Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Sokszor nagy fejtőrést okoz, hogy mit is főzzek, adhatnánk egymásnak ötleteket, olyan ételekre gondolok, ami gyorsan elkészül, hogy a gyerekre több időnk maradjon.
Sokszor nehéz kitalálni, hogy mi legyen a menű, amit mindenki szeret mellette változatos is.
Ajánlhatnánk egymásnak pl. heti étrendet is, így azt hiszem sokunknak könnyebben menne a főzés, na meg a bevásárlás is és nem kéne mindennap tőrnünk a fejünk, hogy mit is főzzünk.

VÁROM A ÖTLETEKET !

( Nem receptre gondolok, hanem egyszerűen csak étel nevekre. )

Köszi sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szilvy! (és mindenki)
Nagy ötlet!! Anak idején, még boldogult lánykoromban sosem értettem, mit tudnak azon a kolléganőim gondolkodni, hogy mit főzzenek, mikor annyiféle ételt van. Hát most nesze neked megkaptam én is. Mert vagy tegnap volt főzelék, akkor ma nem lehet, vagy épp hetente kétszer van paprikáskrumpli, mert azt mindenki imádja csak nekem folyik máér ki a fülemen, szóval nehéz ügy!!
Egyébként a paprikáskrumpli nálunk tényleg a bármikor bevethető fegyver, mert mindenki szereti és hamar kész van.
Én is várom a tippeket,
srorstársad
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Lányok! Ha részleteznétek mit is akartok pontosan, könnyebb lenne a dolgom. Ez így nagyon általános! (A papám ilyenkor mindíg azt mondta a mamámnak, hogy tegyen egy kis fazekat egy nagyba! :-)))) Én nagyon sok ételt ismerek, de jó lenne, ha kicsivel konkrétabban fogalmaznátok! Én erre az esetre tartok félkész kajákat. Tésztaönteteket és tasakos levest (Megjegyzem, hogy ezeket erősen feljavítva adom a család elé)
Én beosztást készítek: hétfőn nem főzök, mert vasárnapról van. Kedd: főzelék, szerda: édes tészta, csütörtök: rakott ételek, péntek: édes, kelt tészták, szombat: darált húsos, tojásos ételek, vasárnap: ünnepi menü.
Természetesen ez nem szentírás, csak irányadó menetrend magamnak!Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 

 
 

Sziasztok
Timi, a te irányelved hasonlít egy edzéstervre, valószínüleg működik is . A futás is borzasztó, ha mindig akkor kell kitalálnod most akkor mennyit, milyen gyorsan, merre stb.
Ha a főzést két villanyplatnin kéne megoldanod, hányféle ételcsoportot tudnál kialakítani?
-kimaradnak a rakott ételek-
kimaradnak a kelttészták
mi is van még?
Veronik
Veronik
 


Sziasztok!
Már van egyébként egy ilyen témával foglalkozó beszélgetés Konyha vagy valami ilyesmi címen. Én rapszódikusan főzök, de imádom csinálni, főleg a gyorsan elkészülő kajákat készítem el, mivel hétköznap este nincs sok időm. Most, nyáron a különféle salátákat részesítem előnyben: mindenféle általam kitalált öntettel, lehet az tejfölös, joghurtos, kefíres, fokhagymás, vagy amit éppen kitalálok. MIndig azt teszem a salátába, ami éppen idényzöldség, most pl. paprika, paradicsom, saláta stb. A salihoz aztán lehet csirkemellet grillezni vagy steak-et sütni, virslit is akár szalonnával és sajttal tűzdelve vagy anélkül stb. Lehet hozzá rántott párizsi v. rántott sajt, ami épp kéznél van.

Mostanság volt mexikói hetek a Corában, be is pakoltam abból a sós, palacsintatészta-szerű tésztából, amit le is lehet fagyasztani. Hát valami fenséges volt! Lehet bele tölteni mindenféle fűszeres v. szószos husikat (daráltat v. apróra vágottat), bele kis saláta v. néhány paradicsom karika, rá tejföl és reszelt sajt, amit ráolvasztunk. Köretnek kis saláta, és nagyon finom és gyors kaja!

Általában minden nemzetnek vannak olyan kajái, amik gyorsan elkészítheők az otthon épp fellelhető cuccokból. Én az ilyeneket hajkurászom, többnyire egész nagy sikerrel. Nektek is ajánlom a figyelmetekbe!

Ja, gyors, és nagyon finom a tejszínes-majorannás hagymaleves pirítóssal és reszelt sajttal. A fiam imádja! (Csak hogy tippet adjak)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Veronik! Hát igen, ezeket tényleg nehéz megoldani! De nem is egészségesek. Nálam azért ilyen a választék, mert a gyermekeim a drágák, az édes és olaszos tésztákon kívül nem igazán esznek meg mást! Pedig állítólag jól főzök! Megoldás persze mindenre van. Lehet párolt zöldségeket fogyasztani, amire nem igazán tudnám azt mondani, hogy most ezt főzd, mert nagyon függ attól, hogy mit kapsz a piacon, vagy boltban. Én például már régen vadászok édeskömény-gumóra, de olyat sem láttam, aki látott ilyet:-) rizses húsokat, tejföllel nyakonöntött és jól fűszerezett kajákat
én megpróbálnék a helyedben összehozni, két főzőlapon is. A főzelékek, tojáshalmok(Ami gyakorlatilag rántotta, de még a saját anyja is nehezen ismer rá, úgy meg lehet buggyantani mindenfélével és aki eszi azt hiszi, hogy változatosan étkezik.) Itt az a kérdés, hogy van-e inspirációd! Mert, ha nincs, akkor maradnak a fazekak!... Üdv: Timi
Ja, és mennyi időt szánsz a főzésre? Ez is fontos! Töltött káposztát platnin is lehet csinálni!
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!

Timi ötlete nagyon jó, hogy nagyjából mindegyik napnak megvan a maga étele. Én a hét elején tervezem meg a következő hetemet, van egy fontossági sorrendem (email-ben szivesen elküldöm), mindenkinek beírok oda valamit amit elhelyezek a heti tervbe, ehhez igazítom az étrendet is, így általában mindenkire van idő, és a főzéshez is előre be tudok vásárolni, bár gondolom ez főleg vidéki probléma.
Üdv. Csilla
Staudt Gáborné
 


Kedves Csilla !

Várom a heti étrendet !

Előre is köszi !

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szia Szidi !

1.
Karfiolleves tejszínnel:
Veszel egy kis fej karfiolt rózsáira szeded és 3 szál sárgarápával amit felkarikáztál felteszed főni vegetás vízben . Mikor megfőtt behabarod tejszínnel(kb:2 dl tejszín és 1 csapott ek lisztet összekeversz )Én szűrön keresztül szoktam belecsurgatni igy nem lesz csomós . Mikor behabartad megkóstolod és ha kell utána sózód. Tehetsz bele esetleg kis tésztát is (eperlevél, betűtészta )Az én válogatos gyerekem csak ilyen formában esz meg a karfiolt !

2. Virsli -sajttal :
A virslit hosszában bevágod és beteszed a grillsütőbe vagy sima sütőbe, mikor szétnyílt telenyomkodod a nyílást reszelt sajttal(Mi ementálival szeretjük, de karavánnal is fincsi )
Szóval igy a sajttal megtöltött virslit visszateszed a sütőbe és megolvasztod rajta a sajtot ! Kb:15 perc alatt kész van


3.Túrógombóc :
25 dkg áttört túrót 1 tojással 2 csapott ek grízzel összekeversz és hagyod állni kb.fél órát
Ezután vizes kézzel gombócokat formálsz és forrásban levő vízbe teszed (kell a vízbe egy kis só )Kb8-10 percig lassú tűzön főzöd . Ha feljön a víz tetejére akkor jó. Ezután píritott zsemlemorzsába forgatod. Porcukorral megszórod és ehet a csemete !! ( Én a tejfölt kis tálba melléteszem , mert a Laura hol megeszi tejföllel hol nem )

Na mára ennyi majd holnap is írok !
Szia :


Szilvia
Nanácska
 


Sziasztok!

Hú, igy végigolvasva az összes hozzászólást, azt kell mondanom, hogy ti nagyon rendesek vagytok, hogy mindennap főztök. Én általában 2 napra kotyvasztgatok, ami azt jelenti, hogy egyvalamiből egyszerre többet csinálok, hogy 2 napra is elég legyen. Egyedül lennék ezzel? Egyébként tegnap épp zucchinit töltöttem meg úgy, hogy kivájtam a közepét (nagyon zsenge kell legyen, hogy a húsa, ami megmarad ne legyen vastag) és a kivájt részt+gombát+valami otthon levő szalámit+fokhagymát hagymán fedő nélkül só+borssal pároltam, közben süritett paradicsomot adtam hozzá annyit, hogy mártás-sürüségű legyen, kb 10 percig pároltam. Ezzel a töltelékkel megtöltöttem a kivájt, héjas cukkiniket és kb 40 perc alatt megsütöttem. Ugyan nics kész 10 perc alatt, de nem mindennapi és nagyon egészséges. Persze attól is függ, ki milyen fajta ételeket szeret. De talán érdemes kipróbálni, kb 1,5 óra alatt kész. Sokkal hamarabb még a tökfőzelék se lett meg, amit ma csináltam, mire lereszelgettem.... Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok !

A túrúgombóchoz én mostanában a cukros tejfől helyett gyümölcsjoghurtot adok ( málnás, epres, meggyes ) a gyerekek így sokkal szívesebben eszik. Nekem is jobban ízlik így.
Próbáljátok ki !!!

Szióka Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Lányok, ti győzitek túrógombóccal?
Ha én vacsorát akarok adni, túróg. formájában, hát 1 kg turó alatt el se kezdjem. (jellemző, drágább vacsi mintha húst ennénk...) . Amúgy meg pláne úgy vagyok, mint Bea, lehetőleg heti 3, de max. 4-szer főzök, munka mellett nem megy másképp. Túrógombóc viszont nálunk még sose maradt meg második evésre.
Ebből is láthatjátok, imádják. AMúgy szinte mindent, amit bőven meg lehet locsolni tejföllel.

Heti menetrend szigorú nincs, csak standart a pénteki tészta.
Néhány ötlet:

pizza bármivel, ami van otthon
tök, cukkini lecsónak tojással
(tök, cukkini rántva, ez csak annak, aki ráér)
tejleves, tejes (szilvás) bableves (hidegen)
ha már itt vagyok gyümölcslevesek
tészta minden fajtából, csak sok legyen (túró, tejföl, sajt, lekvár, kakaó, gríz, alma (ez tök fincsi), ketchup és mindezek tetszőleges (gyerek által kitalált!) keveréke
sertéshús: brassói, sajtoska (palacsinta tésztába forgatott comb csíkok), sajtos karaj, karaj natúr kisütve, csopaki aprópecsenye, fasírt
vadas marha (de rég ettem...)
csirke bárhogy töltve
palacsinta...

és sok zöldség, gyümölcs (főtt kukorica!)

Na, megéheztetek? Remélem volt egy-két használható közte.
Jó főzést, sziasztok:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi! Légyszíves küld el nekem emailba, hogy csinálod a brassóit! Előre is köszi! Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!
Nekem nem erősségem a főzés, igaz, türelmem sincs hozzá. Sütni jókat szoktam, de ugye attól még ennivaló is kell. A férjem szokott húsételeket készíteni, de azért nekem sem áratan vmi olyasmit, ami egyszerű és gyors. Ja, és elronthatatlan :) Amúgy imádjuk a zöldséges ételeket, tésztaféléket. Én bárminek nekiállok, csak húst ne kelljen csontozni. Van vmi ötletetek? A másik gond a hideg vacsora. A könyökünkön jönnek ki a felvágottak. De ha krémet kotyvasztok, az ugyan finom, de rajtam kívül senki nem eszi. Hogyan tehetném változatosabbá a hideg vacsorákat?
Gabó
 


Gabo,

hideg vacsoraitokat valtozatosabba tehetitek különféle salatakkal, fött tojassal, retekkel.
Valamint mozarella sajt paradicsommal is isteni.
vagy a joghurtok is kenyérrel.

én néha csak forro kakaoba martogatok kekszet, vagy szaraz kenyérdarabokat.
Csoronak hangzik, de akkor is imadom.

üdv.
marion
marion
 


Marion, most vettünk először mozarella-t, de nekem keserűnek tűnik. Alapvetően is ilyen, vagy már nem jó? Meddig áll el a mozarella hűtőben? A CORA-ban vettük kimérve.

Még az jutott eszembe, hogy az van itthon szendvicssütő gépünk. Régebben még sokat használtuk, ma már ritkán vesszük elő. Elmúlt az újdonság varázsa, pedig ízletes krémekkel változatos szendvicseket lehetne vele készíteni.
Gabó
 


a mozarellanak igazabol "nincs" ize. Ha keserü, akkor mar nem jo.
Ha élesztöre hasonlit az ize, akkor sem stimmel valami.

A szendvicssütö gépnél probaljatok ki, hogy tonhal, vagy szardinia konzervet összenyomkodsz kis citromlével és ezt kened a kenyer közé.
Olivabogyoval isteni fonom tud lenni.
még vendégeknek is jo.
vagy a fokhagyma-vajas kenyér. francia kenyér.
marion
Névtelen
 


Sziasztok!
Halügyileg a család kedvence a halkrémes kenyér. Közönséges szardinia kontzerv, főtt tojás, vaj, só bors, citromlé. Szétnyomod (mixelve is jó), és egy pár órát állni hagyod. Citromkarikát adsz mellé. Gyermekeim épp a múlt héten három napon át ezt reggelizték, és nem unták meg.
Ildi
Pethes ILdikó
 


Marion, Ildi köszi az ötleteket. Nekem nagyon szimpatikus. Ha egy kis nyugit szeretnék, akkor csinálok ilyen szardíniás kutyulmányt, a családom ugyanis még a szagát sem bírja :)
Gabó
 


Sziasztok!

Most, patisszon-szezonban nagyon finom vacsi: a meghámozott, sós (vagy füstölt kockás) vízben rövid ideig főzött patisszon szeleteket kivajazott tűzálló tálba tesszük, ráöntünk besamel-szerű mártást (olajon kis lisztet pirítasz, tejjel felöntöd, sóval-borssal-reszelt sajttal fűszerezed, addig kevered, amíg besűrűsödik), megszórjuk reszelt sajttal, esetleg tetejére lehet tenni szalonnadarabokat, be a sütőbe, és ha a teteje megpirult, kész is. Tartalmasabb lesz, ha vékony sonka szeletekkel rétegezzük a patisszont.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Krisztina !

Nagyon fincsinek tűnik ez a recept, én eddig csak rántva ettem, de most ki fogom próbálni ezt.

szióka Szilvy
Szilvy
 


Szia Krisztina!
Igazi webmester vagy, hogy felújítottál néhány témát!
Amit a patisszonról írtál, az cukkinivel és brokkolival is nagyon finom! A besamel-mártást én is szeretem használni, de én margarint adok hozzá, nem olajat. Így is érdemes kipróbálni!
Olivér hogy viszonyul a húshoz? Zazó nem igazán kedveli, de próbálom nem felfújni ezt a dolgot, hátha később megszereti. A darált húsos ételeket eszi szivesen, ha nagyobb darab a hús (akkor is, ha csirke), kihagyja, kipiszkálja a tányérból. De úgy gondolom, kár lenne erőltetni.
Szia: Judó
Judó
 


Szia, Judó!

Olivér nagy húsevő, de sajna csak felvágottak, szalámik, kolbászok és szalonna tekintetében. Ezeket üresen eszi, vagy zöldpaprikával és sajttal. Főtt kajába ő se szereti a húst, csak az előre panírozott, kirántott csirke rudakat eszi meg. De biztos változni fognak még ezek a lurkók! Én se erőltetem. A margarinnal igazad van, tényleg jobb azzal csinálni a besamelt. Van, aki tojássárgáját is tesz bele, de szerintem attól túl sűrű lesz. A cukkini-brokkolis verzió is jó lehet! Majd kipróbálom. Én múlt hétvégére padlizsánból csináltam musszakát, az is nagyon finom, csak egy kicsit pepecs munka. (Meg kell pirítani olajban a lisztbe forgatott, besózott padlizsán szeleteket, és úgy rétegezni egy kivajazott tűzálló tálba paradicsomkarikákkal, meg előzőleg apróra vágott vöröshagymán sóval-borssal megfőzött darálthússal. Tetejére jó sok tejföl meg reszelt sajt, be a sütőbe, és fél óra alatt kész.)

Én imádok főzni (bár most, hogy dolgozom, nem csinálom gyakran), úgyhogy ha más nem, hát én biztos visszatérek ide időről-időre megosztani veletek a legújabb "találmányaim" receptjeit!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Leírom tegnapi, meglepően jó tapasztalatomat! Nem volt sok időm főzni, meleg is volt nagyon, nem akartam a sütőt bekapcsolni, és volt két szép patisszonom...

Megpucoltam, felszeleteltem és enyhén besóztam a patisszont, majd egy tűzálló tálban így rétegeztem:

- 1 réteg nyers, szeletelt, besózott patisszon
- 1 réteg hámozott, szeletelt paradicsom
- 1 réteg apróra vágott nyers füstölt tarja
- pici reszelt sajt és tejföl
- újból 1 réteg patisszon
és így tovább, amíg a hozzávalókból futja, lényeg, hogy az utolsó réteg patisszon legyen. A tetejére egy kis sóval-borssal-szerecsendióval, pici tejjel, és apróra vágott bacon szalonnával elkevert tejfölt csurgattam, és megszórtam reszelt sajttal. Lefedtem a tálat a tetejével (fóliával is lehet), betettem a mikrohullámú sütőbe, és kb. 40 percig a legmagasabb fokozaton főztem.

Isteni lett, és nem lett iszonyatos meleg tőle a lakásban, ami lett volna, ha sütőben sütök.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, remek vacsikaja, de ebédnek is megteszi!

Jó főzőcskézést mindenkinek!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Ja, füstölt tarjából kevés is elég bele, ezért nem olyan drága kaja. Én kb. 4 személyre valót csináltam 1 nagy+1kis patisszonból, 2 nagy paradicsomból, 1 doboz tejfölből, és kb. 20 dkg. nyers füstölt tarjából.

Szóval még gazdaságos is...

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

A jövő heti TVRHétben van egy bolognai spagetti recept, ami jónak tűnik, kell bele bor is, meg reszelt répa/zeller ha jól emlékszem. Szóval semmi "mesterséges" adalékot (pl. fűszerkeverék v. leveskocka) nem láttam a hozzávalók között. Még sűrített paradicsom se szerepelt benne, helyette rendes paradicsomot írt a recept. Szerintem az igazán jó receptek ilyenek, hogy minden eredeti bennük, és nem előre elkészített. Én ki fogom próbálni.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Az én kedvenceim a zöldségpörköltek. Zöldbab, zöldborsó, pattiszon.
Sima pörkölt - alapra rakjuk a felszeletelt zöldséget, kevés vízzel készre főzzük, majd tejföllel bekeverjük az egészet. Célszerű kuktában főzni, úgy kb. 15 perc alatt kész. Igényesebbek tehetnek bele virsli-karikát, maradék szalámit, kolbászt. A pasik nálam imádnak "tunkolni", így a köret friss kenyér, de bármivel finom, amivel az igazi pörkölt is.

Másik kedvenc a "Vulkán".
ez tulajdonképen melegszendvics, csak kicsit érdekesebb.
Úgy készül, hogy egész zsömlék tetejéről levágunk egy kis kalapot. A kalap alól kibelezzük - csak nagyjából, meg mostanában úgysincs benne sok anyag - és kevés hideg tejet öntünk az aljába. Ez azért fontos, hogy majd a sütés során ne égjen és ne száradjon ki..
A lukba tömünk egy szelet felvágottat darabka sajtot, és beleütünk egy tojást. Ezt lehet tetszés szerint fűszerezni: só, bors, oregano. Az egészet a sütőbe rakjuk, míg a tojás-magma kezd ehetővé szilárdulni. A zsömlék külsejét is érdemes tejjel - vajjal kenegetni. Meglehetősen laktató: egy nagyon éhes és nagyon felnőtt embernek is elég belőle kettő.

Ki fogom próbálni a túrógombócot - ismét...
Még soha az életben nem sikerült olyan állagút készítenem, hogy az a szemnek is tetszen.
De mindig lelkesít, ha elolvasom, mert olyan egyszerűnek tűnik.

Anta
Csutak Anita
 


Anita!
A túrógombóc titka szerintem a tojás, túró és dara aránya, meghogy pihenjen egy fél napot előtte. Nálam a fél kg túróhoz 3 tojás és 2 dl dara című recept van, de falusi tojás esetén (értsd: nagy) több dara kell kicsit. Nekem az evőkanalas receptek sose sikerülnek, valószínű az én kanalam kisebb, mint az íróké.
Melegszendvicsekhez egy ötlet: főtt krumpli alap.
Elsősorban héjában főtt, de működik a simával is. Utána bele mindenféle, ami van(kolbász, főtt hús maradék, zöldségféle stb.),plusz zsiradék, sajt, fűszerek. Nekem mindig az a gondom pl. a konzervben kapható krémmel, hogy kevés. A krumplis krém sokkal olcsóbb, és kiadósabb. És legalább ugyanolyan finom.
(krumplipártiaknak még egy: Krumpliskönyv. Most nem ugrik be a szerző, de valamelyik sokkönyves hölgy. Szuper.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Eszembe jutott még egy gyors, egyszerű és laktató vacsikaja. Kenyérszeletet kenj meg juhtúróval, tégy rá apróra vágott bacon szalonna darabokat, tetejére pici sajtot, és be a grillbe. Nagyon finom hozzá a citromleves, vagy enyén ecetes vízbe áztatott vékonyra szeletelt vöröshagyma. Igazán pikáns és ízletes vacsora!

Kedves Anita!

Ez a "Vulkán" jól hangzik, ki fogom próbálni! Lenne azért egy kérdésem: a tojást csak bele kell ütni, vagy össze is kell keverni (felverni) a fűszerekkel? És meddig kell sütni, vagyis honnan tudod, hogy mikor van kész? (Vagy nem teszed vissza a zsömlére a tetejét a sütéskor?)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!


Krisztina!

Örülök, hogy tetszik a vulkán. A tojás úgy működik benne, mintha tükrtojást csinálnál. Én csak akkor keverem ki előtte, ha kevés tojás van otthon és sok zsömle. Sütni pedig addig kell, amíg olyan állagú nem lesz, amit szerettek. Ezt villával könnyen ellenőrizheted. A kalapot teljesen mindegy, hogy visszarakod-e, vagy nem: néha, ha olyan kis nyomi a zsömle, csak egy lyukat fúrok rá.

Ildikó!

Most megyek túrót venni és gombócot gyártani!


Anta
Csutak Anita
 


Hahó!

A Cora Mosoly Magazinjában találtam egy jónak tűnő juhtúrós karfiol receptet. Kipróbálom, aztán majd beszámolok, milyen lett!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Na, a juhtúrós karfiol finom lett, próbáljátok ki, íme a recept:

a rózsáira szedett karfiolt sós vízben puhára főzzük, a főzővízbe beleaprítva egy gerezd fokhagymát. Tűzálló tálba tesszük a megfőtt karfiolt, megszórjuk egy evőkanálnyi apróra vágott petrezselyemmel, és 20 dkg juhtúróval, majd összekeverjük. Rászórunk még 15 dkg apróra vágott főtt füstölt tarját, és az egészet leöntjük egy egy pohárnyi tejfölből, pici sóból és szerecsendióból, valamint egy tojás fehérjéből készített öntettel. Tetejét megszórjuk sajttal, aztán be a sütőbe. Ha a teteje megpirult, már kész is. Nagyon finom!

Még egy recept ínyenceknek - vendégséghez is jó:

Színes sajtgombócok

20 dkg juhtúrót összekeverünk egy gerezd összezúzott fokhagymával, egy kávéskanál fehér borssal, egy pohár sűrű tejföllel valamint egy doboz Milli márványsajtos szendvicskrémmel és 15 deka reszelt füstölt sajttal. Betesszük a hűtőbe néhány órára, hogy összeálljon. Ezután diónyi gombócokat formálunk nedves kézzel belőle (ha nem áll eléggé össze a massza a formázáshoz, lehet hozzá tenni még reszelt sajtot vagy zsemlemorzsát), majd megforgatjuk az 5 féle színű fűszer egyikében: piropaprikában vagy kurkumában vagy apróra vágott snidlingben vagy lenmagban vagy szezámmagban. Egy tálon szépen elrendezzük a piros, sárga, zöld, barna és fehér színű gombóckákat, beleszúrunk mindegyikbe egy-egy fogpiszkálót, majd fóliával letakarva betesszük a hűtőbe pár órára. (a tál alját én be szoktam kenni olivaolajjal, hogy ne ragadjanak le a gombócok)

Rendkívül mutatós és ízletes csemege, ráadásul tápláló is, és bár nagy güzünek tűnik az elkészítése, valójában igen hamar elkészíthető!

Jó főzőcskézést és jó étvágyat mindenkinek!

ÜDv: Krisztina
Krisztina
 


Ja, lenmagot és szezámmagot pl. a Drogérie Marktban (DM) is lehet kapni.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Még egy ötlet: nagyon finom, ínyenc vacsikaja a tőkehalmájas pirítós: tőkehalmáj konzervet a Kaiser's-ben 250 Ft körüli áron lehet kapni, nálunk egy konzerv két személyre ínyencségként elég egy vacsira. Egészséges és fenséges étek! (Persze nem mindennapra...)

Üdv: Krisztina

UI: Ha már itt tartunk, a "Kagyló páclében" nevezetű konzerv is nagyon jó, viszont még drágább, az már 400-500 Ft között van egy konzerv, de egyszer-egyszer azért megéri a befektetést!
Krisztina
 


Szia Krisztina!
El sem tudod hinni, mennyire örülök a sajtgombócos receptnek. Most lesz Zazó 3. szülinapja, és svédasztalt szeretnénk, nem rongyrázásból, hanem mert az ebédlőasztal helyhiány miatt a pincében van, becsomagolva. Így nem tudjuk asztalhoz ültetni a vendégeket, ezért gondoltunk önkiszolgálásra. Ha van még ilyen szuper recepted, várom.
Nagyon egyforma az ízlésünk: a tőkehalmájat én is imádom, bár már régen ettem.
Várom a további sziporkázó ötleteket!
Üdv: Judó
Judó
 


Sziasztok!

A hidegkonyháról jutott eszembe. Én nyáron egybe tartok a 3 gyerek szülinapjakor egy össznépi bulit. Nos itt szóba se jöhet a leülés. A menü ilyenkor: franciasaláta, ill. egyéb majonézes hidegsaláták, fasirt (vegetáriánus is) ill. rántott husi darabkák (aprók), csak hidegen, előző este megsütve, savanyúság, kenyér. (plusz süti és gyümölcs) Be szokott jönni.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Tegnap este volt egy sikeres vacsorám, gyors és nyerő:
Sajtos leves (ez eddig mindig nagy sikert aratott, ráadásul gyors, egyszerű):
2 szikkadt zsemlét vékony szeletekre vágunk, kicsi olajon megpirítjuk, tálba tesszük . Két tojást felverve ráöntünk a zsemlékre, 7 dkg reszelt sajtot is rászórunk. Az egészet 1l csontlével (avagy 1l víz és 1 leveskocka módon készült levessel -én mindig így szoktam) forrón leöntjük és azonnal tálaljuk. (ha később, akkor elázik a zsemle)
A második fogás tegnap ezután piskóta volt csokiöntettel, amihez a piskótát egytojásos módon csinálom, az öntet meg csokipuding plusz kakaópor dupla mennyiségű tejjel és most vajat is tettem a végén bele.
A gyerekek dugig ették magukat.

Lányok! Leírhatnátok ki mit csinált éppen előző nap, hátha lesz belőle aznapra valakinek egy jó vacsi ötlet!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildikó!
Most találtam néhány olimpiai receptet (a cím gondolom azt takarja, hogy közben nézheted az olimpiát, mert a vacsi ripsz-ropsz elkészül) az alábbi címen:
[url=http://www.origo.hu/csalad.." TARGET="_top]http://www.origo.hu/csalad..[/url].
Rakott zöldségek olimpiája

Én biztosan kipróbálok néhányat.
Üdv: Judó
Judó
 


Kedves Judó!

A tormás sonkatekercs se rossz, és ha egyszerű majonézes tormát teszel a gépsonkába, úgy tekered össze, tetejére meg kis darab piros húsú paprikát és egy pici petrezselymet, az is gyors, egyszerű és finom (bár a "hivatalos" recept tudom, nem így szól).

Épp tegnap találtam egy japán húsgombóc receptet, ami állítólag 20 perc alatt cakkumpakk elkészül. Hurkapálcákra kell felszúrni a húsgombócokat (így nyársakat kapunk). Úgy emlékszem, szójaszósz kell hozzá, ha az van otthon, akkor semmi egyéb extra nem kell. Majd holnapra megnézem neked!

ÜDv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina,
Várom a receptet. Kaptam egy sajttekercseset, cserébe majd elküldöm.
Üdv: Judó
Judó
 


Sziasztok!
A szójás recept engem is érdekelne, mert a párom mindenképp ki akarja próbálni a szóját -én még sose főztem. Most van otthon egy zacskó szójaporunk, de fogalmam sincs még mit kezdjek vele.
Tegnap este ananászos-sonkás pizzát sütöttem.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia, Judó!

Holnap akkor küldöm a receptet, és várom a sajttekercseset!

Kedves Ildi!

Sajnos az én receptem nem szójaporból készül, hanem darálthús az alapja, a szójaSZÓSZ az ízesítéshez kell. Azért próbáld majd ki te is bátran!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina, Ildi, és mindenki!
Íme a megígért sajttekercs, plusz még két recept, sajnos ékezetek nélkül, és kicsit hosszú, de elég finomnak és dekoratívnak tünnek. Hogy mennyi idő megcsinálni, még nem tudom, mert jövő héten fogom kipróbálni.
Sziasztok!
Tojastorta
Hozzavalok: egy szeletelt kenyer toltelekhez: 10 kemenytojas, 1
doboz mirelit vagy 2 tubusos majonez, 2 alma, 1 nagy csokor
snidling, 1 fiola kapribogyo 2 kiskanal mustar, so, csipet cukor,
1 csomo ujhagyma vagy egy nagy fej voroshagyma
tetejere: 1 doboz gombakonzerv, 4 (nyers) tojas, 1 evokanal tejfo
l, 5 dkg vaj, 1-2 piros szinu paprika, ujhagyma zoldje, so, orolt
feher bors
A toltelekhez a kis kockakra vagott kemeny tojasokat meg almakat
osszekeverjuk a majonezzel, az aprora vagott hagymaval, a leszurt
kaprival meg a tobbi hozzavaloval. A kenyer egynegyedet talra
rakjuk es a krem egyharmadaval bekenjuk. Megint kenyer, krem,
kenyer, krem, vegul a tetejere kenyer kerul. Ez vekonyan
megvajazzuk. Osszekeverjuk a nyers tojasokat a tejfollel,
megsozzuk, megborsozzuk es a vaj maradekan rantottat sutunk
belole. Atlosan harom csikban a szendvicstorta tetejere
fektetjuk, koze nagy kockakra vagott gombacsikokat, illetve
pirospaprika csikokat fektetunk, hogy szep tarka legyen. A gombat
az ujhaggyma finomra vagott zoldjevel meghintjuk. Legalabb egy
napra behutjuk.

Sajttekercs
Hozzavalok: 40 dkg eidami sajt, 10 dkg vaj, 2 kocka medve sajt, 1
kis fej lila hagyma, 4 apro
csemegeuborka, so, orolt bors, 15 dkg gepsonka
A sajtot egeszben annyi forro vizben tesszuk, hogy a viz ellepje
es a lassan forro, inkabb csak gyongyozo vizben tartjuk, ameddig
meg nem puhul. Utana deszkara tesszuk, es vizes sodrofaval
gyorsan vekony teglalap alakura nyujtjuk. A vajat Medve sajttal
jol eldogozzuk, habosra keverjuk, es hozzaadjuk az egeszen apro
kockakra vagott lila hagymat es uborkat, soval es borssal
izesitjuk. A kevereket a sajtra teritjuk , raboritjuk a sonkat.
feltekerjuk, hogy egyforma vastag legyen, es legalabb egy napig a
hutoszekrenyben hagyjuk. Talalaskor 1/2 cm vastagra vagjuk.

Sajttorta
Hozzavalok: 30 dkg Hovirag sajt, 30 dkg Karavan fustolt sajt, 4
tubus tejszines sajt, 4 tubus paprikas sajt, 2
alma, 10 dkg dio, 1 csomag ujhagyma, 15 szem olajbogyo, 20 dkg
korozott
A sajtokat kb. 1 cm vastag lapokra vagjuk. A fustolt sajtbol ket
lapot egymas melle helyezzuk, a tejszines sajtbol csikokat
nyomunk ra. A hamozott, vekonyra vagott almaval es vagott dioval
megszorjuk. erre tesszuk a hovirag sajtot, amit paprikas sajttal
vonunk be. A tetejet ujhagymaval es olajbogyoval szorjuk be. A
Betoltest igy folytatjuk, amig ki nem fogyunk a hozzavalokbol. A
tetejet es az oldalat korozottel kenjuk be. Behutjuk, talalas
elott feldiszitjuk.

Most látom, hogy kicsit szétesett, de remélem használható. Egy nagyon jó ismerősömtől kaptam ezeket.
Üdv: Judó
Judó
 


Szia, Judó!

Köszi a recepteket, jól hangzanak! Főleg a sajttekercs ragadta meg a fantáziámat, mert az tűnik a legegyszerűbbnek (bár ki tudja - még sose nyújtottam sajtot...).

Bevallom töredelmesen, hogy elfelejtettem megnézni a japán húsgombóc receptet (tegnap nagyon rosszul éreztem magam, ahogy hazaértem már ágyba is zuhantam - 10 órát aludtam egyvégtében)! Ezer bocsánat érte, ígérem holnap bepótolom! Viszont helyette most írok itt egy töltött paradicsom receptet, a jövő heti TVRHétben találtam:

Kukoricával töltött paradicsom

Hozzávalók 4 személyre:
8 közepes paradicsom
20 dkg mirelit kukorica
2 zöldpaprika
10 dkg gépsonka
4 dkg reszelt sajt
5 dkg majonéz, citromlé, só, pirospaprika

A fagyasztott kukoricát sós vízben megfőzzük, és lecsöpögtetjük. Amikor kihűl, összekeverjük az apró kockára vágott sonkával és zöldpaprikával. A majonézt kevés citromlével, sóval és pirospaprikával ízesítjük. Belevegyítjük a saláta hozzávalóit, és egy óra hosszat érleljük. A paradicsomot félbevágjuk, a belsejét kikaparjuk, majd lefelé fordítjuk, hogy a nedvesség kicsorogjon. A majdonézes salátát a paradicsom üregébe töltjük. Megszórjuk a reszelt sajttal, és pirítóst kínálunk hozzá.

Judó, szerintem ez se rossz a svédasztalhoz!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

A sajttekercset én már ismertem, és csináltam is sokszor. Néhány ötlet hozzá: ha van mikrótok, abban sokkal könnyebb felmelegíteni a sajtot, nem kell forró vizezni, a lényeg, hogy melegedjen, mert akkor puhul. A másik, hogy a leírtakon kívül még rengeteg dolgot lehet bele tenni, az én receptem eleve úgy van, hogy felvágottat (párizsi), sajtot, kockát ill. tubusosat, és uborkát. Persze mindez az otthon levő kedvencek fv-jében variálható.

Egy másik ötlet: majonézt nem érdemes tubusszám venni: 2 tojássárgát 2 teáskanál mustárral elkeverünk, majd állandó kavargatás mellett, szinte cseppenként hozzáadunk 2 dl olajat. (egyébként ha a mustárral kezdtünk, akkor nem szokta összekapni, relative gyorsabban beveszi az olajat). Végül pici citromlé, kávéskanálnyi porcukor, és só kell bele.

Egyébként nagyon tetszenek, amiket írtatok.

És eszembe jutott még valami, amihez pontos receptet nem tudok, de fanzáiára bízható:
Töltött kenyér
zsemlekenyeret egyben hagyunk, csak a végét vágjuk le, és kibelezzük egy kicsit. Majd tölteléket csinálunk, lényegében mint a sajttekercshez is, és azt beletöltjük. Hideg helyen ezt is hagyni kell egy kicsit, majd szeletelve tálaljuk.

Sziasztok: Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Judó!

Itt küldöm a Japán húsgombóc receptet!

Előkészítés: 15 perc, Főzés: 7 perc
4 személyre

Hozzávalók:

Gombócok: 50 dkg sovány darálthús, 2 tojás, 3 evőkanál szójaszósz, 3 kávéskanál porcukor, 1 gerezd fokhagyma, 2 csepp Tabasco-szósz (ha nincs otthon, szerintem ez elhagyható), 4 féle fűszer (itt nem tudom, mire gondol, én zöldborsot, fehérborsot, paprikát és majorannát fogok használni), gyömbérpor, őrölt bors

Szósz: 4 evőkanál szójaszósz, 4 evőkanál szaké t.i. rizsbor (én sima fehérbort fogok használni), 1 evőkanál ecet, 1 kávéskanál porcukor

A tálaláshoz: apróra vágott metélőhagyma (én petrezselymet fogok helyette), 8 hurkapálca

Keverjük össze a gombócok minden hozzávalóját. Készítsünk 24 kis gombócot és 5 perc alatt hirtelen tűzön süssük ki. Adjuk hozzá a szósz már korábban összekevert hozzávalóit, és addig forraljuk, amíg a gombócok be nem szívják az egész levet. Tűzzük a gombócokat nyársra, és szórjuk meg metélőhagymával.

Szeritem fogpiszkálókat is bele lehet szúrni a gombócokba, és akkor több személyre elég, jobban illik a svédasztalra is.

Hétvégén lehet, hogy kipróbálom, majd megírom, milyen lett!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!
Nagyon különlegesen hangzik, köszönöm, és jövő héten valószínűleg én is kipróbálom!
Ildi, a majonézt én is mindig magam csinálom, jobb is az íze, mint a tubusosé. Mi kicsit édesen szeretjük.
Jó hétvégi főzést mindenkinek!
Judó
Judó
 


Sziasztok!

A juhtúrós karfiol nagyon finom, de van egy jó tanácsom ne főzzétek teljesen meg a karfiolt, mert amikor összekevertem a juhtúróval teljesen összetört. Az íze azért nagyon finom volt, csak nem volt túl esztétikus.

Üdv.
Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!
Basbusom 7 honapos, es van egy csomo fagyasztott anyatej a melyhutoben, a vedono is biztatott, hogx jo lesz majd a fozelekekbe, de HOGYAN RAKJAM BELE? Forraljam ossze mondjuk a krumplival? De az osszerottyantas hatasara odalesz a sok ertekes anyag. Szoval TECHNIKAILAG ti hogyan csinaljatok!
Mas, babaknak szolo recepteket is szivesen olvasnek (akar csak a nevet is).
Elore is koszi:
Zsike
Zsike
 


Szia ZSike!

Anno én úgy csináltam, hogy az egyébként megfőtt főzelékhez raktam hozzá a külön kiolvasztott tejet. Sőt, amikor egy nap már kétszer ettek főzeléket, akkor a többi részt egyszer főztem meg, a tej viszont mindig frissen ment bele. Lényegében hígitás helyett, kevesebb főzővizet meghagyva. Egyedül a mixelés a kérdés, hogy sűrűn bírja-e a mixer. lehet hoy ebben a fázisban érdemesesbb beletenni.
Meg csinálhatsz gyümölcsturmixokat is vele, ekkor is csak kiolvasztani, lnagyosítani kell.
Szia:
Ildi
Pethes Ildikó
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron