maguk is jelentkezhetnének párosan a kiválasztott munkára. Azt pedig a munka törvénykönyvének kéne szabályoznia, hogy egyrészt mely szakmák oszthatóak, másrészt hogy a járulékok, adó és egyéb formaságok hogyan lennének intézendõk.
Szóval kellene csinálni egy "anya szakszervezetet", amely ezt a rendszert kiépítené. És még egyéb dolgokat is elérhetne. Nagy elõrelépés lenne.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
Olyan jókat írsz, neked kellene politikusnak lenni!

Szerintem Erika eladó, vagy cukrász, hasonló, kereskedelmi suli a keró.
 
 


Szia Zsunya!

Ez a reklám ötlet nem lenne rossz, de egy demokráciában sajna elég sokan felhördülnének, hogy miféle dolog ez... Az a baj a demokráciával, hogy ha a többség akarata hosszú távon káros a társadalom egészére, akkor is azt az akaratot kell tiszteletben tartani. Mert az olyan hatalom, amely azt nem tartja tiszteletben - nem szül bizalmat. Mi lesz, ha egyszer egy olyan döntést hoznak hasonló önkényességgel, ami éppen neked nem tetszik?
A demokráciának épp ez a népakarat-tisztelet a legnagyobb veszélye is. A demokrácia szerintem a többség diktatúrája, és ha a többség nem látja helyesen a jövõ szempontjából hasznos és káros dolgokat, akkor baj van. Tehát a cél az, hogy a többség okos legyen. Ez pedig az iskolában kezdõdik.

Egy jó és megalapozott oktatási reform sokmindent megoldana. Tanítani lehetne például azt is, hogy hogyan viszonyuljunk a tömegkommunikációhoz. Én próbáltam is a gyerekeket az iskolában arra sarkallni, hogy ne higgyenek el mindent a tévének, hogy inkább olvassanak, stb. De nagyon egyedül voltam. Pedig szép lassan fel lehetne nevelni egy olyan generációt, amelyik ugyanúgy tudja, hogy a tévé legalább olyan kártékony, mint a cigi, mint ahogy a mai fiatalok már tudják, hogy a cigi, az alkohol és a kábszer káros. Ettõl persze még sokan nem tartanák be az iskolában tanultakat, ahogy ma is sokan cigiznek, stb. De! Ha már nem lenne általánosan elfogadott dolog az, ami ma még divat szinte minden társadalmi osztályban - az már jelentõs haladás lenne. Nem mindegy, hogy az egész ország hisz például a bulvársajtónak, vagy csak a legalsó néprétegek, (azok akiknek fiai még most is már tizenévesen cigiznek, isznak, stb.). Azért ez már nem lenne akkora létszám, mint ahányan ma a tévén lógnak, a reklámok szerint élnek, stb.

Igazából az a baj, hogy a régi értékrend már senkit se érdekel - érthetõ módon -, új meg NINCS! Ha legalább lenne valami... De ma szinte nem is tudjuk, mi az ami egyértelmûen jó, és mi az, ami egyértelmûen rossz. Az istenadta - hála a sajtónak - akár a gyilkosságot is megbocsátja, ha jó fej a gyilkos (lásd: a viszkisbõl szinte sztárt csináltak), ugyanakkor a legnemesebb cselekedetekért is nevetségessé lehet tenni bárkit, ha az illetõ nem tetszik a vezetõ újságíróknak.
Ezzel nem politizálni akarok, csak rávilágítani arra, hogy milyen torz és milyen csúful irányított manapság az emberek véleményalkotása.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Nikie!
Köszi, aranyos vagy. De én nem tudnék politikus lenni. Ahhoz kell némi gyakorlati érzék is, meg ahhoz azért kisugárzás kell. De ötleteket nagyon szívesen adnék a politikusoknak! Kép Kár, hogy azt nem lehet, legalábbis a mai rendszerben nem.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Erika!

Na, végre egy szolnokiKép És még egyet is értünk! Na ezt mondom én, hogy a vidék az nem Budapest!
Ja, és én is a Keróba érettségiztemKép 93-ban, Te mikor? Nem ismerjük egymást?

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Adrienn, a médiával és gyerekneveléssel kapcsolatban teljesen igzad van, a Claudia só és BB szidó topik is errõl szól.Meg a demokráciárõl írottakrõl is egyetértek. Egyébként a régi rómaiak is tudták mi kell a népnek: "kenyeret és cirkuszt".
Valahogy az az érzésem hogy "lelki katarzis helyett testi orgazmust"- jelszóval manipulálva tudatosan sûllyesztik az emberek szellemi és erkölcsi szintjét. Már több topikban is leírtam a véleményem..
Szerintem az is megoldás lehetne, hogy ciki legyen a gyerkek körében az ilyen jellegû ígéyntelenség. Hogy a jó fejek, vagy az ún."elit"- ahova esetleg õ is tartozni akar normális értékeket képviseljen. Szerintem itt a példaképek szerepe nagyon fontos. Helyi szinten is, pl. kia menõ gyerek a suliban és híres emberk között. Valahogy a vezéregyéniségeket kellene följavítani, a többiek meg úgyis mennek majd utánuk.
Gyakorlatban ez elég nehéz, tudom..
 
 


És kõkemény ellenállásba ütközne. Akik most "hatalmon" vannak (nem politikai hatalomra gondolok), nehezen adnák fel hosszas munkával megszerzett pozíciójukat. Hogy kik azok az "õk", azt képtelen lennék körülhatárolni. Nem tudok egyetlenegy közös jellemvonást sem, ami ezeket az embereket jellemzi. Szóval én nem hiszek semmiféle összeesküvéselméletben, hanem azt gondolom: ilyenek vagyunk. Egy bolond százat csinál. Van egy-két vezéregyéniség, akik a régi erkölcsöt már idejétmúltnak érezték - talán okkal -, és kiengedték a szellemet a palackból. Nehéz lenne visszazárni oda.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Itt mindegy, hogy kik azok. az ember ember, hatalommal a kezében esendõbb mint valaha.
Kis kiigazitás: a viszkis nem ölt meg senkit. Bankot rabolt, ahol a bank felelõsséget vállal a pénzért. Amilyen kamatokkal dolgoznak bõven belefér. Nem azt mondom, hogy szeretem a viszkist, vagy hogy elfogadom amit tett, de ennél sokkal meredekebb dolgokért fele ennyit sem kapnak.

Ja és a bankok. Maximálnám a kamatokat. Mindet. Minimálnám is.

És baromira nem demokrácia lenne. Kép Kép De mire is jó a demokrácia? Politikai példával élve: bejut 3 párt, 30, 20, 10 százalékkal. A legnagyobb koalicióra lép egy kisebbel. Kormányt alakit. Hol van itt a többség akarata? Ez a kormány a kisebbséget képviseli. Ezért jó a diktatúra, akkor, ha a diktátor úgymond kvázi feláldozza magát a népéért. Ilyen még nem volt. Pedig ezt kéne. Valahol jók voltak a királyságok is, amig a sarjakat egész életükben arra képezték ki hogy uralkodók legyenek. Aztán persze mire oda jutottak, nem azt koronázták meg. De ez már részletkérdés.

Ezek fikciók, nyilván. De ha én irhatnám a szabályokat, ilyesmiket irnék.
Ja, ha rám nézve káros, de a közösségnek egyértelmûen hasznos, azt aláirom. Van most is ilyen dolog. Az ember megérti, és elfogadja.

 
 


Adrienn, amit írtál a munkával kapcsolatban az pl. Németországban sok helyen mûködik ... sajnos nálunka Tb és összes egyéb járuléka miatt már lassan örül az amber ha bejelentik a munkahelyén meg ha állandósítják ...

de tényleg jó lenne, ezt támogathatná a kormány.

Amúgy én félek, annyi cég elmegy Mo-ról, rengeteg munkanélküli lesz. És errõl nem a kormány tehet legalábbis nem a mostani, de ha nem tesz valamit, mi lesz itt?
és egyáltalán lehet valamit tenni?

Ha megint visszamenne a minimálbér, ami miatt drágult a termelés, az közbotrány lenne.

bocsi ez már politika ....

Lídia
Névtelen
 


Lidia, sajnos ez várható volt. Vonul keletre a termelés. Ahogy megyünk az eu felé (ez kikerülhetetlen) úgy távolodik a nevünk mellõl, hogy olcsók vagyunk. Ez egy folyamat amirõl sem a mostani sem az elõzõ kormány nem nagyon tehet.
Arra lennék kiváncsi, mi lesz ha körbeérnek. Ha már az oroszok sem lesznek elég olcsók... Dél akkor már, ahogy most is a keletiek kezén lesz. Saját farkába harap a nyugat. hm hm. nem valami jó kilátások.

 
 


Szerintem sokat tanultunk az elmúlt években, hisz a fél ország külföldi cégeknek dolgozott. Vagyis a szocializmus henye életformáját hipp-hopp felváltotta a kemény munka. Úgyhogy szerintem jó, hogy itt voltak. De nem lenne jó örökre az "olcsóság"-unkból, a kihasználhatóságunkból, a megalázhatóságunkból élni. Ha kimennek, úgyis kénytelenek leszünk valamit csinálni. Azzal, hogy elmennek, sok jó dolog is elvész, de néhány rossz is. A helyükön új lehetõségek várnak miránk. Kérdés, hogy lesz-e bennünk, magyarokban elég szufla, fantázia, szakképzettség, kitartás, áldozatkészség(!), kezdeményezõkedv(!) és önbizalom ahhoz, hogy most már magunk csináljunk valamit. Kicsit félek, hogy nem...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron