Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem találtam olyan topicot, ami az én "problémámra" választ adott volna. Karácsonyra kaptam a páromtól akvarell festékeket, akvarell papírt és ecseteket. Valaha jól rajzoltam, de akkor a kedvencem a grafika volt, ezért nem tanultam soha semmilyen más technikát. A kérdésem az tehát, hogyan fogjak hozzá? Be kell vizezni a papírt, vagy sem? Hogyan kell használni, stb.
A késõbbiekben szívesen hallanék más technikákról is! Ezeket akár a babákkal együtt is lehetne tanulni! Az én fiaim nagyon szeretnek festeni, ezért õket is befognám!
Várom tanácsaitokat! Timi
 
 


Szia Timi!
Jól be kell vizezni (picit áztatni kell mondjuk egy tálcában, hogy egyenletesen nedvesedjen), majd enyves papír ragasztószalaggal körben ráragasztani (vizesen) egy rajztáblára. Aztán lehet festeni. Persze lehet permetezõvel vagy puha szivaccsal lágyan utána nedvesíteni festés közben ha kell, de rizikós. Minél hamarabb fested a képet, annál jobb.
Szerintem a legszebb technika!

Amúgy van egy NAGYON JÓ könyv, csak ajánlani tudom, én is abból tanultam. Kifejezetten az otthoni autodidakta tanuláshoz való:

Stan Smith
Az akvarellfestés iskolája

Sok sikert, és szépeket fessél!!!!!!!
Ha van kedved, írj hogy sikerült, nagyon érdekel. Amióta szültem nem tudom rávenni magam, (nincs idõm) hogy elõvegyem a festõállványomat, viszont nagyon hiányzik a festés. A fiaid mekkorák hogy együtt tudtok ilyesmit csinálni?

üdv:
mikoo
 
 


Én is én is!
Itt vagyok ezer jó ceruzával meg festékkel. De nem jut idõm. Ehez kellene mondjuk egy óra. De nincs egyben egy órám. Ha meg leülök a gyerkõc rögtön odajön, hogy megnézze mit csinálok, és fel akar ülni az ölembe. Kép Hogy oldjátok ezt meg? Én estire járok, de ahoz itthon is kéne csinálni valamit. (Grafika szak)Ez pedig egyre kevésbé sikerül. Snif snif

zsunya

 
 

 
 

Szia, Zsunya!
Kisképzõs vagy??? Én oda jártam estire anno. Jópofa volt.
Amúgy én egyetlen megoldásnak csak a nagyikat látom, mert nekem kevés lenne még az a másfél óra is, amit mostanában alszik a fiam. Asszem kezdek bepánikolni, ahogy közeledik a szülés: ha 1 mellett nincs idõm, 2 mellett mégúgyse!
mikoo
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy van aki ért ezekhez. Nekem 3 és 4,5 évesek a fiaim, és nagyon szeretik a pacsmagolást, festést. Mivel már pici koruktól megszokták, hogy fél nyolckor ágyban a helyük, az utána lévõ idõt próbálom úgy beosztani, hogy legyen idõ tanulni (met másoddiplomámat szerzem meg idén), olvasni, takarítani vagy kikapcsolódni. Szerencsére pakolni segítenek, minden este együtt rakunk rendet a szobájukban.
Mikoo, ha vizes a papír, akkor nem fogsz szétszaladni a festék? Ha nem miért? Biztosan tanultátok!
Én úgy gondolom, hogy ha napi 20 percem is van, akkor is érdemes! Egyrészt azért, mert nekem jó, másrészt egy mintát közvetítesz a gyereknek is! Ha más nincs, addig lerakom mesét nézni õket, mert a Minimaxon van sok jó mese: pl. drBubo, vagy Pom-Pom. Ezek nem ártanak, és addig lehet szusszanni egyet.
Írjatok majd, és ha van küldjetek képet! Én a hétvégén nekikezdek!
Ha tudtok ajánljatok más technikákat, amivel szépeket lehet készíteni!
Timi
 
 


Sziasztok!
Mikoo, nem kisképzõ. KREA a neve a sulinak. Ilyen fizetõs vacak. De eddig jó. Bár romlik a szinvonal, de még mindig megéri szerintem a pénzt. Ugyanaz a tanterv mint az iparon. Szóval jókis. Tanárok nagyon jók többnyire. Szóval szeretem.

Én ilyen kis beteg fejû vagyok, hogy nem elég fél óra. Mert az kb annyira elég hogy átkapcsoljam a fejemet. Kép

Timea! Bármivel lehet szépeket. Kaptam karácsonyra olajpasztelt. Olyan mintha festenék, csak nekem jobban kézre esik, mint az ecset. Akvarellrõl nekem az a tapasztalatom, hogy kezdeni könnyebb száraz papiron. Akinek nincs nagy rutinja a festésben egyébként, mint pl nekem sincs Kép, annak talán jobb szárazon, mint vizen. Kép Na ez de gyenge poén volt. hehe

Én már nagyon várom hogy a Petit is be lehessen vonni, vagyis vele együtt lehessen rajzolgatni. Mutatnám neki, hogy emberkét meg cicát hogyan. Vagy csak lerajzolnánk az aznapi eseményt. Mitudomén ahogy jön. Csak már lehetne vele. Kép

Zsunya a kis türelmetlen. Peti pedig 9 hónapos.

 
 


Sziasztok!
Az akvarellben én pont azt szeretem, ahogy szétszalad a festék! Olyan szép, könnyû, levegõs képeket lehet csinálni vele, mint egy álom. A festék önálló életre kel és szabadon kószál szerteszét: sokszor sokkal jobb, mint amit én tudnék csinálni vele! Amúgy meg ha ötvözzük a vizesent a szárazonnal, az a legszebb!
Persze érdemes kikísérletezni, kinek mi a legjobb!

Amit még szintén nagyon szeretek az a pasztell, és az akvarell-ceruza. Az szárazon sima cerka, vizesen meg festék. Szuper, de nagyon drága! Sajna a nagyobbik öcsém kis képzavarral: szintén zenész, és mindig lenyúlja tõlem...

Igen, nekem is át kell hangolódnom. Az lenne a legjobb, ha lenne egy teljes napom, amikor senki nincs körülöttem és akkor mindent bele, se látok (hm) se hallok, csak festek.

Viki, jó neked, hogy nincs ilyen problémád! Használd is ki, és fessél sokat! Nekünk egy idõ múlva meg majd nem kell vennünk sárga festéket...haha. Azt a könyvet meg továbbra is ajánlom! Minden akvarellel kapcsolatos technika, trükk benne van, sok kis gyakorlat formájában, amik végeredménye egy-egy nagyon szép, önállóan is helytálló kis festmény.

Az én fiam másfél múlt. Sokszor vettünk elõ szinescerkákat, de abban a pillanatban, hogy nem nézek oda máris firkál mindenhova ahová tudja hogy nem szabad... Kép

mikoo, a nagyon türelmetlen.
 
 


Biztos az a baj, hogy én nem szeretek festeni. Kép Most pl makettet kellene épitenem vizsgára. Ehelyett itt netezek. Nade.

Ilyenek ezek, firkálnak mindenhova. Kép

Barátnémnak a cége vett filctollakat egy kazallal. Na az a nem semmi. Olyan a hatása mintha festene. Az egyik végén vékonyan fog, a másikon laposan vastagon, és utántölthetõ. (ne a sorkielelõre gondoljatok, inkább valami vágotthegyü tollra) Gyönyörûen fog. És persze baromi drága. Kép

 
 


Zsunya! Mi is az az olajpasztell? Az nem egyenlõ a pasztellkrétával ugye?
Azok a filctollak milyen márkájúak? Nagyon érdekelne, mivel van pár jó kis tustollam, de túl sok vele a vacakolás ahoz képest, ha mondjuk csak pár üdvözlõ sort írnék gyorsan vele...
üdv
mikoo
 
 


Megkérdezem a márkáját. Csütörtökön találkozunk. Az olajpasztel meg olyan mint egy brutális zsirkréta. Azzal a külömbséggel hogy úgy keverednek a szinek ha egymásra kened, mint a festék. Tehát békésen kenegethetsz világosat sötétre. Állagra mint egy rúzs. Kép
De! Láttam már olyan olajpasztelt is ami inkább a pitkrétához hasonlitott. Tehát valamivel zsirosabb volt mint egy ceruza. Kb mint egy 10B-s. Kép Hát igy. Mit csinálsz?

 
 


Azt mondja COPIC nak hivják a filcet, és japán gyártmány.

 
 


Köszi. Ez az olajpasztel meg nagyon szimpi, eleddig az olajfestés nálam lustaság miatti fehér folt volt. Ezzel talán majd valami.
Amúgy én itthon próbálom kreativizálni a lakást - lehet hogy kitörõben a "fészekrakási" ösztön. A gyerekszobában lóg egy teljesen uncsi nagy fehér rizslámpa, amire tegnap vágtam ki színes papírból pillangókat, ma meg majd jól ráragasztom. Meg fa katicabogarakat.
Egy kis változtatás és gyors sikerélmény igazán jól fog jönni...
Elkészült a maketted? És miféle?

mikoo
 
 


ÕÕÕÕ
Úgyérted a makett? Az amit meg kell csinálnom...... (sutogva) n e m

Errõl ne is beszéljünk. Kép

Te mondcsak, Mikoo, merre lax? Csak mert a budai hegyek neked közel van, akkor nem lehetünk vészesen messze egymástól. Na nem akarom magunkat rád tukmálni. Dehát. Kép

 
 


? sehol senki?

 
 


Sziasztok!

Fest vki selymet? Létezik vmilyen keret amire ki lehet feszíteni a selymet?
Névtelen
 


De, itt vagyok, csak mire leérek ehez a topikhoz, ált. felébred a gyerkõc, és vége a szabad életnek.
Szóval. Selyem-ügyben sajna tök analfabéta vagyok. Talán a mûvészellátóban vagy kreatívban van valami.
Zsunya, neked mailt írok mingyá.
Timi! Hol vagy? Itt sárgulunk azóta is!
mikoo
 
 


Anyám egy idõben festett. Tulajdonképpen bármilyen fakeret jó hozzá. A lényeg a spec háromlábú rajzszögszerû dolgok amivel odafogod. Hobbyboltokban régebben lehetett kapni állitható kereteket. De ha holnap nem felejtem el, megkérdezem tõle.

Mikoo mail ment

 
 


Halihó!
Itten vagyok!
Hát ti hol vagytok?

mikoo
 
 


Itt vagyok. A festéshez megcsináltam szépen halványan ceruzával, hogy kb mit szeretnék, csak azért nem kezdtem még hozzá, mert a könyvet még nem tudtam kivenni a könyvtárból, és vannak kérdéseim. Ha a papaírt bevizezzük, az hamar szárad, nem? Akkor újra kell vizezni, ugye? De akkor nem maszatolódik szét az, amit már elõtte odafestettünk? Próbálom megérteni de még nem megy igazán Kép
Timi
 
 


Mikoo, téged vártunk vagy mi. Kép
Hazajöttem anyámtól és nem kaptam mélt tõled. Kép
Tanultam ezret a nyomdatechnika vizsgámra ami holnap lesz. Zsibong az agyam. Igy vagyok. Kép

 
 


Timi! Szija!
Be lehet vizezni, óvatosan, mondjuk permetezõvel ha nagyon muszáj.
Esetleg puha szivaccsal, de hamar kárt lehet tenni a papír felületében, és az nagyot ronthat a képen.

És mi lesz? Tájkép? Csendélet?


Zsunya! Nyomdatechnika?!?!?!?!?!? Mi leszel ha nagy leszel?
És hogy sikerült a vizsga?

mikoo
 
 


Tulajdonképpen 5 évig dolgoztam DTP stúdiókban, meg reklámügynökségen mint grafikus vagy operátor. Mikor mi. Most meg tegvezõgrafika szakra járok estin. Harmadéves vagyok. És jól sikerült a nyimdatech vizsgám is. Kép Eddig 5 vizsgából 3 ötös. Egy halasztva, és egy még hátra van. Sosem voltam jó tanuló. Hogy mi szállt meg most? Kép Kép

Anyósom szõtt egy falvédõt. Álomszép. Nem is a motivum, hanem a szinek. Nem nagyon tudtam lefényképezni, mert kicsi a szoba, nagy a falvédõ, és nem tudok elég messze állni, hogy beférjen. Pedig úgy felraknám ide. Na mindegy. Mikoo ha netán eljutsz egyszer idáig, mejd meglesed. Kép

Timi! Hogy sikerült?

 
 


Lányok én ugyan nem vagyok igazán "mûvész" csak azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet Bp-en viszonylag olcsón megvásárolni a kellékeket? (papír és festék ..) mert eddig ahol jártam annyi ár ..

És hol van a legnagyobb választék?

Sziasztok: Manócska
Manócska
 


Szia Manócska!
Az ilyen Hobby boltokat szerintem érdemes nagy ivben elkerülni, ha papirt és feltéket keresel. A KontúrPapir (KP) üzleteiben szerintem elfogadható a minõség-ár arány. Ami szerintem jó minõségû és nem túl drága az a Pannon Color festékei. Nekik van üzletük. Ott nagy a választék festékbõl és más cuccokból is. Csak festéket vettem néluk, igy a többi áráról nem tudok nyilatkozni. (Bp Barabás utca 25 X. kerület. H-Cs: 10-19, P: 10-18 ig nyitva. 2629359 a telefon) Nem vagyok reklámemberük, csak van egy kis kártyám amin ez mind rajta van, hátha jó. Kép

KP üzletek meg sok helyen vannak. Deák téren, Duna Plazában, a Bartók Béla úton, a Kálvin térnél a Vámház körúton. Ha valami extra papirt keresel rengeteg féle van a Panthon nevû üzletben ami a Deákhoz van közel, de nem tudom az utca nevét. Ha itt más sem, akkor irok egy odajutási szöveget. Kép
A Nagymezõutcában a mûvészellátó és társboltjai szerintem zuhannak a szinvonallal és emelkednek az árral. Egy dolog jó ott, hogy a pasztelkréták dobozait odaadják ingyen. Nagyon praktikusan lehet benne tartani ecseteket. Ezek elõre jukasztott szivacsok, kis hozzá való kartonban.

hm
most ennyi jutott eszembe.

 
 


hm

 
 


Szia Zsunya, nagyon szépen köszönöm a segítséget, és el is fogok menni a boltokba. Gondolom a hm nekem szólt, ne haragudj, de nagyon ritkán tudok a nethez jutni privi célból.

Most láttam, ez benneteket lehet hogy érdekel, hogy az Arany János utcai metró megállónál ahol az antikvárium is van, ott van egy mûvészbolt és meg fog szûnni ezért mndent kirusítanak.
Eléggé még volt fogyatkozva amikor én ott jártam, tegnapelõtt, de én nem is éretettem az olyan dolgokhoz mint pasztel bigyó meg hasonlók, azok voltak még.

Sziasztok, és még egyszer köszönöm, és ne haragudj ...

UI. Ha van jól sikerült alkotásotok nincs kedvetek ide feldobni? Én minidg szívesen gyönyörködöm mások ügyességében


manócska
Névtelen
 


Köszi a kiárusításos tippetKép!
Sajna nincs digifényképezõnkKép.
mikoo
 
 


OFF. Zsunyaaaaa! Nem tudunk menni!!!!!!!!!!!!!!!!
Mail ment!
mikoo
 
 


Mikoo szivem megkaptam minden üzenetet. Kép)
Oké oké

Csak kicsit be vagyok havazva. Pl mandalát csinálok ujságfecnikbõl. Suliban is voltam, meg ilyenek ezer. Kép Tékitizi. Van még nap. Kép

 
 


Képzeljétek szétvágtam néhány oriflamees katalógust. És fekete fotokartonnal decoupage-hoz való lakkragasztóval mozaikot csinálok belõle. Valami álomszép. Ha volt a kezetekben ilyen prosi talán emlékeztek, hogy sok szöveg nélküli szines nagy folt van benne. Gondoltam hogy jól fog kinézni. De hogy ennyire. Kb az egyharmadával vagyok me. Ha kész felrakok ide fotót róla.

zsuny

 
 


Rakjad, rakjad, kíváncsian várom!
 
 


Várjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

egy lelkes amatõr .-)
Névtelen
 


Dicsekvés ON

Van nekem egy tündér anyósom, aki szõtt egy falvédõt. Ez hányattatott sors után a gyerekszobában kötött ki. Imádom. Ime:
Kép

 
 


Ez meg a mozaik, még a tegnapi állapot, szinek nem jöttek át igazán, és ne kérdezzétek mit ábrázol. Kép

Kép

Dicsekvés OFF

 
 


Zsunya, nagyon klasszhogy feltetted a képeket, nekem tetszenek :-))))) harmonizálnak a szjneid, kellemes a szemnek. nem is fontos hogy abrázoljon valamit nem?

anyosód szuper!!! kellett hozzá gondolom türelem, de jó lett nagyon.

Manócska
Névtelen
 


Szia Zsunya! De jófej anyósod van! És nagyon ügyi! Mekkora szövõszéke van? 3 részbõl csinálta, ugye?
Gyerekkorom óta foglalkoztat egy olyan igazi, nagy szövõszék gondolata...

Na jó-jó! A mozaik is nagyon jó! És MIT ÁBRÁZOL? ;)

Üdv
mikoo
 
 


Köszönöm, köszönöm. Kép
Három darabból, de az a mókás, hogy leült és megszötte. Nem számolta a sorokat, hogy jól passzoljanak, nem méricskélt csak szõtte. Ott volt a fejében. Nem sok idõ egyébként. Én csináltam két tarisznyát, 2 nap volt. Gyakorlatilag nettó 10 óra. Az õ tempójával ez a falvédõ szvsz egy hétvége.

Lehet kapni, állitólag a Budagyöngye felé, ilyen szövõálvány. Ez még csak állvány mert álló forma. Nagyon stabil, és kis helyen (relativ) elfér. A legnagyobb darab amit lehet vele késziteni 190x70cm. Az eszköz maga olyan 160cm magas 100cm széles és a talpa 40cm mély lehet.
Hát igy. Talp leszedhetõ, cucc szekrény mögé betolható. Kép

Ami nagy elõnye ennek a hobbinak, hogy a családban felbukkanó mindeny elhasznált textilt felhasználja. Pólótól a zoknin át a rossz lepedõig, pulóverek és teritõk mind itt végzik.

Ide rakok még egy képet, ezek az elemek:
Kép

Tarisznyákat is feltegyem, amiket csináltam?

 
 


Köszönöm, köszönöm. Kép
Három darabból, de az a mókás, hogy leült és megszötte. Nem számolta a sorokat, hogy jól passzoljanak, nem méricskélt csak szõtte. Ott volt a fejében. Nem sok idõ egyébként. Én csináltam két tarisznyát, 2 nap volt. Gyakorlatilag nettó 10 óra. Az õ tempójával ez a falvédõ szvsz egy hétvége.

Lehet kapni, állitólag a Budagyöngye felé, ilyen szövõálvány. Ez még csak állvány mert álló forma. Nagyon stabil, és kis helyen (relativ) elfér. A legnagyobb darab amit lehet vele késziteni 190x70cm. Az eszköz maga olyan 160cm magas 100cm széles és a talpa 40cm mély lehet.
Hát igy. Talp leszedhetõ, cucc szekrény mögé betolható. Kép

Ami nagy elõnye ennek a hobbinak, hogy a családban felbukkanó mindeny elhasznált textilt felhasználja. Pólótól a zoknin át a rossz lepedõig, pulóverek és teritõk mind itt végzik.

Ide rakok még egy képet, ezek az elemek:
Kép

Tarisznyákat is feltegyem, amiket csináltam?

 
 


Bocs....
K***g vinfos volt a ludas. Kép

 
 


Tegyed!
 
 


Ettõl a lelkesitéstõl kap az ember szárnyakat...
További kellemes napot.

 
 


NaaaaKép!!!!!
Lécci, lécci, tedd föl kérlek, olyan nagyon kíváncsi vagyok rá, biztos, hogy az is olyan kafa, mint a mozaik, ami szintén nagyon tetszett, igazán nagyon érdekel, mert látom ám, hogy olyan ügyi vagy, ezért szeretném látni már a többit is, amit még nem, a tarisznyákat amúgy is olyan nagyon, de tényleg, lécci, lécci, tedd föl már, no!
Kép
mikoo
 
 


Tényleg tegyed, én nagyon szeretem nézni is mások szép munkáit.
Anyósod olyasféléket csinál, mint ami az ikeában (és nálunk is!!) megtalálható rongyszõnyeg.

Szóval kivi lettem a tarisznyákra is.
Már azt is kitaláltam magamban hogy hogyan csinálta a háromszöges mintákat (ifjoncként szövést tanultam a suliban, és a vetüléknek illik végigmenni szád nyíláson, de ez itt másképp van - szóval ezt próbáltam megfejteni))

Manócska
Névtelen
 


Hû, Manócska, te nagyon profi vagy ebben! És hogyan csinálta? Én is gondolkodtam rajta, de mivel én eléggé gyakorlati ember vagyok, csak próbálgatásos alapon jönnék rá...

Zsunya! "Budagyöngye felé". Tudnád pontosítani egy kicsit?

köszi
mikoo
 
 


Ja, persze, hogy nem megy végig. Máshogy nem nagyon lehet hehe.
Ez azért vagy tiz éve volt. De meg lehet próbálni. Irok neki mindjárt mélt, hogy pontositson a cimen. Türelem! Kép

És ti? Ti nem raktok fel semmit? Sehol egy festmény vagy pohárkészlet vagy akármi?

OFF
Mikoo! Manócska jobban van?

Zsuny
Tarisznya projekt elnapolva.

 
 


Hidegkuti út és Galóca utca sarkán van/volt egy kézmûveseknek való bolt. Megtaláltam a címet: Hidegkuti út 38. Szövõház Tel.: 376-8964

 
 


Zsunya, köszi! Alkalom adtán elzarándoklunk oda.
Amúgy raknék én, raknék, de nem bírok! Mint már írtam vala, nincs digitálisunk, a szkenner meg még nincs beszélõviszonyban a géppel, amúgy is jó kis procedúra lenne fotózgatni, hívogattatni, szkennelgetni. Ja, és mindezt csak a párom tudná kivitelezni, annak meg most hó van a fején.
A kicsi egyre jobban, már nincs láz, a hangja kezd az emberihez hasonlítani, de nagyon köhögKép.
Pussz
mikoo
 
 


Na jó. Igy érthetõ. Kép

azóta sem nyúltam ahoz a mozaikhoz.......................

 
 


Tarisznyát tarisznyát...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zsunya nem el felejteni!Kép
Névtelen
 


Tarisznya
itt
most
csak nektek
Kép Kép Kép

Kép

 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: