Új privát üzeneted érkezett!

Nekem tudjátok ki a kedvenc mesemondóm? A Fónay Márta. Legalábbis azt hiszem Kép ha jól párosítottam a nevet a hanggal. Kép

De nagyon szeretem a Halász Judit hangját is.
Most láttam vele egy riportot, és mondta hogy lesz új lemeze. Azt hitte hogy őrá már nincs szükség és nagyon meg volt lepve hogy igenis még vásárolják a lemezeit és elkelnek pillanatok alatt a jegyek a koncertjére.
Nagyon megdöbbentem amikor hallottam hogy rákos.
 


Gina, HJ már nem rákos. Kigyógyították Kép
nem kötözködni akarok Kép

Most olvastam hogy pl. az Alexandra könyvesboltban dec 4-én ÉJFÉLTŐL!!!! lehet megvenni a HArry Potter könyveket. Te jó ég!
Aki meg akarja venni miért nem jó annak a reggel 10 óra?

Szerintem ugyis annyit nyomtak belőle (biztos azért most adják ki mert eddig nyomták Kép hogy mindenkinek legyen)


Moni
Névtelen
 


Ma 21.00-kor lesz a Vidocq című fantasztikusan jó film az HBO-n.
Gérard Depardieu a főszereplő-zseniális!!! és maga a történet is nagyon fordulatos, végig lehet rajta gondolkodni ki is a gyilkos, és persze nagy meglepetés hogy ki is az.

"Párizs 1830. Vidocq, a zseniális és ördögi detektív egy titokzatos, tükör-álarcos fantom után nyomoz, akihez perverz gyilkosságok szálai vezetnek. A gyilkos szörny alkimista barlangjába csalja be és egy lángoló verembe löki. A detektív, mielőtt meghal, arra kéri gyilkosát, hogy emelje fel az álarcot és mutassa meg az arcát. Miután megpillantja, elborzadva zuhan a tomboló lángnyelvek közé... A legendás Vidocq halála borzongató félelemmel tölti el Párizst, mindenki a gyilkos kilétét találgatja. Ádáz kutatásba kezd egy fiatal újságíró, Étienne is, aki a hírhedt detektív életrajzírója. Kutatásában mellé szegődik a sátáni arcú Nimier, Vidocq hű segédje és a gyönyörű ál-kínai táncosnő, Préah, Vidocq kedvese is. Étienne és két kísérője mind beljebb hatolnak egy rémisztő és mindent elnyelő bűnös-bűvös világba, amelyben ártatlan leányokat tesznek kiszolgáltatottá a kábítószernek és élveteg urak perverzitásának..."
 

 
 

A napokban olvastam egy naggggggggon jó könyvet. Tanulságos és végig lehet röhögni!
Egy fiatal lányról szól, aki Amerikába megy ki dolgozni.
Roppant életszerű. . .

Antal Viktória - Vigyázna a gyerekemre, kérem? - Egy bébiszitter viszontagságai!

Ez lett amúgy a 2003-as év bestselleríró bajnokság győztese is
Névtelen
 


Mennyibe kerül a könyv?
Névtelen
 


Aki szeret olvasni, kérje karácsonyra a Fénykép ezüstkeretben címü könyvet. Szerintem nagyon jó.
s.kata
 


Sziasztok!

Most nincs időm visza lapozni, de aki ajánlotta Szabó Magda: Ajtó c. könyvét annak nagyon köszönöm. Kép

Én ajánlom mindenkinek aki még eddig nem olvasta, de ne futtába olvassátok, hanem szépen megrágva a szavakat ugyanis a könyvnek különös mondanivalója van, amit hagyni kell leüllepedni. Legalábbis én most így érzem/éreztem.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


<center>Kép</center>

<center><font color="119911"><font size="+1">Csillagszóró szórja fényét,
kíván melegséget, békét.
Angyalka száll házad felett,
átadni egy üzenetet:
Nagyon Békés Ünnepeket!</font></font>
</center>

<center>bigacsiga Kata

Kép</center>

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Mesekönyv ajánló:
Enid Blyton: A büvös hómadár és egyéb történetek.
CSUPÁN: 750 Ft, téli, karácsonyi témájú mesék is, tündérek, manók, Télapó országa, de egyebek is, szelid, aranyos formában, kiszinezhetö kedves fekete fehér képekkel. Egyszerü mesekönyv, semmi Disney-beütés, de elalvást segitö igazi kedves gyermekmesék.
http://www.gyerekkonyv.hu/index.php?tod ... &prod=7029
Rövid Ismertetö: "A híres angol írónö közel száz meséskönyvet írt, melyek közül ez a kötet az elsö magyar nyelven. A mesefüzérben 14 rövid, szépen illusztrált történet található, amelyek a kisgyermekek és szüleik kedvelt olvasmánya lehet gyerekekröl, állatokról, törpékröl és a természetröl. A mesékben a reális és a fantasztikus elemek egymást kiegészítve keverednek, egybeolvadnak a kis olvasók legnagyobb örömére."
Nagyon szeretjük ezt a mesekönyvet! Lányom 5 és fél éves.
Tartalom:
Hogy veszett el a mogyorós pele titka 5
A csodálatos fekete szeder 11
A büvös hómadár 21
A manócskák és a kankalinok 42
Manózsebek 46
A buta kis kacsa 51
Mese Ollóról, a törpéröl 56
A kislány, aki a körmét rágta 61
A kék nadrág 66
A feketerigók titka 70
A legkedvesebb ajándék 75
Újévi vendégség 80
A fiú, aki nem akart fürdeni 84
Bújócska 89
Varró- és gombostük 94
Mintha rá szabták volna! 100
A szerencsét hozó borsószem 106
Robi büvös zoknija 116
Juli és a vörösbegy 157
 
 


S.kata,ki irta azt a könyvet és miröl szól? (fénykép ezüstkeretben)


Én is pont ezt akartam kérdezni.
Az jó jó hogy ajánlunk egymásnak ezt azt, de jó lenne tudni azért valamit konkrétan is.
ez nem bántás, inkább kérés.Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem vette fel valaki a Casper első részét? Nagyon tetszett a kislányomnak!

Andrea

szmutkakero@freemail.hu
Andrea
 


http://www.geopen.hu/htm/ujdonsagok.html

Kate Atkinson: Fénykép ezüstkeretben
Ruby Lennox kelletlenül fogant Bunty méhében, és akarata ellenére jött a világra, miközben édesapja egy smaragdruhás nőnek a kocsmában azt mesélte, hogy nem is házas. Bunty sem akart férjhez menni Georghoz, de végül is a férfi hagyta el őt. Tulajdonképpen romantikus hősnő szeretett volna lenni, akit az álomférfi magával visz Amerikába. Ehelyett azonban a yorki székesegyház közelében egy állatkereskedés felett meghúzódó aprócska lakásban él, gúnyolódó, de érzékeny kislányával, meg a zsémbes Gilliannel. És ekkor Ruby&#8230;

A Fénykép ezüstkeretben családregény. A tizenkilencedik század végén kezdődik egy vándorfényképész szerelmes pillantásával, aki megörökíti a gyönyörű Alice-t és gyermekeit. Aztán öt generáción keresztül tart a szenvedélyesen megírt krónika, mely a modern mesemondás kiemelkedő alkotása.
Kate Atkinson - akinek a magyar olvasó első regényét veheti kézbe - e művével elnyerte a tekintélyes Whitbread, az Év könyve díjat.


Ára: 2490 Ft
Kedvezményes ár: 2390 Ft

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Irwing Stone: Kőbe zárt fájdalom.
Michelangelo élete regényes formában.

Szerintem erről többet nem is kell írnom. Vagy mégis? Kép

Jó könyv, karácsonyra kaptam, aki szereti az életrajzokat regényes formában, azoknak ajánlom.


Barabra
Barabra
 


Kedves Csi!

Véletlenül bukkantam egy írásodra, amiben említed, hogy a szobabiciklid és taposógéped is használaton kívül áll. Kép Beírtam a keresőbe hogy "szobabicikli", mert szeretnék venni használtan, és a Te írásodra bukkantam. Ha esetleg valamelyiket eladnád, én nagyon örülnék neki! Gondold meg, ha tényleg nem használod.....
Ne haragudj ha esetleg tolakodónak tűntem, csakhát úgy szeretnék egy ilyen gépet..

Köszönöm: Katus

vaghyp@monornet.hu

29-233-258
Katus
 


Kedves Csi!

Véletlenül bukkantam egy írásodra, amiben említed, hogy a szobabiciklid és taposógéped is használaton kívül áll. Kép Beírtam a keresőbe hogy "szobabicikli", mert szeretnék venni használtan, és a Te írásodra bukkantam. Ha esetleg valamelyiket eladnád, én nagyon örülnék neki! Gondold meg, ha tényleg nem használod.....
Ne haragudj ha esetleg tolakodónak tűntem, csakhát úgy szeretnék egy ilyen gépet..

Köszönöm: Katus

vaghyp@monornet.hu

29-322-258
Katus
 


Ma este 10-kor /talan az MTV2-n/ lesz a Szellemkutya! Nekem nagyon tetszett, ajanlom mindenkinek!

-Afonya
 
 


Csi,
Filmmuzeum!!!!Kép
 
 


Kép
Kösz!
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam végig a topikot nem tudom ajánlotta-e már valaki a következőket:

Leon Uris: Exodus (de a többi könyve is nagyon jó)
Én nem tudok betelni vele. Időről időre újraolvasom.
Akárcsak Bulgakovtól a Mester és Margaritát.
Én kedvelem Joyce Carol Oates könyveit is.
Nagyon jó könyv Daniel Keyes: Az ötödik Sally c. könyve és Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére c. mű is.
Ha meg nevetni van kedvem akkor Vavyan Fable könyveit veszem elő.
Most hirtelen ennyit tudnék ajánlani,jó olvasást sziasztok:

Bellana
 
 


Bellana
Daniel Keyes-től nem tudsz még ajánlani könyvet, mert amiket olvastam (Az ötödik Sally és Virágot Algernonnak) nagyon tetszettek. Az utóbbit filmen is láttam (Charlie) és az is nagyon jó volt.
Kriszta
Nyanya
 


Mostanában sajnos nincs sok időm olvasgatni, csak szakkönyveket Kép
Jó lesz már elmenni a könyvtárba ...
Meséljetek mit olvastok!!!

Az ötödik Sally nekem (is) nagy kedvencem.
 


Sziasztok!

Nyanya: Daniel Keyestől még:

- Érintés : egy sugárfertőzött házaspár kálváriája, akik ráadásul babát várnak...

-Szép álmokat Billy: egy több tucat személyiséggel rendelkező elmebeteg bűnözőről szól.

-Billy Milligan háborúi: az előző folytatása

-Bűnös-e Claudia? : egy nőről szól aki több gyilkosságot bevallott, de nem biztos, hogy Ő tette.

(Más: tudsz valamit Kukaczról? Nekem nem válaszol. Kép )

Bellana
 
 


Phaedra, eszembe jutott még két kedvenc könyvem:
Az egyik Jung Chang: Vadhattyúk Ami a kínai történelem bemutatása a szerzőnő szemével. A nagymamájától indul aki még elkötözött lábbal kényszerült élni, majd anyja történetével folytatja, végül a saját történetével a kommunista Kínában. Annyira olvasmányos és élénk, hogy alig bírtam letenni. Kép

A másik az Nicholas Evanstól a Suttogó. Egy lány az anyja és egy ló története. Na és egy lószelidítőé a suttogóé.

Na, még egy pár:

-Henri Charriérie: Pillangó : igaz történet. A szerző szökései a börtönből és kalandjai. Letehetetlen!

-James Jones: Most és mindörökké : a második világháborúról és a benne élőkről elsősorban a katonákról. Filmen is nagy siker volt!

-Gaston Leraux: Az operaház fantomja : nagyon jó! Ezt biztos ismeritek.

Na, befejezem 1 időre. Kép
Bellana
 
 


Bellana!
Az az igazság, hogy nekem is rengeteg kedvenc könyvem van Kép

Vadhattyúk-> megnézem majd a könyvtárban Kép

Még ősszel olvastam, de többször is (már írtam is róla)->
Napsütötte Toscana, és a második rész az Édes élet Itáliában -> Napló, szakácskönyv és szótár egyben, de ezt mind egy nagy olvasmányos regényként kell elképzelni. Tehát nem egy száraz olvasmány, hanem egy igazi regény. Röviden: Elmeséli hogyan találtak rá a második otthonukra, hogyan újították fel a házukat, hogyan élnek Olaszországban.
Úgy hallottam, hogy hamarosan meg is fogják filmesíteni. Nagyon kíváncsi vagyok a filmre is!

Pillangó-> tiniként olvastam és nagyon tetszett. Pár éve levettem a polcról, hogy elolvasom ismét-> furcsa, de nem tetszett (majd pár év múlva talán).

Most és mindörökké-> ez is tetszett könyvben is és filmen is.

Az operaház fantomja-> ez az a könyv, amit többször is el lehet (érdemes) olvasni Kép
 


Bellana
Köszi, megyek is és megveszem. Egy ideig kerestem tőle könyveket (kb 8 éve) de semmit nem találtam. Örülök, hogy végre rálelhetek.
Kukacznak javítják a gépét, pár nap múlva ismét levelezik. Mi sem beszéltünk már kb. 5 napja.

Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!
Ha szabad ajánlani nekem is. Kedvencem több, mint 10 éve John Sanford. Eddig 14 könyvet írt egy nagyon tökös nyomozóról (Lucas Davenport). Teljesen lehetetlen letenni ezeket a krimiket.
Van vagy kétezer könyvem, de a legtöbb a könnyű műfajból való, azokat még ki lehet fizetni :-( .
Ajánlom még pl. Stephen King: Végítélet-ét.
És ugyanitt a Gyűrűk ura trilógiát.
Egy fokkal komolyabb a már fenntebb említett Leon Uris össz művei közül az Exodus (évente kiolvasom), vagy a Mila 18. Az író leginkább a II.világháború szörnyűségeiről, de leginkább a zsidók szenvedéseiről ír. Ja, a Zarándok is király!
Ken Follett? Minden mennyiségben!
És ha rámtör a depi: Rejtő Jenő. A magyar atom.
Most csak ennyit. Olvaslak titeket, hátha valami még nincs meg az ajánlásotokból. Jó lenne.
Üdvözlettel, macskási a macska és könyvbarát.

Kép
Kép
 


Sziasztok
én még Merlét szeretem nagyon. Régebben Updike könyvei is tetszettek, ma már nem biztos, hogy el tudnám olvasni.
Ami még nagyon tetszett:
Émile Ajar: Előttem az élet
Nyanya
 


Filmmuzeum, este 10-tol:
Psyché , magyar film, masodik resz
 
 


Van egy gyerekkori emlékem. Akkoriban jókat derültem ezen a könyvön: Kisjózsef László: Parancsolsz kézigránátot?
Már csak a felidézés kedvéért is keresem. Találkozott már vele valaki?
Kb. másfél éve vagyok feliratkozva az antikvarium.hu-n erre a könyvre. Hiába.
Előre is köszi a segítségeteket!
Gi
Anyagi
 


Szemközti ablak:
Művész filmnek van ugyan titulálva, de szerintem annak igencsak light-os (de nagyon jó!!!) verziója a Szemközti ablak. Olasz film-tötök film, egy olasz családról szól a történet, nagyon jól sikerült megmutatni, hogy az embernek néha ott van a megoldás az orra előtt, csak meg kell látni és fel kell ismerni a lehetőségeket.

A zenéje nagyon jó és nagyon illik a filmhez, a történet végül is hétköznapi bárkivel megtörténhet.

Gina
 


Tavasz ősz nyár tél .. és tavasz

egy film, ami kevés szóval mondja el azt ami alegfontosabb.
Egy buddhista tanítóról és egy fiúról szóla történet. NAgyon szép tájak, buddhista tantörténetek ....

Nagyon ajánlom mindenkinek.

Az év legszebb filmjének tartják.

G.
 


Kedves Macskási!!

Én is nagy John Sanford rajongó vagyok, és meglepődtem, mikor te 14 könyvéről írtál...Nekem nincs ennyi!!! Ha lehet írd már meg a könyvek címeit, és a kiadó(ka)t a jta@freemail.hu címre!!
Előre is köszönöm!!! Abyss
 
 


Sziasztok!
Légyszives nézzetek körül, hátha van a könyvek között Orson Scott Card: VÉGJÁTÉK című könyve. Nekem minden pénzt megérne :-(
Zsuzsi
 


melyiket keresed, az elso reszt?

Allitolag, idezem:
"végjáték 2 300ft az asztoriánál a könvudvarban"
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel az ANGOL tanulás. Martin Csaba: 2b or not 2b.
Igazán jó könyvről van szó, nagyon vicces szóval nem unod meg egy negyed óra múlva, rengeteget lehet tanulni, ismételni belőle és olyan kifejezéseket (100 féle) tartalmaz, amik életszerűek és hasznosak.
 
 


Szasztok! Pont fél éve erre sem jártam, de most láttam két hozzászólást, ami esetleg érint engem is: nekem megvolt a Parancsolsz egy kézigránátot? című könyv, ha érdekel, írj Anyagi a mail címemre.
A Sanford könyvek pontos kronológiáját pedig küldöm Abyss-nek máris.

Kép
Kép
 


Elhunyt Szerencsi Éva színművésznőKép
 
 


Kép Kép
Ő játszotta az Abigélben Vitay Georgina szerepét. Ott láttam először. Miben halt meg?
 


Lányok!

Nagyon keresek egy könyvet. Nem emlékszem az íróra. A címe azt hiszem Szent Imre herceg hídján...de ami bizonyos, hogy véletlennek tűnő emberi találkozásokról szól. Megvenném, ha antikvár is.
Köszi:
FD
fd
 
 


Sziasztok!
Megvan valakinek Lugosi Viktória Hümmögő cimű könyve? Nekünk hiányzik a 104. oldal. Irtam a kiadónak is, de válaszra sem méltattak. Ha valaki tudja, küldje el e-mailben! Vagy esetleg egy tippet, hogy honnan szerezzem meg.
Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Esetleg könyvtár, kikölcsönzöd és lefénymásolod?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sajna, külföldön élünk és itt nincs a könyvtárban. De jó a tipp.
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Akit érdekel egy kis nosztalgia mese könyv:
le lehet tölteni wordbe

Rodari, Gianni: Hagymácska története
http://slp.dwalin.ru/new/texts.php?pid=tcb00H

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


00:00, Péntek (január 7.), m2

A hús
rendező: Marco Ferreri

Egyetemi emlekeim szerint jo film.
 
 


Lírai riport Pilinszky Jánossal
22:05 m2

Es megy egy film most a Filmmuzeumban, Szoke Andrassal. Csinek ajanlvaKép
 
 


Dr. Lenkei Gábor

Cenzúrázott egészség ( a beteségipar futószalgján)

A könyv arról szól, hogyan teszi tönkre az egészéget a gyógyszeripar. Mindez adatokkal,tényekkel alátámasztva és egy olyan megoldást kínál egészségünk fenntartására,ami ott van az orrunk előtt,csak nem merünk hinni benne.Megdöbbentő és elborzasztó tényeket közöl.

"Kedvenc" mondatom: " Az igazi biznisz pedig az olyan gyógyszer, amit egy egész életen át kell szedni".

 
 


Duna Tv, 22 ora magassagaban

J. Steinbecktol az Egerek es emberek, John Malkovich-csal.
 
 


Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Olvastam egy nagyon jó kis könyvet.

Allison Pearson: Csak tudnám, hogy csinálja

Itt a tartalma:
http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000070475

Olvassátok el. Érdemes. Rólunk szól. Anyákról. Meg az életről.
Én kétszer sírtam el magamat rajta annyira megtalált.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: