Új privát üzeneted érkezett!

Leírtam tegnap, hogy milyen szépeket láttam a hétvégén, és az egész nem tudom hol van. Brühühühü... Mindig így járok...Kép

Csí, rézdrótot lehet forrasztani? Legalább a kérdést felteszem, ha már a többi elveszett.

Magdi
Magdi
 


Sziasztok,
én nem szalvétázom, ezért sokat nem is tudok róla, de lenne pár kérdésem, hátha tudtok válaszolni:
- milyen felület lesz a végeredmény??- mosható??
- lehet-e abszolút átlátszó felületet csinálni? (én képek tetejére szeretném)
- nyomtatott kép v. fénykép festékanyagát oldja-e a ragasztó, vagy használható rá??

Én most egy tükröt csinálok, vagyis a keretét, karira anyunak. Így a keretben képek és rajzolt minták lesznek, de kellene valami ötlet, amivel lezárom és egyneműsítem az egészet. Először üveglapra gondoltam, de az egyrészt túl nehéz, másrészt nem olyan szép, mert üvegből csak csíkokat tudok vágatni, keretet nem Kép Aztán jött a szalvétatechnika, mint ötlet, hátha bejön.

Rit

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Gina!
A szőlőlevelekhez jó a ragasztópisztoly, de én a Pálma fa-ragasztóját fogom használni, mert az van itthonKép

Magdi!
Ha a rézdróton lévő lakkréteget lecsiszatolod, és aztán den.szesszel, vagy alkohollal zsírtalanítod, akkor forrasztható. Ha jól emlékszemKép. (ovi?)

Rit!
Van itt egy szalvétatechnika című topik, gyere át oda isKép
Addig a válaszok (szerintem)
--A kész mű, amennyiben nem textilen van, akkor normál körülmények között tisztítható vízzel, mivel a szalvétaragasztó vízzáró réteget képez. Persze a használati tárgyakat nem szabad mosogatógépben mosni, és áztatni...
--Van textilhez használható ragasztó, de az sem kimondottan gépben mosható eredményt produkálKép
--A sztechnika legfelső rétege tökéletesen átlátszó
--A fényképet nem oldja a ragasztó, de a nyomtatott képet elmaszatolja. Én ilyen esetben nem simogatom, hanem nagyon gyorsan fentről, szivaccsal ütögetem, így a feloldott festéket nem kenem el.
--Tükör keretének nagyon jó lehet a sz.technikában használt ragasztólakk, ha van otthon, de ha veszel, akkor vizesbázisú lakkot is vehetsz festékboltban, de igen drága, ha másra nem használod. Jó lehet bármilyen otthon található lakk is, de akár a lakkspray is. Én a helyedben a spray-t venném, mert az mindenhez-mindenkor használható, éppúgy sz.technikánál fedőlakknak, éppúgy bármi más technikánál. Nem kell hozzá festőecset, meg oldószer, meg ilyenek, csak egy flaska sprayKép Gyere át a másik topikba is...Kép

Csi
csii
 
 

 
 

Csí, köszi, hétvégén csillagokat fogok forrasztani! Ovi: délig van, esze ágában nincs ott aludni. De motiválom: Kisfiam, ha nem alszol ott, honnan fogja a Mikulás tudni, hogy igazi, nagy ovis vagy? Mire a gyerek: Nem baj anya, ha nem tudja, hogy ovis vagyok, jön majd itthonra . No comment.

Áfonya, biztosak már a csíkjaid?

Na, ebben 1 mondat volt a kézimunkaKép

Magdi
Magdi
 


Zsuzsa hajrá! Én szoktam nagyítani is a sablont és az is édes lesz!

Jucus
20170114224602
 
 


Zsuzsa!
Csak félkészen Kép De nagyon szeretnék ezzel IS foglalkozni, csak álandóan "veszélyben" vannak a gyöngyök. Ha lesz végre vmi mutathatóm, felteszem Kép
Phaedra
ui.: tényleg, és hogy vannak a lábacskáid? Meggyógyultál? Fáj még?
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Kreativ elfoglaltásgomhoz (matricafestés) kellene 0,35 v. 0,6 v. 0,9 mm vastagságú lakkozott vagy szines bevonatú virágkötözö drót. Hol tudok ilyet venni?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Virágpiac.HobbyMűvész. A volt Lián az Oktogonon.A HM-ben van (volt) olyan ragasztószalag is, amit sima drótra fedve ráragasztva zöld drótot kapsz.
Ha nem (csak)karácsonyra kell, akkor a Liánban rendelni is tudsz, van nekik 18 színben 0.3, 0.5 vastagságban, és u.ez effekttel (csillogó-villogó) szintén 18 színben.
Ha ezeken a helyeken nem lelsz, akkor nézz be gyöngyös-boltokba, mert ott is használnak ilyeneket ékszerek készítéséhez.
Csi
csii
 
 


Segitsetek nekem,majd valahogyan meghálálom:-)
Vissza kéne olvasnom,mert többször volt hasonló a topikon,de nincs idöm,mindjárt ki kell kapcsolnom a gépet:-( viszont este jön a sógornöm és kéne neki a névnapi ajándék(hirtelen kiderült,külföldre megy és uj évben jön csak haza).Most kezdett kreativkodni,dekupázst már csinál,hála nektek:-)) de nagyon szeret papirral dolgozni,képeslapokat,üdvözlökártyákat szeretne csinálni.Nincs idöm összeszedni linkeket,este lenne kb.egy órám,hogy lemezre mentsem neki a talált ötleteket,szóval ha valakinek van kéznél cime,ide vele nekem,lécci,lécci:-)
köszike
puposnünüke
 
 


Sziasztok!
Nem vagyok valami nagy varrónő, de apróbb dolgokat megcsinálok a gépen. Pfaff gépen van, edig sem volt valami jó, mindig elszakította a cérnát, de azért elboldogultam vele. Most viszont meghülyült. Az alsó varrás laza, egyenetlen néha meg teljesen begyűri a cérnát, mint a magnó a kazettát. Próbáltam az orsótokot (vagy minek hívják) szorosabbra állitani, de nem segített. Kinek van valami tippje, hogy mit csináljak. Segítsetek, mert igy karácsony előtt jó lenne 1-2 dolgot megvarrni.
Köszi
esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Esztianyó!
Próbáld meg a felső cérna feszességét is állítani. Hátha.
Csi
Névtelen
 


Esztianyó!
Így-így, ahogy Zsuzsa mondja. Nekem az a gondom, hogy a legkisebb hiba esetén is darabokra szedem az egészetKép
Csi
Névtelen
 


Köszi Lányok!
Mindent ki fogok próbálni. Amikor vettem a gépet az eladó azt mondta, hogy a felső szálat ne állitsam, mert utána már sose tudom visszaállitani az erdeti helyére. De ezek után kipróbálom.
Zsuzsa, mindegy hogy hogyan teszem be az orsóházba az orsót? Vagyis hogy jobbra vagy balra kell tekeregni-e? Sajnos szétszedni nem merem, de megpróbálom kitakaritani. Már 4 éve megvan, de még sosem olajoztam meg. Mondjuk nem is használom minden nap.
Köszi, majd irok, hogy meggyógyult-e.
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Esztianyó!
Neked Pfaff, Zsuzsának Singer, nekem Neumann van. Én csak az utóbbiról tudok írni.
Azért nem értem a felső szál állítását, mert azt minden különböző anyagnál be kell állítani. Tény, hogy idő, míg az ember kitapasztalja, de emiatt van rajta osztás, legalábbis nálam van.
Neumannál végülis mindegy, hogy az orsó hogyan van betéve, azaz lényeges gondot nem okoz(nálam) Könyv szerint a cérnának a megvezető csigavonalát kell követnie.

Valamit pontosítsunk: a varrás a szövet ALJÁN hurkos, vagy az ALSÓ szál hurkos? Az előbbi szokott inkább előfordulni. Bevallom, én az alsó szálat csak extra esetben állítom, pl a gumicérnánál.

Csi
csii
 
 


Áfonyának egyiptomi minta. Ugye te kerested?


De gondolom azóta már rengeteget gyűjtöttél és kaptál. Mit csináltál egyoptomi mintával? Nekem is nagyon tetszik egyébként.

G.
georgina
 
 


Esztianyó,az orsót ugy szokták a házba betenni,hogy a cérna az óramutató járásával egyirányba tekeredjen.Legalábbis az én gépemen igy kell.
Névtelen
 


Szóval: szétszedtem - bizony ráfért, megolajoztam, az alsószálat visszaállítottam, tűt is cseréltem, kibróbáltam különböző színű cérnával és állítgattam a felső szál feszítőt. Nem tudom melyik segített, de most jó!!! Majd meglátom hogy hosszabb távon mit csinál, mert álltalában az elején jól varrt és csak utána kezdett vacakolni.
Egyébként a varrás a szövet alján hurkos, és néha annyira hogy nem tudtam folytatni a varrást.
Akkor is kell állítani a felsőszálat, ha pl. ugyanazt az anyagot összevarrom ( 2 réteg) vagy felvarrom (3 réteg)?
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!
Békés Karácsonyvárást!
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Gina,
koszi, igen, en kerestem/keresek meg most is. Eddig csak demoztam, lampaburanak valot, parnat, ill. tervezem a falfestest, kb ennyi. De jovo heten elviszik vegre a szekrenysorunkat, kitagul a ter a szobaban es talan ujra ihletet /es eroreKép/ kapok.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok,
tudnátok tippet adni, hogy hol lehet vastag gyapjúfonalat venni? (Pokrócot szeretnék kötni babának.)

Köszi
pimpa
 
 


http://www.pritt.hu/ppk/dosszie-szeptember.doc http://www.dunapack.hu/nyito.php
Itt a "Kreatív oldalak"-on a Használati tárgyak, és a Hajtogatós játék az, ami nekem tetszik.

Csi
Névtelen
 


Sofka betlehemi házikóját felrakom ide http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=39&post=220419#POST220419 is, hogy hamarabb látható legyen Kép
(Ilyet még úgyse csináltam, ha nem sikerülne, elnézést! Kép)
Kíváncsi

Csak még azt mondjátok meg, hogy lehet betenni az "ide" helyére! Kép
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Megnyitod a képtárat, a képhez osonkodsz, majd jobb gombbal kattintasz. Itt a Tulajdonságok pontból kimásolod az cím(URL) tartalmát, ezt beilleszted ide.
Íme: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/50003.jpg.
Ha szeretnéd ezt szövegbe illeszteni, akkor beírod ezt:
\ newurl {cím,megnevezés},természetesen szóközök nélkül, és akkor ez lesz az eredmény:
betlehem szemből
betlehem kicsit oldalról
betlehem nagyon oldalról
betlehem a másik oldalról

Sofka!
Nagyon-nagyon tetszik MiApánk házikója, és látom, szépen költöznek a lakók isKép

Csi
csii
 
 


CSi, köszi, Miapánk nevében is. Azért tetszett ám nekem, ahogy bekapcsoltatta a világítást...

Kíváncsi, hogy Te milyen ügyes vagy!!!
sofka
sofka
 
 


Gyapjúfonal ügyben senki??
pimpa
 
 


Csi,
addig oké, hogy beírom a javasolt sort, de akkor kiírja, hogy én csak a 2 argumentumot adtam meg, kell még neki az 1 is. Nos én próbálkoztam előre-hátra tenni a régi url-t, hátha az segít, de nem Kép Szóval most kellene nekem a pontos sorrend, mit hova írok - addig vagyok képben, hogy megvan már az eredeti url és azt fel is tudom tölteni az oldalra.
Bénázó Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
ne zavarj összeKép Egy szót sem értek abból, amit írsz, dehát nem is emiatt szerettekKépKépKép
Nekem addig megy a dolog, hogy kimásolom a címet, beírom a parancssorba, mőgé írom, hogy mit akarok megjeleníteni kékkel, és ennyi. Hogy mi a szösz az az argumentum, amit kér, és miért kéri, azt ne tőlem kérdezd...Majd elmondja ÁfonyaKép

Sofka!
Ezt Miapánk csak úgy, hipp-hopp megépítette??? Gondolom, betlehem-szerelmes lánykád (is) odáig van érteKép
Van már babaháza a gyerekeknek?

Pimpa!
Nekem gőzöm sincs. Talán kérdezd meg Zsunyát mailban, címe a profiljában, ő otthon van szövésben, talán tud tippeket adni. Sőt, biztosKép.

Csi
Névtelen
 


Így gondoltad, Csi-llagom? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
IgeeenKép
Csi
Névtelen
 


Pimpa!
Van egy fonal bolt (diszkont árakkal) a VI. ker-ben. Székely Mihály u. 11.
Nyitva tartás: hétfő, kedd, csütörtök 13-17-ig
Ott szokott lenni.
phaedraa
 
 


Kép
Névtelen
 


Összekevertem a topicokat és ráadásként rossz gombot is nyomtam meg.
Bocsánat.

Ez a kis bugyor annyira megtetszett. Karácsonyi aprópágok csomagolása csak nőknek. Jó nem?
georgina
 
 


És találtam még egyet:

horgolt bugyor
georgina
 
 


Magdi!

Sajnos idén, legalábbis karácsonyra biztos nem lesz időm házakat készíteni a favonathoz. De most végre megtaláltam az árlistámat, leírok ide néhány árat kedvcsinálónak(amíg el nem keverem megint a cetlitKép).
A mi készletünkben laposabb házikók vannak, ezekre nagyon jó lehet a 40x15-ös laposléc, melynek métere 70 Ft. Háztetőnek rá a sarokléc mehet, mondjuk a 30x30-as 95Ft/méter. Ha kocka házikó is kell, akkor arra ott a 40x40-es négyszögléc, 180 Ft/méter. Ezekkel semmi egyebet nem kell tenni, mint felvagdosni, és megfesteni. Még így is sokkal szebbek lesznek, mint a csomagban találhatóak... Ráadásul a fenti fatelepes árakon vásárolt anyagokból komplett lakótelep készülhet, nagyon egyszerűenKép Mindenféle méretben vannak lécek, csak meg kell nézni, hogy milyen házikó van a dobozban.
Azt hiszem, nálam beindul majd karácsony után a gyártásuk, akkor majd felteszek mintapéldányokat is, de most sajnos csak az árakkal tudok szolgálni...

Csi
csii
 
 


Gina!
ha ezt a horgolt bugyort Phaedra meglátja...KépKépKép
Csi
Névtelen
 


Csí okos Kép

Gina! Leírásod is van? Ha igen, kérem szépen!
köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Csí, én sem gondoltam már karácsony előtt! Mivel lehet befesteni a fát? Akrillal? Fotózd már le karácsony után a készletbeli házakat! Köszi! Majd én is feltérképezem, mi van a miénkben, de egyenlőre anyuék garázsában vár a cucc.

Én besokalltam, 3 hete felfűztem 70 db csillagot, azóta semmit sem csináltam, de azért olvaslak ám benneteket!

Magdi
gmagdi
 
 


Csi, Phaedra, KÖSZI!

Pimpa
pimpa
 
 


Bocsi másoktól, hogy eltérek a témától, bár ez is olyan kreatív, ha úgy veszem mint a topic maga. Szerintem ebből se lehet két egy formát sütni. Kép

Phaedra!

Ide írok itt lehet, hogy elöbb olvasod mint a főzösbe.

Én is megleptem magam egy muffen sütővel, évekig csak kacérkodtam vele.
A Sparban vettem 12 darabos Kaiser forma és 1800.-Ft volt.

Ma ki is próbáltam. A recept amit kiválasztottam egy piskóta szerűség, de finom nagyon.
A tetjére meggyet és diót raktam. Étcsoki nem volt itthon csak fehércsoki így az került bele.
Normál gázsütűben sütöttem középpen 200 fokon 20 percig, de legközelebb a 15 is elég lesz.


A receptet tőled találtam amit szeptemberbe írtál be és azt írtad Miráé. Köszi, hogy megosztottad velem/velünk. Kép
Én tettem bele keményítőt. A tészta elég sűrű lett, sűrűbb mint egy piskóta.
Amikor sült nagyon szép kis magas kalapok lettek rajta és nem esett vissza a teteje hűléskor sem, ellenben néha a piskótáimnál.
Szerintem legközelebb csak egy fél sütőport teszek bele és csak 15 percig sütöm, mert picit éreztem rajta a sütőport az a rész a mi a formába volt ici-picit száraz lett, de becsomagolva megpuhult.
Még csak azért van belőle, mert a párom elhúzott vidékre és nem akartam az egészet felzabálni előle, bár egy fél pillanat sütni egy másikat.

Fagyis kanállal adagoltam ki a tésztát, így legalább kb. egyforma adag jutott mindegyik lyukba.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Jól érezted, valóban nem járok mostanában más topikokban, csak a kreatívokba...
Most kedvet kaptam a muffin sütéshez újra Kép
Ja, és a fagyis kanál jó ötlet nagyon!
phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra!

Ha valamelyik recept még nagyon megtetszik megírom majd neked. Kép

Még az jutott eszembe dupla receptet őzgeinc formába is meg lehet sütni.

bigacsiga Kata

ui.: kanál: tudom azért terjesztem minden hol
Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Írtam mail-t.
phaedraa
 
 


Phaedra!
Kép Válaszoltam Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


<center>Kép</center>

<center><font color="119911"><font size="+1">Csillagszóró szórja fényét,
kíván melegséget, békét.
Angyalka száll házad felett,
átadni egy üzenetet:
Nagyon Békés Ünnepeket!</font></font>
</center>

<center>bigacsiga Kata

Kép</center>

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ezt az NLC-n olvastam, de olyan jól leírta, hogy úgy gondoltam tovább adom:

mézeskalács díszítése tojáshabbal

A kisütött formák felületét cukormázzal díszíthetjük, "írhatjuk meg". Ehhez csipet sóval felverünk egy tojásfehérjét. A kemény habhoz mintegy hat-hét közepes kanálnyi cukrot keverünk. A cukorhab egy kis részét nejlonzacskó sarkába töltjük, befőttesgumival szorosan zárjuk. Ezután a zacskó sarkát 1, 5 milliméter hosszan levágjuk. (Ha keresztben is ugyanúgy levágjuk, akkor a nyílás csillag alakú lesz. ) Egyszerre ne tegyünk túl sok habot a zacskóba, akkor ügyesebben tudjuk megfogni. A maradékot fedjük le, nehogy megbőrösödjön! A megírandó mézeskalácsot, ha szalvétára tesszük, könnyebben tudjuk forgatni. Néhány óra alatt megszárad a díszítés.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Mindenki!

Karácsonyra Soma kapott egy mackót illetve csak a szabásmintáját és az anyagot,és nekem kell megvarrnom.Nagyon jó ötletnek tartom mert így tényleg egyedi lesz.Én még nem jártam a boltban ahol kapható,de szerintem érdemes elmenni.Maciművek a neve és a Szt.István krt. 24.szám alatt van.
Most megyek varrni Barnust.

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Szabásminta ugye archiválvaKép?
Láttad a tavaszi gömböket a szalvétás topikban?

Sofka! Szilvi!
Érdeklődnék a Betlehem lakói után. Pontosabban az érdekel, hogy a kicsi nemezelt(?) figurákat hogyan készítettétek?
Azt tudom, hogy a németek "Märchenwolle" néven említik az anyagot, de ennek mi a magyar neve? Ez a nemez? És hogyan készül? Szintén német lapon olvastam, hogy a legszebb az olívaszappannal lesz. Hogyan is?
Valóban spec. tű kell(jó) hozzá?
Ismeritek azt a filcet, ami forró vízzzel való "kezelés" után formatartó marad?
Hol, milyen néven, és kb mennyiért kapható a kicsi figurák alapanyaga?
Száradás után mosható, vagy van olyan kezelés, ami tartóssá teszi?
Ebből az anyagból láttam nagyon szép mintákat, amiket gyerekek pulóverére, sáljára lehet felvarrni. Sőt, önálló használati tárgyakat is készítenek, de nekem ez az anyag nem tűnik nagyon stabilnak, ezért nem tudom elképzelni, hogy hogy marad tarós...
KöszönömKép

Csi
csii
 
 


Nocsak, mit találtamKép
Csi
Névtelen
 


Csi, én nem vagyok nagyon profi, és az alapanyagokat a Waldorf bazárban szoktam beszerezni. Ez sajnos csak Karácsony előtt van (he nem tévedek). A csomagoláson a Katica kereskedés (?) neve szerepel.

A nemezről annyit biztosan tudok, hogy a mosógépben be lehet fejezni a kézzel megkezdett munkát, és pont attól lesz nagyon szilárd. (Oliva szappan helyett ilyenkor jó az Ariel).

A figurákat egy könyvből alkottam, azt lefotózom, és megpróbálom betenni a kézimunka képtárba. És ha már így eszembe juttattad, beteszek egy képet a teljes Betlehemeről is. Azóta elkészült a létra, a lányok nem hagyták apjukat nyugodni. Hogy szegény Mária nagy hassal hogy megy fel az emeletre!

s
sofka
 
 


Sofka!
Mária maradjon csak lent. Nem szült még megKép?
Engem nem is a figurák megformálása, hanem a nemez kezelése, azaz elkészítése érdekel. Keresgéltem tegnap, de egyre jobban kusza lett a dolog.
Tehát: fogom a nemezt, és forró vízzel meglocsolva -mondjuk- egy gombócot gyúrok.
Hogyan tovább? Ha megszáradt, beteszem a mosógépbe, vagy átgyúrom szappanos kézzel?
Száradás után lesz szilárd?

Képet a Betlehemről váromKép

Csi
csii
 
 


Sofka!
Free-mail ment!
Csi
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: