Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dóri,

ne vedd Lucától ezt rossz néven, a zellert én is utálom, furi egy íze van... :)

Eni tett fel fotókat a másikra, nagyon édes Beni!!!

Ildi,

hogy Te milyen egy hazudós vagy!!! :lol: :lol: :lol: méghogy am nincs időd írni....

Hurcia,
Balázs a két Panni hapsija, ne szédítsen más csajokat!! :D


Durca,


én is várom, hogy találkozzunk ám!!! Borónak meg hajrá-hajrá!!!! Szuper Mamija van!

a mi napunk jó kaki volt, de nem merek panaszkodni, mert szemtelenül jó dolgom van....

Pannit usziba hordjuk, a gyógytornász szerint HAVI 1 kezelés elég, mert fizikailag tud forogni, de nem akar... Lehidalok tőle... odamegyünk, szépen forog, mint a kisangyal. Itthon meg nyista.... :( MIÉRT????

nem értem...

puszi Nektek, de jó, hogy van ez a kis topik... :)

Kép

Kép
jube
 
 


csajok, ez már a MÁSODIK oldalunk!


DURCIKÁM, tudod ki a Talicska-Mami?? :wink:

Kép

Kép
jube
 
 


Helló csajok!!

Durca!!
Ez a virtuális család nagyon tetszik!! :lol: :lol: :lol:
Nehogy már lelkiismeret furid legyen a tejcsi miatt!!!! :!: Eddig is kész csoda hogy volt tejcsid!
Csodállak az erődért!!!

Megsúgom csajok,hogy éjfél után általában velünk alszik Beka! Én már olyan álmos vagyok,hogy nincs energiám kajcsi után visszatenni az ágyikójába.Így legalább alszok is valamit éjszaka.
A nagyokkal is hasonló volt a helyzet és mégsem lógnak állandóan rajtam,amikor már elég nagyocskák voltak,mentek a különszobába és semmi gond nem volt!

Hurca!
mekkora Balázs!
klassz kiskrapek!!!!

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 

 
 

Hahó Csajok!

Durca, wiw-en keresztül megírtam, ki is az az anyuka!

Jube, oooollyaaan iiizééééé vagy, hát beégetsz??? :lol: :lol: De tényleg nem volt időm, hiszen ide sem jöttem. Vagy nem????

Hurcia, nem is tudtam, hogy mi egyidősek vagyunk!!! Nagyon helyes kis krapek a fiad, látom máris küzdenek érte a nők!

Láttam én is Eni Benijét, hát csuda aranyos!

Csajok, holnap és holnapután bemegyek melózni!!!!!! Annyi a meló, hogy hívtak, ha tudok menjek segíteni. Mi az hogy megyek??? Rohanok!! Végre kiszabadulhatok a négy fal közül. Apa fog babázni. Ne vessetek meg, de annyira örülök.

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok.. :D Pörögtök ám rendesen.. :D
Jube, a péntek nekem eddig ok, remélem az is marad...
Tejci: én már annyiszor el akartam mondani, csak valahogy nem volt affinitásom hozzá.. Kicsit úgy voltam vele, hgoy Anyum mindnyájunkat csak 3 hónapig tudott szoptatni, hogy velem is ez lesz.. Rendben is voltam vele, hiszen a tápival semmi bajom.. én is azt ettem ugye.. és elég nagyra sikerült nőnöm.. :D Erre.. itt vagyunk már lassan 9 hónaposan, és még mindig van.. Ez tuti.. imádom.. De egy pillanatig sem zavart volna a tápi, sőt, a barátnőm a Zsu, akinek a Kiskatája Olivér tejtesója lett, és nem tudtam több tejcit adni.. még én mondtam a pozitívumokat tápival kapcsolatban.. De érdekes ez a téma, látni, hogy szétszedi az embereket.. a 2006 tavaszi babáknál lett külön topik asszem a tápisoknak.. Aztán most meg bizti együtt buliznak.. mert már lassan se tápi, se cici nem kell.. a gyerekek meg erősek, és egészségesek.. ez van. Én nem szeretek pálcát törni senki fölött, mert mindennek megvan a maga előnye. Pl a tápival az Anyukák aludhatnak éjjel.. :( :shock: naggyon régen aludtam egy éjszakát végig.. brühühü..
Együtt alvás? :D szerencsére Olivér annyira nyugodt gyerek, hogy imád egyedül aludni, sőt azt jobban élvezi, mert az teljesen az övé :D Meg eleinte, mikor ágyban szoptattam, és időnként közünk ragadt, ébredtem én is úgy, hogy hol a kölök, stb. Aztán.. :D inkább ülve szoptatok, stb.. mert úgy legalább nem kelek frászban...
Valaki nekem is elküldi a nevet?

Most egyébként rájöttem, hgoy mióta így külön vagyunk mindenki képes regényeket írni.. :D

Csak jelzem.. Olivér is beszállna a csajokért.. ha nyitott a verseny :D
Joccaka, puszi mindenkinek!
Kata

satuk
 
 


Sziasztok Lányok!

Napközben nem tudtam jönni, úgyhogy megint volt mit visszaolvasni. És most én is jegyzetelgettem közben, ez lett belőle:

Vica, cicit adok én is Panninak hajnalban, sajnos máshogy nem tudom megnyugtatni, de már nagyon szeretném leszoktatni róla, mert nagyon hiányzik az alvás.

Durca, igazán nincs miért bocsánatot kérned, el tudom képzelni, hogy semmire nincs időd. Én annak is nagyon örülök, ha legalább a fórumon keresztől hallok rólatok. Annyira sajnálom, hogy megint csak rossz hírekről tudtál beszámolni, de reméljük ez már nem lesz így sokáig. Most már valami jónak is történnie kell ennyi rossz után.
Azt én is várom, hogy végre találkozzunk, de remélem, hogy nem kell nyárig várni vele ;)

Ildi, ne izgulj, Panni is ezt csinálta/csinálja, mármint a forgást. :) Sajnos én is úgy látom, hogy ez az éjszakaátalvás teljesen gyerekfüggő. Nekem ebben nincs szerencsém. :(

Viszont én is nagy elhatározásra jutottam, amint meggyógyul (mert most náthás a kis drágám) végetvetünk a hajnali evésnek. Az a baj, hogy én viszont nem tudom megtömni, ha neki elég, amit evett (ma este pl. 140, de volt már kevesebb is), akkor a fejem tetejére állhatok, akkor sem eszik többet. Talán ha nem lesz hajnalban cici, akkor rájön, hogy mikor kell azt pótolnia. Biztos valakinek nem tetszik a módszer, de én is úgy gondolom, hogy egy több mint 7 hónapos gyereknek ki kell bírnia az éjszakát evés nélkül.

Annyit emlegettétek a tejpépet: Én nem adtam még Panninak. Ezt jó ha eszi? Bocsánat a hülye kérdésért, de sajna nem nagyon tudom. Mikor adjam neki?

Hurcia, ismerős a történet. Panni a másik szobában van kezdettől fogva, még soha nem aludt köztünk, mégis nem egyszer volt, hogy hajnalban szoptatás után visszafeküdtem, aztán egyszer csak felébredtem, és megijedtem, hogy úristen, hol a gyerek, ráfeküdtem, vagy leesett mellőlem? Aztán persze rájöttem, hogy hát bent van a kiságyában és szépen alszik. Fura dolgok ezek.

Jube, köszi, hogy a nevemben is harcolsz Balázsért :)

Satuk, igazad van, én is jó sokat írtam. :)

Megnézem én is Eni kisbabáját. Annyira lemaradtam, hogy azt sem tudom, mikor szült és milyen szülése volt?

Nagyon édik a babák. Teszek fel én is Panniról egy friss képet. Ezen ücsörög, bár csak kis ideig tud így maradni. Most az megy, hogy állandóan fel akar állni, úgyhogy mindig valakibe csimpaszkodik, és ha nem megy, akkor meg megy a nyüszörgés. Az utóbbi napokban eléggé lefárasztott mindkettőnket. Most a férjem is itthon van (ő is beteg lett). Legalább látja, hogy mivel jár ez az itthonlét :)

Jó éjt Mindenkinek!!
Kép

KépKép
osori
 
 


Sziasztok!!

Ildi,
Nem jó kifogás a fiad :D !! Mond meg neki, hogy most neked halaszthatatlan dolgod van a gépnél. (élet- halál kérdés) Én is titkos ügynök vagyok, sejtem hogy kiről van szó, de azért nekem is elküldhetnéd azt a nevet. Biztos én is bólintani fogok, hogy igennn….. :) Amúgy jól teszed, hogy bemész egy kicsit dolgozni!!! Szerintem senki nem fog megvetni ezért. Legalább kikapcsolsz (vagy bekapcsolsz??? :lol: )

Hurcia,
Egyszer velem is történt ilyen, hogy megszoptattam Rékát de halvány fogalmam sincs hogy hogyan került vissza a kiságyba. Egyszer felijedtem hogy hol van a gyerek a férjem szerintem azt sem tudta, hogy fiú e vagy lány. Mire oda rohantam az ágyhoz és láttam hogy békésen szunyokál. Nálam is volt ilyen para, hogy ráfekszem de 2 éjszaka után elmúlt. :D
Nagyon édes Balázs! Hatalmas nagy pasi lett! Látom már előre nyomja a fekvőtámaszokat! :D

Dóri,
Zeller?? Én meg sem próbálom mert én is utálom!! Szegény gyerekemet nem akarom kínozni. Pedig azt mondják, hogy nagyon egészséges. Aztán lehet, hogy mégis kipróbáljuk. Te hogy csináltad??? Mi van a felvételivel? Készülsz rá??

A napunk az úgy telt, hogy délelőtt elmentünk a játszótérre, majd 2 órát ott voltunk. Nagyon sok kismamival találkoztam, de egyik sem volt olyan jó fej mint Ti :D , úgyhogy letörtem mint a bili füle! Este pedig kimenőt kaptam. Az egyik főnököm otthagyta a céget és ma volt a búcsúztatója, úgyhogy összeszedtem magam és elmentem. Férjem dolgozik ma, úgyhogy anyukámék vigyáztak Rékára de állítólag nagyon aranyos volt. Persze megvárta hogy hazajöjjek mert cici nélkül nem igazi az alvás. :?
Olyan jó volt kikapcsolódni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Durca,
Hihetetlen hogy Borónak tüdőgyulladása van!! Kap rá valami gyógyszeres kezelést??
Komp: Téged azért "tartalak nagyra" vagy írhatnám hogy "példaképnek" mert Te nem lehurrogod az ember fejét, hanem elmondod az előnyét és a hátrányát is a dolgoknak. De nem azt mondtad, HOGY MÁR PEDIG EZT NE CSINÁLD!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az ilyentől hülyét tudok kapni!! :evil: :evil: Az éjszakai ciciről való leszoktatást hogy csináltad????
Én eddig is nagyon csodálltalak, hogy volt erőd fejni és fejni. Szerintem ennyi idegeskedés után nem csoda ha elapad! És ha tényleg bármiben tudunk segíteni, akkor kérlek szólj!!!

Jube,
Nem is mondtad hogy jártok uszodába. Hogy tetszik Panninak???? Lubickol???

Eszti,
Annyira tetszik, hogy Rebekát Bekának hívod!! Azt már akartam kérdezni, hogy hogyan tudtatok összehozni három ilyen gyönyörű gyereket??? Mi a recept titka????

Satuk,
Hát igen Olivér egy külön történet… Nagyon örülnék, ha a második gyerekem legalább ilyen nyugodt lenne. Irigylésre méltó, hogy milyen jókat alszik! És tök igaza van, uralhatja az egész kiságyat!

Orsi,
Majd írd le mi lett az eredménye ha Panni nem kap éjjel cicit! Én adok tejpépet Rékának estére, mert azt mondták, hogy az laktató. Bár eddig én ezt nem vettem észre. :( Amúgy szerintem a gyerekek 90 %-a szereti, olyan mint a tejbepapi. Többféle ízű van és 4 hónapos kor után adható. Ez a vigyori kép, imádni való! Nagyon huncut lányod van!!! Milyen tüneményes!

Eni babáját én is láttam és nagyon aranyos!

Lányok,
Ki mikorra tervezi a második (harmadik, negyedik) babát??? Ildi, Durca, Eszti nincs kivétel!!!

Na lelövöm magam…

Jó éjt

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Jó reggelt!!!
Olyan jó hangulat van ezen a topikon!!

Orsi!
Most esett csak le,hogy mi éppen váltottuk egy mást a kórházban ! :oops: :oops:

Vica!
Köszi!! :lol: :oops: :lol:
A férjem haverjais azt kérdezte,hogy mi tudunk nem kékszemű gyerekeket is csinálni????Rá is vágtam gyorsan,hogy próbálkozzunk??? :lol: :lol:

Én beválalnék még egy bébit,de hát még nem ment el teljesen az eszem! Azért az már anyagilag ...... :shock:

Többiek,hogy vagytok???

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 


Sziasztok!!

Annyira jó, megint ugyanúgy van kedvem jönni, mint régen!

De olyan tök vagyok! Elfelejtettem, miket írtatok!

Vica!
Február 15- ig kellleadni a jelentkezést. Felvételi vizsga megszűnt, úgy tudom, de lehet, hogy majd meglepődök.
turizmus- vendéglátás szakra jelentkezem, merthogy vendéglátós lennék. Első helyen Gyöngyösre, mert ott van olyan szakirány, ami nekem a legjobban tetszik.

Satuk!
Nehogy azt hidd hogy a tápszereseknek nyugis éjszakájuk van. Nekem ugyanúgy fel kell kelnem, meg kell etetnem! Sőt, sokszor még jobban igényli a testi közelségem Luca, merthogy nem szopizik!

Jó, hogy itt van újra, itt van újra, itt van újra a nagy csapat!!

Képzeljétek el, nekem megmaradt a szülés után is a hasgörcs menzeszkor! Van valaki aki így járt?? Megörülök tőle!! :twisted:

Puszi: Dóri

Kép
nagydora
 
 


Ja!
A zellert én is utálom, de gondoltam, azért kipróbálom! :D

Kép
nagydora
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el:

PANNI HASRA FORDUL ITTHON IS..... de csak ha nem nézek oda!!!! ha ott vagyok, nem csinálja... tök boldogan odaszaladtam, (kukkoltam a fürdőből, ahogy próbálkozik) hogy jaj de ügyes vagy, erre visszafordult. Most idejöttem kicsit, hallottam, hogy nyög, megint hason van.... mindegy, boldog vagyok nagyon, csak nem értem, miért nem csinálja előttem is...

Satuk,

megvan Neked a számom? 304660343, mikor találkozzunk holnap? mi 1től fél4ig tudunk sétálni! és miel Balázson soztoznunk kell OrsiPannijával, udvaroltatnánk magunknak Olivérrel is.... :wink:

Orsi,

írtam már, de olyan huncut a lányod!! csibészke.... :D


Vica,

biztos rosszul fejeztem ki magam, szombattól járunk usziba, holnapután megyünk először. Izgulok... :D A camponához megyünk, ha nem jó, akkor átmegyünka Rubinba, de az drágább... :?

Dóri,

az a sztori jutott eszembe, hogy amikor mi kcisik voltunk, a Mamim adott nekünk bébiételt, de sosem kóstolta meg. A Nagymamim, (az aranyos, nem a másik) megkóstolta, ledöbbent, és azt mondta, "Kislányom! JÓT adjál a gyerekednek!!!! Mi ennél jobbat főzünk!" :D :lol: :lol: :lol: szóval olyat adj, amit Te is szeretsz!


és egy kép a tegnapi szörnyűséges tornáról:
Kép

de ha szereti az uszit, 4 hétig nem megyünk, de jó lenne.....

Kép

Kép
jube
 
 


ISTENEM, JUDIT!!!!
Szegény Panni! Még hang nélkül is megszakad a szívem!! Luca pont ilyen keservesen tud sírni! Én belehalnék, ha hallgatnom kellene!!

Ja, és nagyon gratulálok a forgolódáshoz!! Szerintem azért nem csinálja előtted, hogy mikor már biztosan tudja, hogy tudja, akkor azt mondja, hogy nézd Mami, meglepetés!!! :D
Szóval Te meg légy diszkrét és ne kukkolj!!! :D

Ja, és ha szerencsétlen gyerek csak azt kapna enni, amit én szeretek.... :D Nem járna jól!! De mindig mondom neki, hogy nyam- nyam, hű de finom!! Még mosolygok is hozzá! :D

JA, és büszke vagyok a második oldalunkra!
Ja, és írtam Eninek privát üzibe az új topicról!!

JA, és.... ennyi voltam most! :D

Puszi: Dóri

Kép
nagydora
 
 


Sziasztok Csajok!

Iszonyat, hogy megint milyen szélvihar van!!! Réka viszont 9 óta alszik. :lol: :lol: :lol:

Jube,
Hipp hipp Hurrrrrrrrráááá!!!! Nagyon ügyes Panni!!! Látod látod lassan de biztosan Ő is úgyanúgy fog mindent csinálni mint a többi baba. Viszont a szívem megszakad a kép alapján!!! :cry: :cry: :cry: Szegénynek ennyire fáj??? Hú, lehet hogy én zöldre verném szegény lányt, aki miatt így sírna a lányom. Pedig tudom, hogy most ez fontos nektek. De reméljük, hogy az úszás bejön és akkor nem kell ezt a szörnyűséget csinálni!!

Eszti,
Igen, mindig elcsodálkozom,hogy milyen gyönyörű szemű gyerekeid vannak!! Bekának is kék??? Én mintha sötétre emlékeznék, de lehet hogy tiszta hülye vagyok!!!

Ildi,
Milyen a munka??? Élvezed???

Hát lányok én tegnap este eldöntöttem,hogy még sem megyek vissza dolgozni hanem szülöm a második babát. Hihetetlen hogy milyen állapotok uralkodnak a munkahelyem, mindenki megpróbál elszabadulni. pedig annyira imádtam ott dolgozni!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Dóri,
Itt Pesten BGF-KVIF-en van vendéglátás és turizmus (szálloda) szak. Nem érdekel??? Közelebb van mint Gyöngyös! Csak azért mondom, mert én tanultam a hibámból (4 évig Tatabányára jártam és már tele van a törpöm vele!!!) szóval ha amellett döntenék hogy megint fejest ugranék a tanulásba, akkor valami Pesti sulit néznék!! A Gyöngyösi nem 6 éves????? De ha csak ott van olyan ami neked tetszik, akkor persze az az első!!,

Durca,
Boróka hogy van ma?? Hogy bírja ezt a hülye időt???

Megyek összerakom egy kicsit a kecót

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Ja, Vica,

azt elfelejtettem írni, hogy én sem megyek vissza dolgozni, hanem nálunk is fixen be van tervezve a második lurkó. Május elé kezdünk próbálkozni. Szertnénk egy harmadikat is, de a 2. után visszamegyek, mert anyagi csőd lenne 3 baba egymás utánban.... Szóval a 3. olyan 4-5 évvel jönne csak a 2. után. Még nem tuti, de ha anyagilag megengedhetjük magunknak, lesz három babánk. :D De jó lenne!!

ma jön a Mamim, játszik Pannival, én meg addig porszívózok....

Kép

Kép
jube
 
 


Jó reggelt!
Apukát elküldtem a boltba én meg idevetődtem, különben ő bitorolja a gépet egész nap.

Jube !
Gratulálunk Panninak!!! Először Balázs is csak "titokban" pörizett, de egy idő után már nem lesz akkora újdonság neki, hanem beépül a mindennapjaiba. És én már látom ahogy rohangálsz utána mint pók a falon! :lol: :lol: :lol:

Második gyerek... no ez még kérdés nálunk is, most a homokba dugom a fejem elvet követem, és nem beszélek róla, mert Apuka még nem akarná. Megvárom, mig szól, addig csak észrevétlen burkolt célzást teszek pl. miért kell 4 szobás lakást keresni, ha 1 gyereket akar??? Szóval 2őt akar ő is csak f....k már bocsánat, mert Balázzsal nem volt valami egyszerű az indulás. Viszont totál el van tőle bájolva. Remélem, ha RB kicsit megnő, újra vágyni fog egy Törpillára. Addig is próbálom formába hozni magam, hogy ne bálnaként kezdjem eleve a terhességet...
No regényem kicsit befejezem... és megyek rendezem a "körletet".
Szép napot!
ps: ma nekem megint fogorvos :roll:

Hurcia

Kép
hurcia
 
 


És még valami,

én imádom a zellert!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
hurcia
 
 


Helló mindenki!

Szegény Panni!!!!!! :cry: Úgy sajnálom,persze a cél érdekében ...
És nagy grtula Nektek! Ügyi csajszi!!

Vica!!
Remélem itt látszi milyen kék!! :lol:

Kép

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 


Sziasztok!

Hát, ma hajnalban nem adtam neki cicit!!! 3 körül ébredt, először próbáltam csak simogatni, persze nem segített, úgyhogy vizet adtam neki. Elég sokat ivott, aztán letette a fejét és úgy tűnt, hogy alszik tovább, vissza is mentem a szobánkban. Aztán kezdődött a nyöszörgés, de szerencsére nem tartott sokáig, vissza tudott aludni és aludt 7-ig!!! Tök jó volt. Persze nem törvényszerű, hogy minden este így lesz, de próbálkozom.

Ma beszéltem a védőnővel, szerdán fog kijönni hozzánk, kikérdezem őt is, mi a véleménye, hogy tudom leszoktatni a hajnali kelésekről.

Eszti, én már ezt tudtam :), még gondolkoztam is, hogy esetleg láthattuk-e egymást. Hánykor szültél?

Látod, Judit, nem kell aggódni. Nagyon kis ügyes lányod van. Szerintem is csak meglepetést akar nektek, most jól begyakorolja, aztán ha jól megy, megmutatja nektek :). Meglásd, még visszasírod ezeket a napokat, amikor csak feküdt és nem kellett állandóan rohangálnod utána ;)

Mi is tavasz vége/nyár elejére tervezzük, hogy nekiállunk a második babának. Legszívesebben én is 3-at szeretnék, olyan jó lehet egy nagy család, csak ezek a hülye anyagiak. Szóval majd kiderül, hogy alakul.

KépKép
osori
 
 


Szia Orsi!
Nekem csak most esett le,hiába,rövid az eszem! :lol:
26.-án 17 óra körül értünk be a kórházba és 19.20-kor született meg Beka bébi.
Lehet,hogy láttuk egymást??

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 


Eszti,
Mondtam én, hogy hülye vagyok!!! :D :D :D

Ami a babaprojektet illeti hát a férjemnek említettem a dolgot és Ő benne van!!!!!
Én egy feltételt szabtam, hogy előbb le államvizsgázom (ami júniusban lesz) és aztán hajrá!! Remélem hamar összejön a babóca!!

Hurcia,
Te meg a bálna? Mennyé má!!! Miről beszélsz??

Orsi,
Tök ügyik vagytok! Egy kérdés: a vizet miből adtad neki?? Cumisüvegből?? Mert nálunk sajna nem játszik be, csak a csőrös pohár és persze rögtön észre veszi, hogy semmi köze nincs a cicihez.

Amúgy nagyon szar éjszakánk volt, viszont Réka reggel 9-től 3/4 12-ig aludt.

Ildi,
Férjed hogy bírta a strapát? Hanna nem borította ki?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Halihó! Hol vagytok csajok???

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 


Jelen! :D

ne haragudjatok, tudom, hogy ma is, tegnap is tettem fel képet, de ez olyan aranyos.... ígérem egy ideig nem rakok fel többet! :)

Kép

Kép

Kép
jube
 
 


Jaj Eszti, nem is mondtam, milyen elragadó Beka! Igazi kis hölgyemény! A nagy hajától meg a fülbevalótól talán, de sokkal kislányosabb, mint Pannim!

Kép

Kép
jube
 
 


Hahóóóó Csajszik!

Megjöttem a dógozóból, húúúú nagyon jóóóó volt. Egésznap pörögtem, mint a búgócsiga. Apa meg a jánya nagyon jól elvoltak együtt, nem volt semmi gáz. Nagyon rafkós gyerekem van ám, a betrogyizással megvárt engem míg hazaérek. :lol: :lol: :lol:

Jube, látod milyen ügyes a Pannid! De nem szép dolog ám leskelődni! A kíváncsiskodókból randa ráncos vénasszonyok lesznek!! :lol: :lol:

Vica, megpróbálom neked priviben megírni a nevet, bár nem tudom, hogy sikerül-e, mert még soha nem csináltam ilyet.

Lányok van valami a levegőben, hogy ennyire beindultatok a következő babaprojecttel?? Esetleg túl sok zellert ettetek?? :D Vagy az csak a férfiaknál hatásos? :wink:

Na megyek, mert még a vérszerinti családommal jóformán nem is foglalkoztam mióta hazajöttem és a végén szétrúgják a zrityómat!
Hiába, kiváncsi voltam mi történt ma a virtuális családban.

Na majd jövök még........

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok!

Eszti, akkor már biztos nem láttuk egymást, mert mi 12-1 körül jöttünk el. Lehet, hogy te kaptad az ágyamat. :)

Vica, cumisüvegből adtam neki a vizet, szerencsére ezzel nincs gond. Viszont nappal már próbálom pohárból itatni.

Ne haragudjatok, de nekem is muszáj feltennem képet. :oops: Panni ma délután egyedül állt fel a kiságyában. Eddig csak belénk kapaszkodva állt fel, de ma végre egyedül is. Ezt örökítettem meg:

Kép Kép

KépKép
osori
 
 


Ennek örömére ki is maradt a délutáni alvás :(. Remélem, éjszaka bepótolja.

KépKép
osori
 
 


NAGYON ÜGYESEK MA A PANNIK!! :D


Ildi, idess:

Kismama-Cora Babafotópályázat

Kedves Anyukák, Apukák!

Küldjék be gyermekük fotóját etetéssel, fürdetéssel kapcsolatos témában s a legsikerültebbek értékes Cora-ajándékokat kapnak, és ráadásul megjelennek a Kismama magazinban is!

Beküldési cím:
kismama@sanomabp.hu

Beküldési határidő:
2007. március 14


NEM KÜLDÖD BE A KOLBÁSZOST???? :D
szívbajt kapna az LLL liga! :wink:

Kép

Kép
jube
 
 


Orsi, így megint le fogja tépni a körforgót.... :lol:

Kép

Kép
jube
 
 


Sziasztok!!
Gratulálok a nagyon ügyes Panniknak!!

Jube!
Én személy szerint nagyonn örülökla képeknek! ne tartsd vissza magad!!

Nekünk ma uncsi napunk vlt. Nem történt semmi külcsi.
Igaz, itt volt két barátnőm!! Jót trécseltünk!

Most kicsit bánatos vagyok, mert a férjem amióta hazav jött alszik. Nagyon fáradt szegény... :(

Megyünk lassan pancsizni!

Puszi: D

Kép
nagydora
 
 


Hú Jube! Egészen belepirulunk a bókokba!!! :oops: Köszönjük szépen!
Szerintem Panni is nagyon édi kiscsaj!!!Olyan szép kék szemei vannak!!

Orsi!
Panni nagyon ügyi!!!És Ő is nagyon szép kicsi lány! :wink:

Akkor mi nem taliztunk a kórházban! Melyik szobában voltál?? Én az utólsóban.


képekkel ne fogjátok vissza magatokat!!!

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 


Köszönöm én is dícsérő szavakat :oops:

Én az 510-esben voltam.

Judit, tényleg erre nem is gondoltam, megint veszélyben a körforgó. :roll: Pedig azt nagyon szereti. Na, megint ki lehet találni valamit.

KépKép
osori
 
 


Sziasztok Lányok!
Örülök nektek, és nagyon örülök az üzinek. :roll: Rendi tőletek. Épp azon agyalok tegnap óta, hogy "adjam elő" a szüléstörténetemet odaát, hogy ne "hurrogjanak le". Tudjátok, rosszul esik, hogy sokan úgy állnak (már most) a dologhoz, mintha én "megúsztam volna", pedig nem hiszem, hogy bármivel is kevesebbet érne a szülésélményem, szülés menete és lefolyása, mint annak, aki vajúdott 8 napot. Beni nem kipottyant, hanem iszonyat erőfeszítések árán, és okosan jött, ahogy kellett. És kellett a csapat mögém, a férjem, akire, ha ránézek, csak azt látom, hogy magabiztos, engem is biztat, és meggyőz. Fantasztikusan viselkedett "abban a 80 percben". Kellett nekem Vida és Rákóczi Ági, akik nélkül semmi nem lett volna ilyen. :oops: :oops: :oops: Csodálatos élményként éltem meg.
Amiről pedig hallgatok, az az, hogy miért maradtam "egy nappal tovább" a kórházban. Tejválság. Sírva fejtem, sírtam a gyerek felett, hogy legyen tejem. Én, aki sose voltam "elvakultan" szoptatáspárti. Fenét, azt hittem. Szoptatni egy csoda, és minél tovább szeretném ezt Beninek nyújtani. Most kezd beindulni. Hagyatkozom a gyermekemre, ő mindig szól. Okos fiú. :wink: :idea: Kép Mi ma
vbea
 
 


Eni,
Csodállatosak vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!! A szüléstöridet pedig úgy írd le a másik topicon, ahogyan megélted. Szard le az embereket és csinálj mindent úgy ahogy Te szeretnéd hiszen már TE IS ANYA VAGY!!!!!!!!!

Mindjárt jövök csak fürdetnem kell menni!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Szia Eni!

Nagyon gratulálok Nektek! Pont ma végigfutottam a másik topikot, hogy elolvassam a szüléstörténeted, és csalódottan láttam, hogy nem írtál. És most itt vagy. :)
Azt hiszem, megint lemaradtam valamiről, nem ismerem az előzményeket. Miért gondolják azt, hogy bármit is megúsztál?

KépKép
osori
 
 


Sziasztok!!

Eni, jó hogy jöttél, köszi!
Ne foglalkozz odaát a véleményekkel!
Micsoda dolog az, hogy "megúsztad"!?!? Ki mond ilyen hülyeséget A szülést MEGÉLNI szoktuk, nem!?
Elmeséled, mi hogy történt??

De nem tudálékoskodom, mert kiutáltok! :lol:

Képzeljétek Csajok, tegnap este Luci nagyon sírt. Persze majd meghasadt a szívem. Valami fura bizsergést éreztem a cicimben, mint amikor annak idején megindult a tejelválasztás. Erre én meg rögtön elkezdtem nyomkodni a cicim, hátha... :oops:
Persze sehol semmi! Annyire, de annyira rossz volt. Néha annyira szeretnék összebújni Lucival, és szoptatni őt.... Klassz már pityergek is! :(

Szép éjszakát!!
Dóri

Kép
nagydora
 
 


Sziasztok!

Eni, nagyon örülök neked, illetve nektek!!! Örülj annak, ahogy történt, és csak magatokkal foglalkozz! Tej is biztosan lesz bőven!
Olyan szép ez a kép! Igazán meghitt, nyugodt. Ugye jó Anyucinak lenni? Egyébként mintha Apára hasonlítana a kis srác. :D Szép!
:wink:
Éjszakák hogy zajlanak? Minden érdekel!

Durca, én ezt nem hiszem el. Tüdőgyulladás??? Nagyon durva, ami veletek történik, én már szerintem semmi vigasztalót nem tudok írni. A csoda az, hogy eddig is próbálkoztál a fejéssel.
Az az egy biztos, hogy nagyon jó anya vagy! Tisztelet illet.

Lányok, remélem azért én is hozzá tudok majd szólni érdemben a témáitokhoz. Azért írom ezt, mert az egyik kölyköm már nagy, a másik még ici-pici a tieitekhez képest. Persze itt van nekem Eni, akivel hasonló a cipőnk.

van egy kis problémám a szopival sajnos. Annyira fáj a cicim, ahogy rácuppan a kis szivattyúm, hogy majd' bepisilek a fájdalomtól. Némileg csökken, ahogy szopizik, de már előre rettegek a szopi időtől, mert iszonyatosan érzékeny. Kenőcsöt már vettem, bár seb nincs rajta, és bevásároltam bimbóvédő szilikon bigyót is, de így is fáj. Talán nincs elég tejem, ahogy szívja? Nem tudom....Zsombinál semmi gondom nem volt ezzel. Mi a fenét csináljak?

Pannik és Rebeka olyan szépek, irigykedve nézem őket, és hitetlenkedve, hogy nemsokára lesz egy ekkora lyánykám nekem is...

üdv.gabboka
Kép


Kép
gabboka
 
 


Na itt vagyok, Réka babát már eltettem holnapra.... :lol: :lol:

Pityeregjünk együtt!!! :cry: :cry:

Jube, Orsi
Tényleg nagyon ügyik a lányok!!
És nagyon- nagyon aranyosak!!

Ildi,
Megkaptam a nevet és válaszoltam rá! Örülök hogy jó volt a dógozóba. :D Én utálom a zellert úgyhogy bizti nem attól jött meg a kedvem a babaprojekthez. A képet mindenképpen nevezd be, tuti nyerő! :wink:

Dóri,
Az én férjem reggel jött haza a munkából és Ő is egész délután horpasztott. :( Ne hogy azt mond, hogy "szép éjszakát"! Gyere és csacsogj velünk, persze ha Apa mellé bújsz akkor megbocsátunk.

Eni,
Szerintem egy szülést nem lehet megúszni, akkor sem ha császároznak akkor sem ha 1 óra alatt szülsz meg és persze akkor sem ha 2 napig szenvedsz. Olvastam a másikon a szüléstörid és szerintem egyáltalán nem volt séta galopp.

Szerintem nem kell hallgatnod amiatt, hogy tovább voltál a kórházban. Én 2 nappal tovább voltam bent, mert nem indult meg a tejem és Réka súlya vészesen lefelé ívelt. (3350 grammal született és 2750 grammra ment le) Úgyhogy 2 napot bőgtem a kórházban, majd arra az elhatározásra jutottam, hogy akkor kapjon tápszert. De szerencsére a testem meguralta magát és másnapra belövellt a tej. De így is maradni kellett és végül 2890 grammal hoztuk haza. És lám itt vagyunk, sőt Réka még mindig szopizik. De az sem érdekelt volna ha tápszert kellett volna adni, mert a lényeg hogy gyarapodjon a súlya. Úgyhogy ne idegeskedj pihenj sokat, egyél, igyál és minden rendbe jön!!!
Remélem nem haragszol, hogy ezt leírtam! (most nem okoskodni akartam) :wink:

A kép egyszerűen fantasztikus!!!!!!!!!!!!! Nem tudok betelni vele!

Gabbó,
De jó hogy itt vagy. Én biztos vagyok benne, hogy igen is hozzá tudsz majd szólni a témákhoz.
Szoptatás: Nekem is volt ilyen az elején akkor nekem azt mondták hogy mielőtt szoptatok akkor egy kicsit masszírozzam meg a cicim, hogy könnyebben tudja szívni. Állítólag azért szívja olyan erősen mert nehezen indul meg a tejci. nekem bevált. Remélem hogy nem írtam hülyeséget! :?

Én is teszek fel képet...
Fürdés előtt kukucsoltunk...

Kép Elbújtam Kép itt vagyok

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok,

Eni,
már írtam anno a másikon, nagyon sok szeretettel gratulálok!!! Látszik, hogy jó helyre jött ez a kis tündérke. Látom már előre, ez is szerelem lesz (vagy már az).

Gabbó,
nem tudom olvastad e amikor én írtam a szoptatásról, június 16-tól voltam itthon, mi az 5. hétig csak bimbóvédőztünk és mikor sikerült elhagyni akkor jöttek a cudar idők :oops: :oops: :oops: , még most is néha fáj, mikor rácuppant, de csak mert most a mellszívómmal repesztettem be oldalt. Lehet, hogy nem hólyagos de biztos sokkal érzékenyebb a hámréteg. Mi Jubéval a következő krémeket használtuk: Bepanthen, Purelan a Medelától, és mikor szájpenésze volt, akkor azt hiszem a Phlogosant. Az lehúzta az összes pirosságot. A Bepanthent nem kell lemosni. Hát ennyi jutott eszembe.

FELÜLT ma Balázs, ez a napom híre!!
Sok puszi,
és Pankáéknak persze gratulálok!
HUrcia

Kép
hurcia
 
 


Eni!
Még egyszer gratulálok!!!
Nehogy már azon stresszeld magad,hogy mit szólnak mások!!!
Neked legyen szép emlék a szülés,mással meg ne foglalkozz! :wink:
Én nem hinném,hogy bármit is megúsztál volna,szerintem jutott neked is a jóból! :wink:
Egyél,igyál sokat,hogy sok finom tejcsikéd legyen :D .Ja,és ne idegeskedj!!
Nagyon meghitt a kép rólatok,édes Benedek!

Hurca!!
Nagyon ügyi Balázs!

Dóriiiiiiiii!!!



Meg kell mondjam,csupa szép és okos babáink vannak!! :lol: :lol:

Mindenkinek jó éjszakát!

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
mano4
 
 


Sziasztok

Megin itt, poronty alszik az apjával, a nagyot meg elparancsoltam a géptől. Még jó, negyed 11 van reggel meg iskola van vagy mi az ördög, büdös kölyke! :twisted: :lol: :lol: :lol: Na, ez volt az anyai szigor.

Eni, nagyon szépek vagytok ezen a képen, olyan meghitt. Én is használtam a kipottyant megfogalmazást, de esküszöm minenre ami szent, ezzel nem minősíteni akartam a szülésedet!!!!!! Ezt a saját 2 és fél órámra is szoktam használni. Igazából ezzel csak azt akartam mondani, hogy ahhoz képest, hogy van aki tizen, huszon órákat vajúdik, ahhoz képest neked (nekem) szerencsénk volt ezzel a rövid idővel. Mégegyszer ne haragudj, tényleg nem akartalak megbántani!!!
Azért pedig miért kellene hallgatnod vagy rosszul érezned magad mert tovább voltál a kórházban? És? Nem értem, valakinek ezzel is volt valami problémája??

Vica, megkaptam a választ. Igen, most, hogy Te is írtál egy nevet, elgondolkoztam rajta, és valóban.......

Jube, addig hergeltek azzal a kolbásszal, hogy a végén tényleg benevezek arra pályázatra. Most látom csak, hogy a mondatom eleje milyen kétértelmű, aaahhhh :lol: :lol:

Nem tudom kinél, hogy van, de Hanna sem alussza végig az éjszakát a tápszerrel, egyszer tuti, hogy fel kel kajálni.

Legyetek kedvesek segíjjetek a gyengébbeknek! Ha én kapok egy privi üzenetet, megírom rá a választ, de hogyan tudom elküldeni???? Én ugyanis nem találok "elküld" feliratú gombot!! :shock: Most lehet, hogy ennyire vak vagyok, vagy ennyire ostoba. :roll: :oops:

Na elteszem magam holnapra, mert fél 5-kor csörög a vekker, mert még holnap is kimenős vagyok a dógozóba. De azért még belesek, hogy "amott" mi a pálya.....(hihihi)

Kép
ildi35
 
 


Eni, emiatt tényleg nem kell idegeskedned, hogy ki-mit szól ahhoz, hogy neked ilyen gyors szülésed volt. Senki nem attól lesz több vagy kevesebb, hogy mennyi ideig vajúdott. Örülj neki, hogy te ilyen szerencsés vagy. Irigyelni azért lehet érte? ;)

Amiatt meg pláne ne érezd rosszul magad, hogy egy nappal tovább maradtál, kérdezd csak Edinát, hogy ő mennyit húzott rá.

Most azért is vagy érzékenyebb, mert dolgoznak a hormonok, ez természetes, én is csak bőgtem, amikor hazajöttünk. Sírj csak, ha jól esik, de a babád miatt meg próbálj megnyugodni (tudom, nem könnyű), de ezek a kis manók minden rezdülésünket megérzik.

Jaj, ugye nem voltam okoskodó :oops: ?!

Na, most már én is megyek. Jó éjszakát mindenkinek!

KépKép
osori
 
 


Sziasztok!


Eni,

de jó, hogy itt vagy! Én féltem, hogy senki sem fog átjönni ide, és lám! :D Köszi-köszi!!!

És légyszi ne parázz! Én azt írtam, hogy Beni rövidtávfutó, ha bántott, kérlek ne haragudj, őszintén mondom, hogy egy percig sem akartalak megsérteni, csak ámuldoztam, milyen gyors volt! De attól, hogy egy szülés gyors, nem kevésbé fájdalmas, mint egy hosszú!

És hogy tovább maradtál bent, az meg aztán miért lenne szégyellnivaló?? Örülj neki, hogy 1 nappal tovább vettek profi, kedves csecsemősök körül. Első babánál ez óriási segítség. Én nagyon be voltam tojva,amikor 1 nappal korábban kiraktak, hogy mindeketten jól vagyunk, menjünk haza.... :shock: féltem, hogy mi lesz velem a csecsemősök nélkül...

Úgyhogy tessék boldognak lenni, hogy itt van Beni, és egészséges, és ha tudsz szoptatni szuper, ha nem, hát lényeg, hogy Beni gyarapodjon, nagyon jó tápok vannak ma már.

és itt az én bánatom:

Panni ma hajnalban sem kérte már a cicit.... :( éreztem, hogy enm sokáig lesz a napi 1 szopi, de ettől nem volt jobb....

úgyhogy mától Edina szavaival élva "tápos csibe" lett Pannim. Persze azért megkínálom, de nem hiszem, hogy sok esélye van már...

na mindjárt jövök vissza, csak felébredt a Manócskám!

Kép

Kép
jube
 
 


Szép reggelt!

Edina!
Naaaaaaaaagy gratula a macho menednek! :D

Judit!
Tudom, milyen szomorú lehet neked , hogy Panni nem akatr cicizni! De azt hiszem Te aztán igazán büszke lehetsz magadra, hogy többször visszahoztad a tejcidet Panninak! Azért íígy is jó sokáig szopizott!! Sehogy nem lehet visszahozni a kedvét?? (Vagy hülyeséget érdezek??)

Ti jól aludtatok??

Rakok fel képet! :D Remélem, még nem láttátok!?

Kép Csibész

Puszi

Kép
nagydora
 
 


Dóri,

Én már láttam, de ez mit sem von le az értékéből! :D

A szoptatás meg... hát másfél hete nem kéri esténként, de én azóta is megkínálom. de lehet, hogy mától nem fogom, mert MINEK?? nem kéri, nem kéri.... végül is 7 hónapig szopott, és erőltetni úgysem tudom... csak az usziban sok lesz a gyerek és hát reméltem hogy a reggeli szopi kitart mig megszokja az uszodát... remélem nem betegszik meg. de a tápozástól nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam, ha tápos hát tápos, mi van akkor... semmi. talicska meg mehet ahova akar.... :wink:

na folytatom:

Gabbó,

nekem is istentelenül fájt a szoptatás, kb 2 hónapig. Aztán egyre kevésbé. Lehet, hogy Sári inkább vércse, mint Zsombi, ezért fáj, nem? Szerintem megszokja majd a cicid, jobbat nem tudok. Hurcia már leírta a kenőcsöket. A bimbóvédővel nekem kicsit jobb volt, bár nem sokkal.

Orsi,

én is az 510esben voltam! Hurcia ágyát kaptam! :D

Idli,

ott van az "elküld" gomb. fönt van az eredeti üzenet, alatta, ahova írni tudod a választ, az alatt pedig 2 gomb, éppúgy, mint itt, előnézet és elküld. De nekem mostanában sokszor szarul tölti be a net a babanetet, lehet, hogy a Tiédről lemeradt.

ma este megyünk a corába, megnézem a babás akciót, majd holnap beszámolok, milyen.

Kép

Kép
jube
 
 


ja, és holnaptól megint kaki lesz az idő, mi mindenképp megyünk ma nagyot sétálni!

Kép

Kép
jube
 
 


Elfelejtettem ezerrel gratulálni Balázsnak! HIP-HIP-HURRÁ! :D

micsoda egy nap volt a tegnapi!!! :D

Kép

Kép
jube
 
 


Köszönöm, Lányok, Mamitársak. :wink: Helyesek vagytok. Nem-nem!!! Félreértés ne essék, egyáltalán nem rátok haragudtam, ha lehet ezt haragnak nevezni. Anyós stb. Nem elemzem. Ahelyett, hogy megdicsért volna, vagy. :? Hitetlenkedve nézett rám, hogy hogyhogy tudok ülni, meg nem szoktak ilyen jól kinézni, meg milyen jó könnyű szülésem volt (könnyű a macskának, basszus!). De egy szóval nem mondott volna annyit, hogy "ez igen!". :shock: Nem mintha tőle várnám, elég a férjemre nézni. :idea:

Beni, ha alszik, tündérke. Elég sokat is teszi, sajnos kicsit sárgák vagyunk, így ébresztgetni kell, és nem lehet hagyni 4-5 órákat szuszogni nappal. Éjszaka alhatna, de akkor, mint a kiskakukk, kétóránként cicit kér. Aztán ilyenkor hol 20gramm, hol 50. Rossz anya vagyok. Meg lusta. Éjszakára egész nap fejegetek, és így összegyűlik 50-60 gramm. Eddig nem vettem észre, hogy cici-cumi-vagy milyen zavara lenne. Kezdettől megbeszéltük a férjemmel, hogy így lesz, pl ha megyünk valahova (avent cumisüveg).

A csecsemősökről csak jókat tudok mondani. Persze nem mindenki volt hiperszimpi, de a maga módján mindenki, kivétel nélkül segített. Én meg kértem.

Cici nekem is nagyon-nagyon fáj, erősen harap a kisember. :wink: Kórházban garmastannal kenegettem, mára maradt az aloe vera spray. :roll:
vbea
 
 


Eni!

Ne érts kérlek- kérlek félre!!

Annak idején én sem tudtam szoptatni ugye, és én is fejtem. Gyönyörűen volt tejem!! Mi is Aventot használunk a mai napig is! Az más kérdés, hogy aztán különböző okokból elapadt a tejem.De az Avent cuminak pont az a lényege, hogy nem alakul ki a cici- cumi dilemma!! Úgyhogy szerintem amiatt ne izgulj, csak azért figyelgesd a Pindúrt!!

Anyósoktól nem szabad dícséretet várni! :D Tisztelet a kivételnek. A kép rólatok mindent elmond. Látszik, milyen csodában van részed! És az a leggyönyörűbb, hogy ezt már nap mint nap megtapasztalhatod, ahányszor a Kicsidre nézel!! Én a mai napig könnybe lábadt szemel nézem, ahogy Luca alszik!
...

Puszi

Kép
nagydora
 
 


Panninak 10-12ig normális esetben alvás van... most nem aludt semmit, hátára gurult és elvolt.... most kivettem, ebéd, aztán irány a hinta! olyan szép idő van, szél meg alig!

Satuk,

ha meggondolod magad, hívj, viszem a telefont.

Kép

Kép
jube
 
 


Tényleg nagyon jó idő van, bár már mi is mehetnénk a csajszival!
Bezzeg a fiúk kimentek focizni az itteni arborétumba. :roll:

Kösz lányok a cicifájásos hozzászólásokat, talán majd elmúlik, és tényleg az lehet a baj, hogy eleinte nehezebben jön a tej, és azért szívja úgy, mint egy vámpír. Addig meg tűrök eltorzult arccal. :? :wink:

Eni, nekem is össze-vissza eszik, van úgy, hogy csak 20-30-at. Ilyenkor jól bepánikolok, hogy biztosan nem fog fejlődni....egyebek, meg miért alszik éjszaka olyan sokat (tiszta hülye vagyok) ma éjszaka is már én keltem 3-kor, hogy megnézzem él-e még :? , merthogy fél10-kor evett előtte utoljára, és fél4-kor kezdett ébredezni. szóval napirendünk még nem nagyon van, és hiába vagyok már majd' 6 éve anyuka, mégis jól be tud fosatni ez a Kisgömböc.
Cumisüveg egyáltalán nem baj szerintem, nálunk is be van készítve az avent a fiókba, minden eshetőségre. Zsombinak én anno vizet is adtam olykor, Sárinak még nem. Nem tudom, mi a jó. Végül Zsombi is normális gyerek lett :lol: , víz ide vagy oda.
2óránként éccaka? Ne búsulj, majd csak beáll!
Anyós: egyik füleden be szép mosoly kíséretében, másikon ki.(és ha elfordul, lehet nyelvet öltögetni is) :lol: :wink:
na megyek, sziréna beindult...

üdv.gabboka
Kép


Kép
gabboka
 
 

Vissza: Bababemutató

Jegyzetfüzet: