Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,


csak egy eretnek kérdés, mindenki szivaccsal rakja fel a képeket?
Csak azért mert én enyvező ecsettel.

Gigóca

Jamina kérsz szalvétákat? mert szívesen küldök, és ha majd neked is több lesz, akkor majd te is gondolsz rám.
gigóca
 
 


Nem birom kihagyni, de Jamina, nem ismered a mondast? Ne szolj szam, nem faj fejem?!Kép

Gigoca,
en vegyesen. Mikor epp ragasztos maradt az ecsetem es emiatt hasznalhatatlan, akkor szivacs. Azttan mikor veszek uj ecsetet, akkor egy ideig azzal dolgozomKép

-Afonya
afonya
 
 


Gigóca!
Nem ám elosztogatni a szalvétáidat, amiket kinéztem magamnak!!!!Kép


Különben senkinek sem mondom meg, hol van a készítő, mert morcos vagyok!
Végre szerettem volna kijegyzetelni, hogy kitől mit szeretnék kérni, erre nem az arcívban van a gyűjtemény???
Rettenet!
Úgyhogy most határozatlan időre visszavonulok.
Különben is, voltam ma egy bótban,ami azt hírdeti, hogy ott aztán van minden. Ja. Csak amikor kérdeztem, hogy van- e IHR szalvéta, a nőci megkérdezte, hogy az mi. Aztán kérdeztem a papírzsebkendőt, erre megkérdezte, hogy százas jó lesz-e...Brrr.

Áfonya!
Rájöttem!
Afrikás design Magyarországon: legjobban e két életérzést a leopárdmintás tyúk ötvözi. Ha a föld alól is, de kerítek Neked! Csakazéris!

Zsuzsa!
Melyik az a festék, ami jó? Én Hérát láttam, azt hiszem. Nem, mintha a párom bármit be akarna engedni a lakásba már, de egy kicsike veder még beleférneKép

Gigóca!
én nem szivacsozok, mert nem szeretem, van egy sima festőecsetem, hajfestőecsetem is, meg egy csomó lapított ecsetem. A szivacsot nem tudom letenni rendesen, az ecseteket pedig vízzel telt befőttesüvegben tartom.

Ildikó!
Ugyan a Phaedra a taprag. szakértő, de én is kevertem egy adagot. Akkor egy kanálkával tettem egy két literes műa. flaska aljába, és fokozatosan engedtem bele a vizet, miközben ráztam ezerrel. Így nem lett csomós, és a bugyborékok pedig szépen letisztultak másnapra.

Jamina!
Nem lehetne, hogy a sogórnőd engem is támogatna? Mondd azt neki, hogy rokonok vagyunkKép!

Csi
ui.:én senkinek sem írok ma, azaz szerdán, tehát tegnap választ, mert elfogyott az agyamKép
Csi
csii
 
 

 
 

Gigóca,
küldtem Neked tegnap délelőtt mailt, nem kaptad meg? Kép Szólj, ha nem, mert akkor átküldöm mégegyszer!

Áfonya,
jó, nem szólok. Csak írok Kép

Csi,
jajj, hát ne aggódj, ami nekem jó, az Neked is jó! Kép Majd nem darabonként, hanem csomagszámra vetetem vele a SZt, megmondom, hogy túl nagy hiba%-kal dolgozom Kép
Na, lejött a kávém.

Pá: Jamina Kép
jamina
 
 


Gigóca

Most kérdeztem én is a férjemet,hogy mi a helyzet a furnérral.Az nem túl vékony?Mert azt mondta,hogy kb. 0.3-0.5 mm vastag és hogy szakad.Ragasztani szokták az asztalosok.Ő inkább a préselt lemezt javasolta,mert az vastagabb.Holnap kér is nekem a szabászaton hulladékot,ha adnakKépAztán majd meglátjuk...

Zsuzsa

KösziKépNekem is ezek tetszenek a legjobban.Bár a képen nem látszik,de olyan,mintha festve lenne!!KépKépMert festettem!Ha-haKépKép
Én is diszperzittel alapoztam a cserepeket, és Tescos a festék,elég jó.Ha elsőre nem fedett rendesen,akkor átkentem újra.De jobb,mint a hobbifesték.Kép

Jamina

HOgy kelhet vki ilyen korán?!!KépKépMeg hogy még a gép elé is ülsz!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc

akkor nem tudom nekem mim van, ez szokott a konyhabútor, és a szekrények hátoldala lenni.

Gigóca
ja és kaptam 500ml-es szalvétaragaszót 1850-ért. Már nagyüzemben dolgozom.
gigóca
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap végre én is alkottam, csak azt sajnálom, hogy nem tudom Nektek megmutatni KépKépKép. Pedig szerintem jók lettek.
Csináltam egy napraforgósat, aminek a keretét nem festettem, hanem Technokollal bekentem, és beszórtam apró szemű sóderrel (ötlet Csítől, fentebb írta Kép). Nagyon jó, és nem is potyog a sóder. Bár szeretmén befújni (kenni???) valamilyen lakkal, hogy később se hulljon le róla. Van ötlete valakinek, hogy mivel érdemes befújni/kenni?

A másik egy hattyús, aminek világoskék repesztett keretet csináltam.

És megpróbáltam megcsinálni Phaedra és Csí citromjait (remélem, nincs rá copyright Kép), de szerintem a színek nem lettel olyan jók.

A negyedik keretre is van ötletem, de nem találom az arany színű temperámat KépKépKép. Most kénytelen vagyok venni egy másikat, mert az is lehet, hogy már elfogyott. Remélem, kapok, mert NAGYON meg akarom csinálni!!!

Ildikó!
Írd meg mélben a címed, és már küldöm is a szalvétákat!!! Csak tedd is kökinccsé, amit alkottál belőlük Kép!

Gigóca!
Hol vettél ennyiért ilyen sok ragasztót?
Esetleg farostlemez, amire dolgozol? (Az egyik fele fényes, a másik kicsit recés.) Vagy rétegelt lemez? Az sima faerezetű, de az oldalán látszik, hogy több egymásra rakott rétegből áll.

Bár, én most nagyon gondolkodom, hogy tapétaragasztóra térek át. A nagybátyám lakásokat újít fel, biztos tud nélkülözni egy befőttesüvegnyit Kép. Meg talán falfesték is akad nála KépKépKép.

Most megyek, hátha felébred Ádám, és akkor mehetünk sétálni (meg festéket venni Kép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma kipróbáltam a tapétaragasztót/ köszönöm a tippeket!/, és tök jó lett. Kezdetnek egy bébiételes üvegbe kevertem be, de gondolom, sokáig elég lesz. Nagyon hamar megszáradt, ellentétben a decoupage ragasztóval!
Majd holnap felteszem az eredményt.

Ildikó
ildikó
 
 


Panda

a lelőhely ragasztóra: Pannoncolor Művészeti szakáruház és Művészfestékgyártó Kft
1107 Bp. Barabás utca 25.

Nem tudom mi a baj Ildikó a szalvétaragasztóddal, az enyém nagyon hamar szárad.

Jamina, Zsuzsa
ma vettem bélelt borítékot, remélem nem sokára meglátogatom a posta intézményét.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Jamina

VáromKép

Gigóca
A konyhabútorok hátulja farost lemez szokott lenni.De a rétegelt is jó,ahogy Panda is írta.Már én is szeretnék olyanra dolgozni.

Le vagyok törve.Most láttam,hogy nem lehet utólag repeszteni,mert előtte kellett volna lakkozni.Úgyhogy kénytelen leszek másik cserepet szalvétázniKép
Volt negyed óra szabadidőm,és a két,használaton kívüli alátétemre gyorsan dekupáltam egy-egy köteg sprágát,na de nem igazitKép

Ja,felteszem a szalvétákat is hamarosan.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lányok,
vegyetek sógornőt! KépKépKép
Enyém sógornőmet megszállta a jótét lélek, vett egy dupla meg egy kisebbfajta öntőformát, 6(!) fajta Aquakolort, 10(!) kg gipszet, meg egy doboz Hérát. Ja és 2féle SZt is, de sajna darabra. Egy darabig elleszek vele Kép
Ma nem alkottam semmit, mint írtam, kontrollra vittük a Szaffit és hát elég jól elment vele a nap Kép

Anyapoc,
nem azért kelek olyan korán, mert mazochista lennék, egyszerűen ebben a dög melegben Szaffi szinte szünet nélkül szopik, így sikerül nekem már korán fennlennem Kép, pedig szívesen aludnék tovább, ha a kisasszony is engedné...
Csomag Neked és Csinek ment.

Karikás Szem
jamina
 
 


Anyapoc

ne legyél letörve, a Hobby művészben van olyan repesztőlakk, ami nem festékréteg között van, hanem a két lakk repeszti egymást. Igaz nem olcsó. Ha nem látványos a repesztés utána még patinázhatsz is.
Most megyek és megkeresem neked az árakat.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca

Az mit jelent,hogy a két lakk repeszti egymást?Lelakkozom rendesen és utána a repesztővel?

Jamina

KépAzt hittem,kidobott az ágy....bocs...Az én fiam "csak" ötkor kel szopizni(amúgy iszik éjjel),de én utána már nagyon nehezen alszom visszaKép,szinte reggelig fent vagyok,úgy hogy tudom.

Anyapoc

anyapoc
 
 



Csí

Kinéztem néhány szalvétádat.Üzletelünk?Kép

Jamina

Válogass Te is és küldök postafordulávalKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Gigóca!
Most röviden, mert megakadt rajta a szemem:

Bocs, hogy Ildikó "helyett" válaszolok, de én már több féle ragasztót is kipróbáltam.
Nos a decoupage ragasztóval nincs semmi baj, elég gyorsan is szárad, de a tap. ragasztó még gyorsabban, és azt csak akkor veszed észre, ha kipróbálod.

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!
A funér is jó. Funér az a vékony réteg neve, amit a külső borításként raknak fel, de így nevezik azt a falapot is, amin belül egy farostból préselt anyag van(vagy mi a szöszKép). Mármint az asztalosok. Asszem a hivatalos neve rétegelt lemez, de szerintem mindegy, hogyan nevezzükKép Ha bemegy bárki egy boltba, és így kéri, akkor tudják, mit akarKép Nekem ilyenek vannak, ezt láttam a h.katalógusokban is.0.3-0.5 cm-sek vannak, mind fűrésztelepi "maradvány", onnan hordják az asztalosok, rendületlenül.
Ma néztem az Auchanban, ott ilyen nincsen, csak munkalap. Meg nagyon klassz szegő, negyedkörös profillal. 240cm-s kerül 240Ft-ba.Hipp-hopp, és kéyz is a keret. Volt mindenféle profilú, de a Brico Store-ban nagyobb a választék...Csak kell némi fűrésznek is kéznél lenni, hogy el lehessen hozniKép
Persze elfelejtettem a bélelt borítékot...Brrr.
Voltam ma IHR-éknél isKép.Részletek később.
Csi
csii
 
 


Szisztok!

Ki kéne írni a topic elejére,hogy csak saját felelősségre.Rég akartam már én is csinálni,de én olyan elméleti fajta vagyokKép)
Na,de most...Vannak szalvétáim,majd ha hazajön a család számítógépésze rakom fel őket,lehet válogatni.
Kipróbáltam a tapragasztót,nagyon bavált.
Majd még jövök tanácsért.
Jóccakát:Emese
emesu
 
 


Drága Anyapoc!
Miért teszed ezt velem???
Még az eddigieken sem vagyok túúúl.
Méghogy válogatni.
Igaza van Emesének: Ki kéne írni...
Csi
Névtelen
 


Anyapóc, hol bukkansz rá ilyen szalvétákra? Mer gondolom ha ennyi felé tudsz küldeni, akkor csomagban van. Vagy nem? Az hogy lehet hogy én mindig csak a bénákkal találkozom, vagy a kreativ hobbiban 42 Ft-os darabáron?

A PAnnoncolor üzletét én is csak djcsérni tudom, szerintem olcsóbb mint konkurenciái .

Enikő
Névtelen
 


Panda!
Én a raffiából készült lámpa szálait is tapétaragasztóval kentem le, fixálás miatt, egész jó.

Nekem egyébként a taprag az üvegről lejöttKép

Anyapoc, persze, mehet a csere, de én még most is el vagyok havazva, és nem kis mértékben.
Mindenkitől elnézést, hogy nem reagálok az eddigi csereajánlatokra, de idővel minden sikerülni fog.

Jamina!
Én nem venni, hanem eladni szeretnék sógornőtKép. Nem nyitunk egy topikot? Felteszem a képét, és cserélhetnénk!
Jó kávézást!

Csi
csii
 
 


Csi,
amikor olvastam Tőled, hogy jó kávézást, gyorsan körülnéztem, hol rejtettél el kamerát -ugyamis épp a kávémat kortyoltam.
Oké, sógornőt áruba bocsájtom én is, már megtette a kötelességét, amikor így bevásárolt.Kép Szóval Eladó egy harmincas, szőke, kék szemű, jól kereső sógornő ,,Máskor pedig smucig" jeligére

Anyapoc,
lehet, hogy csak egy kicsit panaszkodni kellett Kép, Szafaládé ma 8-kor ébresztett (persze evett előtte is háromszor, de még vissza tudtam aludni)
SZid: na tényleg, honnan szeded őket? Némelyik igazi kiállítási darab (konyhakert, trópusi)
Ellenben a 2. számú virág összerakva a katicással -világosan kiderülne, hogy az a virág tkp. egy húsevő növény Kép
És hogy válogassak? Hát ide nekem mindet! Na jó, majd küldök mailt Kép

Ma gipszezni fogok, mihelyst csemeték elalszanak. Ebéd mélyhűtőből lesz Kép
Jamina
jamina
 
 


Zsuzsa,
ma sem jött meg a csomagod Kép Most nagyon szomorú vagyok Kép
Jamina
jamina
 
 


Lányok!

A szalvétáim egy-egy darabok egyenlőre,tehát nem csomagban veszem,bár lehetne,mert úgy is árulják.Így egyenlőre csak negyedeket tudoko felajánlani,de ha vkinek vmelyikből egész kell,akkor nyilatkozzék,és beszerzem az egészet,és hatlamas áldozatomért majd kérek is cserébe vmitKép.Mondjuk...szalvétát..????Kép
Lelőhelyeim egyszerű kis papírboltok,illetve hobbyboltok.Itt Veszrpémben most nyílt a második hobbybolt,nagyon különleges szalvétákkal.Ha erre jártok,elárulom a címet és lehet garázdálkodniKép.Addig tiktok...Kép

Csí

Nem mondtam volna,hogy épp az életedre készülök törni?KépKépÉs ha azonnal nem üzletelünk,akkor még tööööööbbbbbbbbb szalvétát teszek felKépKép

JaminaKép

Örülök,hogy jobban telt az éjjel(Szafaládé?!!KépKép=Szaffi????Kép)Nekem(lekopogom) egyre jobban sikerül kitolni az éjjeli szopit,így ma 6.50-kor volt az első..Kép
Várom a mailtKép
Húsevő...hmmmnem rossz ötlet,de mire lehet kreálni egy ilyen kompozíciót?KépDe lehet,hogy Phaedra nem örülne neki,mert a katicák egy részét neki tartogatomKép

Enikő

Én 50 illetve 30 Ft-os darabáron veszem,attól függ hogy hol,és milyen méretűt.De mindegyik van csomagban is.KépNálunk a hobbyboltokban több száz fajta van(most néztem és nem volt türelmem válogatniKép).De vannak bénák is ám!

FunérKépIgen,Csí,ami vastagabb,az rétegelt lemez néven fut hivatalosan,de szerintem a köznépKép ezt nevezi funérnak(nálunk furnér).Az igazi furnér elég vékony,ahogy Te is írtad,azt ragasztani szokták a bútorokra,elég törékeny tud lenni.
Apropó...Te keretet csinálsz belőle?Mert én dekupálnám...Kép

Ami tegnapról lemaradt:spárga

És ami már készült belőle:spárgás tányéralátét gyermekkel

Anyapoc

anyapoc
 
 


Ildikó szalvettái:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29466.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29467.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29468.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29469.jpg

Lányok!
Senki és semmi nincs elfelejtve, de mindenkitől egy kis türelmet, mert minden technikám bekrepált és ezért nagyon, nagyon rosszkedvű vagyok Kép . Neki kell állnom javítani az összes rendszert, de a lánykámba fokozottan belebújt az ördög és nem jutok a géphez, mert sosem akar aludni. Ha pedig ébren van, nem enged leülni a géphez.

A sógornő cserébe én is beszállnék Kép

Egyébként a rosszkedvemet még az is növeli, hogy a készletem még mindig kering vhol, ezért ma gyorsan vettem egy 15 db-os mixet. Kritikán aluli Kép Legalábbis a mi szempontunkból. Na, de sebaj, majd gyarapítja Míra gyűjteményét Kép Viszont a terítéshez is vettem egy csomag SZ-t. Skék alapon sok pici fehér kamilla virág (vagy vmi hasonló). Legalább ez tetszik Kép

Megyek nem is rontom tovább itt a levegőt a negatív hullámaimmal. Ha magamhoz tértem én is és a gépem is, jövök.
phaedraa
 
 


Jajjaj, most látom, a Katicásakat aztán nem el dorbézolni Kép Kép Kép
Na jó, nekem elég egy fél szalvéta is Kép
phaedraa
 
 


Anyapoc

igen, a két lakk repeszti egymást. De nem a decoupage ragasztó kell hozzá, hanem a Hobbyművésznél úgy fut, hogy fényes lakk: 1630Ft, és repesztő lakk 880Ft. először fényessel lekened, minimum 8 órát száradni hagyod, és utána a repesztőt.

LOehet a hétvégén kipróbálom, mert itthon van ilyen február óta, csak még nem volt rá idő.

Üdv: Gigóca, aki fáradt, álmos mert csak 4 órát alhat.de későbbiekben felrakja legújabb gyártmányait.
gigóca
 
 


Phaedra

nem rossz szándékkal kérdeztem Ildikót. Valószínüleg azért szárad gyorsabban mondjuk Gipszen, mert az magába szívja a vizet. Én általában funérlapra készítem, mert azt könnyebb felraknom gyurmaragasztóval a gy.szobába, ajtóra, csupa olyan helyre, amit amúgy fúrni kellene.

Üdv Gigóca.
Ja nem írtad milyen szalvéták kellenek. Vagy nem kellenek?
gigóca
 
 


Gigóca!
Jaj, ne csináld mááá! Én pedig nem rossz szándékkal válaszoltam, csak leírtam amit tapasztaltam.
+ mail-t küldtem

Phaedra
phaedraa
 
 


Anyapoc,
mailke ment csere-bere tárgyában.
Ma megint gipszeztem meg kupáltam is, lett ajándékba az elcserélendő sógornő újjá varászolt lakásába egy mécsestartó vízivilág mintával (fürdőszobába csak jó lesz); meg egy fakanál +fadeszka Cucina mintájával.
Anyósom elvitte hozzájuk Ádit, így sikerült mindent egyszerre Kép
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Csi is szomorú, egy gáncsolni való postás sem járt erreKép
Sógor is van eladó. Ért a fához, vashoz.
Ma mi is fagyit eszünk.
Mindent tudok, úgy egyébként! Fogadjunk, hogy amikor ezt olvasod, akkor a sz.gép előtt ülsz!

Anyapoc!
Ha nagyon begorombítasz, akkor felrakom a maradék, kb. 50db szalvétámatKép. Eddig csak azért nem tettem, mert kissé időigényes. De most is elmondom, ha valaki valamit konkrétan keres, akkor jelentkezem.
Nem keretet csinálok a falemezből, hanem fentebb azt írtam, hogy olyan szegőt láttam, ami a lemezre jó lenne keretnek. Csak éjszaka, amikor írok, akkor azt hiszem, hogy amit én gondolok, az mindenkinek egyértelmű, ezért nem fogalmazok normálisanKép.
Tehát: a falemez szép, de nincsen igazán olyan "kép" jellege. Ezért kéne rá keret. Ilyen keretnek valót láttam, 240Ft-ért.
Igen, azt hiszem, pont ezt akartam mondani...
A lámpáról annyit, hogy nekem eszembe sem jutott volna ezt a rózsát rátenni, mert én nem láttam volna előre, hogy ilyen szép leszKépMikor utólag láttam az alapot, akkor nagyon elcsodálkoztam az eredményenKépSzép!
Ha minden jól megy, akkor ma küldök egy mailt az igényeimről...
Az én készletemből a papírzsebkendőkön kívül, gyakorlatilag majdnem minden van (ha jól emlékszem). Mikor tegnap megnéztem a képtárat, akkor sajnálkozva láttam, hogy sikerült olyan sz-t is vennem, amit cserélhettem volna, pl. Áfonyával...Ehhhh.

Szegény Phaedra!
Először feletetik a katicáit, majd Gigóca megkérdi tőle, hogy talán nem is kell szalvéta???
hihi. Szinte magam elé képzelem az arcátKép.
Bocs. Ez jól esett!

Egyébként nekem sem szárad jobban a taprag, viszont ez a meleg nagyon jó szárító. Kiteszem a napra a lemezt, és már szinte meg is száradtKép

Még most sem öntöttem egy deci gipszet sem.Kép

IHR beszámoló:
Valóban van katalógus, olyan telefonkönyv-vastagságú, szép olvasmányKép. De hiába, mert nem lehet rendelni belőle. Viszont volt az üzletben minden, ami a web-oldalukon fentvan.
Szolgálati közlemény Áfonyának: ha kell valami zsiráfos, vagy párducos, akkor tudok venni sz.alapot az Afrika-design-hoz. Szépek!(csak a mi lakásunkbem nem mutatnánakKép)
Végül nem vettem, csak egy satnya p.zs-t. Azért ez jelent valamitKép.

Gigóca!(Mail ment!)
Engem érdekelne az a gyurmaragasztó!
Az mi a szösz?

Csi, a megrögzött fúró-mániás.
csii
 
 


Csi, Jamina, Zsuzsa


Tessék örülni, és lesni a postást, csomagok feladva, meglepi szalvétával együtt.

Csi,

csak neked feltúrtam közel 1000db szalvétámat, és bepakoltam az összes mediterrán hangulatúból.

Áfonya,

vettem ihr-ből olyat, amin van zsiráf, zebra, orrszarvú, tigris, szóval szafari. Majd vmikor, felrakom a képtárba, csak most a scan-er televan televan tönkrement telefonom apró darabjaival.
De látod, gondoltam rád.


A gyurmaragasztó az olyan anyagú mint a gyurma, és arra szolgál, hogy prezentáláskor fel lehet vele ragasztani a papírokat, kisebb tárgyakat. Nekem apa hozta, de azóta már én is vettem. Legjobban az UHU-ét és a Pritt-ét szeretem,mert ezek fel vannak kozkázva. Ha nem túl érthatő, vmikor ezt is be scan-elem.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!
Vigyázz, ha szkennelsz, mert odaragadKép
1000 szalvéta?
Most, rögtön visszavonulokKép
Nekem már gyanús volt, mikor a minap azt írtad, hogy a szekrény alján találtad...
Huhuhúú!
Üdv:
Csi, aki kiül a ház elé, a kispadra!
csii
 
 


Sziasztok!

Pheadra!
Köszi, hogy belinkelted ide a szalvétáimatKép

Gigóca!
Az "én tapétaragasztóm" tényleg gyorsan szárad!
Igaz, ha kész vagyok, kiteszem a napra, lehet, hogy ezért.

Anyapoc!
Nagyon tetszik a spárgás alátéted!
Ildikó
ildikó
 
 


Csi

én tavaly febr.óta gyűjtöm őket, igaz kellett egx fél év mire elkezdtem felhasználni.

A holló könyvekkel kapcsolatban, sokkal jobbak mint a Cser-é, és leírják mit hogyan csinálj. Van szalvétatechnikásom is.
És ne ülj ki a kispadra.Amúgy köszönöm a Keresek egy rajzot topikban leirtakat.
Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Lányok!

Olyan lámpabúrát rittyentettem kis Pocom szobájába!KépKépHolnap lelakkozom és fel is teszek róla egy képet!

Jamina

Biztos,hogy el akarod cserélni azt a sógornőt?!!Ki tudja,mikor jöhet még jól...Kép
Mail ment,csomag majd hétfő tájékánKép.
Arra a fadeszkás dologra milyen minta került?KépMert számomra érthetelen...

Zsuzsa

BagóKépGyerek mellettKép
És még jó tanár sem lesz szerinted?Én is elcserélném..Kép

Csí

Ne fenyegessKépKépNem vagyok ám én olyan ijedős!Kép
Konkrétan olyan szalvétákat keresek főleg,amiken szép virágminták vannak...De ezt most nem azért írtam ám,hogy neked könnyebb legyenKép!De rakd csak fel a szalvétáidat,így megint az archívból kell előkeresned,hogy mit kérsz tőlem!KépKép
Ahá,már értem a keretezéses dolgot!Lehet,hogy inkább én voltam fáradt?Vagy felületesKép....
Köszi a dícséretet,jól esik ám egy ilyen kezdőnekKépA lámpa egyébként tényleg olyan,mintha festették volna rá a rózsát,csak a kamerával sosem sikerül úgy a kép,hogy látszódjon is vmi..Kép
Ja,falemez.Én azt remélem,hogy ahonnan majd hozza a párom,ott nem csak egyenesen vágottak lesznek,hanem mindenféle formák.Hátha azzal lehet vmit kezdeniKép
Hozzánk nem jönnél fúrni?Vagy panelt nem vállalsz?Van néhány kedves szomszéd,akit ki kéne akasztaniKép...


Anyapoc,akinek nincs cserélendő családtagja,mert mindenkivel elégedettKépKép

anyapoc
 
 


Csi,


kérlek, kérlek, kérlek, küldjél nekem pzsmixet.!!!!!!

Gigóca
gigóca
 
 


Elcseszett egy szolgáltató ez a vnet Kép Alig akarta megnyitni a babanetet. Aztán meg ezzel a topikkal vacakolt. De miért pont EZZEL?!
Anyapoc,
Cucina -az az egyik SZ, amiből Te is fogsz kapni és akkor majd látod. Csak ez a felirat van rajta, és én kis lüke azt hittem, hogy így mindenki tudja Kép de csak Csi tudja. Meg majd azok, akik megkapják a csomagomat.

Na kérem, le vannak fényképezve a főbb műveim. A nyomorom már csak annyi, hogy a digitgép csatlakozója nem kompatibilis a mi gépünk üres portjaival. Aki érti, szóljon Kép
De reményeim szerint apunál majd fel tudom tölteni.

Csi,
honnan tudtad, hogy a gép előtt ülök?! Na most már csak szétnézek kamera-ügyben! levelet majd csak holnap írok, bocsánat, de dög vagyok (mármint dög fáradtKép), tudod, rövidet meg nem szeretek... Sógor jó cserealapnak hangzik, nem baj, hogy nekem nincs egy se? Kép Ellenben sógornő 3 is...

Hétfőn nagyon várom a postást!
Jamina
jamina
 
 


Itt vannak Herlitzék:
http://www.herlitz.de/Kataloge/herlitz_de/index.html
Itt természetesen a SERVIETTEN menü alatt kell nézegetni. Megéri.

A papírzsebkendő elfogyott, újabb beszerzésigKép

Anyapoc!
Virág-virág, de milyen?
Bár ezt inkább ne írd le, mert nem is ismerem őket név szerint...Majd, ha készen vagyok a cserelistámmal, akkor nem bánom, teszek fel.
Szomszédokra a Hilti a legjobb, ha lehet, kicsorbult fúróval. Nincs annál jobb panelbenKép.
Egyébként, lehet, hogy én olvasom túl sűrűn a topikokat, de ugye nem a keresztszemest akarod lelakkozni??? Csak nem...
Falap-- ami nekem van, az véletlenül sem merőleges, vagy párhuzamos. Fűrészelek-reszelgetek.

Jaminadög!
Hiszem, ha látomKép! Mármint a műveket. Nem csak időhúzás???Kép

Már készülnek a csomagok, a borítékok legalábbis cimkézve vannak. Feltöltés folyamatban.

Gigóca!
Én a mai napig azt hittem, hogy nem gyűjtöm a szalvétákat. De az kicsit kiakaszt már, hogy notórikusan ott kezdek, minden áruházban. Azt hiszem, baj vanKép.
Mééér nem gyűjtök inkább linkeket, mint BigaCsiga Kata?
Az mégiscsak kisebb helyen is elfér.

Csi
csii
 
 


Jamina

Most már kíváncsi vagyok erre a csomagra!KépMeg hogy mit is rejt ám!
Aztán csak elő a művekkel!!!!

Csí

Pihenj egy kicsit,jó?Kép
Nem a keresztszemest akarom lakkozni,hanem a fiam lámpabúráját,amit tegnap szalvétáztam össze.Meg is van az első réteg lakkozás,de lehet,hogy elkövetek még egyet.KépA keresztszemes is lámpabúra lesz,de azt bélelni akaromKépÉs anyósnak lesz...
Minden a helyén most már?Kép
Ja, a virág.Szándékosan nem írtam,hogy milyen,de szerintem a tulipánfa virágához hasonlít a legjobbanKép.De nem akartam senkit megkeverni vele.Meg azt sem,hogy nagyon dilettánsnak tűnjek.Kép
Hilti nincs,de mire költözünk,beszerzek egyet kölcsönbe.Mert megfogadtuk,hogy szerzünk pár kellemes napot az itt élők egy részének...Kép.Pedig nem vagyunk ám gonoszakKép.
Azért a furnér=rétegelt lemezre nagyon kíváncsi vagyok..meg a keretezési technikáraKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


IldiKép

KösziKépCsak most néztem,hogy itt a hozzászólásod.Tegnap,amikor írtam,még nem voltKépMég jó,hogy néha olvasok visszafelé...Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


HEURÉKA!!!
Járt nálunk a postás, bibibííí!
nem kell kiülnöm a kispadraKép

Anyapoc!
Jófanna! Persze, hogy nem gondoltam komolyanKép Csak olyan vicces volt, hogy mindkét topikban "lámpabúrázol".

Funér és keretezése -- ezek a szegők nagyon vékonyak, és így akár a ragasztó is megtartja őket. De lehet, hogy apró szög lesz, majd kiderül. Csak el kell vágni, nemtomhány fokban, és illeszteni. A "tengeres" motívumhoz kötél lesz a keret. Vagy pl. a kerti képekhez pödört rafia. Majd kiderül. Nekem a gipsz azért nem a kedvencem, mert egyetlen képem van, amit anno öntöttem, és leütődött a széleKép. Pedig nem is nagyon piszkáltam, de "egyszercsak" nem volt már széle.

Nem tud valaki valami "gipszrögzítő" fortélyt?

A másik: szerintetek, ha öntapadó fóliára készítek egy képet, akkor azt fel lehet ragasztani aztán, mondjuk a fürdőszoba csempéjére?
Tudom, jó kérdés...
Valami olyan "mobil" megoldás kellene, amit, ha a párom meglát, és nem tetszik neki, akkor el tudom távolítani, ezért gondoltam erre. Van néhány virágos csempe, amit dekopálnék, de nincs kitörő öröm az ötletem miatt, de abban bízom, hogy a látvány talán győz...Elkészíteném a fóliára, aztán felragasztanám, ha nem tetszik, akkor pedig leszedném. Szerintetek?

Megyek valami szalvétásat alkotni. Terítés a neveKép. Tömeg van.

Üdv:
Az örömködő Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Ebéd utáni szieszta a gép előtt...Ha hiszitek, ha nem nem tudtam a terítésre szalvétát adni, mert nincs itthon olyan, amit feláldoznék. Rém cikiKép. Kiröhögtek.
Viszont kipróbáltam hirtelen felindulásból az öntapadó fóliára való szalvétázást. MűködikKép
Annyi volt a bibi, hogy az Aquacolor száradás után kicsit feljött a fóliáról, ha erősebben nyomtam rá a ragasztó elkenésénél az ecsetet, de egyébként stabilan rákötött minden.
Jól elvagyok magamban itt egyébként..

Csi
csii
 
 


OFFTegnap az OBI-ban egy fiú WC-láncot(ami kis golyócskákból áll) vetetett az anyjával magának nyakbavalónak.Az anyuka nem győzött magyarázkodni az eladónak,hogy ez a divat...Kép

CsiKép

Hogy ne légy egyedül,itt vagyok!
És hogy ne örül nagyon,hozzánk is megjött a postás!Képbibibiiii
És még a gyermek lámpabúrája is elkészültKép
A keretezés érdekes lesz...KépSzögmérőt szereztél már beKép?Vagy csak úgy ránézésre?Viszont a köteles dolog tetszik,kíváncsi vagyok rá,feltétlenül mutasd meg.
Egyébként a gipszért én sem vagyok oda.Főleg azért nem,mert a panelbe nem lehet fúrás nélkül feltenni.Én meg nem nagyon akarok..majd ha költözünkKép.
A fólia nem látszik a csempén?
Tényleg,a falapokat nem próbáltad még színes páccal pácolni?Én ezt szeretné0m kipróbálni,ha végre kapok préselt lemezt..Kép

JaminaKép

Megjött a csomag tegnap,csak elfelejtettem belenézni a postaládába.Na meg akkorára számítottam,hogy a postman felhozza az 5.-reKép.De lusta volt erre is,inkább begyömöszölte a postaládábaKép.De nem lett semmi baja a szalvettáknakKép
Köszi,majd postázom a cserétKép


Szóval akkor,nálunk így piknikelnek mostanság a zsiráfok
Persze a kép lehetne jobb isKép

Szép és meleg napotKép,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Én attól még örülök, hogy járt ott is a postásKép

Színes pác--falapot még nem, azaz szalvétázásra szánt lapot még nem pácoltam, csak olyan fűszertartót, ami ebből a préselt lemezből volt. Semmi különös nem fog történni a falappal sem.
A Kézimunka...képtárában már az archívban van, amikor fadarabokat pácoltam, narancs, zöld, és cseresznye színnel, nekem ezek sokkal természetesebbnek hatnak, mint az akrilfestékek, bár nagyon erősen higítva ugyanazt a hatást lehet azokkal is elérni. Megmarad a fa erezete, és látszik, hogy fára készült, mert ugye ha be van vonva fedő akrillal, akkor nem látszik. Bár ez nem mindenhol szükséges, mert a tengerészes motívumoknál nem, míg a tájképes-cserepes motívumoknál szerintem kimondottan előny, ha láttatja magát a fa.
Én azért szeretem a fadarabot, ha lehet még jobban, mint a falapot, mert annak a felületi durvasága miatt még jobban festett hatású lesz a kép.
A legdurvább felület amire szalvétáztam, az a fakéreg belső felülete volt. Ez is a képtárban van, de a fényképező minimálisan sem adja vissza a hatástKép

Fólia -biztos látszik a csempén, de ha a fólia széle a fuga, akkor talán elvész benne. Nem másabb ez sem, mint a készen kapható matricacsempék sem. Azóta kapirgáltam rendesen, azon a részen, ahol csak Aquacolor van, azt le lehet szedni, a ragasztóvan bevont részen viszont nem jön le a festék. Majd legyártok egy mintapéldányt, és tesztelem.

Keretezés --egy vonalzó kell, semmi más, no és egy fűrész. Ha nem szögben vágod el, akkor is jó, de csak négyzet, vagy a télalap profil.

Jó a piknikes lámpaKép
Az alapot is Te festetted?

Éjszaka felteszem Jamina Cucunáját.

Csi
csii
 
 


Anyapoc,
akkor már Te is ismered cucinát Kép
Ma nagytakarítottam, kissé szaladt a lakás a nagy tevékenykedésem közepette. Azért délután, amíg apika (Ádi most így hívja az apáját Kép) elvitte a mamához Ádit, öntöttem gipszet. Meg csináltam egy kicsi képet is Kép De azért rend is lett! (csak halkan mondom, hogy anyósnál ebédeltünk...)

rendes gazd' asszony Jamina
jamina
 
 


Idétlenül hangzott, hogy felrakom Jamina CucunájátKép

Itt vannak Jamina szalvétái, de mire a képtárba kerültek, már lehet, hogy nincs is belőlük...
Íme:
szalmakalap, kanna, virágok
margaréta
borostyánok
Cucina
nemélethű csirke

Zsuzsa, Gigóca, mail ment!

Csi
csii
 
 


Csi!

Te rosszcsont... Kép begyüjtelek téged is... Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga KataKép
Csak arra voltam kíváncsi, hogy azért benézel-e néha hozzánkKép
csii
 
 


Csi,
köszi, hogy felraktad őket! Azért még van belőlük néhány, főleg ha hétfőn kapok néhány új csodát. Kép
Na mit csinálok? Igen, kitaláltátok, kortyolgatom a kávém Kép Öntöttem tegnap gipszet így ma kreatív napnak nézünk elébe.

Hasonlóan szép napot mindenkinek:

Kép Jamina
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: