Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi a játszóházakban a KINSY-t használjuk, ez ott készül ahol a MArabu. 80 ml 450-500 a boltokban. Papírboltban, dekorboltban érdemes keresni, a forgalmazója az ICO.
Tényleg klasszul lehet dolgozni vele ,kiadós, és le is lehet szedni, hidegben is.
Üdv
Zsomimama
zsomimama
 
 


Gigóca!

Én még nem kaptam meg Kép, de ma rosszalkodott a freemail. El tudnád mégegyszer küldeni?

Magdi
gallainémagdi
 
 


Magdi,


ment.

Gigóca
gigóca
 
 

 
 

Gigóca!

Köszi, most már megkaptam. És Te milyen festéket javasolsz? Jó a Kreatív Hobbys Creall? Vagy valami olcsóbb lelőhely?

Magdi
gallainémagdi
 
 


Ezt már láttátok?

www.dfly.com

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Gigóca, elkuldenéd nekem is az emailt az alapokról? Nagyon köszi elore is!!

Soraya
soraya
 
 


Csináltam őszre néhány levelet, meg sünit. A profilomban találjátok a képtár címet, kedvcsinálónak rakok ide egy kicsi levélkét Kép
Készülődöm a karácsonyi, havas képekkel, már a gyöngyházas fehér festéket be is szereztem Kép
Judit
Kép
holophernes
 
 


Ezt nálunk az apuka készitette. Azért még nem müvészi alkotás, de azért aranyos, a gyerekszoba falát disziti.

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Én valamikor ezer éve már ki akartam próbálni, azt hiszem, ez az a program, amire vágyomKép.Letöltötted? Kipróbáltad?

Judit!
Nagyon szépKép

Magdi!
Gigóca Marabu-hívő, majd úgyis mesél róla.

Csi
csii
 
 


Csi!

Igen, próbálkozom. Nem túl nehéz használni, a geometrikus formák különösen egyszerü. Van egy adag sablon is benne. Meg pl. saját diszitendö dolgokat is be lehet tenni háttérként, és akkor kb. meg lehet tervezni, hogy mekkora lesz rajta a minta, az is meg tudja mondani, hogy mennyi anyag kell hozzá, és ha tudod az árát, akkor kis is számolja.
Ez csak szórakozásból csináltam, de lehet, hogy igaziból is meggyártom, csak az a kérdés, tudok-e gyártani vagy kapok-e valahol ilyen szineket...

Kép

Most megint elöjött az üvegfestés mindenre, egy nagy képet tervezek a gyerekszobaablakra.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Soraya,
mail ment

Magdi,
ahogy Csi is mondta, én Marabu-hívó vagyok, itt veszem a X.ker-ben, ez nem is lehet tőled olyan messze.
A Kreatív Hobbys festéket még nem próbáltam, vegyél 1-2-t, és próbáld ki. Viszont az általuk saját márkanevű nem jó minőség, alig bírtam kinyomni a műanyag flakonból.
Én a Marabut 720ft-ért veszem, 80ml.

Most a Tescoban is van matricafesték 300 körüli áron, gyakorolni ez is jó, bár ez is sűrű.

Beszti,
neked milyen festéked van?

Holophernes
jók a képek, a vár és a fa miből van?

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca, köszönöm a leírást, szuper!
Csináltam egy albumot, feltettem pár sablont ide http://babanet.hu/album/main.php?album=1167
Ezeket szeretném majd megcsinálni, remélem sikerul! Kép
Ha van valami jó sablonotok, amit felhasználhatnék egy kisfiú 1 éves szulinapjára ajándéknak, akkor légyszi kuldjétek el nekem!
Köszi,
Soraya
soraya
 
 


Gigóca!

Többfélével is próbálkoztunk már, mostanában inkább olyan diszitések vannak, amihez a lehúzható kell.
Ebböl használtunk Kreativ hobbysat, az eléggé nem vált be, pontosabban elég nehéz szépen, egyenletesen festeni vele. A Creall márkájú sokkal jobb volt, ill. most Pébéo nevüvel festünk, hát ez nagyon jó. Szépen, egyenletesen lehet vele festeni (könnyü), jól terül, gazdaságos és könnyen lehúzható. Igaz nem olcsó, 800 Ft/75 ml. Lehet, hogy igaz itt, hogy a drágább olcsóbb, azaz jobban megéri drágábban megvenni?
A nem lehúzhatók közül eddig egyfajtát próbáltam, de az ecsetes festést kivánt (a kontúrozáshoz van tubusos). Igaz, szépen lehetett festeni vele. Most is fogunk olyat csinálni (tükörfestés), amihez ilyen festéket veszünk, mert többféle szinárnyalatban kapható (és valószinü könnyebb is keverni a szineket), talán Vitreának hivják.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szaisztok,
kérdésem a következő:
láttam már mobilokat, meg olyan képeket, amiket nem húztak le, hanem amin megfestették matricafestékkel, rajta maradt, kivágták. no, már most állítólag ehhez egy speckó fóliát használnak, de drága. Ezt lehet helyettesíteni mással? mondjuk jó a fénymásolható írásvetítő fólia is (abból van egy rakással itthon). Vagy ne kísérletezzek?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Persze nyugodtan. Az első után ugyis látni fogod, hogy mennyire tetszik, és olyan lett-e mint remélted. Bizti sikerül Kép Kép

Van olyan lép is, ahol egy csavarvonalat kell kivágni és az szépen legyűrűzik a kép alatt pl. egy csikóhal farka.
Na ott kimondottan jó ha nem olyan vastag a fólia, mert szép lesz az esése.

Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

A fénymásoló fólia tökéletes, jó még a spirálozáshoz használt fedőlap, és minden ami nem PP fólia. Lehúzni pedig csak a PP-anyagokról lehet.
Zsomimama
zsomimama
 
 


Sziasztok!

kezdek bezavarodni... melyik fólia az, amelyikrol le lehet huzni a matricát? Pl az ilyen?

Kép
soraya
 
 


Soraya!
Az a legegyszerűbb, ha egy kicsi próbát viszel fel az otthoni fóliáidra, majd száradás után megpróbálod lehúzni. Ha nincsen meg az eredeti zacskó, akkor szerintem másképp elég nehéz megállapítani a mai rengeteg fólia közül, hogy melyik az, ami jó. Ha viszont bemész egy hobbiboltba, akkor biztosan jót kapsz. Én is most vettem egy nagyon jót, ez kimondtottan matricázáshoz való, és elég vastag fólia.

Csi
Névtelen
 


Csi,

az az igazság, hogy a melóhelyemen kupacokban áll az 1000 féle fólia és gondoltam csak jó lesz valamelyik matricázni Kép Végulis ha jól értem nem kell sok és 1et többször is lehet használni! De hát marad a kisérletezés akkor Kép Köszi hogy válaszoltál!
soraya
 
 


Soraya!

Igaza van Csinek, próbálkozni kell. Mi pl. eleinte mindig üvegre festettük a lehúzandót is, mert vettünk ugyan fóliát a hobbiboltban, de az nem volt jó. utóbb kiderült, hogy az akkor kell, ha a lehúzandót nem lehúzósan akarod megcsinálni (pl. a halacskáknál, amikor a fóliával együtt körbevágod).

Kép

Aztán, hogy biztosan sikerüljön lehúzni, inkább üvegre csináltuk (igaz nem voltak túl nagy ábrák). Most végre sikerült olyan fóliát találni, amiröl lejön, ez egy sima geno, csak egy kicsit rücskösebb a felülete.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Csak, hogy bonyolítsukKép
Az én festékem az üvegről nem leszedhető, arra csak maradandó alkotás készült...És ráadásul a hobbiboltos fóliának PONT a lehúzhatóság lenne a lényegeKép. Én készletben vettem a festékeimet, az első készlethez mellékelt fólia mai napig remek, míg a második, ugyanolyan készlet fóliája vacak, de nagyon... Van olyan fóliám, amiről az egyik festék lejön szépen, de a képnél használt, más márkájú kontúr nem jön le semmi pénzértKép
Gondolom, most sokat segítettemKép

Még annyi, Lányok, hogy a képeket ne ide tegyétek légyszi', mert modemmel nagyon lassan töltődik le az oldalKép Van a "Kézimunka, varrás, miegyéb..." képtár, ha oda feltesszük, és ide csak a kép címét írjuk, akkor modemmel csak az aktuális képet kell majd letölteni.

Csi
csii
 
 


Sziasztok! Én csak lefűzhető átlátszó tasakra szoktam festeni lehúzhatóval. Gyönyörűen lejön, sosem ragad rá. Múlt héten vettem 100db-ot 600 forintért. Szerintem minden ápiszban van.
Ma csináltam formára vágott plexi lapra mikulást, télapót, karácsonyfát és csengőt. Nagyon szép lett.
linato
 
 


linato,
kepet, kepet, otletet, ihletetKép
En is ilyen tasakra dolgozom, nekem is bevalt. Kicsit rucskos, ahogy Beszti is irta...

Renszarvas sablont en is megkaphatnam, Gigo?
-Afonya
afonya
 
 


Csi!

BocsiKépKépKép, igazad van. Csak nálunk már elég rég volt modemes korszak, el is feletkezek róla, egy kicsi kép is mennyi gondot okozhat (hát még a nagyok). Oda fogom rakni ezentúl!

Linato!

Képeket kérünk, ha lehet!Kép

Én most a korábban itt megadott sablonokból próbálkozom. Ha lesze eredméyn, majd megpróbálom megmutatni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Áfonya! Beszti!

Jó, jó csak nincs digi gépem. Rendessel meg kicsit tovább tart. De azért igyekszem előhívatni és beszkennelni.Kép
linato
 
 


Gigóca, másik Magdi kérte a matricafestés alapokat!De azért köszi, bár már régen megfertőzött. Az kapott el először... Kép

Magdi
Magdi
 


Magdi,
bocsi, de már lassan gőzöm sincs, hogy kinek kell, és mi. Kép

neked viszont kell téli sablon? mert akkor dobj egy mailt, a címeddel.

Gigóca
gigóca
 
 


Persze, hogy kell!

gabormagdi@freemail.hu

Magdi
Magdi
 


A sima lefűzhető tasak, vagy ősi nevén genotherm, vagy bugyi.. ezek mind jók, lehúzhatók. Én pl. 1 db tasakot sokszor négybe vágok, játszóházakban, és elég gazaságos sok gyereknél. A munkahelyek tele vannak ezzel. meg a papírboltok, meg a hipermarketek megfelelő osztályai.
Most kontúroztam elő 20 figurát holnapra..
Zsomimama
zsomimama
 
 


Gigoca,
eredetiben mekkora meretuek ezek a szarvasok, nem tudod? Mert nekialltam, megcsinaltam egyet, de valszin tul nagy lett, mert osszecsuklott, mikor leszedtemKép

Viszont orom az uromben: a tavalyi PEbeo festekeim nem szaradtak be, nem surusodtek be, egvilagon semmi bajuk /a Folia nevurol mindez nem mondhato el, az akkora viztocsakat kopott, hogy egy teve is megirigyelhette volnaKép/

-Afonya
Névtelen
 


Van egy halom karácsonyi sablonom összegyűjtve, ha valakit érdekel, akkor szívesen elküldöm.

A Fólia nekünk sem jött be, nem terül szépen és úgy kell nyomni, hogy belefájdul a kezem.Kép
De a Creall és a Marabu klasszak!Kép

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Áfonya,

a négy rénszarvas megy egy A4-es lapra.
De hogy csuklott össze?
Ablakra akarod, vagy hogy megálljon az asztalon. Mert ha asztalra, akkor mobilfóliára csináld, és a fóliát kell vágni mintára a festék száradása után.


mindenkit akit érint:
Marabuék kihoztak egy csomó új színt:
átlátszó kontúr
fehér kontúr
elefántcsontfehér
vanilia
homok
pasztellsárga
málnapiros

Ne menjen senki vásárolni, a saját érdekében Kép

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!

AjajKépKépKép. Két hete a párom 7 pénzt hagyott ott a kreativ boltban (üvegfestékre és tartozékokra)...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Gigóca fel tudnátok tenni amit csináltatok?

Betti
Névtelen
 


Sziasztok!

Dodus!
Milyen sablonjaid vannak? Engem érdekelne.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Betti,

ide feltettem néhány munkámat:

http://babanet.hu/album/main.php?album=1208

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca, elküldtem neked egy sablont, nem tudtam feltenni a képtárba, mindig azt írta ki, hogy nagyKép De aranyos!!!

Magdi
Magdi
 


Lányok!
Magyar Könyvklubnak van egy vaskos kiadványa, cime:
Jumbo Vorlagenblock,
200 lapot tartalmaz, postával együtt se került 2000 Ft-ba (talán 1500 volt összesen, nem ugrik be) - tele van sablonokkal. Mindenféle téma. Kiszinezni, üvegfestéshez stb. Lehet fénymásolással méretet változtatni. Valamilyen SZINEZŐ-ként árusitják, katologusukban is benne volt, de én telefonon intéztem, ott mondtak egy kódot és faxon rendeltem. Nagyon jó kiadvány, érdemes beszerezni. Sajnos nem tudom már a kódot, de érdemes utánanézni.
Nimaat
nimaat
 
 


Dodus!

Engem érdekelnének a karácsonyi sablonok! Elküldenéd?

Gigóca!

Végignéztem az alkotásaidat, nagyon klasszak. Az a betlehemes nagyon profi. Az az egész matricafesték? Vagy van benne szalvéta is?
Elküldenéd nekem Mira rénszarvasait?

Panni
panó
 
 


Sziasztok!
Engem is érdekelne mindenféle sablon. Ha van időtök, nekem is lőjjetek át.

Köszi:
Zsófi
szzsofia
 
 


Gigóca
Nagyon jók a képeid, matricáid.
A betlehemes nálam is a favorit. A sablont elkérhetném?
A 16. kép az mi?
hil
B.Hilda
 


A matrica festés technikája és ötletek hozzá. http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/46284.jpg
hil
 


Gigóca,
nagyon jók a képeid. A gömbök is tetszenek.Kép
Ügyi vagy!!!

Tina
tkriszta
 
 


Magdi, Panó, Zsófi!Kép
A sablonokat elküldtem. Odaértek?

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus!
Még nem, de ez csak 5 perc eddig...
Köszi:

Zsófi
szzsofia
 
 


Tina!
Csak óvatosan, mert elbízza magátKép
Csi
Névtelen
 


Dodus!

Hozzám ideértek, köszi!

Panni
panó
 
 


Dodus!

Köszi szépen, megérkezett.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Hil,

a sablont majd megbeszéljük.
a 16-os egy egész szalvéta, és hőre puffadó festékkel van körbenyomva.

TinaKép

CsiKép nem bízom el magam. már nem.Kép

PanóKép
igen, az egész matrica

Magdi,
megkaptam a rénszatyit, tényleg aranyos.Kép

Gigóca
gigóca
 
 


Dodus!

Nekem nem érkeztek meg a sablonok. Küldd el kérlek a szabo.zsofia@axelero.hu-ra is.
Köszi:
ZSófi
szzsofia
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: