Új privát üzeneted érkezett!

Kérek ötleteket! A fiam szobája ajtajára szeretném kiirni valahogyan a nevét.Barkácsolni nem tudok,igy fából kizárt.. Azt szeretném,ha könnyen eltávolitható lenne,de jópofa.Meg valamilyen betüsablon...rémlik,linkelt ilyet valaki...
puposnünüke
 
 


Nünüke!
Szerintem az én voltam. A betűsablonnak nincs is sok értelme, mert ha Word-ben kiírod a nevét, akkor olyan betűtíoust, és olyan méretet kapsz, amit csak akarszKép Sablon pedig úgy lehet belőle, hogy a betűnek a beállításánál csak a körvonalat hagyod meg. Ha ezt körbevágod, akkor az eredeti lapot sablonnak, a kivágott betűt pedig körberajzolható sablinnak használhatod. Sztem ez kerülhet színes kartonra, vagy akár kilapított levegőn száradó gyurmából, vagy akár sókerámiából is kivághatod sniccerrel a betűket. Gigóca írt a szalvétás topikban a gyurmaragasztóról, ami könnyen ek is távolítható. Ha az A/4-es lapból kivágtad a betűket, akkor a visszamaradt lapot az ajtóra rakva, szivaccsal bepacsmagolhatod a betűk helyét is akár, egy lemosható festékkel.

Csi
csii
 
 


Csi,nagy vagy:-)
Lehet,igy csinálom.De valami mókásra gondoltam eredetileg,talán,hogy olyan állatformáju betük legyenek vagy ilyesmi:-) (pedig még rajzügyességem sincs).
puposnünüke
 
 

 
 

Puposnünüke,

üvegmatrica?
Mert azt könnyen eltávolíthatod, könnyen elkészíthető, és olyan szinű lesz amilyet akarsz. Nálunk azzal van felírva kicsi fiam neve.

Gigóca
ui.: sajnálattal közlöm, hogy a gyurmaragasztó ragaszkodó fajta. De leginkább a tapétát szereti, és a nagy képeim közül kettő lepotyogott.
gigóca
 
 


Puposnünüke

A múltkor írtam Jaminának,ha olvastad,hogy a Tescoban vannak vékony gumilapból betűk és számok.Jó sok egy tasakban,színesek és nagyon könnyűek,így akár kétoldali ragasztóval is felrakhatod,könnyen lejön.És síma papírragasztóval tettem fel,asszem Pritt márka az is.Egy zacsi,amiben sok van,400-500 Ft.Nálunk tele van rakva a szoba és a fiam neve is ki van írvaKépKép

Gigóca

Mi viszont kipróbáltuk a panelszeget és működik!!!KépKépDobd el a gyurmát(lehetőleg errefeléKépKép) és vegyél szeget!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,olyan betüink vannak,de én valami érdekes,egyedi mintáju feliratra gondoltam és ennél a betünél nagyobb méretre.Üvegmatrica,hááát,nekem arra idöm nincs:-) Már szépen haladok,kettö h alacskának megvan a konturja:-)))
Szóval valami jópofa mintát keresek,ami feldobja a betüt.

A gyurmaragasztó alatt a Blue trackot értitek?
puposnünüke
 
 


Nünüke!
valamelyik üvegfestős lapon láttam állatos számokat-betűket...De hol lehetett...Kép Annak a kontúrja lenne jó sablonnak.

Csi
Névtelen
 


Itt is van gyermek-foglalkoztató : http://helena.ludwig.name/Kinderwelt/Diverse%20Seiten/lernspiele.htm

Puposnünüke!
Hááát, nem valami nagy szám, de ez is bötü: http://www.coloring.ws/alphabet1.htm

Csi
Névtelen
 


Csi,de,de,ez tecc,köszi.Majd a kezdöbetüt igy csinálom:-)
te nem szoktál aludni????:-)
puposnünüke
 
 


Áá,találtam egy csomót,csak át kéne böngészni...:-)
a http://www.first-school.ws oldalon is akad meg a http://www.dltk-teach.com/ is jó,hát ha lesz idöm...:-)) Az M már megvan,holdacskás lesz:-))
puposnünüke
 
 


Nünüke!
Nem nagyon. Akkor nem tudok kibontakozniKép
Csi
csii
 
 


Csí!

Ez ugyan az mint amit én ajánlottam csak egy másik címen, de azért köszi.


Puposnünüke!
Pont ezt akartam én is javasolni, hogy van abc tanuló oldalak, hogy ott találsz figurás betüket.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Beirtátok valamikor valakinek,hogy a szalvétás topikban melyik hozzászólásokban van a kezdöknek való leirások,már fél órája keresem,nem találom,lécci,lécci...a sógornöm szeretné elkezdeni,de még sosem csinálta és én gyüjtök neki infot,nála nincs sajnos net.
puposnünüke
 
 


Pnünüke,

mail ment.


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigó,köszi,köszi!
Már csak egy kérdésem van:a szalvétatechnikás topik idén nyáron indult?Ha nem,hol találom a korábbi archivumot?

Amugy meg csináltam pár fürdöszobai matricát,hááát,én annyira,annyira ügyetlen vagyok:-(( sehemmi érzékem ezekhez a dolgokhoz:-)
Hogyna kell a konturral szép vékony vonalat huzni,a képen belül pld? (a csikóhalaknál kééne,de nekem mindig tulv astag sikerül).
puposnünüke
 
 


Pnünüke,

nem muszály előre meghúzni, megteheted utána is olyan filccel, ami nem maszatol utána. Lehet hogy ez az alkoholos filc?

Próbáld ki, azzal tudsz vékony vonalat is húzni.

A szalvétás topik nyáron indult.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Puposnünüke

Előőte ebben a topikbanértekeztek a lányok a szelvétáról...csak aztán mindenkit elragdott a hév és inkébb nyitottak neki egy külön topikot.Itt is keresgélhetsz..Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Gigóca,a filces jó ötlet,de néha muszáj még szinezés elött meghuzigálni a belsö vonalakat,hogy ne follyon össze a különbözö szinü minta.No,ezek nem szoktak nekem szépre sikerülni.Meg pld.a szemek..:-)

Anyapoc,alig egy hónapja olvastam ujra az egész topikot,de nem nagyon emléxem a szalvétázásra:-) mert olyan szita agyam van:-(Arra,ugye jól emléxem,hogy tapétaragasztót használtok a drága spéci helyett?(miattam mindent ismételtek,ismételtek:-)) )
puposnünüke
 
 


Sziasztok!
Hoztam nektek egy linket. Ez a előző évfolyamosok vizsgakiállitása képekben. Érdemes megnézni, gyönyörű!

http://www.hagyomanyokhaza.hu/magyar/aktualis/up/nim/FrameSet.htm

Igyexem most már erre jönni, de valahogy nem sikerül.

Zsunya, aki feje fölött a hullámok...

zsunya
 
 


Sziasztok!
Ma voltam az nagy Budapesten, kiállításnézőben. Nektek is ajánlom, ha holnap van időtök megnézni: a Várban a Szentháromság téren a Magyarok Házában van a Foltvarró Céh esedékes őszi kiállítása mindenféle vásárral - többek között anyag - egybekötve. Régi Burdákat is árulnak, 3-at 1000 forintért. Nagyon jó kar. képeslapötleteket lehet koppintani az egyik standnál.

Off
Utána még az Ikeába is elvitt az uram, sőt még a metrón is átadta a helyét egy nagykamasz (igaz, az orra elé toltam a nagy pocakomat...). Szóval jó napom volt. Ja, és mindez gyerekmentesen.

Anyapoc! Ha véletlenül jársz erre, megvettem a Textilállatkák c. könyvet, így ha még nem küldted el, akkor nem kérném. De azért köszönöm a jószándékot.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Pnünüke,


kitartás, jó munkához idő kell.
Nekem se az első munkáim voltak a legszebbek, de nem akarlak elkeseríteni, kb 2 tubus kontúrt elhasználtam, mire belejöttem.

Ha a színek összefolynak, az miért baj? Néha azok a legszebbek.

Gigóca
gigóca
 
 


Ma en is IKEAztam, jo csomo penzt otthagytam. Ejh, de jo, hogy errefele nincsKép

Tegnap volt a gyori tv kreativ adasaban /bibi, mert ilyen is van amKép/, Apa is nezte velem: faleveleket erezetukkel felfele letenni asztalra, ra papirt es a zsirkreta oldalaval szepen athuzni, mint regen az 50 fillerest csinaltuk. Gyonyoruen kirajzolodik a level. Ha feher kretaval csinalja az ember, utana at lehet festeni az egeszet, a kretat ugye nem fogja be es gyonyoru papir lesz belole. Ma Apa egyedul volt gyerekkel itthon, delelott falevelet gyujtottek es delutan rajzoltak, amit lattam belole, az kb. fel doboznyi papir volt, annyira tetszett a pottomnekKép Nekem meg Apa, aki egy tunderKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsunya,
ussz az arralKép

Jo az oldal, de igen profiknak latszanak a muvek... Te is a keszitok kozt vagy?Kép
afonya
 
 


Pnünüke

Ki ismétel,ki ismétel?..hiba van a mátrixbanKép!
Szóval igen,tapragot,de nem mindenhová.Olyan anyagokra,ami jól beszívja(fa,gipsz)jó az is.De ami nem nedvszívó(műanyag,csempe stb),onnan lejön.Itt marad a ragasztólakk.KépPedi egyszer ám még nemisolyanrégen én is itt kérdeztem meg,hogy mi is az a dekupázs!És talán Csí tartott róla egy szép előadást!Aztán pedig együtt röhögteknéhány héttelkésőbb,hogy megfertőződtemKépKépKép!


Ildikó

Ugyan már,jószándék???Szó sincs róla!!!Mondtam én,hogy ingyé lett vóna??KépKépKépHa nem vagyok indiszkrét,mennyiért vetted meg?

Gigóca

Ki mmondta,hogy a mostaniak szépek?KépKépKépNem is mutatsz semmit!El sem hiszem!!!KépKépKép
Ja,meglett a sablon?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,

sablon nincs meg, nem küldte el nekem senki. Ja és alkotói válságban vagyok. Majd elmondom miért 5 hét múlva. Akkora remélem már okosabb leszek.
Sok képet ne várjatok most tőlem.

Gigóca
gigóca
 
 


Zsunya!

Ezek nagyon szépek! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Gigóca

Ez az 5 hét neekemgyanús!csak nem előzetesbe visznek?KépKépKép
Nem tudni,melyik könyvből van a sablon?vagy a netről?Hátha itt meg tudom szerezni,mert van egy nagyon ügyeskezű kolléganőm,hátha megvan neki.

Zsunya

Ténylegnagyon jók!Nem tudnál szerezni egy olyan teknősbékát nekem?KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Zsunya,
szépek a munkák!
Istenem, valaha csupa ilyet csináltam én is! KépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Puposnünüke!
Áfonya húsvét környékén EBBE a topikba rakott fel egy kacsás képet, azt hiszem, valahol ott kezdődött a szalvétázás...É úgy szoktam szemeket rajzolni, hogy hegyes hurkapálcával odarakosgatom a kontúrt, így a pálcika hegyét használom ecsetnek. Nagyon aprólékos kontúrt is ki lehet így rajzolni.

Anyapoc!
Nanehogymá' rámkenj mindentKépKépKép

Bigacsiga!
Ezt viszont nem értem, amit ekkor írtál: Október 22 szerda - 20h 24. Elvesztettem a fonalatKép

Áfonya!
Én nem merészkedek be az Ikeába. Elég volt ma nekem egy villámlátogatás erejéig a Brico Store, velemjött két négyzetméter vékony hungarocell, és végre az ehavi újságok. Jobb későn...Tényleg, Ausztriában milyen a szalvétaválaszték? Nem nézted meg, mikor Bécsben voltatok? Én még a kezdet kezdetén egyszer majdnem rendeltem az USA-ból egy szalvétát az egyik ismerősömön keresztül. Egy ottani honlapon találtuk, és nem volt olcsó. Később jöttünk rá, hogy IHR. Azt hiszem, a guta ütött volna meg, ha meghozzák, és másnap szembejön az összes hobbiboltbanKép

Csi
csii
 
 


Csi!

Bocsi nem fogalmaztam konkrétan, de mind a ketten Magdi kérdésére válaszoltunk:

Te ezt írtad
"Itt is van gyermek-foglalkoztató : http://helena.ludwig.name/Kinderwelt/Diverse%20Seiten/lernspiele.htm "

Én meg erre válaszoltam, hogy ez is ugyan az csak más elérhetőségből.

"Ezen az oldalon vannak olyan feladatok amit kérdeztél.
http://schoolexpress.com/fws/cat.php?id=2247

http://schoolexpress.com/fws/ws/ages3to6/maze/maze01.gif
http://schoolexpress.com/fws/ws/ages3to6/miscellaneous/leftright.gif
http://schoolexpress.com/fws/ws/ages3to6/miscellaneous/fast.gif "

A Tied azért egyszerübb, mert könnyebb kinyomtatni, az enyémnél egy kicsit kattingatni kell mire a nyomtatáshoz odajutsz.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Aha! Tudod, modemesként nem nagyon tudtam megnézni a Helena lapját sem, csak tudtam, hogy ott vannak ilyenek, így beraktam. Az viszont feltűnt volna, ha a Helena nevet olvasom, mert valamiért nekem az az egyik kedvenc lapomKép

Majd megy mail.
Csi
csii
 
 


Csi,
nem tudom az osztrakoknal mi van, sajna arra mar nem futotta az idombol. Talan Kivancsi tud segiteniKép Engem is erdekelne.

Zsuzsa,
azt hiszem, Neked van lampas konyved, ugye? Arrol nem ir benne, hogy a mennyezettol a buraig milyen megoldasok vannak? Mert csinalnam a lampat, a bura ok is, de hogyan tovabb?

-Afonya
afonya
 
 


Csi, én csak Herlitz féle szalvétákkal meg Ihr-rel találkoztam az osztrákoknál azok jóval drágábbak voltak.
Németország olcsóbb, mi most itt vagyunk (még fél évig) párom révén. Néha meglepődök, hogy mennyivel olcsóbb No mint Ausztria.

Zsuzsa
Névtelen
 


Csí

Bátyám most nézte meg és No-banmár karácsonyi SZ-k özöne van!Kép..
Ja,láttam bambuszt a dekorboltban,kb20 centis darabok..vagy megvárod,míg a tieid kihajtanak,KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,


Bátyónak szólni, hogy vásároljon be!!!!

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca

Gondolhatod,hogy szóltam nekiKépKépKép!Lehet,hogy még 5-énmegy ki(hajón dolgozik) Kölnben,és vesz.De ha nem tud,akkor majd csak nov végén kapokKépKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Zsuzsa!
Óóó, a Herlitz az nagyon szép! Érdekes, hogy azt még bontva nem is nagyon láttam...

Anyapoc!
majd inkább a saját szüret! Ja, hogy még el sem ültettem???
off: képzeld, egy fél fasorunk kidőlt, mert a ZÖLD levelek nem bírták a hó súlyátKép Nyilván nem véletlen, hogy néha szokott szegény fa lombhullatni is. Most nem volt rá ideje.

Csi
csii
 
 


Csí

Felétek ekkora hó volt?Na meg a ketészetben mondhatták volna,hogyle kell a havat veregetniKépKépKép!Ezt én is egy volt tanítványomtól tudtammeg,aki ilyan kertépítész céget csinál...ilyet is vállalnak...mármint hóleveregetéstKép
És egyáltalán megél itt a bambusz?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Az egyik bambusz az mínusz 25-ig bírja, persze némi szalmaréteggel.
Öt emelet magasan mivel veregetik a havat? Csúzlival???Kép

Csi
csii
 
 


Csí

HógolyóvalKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nem, sajnos én még nem tartok itt. Kép Elsős vagyok. Ezek meg a harmadéves, végzősök munkái.
Teknőst én is fogok csinálni. Ha úgy jön ki a lépés hozok. Kép

Phaedra, nem felejtettem el a látogatást, csak most nagyon nem látszom ki.

Bambusz anyám kertjében is nő. A Terebessnak pedig egész gyűjteménye van az itt is megélő bambuszokból.

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok,
könnyen elkészíthető, de látványos meghívó ötleteket keresek. Ha tud vki a neten, lécci, írja meg az oldalt. Minden téma érdekel.
Köszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Képtárba tettem a teazacsi csillagjaimat!!

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=39&post=197080#POST197080

Ha érdekel valakit az elkészítése, akkor írásban tálalom azt is.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci teatasakjai,
jok lettek, ilyen terbelit még nem is lattam.
Mennyi ideig tart egy ilyen megcsinalasa? Es mennyi tasak kell kb. hozza?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Egy csillag elkészítése nagyjából fél óra. Nem tudom megmondani pontosan. Sokszor csak az elemeket hajtogatom össze (1 csillaghoz minimum 12 db tasak kell - akkor hegyesebb lesz a vége -, maximum pedig 20 db-ot lehet felhasználni - ekkor lesz ducibb a csillag) és a következő szabad 10 percemben ragasztgatom össze az elemeket.

Holnap reggel leírom a hajtogatást (leírni nehezebb lesz, mint hajtogatni)! Munkahelyi internet-használatból mára elég volt ennyi!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok,
véletlenül találtam.Kép
http://okmoki.cellkabel.hu/techn.htm
Ágci

Kép
Ágci
 
 



Sziasztok!

Áfonya!
Jó a levélötlet!

Én most gipszalapra szeretnék falaveleket ragasztani, de nem tudom, mivel ragasszam rá?
És ha esetleg átlakkoznám, akkor szerintetek megmaradna a színe a levélnek?


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Segítsetek ügyes kezű - főleg varrótűt forgató - lányok! Krampusz jelmezt kellene varrnom. Van valakinek ötlete, szabásmintája? Egy jó krampuszfotó is segítség lenne.
Hol kutassak az interneten? Várom a tanácsotokat.

Köszi: Zsóci (a kis tanácstalan)

Kép
zsóci
 
 


Zsoci,
koszi. Nem lehetett egyszeru munkaKép Olvastam, kaptal 400 tasakot, ugy konnyuKép

Zsuzsa,
akkor osszeszedem magam es a kerdeseimet is, es irok mailt. De nem fogom elkapkodni /hiresen jo leveliro vagyokKép/, foleg igy, hogy olvastam, nem leszel netkozelben.

Agci,
jo az oldal, csak nem talaltam arakat. Te igen?

Ildiko,
Neked is irok mailt falevel-ugyben, de csak holnap.

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: