Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Üres bébiételes üvegeket nagyon szívesen átadok bárkinek(ingyen), aki tudja valamire hasznosítani.(tejlefagyasztás, lekvárfözés, stb...)Csak gyertek el érte. Van kb. 100 db, mindegyiknek megvan a teteje is. Szívesen átadom pár darab Nestle vonalkodomat is.
E-mail:medike@hotmail.com
Névtelen
 


Feleslegessé vált bébiételes üvegeidet átvenném. Ági 06-70-2-36-36-99 ill. 06-70-234-00-10.
Névtelen
 


Kedves Ági!
Meddig lesz szükséged üvegre?
Mert akkor szívesen összegyûjtöm neked, eddig kidobtam az összeset.
Anita
Névtelen
 

 
 

Nekem van jópár üvegem, és folyamatos az utánpótlás:
melinda@fw.hu
 
 


Nálam is csak gyûlnek az üres üveget, kidobni nem szívesen dobom, elborzaszt mennyi szemét keletkezik így Kép Miért nem lehet ezeket is visszaváltani?
Ha valakinek kell viheti, az Örs Vezér tér közelében megtalál.

Miele
ildi@agrando.hu
Miele
 


bébiételes üveget keresek bp, belváros
köszi
bors12@freemail.hu
Névtelen
 


Nekem is van egy csomó üvegem és még lesz is egy ideig. Újpesten.

szilifamily@freemail.hu
 
 


Piacon örülnek a méz-készítők az üvegeknekKép
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem is van egy halom bébiételes üvegem. Székesfehérváron.
musi@mnmail.hu
musi
 


Én is tudok bébiételes üvegeket felajánlani!
Havonta kb. 60 db-ot, de már most is van kb. 150 db
 
 


Sziasztok!
Bébiételes üvegeket keresnék XIII. ker környékén, vagy Kispest, Europark környékén.

Köszi,
Zümmöcske
egeer@hdsnet.hu
 
 


Sziasztok!
A gyerekem már 13, de érzékeny a konzerválószerekre. Ép fedelű kisebb (bébiételes (italos)üvegeket keresek lekvár, főzelékfélék meg levek számára.
Köszi,
Liz, 20/583-8852, lizlizalice@hotmail.com
 
 


Sziasztok!

Nálunk is már évek óta halomra gyűlt az üveg, de a kukát mindig megtelítette. Most egy számunkra kedvező helyzet alakult ki. Nem túl messze tőlünk szelektív hulladékgyűjtő van. Sétát arra tervezzük. A nagyok még élvezik is, hogy amikor bedobják széttörik, jó hangja van, és már megtanulták, hogy a műanyagot, üveget, papírt nem a szemétbe dobjuk. Bár ez csak annak megoldás akinek a közelében van ilyen. Mert még a tisztára mosott, üres üveg tárolása, szállítása sem kis dolog.
 
 


Bocsi!
Az üres üvegeket újratöltve légmentesen le lehet zárni?Hogyan?Felbontáskor a vákumzár pattan ,és vége.Vagy mégsem?
Jó tipp:a DM-ben papírdobozos kecskeméti bébiital kapható kb.db-ja 99Ft-ért.Olcsóbb,és nincs üveg.KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

Hát légmentesen szerintem többé nem lehet megbízhatóan lezárni. Viszont fagyasztásra jók, arra nem annyira fontos a légmentesség.
Az a bizonyos papírdoboz pedig műanyag, fém, papír keveréke, a legkörnyezetszennyezőbb dolog, ami létezik (ha jól vagyok értesítve), mert nem lehet szelektíven gyűjteni, míg az üveget lehet. Javítsatok ki, ha tévedek!

Bóbita
 
 


Szilde!
Annyira légmentesen, mint ahogy nagyanyáink eltették a lekvárt, befőttet, savanyúságot. Ahhoz nem kell a kupak, csak a celofán.
A felbontott konzervet már nem tudod semmilyen módszerrel hosszabb távra eltenni, ha erre vonatkozott a kérdés.
Ildi

Ildi
 
 


Pildi!
Eltenni még semmit sem tettem el egyszer sem.Lekváron gondolkodtam.Szóval celofán,meg befőttes gumi?Tutituti?Nem forr fel?
Úgy látszik már olyan régen elköltöztünk a kertesházból,hogy el is felejtettem ,hogy ilyen is van.Túl városi lettem.

Bóbita!
Igen a környezetszennyezés.Sok mást is ilyen dobozban árulnak,és rengetegen megveszik.Nem az én 5 dobozom fogja Földünket tönkretenni.Egyébként mivel a babykaját én csinálom,és eddig és a jövőben sem fogok néhány darabnál többet venni,sztem. nem sok vizet zavarok.
Kár,hogy csórikáméknak(nem magamról beszélek) nincs pénzük drága babyitalra,mert nem fogja érdekelni a környezetszennyezés.Engem érdekel,de csak késleltetni tudnánk bizonyos folyamatokat,azt is csak akkor,ha társdmilag összefognánk.Meg hát több ilyen h.gyűjtő kellene.
A legjobb meg mégis csak az lenne,ha a gyártó venné vissza a saját üvegeit,az lenne aztán az igazi újrahasznosítás!Össze sem kellene törni,olvasztani,stb.csak fertőtleníteni gondolom.

A fagyasztás nem gázos üvegben?Szétvetheti a jég az üveget fagyasztás közben,v.felengedéskor.Úgy tudom.

Amúgy meg kellene ilyen-doboz-gyűjtő is,amíg nem váltanak technológiát bizonyos gyártók..Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Edit, nem téged akartalak fikázni, hogy ilyen dobozt verszel, bocsi, ha úgy tűnt. Csak úgy vettem ki, hogy pont azért vennéd, merthogy milyen környezetkímélő, és ezért írtam, hogy nem az.

Fagyasztás: én rendszeresen csinálom, és nem repedt szét még egy sem, pedig először jól teletömtem és a kupakot is rácsavartam. De csak a kupak kapott sérvet.
Most úgy csinálom, hogy nem töltöm teljesen tele, csak majdnem, és a kupakot is csak akkor tekerem rá, mikor már megfagyott.

Bóbita
 
 


Ures uvegekhez lehet kapni pont passzolo parafadugot. Kb. annyiba kerul, mint... mint... nem akarok hulyeseget mondani, de sok. Disznek megeri, de nagytetelben kesz rafizetes.

Off:

Bobita,
nalunk Gyorben van szelektiv gyujtes mar regota es biza' kulon gyujtjuk az italosdobozokat is.

-Afonya
 
 


Én is fagyasztottam sok sok anyatejet üvegben, nem repedt (mikrózva se).
A sterilitásra hivatkozva nem volt sose visszaváltós a bébiételes üveg, még rgéen sem, amikor pedig még szinte minden üveget visszavettek. Mert ki tudja, ki mit rak bele, mennyire sikerül tisztává varázsolni.
Szelektiv hulladékgyűjtés:szerintem mindenkinek el kéne kezdeni, akkor is, ha úgy érzi, mi az ő pár szemete a sokhoz képest. Különösen a kisgyerekes szülőknek, hogy az ő gyerekük (a mi gyerekeink) már úgy nőjenek fel, hogy nekik ez legyen a természetes. Mert akkor lenne remény, hogy amikor a mi gyerekeink vállalatvezetők lesznek (mert lesznek, ugyeKép) akkor is környezettudatos magatartásuk lesz és akkor már talán nagyobb tételekbe is beleszólásuk lesz. Meg aztán sok kicsi sokra megy.
Bpn egy rakás hulladékszigetet csináltak, végre mi kerületünkben is van egy. Igaz, engem ebből többnyire csak a műanyag palack érint, abból se vagyok egy nagyfogyasztó, de azóta gyűjtöm. (csak az disznóság, hogy a félig telt kukámra ugyanannyit fizetek, mint azok, akik nem gyűjtenek szelektive és csurig tele, megpupozva a kukájuk)

Ildi

Ildi
 
 


Bóbita!Pildi!
Akkor ez vmi spec. üveg lehet,szerintem.

Pildi!
A gyereknevelés résszel egyetértek,de amíg a többi népek ki nem öregszenek,őket is 'nevelni' kéne környezetkultúrából.(média,reklámok,jutalmazás:olcsóbb mittomén szemétdíj vagymi,v. más ösztönzés)Sajnos a szokásnak hatalma van,pláne a rossznak.Kép

Én is úgy szeretném nevelni a lurkókat,hogy vigyázzanak a környezetükre,és tegyenek is érte,velem együtt.


Nicsen a hulladéktárolásra-gyűjtésre EU-szabvány véletlenül?Mintha lenne.Szerintem Mo.-nak össze kell kapnia magát ezügyben.

Amúgy meg óvodákban biztos,isk-ban talán volt szelektív hulladék gyüjtési akció,pályázat ilyesmi.KépA lurkók meg jó hatással lehetnek a szülőkre..Kép

Áfonya!
Engem érdekel ez a parafa dolog,fűszertartónak,v.kütyütartónak tökéletes lenne,pláne kifestve.Hol lehet kapni pfát?

Köszi,hogy írtatok.Mi mindig olyan jóízűket tudunk vitatkozni!KépEdit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Áfonya! Ezeket a papírnak nevezett dobozokat mondod, mint pl. a tejes, meg a rostos gyümölcsleves? Jó lenne, ha lehetne ezekkel valamit csinálni.

Egyébként, amikor Budakeszin próbáltam utánajárni a szelektív h.gyűjtés ügynek, az a szörnyű gyanúm támadt, hogy a népek szorgosan gyűjtik a szelektívet, a szemetesek meg jönnek és az egészet viszik a hulladéktelepekre.
Nagyjából az derült ki, hogy az önkormányzatoknak rendeletileg, EU-ilag ki van adva, hogy szelektíven kell gyűjteni, de az nincs, hogy utána szelektíven is kell feldolgozni, úgyhogy az egész megy ugyanoda, mint azelőtt.
Egyébként is, ha valaki Bp-en tisztességesen akarja a dolgot csinálni, annak át kell mennie kukamatyiba, mert gyakorlatilag darabonként kell bedobálni a szemetet ezekbe a tárolókba, olyan kicsi rajtuk a lyuk. Nem is beszélve, hogy több kilométeres körzetben fedi a vidéket a be nem fért szemét, amit a környezettudatos polgártársak a szel. hull.gyűjtők mellé báláznak, miközben jár a kocsi motorja, mert épp csak kiugrottak belőle.

Remélem ti szétlapítjátok a műanyag palackokat, mielőtt bedobjátok őket a gyűjtőbe! Ez is egy olyan, amin kiakadok, hogy szelektíve szállítják a levegőt, mert senki se lapítja szét a palackokat. Nagy környezetkímélés...

Bóbita
 
 


Off:

Bobita,
igen, ezekre. Majd megnezem, pontosan mi van rairva a gyujtore. Itt is darabonkent kell bedobalni a cuccot. Szerintem mondjuk nem baj, mert igy tenyleg az kerul a kontenerbe, ami oda valo, mig ha bele lehetne zuditani egyben, biztos, hogy a mostani 93% koruli "tisztasagi arány" leromlana.

http://www.kisalfold.hu/cikk.php?id=190&cid=61787
Gyorben van hulladekfeldolgozo /talan a muanyage/, en hiszek benne, hogy nem megy pocsekba. Nameg a zold Reflexesek is nagyon figyelnekKép

Latnad, hogy a 2 eves lanyom milyen lelkesen tapossa laposra a papirdobozokat, magatolKép Csak arra kell nagyon figyelnunk, hogy a visszavalthato muanyag palackokat ne rakja be a hulladekok kozeKép
Es hat a panellakasunk osszkepenek nem igazan tesz jot a szelektiv gyujtes, mivel vagy a konyhaban vagy az erkelyen gyulik az adagKép

Szilde:
Ezek Kata007 muvei, szerintem nagyon jol sikerultek:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40334.jpg

Ez meg az en elso parafas uvegem:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39904.jpg
Es van egy uvegfestettem is, de nem talalom a kepet, valahol a keptarban van.


-Afonya
 
 


Tök jók ezek az üveges alkotások!
Nem is butaság, fűszertarónak. Nekem nescafésokból van néhány, de mi olyat nem iszunk (más kávét se) csak ha valaki jön, azért van, és amilyen tempóban fogy, állandóan új dizájn van és nincs elég egyforma üveg. De bébiételesből lehet, hgoy meglenne, csak jól kell tudni zárni. A parafa az nem engedi át a párát??? Mennyire nehéz bedugaszolni? (gondolok itta borosüvegre, abba ugye sose többet vissza nem birom nyomni a dugót. Vagy az a pezsgős? mindegy.)

Igen a palacklapitás, jó lenne, ha megtanulnák a népek. De aki kukát töm vele, az sem tudja, aztán rakja mellé még két szatyorban.... Meg persze le kell csavarni a kupakot, met úgy könnyebben lapul.
De azért szeritem van fejlődés, nálunk ahova hordjuk, ott eleinte nagyon tele voltak, most már műanyagosból kettő van és talán sűrűbben is üritik, mert lasan beleférünk.
Szerintem ezek egyelőre elég nagy darabos dolgok ahhoz, hogy mehessen egyenként.
Én mondjuk szivesen fémként adnám a konzervesdobozokat is, ha gyűjtenék. És papirként a mindenféle papirzacskókat (lisztes pl), de az tény, hogy egyesével nem menne bedobálni őketKép. Állitólag a műanyag palackokat exportáljuk Kinába és jön vissza ruha formátumbanKép.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Ha már Áfonya megemlített ittKép (köszi a reklámotKép), akkor hozzátenném, hogy ezek az üvegek azóta anyukámnál vannak. Tavaly október óta használja őket és még mindig ilyen szépek.Kép

Ildi!
A dizájnnal kapcsolatban csak annyit, hogy az sem gond.Kép
Ha valakinek van kedve az ilyen dolgokhoz, mint ahogy nekem a szalvétázáshoz, akkor ha megunok valamit, csinálok másikat. Anyuéknál bespájzoltam egy csomó ilyen üveget, ha kell csinálok új garnitúrát más mintával. Szerintem ha megcsinálsz egy ilyet, és megunod, odaadod valakinek, aki tuti örül neki. Én nem egy ilyen dolgot "ajándékoztam" már el. Valaki itt volt, meglátta, tetszett neki: "vigyed nyugodtan, majd csinálok magamnak másikat"Kép
Az persze más szín lett, más mintával.Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Csajok,
légmentes befőttesüveg-lezárás:
Anno az indexen olvastam egy tippet a cukor-tartósítószer nélküli eltevésről. Szóval telitömöd a befőttesüveget gyümölccsel, amennyire csak tudod, lezárod, majd beteszed egy kuktába és a kuktát az üvegek felenagyságáig engeded vízzel. Lezárod, fel a tűzre, majd amikor elkezd sípolni, attól számítva 10 percig hagyod a tűzön. Aztán ki lehet venni.
Egyrészt ugye nincs benne sem cukor sem tartósító, másrészt úgy rászívja magát a kupak az üvegre, h ember legyen a talpán aki kinyitja Kép.
Zs.

Zsóka
 
 


Zsóka!
Nna te vagy az én emberem!
A szopis v.Hozzátápis topicban pironkodva hoztam fel a témát,hogy házilag légmentesíteni,de te vagy az élő példa,hogy ez nem is olyan vad ötlet.KépKép
Te kipróbáltad már a módszert?Hány ilyen kezelést bír ki egy üveg-kupak?Bébiételes üvegekkel hány percig kell így eljárni?
Nászajándékba kaptunk ugyan kuktát,de még nem használtam.Idegenkedek tőle.Tényleg olyan jó?
Meghát egyszerre úgysem főzök annyit.

Áfonya!Kata!
Hogy barkácsoltátok ezeket?Csak lakk meg szalvi és kész,v.üvegfestékkel is lehet?Melyik a szebb,tartósabb olcsóbb?
A fedél mivel lett festve?A parafásnak mi van a belsejében?
Klassz ez a topik.Bírom,hogy offolás nélkül szabadon lehet beszélgetni.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Volna egy költői kérdésem: ha a bébiételeket azért nem vették vissza régebben sem, mert ki tudja, ki mit tart benne, akkor a patikai üvegekkel mi a helyzet?
 
 


Pildi,
ezek a dugok kupszeruek, keskenyednek /vagy vastagodnak, nezopont kerdeseKép/Ha fuszert, teat, ilyesmit tartasz benne, nem deformalodik a dugo sem a nedvessegtol.
Befozesre nem hasznaltam, ahhoz draga a 100 Ft koruli dugoar.

Juli,
szerintem a gyogyszereseket a veszelyes hulladek jelleguk miatt kell/ene/ visszavaltaniuk a patikaknak.

Szilde,
igenKép Amiket felsoroltal. En nem szeretem offolni a topicokat, igy reszleteket nem is irnek, a decoupage, az uvegfestos topicban sokat irtunk rola anno.

-Afonya
 
 


Edit!

Csak rövidenKép:
üveg: dp. lakk, szalvéta, dp. lakk
tető: Héra, szalvéta, dp. lakk.

Tudom, hogy off, de rövid voltam.Kép
Ha részletesebben is érdekel, szólj.Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Lehet,hogy én vagyok a tudatlan ,de mért lenne már off?Pont azt írtam,hogy mivel tág a téma:üres bébiételes üvegek,szinte minden belefér,hiszen arról beszélünk elvégre,hogy mit is lehet velük kezdeni,nem?Akkor ha lehet ilyen csodaszépeket készíteni belőlük,akkor már csak megkérdezhetem hogy hogyan?!Ez olyan mintha elmondanád hogy létezik csokoládé,és hogy finom édes,neked van is belőle,de nekem nem adsz,én csak nézhetem.Kép
Szóval ennyinek még bele kell hogy férjen,mert nem mi vagyunk a topicért,hanem az értünk.És amíg a válasz nem zavaró,másokat is érdekel,szorosan kapcsolódik a témához,nem terjengős akkor az csak színesíti a topicot.Kép
Amúgy Áfonya,Kata!
Köszi a választ,de még érdekelne a tartósságuk,áruk,meg hogy a Héra mi fán terem.Valamelyik művésztopicba írjatok légyszi.
Edit.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Rjuli,
a patikai üvegeket visszaveszi minden gyógyszertár. A gyógyszergyári üvegeket nem veszik vissza, de azokat igen, amiket ők maguk készítenek a patikában.


Szilde,
Én próbáltam már a kuktás módszert, tutira működik. Ha teljesen biztos akarsz lenni a dolgodban, 20 percre is emg lehet noövelni az időt - de a gyümölcs nagyon puha lesz. (Mondjuk ha babának teszel el benne, akkor ez tkp. mindegy.)
Hogy hány ilyen kezeklést bír el egy üveg? Szerintem sokat Kép. Anyáink-nagyanyáink tkp ugyanígy "dunsztoltak", vagyis (ugyan ők fazékban, nem kuktában) bele a (hideg!) ízbe az üvegeket, majd gyöngyözésig (míg a befőttesüvegben gyöngyözni nem kezdett a lé) forralták. majd a fazékban hagyták kihűlni az üvegeket. Ha a régi üvegek kibírták, gondolom ezeknek is ki kell bírni párat.
"Bébiételes üvegekkel hány percig kell így eljárni? "
Szerintem inkább 10 perc, mint 20 - kisebb a térfogat, kevesebb a benne lévő gyümölcstartalom.

Kukta: én nagyon szeretem, (csak mosogatni ne kelljen Kép). Bablevest, ilyesmit csak ebben csuinálok. Nagynéném a grillcsirkét is ebben párolja meg, majd párolás után tweszi be a sütőbe pirulni.
Arra vigyázni kell, hogy vagy a kukta betétjét (szoktak hozzá adni betétet) kell beletenni vagy pár réteg újságpapírt kell tenni a kukta aljába, nem csak szimplán bele az üvegeket, mert akkor majdnem közvetlenül érintkeznek a tűzzel és szétpattannak. Szóval szigetelni kell Kép.

Zs.

Zsóka
 
 


Zsóka,
tudom, hogy visszaveszik, nem az volt a kérdésem.
Hanem az, hogy, ha a patikait tudják úgy fertőtleníteni-függetlenül attól, hogy ki mit tárolt benne-, akkor a bébiételest vajon miért nem?
 
 


Rjuli,
mittomén Kép. A normál üvegeknél (befőttesüveg, sörösüveg, üdítősüveg) is erre hivatkoznak? Vagy mi a hivatkozási alap, miért nem váltják vissza azokat sem?

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Én itt gratulálok a picihezKép és sok erőt kívánok főleg most, a kezdeti időkben.
Erre a tisztasági arány leromlásra nem is gondoltam, erre tényleg vszleg megoldás, hogy pici a lyuk. De azért lehetne jobb ötlete is annak, aki ezt kitalálta.

Zsóka!
Amikor így kuktázod a bébiételes üvegeket, kell valahogy tartósítani (babánál max. cukorra gondolok), vagy natúran is megmarad romlatlanul?

Visszaváltható üveg:
Én már láttam picire összeaszott egeret úszni a sörösüvegben.Kép Igaz, az még nem a piacgazdaságban volt, ebből is látszik, milyen öreg vagyokKép.

Bóbita
 
 


Sziasztok!
A szelektív hulladékgyűjtéshez szeretnék hozzászólni. Bocs, hogy csak most, amikor már egy kicsit túlléptetek rajta, de 10 napig nem voltam netközelben és nekem szívügyem ez a téma.
Nálunk a XX. kerületben elég jól működik a dolog. A rendszer egyébként nem kerületspecifikus, de a helyi önkormányzatok döntenek arról, hogy hány helyre és hova kerüljön szelektív sziget.
Mi rendszeresen kapunk ezzel kapcsolatos hírlevelet is. Ezt áttanulmányozva meglepődve láttam, hogy a tetrapack dobozokat is be lehet dobni a papírgyűjtőbe! Korábban én is úgy tudtam, hogy ezeket egyáltalán nem lehet újrafeldohozni, de ezek szerint mégis.
Mi egyébként minden fecni papírt külön gyűjtünk, nemcsak az újságot. A papír általában nem koszos, így semmilyen problémát nem jelent a valóban viszonylag szűk nyíláson beledobni a gyűjtőbe.
A hírlevélen van egy zöld szám is, ahol jelezni lehet, ha tele tartályt látunk. Mert eleinte valóban állandóan tele voltak, főleg a műanyagosok. És meglepő módon mostmár a legtöbb helyen két műanyagos gyűjtő van és úgy tűnik, hogy gyakrabban is ürítik, mert szinte soha nincsenek tele.
A műanyag flakonokat pedig valóban össze kell lapítani (ez is szerepel a hírlevelekben) Kép.
Az hogy a nyílás ne legyen nagyobb, mint amin a tartályba tartozó dolgok beférnek, tényleg nagyon fontos. Dél-Pesten kb. 10 éve már volt egy kísérleti jellegű szelektív gyűjtés normál konténerekkel. Hát azokban minden volt, ami egy komolyabb lomtalanítás során kikerül a háztartásból Kép.
Egyébként szerintem a feldolgozás is EU-előírás, nemcsak a gyűjtés. Ha ez ma esetleg még nincs is 100%-osan megvalósítva (de részben biztos, hogy meg van), már az is pozitív, ha a lakosság rászokik a szelektív gyűjtésre. Előbb-utóbb pedig biztos, hogy az újrahasznosítás is működni fog.
Bocs, hogy hosszú lettem, de én tényleg úgy látom, hogy a szelektív hulladékgyűjtés azon kevés programok közé tartozik, amelyeket sikerült viszonylag normálisan (vagy legalábbis fejlődést mutatva) megvalósítani Kép.
Anna
 


Hát azt én sem értem mért nem váltják vissza a bébiételes üvegeket.KépMég ha a tetejébe bele is ivódik az illat,íz,attól még az üveget ki lehetne fertőtleníteni.Elég öblösek,úgyhogy hozzá lehet férni a belsejéhez tisztításkor.
Brrr.Erről eszembe jutott anyukám savanyúpaprika ízű barackbefőttje,amit akkor talált fel ,amikor összekeverte az üvegtetőket.Mit mondjak,megrázó élmény volt.Kép Egyébként máskor mindig nagyon finomak a befőttjei,meg a savanyúságai is.

A gyógyszertárban az illóolajos,meg benzines üvegeket nem váltják vissza.Amit igen,(napraforgóolajos,alkoholos..stb)azt is csak ott ahol vetted,ha rajta maradt a cimke.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bocsi, annyit hadd jegyezzek meg, h létezik egy olyan topik, h "Zöld topik", szvsz sok itt emlegetett dolog inkább oda illik.

Bóbita,
nem olvasol figyelmesen Kép. Tartósítószer és cukor nélküli befőzés volt a tipp, amire anno felfigyeltem. Tehát nem kell se cukor, se tartósítószer. Maga a sok-sok perces 100 fokon tartó forralás kipurcantja az összes dolgot, ami megronthatja a befőttet. (de be kell vallanom, nem nagyon volt ideje megromlani a cuccoknak Kép).
Viszont: ismétlem, a gyümölcsök nagyon uhák lesznek (férjemnek ezért nem tetszett a dolog - almabefőttet csináltam).
Még viszontabb: idén is csinálok, a jövő év elején lesz egy várható almapüréfogyasztó a családban Kép.

Zsóka
 
 


Zsoka,
ez viragnyelven annyit tesz, hogy varandos vagy?!Kép
 
 


Áfonya,
igen Kép. Még kb 3 hét a nagy napig... Kép

Zsóka
 
 


Bocs,
de alig erem utol magam.

Bobita,
kosziKép

Zsoka,
Neked pedig nagy-nagy gratula. Kitartas a hatralevo hetekhez, ezek telnek a legnehezebben, ugye? Aztan valahogyan azert tudasd velunk a jo hirtKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Anna, igazad van, értékelni kellene, hogy legalább történik valami, én meg csak fikázokKép. De akkor is! Kép

Bóbita
 
 


Áfonya,
köszi Kép. majd inkább utána gratulálj - be vagyok tojva, ez lesz a 3. császárom KépKép.
Majd megírom ebbe a topikba (is) Kép.
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Bocs, ezt a szelektív dolgot én kezdtem, és csak most szólok hozzá, de hát nyaraltam, hazajöttem, betegek lettünk, meg hát a három kölyök....

Állítólag, nagy befözö mondja, aki tölem viszi az üvegeket, és a család is kipróbálta, ha az üvegre ráteszed a tetejét, majd fejreállítod még forrón akkor az úgy rácuppan, hogy teljesen tökéletes. Eddig bevált semmi nem romlott meg, és még celofán sem kellett. De azért mindenki próbálja ki kisérletképpen, mert én nem csináltam, csak kostoltam. Nekem erre sajna nincs idöm, pedig régen tettem el mindenfélét. Ma potenciális fogyasztóim lennének, rengeteget költök beföttre és savanyúságra, de hát az idö nagy úr... Hát még a három kicsi.

Egyébként lehet belöle csinálni azt a helyes kis hógömböt is, amit meg kell rázni, hogy hulljon a hó. Csak akváriumragasztó kell hozzá, babaolaj, meg valami megunt kis állatka. Azt ráragasztod a tetöre a ragasztóval, hagyni kell száradni vagy egy napot, aztán az üvegbe teszel olajat meg csillámot, beragasztod az üveg száját, ráteszed a tetöt újabb egy nap és gyönyörü csak törik.... Mi müanyagból csináltuk (használaton kívüli füszertartó).

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, hú valaki ébred....

Sziasztok
Andi
 
 


Sziasztok!

Andi, köszi a tippeket!Kép

Bóbita
 
 


Lányok!
Kipróbáltam a b.üvegben fagyasztást,sikerrel.Melegítéskor sem volt gond.Örök hálám.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zsoka,
nagy gratula a szep nagy Matedhoz!Kép

-Afonya
 
 


Üres bébiételes üvegeket keresek! Ha van valaki aki szivesen nekem adná kérem írjon nekem.
Bp-i vagyok...
Cím: edinagyu@yahoo.com
 
 


Sziasztok!
engem is érdekelnének az üvegek.ha van valakinek írjon.köszi
 
 


Nekem is jól jönne néhány üveg, főleg a legkisebb méretű :-)
 
 

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet:

 

cron