Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok, most olvasom George Sand: Consuelo c. könyvét. Nem tetszik annyira, de lehet hogy csak az a bajom hogy nagyon meleg van és semmihez sincs kedvem.

Voltunk moziban megnéztük a Ki nevel a végén? c. filmet, kikapcsolódásnak jó volt, ezt elég lett volna a tévében is látni.


Azért idemásolom a Consuelo tartalmát, hátha valakit érdekel:

Consuelo tüneményes tehetségű énekesnő, de életét és a velencei társaságba való befogadását több ellentmondás is nehezíti: spanyol, részben cigány származású, de a velencei stílus hibátlan értője, szerelemgyerek, csúnya leány, akit a tehetség és jóság mégis valósággal gyönyörűvé varázsol, az opera csillogó világa éppúgy vonzza, mint az érzéki szerelem, de fokról-fokra megcsömörlik mindkettőtől, egyre inkább lelki, megnemesült vonzalomra vágyik, s a tetszés és a siker közegéből a jószolgálat és a társadalom-jobbítás övezetébe lép át. Az önéletrajzi ihletésű regény eltávolítva egy történelmi időegység viszonylatába beleszőve a 18. század közepének története. A hősnő Velencéből Csehországba jut, majd Bécsbe, Poroszországba; feltárulnak előtte fejedelmi paloták, paplakok, összeesküvők földalatti rejtekhelyei. Értelme és jósága választatja vele Albert grófot, aki huszita. Férje halála után Rudolstadt grófné lesz, de ez már a könyv második kötetében (Rudolstadt grófné címmel) olvasható.
Míra
 


Míra!

Na a címe alapján nem ugrott volna be, de így, hogy leírtad a tartalmát már emlkészem én is, hogy olvastam.
Szerintem nem a meleggel van baj... Tényleg olyan szó-szó könyv. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


A médiatörvény megsértése miatt 91 percre felfüggesztette az MTM-SBS Televízió Rt. (tv2) műsorszolgáltatási jogosultságának gyakorlását az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) - tájékoztatta a szervezet kedden az MTI-t.

Az adás felfüggesztését a műsorszolgáltató július 24-én, csütörtökön 21 órától köteles végrehajtani - közölte Vékony Éva, a médiahatóság szóvivője. Az ORTT július 17-i határozatában megállapította, hogy az MTM-SBS Televízió Rt.
március 11-én megsértette a rádiózásról és televíziózásról szóló törvényben foglaltakat.


Bővebben:
<a href="http://index.hu/kultur/media/ortt0722" target=_top>http://index.hu/kultur/media/ortt0722</a>
Míra
 

 
 

Kata Te most olvasol valamit: és a többiek?
Míra
 


Míra!

Nem. Vissza is vittem a könyvtárba, mert annyira melegem van nem bírok koncentrálni. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szisztok!

Nemrég néztük meg a Kakaó c. filmet. Állitólag könyv formájában is létezik, de filmben nagyon -nagyon jó volt.
A történet egy anyáról és lányáról szól, akik egy kisvárosba mennek és édességboltot nyitnak....

Mi internetről töltöttük le.

Giti
Giti
 


Giti, honnan ha nem titok? E.
Névtelen
 


Csokoládé volt magyarul a cime. Nagyon kedves film. Kép Én tegnap Gerald Durrell Istenek kertjét kaptam le a polcról. Nem mintha nem olvastam volna párszor, de mig a kicsi a homokozóban alkot, és szabályosan kizavar a padra, addig olyan nagyon jó. Kép Hiába tudom a sztorikat, mégis élvezet.

Szeretitek?

Az égbőlpottyant mesék mennyire jók a zene és az előadásmód nélkül? Nem vettem meg könyvben. Van valami tapasztalatotok? Érdemes megvenni?

Köszi
Zsunya

 
 


Phaedra!

A Napsütötte Toscana nagyon jóóóó! Olvastam, hogy ajánlottad és a hugommal megvetettem a névnapomra! Kép Mondj még ilyen jókat!

Én a Lukács Eszter válogatott életét olvastam most, ajánlom nyaraláshoz! Egy két gyerekes anyuka hétköznapjairól szól. Azt hiszem ez a pontos címe, csak most kölcsönadtam és nem tudom megnézni!

Magdi
Névtelen
 


Míra!
Nem értem az ORTT-t, csak nem éledeznek?

Magdi!
Boldog névnapotKép!

Lányok!
Hogyan lehetne megszerezni az Andalúziai kutyát?
Nekem az a kedvencem, de sehol sem lelemKép

Zsunya!
Égből pottyant van könyvben is??? Jé.

Csi
 
 


Csi,
mik derülnek ki rólad? Kép
Andalúziai kutya? Ahhhhhh, Dalí a kedvenc festőm. Bunuel meg... a másik idióta Kép
Jamina
 
 


Csi,
pl. tolem?Kép De csak videon van meg sajna, DVD, szgepben nyema.

-Afonya
Névtelen
 


Csi, nagyalaku vastag drága, ahogy emlékszem..

 
 


Áfonya!
Jó ezt tudni, hogy megvanKép. Tervezem, hogy két év múlva arra járokKép

Nekem ez a kedvencem. Teszteltem, elindítottam, és húsz meglett férfiből egy bírta végignézniKép.

Jó ÉG!!!
Most mondták, hogy meghalt Cserháti Zsuzsa!!!
tegnap volt 55 éves!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Most nagyon szomorú lettem.

Csi
 
 


http://www.origo.hu/szorakozas/zene/20030723meghalt.html

Tudom, hogy nem is könyv, nem is film...Kép
 
 


Csi,
szerintem orok darab, ugyhogy meglesz ket ev mulva isKép Masolast perpill nem tudom megoldani, ezert nem ajanlom fel. Kolcsonzokben nincs? Itt Gyorben van un. "muveszfilmes" teka.

Epp Tom Waits-et hallgattam, mikozben olvastam a hirtKép... Cserhatinak is imadtam a hangjat.

-Afonya
Névtelen
 


Magdi!
A második részét is megkaptad?
Rengeteg kedvenc könyvem és írom van, de sajnos ehhez foghatót nem tudok ajánlani. Eszelős hangulata van Kép Teljesen bele tudom magam képzelni a helyére. Nagyon tetszik ez az olaszos hangulat és a vadregényes bírtok. Mindig is ilyen helyet képzeltem el magamnak, aminek van már történelme, de az előbbiektől függetlenül Itthon, MO-on.

Lukács Eszter -> nem ismerem. Írnál róla többet is.

Áfonya!
Végre vki ismeri és szereti Tom Waits-et.

Cserháti Zsuzsa halála engem is teljesen letaglózott, először azt gondoltam, hogy nem is Ő róla van szó Kép Tegnap volt a születés napja.
 


Áfonya!
Lehet, hogy van Bp-n, de ez egy olyan film, amire mindig azt mondom, majd egyszer...Ha eddig megvoltam nélküle, akkor eztán is megleszek még egy darabig, de azért kéne...majd egyszerKép
Csi
 
 


Phaedra!

Nem tudtam, hogy van második része, de alig élek, mert 3-ig olvastam, ötkor meg ébredt a párom!

Lukács Eszter egy harmincas, újságíró csajszi, aki mindennapi kínjairól ír napló formában. Pl: elfelejtett a gyerek ünneplőt venni az oviba. Szerintem elsőkönyves, de jó kis laza könyv. Talán az Terézanyuhoz hasonlít egy kicsit.

Ahogy pakolom le a könyvespolcokat olyan jó könyveket találok!

Csí, köszi a névnapot! A háromévesem már kb 86-szor mondta el és adta át uazt a virágot!

Magdi
Névtelen
 


Magdi!
Igen, van második rész. Nem tudom a címét most megmondani, mert az Anyósomnál van. Majd rákérdezek. Szerinte ugyanolyan jó, mint az első.
Ezzel egyébként én is így vagyok. Tudod, amikor elalszik a kölök, még benézek a net-re, utána pedig hajnalig olvasok, másnap pedig JAJJJJJ Kép
Phaedra
 


Hihi!

És még tőlem kérdezték a kajásba, hogy mikor alszom... Kép Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
SOHA én már zombi lenni Kép És TE?
 


Phaedra!

Én bevallottam, hogy délben a gyerekekkel. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Én is szoktam a kölökkel ejtőzni, de sokszor még akkor is inkább olvasok mellette. Utána pedig szídom magam, hogy miért is nem aludtam Kép
 


Phaedra!

Én nem tudok mellette olvasni mert, akkor nem alszik. Kép
Állandóan beleolvas, belekérdez a könyvembe/újságomba. Ami nem lenne baj, ha nem az alvás lenne a fő cél.
Nekünk a déli alvásra az vált be, hogy bekapcsolom a magnót azon szól zene (Kaláka stb.) vagy mese (Magyar népmesék stb.), mellé fekszem és egyszer egyszer csak elalszik.
Sokszor én is. És pillanatok alatt annyi hülyeséget szoktam álmodni. Kép
Ez azért vált szokássá nálunk, mert én hiába olvasok nekik könyvből, mese, vers most már mindegy egy másfél óra alatt sem képesek elaludni. Egy óra alvással nem érik be legalább kettő kell nekik, ha elalszanak, de ha ez nagyon elhúzódik, akkor elmegy az egész délután, meg persze este is csak későn alszanak el. Délben aludni meg muszáj, mert különben a kicsi négyre annyira nyűgös lesz, hogy feje tetejére állítja az egész családot.
Bár most nyáron már a nagyot nem lehet elaltatni, de vele nincs is gond.

Bocsi másoknak az off topictól, igaz, hogy ez a könyves topic, de valahol ez is egy huszonkettes csapdája, csak ebből, ahogy nő a kölök van szabadulás. KépKépKép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma éjjel tök véletlenül nyitva maradt a tv az Rtl klubon, Kép szerencsémre. Kép Kép
Egy zseniális rajzfilmet láttam, ha tehetitek nézzétek meg vagy vegyétek fel videóra. Ti is fetrengeni fogtok a röhögédtől, meg a görbetükörtől amit elénk állít. Kép Kép Kép

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=1549847&i_where=1&i_where_tv =1
Baby blues
július 26. Szombat, 01:15 (hajnal)
július 29. Kedd, 00:50

Van honlapja is:
http://www.babyblues.com/
http://us.imdb.com/Title?0252753

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


ui.: Csak azt nem értem a sok nézhetetlen szemetet miért főműsor időben egy ilyen szórakoztató darabot, meg miért nézhetetlen időpontban kell vetíteni. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Penteken megvettem Annipanni és Boribon sorozat egy darabjat, olyan joooo nosztalgiazniKép

-Afonya
 
 


Áfonya, olyan ismerős amit írtál, és mégsem tudom miről van szó, leírnád pár szóban?

BCSkata, ha el nem alszom megnézem ma. Ugyis lesz valami más is amit meg akartam volna nézni.
Ja persze a Spartakust, mivel mindkét része lemegy jóval éjfél után fog tartani.

Úgy szeretnék valami jó könyvet olvasni.
Míra
 


Míra!

Nem ma lesz, már volt ma... Kép
29-én lesz


Áfonya!
Boribon: Én is szerettem/szeretem... Kép
(3 részét lehet kapni)

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

Jovo het vegetol egy honapig Magyarorszagon leszek a most egy eves kisfiammal. Olyan mesekazettakat keresek neki amit kesobb at tudok tettetni az amerikai videorendszerre. Ilyenekre gondoltam, hogy Magyar Nepmesek sorozat, Futrinka utca, Mazsola, Stb. Tudja valaki, hogy hol tudnam ezeket megvasarolni?

Elore is koszonom.

Judit
Judit
 


Judit

Ha van DVD lejetszotok es tud tobb fajta regio kodu dvdt lejatszani, Akkor azzal sokkal egyszerubben meg tudod oldani a dolgot.

http://www.dvd.hu/
Szinte minden plazaba talasz dvd videokazettaboltot. Sot a nagy szupermarketekbe is van eleg nagy valasztek.

Napocska
 


Judit!
Küldj ide egy mailt a kazetták ügyében:
szuszetti@freemail.hu
Névtelen
 


Napocska,
Koszi a valaszod.

Nevtelen,
Kuldok neked e-mail-t.

Vannak most uj, aranyos magyar mesefilmek otthon?
Tudtok valamit ajanlani, amit erdemes lenne beszerezni?

Koszi,
Judit
Judit
 


Szia, Judit!

Ugyan nem mind magyar, de nekünk nagyon beváltak az én gyerekkori meséim. Ezek nagy részét most is meg lehet venni, DVD-n, videókazettán. Pl: A kisvakond nadrágja( akkorákat röhög rajta, pedig kívülről tudja már), Vizipók-csodapók, Lolka- Bolka, Mazsola és Manócska, Futrinka utca, Legkisebb ugrifüles. Mostanában meg a Magyar népmesék sorozat megy. Kazettában pedig Halász Jutka, Kalálka tetszik neki. Már 3 éves, de úgy ez azért jellemző az előző évekre!

Ja, volt még egy, a Süsü, na ezt feltétlenül vedd meg!

Magdi
Névtelen
 


Magdi,

Nagyon tetszik a listad, koszonom. Remelem szerencsem lesz es megtalalom a videokat a nagyaruhazakban.

Ha nem lelek rajuk, ujra jelentkezem.

Koszonom,
Judit
Judit
 


Most láttam a hétvégén a szívek szállodája c. sorozat első részét.
a neve után nyálnak gondolná az ember, de nem!!!

nagyon jó volt, humoros, mindenkinek nagyon nagyon ajánlom.

A m1-en volt vasárnap 1/2 8-kor a híradó után.
Igazi kikapcsolódás lesz felüdít, majd meglátjátok

Vasárnaponként fog menni.

Edina
Névtelen
 


Judit!
Van egy új, azaz elég új sorozat, de nem ugrik be a neve, nagyon aranyos bábfilm, vannak benne helyes macik...jajj, nem tudom így elmondani, Lányok segítsetek! Nagyon jópofa zenéje van, talán van benne borz is, meg kakukkosóra. Hmmm.
Ami még beugrott: Ugrifüles, Misi Mókus kalandjai. Szerintem nagyon jó az Égből pottyant mesék, abban van némi keretjáték, és zene is, és gyerekek rajzaiból készült egy nagyon kezdetleges bábfilm, amit azért szeretnek a gyerekek, mert olyan, mint amit ők is meg tudnak rajzolni. Levente Péter-Gryllus készítette. Én felnőttként nagyon nem szeretem, de a gyerekeket bámulatosan leköti, és nagyon sok versenyt megnyert már a műsor a kategóriájában. Mostanában láttam a régi Zsebtévé adásait is, szerintem azokat is szeretheti egy mai gyermek is.
Nálunk ebben a korban inkább még a bábfilmek jöttek be, a három és fél évesem csak mostanában kezd rajzfilmet is megnézni, de tojik Walt Disney-reKép

Bigacsiga Kata!
Szombat éjjel megnéztem a vizilabdameccs után a Baby blues-t, hullajóKép Ahogy mondod, fetrengés a röhögéstőlKép Ma ismétlik, ugye?

Csi
 
 


Jaj, de szamár vagyok! Kép Kép Kép
Én meg lebeszéltem Mírát, hogy nem lesz, mert már volt. Kép

Igen ma lesz, de nem tudtam eldönteni, hogy ez most sorozat vagy csak egy rész? Az újságban(port.hu) sorozatként van írva, de nincs oda írva hány részes és ez hányadik.

A többi részre ez van írva most:
július 29. Kedd, 00:50
augusztus 2. Szombat, 00:20
augusztus 3. Vasárnap, 00:25

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Csí!A macis amire gondolsz,nem a Süni és barátai?!
Asszemm hülyeséget írtam,abban nem kakukkos óra,hanem kakukk van!
Nálonk a Misi Mókus a sztár.Videokazettán 2 részben jelent meg,ha valaki nem veszi meg mind a kettőt,nem élvezhető.
Nekem is bejött a Szívek szállodája,egy hónapja ez volt az első film,amit megnéztem.

Olvastátok Wass Alberttől a Funtineli boszorkányt?Igazi nyári olvasmány!(3 kötet)
Emese
 
 


Emese!
Hát persze, hogy az!
Szerinted is aranyos?
Bár már régen láttam, de NEKEM nagyon tetszett, a fiamat, mint általában sok minden más is, akkor még hidegen hagytaKép

Csi
 
 


Judit!

http://www.dvdabc.hu/
AZ ERD&Otilde; KAPITÁNYA
DR. BUBÓ: KÉREM A KÖVETKEZ&Otilde;T
HUGÓ, A VÍZILÓ
KISVAKOND KALANDJAI
KOCKÁSFÜL&Ucirc; NYÚL
KISVAKOND ÉS BARÁTAI
MACSKAFOGÓ
MAGYAR NÉPMESÉK
POM POM MESÉI
SZAFFI
VÍZIPÓK-CSODAPÓK
VUK
A FECSEG&Otilde; TIPEG&Otilde;K
stb. stb.

Én A disney-ket kihagytam azt döntsd el te.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Láttam ám a baby bluest! :-*)) nem hagyom magam lebeszélni, igaz videóra vettük fel.
És tényleg nagyon jó volt! Néztem az e heti műsorújságban és most nem láttam. Lehet hogy csak ez az egy része van?
Bár nekem úgy tünt hogy sorozat, olysféle mint a South Park.
Köszi Kata :-)) Amúgy hogy találtál rá? véletlenül? mert én a címe alapján teljesen mást gondoltam. nem írom le mit. :-)



Judit,
Abszolút rajongója vagyok a vizipóknak, pom pomnak, dr Bubónak. Ezeket én is csak ajánlani tudom.
Míra
 


Míra, Csi!

Közben éjjel én is megnéztem és rájöttem tényleg sorozat nem csak egy rész, és nem ismétlés.
Nekem a 25.-ei rész teteszett a legjobban. Talán azért, mert most a mi életünkhőz az volt a legtalálóbb. A mostani nem volt annyira poénos.

Igen, Míra írtam véletlenül nyitva maradt a tv különben én sem néztem volna meg csak címre.
Csak sejtem neked is a vörös cipellő stílus jutott eszedbe róla. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Judit!

Amit a fiaim tátott szájjal néznek és a zenéjüket ha meghallják futnak oda csapot papot eldobva:
Lolka és Bolka, Varázsceruza, Rexi (foltos kiskutya kalandjai).

A Minimax is ad ki rajzfilmeket, de azt nem tudom mi van meg dvd-n, videókazettán van meg sok sok régi dolog pl. ezek is.


Most megy pl. Moha és Páfrány zseniális Pogány Judit szinkronjával.

A Nils Holgersont is jó, de annak meg eltolták a szinkronját (átszinkronizálták) és valami balfék lehetett aki még a mesét sem ismerte, mert Akanak nő hangja lett holott az gúnár!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Úgy örül ilyenkor a lelkem, hogy más is uazokat a régi bevált mesefilmeket mutatja meg a gyerekének!
Csak jó az ízlésem! Kép)

Amúgy Bálintnak annyi esze van, hogy terjeszti a játszőn ezeket. ( 3 éves!!) A Vizipókból tanulta meg a ........ nem tudom már melyiket, a Misi mókusból meg a Száraz tónakot.

Olyan programokat nem tudtok ajánlani,ami jó neki?

Off: Vki sütit süt a házban, olyan illat van, de olyan...Kép))

Magdi
Névtelen
 


Magdi!

Az kiolvastam, hogy 3 éves a fiacskád, de mire gondolsz.
Mese, vers, színház, zeneovi?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Magdi!
Múltkor azt kérted "Mondj még ilyen jókat" - Napsütötte Toscana - most én kérdezem, hogy tudsz e hasonló regényt? Kép

Míra! Miket olvasol mostanság? Mondj vmi jó tippet!
 


Phaedra, Most kezdtem el Szabó Magda Für Elise c. könyvét.
Aki szereti a könyveit, annak szeintem tetszeni fog.

Van egy könyv aminek most nem jut eszembe a címe, (valamilyen angyal), egy lányról szól, és Velencében játszódik. Annyira jól bemutatja Velencét, miközben zajlik az élet, hogy az ember úgy érzi ő is ott sétál az utcákon.
Majd otthon megnézem a címét, szerintem neked tetszeni fog.

Jövő héten nyit a könyvtár, már kiírtam pár címet amire szeretnék lecsapni :-) Jössz?
 
 


Phaedra, mondok! John Knittel: Via Mala. Nem most olvastam, de nagyon szerettem. GGabriel Garcí Marguez: Szerelem a kolera idején, Erich Segal: Az évfolyam. A Harry Pottert úgy rémlik olvastad. Tegnap láttam angolul az 5. részt, de sajna az én angol tudásom ehhez kevés. Majd sorolok még, ha eszembe jutnak könyvek.( Persze most csak a ponyváimat látom meg! Kép )

Bigacsiga Kata!
Hát, nem voltam egyértelműKép
Számítógépes dologra gondoltam. Mondjuk, amivel számokat tanulhat, állatokról vmi cd-rom, értelmes logikai játék, de igazából nem is tudom. Most ismerkedik a géppel és eléggé tanácstalan vagyok. A Manó sorozatot ismerem, de ahhoz még kicsi.

Magdi
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: