Új privát üzeneted érkezett!

Tina!

Persze abba is kell, tojás. Nem, nem százaz.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok, én olyan karácsonyi receptet keresek ami pulyka és nem egybe kell megsütni, de mégis különleges, vagy olyat ami halfiléből készül.

Minden ötletet szívesen veszek, még időm is van hogy kipróbáljam.

Nem tudjátok merre van az a mézeskalács recept amit tavaly menő volt? Én is sütöttem anno, de nem találom a receptet Kép

Kat
Névtelen
 


Sziasztok!

Névtelen!

Íme itt a recept a menő mézeskalácsról, mert én is pár napja fedeztem fel, és én is ki fogom próbálni.
Íme:75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evõkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál õrölt fahéj, 1 kk õrölt szegfûszeg, csipet só.

Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni.
A mázat csak sütés után kell rátenni, és majd megszárad.

Egyébként az archívban a "2002 december11"- ben találod meg. Míra írta, és pontosan december 4.-én. Érdemes elolvasni az utána következő leveleket, mert sokan megcsinálták, sok kép van az eredményekről, és sok infó arról, hogy mnnyi ideig kell sütni, meg minden féle tapasztalatok arról, hogy a legsikeresebb legyen a recept. Érdemes elolvasni, és jegyzetelni. Én is azt tettem, és remélem profi lesz. :-))))

Tina!

Tényleg a tojás tartja össze a köretgolyókat, de még az is, hogy ha egy kicsit ragadós a rizs. Ezért jobb ha nem gyors rizsből csinálod. Ez a recept még annak is sikerülni szokott aki nem tud rizst főzni... :-))) De tényleg fincsi!

Bigacsiga!

Feltétlenül ki fogom próbálni. Alig várom már, hogy december legyen. :-)))
LOLA
 

 
 

SZiasztok!
Nálunk a haygományos karácsonyi süti naygon egyszerű, de finom, és a gyerekek is szeretni szokták.
tehát kell hozzá piskóta (az én receptem: 4 tojás,+ 4 dl. cukor kikeverve, majd hozzá 4 dl. liszt- lehet 5dl. is, érdemes kipróbálni az ízléseteket - elkeverni, bele 1 zacskó sütőpor, a sütőporra ráönteni 1dl. forrásban lévő vizet összekeverni és kivajazott kilisztezett tepsiben tűpróbáig sütni kb. 180 fokon)
Közben megfőzők 2 zacskó pudingporból híg pudingot, tehát legalább 1/3-dal több tejjel, de lehet 1,5 liter is. Amíg a forró dolgok hűlnek összevagdalok tetszőleges gyümölcsöket, befőtteket, aszalványokat, esetleg diót, mandulát.
A piskótát feldarabolom és szép tálakba elkezdem rakni a pudingot és a gyümölcsöket a piskótával felváltva.Tejszínhabbal is lehet tálalni, de anélkül is naygon finom.
GYakorlatilag elronthatatlan, kezdő koromban is sikereket arattam vele.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa!

Nyami, myami... KépKépKép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Üdv mindenkinek!

Zsuzsa! Ezt ki fogom próbálni, és ha a jövőhéten nem állítanak be inzulinra akkor meg is fogom kóstolni, persze csak nagyon picit, mert aztán egekig megy a cukrom. Bár gondolom cukor helyett ebbe is jó az édesítőszer, mert én azzal szoktam csinálni az édességeket. ha megkóstoltam azonnal referálok. :-) :-)
LOLA
 


Sziasztok,

aki nem ragaszkodik a hal-krumplisaláta-pulyka receptekhez, de ünnepit szeretne, viszont nincs ideje napokig sütni-főzni, annak nagyon ajánlom a FONDÜT.
Anyukámék anno húsfondüt csináltak (többféle húst falatnyira vágva egy-két nappal korábban bepácolni, és aznap csak a köretet, salátát kell csinálni, mert a szószok is elkészíthetők előre, vagy megvehetők készen).
Nálunk, mivel vegák vagyunk, már évek óta sajtfondü van, amihez veszek rengeteg friss zöldséget (meg bébikukuricát, az kötelező), és különféle kenyereket, apróra vágom és kész. Ja, és a gyerekek hihetetlenül imádják, hogy ők sütik a magukét.

A mézeskalácsreceptet én is ki fogom próbálni.

Sőt nagyon izgat a beigli is. Bigacsiga, nem próbáltad ki véletlenül barna lisztből is (finomra őrölve)? Persze lehet, hogy lusta leszek. Tavaly a párom sütötte az össze mézeskalácsot meg karácsonyi aprósütit a fiúkkal. Nagyon élveztem.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!!!!

Hát feléledt a topic de jó !!!
Úgy megörültem egy receptnek (pedig én írtam) a fetasajtos levelestésztának!!!!!! Mostanában úgy 5,5 hónapja valahogy mindig ennék valami sósat.......Kép És ez hamar megvan nyammmiiiiiKépKép Meg is csinálom fizu után. Csak úgy ne járjak, mint pár hónapja, amikor a dokim engedélyezte a camambert sajtot (előtte 3 hónapig nem mertem enni), és bevágtam 2 karikát vagy 6 vajas-áfonyalekváros piritóssal....jól voltam utánna éjjel.....azóta nem igazán vagyok jóban az áfonyalekvárral....érdekes a camambertet azért megeszemKép Mértékkel....

Szerintetek nem lenne jó ötlet, hogy a kaja neveket vastagon szednénk, mert annyit fogunk még írni december 23ig, hogy tuti nem fogom megtalálni amit keresekKép
De írjátok le hogy kell, mert én nem tudomKép(vastag betűt írni)

Most sikerült kapnom (ajándékba) vörös lazacot (olyan pici üvegeset) lassan megcsinálom a piritós krémet (most minimum másfél évig pezsgő nélkülKép

Szia Tina! OFF: egyezkedés folyik a hintáról, ON: A CSIRKETÖLTELÉK:
Olvasztasz szalonnát apró kockákra vágva, ezen megpárolsz szeletekre vágott gombát-hagymát-petrezselymet. Vízbe zsömlét áztatsz (vagy tejbe). Májkrémet, vagy ha van kedved pepecselni pulyka(az nagyobb) májat dinsztelsz, majd apróra vágod, vagy ledarálod. - sokkal jobb ám. + kockára vágott főtt tojás, + 1-2 nyes tojás is, hogy jobban "összeáljon"
aztán só,bors,majoranna,delikát. Ha nagyon száraz (de nem az, mert a dinsztelt petrezselyemnek-gombának-hagymának is van szaftja, meg a májnak is. ), akkor egy kis tejfölt, vagy vajat bele. Ja. fokhagymát is törhetsz bele. mást asszem nem....A csirkét kívülről jól be kell kenni, hogy szép piros legyen, ne száradjon ki. Én jól bedörgölöm kívül-belül sóval, magyaros-és sültcsirke fűszersóval, és egy kis wörcseszter (le nem tudom írni) szósszal meglocsolom. Ugyanez a tecnika a sima sült csirkecombnál is. Isteni ropogós piris lesz. Zseniális találmány a sütőzacskó. teljesen átlátszó, először nem is hittem, hogy nem olvad megKép Bele a csirkét jól bekötni a száját a zacsinak, gyönyörű ropogós pirosra sül. A tölteléket mi nem a pocakjába, hanem vastagon a bőre alá gyömöszöljükKép

Ja, a mézeskalácsom nagyon sz@r lett tavaly. Kitöröt bele a fogamKép majdnem.

Bejglimet imádják a családban (párom szerint százszor jobb, mint az anyósomé), csak hát én is mindig túl jót akarok, és kireped, mert úgy teletömömKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Szia Kata!

Köszi a receptet. Küldtem képet, megkaptad?

Tina
tkriszta
 
 


Tina! Igen, köszi, egyezkedünk Apával, és jelentkezemKép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!
Megcsinaltam a beiglit es isteni fincsi lett! Sot elfelejtettem megszurkalni es nem repedt ki!!!! Bigacsiga koszi a receptet!
Moni

moni
 
 


Moni

Nagyon ügyi vagy! Én ilyeneknek neki se merek kezdeni.

Tina
tkriszta
 
 


Eddig en sem, de aposomektol kaptunk egy csomo diot, igy jott az otlet. A kalacs hamar megszarad, ezert lett beigli. En sem gondoltam, hogy ilyen konnyu lesz! csinald meg batran, szerintem abszolut nem nehez!
Moni

moni
 
 


Tina:
Pont ma csináltam töltött pipitKép
A tölteléket én is a bőre alá szoktam nyomkodni, meg a pocakjábaKép
Töltelék:
tejben, vagy vizben áztatott zsömle
pici fej hagyma
gomba
a pipi mája apróra vágva, vagy kaparva
petrezselyemzöld
só, bors
majoranna
1-2 tojás
Az egészet összekutyulni, és betömködni.
BArbi
BArbi
 


Moni!

Bejgli Kép Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Barbi,
köszi de ezt a fincsi tölteléket ismerem. Anyukám ilyet szokott csinálni és én nagyon birom.Kép
A férjem olyanra gondol amibe hús is van. Nem májkrém.

Tina
tkriszta
 
 


Tina. Vegyél darált húst, pl. sertés combból vagy lapockából. HA lehet, kétszer daráltasd meg. Párold meg kis hagymával, fűszerekkel, majd áztatott zsemlével, esetleg gombával, hagymával és/vagy fokhagymával,1-2 egész tojással keverd össze és töltheted!Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!!!
Az olyan töltött husikat, amelyeket, ha vagjuk, latszik a töltelék a közepükben (kolbi, vagy zsemlés-tejes-majkrémes trutyi, vagy gombas) hogy kell csinalni??? Lehet egyszerüen??? Mert a nök lapjaban olvastam Lajos Mari erröl szolo receptjeit valaha, de ugy éreztem, nekem tul komplikalt a tekergetése a husnak, stb...Kép Valakinek van ötlete??? UUUGY imadom a töltött husikat. Csak csirkét tudok: popojaba, böre ala, de az nem olyan mutatos, nem is annyira finom...
A fentebbi Tiramishu-hoz hozzafüzném, hogy rebarbaraval még finomabb!!! Savanykasabb lesz. Persze abban nincs kavé!!!
Stahl konyhajabol ki lop ötleteket??? En elég gyakran.
Jo kotyvasztast, fözést, remekelést, Lanyok!!! Soraitok olvasva csepegett a nyalam... Itt, az iccaka közepin...
Puszi.
Vendég
 


Zsuzsa!

Köszi, Szerintem a férjem ilyenfélére gondolt. Valószínű ezt fogom megcsinálni csak darált csirkemellből. Vagy az nagyon száraz hozzá? Nem szeretem a sertéshúst. Gyümölcsöt is lehetne belerakni?

Tina
tkriszta
 
 


Tina. Az alma pl. passzol a csirkéhez, vayg a mazsola. GYümölccsel esetleg próbáld ki a currys ízesítést, jól mennek egymáshoz!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kukacz Kép
Töltött husikat én rendszeresen készítek, de elsősorban ha vendégség jön és hidegtálat csinálok.
Kolbásszal töltött a legegyszerűbb, nem kell tekergetni. veszel egy szép darab pulykamellet vagy sertés karajt (csont nélkül), egy nagy dög késsel hosszában kilyukasztod a közepét (próbálod belefúrni a kést, nem mindig megy, de ha egy kicsit széttrancsírozod a közepét annyira, hogy el tudd kezdeni a kolbász beletunkolását, akkor nyerő vagy. Ha keményebb kolbászt használsz (én gyulait szoktam), akkor azt bele tudod dugni széles lyuk nélkül is.
Aztán lehet a kolbász mellé csemegeuborkát nyomni vagy hosszúkásra vágott vastagabb darab sajtot.
Nagyon guszti lesz.
Ami fontos, előtte jól fűszerezd be a húst, hogy ízes legyen, ha van időd 1-2 napra mustáros-olajos pácba is dobhatod.
Az én favorit fűszerem (reklám nélkül) a Kotányé Sertéssült fűszersó.
Sok sikert!

Ha meg tekergetni van kedved, az sem bonyolult. Az a puhább töltelékeknél javasolt. Ha elég nagy a szelet husi, nem kell összetűzni, csak arra figyelj, hogy átérje a tölteléket és az illesztés a tepsi aljába kerüljön.
Sok sikert!
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Zsuzsa, köszi.

Tina
tkriszta
 
 


Kukacz!

Edit ötletei mellé még mehet a sárgarépa is (kolbász, uborka), nem is kell feltétleül a kolbász mellé szúrni, akkor nagyon érdekes lesz.

Tekercses húsok közül a rántott változat is finom, és nem is olyan bonyolult. A darab húsokat (én elsösorba csirkéböl, pulykából szoktam, hogy átsüéjön biztosan) kivered, füszerezed, pár dolgot ráteszel (lehet sonka-sajt-aszaltszilva, reszelt sajt-gomba, pici lecsó stb.) összetekered. Megtüzni nem kell, hanem a feltekert husit jó szorosan be kell alufóliázni, megtekerni a végét a fóliának, mint egy szaloncukrot. Aztán 10 percre forrásban lévö ö vizbe kell tenni, akkor 1. megtartja a formáját az alufóliából kicsomagolva is, nem esik szét 2. már elö van fözve, igy biztosabban átsül. Ezután ki lehet venni az alufóliából és a szokásos módon panirozni, rántani.
Én ezt a változatot szoktam karácsonyra csinálni, mert nagyon mutatós felvágva, ill. az megtöltött, elöfözött hústekercs fagyasztható (söt esetleg még panirozva is, de azt én inkább "frissen" csinálom, persze a töltelék azért nem mindegy, hogy mi, de sonkás-sajtos-aszaltszilvás változatot nyugodtan lehet), és már nincs sok munka vele az ünnepen.

Stahl konyhájából én szoktam ötleteket lopni, söt idönként teljes recepteket is. Bár nekem kissé exrémül (és drágán) föz, viszont már volt olyan étel, amit lesz ami lesz alapon megcsináltam, és nagyon bevált (currys csirke). Illetve mostanában volt egy spagettirecepje, ami nálam favorit lesz, annyira finomra sikerült.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Reditke, Beszti!!!Kép
Kösz az expresssssssssz valaszt. Valamelyik nap ki is fogom probalni a receptjeiteket, talan szerdan... Majd megirom az eredményt!!!
Ja, és mennyi idöre mennek a töltött husik a sütöbe???
Nagyon köszi még 1x!!!
Qkaczka KépKépKép
Stahl spagettije nekem is szuppper lett!!! Az a tök1xü vajas-borsos. Nyammm. En a padlizsanos pépeit, tekercseit is gyakran csinalom, ha vendégek jönnek.
Puszik.
Vendég
 


Kukacz Kép
Én soha nem mérem az időt, amikor már úgy látod, hogy szép szine van és megsült. Husi függő. Először azért nem árt, ha alufóliát teszel a tetejére és csak a végén pirítasz rá.
Száraz hús (pulyka, csirke) érdemes egy icipici vizet a tepsi aljába locsolni.
Ja! És ha szép vékonyra akarod szeletelni, akkor hagyd kihülni, sőt ha hűtőbe teszed egyben pár órára, akkor a legjobb!
Várom az eredményt!
Érdekelne a Stahl spagetti recept! Ha emailre elküldenéd az is szuper. köszönöm.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Ti hogy szoktátok csinálni a tejszínes pulykamellet? A párom már az őrületbe kerget, sehogy nem jó neki, ahogy elkészítem! Kép Lehet, hogy bennem van a hiba? Sehol nem találtam még jó receptet hozzá!

Guszták a receptjeitek! Kép

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Lányok,
olyan csokibevonatot szeretnék, ami roppanós, és nem tapad a kézhez, csak a sütire! Létezik ilyen?

Gitta,
ha végképp nem megy, cseréld le a párodat! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi!

Nem tudom, hogy ez-e az igényed: két éve felfedeztem egy csokibevonót, ami nem a hagyományos tábla alakú (azokat utáltam), hanem zacsis. Dr. Oetker gyártmány, Dekor tortabevonó a neve, van ét és tej is, de az ét sem olyan nagyon keserü, és eleinte mindig a tejbevonót vettem, most már áttértem a sütikhez az étre.
Zacsival együtt forró vizbe kell tenni egy kis idöre (vagy mikróba!), felolvad és már használható is. A maradék újramelegithetö (de közel sem annyi macera, mint egy csokimáznál), emiatt sokkal gazdaságosabb (bár nem olcsó). Ha a bevont sütiket sütöpapirra teszed, akkor az egészet le lehet venni róla (a lefolyt csokival együtt).
Ezek ezzel készültek:

Kép

Az azért nem garantálom, hogy az ujjadra nem fog ráragadniKépKépKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


B.Gitta!

A mi tejszínes pulykamellünk (iiimádom)

a.) Tejszínes-gombás pulykamell:

Olajon megpárolsz egy picur fej hagymát gombával, petrezselyemmel, pici sóval. Amikor zsírjára sül félrerakod.
A pulykamellet apróra vágod, befűszerezed delikát, majoranna, só, bors. kis olaj. Ebben áll addig, amíg a gomba föl/sül
Aztán a husit olajon "megpörgeted, hogy kifehéredjen (ilyenkor jobban bennemaradnak az íz és egyébb anyagok), felereszted vízzel (de én már rágóta leveskockából készült lével engedem fel).Fő, fő, majd ez is zsírjára sül. Akor hozzáöntöd a gombás trutyit, meghinted kb egy evőkanál lisztel, elkutyulod, hogy ragadjon. Aztán óvatosan felengeded megint vízzel/húsleveslével., hogy ellepje. Így rotyogjon 10 percet kb. Aztán hozzáöntöd a parmalat főzőtejszínt, még egyet buggyan, és kész. ha túl hígnak tűnik, kiveszel a levéből, egy pici liszt, elkevered csomómentesen, felengeded, hogy folyós pding szerű legyen, visszaöntöd. Ha sűrű, húslé...

b.) Gomba nélkül, és egy picit más:
Pulykit apróra vágod, olajozod, majoranna, só, bors, delikát, pici magyaros vagy sültcsirke fűszersó. Ebben áll ez is fél órát. Aztán szinte ugyanúgy, olajra, kifehérdeik, most lisztezed meg, felengeded húslével. figyeled, mertz ez könnyen odaéghet. Ha még nem puha a husi, még engeded húslével. A végén nyakönöntöd főzőtejszínnel, egyet buggyan, kész.
Burgonyakrokettel fini.

Lányok, jól jártam. Egy év után szereztem olyan tört lazacot, amiből fentebb nagyon fini piritósra kenhető izét lehet csinálni. Na én csináltam......_megint nem bírtam magammal, 6 db piritóssal ettem egy jó adagot este 10-kor. Na róka koma megint meglátogatott aznap éjjel......én mindig így járok, az utóbbi 3 hónapban (még véletlenül sem az elsó háromban, hanem a terhesség közepén), hogy ha igazán finit eszem, ez lesz. Pedig most megyünk este vásárolni, és meg akarom sütni a feta sajtos leveles sütimet, de nem tudom, merjem-e.......

Pusza: Kata
LadányiKata
 


Gitta Kép
Tepsiben próbáltad már.
Én megsütöm a szelet húsokat (fűszerezés-épp, amit kívánok de legtöbbször a legegyszerűbb a sültcsirke fűszersó). Utána jénaiba rétegezem (közé mehet klassz kis fűszeres gombás cucc, amit előtte elősütöttem serpenyőben), majd az egészet nyakon öntöm tejszínnel. Megsütöm.

Nagyon jól variálható. Sokszor zöldséges cuccot teszek közé vagy változtatom a fűszereket.
Mivel imádjuk a tejterméket, szoktam még tejfölt is dobni a tetejére meg jó vastagon megszórom reszelt sajttal (guszta lesz ha megpirul)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Beszti! Elkuldened nekem a Stahl-recepteket (currys csirke, spagetti)?Kép

Koszi: orsolyKép
orsoly
 
 


Orsoly!

MentKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Edit!Neked mail is ment!!!

Az az igazsag, nem tudom,kit Stahl melyik spagettije érdekel, van am neki sok... En mindet megcsinaltam, amit leltem...

Az egyik kedvencem:
SPAGI ASZALT PARADICSOMOS KREMMEL:

A spagit kifözni, ahogy kell...
Aszalt paradicsomos krém:
A sütöben az aszalt paradicsomhoz:
-1kg egyenként 10 dekas paradicsom
-2 evökanal olivaolaj
A paradicsom aszalasa hosszu folyamat, cserébe viszont orakon at ra se kell nézni! (Venni is lehet, kicsi üvegben, elég draga...)Langyos sütöben addig szaritod, amig olyasmi nem lesz, mint a mazsola, csak nagyobb & pirosabb Kép Kb 60C-on kell szaritani, idönként olivaolajos ecsettel kenegetni öket. Kb a felükre töpörödnek össze, kivül kemények, belül ragacsosak. Jo 15-20 ora alatt szaradnak ki, de megéri!!! Nagyon fini!!! Es sokmindent lehet velük aztan csinalni.
En fekete olivabogyoval, bazsalikommal (frissel, de jo a por is!!!),parmezannal, egy kis tejszinnel szoktam összeturmixolni, luxusöntet a tésztafélékre!!! Ha meg mar a tésztan az öntet-so-sok frissen örölt bors!!!
Stahl Judit husik mellé is ajanlja. Kép
Nnnnna, megyek töltött husit probalni... KépKépKép
Vendég
 


Gitta, én 2 receptet írok a tejszínes pulykához mindkettő isteni finom:

1.

a husit sózod, majd sajtba forgatod, majd kivajazott jenaiba fekteted, leöntöd főzőtejszínnelhogy ellepje. Utána megy a sütőbe, hamar elkészül.

2. Gombát vajon párolsz, majd hozzáteszel sok sok petrezselyemzöldjét. a pulykát vagy apróra vágos vagy nem mindkét módon jó, átsütöd hogy puha legyen.
Közben a gombás keveréket felöntöd tejszínnel, ízlés szerint még sózod vagy borsozod ha kell.
Az finomítja ha egy kis összeturmixolt gombát is belekeversz.

Aztán összekevered a hudit+szószt.

ez attól lesz fini, hogy pl. nincs benne hagyma. teljesen más ízt ad.
Gina
 


B.Gitta

Én is L. Kata "a" változatú pulykamellet szoktam készítni.
Lehet olaszfüszerekkel füszerezni, vagy csak oreganóval, vagy bazsalikommal is.
Én van amikor beleteszek egy kis doboz sűritet paradicsomot, akkor egy kávéskanál cukrot is teszek bele, mert a paradicsom nagyon savanyú.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


szárított paradicsom

A másik topikban is sokan nagyon dícsérték a szárított paradicsomot.

A nyáron felfedeztem, hogy vana Corába is.
Le is lombozodtam 5000!Ft volt egy kiló. Kép

bigacsiga Kata


ui: Ja, a tejszínes pulykát a hugomék rizzsel én meg spagettivel szeretem a legjobban. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Igen, Bigacsiga, fentebb irtam, hogy draga a szaritott paradicsom, én ezért csinalom itthon. Mint karacsonyi diszekre a szaritott narancsot is... Kép
Reditke, Beszti, nnna, készül a töltött husi... Foliaba csavarva fött 10 percig. Mégis szétesett. Na, erre összetüzdeltem. Most a sütöben van, és ugy néz ki, mint 1 sündisznooo. KépKépKép
Stahlnak van Pesto-s spagija is, meg Fetas, meg erdei gombas, meg mittudoménmégmilyen. Editke, érdemes benézni Hozza: www.stahl.hu
Puszik.
Vendég
 


Beszti köszi!
Majd utánajárok, nem tudom, itt (Bécs) forgalmazzák-e ezt az öntetet, bár itt ált. minden van, talán még szárított egér is! Kép
Kíváncsi
ui: gyönyörűek a sütik, te csináltad őket?
kíváncsi
 
 


Kivancsi! Ha latsz szaritott egeret, feltétlenül kostold meg, és ird meg milyen!!! Sült saskat mar ettem, egeret még nem...
Reditke, Beszti!!! Végülis csudafinom lett a gombaval, zsömlével, stb töltött tekert pulyka. A férjem aszonta, finom, finom, de olyan furcsa, hogy kivül keményebb, mint belül... Na jooo... Kép Nem sértödtem meg, nem magyar kajan nött. Talan most elöször nem volt elajulva a föztömtöl. Azé megette hösiesen...KépKépKép Eddig azt mondogattam a baratoknak, ha cipötalpat tennék elé, arra is aszondana, milyen szerencséje van, milyen jol föz a felesége... Na, mindegy... Nekem nagyon izlett a töltött husi, kösz, Lanyok még 1x a recepteket, én azt hittem, ilyesmit nem tudok csinalni...
Beszti, a sütik tényleg szépek, gratulalok, ha Te sütötted öket!!! Kép
Vendég
 


Beszti!

Tedd már fel léci a képet a kaja képes topicba.
Ide meg beirhatnád a receptet.
Örülnénk neki. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszi a dicséretet, igen, a sütiket én sütöttem.Kép Na, azért nem mindennap állok neki, ez a különleges napok sütije, mert ha nem is túl bonyolutak, de azért idö kell az elkészitésükhöz (föleg gyerekmentes).

Kata!

Napközben felteszem a képet oda, és ide a recepteket.

Kiváncsi!

Szerintem tuti, végülis mi vagyunk a "késöbb érök", lehet, hogy ott már a 60-as évek óta forgalmazzákKépKépKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket és csak tanulokKép

Lola
Zsuzsa receptjet meg tudod csinálni akkor is, ha diétáznod kell. Használj diétás pudingot, friss gyümölcsöt vagy lehet kapni cukor nélkül eltett konzerveket illetve csak gyümölcs-cukrot tartalmazó lekvárokat. Ha gondolod szívesen írok ötleteket, hogy én milyen finomságokat tudtam készíteni a diéta alatt.
Szisz
szisz
 


Kíváncsi!
Én is a Beszti féle tortabevonóval szoktam ügyeskedni. És nekem az elsőt még Bécsből hozta a párom!!!!
Ott aztán mindenféle csoda díszítő elemet lehet kapni. Onnan van az ezüstgyöngyöm. És volt cukorírókám is, csak már sajna elfogyott.

sofka
sofka
 
 


Sofka!

Akkor még karácsony elött ki kéne jutnom?KépKép
A diszítéssel mindig sok gondom van, mert itthon az egy szines/csokis szórócukoron kívül nem nagyon találtam még. Pl. nagyon sokszor kerestem már szórócukrot, ami olyan nagyobb darabos, de még nem találtam. Persze lehet, hogy sok mindent meg lehet csinálni házilag is, de azért a kész dologokkal sokkal egyszerübb dolgozni (a tortabevonó is hihetetlenül sokat könnyített a dolgomon, mindig utáltam csokimázat csinálni).

Tényleg, ilyesmiket (diszitöket) hol lehet beszerezni itthon???

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok jó receptet! Majd a hétvégén kipróbálom, remélem, ízleni fog neki valamelyik! Kép
Én úgy szoktam csinálni, hogy előre megpirítom a husit, majd tejszínes, sajtos öntettel leöntöm, sajt a tetejére és megsütöm. Azt mondja, finom, de nem az igazi. Kép

Köszönetképpen majd írok egy fini sütireceptet, csak most ki sem látszom a munkából!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Kedves Beszti!

Azért "szemtelenség" ilyen képeket felrakni...
Nagyon jól néz ki, ügyes vagy.

Ági
Névtelen
 


Beszti, egy cipőben járunk. És akkor minden újság tele azokkal a jó is fényképekkel.
Tavaly reklámozták a szórócukrot. Koronás termék. Csak épp nem lehetett kapni.
Ha gondolod, ezüstszínű cukorgyöngyöt tudok adni. Te merre vagy otthon?

(Van a Bécsi úton vmi cukrászdaellátó nagyker, valaki nem tudja, egyszerű földi halandó is betérhet oda?)

sofka
sofka
 
 


Sofka!

Én is ismerek cukrászellátót az újpesti metróvégállomás közelében, de oda sem tudom, hogy egyszerü halandó bemehet-e... Lehet, hogy rá kéne kérdezni?
Egyébként SzigethalmonKépKép vagyok otthon...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bestu, Sofka!

Nem csak a kimondottan erre a célra szánt cukrokkal lehet díszíteni. Én francia drazséval is szoktam, sőt a készen kapható gyümölcszselét és gumicukrot is fel szoktam használni. Beteszem a zöldségaprítóba, jól ledarálom, és aztán rászórom a sütire. Jól néz ki, és nagyon finom is. A tortadara helyett is szoktam csokit reszelni, a citromreszelővel. Egy kicsit az is változatosabb!
Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok!

Kaptam emailben (Word doc) egy karácsonyi szakácskönyvet, vannak benne klassz receptek (rengeteg) Ha valakit érdekel, akkor át tudom kuldeni!

Soraya
soraya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: